Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking termosów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking termosów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Najlepsze termosy – jaki termos kupić w 2023 / 2024 roku?

Masz ochotę na gorącą herbatę podczas górskiej wędrówki czy kubek ciepłej kawy w czasie porannej jazdy samochodem? Wystarczy termos lub kubek termiczny, żeby to pragnienie spełnić. Warto pamiętać, że termos termosowi nie równy. Jak wybrać najlepszy termos czy kubek?

 

Czy tanie termosy mogą być dobre? Pomoże w tym nasz ranking, w którym doradzimy, jaki termos kupić, aby jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Wszystkie rankingowe propozycje są przetestowane w praktyce przez licznych użytkowników.

Ranking termosów – TOP 10 najlepszych termosów

Miejsce Nazwa termosu Cena Najtańsza oferta
1 Quechua Kubek Termiczny Czerwony 0,35 L 39 zł Sprawdź teraz
2 Contigo Huron 470 Ml Malinowy 69 zł Sprawdź teraz
3 Termos Vacuum 1l Esbit 89 zł Sprawdź teraz
4 Smile STT-5/15 39 zł Sprawdź teraz
5 Tefal WeGO K23355 04 City Mug 430 ml FIOLETOWY termos termiczny 129 zł Sprawdź teraz
6 Esbit Termos Stainless Steel Vacuum Flask, 0.5l 69 zł Sprawdź teraz
7 Primus Commuter 400ml fioletowy 55 zł Sprawdź teraz
8 Korona Shops Termos konferencyjny 1,9L z pompką 39 zł Sprawdź teraz
9 Thermos Mountain Termos Z Kubkiem 0,75L Steel 109 zł Sprawdź teraz
10 Termite Termos Warhead Grey 1 95 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych termosów

1. Quechua Kubek Termiczny Czerwony 0,35 L

 Quechua Kubek Termiczny Czerwony 0,35 L

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Quechua Kubek Termiczny Czerwony 0,35 l – elegancki, bardzo dobry kubek termiczny, pozwalający nawet przez wiele godzin mieć ciepły napój. Jeśli wlejemy gorącą kawę (o temp. 95°C), to po 6 godzinach będzie ona miała prawie 60°C, a po 24 – 30°C.

 

Kubek jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Doskonałą izolację termiczną zapewniają podwójne ścianki z próżnią w środku. Zastosowano także polipropylen (elementy korpusu i korek) oraz silikonową uszczelkę. Pusty kubek waży 280 g, ma 7 cm średnicy oraz 19 cm wysokości. Żaden z elementów kubka nie zawiera bisfenoli.
Dzięki szerokiemu otworowi oraz wykończeniom z tworzywa sztucznego można pić bezpośrednio z kubka. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyjmowane sitko do herbaty, umieszczone pod odkręcanym korkiem. To pozwala bez problemu umyć kubek w środku. Naczynie można myć w zmywarce, jednak bez korka.

 

Przed pierwszym użyciem zalecane jest dokładne umycie i wypłukanie kubka w czystej wodzie. Kubek nie nadaje się do alkoholu. Nie należy go także wkładać do mikrofalówki i zamrażarki.

 

2. Contigo Huron 470 Ml Malinowy

 Contigo Huron 470 Ml Malinowy

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Contigo Huron 470 Ml Malinowy – bardzo dobry kubek termiczny o dużej pojemności. Można w nim przechowywać aż 470 ml gorącego lub zimnego napoju. Wykonany jest z solidnej stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych, które nie zawierają bisfenoli. Dzięki podwójnym próżniowym ściankom, napoje długo utrzymują swoją temperaturę, np. gorącą kawę będziemy mieć przez 6 godzin, a zimną colę nawet przez 12 godzin. Użycie stali zapewnia jednocześnie bardzo wysoką wytrzymałość i trwałość produktu.

 

W kubku zastosowano specjalny system zamykania Snapseal®. Sprawia on, że kubek jest szczelnie zamknięty, a jednocześnie można go obsłużyć jedną ręką. Wystarczy niewielkie przesunięcie zamknięcia w górę lub w dół. Dzięki swojej wyjątkowej szczelności można go zapakować do plecaka czy torebki, mając pewność, że jej wnętrze pozostanie suche. W ten sposób kubek może służyć jako niewielki, dobry termos.

 

Zakrętkę i sam kubek można bez problemów umyć w zmywarce lub pod bieżącą wodą, dzięki czemu zachowujemy odpowiednią czystość naczynia.

 

3. Termos Vacuum 1l Esbit

 Termos Vacuum 1l Esbit

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Termos Vacuum 1l Esbit – dobry termos o nowoczesnym designie, przydający się podczas długich, turystycznych wędrówek oraz podróży. Bardzo długo utrzymuje właściwą temperaturę płynów, które są wlane do termosu. Nieważne, czy będzie to zimny napój czy gorąca herbata. Zapewnia to próżnia, która znajduje się między ściankami termosu.

 

Ścianki wykonane są z najlepszej stali nierdzewnej, co zapewnia nie tylko trwałość, ale i wytrzymałość na upadki czy uderzenia. Zewnętrzna ścianka termosu jest pokryta specjalną, czarną powłoką antypoślizgową. Dzięki niej termos nie wypadnie z rąk, nawet gdy ręce będą w śliskich rękawiczkach. Wnętrze termosu jest powleczone antybakteryjną warstwą, wykonaną ze srebra. Oprócz działania antybakteryjnego warstwa ułatwia mycie termosu oraz zwiększa jego właściwości termiczne.

 

Termos ma 27 cm wysokości i 9 cm średnicy. W komplecie są dwa kubki oraz dwa wymienne korki – tradycyjny i automatyczny. Dzięki swoim niewielkim wymiarom doskonale mieści się w nawet niewielkim plecaku.

 

4. Smile STT-5/15

 Smile STT-5/15

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Smile STT-5/15 – niewielki, turystyczny termos, który świetnie zmieści się w każdym plecaku czy torbie. Dzięki temu podczas podróży, ale również w pracy, możemy mieć zawsze ciepły lub zimny ulubiony napój. Niewielkie wymiary (23,5 cm wysokości, 6,4 cm średnicy i pojemność 420 ml) i nienagrzewająca się obudowa sprawiają, że to połączenie kubka i termosu nadaje się także do uczniowskiego tornistra oraz do większości uchwytów w samochodach i rowerach. Picie ułatwia specjalnie wyprofilowany ustnik, co bardzo przydaje się np. podczas prowadzenia samochodu czy w czasie jazdy rowerem.

 

Termos zrobiony jest ze stali nierdzewnej. Między podwójnymi ściankami znajduje się próżnia, która zapewnia wyjątkową izolację cieplną. Dzięki temu w termosie gorące napoje utrzymują swoją temperaturę przez 8 godzin, a zimne przez 12 godzin.

 

Specjalna blokada zamknięcia uniemożliwia przypadkowe otwarcie kubka, dzięki czemu można go bezpiecznie nosić nawet w damskiej torebce.

 

5. Tefal WeGO K23355 04 City Mug 430 ml FIOLETOWY termos termiczny

 Tefal WeGO K23355 04 City Mug 430 ml FIOLETOWY termos termiczny

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Tefal WeGO K23355 04 City Mug 430 ml – oryginalny kubek izotermiczny o pojemności 430 ml. Wykonany ze stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych bez udziału bisfenoli (BPA). Wyróżniają go piękne, nasycone kolory. Podwójne ścianki z próżnią między nimi zapewniają długi czas utrzymywania wyjściowej temperatury napoju. Gorące napoje pozostają takie przez 6 godzin, a zimne przez 12 godzin.

 

Kubek jest bardzo praktyczny. Łatwo się z niego napić, bo wystarczy przesunięcie przycisku jedną ręką. Jednocześnie specjalne zabezpieczenie przed rozlaniem sprawia, że można go bezpiecznie nosić w torebce, plecaku czy tornistrze. Jednocześnie nie ma problemów z zachowaniem higieny. Antypoślizgowy spód sprawia, że niełatwo go przewrócić na biurku czy ławce. Kubek pasuje do większości uchwytów samochodowych i rowerowych.

 

Wszystkie elementy można łatwo zdemontować, dzięki czemu mycie kubka jest łatwe i skuteczne. Szczelna pokrywa nie tylko chroni napój przed zmianą temperatury, ale dodatkowo zabezpiecza przed przypadkowymi zanieczyszczeniami.

 

6. Esbit Termos Stainless Steel Vacuum Flask, 0.5l

 Esbit Termos Stainless Steel Vacuum Flask, 0.5l

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Esbit Termos Stainless Steel Vacuum Flask, 0,5l – elegancki, a jednocześnie wyjątkowo praktyczny termos o bardzo dobrych parametrach. Waży niewiele, bo 359 g, wysoki na 21 cm i o średnicy 7,9 cm, bez problemu zmieści się w każdej torbie i plecaku. Ma bardzo wysoką zdolność do utrzymywania temperatury. Gdy wlejemy do termosu wrzątek, to jeszcze po 6 godzinach jego temperatura będzie powyżej 80°C, a po 24 godzinach powyżej 50°C (przy temperaturze otoczenie 20°C).

 

Termos wykonany jest ze stali nierdzewnej. Między dwoma ściankami znajduje się próżnia, zapewniająca doskonałą izolację cieplną. Z zewnątrz termos powleka specjalna, czarna powłoka antypoślizgowa. Ułatwia ona trzymanie naczynia nawet w rękawicach czy w zmarzniętych rękach. Warstwa srebra, która pokrywa wnętrze ma dwoją funkcję. Działa antybakteryjnie, a jednocześnie dodatkowo zwiększa właściwości izotermiczne naczynia. Srebro ułatwia też utrzymanie naczynia w czystości.

 

Termos ma dwa kubki oraz dwa zamienne korki, tradycyjny i automatyczny.

 

7. Primus Commuter 400ml fioletowy

 Primus Commuter 400ml fioletowy

Cena: ok. 55 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Primus Commuter 400ml – kubek termiczny w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Posiada podwójne ścianki z polipropylenu oraz antypoślizgową podstawę. Przy jego produkcji nie użyto szkodliwego bisfenolu (BPA). Praktyczna, nakręcana pokrywka, zaopatrzona w silikonową uszczelkę jest wyjątkowo szczelna i nie dopuszcza do przypadkowego wycieku zawartości kubka. Do tego dochodzi innowacyjne zamknięcie ustnika, który otwiera się i zamyka naciśnięciem.

 

Wysokość kubka wynosi 19,7 cm, średnica 8,1 cm, a waga to tylko 280 g. Mieści się w nim 400 ml płynu. Wymiary sprawiają, że ten dobry kubek termiczny świetnie pasuje do wszelkich uchwytów samochodowych i rowerowych.

 

Kubek Commuter 400 doskonale sprawdzi się jako niewielki termosik na krótkich wycieczkach pieszych czy rowerowych. Jest też doskonały zamiast tradycyjnego kubka czy szklanki w biurze. Dzięki niemu ulubiony napój będzie miał zawsze idealną temperaturę. Design kubka sprawia, że znakomicie wygląda on nawet na służbowym biurku.

 

8. Korona Shops Termos konferencyjny 1,9L z pompką

 Korona Shops Termos konferencyjny 1,9L z pompką

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Korona Shops Termos konferencyjny 1,9L z pompką – dobry termos stołowy o dużej pojemności (1,9 l). Doskonale nadaje się do biur oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża ilość ciepłego napoju. Ma nowoczesny, elegancki design, który dobrze sprawdza się w każdym wnętrzu. Termos jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wkład, który utrzymuje napój w odpowiedniej temperaturze jest zrobiony ze szkła i ma między podwójnymi ściankami przestrzeń próżniową. Dzięki niej izolacja termiczna jest wyjątkowo dobra.

 

Głowicę dozującą, która jest jednocześnie korkiem, zrobiona jest z tworzywa sztucznego. Oprócz tego termos ma pompkę, która ułatwia nalewanie oraz metalową rurkę ssącą. Termos ma wysokość 56 cm i średnicę podstawy 13,5 cm. Wygodne przenoszenie ułatwia specjalny uchwyt.

 

Ten wyróżniający się wśród najlepszych termosów produkt, pozwala utrzymywać w pożądanej temperaturze zarówno zimne, jak i gorące napoje. Powinien obowiązkowo znaleźć się na wyposażeniu każdego biura. Przyda się także w domu.

 

9. Thermos Mountain Termos Z Kubkiem 0,75L Steel

 Thermos Mountain Termos Z Kubkiem 0,75L Steel

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Thermos Mountain Termos Z Kubkiem 0,75L Steel – wyjątkowy termos do zadań specjalnych. Śmiało może zastępować zwykłą butelkę, a w porównaniu z nią utrzymuje napój w pożądanej temperaturze. Doskonale sprawdzi się we wszelkich zajęciach outdoorowych, spełniając wszystkie wymagania. Naczynie można szybko i łatwo otworzyć i zamknąć. Jest bardzo odporne na czynniki mechaniczne. Jednocześnie ma doskonałe właściwości izolacyjne. Napój gorący pozostanie taki nawet przez 18 godzin. Zimne napoje będą trzymać swoją temperaturę przez 24 godziny.

 

Termos jest wykonany z doskonałej jakości stali nierdzewnej. Podwójne ścianki mają między sobą próżnię, która zapewnia znakomitą izolację cieplną. Korek jest bardzo szczelny. Kubek wykonany jest ze stali, ale wewnętrzna warstwa została wykonana z odpornego plastiku.

 

W termosie można przechowywać aż 750 ml płynów. Jego wysokość wynosi 28,5 cm, a średnica 7,8 cm. Dzięki możliwości rozkręcenia nakrętki, nie ma problemu z utrzymaniem termosu w czystości. Wszystkie elementy z tworzyw sztucznych nie zawierają bisfenoli.

 

10. Termite Termos Warhead Grey 1

 Termite Termos Warhead Grey 1

Cena: ok. 95 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Termite Termos Warhead Grey 1 – wyjątkowo dobre termosy, które przydadzą się zarówno w domu, jak i w podróży. Wyjątkowo solidna konstrukcja zapewnia bezproblemowe użytkowanie przz wiele lat. Wykonany jest z wysokiej jakości stali chromowo-niklowej szczotkowanej. Tak wykończone powierzchnie zdecydowanie ułatwiają utrzymanie ich w czystości, zapobiegając osadzaniu się osadów. Dzięki podwójnym ściankom z próżnią między nimi zapewnione są bardzo wysokie parametry termoizolacji. Korpus termosu jest pokryty z zewnątrz specjalnym tworzywem antykorozyjnym, który dodatkowo poprawia przyczepność. Szczelny korek zrobiono z polipropylenu. W produkcie nie wykorzystuje się bisfenoli (BPA).

 

W termosie można przechowywać 1l płynów. Przez 6 godzin potrafi on zachować temperaturę prawie 80ºC lub 10ºC, w zależności od potrzeb. Wysokość termosu to 28,5 cm, a średnica 8,5 cm. Waga pustego termosu to 570 g.

 

Jeśli potrzebujesz solidnego, taniego termosu, to warto wybrać ten model. Jego zaletą jest też łatwość mycia.

 

Poradnik zakupowy termosu

Jak kupić dobry termos? Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedź na pytanie, jaki termos wybrać, należy rozpocząć od zastanowienia się, do czego nam jest on potrzebny. Czy będziemy używać go w biurze, w szkole czy też na pieszych, górskich wędrówkach. Wybór jest duży, ale ogólnie możemy podzielić termosy na z wkładem stalowym i z wkładem szklanym. Są też kubki termiczne z tworzyw sztucznych. Zwracamy też uwagę na właściwości termiczne.
O ile w domowych pieleszach czy na sali konferencyjnej doskonały będzie termos z wkładem szklanym, to w transporcie lepiej sprawdzą się termosy stalowe lub z tworzyw.Czy tani termos będzie dobry? Tak, pod warunkiem, że będzie miał szczelny korek. To najczęstsza bolączka tanich termosów. Jeśli nie mamy pewności, to lepiej wybrać nieco droższy, ale solidny. Nasz ranking najlepszych termosów na pewno pomoże zorientować się, który termos jest dla nas najlepszy.

Jaki termos jest najlepszy w góry? Polecani producenci

W góry najlepszy termos to termos solidny, wykonany ze stali nierdzewnej. Powinien długo utrzymywać ciepło i być szczelny (nikt nie lubi zamoczonych herbatą czy kawą ubrań). Nie może zabierać zbyt dużo miejsca. Jednak tak powinniśmy dobrać jego wielkość, aby dostarczyć organizmowi w czasie wędrówki odpowiednią ilość płynów. Warto też zwrócić uwagę na termosy, które mają dwa kubki w zestawie. To praktyczne rozwiązanie, gdy idzie więcej osób.
Producenci termosów mają wiele propozycji dla miłośników górskich wędrówek. W naszym rankingu jest sporo produktów dedykowanych właśnie im. Wyróżniają się m.in. produkty firm Esbit czy Primus.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Turystyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *