Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking wkładek laktacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking wkładek laktacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking wkładek laktacyjnych – najlepsze wkładki laktacyjne w 2023 roku

Wkładki laktacyjne chronią biustonosz i ubranie przed zamoczeniem, a piersi przed otarciami. Ich zadaniem jest wchłanianie niekontrolowanych wycieków spowodowanych nadmierną produkcją pokarmu przez gruczoły mlekowe. Bezwzględnie powinna posiadać je każda kobieta w ciąży jak i tuż po porodzie, zatem warto mieć je wcześniej. Zatem jakie wkładki laktacyjne kupić? Wybór zależy przede wszystkim od tego, jak często i obficie dochodzi do wycieków. Aktualnie na rynku można znaleźć wiele różnorodnych modeli. Poniżej podpowiadamy jakie wkładki laktacyjne wybrać.

Ranking wkładek laktacyjnych – TOP 10 najlepszych wkładek laktacyjnych

Miejsce Nazwa wkładek laktacyjnych Cena Najtańsza oferta
1 CANPOL BABIES WKŁADKI LAKTACYJNE 60SZT WYRÓB MEDYCZNY (1/652MED) 13 zł Sprawdź teraz
2 Babyono Wkładki Laktacyjne Comfort 140Szt. 21 zł Sprawdź teraz
3 LOVI WKŁADKI LAKTACYJNE DISCREET ELEGANCE 20 SZT BEŻOWE (19/610) 12 zł Sprawdź teraz
4 Akuku Wkładki Laktacyjne Ultracienkie I Ultrachłonne Żelowe 30 szt. A0354 6 zł Sprawdź teraz
5 Babyono Wkładki Laktacyjne Natural Nursing White 24 szt. 298/01 8 zł Sprawdź teraz
6 Bella Tzmo Mamma Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem 60Szt. 9 zł Sprawdź teraz
7 Incomed Protectiva Mama Wkładki Laktacyjne 60Szt 12 zł Sprawdź teraz
8 Organyc Baby 24 Szt Nursing Pads Naturalne Wkładki Laktacyjne 14 zł Sprawdź teraz
9 Medela Wkładki Laktacyjne Safe & Dry 60Szt 22 zł Sprawdź teraz
10 Philips Avent Wkładki Laktacyjne 24Szt Scf25424 11 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wkładek laktacyjnych

1. CANPOL BABIES WKŁADKI LAKTACYJNE 60SZT WYRÓB MEDYCZNY (1/652MED)

 CANPOL BABIES WKŁADKI LAKTACYJNE 60SZT WYRÓB MEDYCZNY (1/652MED)

Cena: ok. 13 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jedne z najbardziej polecanych wkładek laktacyjnych. Stworzone z bardzo delikatnego, miłego w dotyku materiału, który nie podrażnia brodawki. Wkładka posiada dodatkowo pasek samoprzylepny, który ma na celu utrzymanie jej na piersi w miejscu, które nam odpowiada. Są bardzo dobre jakościowo, idealnie wchłaniają nadmiar pokarmu oraz są stosunkowo tanie. Posiadają bardzo chłonną wkładkę żelującą, która zapewnia poczucie świeżości oraz suchości przed długi czas poprzez zatrzymanie wyciekającego pokarmu. Każda wkładka laktacyjna jest pakowana oddzielnie w woreczek foliowy, dzięki czemu zapewniony jest wysoki poziom higieny. Wkładki są jednorazowego użytku, składające się z trzech warstw: warstwy chroniącej przed przeciekaniem, warstwy zabezpieczającej wilgoć oraz warstwy oddychającej zewnętrznej.  Posiadają delikatne wykończenie brzegów oraz miękką wewnętrzną warstwę, która nie podrażnia piersi. Wkładki są koloru białego. Opakowanie zawiera 60 sztuk wkładek laktacyjnych.

2. Babyono Wkładki Laktacyjne Comfort 140Szt.

 Babyono Wkładki Laktacyjne Comfort 140Szt.

Cena: ok. 21 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Babyono wkładki laktacyjne comfort to wkładki jednorazowe wyprodukowane z myślą o kobietach w okresie nadmiernej laktacji. Wkładki renomowane przez kobiety, które cenią dyskrecję oraz komfort noszenia. Są ultracienkie, delikatne, ale bardzo dobrze chłoną nadmiar wytwarzanego pokarmu. Najlepsze dla kobiet ze względu na delikatne i przewiewne warstwy wkładki, szczególnie dla tych, które mają podrażnione piersi. Wkładka jest z mięciutkiej bawełny oraz posiada dwa paski samoprzylepne, które doskonale utrzymują ją na właściwym miejscu, zapobiegając przesuwaniu się, nie powodując przy tym ryzyka zabrudzenia ubrania, oraz warstwę chłonną z absorbentem żelującym, która gwarantuje maksymalną chłonność pokarmu. Każda wkładka jest pakowana w osobny woreczek pozwalająca zachować właściwą higienę. Średnica wkładki to 11 cm.  Godne polecenia w niskiej cenie. W opakowaniu znajduje się 140 sztuk wkładek laktacyjnych.

3. LOVI WKŁADKI LAKTACYJNE DISCREET ELEGANCE 20 SZT BEŻOWE (19/610)

 LOVI WKŁADKI LAKTACYJNE DISCREET ELEGANCE 20 SZT BEŻOWE (19/610)

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednorazowe wkładki laktacyjne LOVI DISCREET ELEGANCE mają zastosowanie do użytku w okresie laktacji, celem ich jest zapobieganie zabrudzenia bielizny oraz ubrania.  Ten model wkładek laktacyjnych posiada, aż cztery warstwy ochronne oraz żelujący wkład, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz wkładki na dłuższy czas. Wkładka swobodnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu wrażliwa skóra piersi nie jest narażona na obtarcia i odparzenia. Wkładki mocowane są do biustonosza przez podwójny pasek samoprzylepny.  Ich zaletą jest wysokochłonność oraz ultracienka budowa. Gwarantują uczucie suchości i komfortu przez noc oraz dzień. Profilowany kształt wkładek laktacyjnych poprawia wygodę noszenia oraz idealne dopasowanie do kształtu piersi. Dla maksymalnej higieny producent zapewnia pakowanie wkładek w szczelną torebkę pojedynczych sztuk. Wkładki dają gwarancję najwyższej jakości dzięki temu, że nie zawierają żadnych potencjalnie toksycznych substancji i nie podrażniają skóry. Kolor wkładek laktacyjnych: beżowy.

4. Akuku Wkładki Laktacyjne Ultracienkie I Ultrachłonne Żelowe 30 szt. A0354

 Akuku Wkładki Laktacyjne Ultracienkie I Ultrachłonne Żelowe 30 szt. A0354

Cena: ok. 6 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ultrachłonne oraz ultracienkie wkładki laktacyjne AKUKU przeznaczone są dla kobiet o obfitej laktacji. Posiadają cienką warstwę superabsorbentu, która pochłania wilgoć i zamienia ją w żel oraz dodatkowe dwie warstwy wchłaniające.  Unikalna technologia pozwoliła stworzyć wkładki niezwykle cienkie, o grubości zaledwie 1 mm. Wkład żelowy wkładki utrzymuje wilgoć nawet do 100ml, jednak należy pamiętać o ich regularnym wymienianiu. Wkładki są pakowane po jednej sztuce, co pozwala na włożenie pojedynczej sztuki do torebki z zachowaniem odpowiedniej higieny. Wkładki laktacyjne AKUKU posiadają dwa mocne plastry mocujące do bielizny, które zapewniają, że wkładka nie będzie się przesuwała oraz podrażniała piersi. Dzięki wkładce możemy czuć się komfortowo oraz pewnie przez cały dzień, oraz noc bez obaw przed przeciekającym pokarmem. Wkładki mają kolor biały. W opakowaniu znajduje się 30 sztuk wkładek laktacyjnych jednorazowego użytku.

5. Babyono Wkładki Laktacyjne Natural Nursing White 24 szt. 298/01

 Babyono Wkładki Laktacyjne Natural Nursing White 24 szt. 298/01

Cena: ok. 8 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model wkładek polecany Paniom, które na pierwszym miejscu cenią wygodę i dyskrecję. Materiał i konstrukcja wkładki laktacyjnej powodują, że wkładka jest niewidoczna. Właściwość wchłaniania potrafi przyjąć nawet do 150 ml pokarmu. Dla utrzymania odpowiedniej higieny każda wkładka jest pakowana oddzielnie.  Wkładka posiada aż cztery warstwy zabezpieczające. Pierwszą z nich jest warstwa izolującą Ultra Thin, która zapewnia dodatkową dyskrecję oraz chłonność. Drugą jest warstwa ultra chłonna zawierająca super absorbent żelujący. Kolejną jest warstwa zewnętrzna zabezpieczająca przed przeciekaniem, dzięki dwóm paskom samoprzylepnym. Ostatnią jest warstwa wewnętrzna, która oddycha – dodatkowo jest bardzo delikatna dla wrażliwej skóry piersi. Wkładki BABYONO NATURAL NURSING posiadają dwa warianty kolorystyczne: czarny oraz biały. Opakowanie zawiera 24 sztuki wkładek laktacyjnych jednorazowego użytku.

6. Bella Tzmo Mamma Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem 60Szt.

 Bella Tzmo Mamma Wkładki Laktacyjne Z Przylepcem 60Szt.

Cena: ok. 9 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wkładki laktacyjne BELLA MAMMA zapewniają ochronę przed nadmierną produkcją mleka, zabezpieczają bieliznę oraz ubrania przed zamoczeniem. Dodatkowo spełniają funkcję ochronną przed podrażnieniem sutków. Są miękkie w dotyku oraz przewiewne, dzięki czemu ułatwiają przepływ powietrza i nie podrażniają skóry. Posiadają specjalny przylepiec, który służy do przymocowania wkładki do biustonosza. Chłonny wkład pochłania nadmiar pokarmu i chroni przed przeciekaniem. Wkładki posiadają anatomiczny kształt z dołkiem na brodawkę. Wkładki są jednorazowego użytku. Warstwa chłonna oraz wewnętrzna wykonane są w 100% z bawełny, a z zewnątrz na wkładce znajduje się specjalny przewiewny laminat pozwalający skórze swobodnie oddychać. Wkładki laktacyjne potrafią idealnie dopasować się do biustu, zapewniając najwyższy komfort noszenia przez cały dzień i noc. Wkładki są koloru białego. Opakowanie zawiera 60 sztuk wkładek laktacyjnych.

7. Incomed Protectiva Mama Wkładki Laktacyjne 60Szt

 Incomed Protectiva Mama Wkładki Laktacyjne 60Szt

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wkładki PROTECTIVA MAMA są bardzo cienkie, przez co zapewniają pewną dyskrecję. Ich grubość to zaledwie 3 mm, przez co przepuszczają znakomicie powietrze, co jest ich szczególną zaletą. Kształt wkładki laktacyjnej potrafi dopasować się do piersi dzięki anatomicznemu kształtowi 3D. Szeroka taśma samoprzylepna zapewnia utrzymanie się wkładki we właściwym miejscu, zapewniając komfort przez dzień jak i przez noc. Delikatna warstwa zewnętrzna nie podrażnia skóry. Płyn równomiernie i szybko zostaje rozprowadzony wzdłuż wkładki dzięki zastosowanej w nich miękkiej i subtelnej warstwy wewnętrznej ze specjalnymi tłoczeniami, co zwiększa jej chłonność. Wewnętrzny wkład bardzo szybko wchłania wilgoć do środka, powodując uczucie suchości. Każda wkładka pakowana jest oddzielnie, co umożliwia jej wygodne i higieniczne wyjmowanie oraz zakładanie. Wkładki laktacyjne PROTECTIVA MAMA nie zwierają plastiku ani żadnego materiału lub innych substancji, które zwiększają ryzyko powstania infekcji bakteryjnych lub grzybicznych. Wkładki laktacyjne są białe, pakowane po 60 sztuk.

8. Organyc Baby 24 Szt Nursing Pads Naturalne Wkładki Laktacyjne

 Organyc Baby 24 Szt Nursing Pads Naturalne Wkładki Laktacyjne

Cena: ok. 14 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Naturalne wkładki laktacyjne ORGANYC BABY 24 SZT NURSING PADS wykonane są w całości ze 100% certyfikowanej bawełny organicznej, w 100% biodegradowalne. Ich zaletą jest naprawdę dobra chłonność, wygoda oraz cyrkulacja powietrza. Wkładki laktacyjne są w anatomicznym kształcie, co zapewnia komfort oraz wygodę noszenia przez cały dzień, oraz noc. Wykonane bez sztucznych pestycydów w harmonii ze środowiskiem. Testowane klinicznie i dermatologicznie, aby zapobiec podrażnieniu skóry – hipoalergiczne. Nie zawierają perfum, superabsorbenów w postaci proszków i pudrów, pulpy celulozowej, wiskozy, celulozy, plastiku, chloru, dioksyn. Wykonane są bardzo porządnie, co gwarantuje dyskrecja w noszeniu oraz wygoda. Najlepsze są dla kobiet, które posiadają podrażnienia piersi oraz skórę podatną do podrażnień. Co ważne wkładki higieniczne nie zawierają syntetycznych dodatków. Wkładki laktacyjne pakowane po 24 sztuki jednorazowego użytku.

9. Medela Wkładki Laktacyjne Safe & Dry 60Szt

 Medela Wkładki Laktacyjne Safe & Dry 60Szt

Cena: ok. 22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wkładki laktacyjne MEDELA SAFE & DRY wchłaniają wyciek z mleka, co pozwala na poczucie suchości oraz komfort noszenia. Ich zaletą jest duża chłonność oraz dyskretność i wygoda noszenia. Zapewniają uczucie suchości, komfortu oraz pewności siebie o każdej porze dnia.  Wkładki są wykonane ze specjalnego tworzywa pozwalającego czuć suchość przez cały dzień i noc. Wyprofilowany kształt wkładki gwarantuje, że jest niewidoczna oraz niewyczuwalna pod ubraniem. Niezwykle chłonne, jednorazowe wkładki laktacyjne Medela wyprodukowane zostały do stosowania w czasie intensywnych wycieków pokarmu, a szczególnie po narodzinach dziecka i zapewniają Ci uczucie suchości, komfortu oraz pewności siebie o każdej porze. Posiadają owalny kształt dopasowujący się do piersi. Dodatkowo oddychająca i nieprzemakalna warstwa zewnętrzna zabezpiecza ubrania przed przemoknięciem. Wkładki laktacyjne jednorazowego użytku pakowane po 60 sztuk.

10. Philips Avent Wkładki Laktacyjne 24Szt Scf25424

 Philips Avent Wkładki Laktacyjne 24Szt Scf25424

Cena: ok. 11 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednorazowe wkładki laktacyjne PHILIPS AVENT w kolorze białym posiadają górną warstwę o strukturze plastra miodu, jest miękka i perfekcyjnie dopasowuje się do ciała.  Stosunkowo tanie wkładki zostały stworzone z materiału, który bardzo dobrze chłonie nadmiar wilgoci i chroni przed przeciekaniem, zapewniając w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i komfort noszenia. Niezwykłość dyskrecji polega na budowie wkładki – jest bardzo cienka, zaledwie 2 mm. Swobodna cyrkulacja powietrza jest bardzo ważna w czasie laktacji – również ją zapewniają. Taśma klejąca, która została zastosowana w tym modelu idealnie podtrzymuje ją na miejscu i efektywnie chroni. Jak umieszcza producent – wkładka laktacyjna została opracowana z pomocą Vicky Scott – położnej i doradczyni w sprawach dzieci, która od 20 lat pomaga mamom w karmieniu piersią. Wkładki są pakowane pojedynczo, dzięki czemu zapewniają odpowiedni poziom higieny przy zakładaniu jak i noszeniu w torebce podczas wyjścia z dzieckiem na spacer. Wkładki pakowane po 24 sztuki.

Poradnik zakupowy wkładek laktacyjnych

Jak działają i kiedy warto zakupić wkładki laktacyjne?

Wkładki laktacyjne mają na celu ochronę biustonosza oraz ubrań przed zamoczeniem mlekiem w czasie nadmiernej laktacji. Wyciekanie mleka dotyczy bardzo wielu kobiet w zaawansowanej ciąży jak i w czasie karmienia piersią (wyjątkowo na początku karmienia, kiedy laktacja jest jeszcze nieustabilizowana). Wkładki laktacyjnie aktualnie są czymś niezbędnym. Warto zatem mieć je przy sobie w każdej sytuacji, czy to wyjście na spacer, czy wyjazd do rodziny. Niekontrolowany wyciek, bądź wyciek z powodu karmienia dziecka zdarzyć się może w każdej chwili. Wkładki mają za zadanie ochronić ubranie w taki sposób, aby kobieta czuła się sucho – warto więc zaopatrzyć się w takie wkładki, które zapewniają większą chłonność.

Jakie są rodzaje wkładek laktacyjnych?

Aktualnie na rynku jest wiele rodzajów wkładek laktacyjnych. Głównie wkładki możemy podzielić na wkładki jednorazowego użycia, bądź wielorazowego. Jak nazwa wskazuje, te jednorazowe należy wyrzucić tuż po pierwszym użyciu, jednak te wielorazowe możemy uprać, oczyścić i założyć ponownie. Wkładki laktacyjne możemy też podzielić ze względu na materiał, mogą być wykonane z: wełny, bambusa, bawełny oraz silikonu. Wkładki laktacyjne różnią się od siebie również środkiem, najlepiej oczywiście, aby miały jak najbardziej naturalny skład i nie posiadały folii, lub materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Rodzajem wkładek laktacyjnych są również silikonowe – przylegają idealnie do ciała, nie wchłaniają mleka, ale posiadają smoczek, który temu zapobiega. Idealny wybór na basen dla aktywnych kobiet. Najlepszym wyborem dla obolałych piersi według rankingów są hydrożelowe wkładki laktacyjne. Wkładki do nich mogą być chłodzone w lodówce czy zamrażarce, a następnie kładzione na sutkach w celu łagodzenia bólu oraz sińców.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *