Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking tunerów satelitarnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking tunerów satelitarnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking tunerów satelitarnych – jaki tuner satelitarny wybrać w 2023 / 2024 roku?

Dobry tuner satelitarny jest niezbędny do tego, aby móc bezproblemowo odbierać sygnał telewizyjny. Od parametrów użytkowych wybranego urządzenia zależy, czy oglądanie ulubionych filmów oraz seriali będzie komfortowe. Warto wiedzieć, że nie każdy telewizor, czy też monitor posiada wbudowany tuner, przez co konieczny jest zakup dodatkowego sprzętu. Istotne jest to, aby sprawdzić, czy wszystkie elementy systemu są kompatybilne. Nasz ranking tunerów satelitarnych 2023 / 2024 pomoże znaleźć model tani, a jednocześnie funkcjonalny.

Ranking tunerów satelitarnych – TOP 10 najlepszych tunerów satelitarnych

Miejsce Nazwa tunera satelitarnego Cena Najtańsza oferta
1 Ferguson Ariva 254 Combo czarny 289 zł Sprawdź teraz
2 nc+ Dekoder z usługą dostępu (ITI2850) 91 zł Sprawdź teraz
3 Octagon SF8008 429 zł Sprawdź teraz
4 FERGUSON Ariva ATV Combo 595 zł Sprawdź teraz
5 Opticum HD AX150 106 zł Sprawdź teraz
6 Opticum HD Sloth Classic 149 zł Sprawdź teraz
7 Dreambox DM920 UHD 4K PVR czarny 1491 zł Sprawdź teraz
8 FERGUSON Ariva ATV TT (Twin Tuner) 519 zł Sprawdź teraz
9 Zgemma H9S 289 zł Sprawdź teraz
10 Ferguson Ariva 203 259 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych tunerów satelitarnych

1. Ferguson Ariva 254 Combo czarny

 Ferguson Ariva 254 Combo czarny

Cena: ok. 289 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla wielu osób jest to najlepszy tuner satelitarny, który dostępny jest w uczciwej cenie. Z pewnością zadowoli to tych, którzy nie chcą wydawać majątku. Prezentowany sprzęt posiada minimalistyczną obudowę, która została wykonana z certyfikowanych tworzyw. Nie jest ona podatna na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia, a więc nie trzeba obawiać się o przedwczesne ślady użytkowania. Kompaktowe wymiary sprawiają, że tuner można umieścić w dowolnym miejscu, a wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Funkcja PVR, czyli cyfrowa nagrywarka umożliwia rejestrowanie wybranych materiałów video oraz zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Tuner może łatwo i szybko zaprogramować. Oznacza to, że nagrywanie rozpocznie się oraz zakończy o wskazanej godzinie. Jest to fantastyczna opcja dla tych, którzy oczekują szerokiego zakresu możliwości. EPG (z ang. Electronic Program Guide) to program telewizyjny, który można przeglądać na ekranie telewizora. Nie trzeba sięgać po smartfona lub laptopa, aby sprawdzić, co będzie emitowane w TV.

2. nc+ Dekoder z usługą dostępu (ITI2850)

 nc+ Dekoder z usługą dostępu (ITI2850)

Cena: ok. 91 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie wiesz, jaki tuner satelitarny HD wybrać? Prezentowany model renomowanej marki umożliwia niezakłócony odbiór zarówno sygnału satelitarnego, jak i naziemnego. Podłączenie oraz skonfigurowanie urządzenia jest niezwykle proste, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia – wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Trzeba podkreślić, że omawiany model posiada kompaktowe wymiary, a więc nie zajmuje zbyt dużej ilości przestrzeni. Kolejnym plusem jest wysoka trwałość oraz odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Z pewnością zadowoli to tych, którzy rozsądnie inwestują gotówkę. Prezentowany tuner umożliwia oglądanie telewizji w dowolnym momencie. Nie ma konieczności podpisywania długoterminowej umowy. Dużym zainteresowaniem wśród odbiorców cieszy się telewizja na kartę. Automatyczne strojenie sprawia, że wydajność pracy zawsze znajduje się na najwyższym poziomie.

3. Octagon SF8008

 Octagon SF8008

Cena: ok. 429 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu 2023 / 2024 znajdują się najlepsze tunery telewizyjne, które wyróżniają się niską awaryjnością. Zapewniają one bezproblemowy odbiór sygnału, co przekłada się na podwyższony komfort oglądania TV. Prezentowany model posiada czterordzeniowy procesor, który odpowiada za wydajną pracę. Nie trzeba więc obawiać się niespodziewanego zawieszania się odbiornika oraz konieczności jego częstego restartowania. Opisywany tuner jest przystosowany do telewizji naziemnej, satelitarnej oraz kablowej, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym. Należy również wspomnieć o wbudowanym Wi-Fi z zewnętrznymi antenami. Sprzęt jest przystosowany do obrazu oraz dźwięku najwyższej jakości. Posiada zgodność z standardem 4K. Praktyczne diody LED informują o stanie pracy tunera. Istnieje możliwość nagrywania materiałów wideo oraz zapisywania ich na dysku zewnętrznym. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy oczekują funkcjonalności. Wystarczy jedynie zaprogramować odbiornik, co jest niezwykle proste.

4. FERGUSON Ariva ATV Combo

 FERGUSON Ariva ATV Combo

Cena: ok. 595 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki tuner satelitarny wybrać, to koniecznie sprawdź nasz ranking na 2023 / 2024 rok. Opisywane urządzenie posiada doskonałe opinie użytkowników, co stanowi najlepsze potwierdzenie jego wysokiej jakości. Trzeba zaznaczyć, że jest to sprzęt zgodny z najnowocześniejszymi technologiami. Możliwe jest więc odbieranie obrazu oraz dźwięku w najwyższej jakości. Nie trzeba obawiać się zniekształceń oraz innych niedoskonałości podczas oglądania telewizji. Wydajny proces znacząco skraca czas reakcji urządzenia. Przełączanie kanałów będzie więc odbywać się w ekspresowym tempie. Opisywany dekoder obsługuje również telewizję na kartę, co zwiększa zakres jego zastosowań. Na specjalną uwagę zasługuje również modernistyczny design, który świetnie wpasowuje się w wielkomiejskie aranżacje. Obudowa została wykonana z lekkich, a jednocześnie trwałych tworzyw, które przez lata pozostaną w nienaruszonym stanie.

5. Opticum HD AX150

 Opticum HD AX150

Cena: ok. 106 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię dobry oraz tani tuner satelitarny? Prezentowany model wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Jest on dostępny w ekonomicznej cenie, co zadowoli przede wszystkim osoby, które nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych. Podłączenie sprzętu zajmuje zaledwie krótką chwilę. To zadanie jest wyjątkowo proste, a więc nie trzeba obawiać się nadmiaru formalności. Prezentowane urządzenie umożliwia odbiór zarówno kanałów kodowanych, jak i niekodowanych. Przedstawiany tuner posiada gniazdo USB, do którego można podłączyć pen-drive. Istnieje możliwość nagrywania dowolnych materiałów wideo, które zostaną zapisane na dysku zewnętrznym. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy pragną obejrzeć ulubiony film lub serial w innym czasie. Należy zaznaczyć, że podczas nagrywania nie musimy przebywać w domu. Wystarczy jedynie zaprogramować sprzęt, czyli wskazać godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia nagrywania. Sporym udogodnieniem jest także opcja sortowania oraz grupowania kanałów.

6. Opticum HD Sloth Classic

 Opticum HD Sloth Classic

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz zakupić dobry tuner satelitarny, jednak nie możesz pozwolić sobie na zbyt duży wydatek? To żaden problem! Nasz ranking pomoże Ci wybrać sprzęt, który spełni wszystkie twoje potrzeby. Znakomitą propozycją wydaje się być przedstawiane urządzenie, które dostępne jest w okazyjnie niskiej cenie. Należy jednak podkreślić, że jest ono w stu procentach przystosowane do współczesnych standardów. Odbierania obrazu i dźwięku w jakości HD nie jest więc żadnym problemem. Innowacyjny procesor działa szybko oraz wydajnie, co dobroczynnie wpływa na komfort eksploatacji. Zaawansowane wyszukiwanie sprawia, że znalezienie odpowiedniego kanału TV będzie trwać zaledwie krótką chwilę. Tuner współpracuje z urządzeniami mobilnymi, co stanowi kolejne udogodnienie. Przewodnik po kanałach EPG przyda się zawsze wtedy, kiedy nie mamy pojęcia, co będzie emitowane w TV. Kontrola rodzicielska sprawia, że osoby nieupoważnione nie będą miały dostępu do wskazanych programów.

7. Dreambox DM920 UHD 4K PVR czarny

 Dreambox DM920 UHD 4K PVR czarny

Cena: ok. 1491 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozmyślasz nad tym, jaki tuner TV będzie najlepszym wyborem? Koniecznie sprawdź prezentowany model, który został stworzony w oparciu o innowacyjne technologie oraz wysokojakościowe materiały. Jest to zakup na długie lata! Sercem opisywanego urządzenia jest nowoczesny procesor o podwyższonej wydajności. To właśnie on odpowiada za sprawne oraz niekłopotliwe działanie. Urządzenie nie zacina się podczas pracy – działa ono wyjątkowo płynnie, a jednocześnie efektywnie. Zadowoli to użytkowników, którzy wygodę eksploatacji stawiają na pierwszym miejscu. Prezentowany dekoder zawsze jest gotowy do pracy. Kolorowy wyświetlacz LCD został umieszczony w przedniej części obudowy. Dzięki niemu kontrola pracy tunera stanie się jeszcze łatwiejsza. Ekran jest czytelny nawet z dużej odległości. Kolejnym plusem jest dostępność nagrywarki PVR, dzięki której zarejestrujemy wybrane materiały wideo. Oprócz tego omawiany model obsługuje karty SD.

8. FERGUSON Ariva ATV TT (Twin Tuner)

 FERGUSON Ariva ATV TT (Twin Tuner)

Cena: ok. 519 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Potrzebujesz sprawdzonego tunera satelitarnego, jednak nie wiesz, jaki model będzie bezawaryjny i niedrogi? Dobrą opcją wydaje się być opisywane urządzenie, które pochodzi od znanego i cenionego producenta. Stawiając na dekoder renomowanej marki można mieć gwarancję, że będzie on funkcjonalny oraz intuicyjny w obsłudze. Proces podłączenia przebiega całkowicie niekłopotliwie – trwa on maksymalnie kilka minut. Trzeba zaznaczyć, że do realizacji tego zadania nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy. Nie bez znaczenia jest fakt, że tuner ogranicza straty energii. Nie trzeba więc obawiać się o zbyt duży pobór prądu. Użytkowanie sprzętu jest w pełni ekonomiczne. Przedstawiany sprzęt jest kompatybilny ze standardem 4K. Zaletą jest fakt, że obsługuje on także telewizje na kartę. Obudowa została wykonana z certyfikowanego aluminium. Wyróżnia się ona nieprzeciętną trwałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Unikatowy design sprawia, że dekoder można umieścić w niemal każdym wnętrzu.

9. Zgemma H9S

 Zgemma H9S

Cena: ok. 289 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiany tuner satelitarny posiada kompaktową, a jednocześnie solidną obudowę, która może być użytkowana w niemal każdych warunkach. Nie trzeba martwić się o pojawienie zarysowań, deformacji, czy też innych śladów użytkowania. Urządzenie zostało stworzone w oparciu o certyfikowane komponenty, które spełniają szereg rygorystycznych norm. Procesor odpowiada za błyskawiczną reakcję na polecenia użytkownika. Tuner nie zacina się, ani nie wyłącza podczas pracy. Kolejnym atutem jest wbudowany moduł Wi-Fi. Sygnał jest wzmacniany poprzez anteny zewnętrzne. Istnieje możliwość nagrywania oraz zapisywania plików w pamięci zewnętrznej. Gniazdo USB umożliwia podłączenie np. dysku pamięci, czy też pen-drive. Ponadto dekoder został wyposażony w slot na kartę mikro SD, dzięki czemu można zwiększyć jego funkcjonalność. Wielu rodziców będzie zadowolonych z funkcji kontroli rodzicielskiej – dzięki niej dostęp do wybranych kanałów będzie możliwy dopiero po wprowadzeniu hasła.

10. Ferguson Ariva 203

 Ferguson Ariva 203

Cena: ok. 259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu najlepszych tunerów satelitarnych nie mogło zabraknąć omawianego modelu. Posiada on nowoczesną obudowę, która znakomicie pasuje do większości wielkomiejskich aranżacji. Nie trzeba więc obawiać się, że dekoder będzie szpecił wnętrze. Za jego pomocą możemy odbierać zarówno bezpłatne, jak i kodowane kanały telewizyjne w jakości HD. Niewątpliwą zaletą jest dostęp do wielu praktycznych funkcji dodatkowych, dzięki którym eksploatacja sprzętu stanie się jeszcze łatwiejsza. Zatrzymywanie oraz przewijania obrazu może odbywać się przy użyciu smartfona. Wystarczy jedynie zainstalować dedykowaną aplikację, która jest bezpłatna. Istnieje możliwość nagrywania na zewnętrznych nośnikach pamięci. Omawiany tuner jest niezwykle uniwersalny, ponieważ bez trudu przystosujemy go do osobistych potrzeb. Sporą zaletą jest fakt, że posiada on wydajny procesor, który odpowiada za długotrwałą i płynną pracę. Opinie użytkowników potwierdzają, że jest to model bezawaryjny i niekłopotliwy w obsłudze.

Poradnik zakupowy tunera satelitarnego

Jaki tuner satelitarny warto wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wybierając najlepszy tuner satelitarny należy przeanalizować kilka najważniejszych czynników. Wszystko po to, aby mieć pewność, że urządzenie niezawodnie posłuży przez długie lata. Poniżej umieszczono kilka wskazówek.

  • Procesor – to właśnie on odpowiada za wydajność urządzenia. Powinien być on mocny, a jednocześnie szybki. Dzięki temu komfort obsługi sprzętu będzie znajdował się na najwyższym poziomie.
  • Zakres zastosowań – większość dekoderów obsługuje telewizję satelitarną, naziemną oraz kablową. Można jednak spotkać się ze sprzętem, który jest przystosowany do telewizji na kartę.
  • Jakość obrazu oraz dźwięku – należy wybrać odbiornik, który jest zgodny ze standardem 4K. Ważne jest to, aby sprzęt zapewniał jakość HD.
  • Nagrywarka – w sprzedaży znajdują się zarówno urządzenia, które umożliwiają nagrywanie materiałów na pamięci zewnętrznej, jak i wewnętrznej (funkcja PVR).
  • Moduł Wi-Fi – jest on przydatny podczas odtwarzania wideo bezpośrednio z sieci. Dobrze jeśli urządzenie posiada dodatkowe anteny zewnętrzne wzmacniające przekazywanie sygnału.

Jak działa tuner satelitarny?

Tuner satelitarny odpowiada za odbiór sygnału telewizyjnego. Oznacza to, że bez tego urządzenia nie możemy oglądać TV. Ponadto odpowiada on za jakość odtwarzanego obrazu oraz dźwięku. Jeśli więc nasz odbiornik jest przestarzały, to nie możemy cieszyć się jakością HD. Najnowocześniejsze telewizory lub monitory posiadają wbudowany dekoder, jednak nie każdy może cieszyć się takim udogodnieniem. Na szczęście wysokiej klasy tuner można zakupić w korzystnej cenie – jest to rozwiązanie tańsze, niż wymiana telewizora.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *