Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking wertykulatorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking wertykulatorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking wertykulatorów – najlepsze wertykulatory w 2023 / 2024 roku

Opublikowany na wielu blogach internetowych, jak również portalach ogrodniczych, ranking 10 najlepszych wertykulatorów 2023 / 2024 roku, przedstawia wybrane modele tych urządzeń. Zdaniem specjalistów, zajmujących się profesjonalną pielęgnacją trawników, dobre wertykulatory muszą mieć mocny silnik i odpowiednią szerokość roboczą. To urządzenia, które są zasilane elektrycznie, dlatego też powinny być one energooszczędne. Najlepiej jest wybierać tanie wertykulatory, które ważą nie więcej niż 10 kg. To sprzęt, który skutecznie oczyści trawnik, jak również spulchni i użyźni glebę.

Ranking wertykulatorów – TOP 10 najlepszych wertykulatorów

Miejsce Nazwa wertykulatora Cena Najtańsza oferta
1 STIGA Aerator wertykulator elektryczny SV 213 E 445 zł Sprawdź teraz
2 Fieldmann Wertykulator, Aerator Elektryczny Fzv 2004-E 339 zł Sprawdź teraz
3 Makita Wertykulator Elektryczny UV3200 459 zł Sprawdź teraz
4 Stiga SV 415 E (29000215214) 599 zł Sprawdź teraz
5 Nac Elektryczny Areator Wertykulator 1500W 36Cm (SCE150DT) 458 zł Sprawdź teraz
6 Hecht 1420 327 zł Sprawdź teraz
7 AL-KO Combi Care 38 E Comfort 112874 448 zł Sprawdź teraz
8 Makita UV3600 667 zł Sprawdź teraz
9 Wolf-Garten Select V 302 E Wertykulator elektryczny 498 zł Sprawdź teraz
10 Faworyt Kcw1800 439 zł Sprawdź teraz

Najlepsze wertykulatory – recenzje

1. STIGA Aerator wertykulator elektryczny SV 213 E

 STIGA Aerator wertykulator elektryczny SV 213 E

Cena: ok. 445 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki wertykulator wybrać, to powinieneś zainwestować w produkt firmy Stiga. Ten aerator i wertykulator elektryczny, model SV 213 E, to urządzenie o szerokości roboczej 32 cm. Produkt ma moc 1300 W i waży 10,2 kg. To tani wertykulator, który szybko i skutecznie zbiera liście i suchą trawę. Dzięki temu pomoże zadbać o czysty i estetycznie wyglądający trawnik. Produkt jest w stanie również pomóc właścicielowi przydomowej posesji w działaniach umożliwiających prawidłowi wzrost trawy. Regularne użytkowanie tego sprzętu pomaga wyczyścić i odpowiednio napowietrzyć glebę. To dobry wertykulator, który skutecznie oczyszcza trawnik. Posiada on wymienny wałek typu 2 w 1, duży wyrzut tylny, a także centralną regulacją wysokości pracy. To sprzęt, który zbiera odpadki do zamontowanego z tyłu kosza o pojemności 40 l.

2. Fieldmann Wertykulator, Aerator Elektryczny Fzv 2004-E

 Fieldmann Wertykulator, Aerator Elektryczny Fzv 2004-E

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesne i dobre wertykulatory, jakie znajdziesz w ofercie marki Fieldmann, to sprzęty o mocy 1500 W i wadze 8,5 kg. Te wysokiej klasy aeratory o szerokości roboczej 32 cm, są zasilane elektrycznie. Model FZV 2000 4E jest przystosowany do pracy ciągłej. Ten dobry wertykulator to urządzenie swobodnie działające na niewielkim obszarze, którego powierzchnia nie przekracza 800 m kwadratowych. Wyposażono go w dwa walce. Jest to urządzenie dwufunkcyjne. Spełnia on funkcję wertykulatora i aeratora, co pozwala na zaawansowaną pielęgnację trawnika i pozbycie się z niego wszelkiego typu zanieczyszczeń. Mocny silnik gwarantuje wydajną i ciągłą pracę bez ryzyka awarii. Ten tani wertykulator z funkcją aeratora ma walec tnący, który posiada 16 noży, a także walec napowietrzający, wyposażony w aż 20 sprężyn. Model FZV 2005 E pracuje na szerokości 32 cm i głębokości wbijania noży i ostrzy do 40 mm.

3. Makita Wertykulator Elektryczny UV3200

 Makita Wertykulator Elektryczny UV3200

Cena: ok. 459 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości, tanie wertykulatory, marki Makita, to urządzenia polecane wielu klientom. Model UV3200 ma szerokość roboczą 32 cm i jest zasilany elektrycznie. Pracuje on na głębokości roboczej 40 mm z mocą 1300 W. To sprzęt ważący 12 kg. Ten cichy, mocny i tani wertykulator elektryczny jest dedykowany wpielęgnacji małych i średnich ogrodów. Urządzenie jest bezawaryjne, ponieważ zostało ono wykonane z nowoczesnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne komponentów. To sprzęt wydajny, który można bez problemu oczyścić i przechowywać w składziku, w piwnicy lub  w przydomowym garażu. Ten tani wertykulator ma centralną, 5-stopniową regulację wysokości roboczej, a także zabezpieczenie przed wyrwaniem przewodu zasilającego. To sprzęt z wyłącznikiem bezpieczeństwa, który gwarantuje automatyczne odłączenie urządzenia w przypadku pojawienia się przepięcia prądu lub też jego gwałtownego spadku.

4. Stiga SV 415 E (29000215214)

 Stiga SV 415 E (29000215214)

Cena: ok. 599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu portalach, związanych z ogrodnictwem, zamieszczono ranking wertykulatorów, który bardzo dokładnie opisuje model firmy Stiga SV 415 E. To tani wertykulator o szerokości roboczej 38 cm z zasilaniem elektrycznym. Produkt ma mocny silnik 1500 W i waży 14,4 kg. Ten dobry wertykulator elektryczny może służyć do pielęgnacji trawnika. Jeśli marzysz o bujnej i gęstej roślinności na swojej posesji, to powinieneś zaufać sprawdzonej i cenionej przez wielu klientów marce Stiga, która oferuje najlepsze wertykulatory w Europie. To maszyny o wysokiej skuteczności działania, ponieważ efekty ich pracy widoczne są już po pierwszym zabiegu pielęgnacyjnym. Sprzęt marki Stiga umożliwia odżywianie i napowietrzanie gleby, dzięki czemu trawa w ogrodzie ma doskonałe warunki do wzrostu. Ten tani wertykulator ma wymienny wałek oraz duży wyrzut tylny. To sprzęt z centralną regulacją wysokości pracy. Zamontowany z tyłu kosz, umożliwia szybkie zebranie wszystkich odpadów. To sprzęt, który jest łatwy i bezproblemowy w obsłudze.

5. Nac Elektryczny Areator Wertykulator 1500W 36Cm (SCE150DT)

 Nac Elektryczny Areator Wertykulator 1500W 36Cm (SCE150DT)

Cena: ok. 458 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesne i dobre wertykulatory firmy Nac, są sprzętem, który przyda się każdemu właścicielowi przydomowej posesji. Model NAC SCE150DT ma moc działania 1500 W i jest wyposażony w dwa wałki. To urządzenie, które waży 12 kg i ma głębokość roboczą 12 mm. Sprzęt ma dodatkową funkcję aeracji. Ten dobry wertykulator spełnia wiele funkcji. Jego pojemny kosz ułatwia zbieranie wszystkich odpadów z trawnika. Produkt wyposażono w dwa typy wałków, które są łożyskowane. Prędkość obrotowa tego urządzenia wynosi aż 4500 obrotów na minutę. Ten tani wertykulator może pracować na głębokości od 5 do 12 mm. Pojemność kosza na odpady wynosi 45l, dzięki czemu urządzenie to jest w stanie zadbać o pielęgnację trawnika, który znajduje się na małej i średniej posesji. Centralna regulacja głębokości roboczej to jedna z wielu zalet, jakie posiadają tanie wertykulatory firmy Nac.

6. Hecht 1420

 Hecht 1420

Cena: ok. 327 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Energooszczędne, najlepsze wertykulatory, jakie są dostępne w ofercie firmy Hecht, Model E1420, to tanie wertykulatory, które są zasilane elektrycznie i mają moc silnika 1500 W. To sprzęt, który waży 7,9 kg. Funkcjonalne aeratory elektryczne firmy Hecht są niezastąpionym narzędziem do pielęgnacji trawnika, znajdującego się na przydomowej posesji. Wyposażono je w wałek, dzięki któremu można odżywić i spulchnić glebę. Obrotowy wałek ma grube ostrza i cienkie druciki, co gwarantuje jego skuteczność działania. Pionowe nacinanie darniny, przyczynia się do częściowego usunięcia próchnicy powierzchniowej i poprawy warunków dopływu powietrza, wody i składników mineralnych do trawnika. Zamontowane w tym urządzeniu druciki, umożliwiają grabienie trawy, zbieranie liści, a także napowietrzenie gleby. Te tanie wertykulatory, gwarantują perfekcyjne wyrównanie trawnika, co ułatwia jego wzrost i pomaga w jego codziennej pielęgnacji. Nowoczesne i dobre wertykulatory marki Hecht, zostały wyposażone w bardzo mocny silnik.

7. AL-KO Combi Care 38 E Comfort 112874

 AL-KO Combi Care 38 E Comfort 112874

Cena: ok. 448 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niezawodny i dobry wertykulator, to sprzęt, który przyda się w każdym domu. Jeśli zastanawiasz się, jaki wertykulator nadaje się do codziennej pielęgnacji trawnika, to model AL- KO Combi Care 38 E Comfort 112 874 jest do tego celu stworzony. Tanie wertykulatory marki AL- KO, mają szerokość roboczą 38 cm i zasilanie elektryczne. To modele z mocą wyjściową 1300 W i 14 nożami, zapewniającymi spulchnianie i nacinanie gleby. Maksymalna powierzchnia robocza, jaką można użyźnić przy pomocy tych wertykulatorów, wynosi 800 mkw. Ten sprzęt został wyposażony w worek o pojemności 55 l. Nowoczesne i dobre wertykulatory, marki AL- KO, mają zbiornik na trawę, a także walec aeracyjny. To sprzęt z regulacją głębokości, który jest w stanie odżywić glebę i pozbawić ją wszelkich zanieczyszczeń. Szerokość robocza napowietrzania, jaką gwarantują te nowoczesne urządzenia, wynosi aż 37 cm. To wyroby bezawaryjne, funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Tanie wertykulatory firmy AL- KO są dostosowane do pracy ciągłej. Posiadają one bardzo silny i wytrzymały walec.

8. Makita UV3600

 Makita UV3600

Cena: ok. 667 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, jakie wertykulatory nadają się do ogrodu. Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Można zainwestować w sprzęt firmy Makita model UV3600. Ma on szerokość roboczą 36 cm i zasilanie elektryczne. Ten cichy, mocny i tani wertykulator jest polecany do pielęgnacji większych ogrodów. Wyróżnia się on centralną, 4-stopniową regulacją wysokości roboczej i posiada uchwyt mocujący wraz z przedłużaczem. To model z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Ten dobry wertykulator ułatwia szybką wymianę ostrza tnącego i zmianę funkcji wertykulacji na funkcję aeratora. Model wyposażono w trwały, aluminiowy wspornik wałka nożowego. To sprzęt z obudową, która ma wbudowany uchwyt do przenoszenia i regulowania. Składana rękojeść została dostosowana do wygodnego i bezproblemowego transportu. To model wyposażony w kosz na trawę, wykonany z materiałów nieprzepuszczających pyłu.

9. Wolf-Garten Select V 302 E Wertykulator elektryczny

 Wolf-Garten Select V 302 E Wertykulator elektryczny

Cena: ok. 498 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecany przez wielu klientów najlepszy wertykulator, jaki znajduje się w ofercie marki Wolf – Garden. Ten tani wertykulator elektryczny ma szerokość roboczą 30 cm. To sprzęt nowoczesny, niezawodny i energooszczędny. Ten elektryczny skaryfikator ma moc wyjściową 1200 W i 5-stopniową regulację głębokości pracy. Jego sprawne działanie ułatwiają podwójne ostrza, które doskonale radzą sobie z chwastami, korzeniami  i innymi zanieczyszczeniami, jakie pojawiają się w glebie. Urządzenie firmy Wolf -Garden jest przeznaczone do intensywnej pielęgnacji trawnika, znajdującego się na przydomowej posesji. To model wyposażony w torbę na resztki roślin o pojemności 35 l, która z łatwością pomieści również inne zanieczyszczenia, między innymi liście, duże korzenie, a także pnącza. Ten dobry wertykulator marki Wolf Garden ma ergonomiczny uchwyt, który można całkowicie złożyć, dzięki czemu jest to urządzenie bardzo łatwe do przechowywania.

10. Faworyt Kcw1800

 Faworyt Kcw1800

Cena: ok. 439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tani wertykulator, firmy Handy model KCW 1800, to najlepsze urządzenie w swojej kategorii cenowej. Ten ekonomiczny w użyciu sprzęt jest tanim i łatwym w obsłudze wertykulatorem elektrycznym, typu 2 w 1. Urządzenie gwarantuje łatwą i bezproblemową pielęgnację ogrodu. Dzięki odpowiednim walcom sprzęt pomaga w utrzymaniu schludnego wyglądu trawnika. Urządzenie jest w stanie zagrabić krótkie źdźbła trawy i mchu, jak również uelastycznić trawnik. To sprzęt, który wykonuje zabiegi wertykulacji i aeracji, dzięki którym gleba zostaje spulchniona i napowietrzona. Oferowany przez markę Handy dobry wertykulator elektryczny, jest urządzeniem o zwiększonej mocy działania. Dzięki temu jest sprzętem wydajnym i szybkim, a także bezawaryjnym. Szerokość robocza tego urządzenia wynosi 40 cm. Dołączony do zestawu kosz jest w stanie pomieścić aż 40 l odpadów, dzięki czemu praca z nim na murawie jest szybka, efektywna i bardzo przyjemna. To dobry wertykulator, który można przechowywać w piwnicy  i w przydomowym garażu.

Poradnik zakupowy wertykulatora

Co to jest wertykulator? Jak działa wertykulator?

Najlepszy wertykulator to sprzęt polecany do codziennej pielęgnacji przydomowego trawnika. To urządzenie, które nadaje się do spulchniania i napowietrzania gleby. Dobry wertykulator jest sprzętem zasilanym elektrycznie o zwiększonej mocy działania. Jego szerokość robocza kształtuje się w zakresie około 40 cm. Ten wydajny sprzęt jest w stanie skutecznie oczyścić trawnik z wszelkiego typu zanieczyszczeń, między innymi resztek liści, owadów, korzeni, a także innych odpadów organicznych. Dobry wertykulator umożliwia także użyźnianie gleby, dzięki czemu trawnik rośnie znacznie szybciej i wygląda bardzo estetycznie. Nowoczesne urządzenia, do których zaliczają się tanie wertykulatory, mają odpowiednią moc wyjściową i są wyposażone w bardzo wydajne i bezawaryjne silniki.

Jak kupić dobry wertykulator? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Osoby, które zastanawiają się, jaki sprzęt wybrać do pielęgnacji swojego przydomowego trawnika, powinny zdecydować się na dobry wertykulator. To urządzenie, które idealnie spełni swoją funkcję. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, dotyczącej wyboru odpowiedniego wertykulatora, należy bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie parametry techniczne tego urządzenia. Na rynku pojawiło się wiele dobrych wertykulatorów w bardzo atrakcyjnej cenie. To urządzenia, które powinny mieć ergonomiczny kształt, pozwalający na wygodne operowanie tym sprzętem, a także zwiększoną moc działania. Najlepszy wertykulator musi być sprzętem zasilanym elektrycznie i wyposażonym w podwójne ostrza, które doskonale poradzą sobie z usuwaniem chwastów, korzeni i innych zanieczyszczeń z trawnika.

Dobre wertykulatory są przeznaczone do pielęgnacji trawnika. To sprzęt wydajny w działaniu i bezawaryjny.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *