Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking traw na trawnik
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking traw na trawnik
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking traw na trawnik

Trawy na trawnik to najszybszy sposób na pokrycie roślinnością nawet najbardziej wymagającego terenu. Na rynku dostępnych jest wiele mieszanek, które zawierają nasiona trawy przeznaczone do różnego typu użytkowania – czy to nadające się na trawę do ogrodu czy na nawierzchnię sportowego boiska. Różnią się między sobą między innymi głębokością ukorzenienia czy rodzajem rozrostu (trawa samozagęszczająca lub pojedyncze kępy). Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka trawa na trawnik sprawdzi się w Twoim przypadku sprawdź ranking polecanych przez nas mieszanek nasion.

Ranking traw na trawnik – TOP 8 najlepszych traw na trawnik w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Trawa Na Gleby Suche Gazonowa Graminea 10Kg Sahara 126 zł Sprawdź teraz
2 Trawa Barenbrug Odporna Na Suszę Water Saver Dry Strong 60Kg 459 zł Sprawdź teraz
3 Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 5 Kg 88 zł Sprawdź teraz
4 Trawa Uniwersalna Centnas Mieszanka Nasiona 20Kg 206 zł Sprawdź teraz
5 Gf Grass Trawa Na Tereny Intensywnie Użytkowane Sport 5Kg 82 zł Sprawdź teraz
6 Trawy Z Iławy Trawa Sportowo – Dekoracyjna Wembley 4 Kg Najlepsze 179 zł Sprawdź teraz
7 Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 15 Kg 246 zł Sprawdź teraz
8 Barenbrug Trawnik Polski Na Tereny Suche 5Kg 85 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych traw na trawnik

1. Trawa Na Gleby Suche Gazonowa Graminea 10Kg Sahara

Trawa Na Gleby Suche Gazonowa Graminea 10Kg Sahara

Cena: od. 126 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Trawa Graminea Sahara to gazonowa trawa przeznaczona na gleby suche oraz na tereny, na których okresowo występują problemy z nawadnianiem. Mieszanka w swoim składzie zawiera duży procent kostrzewy trzcinowej, którą cechuje głębokie ukorzenianie, dzięki czemu pobiera wodę z głębszych warstw ziemi. Opakowanie zawiera 10 kg nasion traw, które wystarczą na powierzchnię około 400m2.

 

2. Trawa Barenbrug Odporna Na Suszę Water Saver Dry Strong 60Kg

Trawa Barenbrug Odporna Na Suszę Water Saver Dry Strong 60Kg

Cena: od. 459 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Mieszanka Dry & Strong to idealne rozwiązanie w przypadku terenów narażonych na suszę. Składa się w dużej mierze z odmiany kostrzewy trzcinowej, która charakteryzuje się tym, że jej korzenie potrafią wrastać na głębokość do 60 cm. Jest wysoce odporna na suche warunki atmosferyczne oraz przejściowe niedobory azotu w warstwie wierzchniej i nie wymaga intensywnego podlewania. Nadaje się do średniego użytkowania, dobrze znosząc deptanie. Tworzy gęstą i trwałą darń.

 

Zaleca się użycie 1kg na zatrawienie powierzchni do 30m2 w przypadku wysiewu ręcznego, natomiast przy użyciu siewnika 1kg produktu wystarczy na pokrycie 50m2. Jeżeli zastanawiasz się jaka trawa na trawnik nada się w przypadku suchych terenów bez dodatkowych systemów nawadniania, trawniki narażone na czasowy niedobór wody czy na boiska znajdujące się na piaszczystym podłożu to trawa Barenbrug odporna na suszę będzie najlepszym wyborem.

 

3. Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 5 Kg

Barenbrug Trawa - Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 5 Kg

Cena: od. 88 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeżeli chcesz kupić trawę do ogrodu wybierz uniwersalną mieszankę od firmy Barenburg przeznaczoną na trawniki osiedlowe i przydomowe. Nadaje się do średnio intensywnego użytkowania. Jest to trawa, która szybko się ukorzenia oraz zadarnia powierzchnię, możesz więc w krótkim czasie zazielenić teren wokół swojego domu. Przystosowana została do warunków klimatycznych panujących w Polsce i jest odporna na zanieczyszczenia komunikacyjne.

 

W skład mieszanki wchodzą życica trwała, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa oraz życica westerwoldzka. Przy wysiewie ręcznym 1 kg produktu wystarczy na zatrawienie do 40m2 powierzchni, natomiast przy wysiewie siewnikiem pokryje do 50m2. Nadaje się idealnie na trawniki przydomowe, rekreacyjne oraz osiedlowe, a także do produkcji trawników z rolki.

 

4. Trawa Uniwersalna Centnas Mieszanka Nasiona 20Kg

Trawa Uniwersalna Centnas Mieszanka Nasiona 20Kg

Cena: od. 206 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Trawa uniwersalna Centas to rodzaj traw gazonowych. W opakowaniu znajduje się 20 kg mieszanki, w skład której wchodzą nasiona trawy: życicy trwałej,  życicy wielokwiatowej, kostrzewy trzcinowej i kostrzewy czerwonej. Wydajność produktu wynosi 1 kg na pokrycie około 40 m2 powierzchni. Przeznaczona jest do obsiewu trawników przydomowych, osiedlowych, poboczy oraz pasów zieleni wzdłuż dróg.

 

5. Gf Grass Trawa Na Tereny Intensywnie Użytkowane Sport 5Kg

Gf Grass Trawa Na Tereny Intensywnie Użytkowane Sport 5Kg

Cena: od. 82 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ta mieszanka zawiera nasiona trawy idealnie nadające się do zakładania boisk i na tereny, które są intensywnie użytkowane. Została przystosowana do polskich warunków klimatycznych. W jej skład wchodzi życica trwała i kostrzewa czerwona rozłogowa. Jest wysoce odporna na mechaniczne uszkodzenia, w tym deptanie. Sprawdzi się jako trawa na boiskach, placach zabawach, intensywnie użytkowanych działkach czy polach golfowych.

 

6. Trawy Z Iławy Trawa Sportowo – Dekoracyjna Wembley 4 Kg Najlepsze

Trawy Z Iławy Trawa Sportowo - Dekoracyjna Wembley 4 Kg Najlepsze

Cena: od. 179 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Trawa sportowo-dekoracyjna Wembley z Iławy to mieszanka traw, która pozwoli Ci uzyskać trawnik o żywej zielonej barwie. Jest wybitnie odporna na deptanie. Sprawdzi się zarówno na boiskach sportowych, polach golfowych i innych intensywnie użytkowanych terenach. Nadaje się także do wysiewu wokół budynków.

 

7. Barenbrug Trawa – Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 15 Kg

Barenbrug Trawa - Nasiona Trawy Trawnik Polski Universal 15 Kg

Cena: od. 246 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Uniwersalna trawa Barenburg to produkt, który sprawdzi się do średnio intensywnego użytkowania w Twoim ogrodzie. Duże opakowanie sprawia, że mieszanka wystarczy na pokrycie trawą około 600m2 terenu. W swoim składzie zawiera nasiona trawy, z których wyrasta życica trwała, kostrzewa czerwona i wiechlina łąkowa.

 

8. Barenbrug Trawnik Polski Na Tereny Suche 5Kg

Barenbrug Trawnik Polski Na Tereny Suche 5Kg

Cena: od. 85 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Mieszanka traw firmy Barenbrug to produkt, który sprawdzi się na suchych terenach na obszarze Polski. Nie ma wysokich wymagań co do jakości gleby oraz została przystosowana do polskich warunków klimatycznych. Jest odporna na brak wody ze względu na duży procent kostrzewy trzcinowej w składzie. Małe opakowanie sprawia, że mieszanka sprawdzi się także jeśli chcesz kupić trawe na dosiewke.

 

Poradnik zakupowy traw na trawnik

Jaka trawa na trawnik sprawdzi się najlepiej?

Wiele osób marzy o żywo zielonym trawniku w swojej okolicy. Obecnie w sprzedaży dostępny jest szereg produktów, które pozwalają na szybkie wyhodowanie trawnika na różnego rodzaju terenach. Wybierając trawę na trawnik warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Użytkowanie

Wybór trawy zależy w dużym stopniu od tego, jaki teren chcemy pokryć zieloną trawą. Czy będzie to przydomowy trawnik, przestrzeń osiedlowa, boisko sportowe czy może pole golfowe? Miejsca te różnią się intensywnością użytkowania, wymagają więc różnych mieszanek nasion traw.

Warunki atmosferyczne

Poza rodzajem użytkowania trawnika, warto zwrócić uwagę na warunki panujące w planowanym miejscu zatrawienia. Inna mieszanka sprawdzi się jako trawa do miejsc zacienionych, a inna do nasłonecznionych. Niezwykle ważny jest także dostęp do wody, jeżeli planujesz wysiewać trawnik na miejscach suchych lub w których występuje czasowy problem z nawadnianiem wybierz mieszanki zawierające nasiona trawy o głębokim ukorzenieniu.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom i ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *