Strona główna » Hobby » Sport » Ranking siodełek rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking siodełek rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking siodełek rowerowych – najlepsze siodełka do roweru 2023 / 2024 roku

Zakup wygodnego siodełka rowerowego może okazać się nie lada wyzwaniem. Oferta rynku jest bardzo szeroka i może przynieść trudność w wyborze. Sklepy z akcesoriami rowerowymi oferują siodełka zróżnicowane jakościowo i cenowo. Jakie więc siodełko rowerowe wybrać? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz ranking siodełek rowerowych 2023, w którym nie zabrakło najlepszych włoskich marek, klasycznych siodełek do rowerów miejskich oraz profesjonalnych siodełek do jazdy wyczynowej.

Ranking siodełek rowerowych – TOP 10 najlepszych siodełek rowerowych

Miejsce Nazwa siodełka rowerowego Cena Najtańsza oferta
1 Wittkop Medicus Twin 3.0 Żelowe 75 zł Sprawdź teraz
2 SELLE ITALIA SIODŁO ROWEROWE C2 GEL FLOW 219 zł Sprawdź teraz
3 Selle Royal Siodełko Relaxed Classic 53 zł Sprawdź teraz
4 Accent Veno 59 zł Sprawdź teraz
5 Selle Royal Premium Relaxed 90St. Journey Unisex Żelowe + Elastomery 169 zł Sprawdź teraz
6 Amp Selle Italia Man Gel Flow New 392 zł Sprawdź teraz
7 Selle Italia Selle C2 Gel Flow Czarne 309 zł Sprawdź teraz
8 San Marco Aspide Dynamic Wide Open Czarne 286 zł Sprawdź teraz
9 Kross Le Grand Bed Of Roses 54 zł Sprawdź teraz
10 Monte Grappa Nevea Coffee 38 zł Sprawdź teraz

Najlepsze siodełka rowerowe – recenzje

1. Wittkop Medicus Twin 3.0 Żelowe

 Wittkop Medicus Twin 3.0 Żelowe

Cena: ok. 75 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WITTKOP MEDICUS TWIN 3.0 to jedno z najczęściej polecanych i najwyżej cenionych siodełek żelowych. MEDICUS TWIN 3.0 uważane za najwygodniejsze siodełko rowerowe przeznaczone do rowerów miejskich typu unisex i e-bików, dlatego nie mogło go zabraknąć w rankingu siodełek rowerowych. W pracach nad projektem siodełka brał udział niemiecki chirurg i ortopeda dr Torstena Werle. Siodełko zostało zbudowane na sprawdzonej zasadzie Wittkop-Medicus i podzielone na pięć różnych stref wypełnionych absorbującym drgania i gwarantującym komfort jazdy specjalnym żelem. Ważną rolę w wygodzie podczas jazdy odgrywa podłużny, anatomiczny otwór w siodełku. Jego rola to obniżenie nacisku na wrażliwe miejsca i zapewnienie optymalnej wentylacji. Pokrycie siodełka wykonano z odpornego na przetarcia i odbarwienia vinylu. Stalowy stelaż z podziałką oraz mała waga – jedynie 545 gram ułatwia montaż.

2. SELLE ITALIA SIODŁO ROWEROWE C2 GEL FLOW

 SELLE ITALIA SIODŁO ROWEROWE C2 GEL FLOW

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SELLE ITALIA SIODŁO ROWEROWE C2 GEL FLOW to wyjątkowe siodełko i faworyt w rankingu siodełek rowerowych 2023. Jego niezawodność i niepowtarzalność wynika przede wszystkim z najwyższej jakości wykonania. Włoski producent siodełka zadbał o wysoki komfort użytkowania. Siodełko jest przeznaczone do długiej, kilkugodzinnej jazdy oraz odpowiednie do sportowej „light” pozycji, w której tułów ułożony jest pod kątem 30° do roweru. To wyjątkowo wygodne siodełko rowerowe jest rekomendowane dla rowerzystów, którzy mają wąski rozstaw kości kulszowych i średni kąt pochylenia miednicy. Wygodę siedzenia zapewnia specjalnie opracowany system amortyzacji – elastomery Shock Absorber niwelujące drgania. Dodatkowe udogodnienie zapewnia pokrycie z oddychającej skóry licowej oraz wycięcie w środku (anatomiczny otwór wentylacyjny, obniżający nacisk). Siodełko jest kompatybilne z większością rowerów dla pań i panów. Nadaje się do rowerów szosowych i MTB.

3. Selle Royal Siodełko Relaxed Classic

 Selle Royal Siodełko Relaxed Classic

Cena: ok. 53 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SELLE ROYAL SIODEŁKO RELAXED CLASSIC jest jednym z najtańszych, a zarazem najwygodniejszych siodełek rowerowych. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie siodełko rowerowe kupić, możesz postawić na rekomendowany produkt. Opisywane siodełko posiada szerokie siedzisko przeznaczone do jazdy miejskiej. Jest stylowe i świetnie prezentuje się w rowerach miejskich typu retro, choć znajdzie również zastosowanie w rowerach górskich i trekkingowych. Jest najczęściej używane podczas jazdy wyprostowanej (30°) po mieście, jednak pozwala przyjąć pozycję Athletic 45° dedykowaną na długie dystanse, pozycję Moderate 60°, która chroni miednicę rowerzysty, a nawet pozycję Relaxed 90°, która przenosi ponad 60% masy rowerzysty bezpośrednio na tylną część siodła. Wygoda i komfort użytkowania oraz możliwość zmiany nachylenia pleców to zasługa ekspertów pracujących nad projektem siedziska. W tym dobrym i tanim siodełku rowerowym zastosowano wkładki żelowych Royalgel ™, które zmniejszają nacisk na kość łonową i kości kulszowe nawet o 40%. Unikalna trójwymiarowa struktura żelu Foam Matrix daje zwiększoną oddychalność i elastyczność pianki. Natomiast ciche i trwałe elastomery pracujące w pionie i poziomie mogą wchłonąć nawet najostrzejsze i najbardziej nieoczekiwane wstrząsy. Siodełko SELLE ROYAL SIODEŁKO RELAXED CLASSIC można uznać za lidera w rankingu siodełek rowerowych 2023.

4. Accent Veno

 Accent Veno

Cena: ok. 59 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Spośród przystępnych cenowo i przy tym wygodnych siodełek rowerowych wyróżnić należy ACCENT VENO – produkt znakomitej firmy istniejącej na rynku ponad dekadę i charakteryzującej się wysoką precyzją i jakością wykonania. Akcesoria rowerowe firmy ACCENT cieszą się niezwykłą popularnością. Niska cena zachęca do zakupu, natomiast komfort użytkowania pozostawia dobre wspomnienia. Powyżej wymienione cechy posiada również prezentowane siodełko. Jest ono przeznaczone głównie do męskiej jazdy sportowej. Wysoką jakość użytkowania zapewnia ergonomiczny kształt oraz wycięcie w centralnej części. Natomiast wypełnienie gęstą pianką niweluje wstrząsy i drgania. Ciekawy i modny design udało się uzyskać, pokrywając siodełko estetyczną i wytrzymałą ekologiczną skórą. Samo mocowanie siodełka jest niezwykle proste. Na spodzie umieszczono stalowe pręty, które ułatwiają montaż i zdejmowanie siodełka. Jeśli nadal nie wiesz, jakie siodełko rowerowe kupić, śmiało możesz wybrać rekomendowany produkt.

5. Selle Royal Premium Relaxed 90St. Journey Unisex Żelowe + Elastomery

 Selle Royal Premium Relaxed 90St. Journey Unisex Żelowe + Elastomery

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy siodełko rowerowe nadaje się na prezent, a jeśli tak, to jakie siodełko do roweru wybrać? Siodełko do roweru może okazać się najlepszym prezentem. Przy jego wyborze natomiast może pomóc nasz ranking najwygodniejszych siodełek rowerowych. W zestawieniu najpopularniejszych i najlepiej ocenianych siodełek nie mogło zabraknąć SELLE ROYAL PREMIUM RELAXED 90ST. JOURNEY. Jest to produkt polecany przede wszystkim ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie oraz 100% komfortu użytkowania. Siodełko zostało wykonane we Włoszech przez istniejącą od 1956 roku firmę Selle Royal. W siodełku wykorzystano nowoczesny system próżniowy Royal. Ta technika wykonania sprawia, że siodełko jest 100% szczelne i do 20% lżejsze i bardziej wygodne. Działający w poziomie i pionie system elastomerów amortyzuje i chroni przed wstrząsami. Z elastomerem przewożone w fotelikach dziecięcych maluch, nie są narażone na przygniecenie palców – siodełko pracuje jedynie wewnątrz. SELLE ROYAL PREMIUM RELAXED 90ST. JOURNEY jest doskonałym uzupełnieniem każdego roweru.

6. Amp Selle Italia Man Gel Flow New

 Amp Selle Italia Man Gel Flow New

Cena: ok. 392 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Włoscy producenci dominują w naszym rankingu najwygodniejszych siodełek rowerowych 2023 / 2024 – włoskiej jakości wykonania nie można bowiem powielić. Dlatego w prezentowanym zestawie siodełek rowerowych nie można było pominąć AMP SELLE ITALIA MAN GEL FLOW NEW. Producent siodełka istnieje na rynku od ponad stu lat. Przez ten czas nabył doświadczenie pozwalające tworzyć akcesoria rowerowe najwyższej klasy. Siodełko MAN GEL FLOW NEW daje gwarancję fachowości. Zastosowany w nim innowacyjny system IDMatch dzieli siodełka na sześć kategorii (S1,S2, S3 i L1, L2, L3). Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka szerokie. Cyfra po literze wskazuje, czy siodełko powinno być z przecięciem i jakiej wielkości. Opiniowane siodełko zostało wykonane w technologii Gel Flow, która chroni newralgiczne obszary oferując większą elastyczność w przedniej części siodła. Komfort jazdy zwiększa specjalna wyściółka Extra Padding, a zastosowanie elastomeru Shock Absorber pomiędzy skorupą a prętami siodła pochłania i eliminuje wstrząsy i wibracje drogowe. System wycięć w siodle Flow Channel ogranicza nacisk na wrażliwe punkty. Bez wątpienia jest to jedno z najwygodniejszych siodełek rowerowych na rynku.

7. Selle Italia Selle C2 Gel Flow Czarne

 Selle Italia Selle C2 Gel Flow Czarne

Cena: ok. 309 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SELLE ITALIA SELLE C2 GEL FLOW to kolejny produkt renomowanej włoskiej marki, która w 1897 roku otworzyła swój pierwszy zakład siodełek Selle Itallia i od tego czasu wypuściła na rynek miliony znakomitych akcesoriów rowerowych. Prezentowane siodełko to lider w rankingu siodełek rowerowych. Jeśli nie wiesz, jakie siodełko rowerowe jest warte swojej ceny, to bez wątpienia będzie to produkt włoskiej marki Selle Itallia. Siodełko posiada szereg udogodnień, pozwalających kontynuować długą, nawet kilkugodzinną jazdę. Specjalne anatomiczne wycięcie Gel Flow zapewnia doskonały komfort dla newralgicznych obszarów, oferując większą elastyczność w przedniej części siodła – współczynnik komfortu C2. Dodatkowo cienka warstwa żelu silikonowego pochłania wibracje drogowe. Wyściółka EXTRA PADDING zwiększenia wygodę podczas długich przejazdów. Napisany przez informatyków firmy program ID Match pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu siodła do indywidualnych potrzeb kolarza. Przy doborze siodełka uwzględnia się m.in. wiek, płeć, wagę, wzrost, dystans pokonywany w sezonie, kąt kręgosłupa (pozycja na rowerze), rozstaw kości miednicowej i obwód ud. Wyliczenie pozwala wybrać siodełko z dostępnych rozmiarów S1,S2, S3 i L1, L2, L3 (litera oznacza wielkość siedziska, natomiast cyfra wskazuje, czy siodełko powinno być z dziurą i jakiej wielkości).

8. San Marco Aspide Dynamic Wide Open Czarne

 San Marco Aspide Dynamic Wide Open Czarne

Cena: ok. 286 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Design na miarę XXI wieku prezentuje siodełko rowerowe SAN MARCO ASPIDE DYNAMIC WIDE OPEN. Jego niezwykły kształt oraz estetyczne wykonanie przyciągają wzrok. Jednak to, co najważniejsze dla użytkowników dwóch kółek to komfort użytkowania przez długi czas. Jest to cecha, którą posiadają wszystkie siodełka umieszczone w naszym rankingu wygodnych siodełek. Prezentowane siodełko znalazło się w rankingu, bowiem należy do najwygodniejszych siodełek rowerowych oferowanych obecnie przez sklepy z asortymentem rowerowym. Z uwagi na projekt modelu – dynamik – po siodło sięgają głównie profesjonaliści i zaprawieni w długich treningach cykliści. Wypełnienie siodełka biopianką oraz zastosowanie wzmocnionej specjalnym włóknem węglowym skorupy pozwala bez zmęczenia kręgosłupa i obciążenia miednicy kontynuować nawet kilkugodzinną jazdę. Technologia produkcji ma pozwolić na długie i satysfakcjonujące użytkowanie.

9. Kross Le Grand Bed Of Roses

 Kross Le Grand Bed Of Roses

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

KROSS LE GRAND BED OF ROSES to dowód na to, że także tanie siodełko rowerowe może służyć niezawodnie przez długi czas. Recenzowane siodło jest jednym z tańszych produktów umieszczonym w rankingu wygodnych siodełek rowerowych. Zasłużyło jednak na swoją pozycję, jest bowiem produktem znakomitej jakości, przynoszącym satysfakcję podczas codziennej jazdy. Siodełko znajdzie zastosowanie w rowerach miejskich. Jego stylistyka (pokrycie syntetyczną, miękką skórą) idealnie pasuje do rowerów miejskich w stylu retro, z koszami i szerokimi oponami. Jest wygodne i trwałe. Wypełnienie z pianki o wysokiej gęstości tłumi wstrząsy i drgania. Pomimo znacznej szerokości siodełko waży stosunkowo niewiele, bo jedynie 564 gramy. Siodło jest kompatybilne z wieloma modelami rowerów miejskich, a jego mocowanie nie powinno sprawić żadnego problemu.

10. Monte Grappa Nevea Coffee

 Monte Grappa Nevea Coffee

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciekawa stylizacja siodełka do roweru MONTE GRAPPA NEVEA COFFEE zachęca do zakupu. Obszycie w kolorze kawy z mlekiem świetnie dopasuje się do modnych rowerów miejskich, trekkingowych i turystycznych. Jeśli więc zastanawiasz się jakie siodełko rowerowe będzie pasować idealnie do kolorowego roweru żony, to będzie nim MONTE GRAPPA NEVEA COFFEE. Przyjemna cena siodełka idzie w parze z jakością wykonania i komfortem użytkowania. Osłona siodełka to wysokogatunkowa skóra syntetyczna, która w połączeniu z wyściółką Flex PU tworzy wygodne i miękkie siedzisko. Specjalnie dobrana eko skóra jest odporna na uszkodzenia i przetarcia – powłoka PPE. Wraz z użytkowaniem nie traci elastyczności. Opiniowany produkt może zostać uznany za lidera wśród tańszych siodełek rowerowych naszego rankingu.

Poradnik zakupowy siodełka rowerowego

Jak kupić siodełko rowerowe? Na co zwrócić uwagę?

Dobre i wygodne siodełko rowerowe nie musi wcale duża kosztować. Potwierdził to nasz ranking siodełek rowerowych 2023. Jeśli więc chcesz kupić dobre siodełko rowerowe, cena nie powinna być problemem, ani też być głównym kryterium wyboru. Najważniejszą kwestią przy wyborze siodełka jest bowiem rodzaj posiadanego roweru oraz zakres potrzeb użytkownika. Jeśli korzystasz z roweru do jazdy po mieście, odpowiedniego modelu siodła należy szukać wśród produktów firmy MONTE GRAPPA czy CROSS. Jeśli jednak jazdę rowerem traktujesz jako pasję i poświęcasz jej dużo czasu, warto wybrać siedzisko wyposażone w specjalne systemy chroniące kręgosłup, odciążające miednicę i zapewniające komfort użytkowania podczas jazdy na długich dystansach.

Nowoczesne, wygodne siodełko rowerowe powinno posiadać m.in.:

  • żelowe wypełnienie amortyzujące wstrząsy i drgania
  • odpowiednią miękkość
  • kształt sprzyjający odpowiedniemu nachyleniu pleców podczas jazdy
  • wycięcie środkowe
  • naturalne obszycie.

Najwygodniejsze siodełka rowerowe do profesjonalnej jazdy, od lat wypuszczają na rynek włoscy producenci. To wśród ich produktów można znaleźć siodełka znakomitej jakości, z udogodnieniami i systemami stworzonymi na podstawie wieloletniego doświadczenia. Innowacyjne rozwiązania stosowane przez cenione marki, pozwalają na rozwinięcie pasji, jaką jest kolarstwo. Kupując siodełko, zwróć więc uwagę, zarówno na renomę producenta, jak i opinie innych użytkowników.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *