Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Drukarki i skanery » Ranking urządzeń wielofunkcyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Drukarki i skanery » Ranking urządzeń wielofunkcyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking urządzeń wielofunkcyjnych – jakie urządzenia wielofunkcyjne wybrać w 2023 / 2024 roku?

Przygotowany na potrzeby użytkowników sprzętu biurowego ranking 10 najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych w 2023 / 2024 roku przedstawia najpopularniejsze na rynku, bardzo nowoczesne modele, które są dostępne w sprzedaży internetowej i stacjonarnej. Dobre urządzenie wielofunkcyjne powinno znaleźć się nie tylko w biurze, ale również w domu. To sprzęt, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca i gwarantuje szybkie drukowanie, kopiowanie czy skanowanie dokumentów, nie tylko w formacie A4.  Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne może być obsługiwane również przy pomocy smartfonów.

Ranking urządzeń wielofunkcyjnych – TOP 10 najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych

Miejsce Nazwa urządzenia wielofunkcyjnego Cena Najtańsza oferta
1 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B) 219 zł Sprawdź teraz
2 Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG 2550S (0727C006BA) 199 zł Sprawdź teraz
3 Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG3650S czarna (515C106AA) 231 zł Sprawdź teraz
4 Canon i-Sensys MF421dw (MF421DW2222C008AA) 1899 zł Sprawdź teraz
5 Urządzenie wielofunkcyjne CANON Pixma TS3151 (2226C026AA) 239 zł Sprawdź teraz
6 Brother DCP-1610WE 699 zł Sprawdź teraz
7 Brother DCP-L2532DW 687 zł Sprawdź teraz
8 HP LaserJet Pro M28a (W2G54A) 437 zł Sprawdź teraz
9 Brother MFC-L2712DW 839 zł Sprawdź teraz
10 Brother DCP-L2512D 549 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych

1. Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B)

 Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2630 (V1N03B)

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przeglądając strony internetowe, z pewnością natrafiłeś na tanie urządzenie wielofunkcyjne marki HP Deskjet 2630. To wysokiej klasy sprzęt przeznaczony do używania w domu. Idealnie spełni on funkcję drukarki bezprzewodowej. To dobre urządzenie wielofunkcyjne, które nawiązuje łączność z portem High Speed USB 2.0 oraz posiada kartę w sieci bezprzewodowej. Ten model urządzenia wielofunkcyjnego gwarantuje drukowanie z prędkością 5,5 do 7,5 stron na minutę. Dzięki wbudowanej aplikacji możliwe jest zdalne drukowanie dokumentów ze smartfonów i tabletów oraz innych urządzeń mobilnych. Wbudowana funkcja bezprzewodowego kopiowania i skanowania ułatwia przygotowanie dokumentów o formacie A4. To urządzenie, które gwarantuje wysokiej jakości wydruk z aparatu fotograficznego czy kamery oraz możliwość skanowania i przesyłania dokumentów do chmury internetowej.

2. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG 2550S (0727C006BA)

 Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG 2550S (0727C006BA)

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprojektowane przez markę Canon dobre urządzenie wielofunkcyjne Pixma to doskonały sprzęt, który idealnie nadaje się do codziennego kopiowania, skanowania i drukowania. Pozwala on na obróbkę różnego typu dokumentów tekstowych, zdjęć o różnym formacie, a także wielokolorowych rysunków czy grafik. To najlepsze urządzenie wielofunkcyjne, które jest bardzo proste w użyciu i posiada kompatybilne rozmiary. Podajnik papieru pomieści aż 60 arkuszy, co ułatwia drukowanie książek czy wielostronicowych dokumentów. Urządzenie marki Canon ma funkcję zadruku dwustronnego w rozdzielczości 4800 x 600 DPI. To tanie urządzenie wielofunkcyjne, które gwarantuje doskonałą jakość skanowanych, drukowanych i kopiowanych dokumentów oraz zdjęć. Zastosowana do jego produkcji technologia, zapewnia intensywne kolory oraz realistyczne odwzorowanie wielokolorowych grafik, tabel, rysunków, rycin oraz diagramów.

3. Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG3650S czarna (515C106AA)

 Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG3650S czarna (515C106AA)

Cena: ok. 231 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu forach internetowych, a także stronach poświęconych tematyce sprzętu biurowego, publikowany jest ranking urządzeń wielofunkcyjnych. Przedstawia on wybrane modele sprzętów, które doskonale spełnią swoje zadanie, zarówno w domu, jak i w biurze. Do kategorii tej, z pewnością zalicza się urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma. Model ten to tanie urządzenie wielofunkcyjne, które wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i wagą wynoszącą tylko 5,4 kg. Dzięki interfejsom w postaci WiF-i i portu USB, możliwe jest zdalne skanowanie, drukowanie oraz kopiowanie dokumentów przy pomocy smartfonu i tabletu, a także innego urządzenia mobilnego. To przystępne cenowo urządzenie wielofunkcyjne doskonale sprawdzi się przypadku szybkiego drukowania dokumentów w wysokiej rozdzielczości. Bezprzewodowe łączenie z urządzeniami mobilnymi oraz możliwość skanowania dokumentów do chmury internetowej, gwarantuje komfort pracy.

4. Canon i-Sensys MF421dw (MF421DW2222C008AA)

 Canon i-Sensys MF421dw (MF421DW2222C008AA)

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób zastanawia się, jakie urządzenie wielofunkcyjne z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w biurze, ale również w codziennym użytkowaniu w zaciszu domowym. Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Wystarczy wybrać dobre urządzenie wielofunkcyjne marki Canon. Model I-SENSYS MF421DW (MF421DW2222C008AA) to sprzęt, który łączy w sobie aż trzy funkcje- monochromatycznej drukarki laserowej, kopiarki i skanera. Ten wysokiej jakości sprzęt elektroniczny gwarantuje szybki druk dwustronny oraz możliwość skanowania w rozdzielczości do 600 x 600 DPI z kompresowaniem plików do formatu PDF, JPG oraz Tiff. Pracę ułatwia automatyczny podajnik dokumentów oraz zainstalowany podajnik papieru, który pomieści aż 250 arkuszy. To urządzenie, które jest gotowe do pracy w zaledwie 5,5 sekundy od włączenia go do zasilania. Model I-SENSYS MF421DW (MF421DW2222C008AA)to najlepsze urządzenie wielofunkcyjne, które jest kompatybilne z wybranymi systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X oraz Linux.

5. Urządzenie wielofunkcyjne CANON Pixma TS3151 (2226C026AA)

 Urządzenie wielofunkcyjne CANON Pixma TS3151 (2226C026AA)

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niemal każdy użytkownik sprzętu biurowego poszukuje odpowiedzi na pytanie, jakie urządzenie wielofunkcyjne kupić, aby zapewniało ono wysoką jakość wydruku, możliwość skanowania dokumentów oraz szybkie kopiowanie. Tego typu funkcje posiada dobre urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma model. To tania i łatwa w obsłudze drukarka, kopiarka oraz skaner. Wszystkie te funkcje umożliwiają szybką obróbkę dokumentów tekstowych, zdjęć, a także wielokolorowych grafik i rysunków. To najlepsze urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje z szybkością 4 strony na minutę w wersji kolorowej oraz 7,5 stron na minutę w zadruku monochromatycznym. Zastosowana do produkcji tego sprzętu technologia umożliwia drukowanie w formacie A4, A5, B5, DL i letter. Wydajny podajnik papieru pomieści aż 60 arkuszy, co ułatwia drukowanie książek i wielostronicowych materiałów. To najlepsze urządzenie wielofunkcyjne dla osób, które poszukują sprzętów z czytelnym i łatwym w obsłudze wyświetlaczem LCD.

6. Brother DCP-1610WE

 Brother DCP-1610WE

Cena: ok. 699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Według specjalistów tanie urządzenie wielofunkcyjne z powodzeniem spełni swoją funkcję, nie tylko w biurze, ale również w domu. Do tej kategorii sprzętów należy urządzenie marki Brother. Model DCP-1610WE to laserowe urządzenie wielofunkcyjne, dostosowane do pracy ciągłej. Dzięki szybkiemu nawiązywaniu łączności z siecią bezprzewodową sprzęt ten charakteryzuje się wysoką prędkością druku oraz zdalnego kopiowania dokumentów. To najlepsze urządzenie wielofunkcyjne w wersji monochromatycznej, polecane dla osób, które poszukują niewielkich rozmiarów sprzętu, zapewniającego szybkie drukowanie, kopiowanie i skanowanie bez potrzeby częstego uzupełniania papieru. Prezentowany model jest kompatybilny z tonerami, które starczają na wydruk aż 1000 stron, co relatywnie obniża koszty eksploatacji tego sprzętu. Kompaktowe wymiary urządzenia i niewielka waga sprawiają, że bez problemu można postawić je na półce lub biurku.

7. Brother DCP-L2532DW

 Brother DCP-L2532DW

Cena: ok. 687 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie wielofunkcyjne nadaje się do używania w domu, to koniecznie powinieneś wypróbować sprzęt marki Brother model DCP-L2532DW. To wysokiej jakości, tanie urządzenie wielofunkcyjne, polecane dla bardzo małych biur, studentów i osób, które często skanują, drukują lub kopiują dokumenty. To wszechstronny sprzęt, który został stworzony dla bardzo wymagających klientów. Gwarantuje on wydajne drukowanie, kopiowanie i skanowanie bez potrzeby posiadania kilku urządzeń jednocześnie. To dobre urządzenie wielofunkcyjne, które nawiązuje łączność bezprzewodowo, dzięki czemu gwarantuje ono bezproblemowe drukowanie treści z dowolnie wybranego miejsca. W publikowanym w sieci zestawieniu, jakim jest ranking drukarek wielofunkcyjnych, Brother DCP-L2532DW zajmuje bardzo wysokie miejsce, ponieważ oferuje najlepszą prędkość druku oraz konfigurację i przygotowanie do pracy w zaledwie kilka sekund po włączeniu go do gniazdka elektrycznego.

8. HP LaserJet Pro M28a (W2G54A)

 HP LaserJet Pro M28a (W2G54A)

Cena: ok. 437 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Inwestując w najlepsze urządzenia wielofunkcyjne, masz pewność, że są to sprzęty, które będą służyły Ci przez wiele lat. Do tej kategorii, z pewnością zalicza się model HP LaserJet Pro. To wyjątkowe i tanie urządzenie wielofunkcyjne, które jest idealnym rozwiązaniem, jeśli zachodzi potrzeba bardzo szybkiego wydrukowania bądź skopiowania dużej ilości dokumentów. To najlepsze urządzenia wielofunkcyjne dla małych firm oraz osób samozatrudnionych, które wykonują swoją pracę w domu. Tym, co wyróżnia modele PRO M28A, to pojemny podajnik papieru, duża szczegółowość druku, a także maksymalna oszczędność tonera. To ekonomiczne w użyciu, najlepsze urządzenia wielofunkcyjne, które wyróżniają się łatwiejszą wymianą elementów eksploatacyjnych. Niewielkie wymiary tych urządzeń sprawiają, że z powodzeniem zmieszczą się one w małej kawalerce lub też wynajmowanym lokalu firmowym o niedużym metrażu.

9. Brother MFC-L2712DW

 Brother MFC-L2712DW

Cena: ok. 839 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wytrzymałe i tanie urządzenia wielofunkcyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników sprzętu biurowego. Jednym z polecanych modeli tego typu sprzętu jest kompaktowe urządzenie 4 w 1 z siecią bezprzewodową, marki Brother MFC-L2712DW. Ten sprzęt jest bardzo prosty w użytkowaniu i posiada łatwe w konfiguracji parametry techniczne. To najlepsze urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje profesjonalną jakość wydruku, a także posiada wbudowany interfejs sieci przewodowej i bezprzewodowej, zapewniający możliwość skanowania, kopiowania i drukowania różnego typu plików z telefonów komórkowych lub tabletów. To dobre urządzenie wielofunkcyjne, które gwarantuje prędkość druku do 30 stron na minutę oraz jest wyposażone w automatyczny dupleks i podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy. Sprzęt ten zapewnia szybkie kopiowanie oraz skanowanie za pomocą automatycznego podajnika dokumentów o pojemności 50 arkuszy.

10. Brother DCP-L2512D

 Brother DCP-L2512D

Cena: ok. 549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób wpisuje w swoją wyszukiwarkę internetową zapytanie- jaka drukarka wielofunkcyjna nadaje się do używania w domu. Zdaniem specjalistów z zadaniem tym doskonale poradzi sobie wielofunkcyjne urządzenie monochromatyczne marki Brother DCP-L2512D. Gwarantuje ono szybkie i wydajne drukowanie, skanowanie i kopiowanie różnego typu dokumentów. To najlepsze urządzenie wielofunkcyjne w swojej kategorii cenowej, które charakteryzuje się kompaktową konstrukcją i wieloma przydatnymi funkcjami. Duży podajnik papieru mieści 250 arkuszy, a opcjonalne tonery o wysokiej wydajności znacznie obniżają koszt każdej drukowanej stron. To tanie urządzenie wielofunkcyjne, które jest dostosowane do używania w domu oraz w małych firmach. Dzięki prędkości druku do 30 stron na minutę gwarantuje ono szybką i komfortową pracę. Z kolei toner startowy o wydajności do 700 stron pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z zakupem dodatkowych materiałów eksploatacyjnych.

Poradnik zakupowy urządzenia wielofunkcyjnego

Jak kupić najlepsze urządzenie wielofunkcyjne?

Polecane przez użytkowników sprzętu biurowego najlepsze urządzenia wielofunkcyjne wyróżniają się zaawansowanymi parametrami technicznymi, cichą i szybką pracą oraz kompatybilnością ze sprzętami mobilnymi. To urządzenia z dupleksem automatycznym lub ręcznym, które są wyposażone w specjalne podajniki papieru, przeznaczone, zarówno do drukowania, jak i skanowania dokumentów. Tanie uradzenia wielofunkcyjne cieszą się największym powiedzeniem, ponieważ niczym nie różnią się one od tradycyjnych sprzętów biurowych z wyższej kategorii cenowej.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego należy poprzedzić dokładną analizą parametrów i funkcji tego urządzenia. Kluczową kwestią jest koszt materiałów eksploatacyjnych. Dobre urządzenia wielofunkcyjne są nie tylko wydajne w działaniu, ale przede wszystkim tanie w obsłudze. Nie wymagają one zakupu drogich tonerów, jak również skomplikowanej wymiany poszczególnych części. Najlepsze urządzenia wielofunkcyjne posiadają tonery startowe, które są przystosowane do zadruku ciągłego około 700 do nawet 900 stron.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne warto wybrać- polecani producenci

Do najlepszych i cenionych producentów sprzętu biurowego zaliczają się marki Canon, Brother, jak również HP. To renomowane i znane wielu klientom firmy z długoletnią tradycją i istnieniem na rynku. Oferowane przez nich najlepsze urządzenia wielofunkcyjne wyróżniają się nie tylko kompaktowymi wymiarami i małą wagą, ale także wieloma bardzo przydatnymi funkcjami. Dobrej jakości urządzenie wielofunkcyjne przyda się w każdym domu lub w małej firmie. Z powodzeniem zastąpi ono takie sprzęty jak drukarka, kopiarka i skaner oraz posłuży do wykonywania wielu prac biurowych.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Drukarki i skanery michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *