Strona główna » Hobby » Kolekcjonerstwo » Ranking waporyzatorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Kolekcjonerstwo » Ranking waporyzatorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Najlepszy waporyzator – jaki waporyzator kupić w 2023 / 2024 roku?

Zmagasz się z nawracającymi dolegliwościami ze strony układu oddechowego lub nerwowego? A może nie potrafisz zapanować nad stresem i codziennym napięciem? W odpowiedzi właśnie na te okoliczności powstał ranking waporyzatorów. Umożliwi on porównanie stosunku jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego modelu, a także pomoże sprawdzić dodatkowe funkcjonalności. Dobry waporyzator będzie zapewniał wydajną inhalację, przy zmniejszonym zużyciu danego suszu. To również zapach niewyczuwalny dla otoczenia.

Ranking waporyzatorów – TOP 10 najlepszych waporyzatorów

Miejsce Nazwa waporyzatora Cena Najtańsza oferta
1 Arizer Solo 2 649 zł Sprawdź teraz
2 Weecke Technology Waporyzator Suszu Fenix Mini 215 zł Sprawdź teraz
3 Xvape V-One+ Waporyzator Xmax 169 zł Sprawdź teraz
4 Dynavap Waporyzator Vapcap M 2019 235 zł Sprawdź teraz
5 Fenix Waporyzator Mini 219 zł Sprawdź teraz
6 Smono Waporyzator C 2 129 zł Sprawdź teraz
7 Davinci Waporyzator Suszu Miqro Onyx 499 zł Sprawdź teraz
8 Xvape Xmax V2 Pro Waporyzator Do Ziół 299 zł Sprawdź teraz
9 Xvape Fog Waporyzator 399 zł Sprawdź teraz
10 Dynavap Waporyzator Vapcap M 2018 299 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych waporyzatorów

1. Arizer Solo 2

Strefa dla dorosłych

Cena: ok. 649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy waporyzator to dla dużej grupy użytkowników właśnie model Arizer Solo 2. Taka ocena wynika z konkretnych atutów urządzenia. Są nimi: hybrydowe ogrzewanie, sesyjny styl inhalacji, zasilanie bateryjne oraz wbudowany ustnik. Ten sprzęt zapewnia precyzyjne regulowanie temperatury oraz wytwarzanie bardzo przyjemnego aromatu. W kompletnym zestawie znajdują się także: ładowarka ścienna, próbka ziół, mieszadło, stalowe sitka, futerał ochronny, zatyczki, ustniki, tuby i nakładka Aroma Dish. Arizer Solo 2 gwarantuje wysokie doznania zapachowe oraz w pełni efektywne działanie. Jego obsługa jest całkowicie intuicyjna, a ułatwia ją też czytelny wyświetlacz OLED. Co ważne, użytkownik nie dostanie zadyszki nawet przy jednorazowym albo bardzo intensywnym wdechu. Wszystko z uwagi na optymalną gęstość pary, a także moc grzałki. Standardowo, bateria wytrzymuje około 90 minut na pojedynczym ładowaniu, lecz wiele zależy od intensywności używania waporyzatora. Ten produkt jest godny rekomendacji.

2. Weecke Technology Waporyzator Suszu Fenix Mini

 Weecke Technology Waporyzator Suszu Fenix Mini

Cena: ok. 215 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki waporyzator wybrać, warto też sprawdzić model Weecke Technology Fenix Mini. Wśród jego głównych atutów można wymienić na przykład: możliwość wykorzystania do suszu CBD, kompaktowe wymiary, ewentualność schowania nawet w małej kieszeni, hybrydowe ogrzewanie, a także czytelny wyświetlacz OLED. Waporyzator umożliwia również prostą i dokładną regulację temperatury. W pełnym zestawie znajdują się poza tym: ubijak, szczoteczka do czyszczenia, pęseta, kabel USB oraz kwarcowy wkład do koncentratów. Weecke Technology Fenix Mini nie wymaga więc oddzielnego zakupu dodatkowych akcesoriów. Dla nabywcy oznacza to wymierne oszczędności. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż bateria o pojemności 1600 mAh jest wydajna, a także dosyć żywotna. Całość będzie zapakowana w oryginalnym pudełku, które przydaje się podczas przechowywania lub przenoszenia. Klienta chroni dwuletnia gwarancja serwisowa producenta, będąca formą dodatkowego zabezpieczenia. Ten waporyzator jest niewątpliwie warty zakupu.

3. Xvape V-One+ Waporyzator Xmax

 Xvape V-One+ Waporyzator Xmax

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie waporyzatory również mogą świetnie spełniać swoją funkcję, co udowadnia model Xvape V-One+Xmax. Wśród podstawowych zalet przedstawionej opcji należy wymienić: minimalistyczny design, ceramiczny system grzewczy, akumulatorowe zasilanie oraz moc 20 W. W trosce o zachowanie optymalnej higieny wytwórca zaleca czyszczenie raz w tygodniu. Oczywiście, jedynie w przypadku regularnego użytkowania. Jest to odmiana przeznaczona do waporyzacji koncentratów. Przebiega ona nieco wolniej aniżeli w przypadku suszu, lecz daje unikalny aromat i doznania zapachowe. Xvape V-One+Xmax ma specjalną kontrolkę zapobiegającą zwarciu. Informuje ona o jego wystąpieniu poprzez pięć, szybkich sygnałów. Do tego należy zaznaczyć, że waporyzator w zestawie ma też: sitka, ustnik, narzędzie do nakładania, a także ładowarkę USB. Jest to niezwykle poręczny sprzęt, który może stale towarzyszyć użytkownikowi. Trzeba podkreślić, że klasa wykonania dorównuje niektórym, droższym modelom. Będzie to opcja godna polecenia.

4. Dynavap Waporyzator Vapcap M 2019

 Dynavap Waporyzator Vapcap M 2019

Cena: ok. 235 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie, dobre waporyzatory będą odznaczać się atutami, zbliżonymi do modelu Dynavap Vapcap M 2019. Należy wskazać w szczególności na: kompaktowe rozmiary, wykonanie z wytrzymałej i eleganckiej stali nierdzewnej, srebrny kolor czy komorę grzewczą z lepszym dojściem powietrza. Urządzenie cechuje się również brakiem baterii, bo do działania wykorzystuje wewnętrzną zapalniczkę żarową. Dynavap Vapcap M 2019 jest pozbawiony zbędnej elektroniki, która mogłyby skomplikować jego obsługę. W zamian daje dużą oszczędność suszu, ponieważ do podgrzania wystarcza zaledwie porcja 0,1 g. Ciekawe wyprofilowanie ma nasadka komory, przez co kliknięcia użytkownika są zdecydowanie lepiej wyczuwalne. Nabywcę chroni oczywiście dwuletnia gwarancja serwisowa. W razie konieczności zapewnia ona fachową obsługę lub specjalistyczną poradę. Kolejnym argumentem za takim zakupem może być racjonalny stosunek jakości do ceny. Tym bardziej że waporyzator jest całkowicie odporny na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.

5. Fenix Waporyzator Mini

 Fenix Waporyzator Mini

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki waporyzator kupić, warto też przetestować model Fenix Mini. Potencjalni użytkownicy docenią między innymi: konwekcyjny system podgrzewania, czysty i wyraźny aromat, czytelny wyświetlacz LCD, wydajny akumulator o pojemności 1600mAh czy też prosty zakres kontroli temperatury. Ten waporyzator ma komorę wykonaną ze stali nierdzewnej, a ustnik – z kwarcowego szkła. Niewątpliwa klasa materiałowa łączy się w tym przypadku z funkcjonalnością, w postaci skutecznej aktywacji dobroczynnych związków. Mogą one pomóc w walce z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak: przewlekłe bóle, bezsenność, kłopoty z koncentracją albo nawracające infekcje układu oddechowego. Fenix Mini najlepiej waporyzuje w przedziale temperatur pomiędzy 180 a 1900. Jednak ten zakres może być odmienny w pewnych okolicznościach, związanych z zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. W kompletnym zestawie są także: mieszadełko, pęseta, szczoteczka czyszcząca, instrukcja obsługi i przewód USB do ładowania.

6. Smono Waporyzator C 2

 Smono Waporyzator C 2

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Smono C2 to tani waporyzator, który ma jednak swoje, konkretne atuty. Są nimi, chociażby: kompaktowe rozmiary, łatwa wymiana nabojów, szeroki zakres ustawień napięcia czy uniwersalność zastosowania. Ta ostatnia odnosi się przede wszystkim do możliwości wykorzystania przy: olejach, e-liquidach czy woskach. Model Smono C2 w kompletnym zestawie ma też: adapter magnetyczny, ładowarkę USB, dwa kartridże oraz instrukcję. Waporyzator ma również system zabezpieczający, który polega na automatycznym zatrzymaniu ogrzewania po około 15 sekundach. W ten sposób użytkownik jest na przykład chroniony przed poparzeniem. Wbrew stereotypom, ten poręczny sprzęt przydaje się nie tylko podczas rzucania palenia. Może stanowić rzecz jasna wsparcie w pierwszym etapie rozbratu z nałogiem, ale da się go użyć do innych celów. Niektóre mieszanki olejowe podczas podgrzewania wydzielają związki łagodzące stres i napięcie mięśni. W rezultacie, zastosowanie tego waporyzatora pomoże zwalczyć nerwowość albo bezsenność.

7. Davinci Waporyzator Suszu Miqro Onyx

 Davinci Waporyzator Suszu Miqro Onyx

Cena: ok. 499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze waporyzatory będą cechować się walorami zbliżonymi do modelu Davinci Miqro Onyx. Mowa tu przykładowo o: czasie nagrzewania wynoszącym maksymalnie minutę, kondukcyjnej metodzie ogrzewania suszu, sesyjnym stylu inhalacji czy też zastosowaniu wysokogatunkowej ceramiki. Ten waporyzator jest niezwykle dyskretny, ze względu na jego drobną budowę. Należy jednak zwrócić uwagę na innowacyjne technologie, takie jak Smart Parts czy Precision. Pierwsza z wymienionych oznacza inteligentny moduł inhalacji, w którym temperatura rośnie w sposób  stopniowy. Z kolei druga to możliwość precyzyjnej regulacji, z dokładnością do jednego stopnia. Pełen zestaw to także: USB, bateria, ustnik, instrukcja oraz środki do czyszczenia. Klasa tego produktu jest też widoczna w pięcioletniej gwarancji serwisowej. Niezwykle rzadko ulega on awariom albo usterkom, zapewniając ponadprzeciętną żywotność eksploatacji. Będzie to zatem interesujący wybór zakupowy, który powinien spełnić wszystkie oczekiwania nabywcy.

8. Xvape Xmax V2 Pro Waporyzator Do Ziół

 Xvape Xmax V2 Pro Waporyzator Do Ziół

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jakie waporyzatory są godne rekomendacji, warto też kupić model Xvape Xmax V2 Pro. Wśród głównych wyróżników przedstawionej opcji są na przykład: ceramiczna komora grzewcza, niezwykle efektywne działanie, inhalacja suszem roślinnym, mocna bateria, a także perfekcyjny przepływ powietrza. W kompletnym zestawie są również: zapasowe sitka, komora na olejki, wycior czyszczący, pęseta, przyrząd do ubijania, ładowarka oraz kabel do podłączenia microUSB. Xvape Xmax V2 Pro jest przeznaczony zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących osób, które oczekują głównie niezawodności. Do tego mogą liczyć na obsługę za pomocą tylko trzech, prostych przycisków. Zapominalscy docenią automatyczne wyłączanie waporyzatora po 10 minutach pracy. W ten sposób akumulator nie ulegnie zbyt szybkiemu rozładowaniu. Dla estetów znaczenie może mieć kolor, a wśród dostępnych wariantów są: czarny, szary i srebrny. Klienta chroni oczywiście dwuletnia gwarancja serwisowa. Waporyzator jest godny polecenia.

9. Xvape Fog Waporyzator

 Xvape Fog Waporyzator

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Xvape Fog to naprawdę dobry waporyzator, który cieszy się uznaniem wśród wielu użytkowników. Zwracają oni uwagę między innymi na: liczne i łatwe ustawienia temperatury, klasę materiałową, precyzję dopracowania detali, dobre ułożenie w dłoni czy też optymalną pojemność komory. Pełen zestaw akcesoriów zawiera również: narzędzie do czyszczenia, wycior komorowy, pęsetę, ubijak do suszu, kabel USB oraz podkładkę pod koncentraty. Nie trzeba zatem dokupować oddzielnie pojedynczych elementów. Choć w razie zużycia są dostępne bez większego problemu. Model Xvape Fog pracuje blisko godzinę na jednorazowym naładowaniu. Po tym czasie trzeba uzupełnić zasób energii przed kolejnym zastosowaniem. Co ważne, użytkownik nie zachłyśnie się czy zakrztusi nawet przy gwałtownym albo silnym wdechu. Może więc być spokojny o standardy wykorzystania tego waporyzatora. Jest to urządzenie praktycznie bezawaryjne, choć właściciela chroni oczywiście dwuletnia gwarancja serwisowa. Będzie to standardowe zabezpieczenie.

10. Dynavap Waporyzator Vapcap M 2018

 Dynavap Waporyzator Vapcap M 2018

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking waporyzatorów uwzględnia też model Dynavap Vapcap M 2018. Do jego głównych atutów można zaliczyć na przykład: niewielkie rozmiary, dyskrecję zastosowania, wysoką jakość materiałową, intuicyjną obsługę, a także wydzielanie naprawdę przyjemnego aromatu. Pewnym minusem jest fakt, iż do uruchomienia będzie niezbędna zapalniczka, ale rekompensują to liczne zalety. Waporyzator podgrzewa susz zaledwie w ciągu 15 sekund, więc błyskawicznie można się cieszyć jego walorami. Ponadto, jest doskonale odporny na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, takie jak: zarysowania, pęknięcia czy ukruszenia. Dynavap Vapcap M 2018 jest wytworem znanej, amerykańskiej marki, która specjalizuje się w takich, poręcznych sprzętach.  Praktycznym automatyzmem będzie chłodzenie po zakończonej sesji oraz chwili pauzy. Przygotowanie do następnego użycia wymaga odczekania mniej więcej 40 sekund. W zestawie znajduje się też plastikowe etui, przydatne do przechowywania lub przenoszenia tego produktu.

Poradnik zakupowy waporyzatora

Co to jest waporyzator?

Zasadniczo, takie kompaktowe urządzenie służy po prostu do bezdymnej inhalacji. Pierwsze skojarzenie może odnosić się do alternatywy dla klasycznego palenia. Jednak dobry waporyzator jest świetną propozycją dla osób z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Mogą to być na przykład:

 • nawracające bóle głowy,
 • kłopoty z zasypianiem,
 • trudności z koncentracją,
 • poważniejsze skutki stresu.

Działanie prezentowanego urządzenia polega na podgrzewaniu suszu do wysokiej temperatury, przy jednoczesnym generowaniu pary. Jest ono w pełni bezpieczne, eliminując pewne niedogodności dla użytkownika i najbliższego otoczenia. Mowa tu między innymi o:

 • większym zadymieniu,
 • rozchodzeniu się intensywnych zapachów,
 • trudnym czyszczeniu zalegającego osadu.

Przy waporyzatorze powyższe problemy z pewnością nie wystąpią.

Jak kupić dobry waporyzator?

Dobre i tanie sprzęty w tej kategorii urządzeń również mogą odpowiednio spełniać swoje przeznaczenie. Jednak to najlepsze waporyzatory zapewniają ponadprzeciętny komfort ich użytkowania oraz wydajną inhalację. Każda decyzja zakupowa jest obarczona pewnym ryzykiem złego wyboru. Można je jednak skutecznie ograniczyć, weryfikując konkretne walory danego modelu. Są to, chociażby:

 • przeznaczenie do długości pojedynczej sesji,
 • zastosowanie przenośne albo stacjonarne,
 • wykorzystanie do określonego typu ziół lub suszu,
 • odpowiednia klasa materiałowa,
 • rodzaj zasilania urządzenia.

Wszystkie te aspekty pozwolą uniknąć pomyłki i cieszyć się optymalnie dobranym waporyzatorem. Może on pomóc w rzuceniu palenia.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Kolekcjonerstwo mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *