Strona główna » RTV » Audio » Ranking transmiterów FM
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking transmiterów FM
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking transmiterów FM – jaki transmiter fm jest najlepszy w 2023 / 2024 roku?

Lubisz podróże samochodem, ale brakuje Ci dostępu do dobrej muzyki i możliwości prowadzenia swobodnych rozmów telefonicznych Rozwiązaniem Twoich problemów może okazać się zakup transmitera FM. Ranking transmiterów FM to zestawienie dobrych i tanich modeli, w którym z pewnością znajdziesz najlepszy nadajnik dla siebie. Pamiętaj, że najlepsze transmitery FM są w stanie zapamiętać nawet kilka innych urządzeń oraz odbierają na szerokim paśmie częstotliwości FM.

Ranking transmiterów FM – TOP 10 najlepszych transmiterów FM

Miejsce Nazwa transmitera FM Cena Najtańsza oferta
1 Forever Transmiter FM TR-330 79 zł Sprawdź teraz
2 Transmiter Fm Bluetooth MP3 Rock Ładowarka Usb 36W 74 zł Sprawdź teraz
3 Baseus Transmiter Fm (Calltm01) 46 zł Sprawdź teraz
4 Technaxx Transmiter FM (FMT700) 169 zł Sprawdź teraz
5 Gotze & Jensen Transmiter FM Golden Line (FT003) 129 zł Sprawdź teraz
6 Arkas Transmiter FM (BT20) 69 zł Sprawdź teraz
7 Transmiter Fm Bluetooth z Ładowarką 3.4A + MP3 48 zł Sprawdź teraz
8 IBOX TRANSMITER FM FMT2BT 56 zł Sprawdź teraz
9 Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp 84 zł Sprawdź teraz
10 Nedis Transmiter FM (CSBTRCVR100) 449 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych transmiterów FM

1. Forever Transmiter FM TR-330

 Forever Transmiter FM TR-330

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Forever Transmiter FM TR-330 to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią słuchać muzyki podczas jazdy samochodem. Opiniowany model jest często uważany za najlepszy transmiter FM, posiada bowiem wbudowane złącze kart micro SD oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Na uwagę zasługuje również zestaw głośnomówiący, który daje możliwość prowadzenia bezpiecznych rozmów przez telefon podczas jazdy samochodem bez potrzeby trzymania w ręku urządzenia. Wbudowany mikrofon gwarantuje przesyłanie wysokiej jakości dźwięku, pozbawionego zakłóceń i zniekształceń bez względu na lokalizację. Polecany transmiter jest często wybierany ze względu na atrakcyjny, nowoczesny wygląd oraz czytelny wyświetlacz LCD. Moduł Bluetooth 4.0 umożliwia sparowanie transmitera z dowolnym tabletem lub smartfonem. Dla jeszcze większej wygody użytkowania, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty USB, złącze AUX oraz przyciski funkcyjne. Bez wątpienia jest to dobry i tani transmiter FM, w który warto zainwestować.

2. Transmiter Fm Bluetooth MP3 Rock Ładowarka Usb 36W

 Transmiter Fm Bluetooth MP3 Rock Ładowarka Usb 36W

Cena: ok. 74 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking transmiterów FM to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć Transmiter Fm Bluetooth MP3 Rock Ładowarka Usb 36W. Jest to urządzenie, które posiada liczne pozytywne komentarze. Zadowoleni użytkownicy najczęściej wspominają o najwyższej jakości, szybkim i bezpiecznym ładowaniu nawet trzech urządzeń jednocześnie, a także o dwóch portach USB-A, z których jeden obsługuje QC 4.0 oraz porcie USB-C z możliwością ładowania w technologii PD o mocy 3A. Rekomendowany nadajnik FM pasuje do każdej wersji gniazda zapalniczki (jest to urządzenie uniwersalne). Wbudowana ładowarka została wyposażona w zaawansowany system zarządzania energią, co przekłada się na stabilną i bezpieczną pracę bez ryzyka uszkodzenia ładowanego urządzenia. W ładowarce znajduje się czytelny wyświetlacz LED za pomocą którego można wybrać odpowiednią częstotliwość. Polecany transmiter FM Bluetooth może służyć swojemu użytkownikowi przez wiele sezonów, przenosząc dźwięk z urządzeń z bluetooth np. telefon, tabletu lub kart pamięci na głośniki samochodowe przy pomocy fal radiowych.

3. Baseus Transmiter Fm (Calltm01)

 Baseus Transmiter Fm (Calltm01)

Cena: ok. 46 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze transmitery FM nie muszą dużo kosztować. Baseus Transmiter Fm (Calltm01) to tani transmiter FM, który jednak warto mieć w swoim samochodzie. Urządzenie umożliwia bezprzewodową transmisję muzyki oraz przekazywanie rozmów telefonicznych ze smartfona do samochodowego systemu audio i prowadzenie bezpiecznej rozmowy z obiema rękami na kierownicy. Opiniowany transmiter posiada wygodny wyświetlacz LCD oraz gwarantuje możliwość ładowania urządzeń ze slotem USB. W zestawie głośnomówiącym znajduje się wbudowany mikrofon, dwa porty USB oraz czytnik kart micro SD pozwalający słuchać muzyki z telefonu, karty pamięci i z pendriva. Wbudowany mikrofon o wysokiej wydajności oferuje krystalicznie czyste połączenia. Urządzenie można wygodnie i prosto obsłużyć bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Jeśli nie wiesz, jaki transmiter FM kupić, wybór rekomendowanego urządzenia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

4. Technaxx Transmiter FM (FMT700)

 Technaxx Transmiter FM (FMT700)

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Technaxx Transmiter FM (FMT700) to prawdopodobnie najlepszy transmiter FM w tym przedziale cenowym. Jest to urządzenie, które pozwala swobodnie i bez zakłóceń odtwarzać muzykę z radia samochodowego i innych urządzeń, w tym telefonu i smartfona. Rekomendowany transmiter jest kompatybilny ze wszystkimi radiami z tunerem FM (częstotliwość nadawania 87,6 – 107,9 MHz) oraz telefonami z Bluetooth 4.2 do odległości 10m. Model posiada technologię bezprzewodowego ładowania 10W, a dodatkowo został wyposażony w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i kontrolę temperatury. O stanie naładowania informuje funkcja handsfree i diody LED. Ten dobry transmiter FM jest kompatybilny z iPhone X/8/8 Plus i Samsung S9/S8/S8 Plus/Note 8/S7/S7 Edge/ Note 7/S6/S6 oraz Edge/Note 5 (07–2018). W zestawie znajduje się adapter MicroUSB do zapalniczki (2,4 A ładowanie przez USB o długości 70 cm) oraz zapasowy bezpiecznik.

5. Gotze & Jensen Transmiter FM Golden Line (FT003)

 Gotze & Jensen Transmiter FM Golden Line (FT003)

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gotze & Jensen Transmiter FM Golden Line (FT003) to model, który reprezentuje dobre i tanie transmitery FM. Urządzenie przesyła idealną jakość dźwięku podczas jazdy samochodem i gwarantuje wygodę w prowadzeniu rozmów bez potrzeby trzymania w ręku telefonu lub smartfona. Opiniowany transmiter obsługuje bezprzewodowo rozmowy telefoniczne oraz pozwala na bezprzewodowe słuchanie muzyki ze smartfona na samochodowym systemie audio. Urządzenie posiada wejście na kartę Micro SD, gniazdo 12V oraz port USB. Łączność bezprzewodowa za pomocą Bluetooth pozwala sterować multimediami (muzyka oraz inne pliki multimedialne – podcasts). Transmiter jest łatwy w obsłudze. Sterowanie urządzeniem ułatwia wygodny wyświetlacz LCD oraz panel sensoryczny. Zakres częstotliwości, w którym odbiera transmiter to 87.5 – 108.0 MHz. Zakup rekomendowanego transmitera FM może okazać się najlepszym wyborem.

6. Arkas Transmiter FM (BT20)

 Arkas Transmiter FM (BT20)

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Arkas Transmiter FM (BT20) to tani transmiter FM na każdą kieszeń. Rekomendowany transmiter z ładowarką USB umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki oraz rozmów telefonicznych ze smartfona do samochodowego systemu stereo. Wbudowane Bluetooth w wersji 2.1 obsługuje profile A2DP, AVRCP i HFP. Urządzenie pozwala odtwarzać muzykę z pamięci masowych USB oraz kart microUSB o maksymalnej pojemność 32GB i FAT32. Zasilanie DC 12/24V odbywa się z gniazda zapalniczki samochodowej. Natomiast ładowanie urządzeń może przebiegać za pomocą portów USB (USB1 DC 5V/2.4A, USB2 DC 5V/1). Transmiter oferuje automatyczne przejście do trybu hands-free w przypadku nadchodzących rozmów telefonicznych. Dla wygody użytkowania transmiter został wyposazony w czytelny ekran LCD. Urządzenie odbiera fale na częstotliwości FM (87.5 – 108MHz). Maksymalna moc częstotliwości radiowe to 50nW. Transmiter posiada wbudowany mikrofon odporny na zakłócenia i jest łatwo sterowany za pomocą pilota.

7. Transmiter Fm Bluetooth z Ładowarką 3.4A + MP3

 Transmiter Fm Bluetooth z Ładowarką 3.4A + MP3

Cena: ok. 48 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking to przede wszystkim dobre transmitery FM. Dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Transmiter Fm Bluetooth z Ładowarką 3.4A + MP3. Jest to urządzenie, które w łatwy sposób przenosi dźwięki z urządzeń z bluetooth (np. smartfon) do głośników samochodowych za pomocą fal radiowych. Opiniowany model jest w stanie obsłużyć również starsze radia samochodowe – te bez bluetooth i mp3, które dzięki nowym rozwiązaniom mogą działać, jako odtwarzacz muzyki lub jako zestaw głośnomówiący podczas rozmów. Ten tani transmiter FM posiada gniazdo zapalniczki umożliwiające podłączenie dodatkowych urządzeń. W zestawie znajdują się dwa porty USB i zintegrowana ładowarka do 3.4A. Jeden z portów USB posiada funkcję czytnika pamięci zewnętrznej do 32GB. Powyższe pozwala słuchać muzyki w formacie mp3 z pendrive’a. Transmiter daje możliwość podłączenia przez bluetooth dwóch urządzeń jednocześnie. Wysokiej jakości wbudowany mikrofon gwarantuje czysty dźwięk i dobrą jakość rozmów. Dla komfortu użytkowania producent przewidział jeden przycisk za pomocą, którego można odebrać rozmowę, zakończyć ją lub odrzucić połączenie. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie po wyłączeniu i włączeniu zapamiętuje częstotliwość ostatnio granych utworów oraz głośność.

8. IBOX TRANSMITER FM FMT2BT

 IBOX TRANSMITER FM FMT2BT

Cena: ok. 56 zł
Znajdź najtańszą ofertę

IBOX TRANSMITER FM FMT2BT to tani transporter FM jednak urządzenie bardzo funkcjonalne, które warto mieć w samochodzie podczas każdej podróży. Transmiter został tak zaprojektowany, by móc go swobodnie dopasować do miejsca na kubki, co przekłada się na to, że nie zajmuje dodatkowego miejsca w samochodzie i jest zawsze w zasięgu ręki kierowcy. Urządzenie jest zasilane z gniazda zapalniczki. Pozwala na odtwarzanie muzyki ze smartfonów z dostępem do bluetooth za pośrednictwem fal FM w radiu samochodowym. Opiniowany model może okazać się niezawodny w samochodach bez modułu Bluetooth i wejścia Aux-in. Muzyka może wówczas odtwarzana z urządzeń USB lub z karty pamięci SD. Ten dobry transmiter FM może być używany zamiast osobnego zestawu głośnomówiącego. Wbudowane gniazdo USB umożliwia ładowanie innych urządzeń – telefonów i tabletów. Dodatkowo posiada dwa gniazda zapalniczki. Transmiter odbiera na falach 87,5 – 108,0MHz. Jeśli nie wiesz, jaki transmiter FM wybrać, śmiało możesz postawić na IBOX TRANSMITER FM FMT2BT.

9. Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp

 Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Hyundai Transmiter FM Fmt212Mp to być może najlepszy transmiter FM w tym przedziale cenowym i lider naszego zestawienia. Ten tani transmiter FM to produkt renomowanej i cenionej na całym świecie marki. Urządzenie pozwala odtwarzać pliki audio przez port USB i wejście kart SD. Zakup taniego transmitera pozwala zaoszczędzić na wydatkach – dzięki nadajnikowi nie trzeba zmieniać starego radia na nowe. Opiniowany model można śmiało zmienić na samodzielny odtwarzacz MP3 – wystarczy, że zostaną podłączone dowolne słuchawki. Urządzenie posiada nowoczesny, modny design z wyświetlaczem LED. Jest obsługiwane wygodnym pilotem zdalnego sterowania. Radiem mogą sterować również osoby podróżujące na tylnych siedzeniach samochodu, co przekłada się na komfort samego kierowcy, który może skupić się wyłącznie na jeździe. Rekomendowany nadajnik obsługuje formaty MP3 i WMA. Dodatkowo posiada zaprogramowane korektory i ma do dyspozycji 206 częstotliwości FM od 87,5 do 108 Hz. Urządzenie można bezpiecznie ładować podczas jazdy przez USB i za pomocą zapalniczki samochodowej.

10. Nedis Transmiter FM (CSBTRCVR100)

 Nedis Transmiter FM (CSBTRCVR100)

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking transmiterów FM zamyka Nedis Transmiter FM (CSBTRCVR100). Jest to bardzo dobry transmiter FM, który nie należy jednak do najtańszych modeli na rynku. Niemniej cena produktu idzie w parze z jakością. Urządzenie posiada liczne pozytywne komentarze zadowolonych użytkowników, którzy wspominają o najwyższej jakości nagłośnieniu i czystości przesyłanego dźwięki. Opiniowany model pozwala przesyłać bezprzewodowo i strumieniowo muzykę cyfrową do systemu nagłośnienia przez Bluetooth z tabletu lub telefonu do systemu audio. Wbudowany praktyczny system parowania zapamiętuje do ośmiu urządzeń, dlatego nie ma problemu, jeśli z nadajnika korzystają inne osoby lub jeśli użytkownik posiada kilka urządzeń mobilnych (telefony, tablety itp.).

Poradnik zakupowy transmitera FM

Do czego służy transmiter FM?

Transmiter FM to nowoczesny gadżet, po który powinny sięgnąć osoby pracujące zawodowo jako kierowcy oraz osoby, które wiele czasu, każdego dnia spędzają w samochodzie – długa droga do pracy lub potrzeba częstego przemieszczania się.

To super urządzenie, umożliwia przesyłanie dźwięku do radia samochodowego z innego urządzenia z którym łączy się bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth lub bezpośrednio poprzez gniazdo USB.

Najlepsze transmitery FM są kompatybilne z telefonami, smartfonami, iphonami oraz tabletami. Umożliwiają również odtwarzanie plików MP3 przez stare radia, które nie mają gniazda USB. Do przesyłania dźwięku nadajnik wykorzystuje wybrane pasmo częstotliwości.

Najlepsze transmitery FM pozwalają również:

  • prowadzić rozmowy telefoniczne poprzez głośniki samochodowe (zestaw głośnomówiący)
  • naładować inne urządzenia
  • odtwarzać audiobooki i słuchowiska.

Korzystanie z transmitera jest bardzo proste. Wystarczy umieścić go w gnieździe zapalniczki i sparować z nośnikiem danych, z którego będzie odtwarzana muzyka – smartfon lub tablet.

Dobry transmiter FM zapamiętuje ostatnie urządzenia. Zatem ponowne podpięcie nie wymaga już konfigurowania.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, aby kupić dobry transmiter FM?

Dobry transmiter FM powinien posiadać odpowiednie parametry, które przełożą się na jakość i komfort użytkowania.

Dlatego kupując transmiter, należy zwrócić uwagę na:

  • zakres częstotliwości, w których odbywają się transmisje dźwięku – najlepsze transmitery FM mają do dyspozycji nawet kilkaset częstotliwości FM
  • wbudowane gniazdo USB – dodatkowe USB pozwala na podłączenie pamięci przenośnych
  • obsługę pamięci microSD oraz ich maksymalną pamięć
  • funkcję zapamiętywania częstotliwości
  • kompatybilność urządzenia z różnymi urządzeniami m.in. telefony, smartfony, iPhone
  • rodzaj odtwarzanych plików m.in. MP3 i WMA, transmiter Arkas BT71D
  • wbudowany mikrofon.

Warto pamiętać, że dobre transmitery FM nie kosztują dużo. Najlepsze modele można nabyć w korzystnej cenie, co zostało potwierdzone w naszym rankingu dobrych i tanich transmiterów FM.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *