Strona główna » Telefony i akcesoria » Telefony » Ranking telefonów stacjonarnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Telefony i akcesoria » Telefony » Ranking telefonów stacjonarnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking telefonów stacjonarnych – najlepszy telefon stacjonarny w 2023 roku

W dobie telefonów komórkowych wydawać by się mogło, że telefony stacjonarne poszły do lamusa. Nic bardziej mylnego! Dobry telefon stacjonarny wciąż posiada kilka zalet w stosunku do swoich mobilnych odpowiedników, jak: brak problemów z zasięgiem i jakością rozmów czy korzystniejszą cenę taryfy. Dla niektórych są lepszą opcją niż telefon komórkowy. Jednakże, jaki telefon stacjonarny spełni potrzeby swojego indywidualnego odbiorcy? Pomocny w tym przypadku może być ranking telefonów stacjonarnych.

Ranking telefonów stacjonarnych – TOP 10 najlepszych telefonów stacjonarnych

Miejsce Nazwa telefonu stacjonarnego Cena Najtańsza oferta
1 Gigaset A415 Czarny 106 zł Sprawdź teraz
2 Gigaset A120 Czarny 72 zł Sprawdź teraz
3 Panasonic KX-TG 1611PDH 79 zł Sprawdź teraz
4 Panasonic KX-TG6812PDB Duo Czarny 209 zł Sprawdź teraz
5 Gigaset A415 Czarny 106 zł Sprawdź teraz
6 vTech LS1350 139 zł Sprawdź teraz
7 Mescomp Fabian Mt-838 Czarno-Czerwony 79 zł Sprawdź teraz
8 Panasonic KX-TSC11 PDW 117 zł Sprawdź teraz
9 Panasonic KX-TG2511PDJ Beige/Coffe 117 zł Sprawdź teraz
10 VTECH LS1650 Czarny 195 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych telefonów stacjonarnych

1. Gigaset A415 Czarny

 Gigaset A415 Czarny

Cena: ok. 106 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To tani telefon stacjonarny, bezprzewodowy, z monochromatycznym wyświetlaczem o przekątnej 1.8 cala i rozdzielczości 128 x 160 pikseli. Telefon posiada ergonomiczną oraz podświetlaną klawiaturę, 12 przycisków numerycznych, podświetlane przyciski rozpoczęcia i zakończenia połączenia oraz czterokierunkowy przycisk nawigacyjny. Słuchawka posiada gniazdka na 2 akumulatory AAA, zapewniając czas gotowości do 200 godzin a czas rozmów do 18 godzin. Urządzenie wyposażone jest w technologię High Sound Performance poprawiającą jakość dźwięku, jak i regulację głośności słuchawki oraz system głośnomówiący. Podczas trybu czuwania na wyświetlaczu widoczna jest data i godzina, w trybie bezczynności dodatkowo stan naładowania akumulatorów oraz siła sygnału. Wśród specjalnych funkcji znajduje się automatyczne wybieranie prefiksu operatora, budzik z funkcją drzemki i wyborem sygnału Plug&Play czy przekazywanie połączeń zewnętrznych na inne słuchawki.

2. Gigaset A120 Czarny

 Gigaset A120 Czarny

Cena: ok. 72 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z dobrych bezprzewodowych telefonów stacjonarnych, posiadających podświetlany i monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 1.4 cala, alfanumeryczny i z linią ikon. W czasie czuwania na ekranie wyświetlacza pojawia się data i godzina, stan naładowania akumulatorów, numer wewnętrzny słuchawki, informacje o nowych połączeniach oraz ustawiona godzina budzika. Wśród podstawowych funkcji znajduje się książka telefoniczna na 50 wpisów, prezentacja numeru przychodzącego, lista 10 wybieranych numerów czy lista 25 ostatnich połączeń przychodzących i nieodebranych. Słuchawka na 2 akumulatory AAA, zapewnia czas gotowości do 200 godzin a czas rozmów do 18 godzin. Obecność energooszczędnego zasilacza powoduje mniejsze zużycie energii, stanowiąc rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Urządzenie dostosowuje moc transmisji zależnie od odległości dzielącej słuchawkę od stacji bazowej. Tryb ECO Plus redukuje transmisję fal z chwilą przejścia telefonu w stan czuwania.

3. Panasonic KX-TG 1611PDH

 Panasonic KX-TG 1611PDH

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszych telefonów stacjonarnych, który jest niezwykle prosty i łatwy w obsłudze. Należy do telefonów bezprzewodowych DECT z wyświetlaczem monochromatycznym LCD 1-liniowym, podświetlanym na kolor bursztynowy. Posiada książkę telefoniczną na 50 wpisów oraz funkcję przywołania słuchawki. Urządzenie wyposażone jest w zegar oraz budzik, blokadę klawiatury, jak i opcję montażu na ścianie. Obecna funkcja CLIP umożliwia identyfikację numeru przychodzącego przed odebraniem telefonu, dzięki czemu można się spodziewać, kim jest odbiorca po drugiej stronie linii. Dodatkową zaletą jest możliwość dzielenia połączenia. Słuchawka posiada specjalną powłokę, dzięki czemu może być utrzymana w czystości – nie pozostaną na niej odciski palców. Telefon wyposażony jest w energooszczędny zasilacz, w którym znajdują się 2 akumulatory AAA NiMH, pozwalające na czas rozmów do 15 godzin oraz czas czuwania do 168 godzin. Zasięg słuchawki w pomieszczeniach wynosi 30 metrów.

4. Panasonic KX-TG6812PDB Duo Czarny

 Panasonic KX-TG6812PDB Duo Czarny

Cena: ok. 209 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To telefon bezprzewodowy z 1.8-calowym, podświetlanym wyświetlaczem monochromatycznym LCD oraz możliwością podłączenia do 6 słuchawek. Ten dobry telefon stacjonarny posiada książkę telefoniczną, w której można zapisać do 120 numerów. Obecność inteligentnego klawisza umożliwia wyświetlenie listy połączeń nieodebranych bądź odebranie połączenia przychodzącego. Urządzenie cechuje się możliwością identyfikacji numeru abonenta wywołującego oraz kilkoma poziomami głośności dzwonka. Telefon wyróżniają dodatkowe funkcje, jak wyciszenie odgłosów tła podczas rozmowy czy funkcja podtrzymania zasilania z akumulatorów, nawet w przypadku awarii. Specjalną zaletą jest możliwość wykorzystania słuchawki do znalezienia zagubionych przedmiotów, dzięki wykorzystaniu odczepianego akcesorium do przedmiotów (KX-TGA20). Za zasilanie odpowiadają 2 akumulatorki Ni-MH 2xAAA, zapewniające czas czuwania telefonu stacjonarnego do 170 godzin oraz czas rozmowy do 15 godzin.

5. Gigaset A415 Czarny

 Gigaset A415 Czarny

Cena: ok. 106 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z dobrych bezprzewodowych telefonów stacjonarnych, posiadający monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 1.8 cala i rozdzielczości 128 x 160 pikseli, podświetlany na kolor biały. W trybie czuwania widoczne są nim data i godzina, w trybie bezczynności data z godziną oraz stan naładowania akumulatorów i siła sygnału a w trybie rozmowy – czas jej trwania. Wysokiej jakości, ergonomiczna klawiatura posiada 12 przycisków numerycznych, czterokierunkowy przycisk nawigacyjny, przyciski rozpoczęcia i zakończenia rozmowy. Telefon wyposażony jest w technologię High Sound Performance poprawiającą jakość dźwięku. Urządzenie posiada kilka funkcji specjalnych, jak: automatyczne wybieranie prefiksu operatora, budzik z funkcją drzemki i wyborem sygnału Plug&Play, połączenia wewnętrzne, przekazywanie połączeń zewnętrznych na inne słuchawki bądź wyłączenie dzwonka dla połączeń anonimowych. Za zasilenie odpowiadają 2 akumulatory AAA, zapewniające czas rozmowy do 18 godzin.

6. vTech LS1350

 vTech LS1350

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten bezprzewodowy telefon z technologią DECT – bezpiecznego systemu cyfrowej łączności z wysokiej jakości dźwiękiem bez szumu i zakłóceń oraz trybem ECO, charakteryzuje się ładnym oraz wyjątkowym designem. Urządzenie posiada kolorowy oraz podświetlany ekran LCD o przekątnej 1.5 cala. Umożliwia zapis do 50 numerów kontaktowych w książce telefonicznej oraz posiada listę ostatnich 5 połączeń czy funkcję blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych. Funkcja CLIP umożliwia identyfikację numeru połączenia przychodzącego przed odebraniem telefonu. Dostępność trybu głośnomówiącego daje możliwość rozmowy na odległość, bez konieczności odrywania się od codziennych czynności. Obecność automatycznej sekretarki pozwala na zapisanie a następnie odsłuchanie wiadomości od osób dzwoniących. Jej pamięć pomieści aż 59 różnych wiadomości, których łączny czas trwania wynosi około 14 minut. Zasilenie telefonu to akumulator NiMH, zapewniający czas rozmowy do 10 godzin oraz czas czuwania do 100 godzin.

7. Mescomp Fabian Mt-838 Czarno-Czerwony

 Mescomp Fabian Mt-838 Czarno-Czerwony

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z tanich przewodowych telefonów stacjonarnych o nowoczesnym stylu, charakteryzujący się funkcjonalnym designem oraz dbałością wykonania. Doskonale komponuje się z każdym wnętrzem, dopełniając jego wygląd. Ten dobry przewodowy telefon stacjonarny posiada duży, czytelny oraz podświetlany wyświetlacz z widoczną datą i godziną oraz informacją o czasie trwania rozmowy. Obecność funkcji CLIP umożliwia identyfikację numeru połączenia przychodzącego przed odebraniem telefonu. Wśród dodatkowych funkcji znajduje się możliwość ustawienia budzika, rozmowa bez podnoszenia słuchawki oraz przeprowadzenie szybkich obliczeń dzięki wbudowanemu kalkulatorowi. Łatwe i proste w obsłudze menu urządzenia umożliwia oddzwanianie, przeglądanie oraz usuwanie przychodzących połączeń, regulację głośności jednej z ośmiu melodii dzwonka oraz trybu głośnomówiącego. Telefon stacjonarny posiada pamięć do 38 numerów przychodzących oraz opcję szybkiego wybierania.

8. Panasonic KX-TSC11 PDW

 Panasonic KX-TSC11 PDW

Cena: ok. 117 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszych przewodowych telefonów stacjonarnych, który posiada 2-liniowy, podświetlany wyświetlacz LCD z funkcją zegara i zmianą kontrastu oraz opisy na obudowie w języku polskim. Urządzenie może zostać zamontowane na ścianie a dostępny przycisk nawigacyjny ułatwia jego obsługę. Telefon jest wyposażony w rejestr połączeń, blokadę połączeń wychodzących oraz funkcję identyfikacji rozmówcy (kompatybilną z FSK/DTMF). Urządzenie posiada książkę telefoniczną, w której można zapisac do 50 kontaktów a ponadto umożlwia dostęp do rejestru 50 ostatnich połączeń przychodzących oraz 20 ostatnich połączeń wychodzących. Połączenia mogą być wybierane tonowo lub impulsowo. Wśród jego funkcji specjalnych wyróżnia się możliwość powtórnego wybierania numerów, ustawienie pauzy, 3-stopniową regulację głośności dzwonka, 4-stopniową regulację głośności w słuchawce, restrykcje połączeń oraz blokadę wyjścia. Dodatkową zaletą jest opcja zaprogramowania długości sygnału FLASH.

9. Panasonic KX-TG2511PDJ Beige/Coffe

 Panasonic KX-TG2511PDJ Beige/Coffe

Cena: ok. 117 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten jeden z najlepszych bezprzewodowych telefonów stacjonarnych charakteryzuje się ciekawym designem oraz kolorystyką. Telefon posiada podświetlany, punktowy i czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 1.8 cala. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze oraz może zostać zamontowane na ścianie. Aparat telefoniczny mieści do 50 kontaktów w książce telefonicznej oraz umożliwia podgląd listy 50 połączeń przychodzących. Telefon posiada funkcję identyfikacji numeru abonenta wywołującego. Wśród funkcji dodatkowych wyróżnia się: szukanie wpisów po pierwszym znaku, listę ponownego wybierania 10 numerów, odbiór rozmowy dowolnym przyciskiem, wyłączenie słuchawki i zawieszenie połączenia, chwilowe wybieranie tonowe, połączenia wewnętrzne i przełączanie połączeń. Na oszczędność energii wpływa tryb ECO, włączany jednym przyciskiem. Za zasilanie odpowiadają dwa akumulatory AAA 550 mAh, co zapewnia długość czasu czuwania do 170 godzin oraz czas rozmowy do 18 godzin.

10. VTECH LS1650 Czarny

 VTECH LS1650 Czarny

Cena: ok. 195 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten telefon stacjonarny wyróżnia się wśród innych tym, że składa się z telefonu przewodowego oraz słuchawki bezprzewodowej z ładowarką. Baza, którą stanowi urządzenie przewodowe, posiada dużą matrycę punktową z segmentowym wyświetlaniem w kolorze białym. Telefon posiada książkę telefoniczną na 50 wpisów, z indywidualnym dzwonkiem do każdego kontaktu. Ponadto, na klawiaturze znajdują się 3 przyciski szybkiego wybierania z możliwością umieszczania zdjęć lub grafik. Wbudowana automatyczna sekretarka mieści do 15 minut nagrań. Z kolei bezprzewodowowa słuchawka posiada podświetlany wyświetlacz LCD o przekątnej 1.8 cala, w kolorze niebieskim. Mieści ona do 20 wpisów w książce telefonicznej a każdy kontakt również posiada indywidualny dzwonek. Bezprzewodowa słuchawka umożliwia podgląd listy połączeń 20 numerów oraz 5 ostatnio wybieranych kontaktów. Urządzenie wyposażone jest w przyciski do regulacji głośności oraz możliwość wyłączenia mikrofonu w trakcie rozmowy.

Poradnik zakupowy telefonu stacjonarnego

Komu przyda się dobry telefon stacjonarny?

Właściciele firm to pierwsza z grup docelowych, w których przydadzą się dobre telefony stacjonarne. Przedsiębiorstwa dysponujące telefonem stacjonarnym są postrzegane przez innych jako pewne i istniejące a nie jako firmy-krzaki. Poza tym, ułatwiają kontakt pomiędzy poszczególnymi biurami w firmie, jak i z potencjalnymi klientami. Dobry telefon stacjonarny przyda się również seniorom, dla których obsługa smartfonów sprawia spory problem. Takie telefony mają z reguły prostą konstrukcję, czytelny wyświetlacz oraz wysoki poziom głośności. Telefon stacjonarny będzie również korzystną opcją dla rodzin, przy korzystaniu z pakietów usług Internet + telewizja + telefon, powodując obniżenie domowych rachunków.

Jak kupić najlepszy telefon stacjonarny?

Rynek obfituje w liczne dobre i tanie telefony stacjonarne, wobec tego jakie telefony stacjonarne będą najlepsze? Wybór powinien opierać się o kilka istotnych cech, spełniających indywidualne wymagania kupujących. Kluczowa jest kwestia, czy ma to być telefon przewodowy, wymagający podłączenia do gniazdka, czy bezprzewodowy, działający przy użyciu standardowych baterii. Dobre telefony komórkowe powinny posiadać również szeroki zasięg. Najlepsze telefony komórkowe charakteryzują się również dodatkowymi opcjami, jak: książka telefoniczna, czytelny ekran z datą oraz godziną czy przycisk szybkiego wybierania. W wyborze tego najbardziej odpowiedniego sprzętu pomocny będzie ranking telefonów stacjonarnych.

Autor rankingu:
Marta Cesarczyk
Autor rankingu:
Marta Cesarczyk Kategoria: Telefony marta.c@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *