Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking syntezatorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking syntezatorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking syntezatorów 2023 / 2024 i poradnik zakupowy

W obecnych czasach mamy do dyspozycji wiele instrumentów, dzięki którym możemy rozwijać swoje zdolności muzyczne. Są to również tanie syntezatory, które możemy nabyć w określonych miejscach. Sięgamy też po gitary, ale mamy do dyspozycji syntezator muzyczny na komputer, który staje się coraz popularniejszy, nie tylko wśród muzyków, ale także wśród młodzieży.

 

Często jest tak, że nie znamy się na danym instrumencie, choć chcemy na nim nauczyć się grać i tutaj jest pomocą przychodzą mu takie rankingi jak tutaj.

Ranking najlepszych syntezatorów w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Behringer MS-101-BK Czarny 1 490 zł Sprawdź teraz
2 Roland Juno-DS 61 3 198 zł Sprawdź teraz
3 Korg Krome Ex 61 4 399 zł Sprawdź teraz
4 MOOG DFAM 3 200 zł Sprawdź teraz
5 Behringer Syntezator Analogowy Ms-101Rd 1 490 zł Sprawdź teraz
6 Behringer TD-3 SR – syntezator basowy 580 zł Sprawdź teraz
7 Kurzweil PC4 Controller 7 179 zł Sprawdź teraz
8 Korg PA 600 4 199 zł Sprawdź teraz
9 Moog Subsequent 25 3 999 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych syntezatorów w 2023 / 2024 roku

1. Behringer MS-101-BK Czarny

Behringer MS-101-BK Czarny

Cena: od. 1 490 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonały i bardzo wydajny analogowy syntezator firmy Behringer, który doskonale się sprawdzi się jako instrument dla osób początkujących, ale również średnio zaawansowanych. Standardowy kolor, czyli czarny, to jeden z lepszych wyborów. Nie bez przyczyny powtarza się, że jest to model dla fanów klasycznego, analogowego syntezatora. Doskonałe brzmienie i wytrzymała metalowa obudowa sprawiają, że jest to produkt bardzo dobrej klasy i to jeszcze po przystępnej cenie.

 

Syntezator posiada dodatkową modulację częstotliwości z sześcioma źródłami FM, które dają nam naprawdę szerokie możliwości pracowania nad dźwiękiem, a właściwie projektowania dźwięku.

Produkt posiada 32 pełnowymiarowe klawisze, co daje nam duże możliwości tworzenia. Wbudowany jest również oscylator 3340, który jest kontrolowany napięciem z czterema równoległymi falami, do których zaliczamy, VCF, ADSR, 32-kanałowy sekwencer, Arpeggiator.  Dla osób które nie znają się na syntezatorach niewiele to powie, ale są to bardzo potrzebne fale, pozwalające na pracę z dźwiękiem.

 

Produkt doskonały do lekcji nauki gry, zarówno w zaciszu własnego domu, jak również i na łamach szkoły muzycznej.

Koszty zakupu to ponad 1400 zł, ale warto tutaj przyznać, że cena jest bardzo korzystna, jak na produkt o takiej funkcjonalności.

Bardzo ważnym elementem i szczególnie fajnym jest jego okres gwarancji, gdyż producent daje na to aż trzy lata. Syntezator z mocnym uchwytem w komplecie, a do niego dołączony również pasek gitarowy, który zdecydowanie przyda się na scenie.

Jeśli szukamy prostego w obsłudze, ale też bardzo funkcjonalnego syntezatora to ten wybór jest odpowiedni.

 

2. Roland Juno-DS 61

Roland Juno-DS 61

Cena: od. 3 198 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Syntezator zdecydowanie inny, niż ten proponowany powyżej. Tutaj już cena zakupu będzie zdecydowanie wyższa, a jego zastosowanie będzie zdecydowanie bardziej stojakowe, niż wykorzystanie syntezatora na pasku. Jest to flagowy produkt firmy Roland, a ich produkty znane są praktycznie na całym świecie.

 

Syntezator zdecydowanie ubogacony w lepszą wydajność, naszpikowany wieloma znaczącymi ulepszeniami, a przy tym bardzo prosty w obsłudze. Pozwoli nam tworzyć muzykę, jaką sobie tylko wymarzymy. Instrument jest lekki, co tym pozwala się bez problemu przenosić podczas występów. Instrument z profesjonalnym brzmieniem, dający naprawdę szerokie możliwości w tworzeniu muzyki. Zasilany może być kablowo, ale jest też możliwość zasilania bateryjnego.

Klawiatura tego syntezatora to 61 klawiszy, które są bardzo czułe na dynamikę gry. W ramach dźwięku wyposażone zostało o dodatkowe brzmienia pianin akustycznych.

 

Syntezator łatwy w transporcie, dlatego też budzi duże zaufanie wśród profesjonalnych muzyków. Wyposażony w podręczne potencjometry, niewielki wyświetlacz LCD, Dzięki czemu możemy bezproblemowo manipulować dźwiękiem i cieszyć się jakością tego instrumentu. Doskonały dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z muzyką klawiszową, ale również chętnie wybierany przez profesjonalnych muzyków, dla których dźwięk i jakość instrumentu ma ogromne znaczenie.

Jest to syntezator o wielu funkcjonalnościach, które możemy wykorzystać, ale pewnie sporej części z nich nie będziemy nawet potrafili szybko poznać. Jak na swoją cenę, syntezator oferuje bardzo wiele przydatnych funkcji, dodając do tego również możliwość uczenia się wgranych utworów. Jego cena to ponad 3000 zł, i jak na taki instrument, jest bardzo korzystna.

 

3. Korg Krome Ex 61

Korg Krome Ex 61

Cena: od. 4 399 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Syntezator o wielu możliwościach, po który powinienem sięgnąć każdy, kto docenia jakość dźwięku w wersji HD i spore możliwości tworzenia muzyki. W tym przypadku firma KROME wypuściła właściwie bestseller, który w idealny sposób został dostosowany do dzisiejszych wymagań współczesnych muzyków i krytyków muzycznych. Jest to nowy wygląd wcześniejszego modelu, ten zdecydowanie lepiej obudowany, gdyż spora część materiału to aluminium. Instrument ma zdecydowanie większą pamięć wewnętrzną, co daje mu możliwość posiadanie zdecydowanie większą ilość brzmień, a będzie to aż 896 programów i 512 Combi.

 

W tym modelu wzrosła również ilość Strun Kit o 48 sampli.

Instrument wyposażony jest brzmienie fortepianów akustycznych, co zdecydowanie zwiększa jego atrakcyjność i została ona stworzone specjalnie pod ten model syntezatora. Obok fortepianów akustycznych znajdziemy również brzmienia elektryczne, które dla tego modelu mają aż 8 warstw. Są one dziś wykorzystywane do tworzenia współczesnej muzyki, dlatego dodaje to również wyjątkowości temu modelowi.

 

Świetnie zrobiony, budzi Dziś duże zaufanie wśród muzyków, którzy chętnie sięgają po tego rodzaju instrument. Śmiało możemy powiedzieć, że znajdują się w nim światowej klasy brzmienia fortepianu i pianin elektrycznych i tak też jest oceniany przez profesjonalistów.

Dużym szacunkiem możemy określić też również to, że syntezator ten posiada doskonałe brzmienia perkusyjne, a całość sampli to aż 2500 próbek perkusyjnych. Jest to niesamowita liczba, co daje temu instrumentowi jeszcze większego animuszu.

 

Możemy tutaj też wykorzystać pamięć USB i SD i wgrywać pliki MIDI, które posłużą nam do tworzenia muzyki.

Syntezator wyposażony jest w equalizer z trzema pasmami przestrajania i możliwością modulacji dla każdego oscylatora.

Jeśli szukamy profesjonalnego sprzętu to ten syntezator zdecydowanie za taki uchodzi.

 

4. MOOG DFAM

MOOG DFAM

Cena: od. 3 200 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Syntezator analogowo-perkusyjny, który możemy podłączyć do każdego urządzenia muzycznego, nadając im określonej modulacji. Jest to właściwie dodatek do bardzo rozwiniętego już ekosystemu syntezatorów, który reprezentuje ekspresyjny i manualne podejście do tworzenia rytmów perkusyjnych. To dzięki temu urządzeniu możemy tworzyć rytmiczne utwory, gdyż właśnie do tego został stworzony ten analogowo-perkusyjny syntezator.

 

Urządzenie dla zaawansowanych muzyków, którzy wiedzą co należy zrobić z takim produktem. Doskonale sprawdza się na dużej i małej scenie, a muzycy wiedzą,że produkt ten może pozwolić na zdecydowanie lepsze osiągi w zakresie tworzenia muzyki.

Syntezator uruchamiany jest łatwy w obsłudze sekwencerem analogowym, pozwalając na bardzo emocjonujące brzmienie za pomocą białego szumu. Specyfika tworzenia muzyki za pomocą tego syntezatora może być dla wielu osób skomplikowana, dlatego polecamy go tylko profesjonalistom, dla których ten produkt nie stanowi tajemnicy.

 

Na olbrzymi potencjał ekspresyjnego instrumentu analogowego, a wszystko to dzięki możliwości eksploracji eksperymentowania dźwiękiem.

Jest to produkt dość kosztowny, gdyż sięga kwoty powyżej 3000 zł.

 

5. Behringer Syntezator Analogowy Ms-101Rd

Behringer Syntezator Analogowy Ms-101Rd

Cena: od. 1 490 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Klasyczny syntezator analogowy, bliźniaczy z pierwszym modelem, przedstawionym w tym rankingu. Zdecydowanie wydajny analogowy syntezator firmy Behringer, który doskonale się sprawdzi się jako instrument dla osób początkujących, ale również średnio zaawansowanych. Łatwy do wykorzystania w nauce i doskonały, jako prezent dla osób, ceniących naukę na klawiszach.

 

Wyróżniający kolor, czyli czerwony, to jeden innowacyjny wybór. Nie bez przyczyny powtarza się, że jest to model dla fanów klasycznego, analogowego syntezatora. Doskonałe brzmienie i wytrzymała metalowa obudowa sprawiają, że jest to produkt bardzo dobrej klasy i to jeszcze po przystępnej cenie.

Syntezator posiada dodatkową modulację częstotliwości z sześcioma źródłami FM, które dają nam naprawdę szerokie możliwości pracowania nad dźwiękiem, a właściwie projektowania dźwięku.

 

Produkt posiada 32 pełnowymiarowe klawisze, co daje nam duże możliwości tworzenia. Wbudowany jest również oscylator 3340, który jest kontrolowany napięciem z czterema równoległymi falami, do których zaliczamy, VCF, ADSR, 32-kanałowy sekwencer, Arpeggiator.  Dla osób które nie znają się na syntezatorach niewiele to powie, ale są to bardzo potrzebne fale, pozwalające na pracę z dźwiękiem.

Produkt doskonały do lekcji nauki gry, zarówno w zaciszu własnego domu, jak również i na łamach szkoły muzycznej.

 

Koszty zakupu to ponad 1400 zł, ale warto tutaj przyznać, że cena jest bardzo korzystna, jak na produkt o takiej funkcjonalności.

Bardzo ważnym elementem i szczególnie fajnym jest jego okres gwarancji, gdyż producent daje na to aż trzy lata. Syntezator z mocnym uchwytem w komplecie, a do niego dołączony również pasek gitarowy, który zdecydowanie przyda się na scenie.

Jeśli szukamy prostego w obsłudze, ale też bardzo funkcjonalnego syntezatora to ten wybór jest odpowiedni.

 

6. Behringer TD-3 SR – syntezator basowy

Behringer TD-3 SR - syntezator basowy

Cena: od. 580 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Syntezator dla fanów basów, który sprawi że będą one naprawdę czyste i przyjemne dla ucha. Posiada syntezator basowy z popularnymi sekwencjami. Jest to niesamowity syntezator, który będzie miał ogromne znaczenie dla osób znających się na rzeczy. Posiada prawdziwy analogowy obwód dla basu.

 

Dostępny jest tutaj czysto sygnałowy tor analogowy. Warty swojej ceny, bo jest to niespełna pół tysiąca złotych, które da nam naprawdę wiele ciekawych efektów basowych przy tworzeniu muzyki. Urządzenie posiada 11 elementów sterujących i 28 przełączników, które pozwalają na bezpośredni dostęp do wszystkich ważnych parametrów w czasie rzeczywistym.

 

Można tutaj zniekształcać muzykę, tworząc się właściwie do własnych potrzeb i według własnych fantazji.

Niesamowity syntezator dla dj-ów i osób prezentujących muzykę na okolicznościowych imprezach. Jeśli szukamy czegoś w tym stylu to warto właśnie sięgnąć po ten klasyczny syntezator basowy.

 

7. Kurzweil PC4 Controller

Kurzweil PC4 Controller

Cena: od. 7 179 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Syntezator filmy Yamaha, który doskonale sprawdza się w każdym wydaniu. Jest to wersja 88 dźwiękowa i w pełni wyposażona w klawiaturę hammer action, co sprawia że jest bardzo czuła podczas nacisku.

 

Syntezator posiada bardzo prosty intuicyjny interfejs, dzięki czemu Każdy będzie mógł bez problemu wykorzystać to narzędzie do nauki, lub też do natychmiastowego wykorzystania podczas koncertów. Wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz dużego formatu, wokół którego znajdują się klawisze programowe i pozwalają sterować transpozycją. Dzięki tym klawiszom możemy również ustalać tempo prezentowanej muzyki.

Jest to doskonały syntezator dla osób, które potrzebują nauczyć się grać na takim instrumencie, już posiada bardzo wyważoną klawiaturę, wrażliwą na każdy najmniejszy dotyk. Jest to klawiatura młoteczkowa, dzięki której możemy nauczyć się delikatności w graniu.

 

Urządzenie zdecydowanie przesadzone cenowo, gdyż z taką funkcjonalnością znajdziemy klawisze w niższej półce cenowej. Niemniej jednak tutaj precyzja jakość wykonania robi swoje, gdyż Yamaha zawsze przykłada się do produkcji swoich instrumentów.

Syntezator ma zewnętrzny zasilacz a jego waga to 13 kg. Łatwy w przenoszeniu, wyposażony w oryginalny pokrowiec.

 

Jeśli jednak szukamy czegoś na początek naszej drogi z muzyką to zdecydowanie warto ściągnąć po tańsze modele i na nich rozpocząć swoją naukę. Powyższy syntezator to zdecydowanie wybór dla osób zaawansowanych, które codziennie korzystają z takiego instrumentu tworząc muzykę.

 

8. Korg PA 600

Korg PA 600

Cena: od. 4 199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

KORG to rozwijająca się firma produkująca syntezatory. Jest to zdecydowanie nowa jakość na rynku, a produkt ten wyposażony jest w najnowsze technologie, które oparte są o aktualne brzmienia i style PA600. Posiada bardzo przystępną cenę i wiele osób powinno się skusić właśnie na ten model syntezatora, chociażby ze względu na niewielki koszt jego nabycia.

 

Silnik syntezy dostarcza tutaj realistycznych i szczegółowych elementów brzmienia, co zdecydowanie plasuje w ten syntezator na wysokim poziomie. Zaletą tego produktu jest duży kolorowy wyświetlacz, który jest bardzo przejrzysty i dostarcza nam wielu informacji o funkcjonalności tego instrumentu. Łatwy w obsłudze i czytelny interfejs graficzny sprawia, że nawet osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z takim produktem, bez problemu sobie z nim poradzą.

 

Znajdziemy w nim dużo nowych brzmień, wiele możliwości łączenia dźwięków, ale przede wszystkim intuicyjność podczas programowania bazy danych songbook. Produkt dostępny dla każdego, gdyż jego cena to niespełna trochę ponad 4000 zł.

 

9. Moog Subsequent 25

Moog Subsequent 25

Cena: od. 3 999 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Na koniec naszego rankingu przedstawiamy dwóch głosowych, parafoniczny syntezator analogowy, który określa zupełnie nową możliwość wydobywania. Nie jest to urządzenie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z muzyką. Jest to syntezator zdecydowanie zaawansowany, ale w bardzo korzystnej i przystępnej cenie. Jest to produkt dla osób, które tworzą muzykę i chcą osiągnąć zdecydowanie więcej i więcej.

 

Świetna praca nad basem, który można wydobywać w naprawdę ekscytujących barwach dźwięku, a wszystko to za pomocą doskonałych funkcjonalności, w jakie został wyposażony ten sprzęt. Polecamy go ze względu na dużą wydajność w zakresie nowego wkładu w muzykę, odjeżdżają naprawdę ogromny zakres możliwości.

 

Poradnik zakupowy syntezatorów

Jaki syntezator wybrać?

Każdy muzyk zastanawia się nad tym, jaki instrument wybrać, kiedy chce się rozwijać swoją pasję. Nie bez znaczenia jest zatem wiedza w zakresie sprzętu muzycznego, szczególnie jeśli chodzi o syntezator. Mamy dziś tak wiele rodzajów syntezatorów, że dla początkującej osoby ciężko będzie się zdecydować na jakiś konkretny. Warto pamiętać że jest to urządzenie wyspecjalizowane w możliwości programowania nowych, unikalnych brzmień syntetycznych. Właśnie dlatego warto odpowiednio przygotować się do zakupu syntezatora, aby wybrać niezbędne dla nas model.

Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o syntezatorach z klawiaturą, który będzie podstawowym elementem dla osób uczących się grać na tym instrumencie. I dziś możemy takich nowoczesnych syntezatorów znaleźć bardzo dużo, a ich obsługa zazwyczaj nie wymaga jakiegoś zaawansowanego uczenia się. Warto sięgnąć po klawisze, które będą przede wszystkim spełniały nasze oczekiwania, będą posiadały wszystkie potrzebne elementy pozwalające połączyć się z innymi instrumentami. Niektóre syntezatory mają też również możliwość wyświetlania ścieżki dźwiękowej, dzięki której możemy się uczyć i po taki sprzęt warto sięgnąć.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze syntezatora?

Postaraliśmy się odpowiedzieć w tym rankingu na to pytanie, ale również wskazaliśmy najpopularniejsze modele syntezatorów, które znikają dziś z muzycznych półek. Jaki syntezator do muzyki elektronicznej warto zakupić? Warto wiedzieć czym się powinniśmy kierować, dlatego wcześniej konieczny jest zapoznanie się z opiniami innych osób na ten temat, ale również weryfikacja komentarzy, które dotyczą konkretnego modelu syntezatora. Decydując się na zakup tego instrumentu muzycznego warto wybrać taki model, który pozwoli nam również na szeroką naukę w zakresie grania na tym instrumencie. Znajdziemy tanie syntezatory, których cena będzie daleko odbiegała od syntezatorów z wyższych półek. Na początek taki wybór jest doskonały.

Wybierając dziś syntezator do muzyki elektronicznej, lub też do innego rodzaju muzyki, warto wcześniej zapoznać się z wiedzą, w zakresie możliwości, jakie taki syntezator może nam dać. Przede wszystkim, powinniśmy po nie sięgać w sklepach muzycznych, gdzie doświadczone osoby będą nam w stanie coś o tym powiedzieć. Dziś na szczęście nie jest to żaden problem.

Gdzie kupimy syntezator?

Odpowiedź na powyższe pytanie wydaje się być prosta, gdyż możemy udać się praktycznie do sklepu muzycznego i tam dokonać określonego wyboru. Prawda jest taka, może dobry syntezatory otrzymamy właśnie w sklepach muzycznych, ale możemy je również zakupić za pomocą portali aukcyjnych, takich jak chociażby Allegro, cieszą się również dobrej marki syntezatorem. Wybór oczywiście zawsze należy do nas i warto wcześniej taki sprzęt sobie przetestować, zweryfikować jego brzmienie i ułożenie klawiatury. Niemniej jednak, w sytuacji kiedy już znamy się troszeczkę na tym instrumencie, z powodzeniem możemy kupować w ciemno.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Muzyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *