Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking szczoteczek do zębów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking szczoteczek do zębów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking szczoteczek do zębów – jaka szczoteczka do zębów jest najlepsza w 2023 / 2024 roku?

Opracowany przez nas ranking 10 najlepszych szczoteczek do zębów w 2023 / 2024 roku, zawiera opisy najbardziej popularnych modeli, jakie są dostępne w sprzedaży rynkowej. Zdaniem wielu stomatologów, dobre szczoteczki do zębów, nie muszą być urządzeniami,  których zakup obciąży budżet domowy danej osoby. Można zdecydować się na doskonały sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Tanie szczoteczki do zębów idealnie spełnią swoje zadanie. To produkty wygodne w użytkowaniu, które pomogą pozbyć się osadów nazębnych, przebarwień, a także trudnych do usunięcia nalotów.

Ranking szczoteczek do zębów – TOP 10 najlepszych szczoteczek do zębów

Miejsce Nazwa szczoteczki do zębów Cena Najtańsza oferta
1 Philips Sonicare Prestige 9900 999 zł Sprawdź teraz
2 Nowość PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27 1019 zł Sprawdź teraz
3 ORAL-B Pulsonic Slim 1000 229 zł Sprawdź teraz
4 Oral-B PRO 750 CrossAction + etui podróżne 159 zł Sprawdź teraz
5 SEYSSO Carbon Basic Black 229 zł Sprawdź teraz
6 Curaden CURAPROX CS 5460 Ultra Soft bardzo miękka szczoteczka 1 szt. 14 zł Sprawdź teraz
7 Emmi-dental Metallic 66010 558 zł Sprawdź teraz
8 SEYSSO Carbon Basic White 229 zł Sprawdź teraz
9 Oral-B Vitality 3D White 75 zł Sprawdź teraz
10 Philips Sonicare Clean Care Plus HX3212/11 114 zł Sprawdź teraz
11 Xiaomi Oclean One Różowa 207 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych szczoteczek do zębów

1. Philips Sonicare Prestige 9900

Nowość PHILIPS Sonicare

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odkryj najbardziej zaawansowaną szczoteczkę soniczną Philips Sonicare Prestige 9900 i zadbaj o swój piękny i zdrowy uśmiech! Poczuj moc mikrobąbelków wtłaczanych głęboko w przestrzenie międzyzębowe, trudno dostępne miejsca oraz wzdłuż linii dziąseł. To pierwsza szczoteczka z inteligentną technologią SenseIQ, która wyczuwa Twój sposób mycia zębów i dopasowuje intensywność czyszczenia do Twoich potrzeb dla optymalnego doczyszczenia zębów. Dodatkowo dzięki aplikacji mobilnej możesz monitorować swoją technikę szczotkowania i otrzymać indywidualne wskazówki, by ją poprawić oraz śledzić postępy. Szczoteczka, korzystając z zaawansowanej technologii sonicznej, skutecznie eliminuje płytkę bakteryjną oraz dba o zdrowie dziąseł, co potwierdzają badania kliniczne. Ponadto Philips Sonicare z serii Prestige 9900 to szczoteczka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Poczuj różnicę z Philips Sonicare!

2. Nowość PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27

Nowość PHILIPS Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/27

Cena: ok. 1019 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Od kiedy w sprzedaży pojawiły się najlepsze szczoteczki do zębów, marki Philips, czyszczenie i pielęgnacja jamy ustnej stały się znacznie łatwiejsze i zajmują mało czasu. Zaprojektowane z udziałem najlepszych stomatologów dobre szczoteczki do zębów tej firmy, idealnie spełnią swoje zadanie. To wyroby zasilane akumulatorowo, które wykonują ruch soniczny. Modelem cieszącym się największym zainteresowaniem klientów, jest produkt Sonicare DiamondClean 9000 HX9911/2. To najlepsza szczoteczka do zębów w swojej kategorii cenowej. Produkt ten służy do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej. Wyróżnia się on wieloma, praktycznymi funkcjami. Przede wszystkim gwarantuje łatwe szczotkowanie. Wbudowana aplikacja mobilna informuje użytkownika o konieczności dłuższego mycia zębów, aby skuteczniej czyścić je z nalotów, osadów i pozbywać się efektywnie bakterii. Użytkownik tej szczoteczki ma możliwość doboru programu i jego intensywności, w zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

3. ORAL-B Pulsonic Slim 1000

 ORAL-B Pulsonic Slim 1000

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma ORAL- B od wielu lat zajmuje się produkcją takich wyrobów jak dobre szczoteczki do zębów. Dostępne w ofercie tej marki nowoczesne i tanie szczoteczki do zębów, mają bardzo przystępne ceny. Jednym z doskonałych produktów ORAL- B, jest soniczna szczoteczka elektryczna do zębów w kolorze srebrnym model Pulsonic Slim 1000. To wyjątkowy wyrób, który gwarantuje lepsze usuwanie płytki bakteryjnej. Szczoteczka ta została porównana z produktami manualnymi. Okazało się, że w trakcie testów, już po 20 sekundach od rozpoczęcia szczotkowania, Pulsonic Slim 1000 usunęła do 90% bakterii i osadów nazębnych. Porównując ten wynik z efektami czyszczenia, jakie dają produkty manualne, służące do pielęgnacji zębów i jamy ustnej, można wysnuć oczywisty wniosek, że Pulsonic Slim 1000 jest produktem doskonałym. Ta najlepsza szczoteczka do zębów ma wydłużoną główkę, dzięki czemu jej drgania są znacznie łagodniejsze.

4. Oral-B PRO 750 CrossAction + etui podróżne

 Oral-B PRO 750 CrossAction + etui podróżne

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W opracowanym przez nas zestawieniu, jakim jest ranking szczoteczek do zębów, przedstawiamy najlepsze modele znanych i cenionych producentów. Wśród nich nie sposób pominąć produktów marki ORAL- B.  Jednym z nich jest dobra szczoteczka do zębów PRO 750 CrossAction. To elektryczny wyrób, posiadający zasilanie akumulatorowe. Wykonuje on ruch oscylacyjny, rotacyjny i pulsacyjny. Ta wyjątkowa szczoteczka do zębów ma okrągłą główkę, która otacza każdy ząb, zapewniając jego skuteczne oczyszczanie z wszelkich osadów i nalotów. Najlepsza szczoteczka do zębów ORAl- B gwarantuje zdrowsze zęby i lepsze efekty mycia w porównaniu ze zwykłymi produktami w wersji manualnej. To urządzenie ze wbudowanym timerem, który pomaga zachować zalecany przez dentystów dwuminutowy czas mycia zębów. Model marki ORAL- B jest wygodny do zabierania w podróż i może być transportowany bez obawy o uszkodzenie jego obudowy.

5. SEYSSO Carbon Basic Black

 SEYSSO Carbon Basic Black

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby zainteresowane kupnem takiego produktu, jak najlepsza szczoteczka do zębów, powinny zainteresować się wyrobami marki SEYSSO. Model Carbon Basic Black to elektryczna szczoteczka, posiadająca zasilanie akumulatorowe i wykonująca ruch soniczny. To niesamowita, wytrzymała i tania szczoteczka do zębów,  która wykorzystuje wszystkie zalety technologii sonicznej. Wyróżnia ją duża prędkość, nawet do 82000 drgań sonicznych na minutę. Bardzo wydajny akumulator litowo-jonowy, gwarantuje użytkowanie tego sprzętu, nawet przez sześć tygodni, bez potrzeby pamiętania o ładowaniu. Dzięki technologii DCT Seysso Basic, ta dobra szczoteczka do zębów usuwa z ich powierzchni płytkę nazębną, osady, bakterie, przebarwienia, a także nieprzyjemny nalot, powstały po wypiciu kawy, wina, herbaty, a także po paleniu tytoniu. Ta wydajna w działaniu szczoteczka do zębów ma trzy programy pracy.

6. Curaden CURAPROX CS 5460 Ultra Soft bardzo miękka szczoteczka 1 szt.

 Curaden CURAPROX CS 5460 Ultra Soft bardzo miękka szczoteczka 1 szt.

Cena: ok. 14 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Klienci, którzy nie dysponują odpowiednim budżetem, pozwalającymi na zakup szczoteczki elektrycznej, mogą zdecydować się na produkt w wersji manualnej. Dobra szczoteczka do zębów, która nie wykonuje ruchów pulsacyjnych, sonicznych I nie ma wbudowanego trybu pracy, równie dobrze może oczyszczać powierzchnię zębów. Manualna, tania szczoteczka do zębów, marki Curaden CURAPROX CS 5460 Ultra Soft, to wyrób wyjątkowy, który zasługuje na szczególne uznanie. To szczoteczka z bardzo miękkim włosiem, rekomendowana dla wszystkich osób, cierpiących na nadwrażliwość śluzówki jamy ustnej  i uporczywe krwawienia dziąseł. Produkt świetnie nadaje się dla osób, które od wielu lat walczą z paradontozą, nadwrażliwością szyjek zębowych i potrzebują wyrobu, przeznaczonego do bardzo łagodnego oczyszczania zębów. Najlepsza  szczoteczka do zębów CURAPROX CS 5460 nadaje się do codziennego masażu dziąseł i oczyszczania zębów, w taki sposób, aby nie naruszać delikatnych dziąseł.

7. Emmi-dental Metallic 66010

 Emmi-dental Metallic 66010

Cena: ok. 558 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesna, wydajna w działaniu i łatwa do ładowania najlepsza szczoteczka do zębów firmy Emmi-dental Metallic 66010, to jeden z najbardziej zaawansowanych produktów na świecie, wykorzystujący technologię fal ultradźwiękowych. Ta doskonała i zarazem tania szczoteczka do zębów ultradźwiękowa, została zaprojektowana przez niemiecką firmę Emag AG, która zatrudnia wyłącznie wybitnych naukowców i profesjonalistów w dziedzinie higieny jamy ustnej. To produkt, który znacząco różni się od innych szczoteczek elektrycznych, dostępnych w sprzedaży. Przede wszystkim skutecznie oczyszcza on zęby, dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych. Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia osób w każdym wieku. Ta nowoczesna, dobra szczoteczka do zębów, jest polecana osobom z rozrusznikami serca, jak i innymi, wbudowanymi urządzeniami medycznymi. Produkt ten nie powoduje uszkodzenia lub podrażnienia wrażliwej śluzówki jamy ustnej.

8. SEYSSO Carbon Basic White

 SEYSSO Carbon Basic White

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się jaka szczoteczka do zębów idealnie spełni swoje zadanie, to powinieneś zainwestować w produkt firmy Seysso model Carbon Basic White. To wyrób, który wykorzystuje technologię soniczną. Ta dobra szczoteczka do zębów posiada wyjątkową prędkość, wykonując  nawet do 82 drgań sonicznych na minutę. Tym, co odróżnia ją od innych produktów, jest wydajny akumulator litowo-jonowy, gwarantujący swobodne użytkowanie szczoteczki, nawet przed 6 tygodni, bez konieczności ponownego ładowania. To bardzo dobra, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne szczoteczka o kompaktowych wymiarach. Produkt może być zabierany w podróż, ponieważ jest dostępny w zestawie z wytrzymałym etui. Ta najlepsza szczoteczka do zębów ma tryb masażu dziąseł, jak również delikatnego oczyszczania zębów i języka. Trzy programy pracy pozwalają pozbyć się bakterii, osadów nazębnych i wszelkiego typu zanieczyszczeń.

9. Oral-B Vitality 3D White

 Oral-B Vitality 3D White

Cena: ok. 75 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób, rozważając zakup nowoczesnego sprzętu do pielęgnacji jamy ustnej, zastanawia się, jaka szczoteczka będzie skuteczne usuwała osady nazębne. Godnym polecenia wyrobem jest wysokiej jakości, dobra szczoteczka do zębów w wersji elektrycznej, marki ORAL- B. Model wykonuje ruchy rotacyjne. To produkt zasilany akumulatorowo. Dzięki zaawansowanej technologii ta tania szczoteczka do zębów jest sprzętem najnowszej generacji. Została ona opracowana w nowoczesnych laboratoriach, należących do marki ORAL- B. Ta najlepsza szczoteczka do zębów, oprócz ruchów oscylacyjnych, wykonuje także ruch rotacyjny. Dzięki temu czyści  zęby dwa razy skuteczniej niż zwykła szczoteczka manualna. Produkt jest polecany przez dentystów na całym świecie. Został on poddany kilkunastu badaniom klinicznym, przeprowadzonym w niezależnych ośrodkach naukowych.  Model Vitality 3D White wykonuje do 7600 ruchów oscylacyjnych na minutę.

10. Philips Sonicare Clean Care Plus HX3212/11

 Philips Sonicare Clean Care Plus HX3212/11

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie wiesz, jakie szczoteczki do zębów wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Coraz więcej osób decyduje się na produkt firmy Philips model Sonicare Clean Care Plus HX3212/11. To wyjątkowy sprzęt, służący do oczyszczania jamy ustnej. Ta elektryczna szczoteczka soniczna z zasilaniem akumulatorowym, wykonuje płynny ruch soniczny. Sprzęt ten nie powoduje uszkodzenia delikatnej śluzówki jamy ustnej, ponieważ w momencie zbyt intensywnych i gwałtownych ruchów, zostaje ona automatycznie wyłączona. Ruchoma głowica, jaką posiada ta najlepsza szczoteczka do zębów, dociera do wszystkich zakamarków i przestrzeni międzyzębowych, skutecznie usuwając z nich zanieczyszczenia, osady, nalot, a także bakterie. Rezultatem systematycznego stosowania wyrobu, jakim jest dobra szczoteczka do zębów, są śnieżnobiałe i zdrowe zęby, bez ubytków, próchnicy, paradontozy, a także innych, kłopotliwy dolegliwości.

11. Xiaomi Oclean One Różowa

 Xiaomi Oclean One Różowa

Cena: ok. 207 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzony przez nas ranking szczoteczek do zębów kończy opis modelu Xiaomi Oclean One różowa. To doskonała szczoteczka soniczna w pięknym, pastelowym kolorze. Wyróżnia się ona wysoko wydajnym systemem lewitacji magnetycznej BLDC, a także odpowiednią częstotliwością wibracji dźwiękiem. Ta dobra szczoteczka do zębów ma 42.000 drgań na minutę i silny moment obrotowy 280 GLS. Zdaniem wielu stomatologów ta tania szczoteczka do zębów, marki Xiaomi, jest urządzeniem wysokiej jakości. Ma ona wbudowaną funkcję Bluetooth. Produkt firmy Xiaomi został stworzony w nowoczesnej technologii z zainstalowanymi czujnikami. Bardzo szybkie uzupełnienie poziomu mocy akumulatora, które następuje już po sześciu godzinach od włożenia szczoteczki do stacji ładującej, ułatwia codzienne korzystanie z tego urządzenia. Produkt ma obrotową główkę, która wyposażona jest w zaokrąglone włosie, skutecznie usuwające miękki kamień nazębny, osady, przebarwienia, a także wszelkiego typu naloty.

Poradnik zakupowy szczoteczki do zębów

Jaka szczoteczka do zębów jest najlepsza? Jakie są rodzaje szczoteczek do zębów?

Wiele osób zastanawia się jaka szczoteczka do zębów jest najlepsza. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, dotyczącej wyżej wymienionego urządzenia, należy przeanalizować parametry danej szczoteczki. Warto pamiętać, że nie każdy sprzęt nadaje się do użytkowania przez osoby, mające problem z krwawiącymi dziąsłami lub nadwrażliwą śluzówkę jamy ustnej. Dobra szczoteczka do zębów w wersji elektrycznej to sprzęt, który ułatwia codzienne oczyszczanie i pielęgnację jamy ustnej. Można zdecydować się na produkt, wykonujący ruchy rotacyjne, soniczne lub pulsacyjne. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań danej osoby. W przypadku posiadania bardzo trudnego do usunięcia osadu nazębnego można wybrać dobrą szczoteczkę soniczną, która z łatwością usunie przebarwienia, pozostawiając zęby czystymi, lśniącymi i wolnymi od szkodliwych bakterii.

Jakie szczoteczki do zębów są najlepsze? Rekomendowani producenci

Na rynku dostępne są dobre szczoteczki do zębów znanych i cenionych producentów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje najlepsza szczoteczka do zębów marki Philips. To renomowany producent, który od wielu lat projektuje wyroby najwyższej jakości, wyróżniające się nowoczesnymi funkcjami i bezawaryjnością. Dobra szczoteczka do zębów, która jest łatwa w obsłudze, znajduje się również w asortymencie firmy Xiaomi. To producent, który zaprojektował urządzenie szybkie do ładowania, dostępne w kompaktowych wymiarach i zróżnicowanej kolorystyce.

Dobra szczoteczka do zębów w wersji elektronicznej, szybko i łatwo pomoże Ci usunąć szkodliwe bakterie, naloty i osady nazębne. To urządzenie łatwe w obsłudze i ładowaniu, które możesz zabierać ze sobą w podróż.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Higiena jamy ustnej joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *