Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Podzespoły komputerowe » Ranking wentylatorów komputerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Podzespoły komputerowe » Ranking wentylatorów komputerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wentylatorów komputerowych

Dobry wentylator komputerowy to niezbędny element systemu chłodzenia komputera. Dzięki niemu możliwa jest komfortowa i bezpieczna praca na urządzeniu. Gwarantuje on odpowiednie zabezpieczenie sprzętu, czy też podzespołów przed działaniem wysokiej temperatury, która może prowadzić do trwałych uszkodzeń. Zastanawiasz się, jaki system chłodzenia będzie odpowiedni dla Twojego sprzętu? Chcesz wiedzieć, jaki wentylator komputerowy cieszy się największą popularnością? Szukasz wydajnego urządzenia o nieprzeciętnej jakości? Sprawdź nasz ranking wentylatorów komputerowych!

Ranking najlepszych wentylatorów komputerowych w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Deepcool GAMMAXX 400 P Blue (DPMCH4GMX400PBL) 84 zł Sprawdź teraz
2 Arctic Bionix P120 A-Rgb 120Mm (Acfan00146A) 118 zł Sprawdź teraz
3 Thermaltake CL-F038-PL12RE-A 55 zł Sprawdź teraz
4 Be Quiet wentylator PURE WINGS 2 120mm (BL046) 29 zł Sprawdź teraz
5 Noctua Wentylator 200mm (NFA20FLX) 155 zł Sprawdź teraz
6 Thermaltake Wentylator Riing 12 LED 120mm 3 sztuki czerwony (CLF055PL12REA) 161 zł Sprawdź teraz
7 Cooler Master SickleFlow 120 czerwony LED (MFXB2DN18NPRR1) 38 zł Sprawdź teraz
8 Thermaltake Wentylator – Pure 20 (200Mm, 800 Rpm) Box (Cl-F015-Pl20Bl-A) 60 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wentylatorów komputerowych

1. Deepcool GAMMAXX 400 P Blue (DPMCH4GMX400PBL)

Deepcool GAMMAXX 400 P Blue (DPMCH4GMX400PBL)

Cena: od. 84 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Deepcool GAMMAXX 400 P Blue (DPMCH4GMX400PBL) to według wielu użytkowników najlepszy wentylator komputerowy. Wyróżnia go przede wszystkim dobra jakość i rozsądna cena. Zapewnia bardzo dobrą wydajność chłodzenia. Dzięki niemu Twój sprzęt będzie pracował w warunkach optymalnej temperatury, co zapewni mu długie i bezpieczne działanie.

 

Ten idealny wentylator komputerowy zostało wyposażone w specjalną, niebieską diodę LED, która to podnosi dodatkowo jego atrakcyjność i zapewnia przyjemne efekty wizualne. Co istotne, wentylator został zaprojektowany tak, by zachować równowagę pomiędzy poziomem hałasu a wydajnością. Dlatego też nie musisz martwić się o swoją kulturę pracy.

 

Ten polecany wentylator komputerowy skutecznie pochłania ciepło procesora. Dzięki specjalnej, większej powierzchni radiatora możliwe jest szybkie i efektywne rozpraszanie ciepła. Co istotne wentylator jest łatwy w instalacji i bezpieczny w użyciu.

 

2. Arctic Bionix P120 A-Rgb 120Mm (Acfan00146A)

Arctic Bionix P120 A-Rgb 120Mm (Acfan00146A)

Cena: od. 118 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Arctic Bionix P120 A-Rgb 120Mm (Acfan00146A) to kolejna bardzo interesująca propozycja w naszym rankingu wentylatorów komputerowych. Jeśli szukasz dobrego, efektywnego sprzętu, to urządzenie na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań.

 

Jest to bardzo dobry wentylator komputerowy, który wyróżnia się doskonałą konstrukcją i dobrymi parametrami pracy. Jest on kompatybilny z popularnymi standardami A-RGB wiodących producentów płyt głównych. Ma modułowe zarządzanie kablami, ponadto wykorzystuje dwa połączenia – wejście zasilania i wyjście złącza.

 

Urządzenie jest bardzo wydajne – prędkość wiatraka to 400-2300 obr/min. Ten bardzo dobry wentylator komputerowy wyposażony został w 12 diod LED A-RGB sterowanych autonomicznie. Co bardzo istotne, wiatraczek do komputera posiada szeroki zakresowi prędkości, a prędkość wentylatora BioniX P120 A-RGB może być kontrolowana synchronicznie z innymi wentylatorami. Przekłada się to na zminimalizowanie hałasu przy zachowaniu maksymalnej wydajności chłodzenia.

 

3. Thermaltake CL-F038-PL12RE-A

Thermaltake CL-F038-PL12RE-A

Cena: od. 55 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Chcesz wiedzieć, jakie dodatkowe wentylatory do komputera są warte polecenia? Thermaltake CL-F038-PL12RE-A to bardzo ciekawa propozycja w rozsądnej cenie. Dzięki niemu zabezpieczysz swój sprzęt przed niekorzystnym działaniem wysokich temperatur. Ten tani wentylator komputerowy pracuje wydajnie, zapewniając utrzymanie chłodzenia na optymalnym poziomie.

 

W tej kategorii cenowej jest to jeden z najciszej pracujących wentylatorów. Jest to możliwe dzięki zastosowanym w urządzeniu hydraulicznym łożyskom, które bezgłośnie poruszają łopatkami. Dlatego też, jeśli szukasz wiatraka, który nie hałasuje nawet w trakcie wzmożonej pracy, to urządzenie przypadnie Ci do gustu. Nigdy więcej nie będziesz martwić się o głośne dźwięki i dekoncentrację w trakcie korzystania z komputera.

 

Ten idealny wentylator komputerowy wyróżnia się także bardzo ciekawym designem. Wyposażony został, bowiem w innowacyjne podświetlenie LED w kształcie pierścienia. Dzięki takiemu rozwiązaniu podniesiona została estetyka produktu, a korzystanie z komputera staje się jeszcze bardziej przyjemne.

 

4. Be Quiet wentylator PURE WINGS 2 120mm (BL046)

Be Quiet wentylator PURE WINGS 2 120mm (BL046)

Cena: od. 29 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki wentylator komputerowy kupić? Be Quiet wentylator PURE WINGS 2 120 mm (BL046) to dość ciekawa propozycja, która cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Ten produkt zadowoli osoby, którym zależy nie tylko na wydajnym chłodzeniu, ale też stosunkowo cichej pracy. Ten polecany wentylator komputerowy zapewnia maksymalny przepływ powietrza, a jednocześnie pracuje bardzo cicho (na poziomie 19.2 dB(A)).

 

Wśród największych zalet tego urządzenia wymienić można niewątpliwie jego niską cenę w stosunku do jakości. Tani wentylator komputerowy będzie dobrą propozycją dla osób, które szukają budżetowych rozwiązań lub wiatraka do niezbyt wymagających zastosowań.

 

Polecany wentylator komputerowy wyposażony został w dziewięć łopatek, które posiadają zoptymalizowany kształt, ograniczający generowanie hałasu, a jednocześnie pozwalający na utrzymanie należytego przepływu powietrza. Na niskich obrotach urządzenie pracuje prawie bezszelestnie, z kolei przy bardziej wydajnej pracy głośność jest akceptowana i nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu.

 

5. Noctua Wentylator 200mm (NFA20FLX)

Noctua Wentylator 200mm (NFA20FLX)

Cena: od. 155 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Noctua Wentylator 200mm (NFA20FLX) to propozycja dla nieco bardziej wymagających użytkowników, którym zależy na niezawodnym i wydajnym systemie chłodzenia. Jeśli szukasz sprzętu, który sprawdzi się przy intensywnej pracy komputera, ta propozycja może Cię zainteresować.

 

Wiatraki do komputera tej marki charakteryzują się bardzo wysoką jakością, trwałą konstrukcją i dużą wytrzymałością. Istotnym elementem jest tu także nietypowy design i ciekawa kolorystyka. Na uwagę zasługuje także niski poziom hałasu generowany przy pracy urządzenia.

 

Ten cichy wentylator do komputera odznacza się zastosowaniem dedykowanego układu scalonego NE-FD1. Dlatego też nawet przy zachowaniu pełnej wydajności zużycie energii utrzymuje się na niskim poziomie. Urządzenie wyposażone jest w 9 łopatek o ergonomicznym kształcie. Wymiary wiatraka to 200x200x30 mm.

 

6. Thermaltake Wentylator Riing 12 LED 120mm 3 sztuki czerwony (CLF055PL12REA)

Thermaltake Wentylator Riing 12 LED 120mm 3 sztuki czerwony (CLF055PL12REA)

Cena: od. 161 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jakie wentylatory do obudowy wybrać? Thermaltake Wentylator Riing 12 LED 120mm 3 sztuki czerwony (CLF055PL12REA) to zestaw wentylatorów przeznaczonych do obudowy komputera. Ten wysokociśnieniowy wentylator Riing to propozycja dla osób, które poszukują wytrzymałego, funkcyjnego urządzenia chłodzącego.

 

Wentylator Riing 12 LED wyposażony został w innowacyjne łopatki kompresyjne, dzięki którym może zostać zachowana imponująca wydajność chłodzenia. Ponadto urządzenie wyposażono w specjalne, wysokiej jakości łożysko hydrauliczne o wyjątkowo cichej konstrukcji. To, co wyróżnia ten wiatrak to także system antywibracyjny oraz wyposażenie w opatentowane oświetlenie LED. Wszystko to sprawia, że polecany wentylator komputerowy jest bardzo pozytywnie oceniany i chętnie wybierany przez wielu użytkowników.

 

7. Cooler Master SickleFlow 120 czerwony LED (MFXB2DN18NPRR1)

Cooler Master SickleFlow 120 czerwony LED (MFXB2DN18NPRR1)

Cena: od. 38 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Cooler Master SickleFlow 120 czerwony LED (MFXB2DN18NPRR1) to kolejna dobra propozycja, której nie mogło zabraknąć w rankingu wentylatorów komputerowych. SickleFlow 120 LED zapewnia doskonały zakres chłodzenia powietrzem. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by mogło pracować wydajnie przy zachowaniu zmniejszonego hałasu. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej, zoptymalizowanej konstrukcja łopatek z ulepszonym łukiem. Dzięki takiej ich budowie możliwy jest swobodny przepływ i ciśnienie powietrza.

 

Ten polecany wentylator komputerowy wyposażony został w uszczelnione i zabezpieczone łożysko. Takie rozwiązanie sprawia, że dostęp kurzu, smaru czy innych zanieczyszczeń został mocno ograniczony. Przekłada się to oczywiście na lepszą wydajność pracy, większą stabilność i dłuższą żywotność.

 

8. Thermaltake Wentylator – Pure 20 (200Mm, 800 Rpm) Box (Cl-F015-Pl20Bl-A)

Thermaltake Wentylator - Pure 20 (200Mm, 800 Rpm) Box (Cl-F015-Pl20Bl-A)

Cena: od. 60 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zastanawiasz się, jaki wentylator komputerowy wybrać? Thermaltake Wentylator – Pure 20 (200Mm, 800 Rpm) Box (Cl-F015-Pl20Bl-A) to kolejny dobry wentylator komputerowy w dość atrakcyjnej cenie. Marka Thermaltake jest jednym z największych innowatorów z branży komputerowej. Jest liderem na rynku, jeśli chodzi o urządzenia do chłodzenia, zasilacze i potrzebne do nich akcesoria. Wieloletnie doświadczenie idzie w parze z wysoką jakością oferowanych produktów.

 

Ten idealny wentylator komputerowy zapewnia optymalny przepływ powietrza w komputerze. Dzięki niemu ryzyko przegrzania sprzętu zostaje zminimalizowane. Urządzenie może być skierowane na dyski twarde. Dzięki takiemu zastosowaniu zostaje zmniejszona ich awaryjność. Wentylator pracuje nie tylko wydajnie, ale także cicho. Dlatego też nawet, jeśli urządzenie pracuje na wysokich obrotach, nie rozpraszamy się podczas pracy przy komputerze. Na uwagę zasługuje także klasyczny, bardzo uniwersalny design.

 

Poradnik zakupowy wentylatorów komputerowych

Dlaczego warto kupić wentylator komputerowy?

Wentylatory komputerowe stanowią jeden z najważniejszych elementów układu chłodzenia. To dzięki nim możliwa jest wydajna, ale i bezpieczna praca urządzenia. Zapewniają, bowiem optymalny przepływ powietrza wewnątrz obudowy. Korzystanie ze sprzętu komputerowego przez różnego rodzaju oprogramowania, aplikacje, ale też gry, skutkuje generowaniem ciepła. Na skutek długotrwałej wysokiej temperatury dochodzi do przegrzewania, które wpływa nie tylko na wydajność, ale także bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu.

To właśnie dzięki wentylatorom komputerowym możliwe jest chłodzenie i utrzymanie odpowiedniej temperatury nawet w przypadku bardzo intensywnej pracy na komputerze. Warto wiedzieć także o tym, że dobry wentylator komputerowy pomaga przedłużyć jego żywotność całego sprzętu. Dlatego też osoby, którym zależy na efektywnej, bezpiecznej i długiej pracy na komputerze, powinny rozważyć zakup wentylatora.

Czym kierować się przy wyborze wentylatora komputerowego?

  • Głośność pracy – od wyboru odpowiedniego wiatraka zależy także kultury pracy. Głośne urządzenia mogą być bardzo uciążliwe i przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności na komputerze. Dlatego też tak istotną kwestia jest dopasować poziom generowanego hałasu do indywidualnych potrzeb. Najcichsze wentylatory PC pozwolą Ci pracować efektywnie. Dzięki nim będziesz mógł korzystać ze sprzętu komputerowego komfortowo i wygodnie, a ponadto unikniesz przytłoczenia i zmęczenia spowodowanego nadmiernym hałasem.
  • Rozmiary wentylatorów komputerowychwymiary wentylatorów komputerowych to kolejny ważny element, na który należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Zwykle najpopularniejsze wentylatory komputerowe mają wielkość 92, 120, 140 oraz 200 mm.
  • Prędkość obrotowa i współczynnik przepływu powietrza – to kolejny istotny parametr, który pozwoli Ci wybrać najlepszy wentylator komputerowy. Czym dokładnie jest prędkość obrotowa? Otóż jest to minimalna lub maksymalna prędkość, z jaką mogą obracać się łopatki wiatraka. Oczywiście większa prędkość obrotowa, będzie związana z bardziej wydajną pracą, ale także i z większym hałasem. Współczynnik przepływu powietrza to z kolei maksymalny przepływ, jaki mogą wytworzyć łopatki przy określonej prędkości obrotowej.
  • Cena produktu – to kolejny istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie tego rodzaju sprzętu. W przypadku, gdy nie zależy nam na najwyższej jakości, możemy wybrać także tanie wentylatory komputerowe. Jednak takie rozwiązanie może przekładać się na efektywność pracy wiatraka czy też poziom generowanego hałasu. Jeżeli zależy nam na tym, żeby sprzęt pracował wydajnie i bezawaryjnie, najlepiej jest wybierać produkty renomowanych marek.
  • Opinie – wentylator komputerowy to produkt, który jest bardzo często kupowany i oceniany w sieci. Jeśli nie mamy pewności, co do wybranego przez nas modelu, warto jest poznać opinie użytkowników, którzy mieli już okazję kupić i przetestować dany sprzęt. Jeśli dokonujemy zakupów w sklepach stacjonarnych, warto jest zdać się na opinię sprzedawcy, który często posiada duża wiedzę z zakresu danego produktu i potrafi odpowiednio doradzić w tym temacie.
  • Estetyka wentylatora komputerowego – ten element jest bardzo często pomijany przez kupujących. Warto jednak uświadomić sobie, że wentylatory LED mogą znacznie podnosić efekty wizualne sprzętu. Osoby, dla których estetyka sprzętu jest ważna, najczęściej chcą, by design wentylatorów do komputera komponował się dobrze z pozostałymi komponentami.
  • Rodzaj łożyska – to kolejny istotny element, na który warto zwrócić uwagę wybierając idealny wentylator komputerowy. Rodzaj łożyska wpływa, bowiem nie tylko na poziom hałasu, ale także i na ogólny czas żywotności wentylatora. Łożyska ślizgowe i hydrodynamiczne są ciche i tanie, jednak mają krótszą żywotność. Pojedyncze i podwójne łożyska kulkowe są wytrzymałe, ale pracują dość głośno. Najdroższe są łożyska hydrauliczne, ale są one jednocześnie wytrzymałe i ciche.
  • Podświetlenie i zasilanie wentylatora komputerowego.
Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Podzespoły komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *