Strona główna » Motoryzacja » Oleje i chemia » Ranking wosków samochodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Oleje i chemia » Ranking wosków samochodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking wosków samochodowych – najlepsze woski samochodowe w 2023 / 2024 roku

Model Twojego auta jest szczególnie narażony na korozję lub skutki przypadkowego zarysowania? A może pragniesz poprawić wygląd samochodu, by ten prezentował się naprawdę efektownie. W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking wosków samochodowych 2023. Pozwoli on na porównanie stosunku jakości do ceny, przybliży główne atuty tych preparatów i być może wpłynie na ostateczną decyzję zakupową. Dobry wosk do samochodu musi go kompleksowo zabezpieczyć przed wpływem zróżnicowanych warunków atmosferycznych.

Ranking wosków samochodowych – TOP 10 najlepszych wosków do samochodu

Miejsce Nazwa wosku samochodowego Cena Najtańsza oferta
1 K2 PROTON Permanentny twardy wosk Carnauba G040 200g 43 zł Sprawdź teraz
2 SONAX wosk koloryzujący nano + Kredka do rys – Czarny 32 zł Sprawdź teraz
3 K2 Quantum syntetyczny wosk do długotrwałej ochrony 140g 25 zł Sprawdź teraz
4 K2 Ultra Wax – nabłyszcza i chroni lakier 300ml 12 zł Sprawdź teraz
5 Turtle Wax Wosk Carnauba WAX 70-162 500ml 28 zł Sprawdź teraz
6 SOFT99 Dark & Black Wax 59 zł Sprawdź teraz
7 Soft99 FussoCoat Dark 12 Months 149 zł Sprawdź teraz
8 SOFT99 Ultra Glaco – Niewidzialna wycieraczka 69 zł Sprawdź teraz
9 K2 Spid Wax – szybki wosk na mokro 770 ml 6 zł Sprawdź teraz
10 GL ORIGINAL CAR WAX WOSK UNIWERSALNY W PŁYNIE 500ML 17 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wosków samochodowych

1. K2 PROTON Permanentny twardy wosk Carnauba G040 200g

 K2 PROTON Permanentny twardy wosk Carnauba G040 200g

Cena: ok. 43 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki wosk do samochodu wybrać, warto rozważyć K2 Proton Permanentny Twardy Wosk Carnauba G040. Jest to preparat nadający się do stosowania na co dzień, jak również przygotowania auta do sprzedaży. Najistotniejszym wyróżnikiem produktu jest połysk lakieru. Nawet zmatowiała powłoka nabierze nowego blasku, poprawiając wygląd pojazdu. K2 Proton Permanentny Twardy Wosk Carnauba G040 powstaje na bazie naturalnych składników i cechuje się łatwością nakładania. Wystarczy użycie zwykłej gąbki lub delikatnej ściereczki, by nanieść niewielką warstwę na daną część samochodu. Trzeba dodać, że takie działanie jest wydajne, ponieważ starcza na co najmniej kilkanaście kolejnych myć. Ten środek odpycha zabrudzenia, dzięki czemu nie należy obawiać się przylegania pyłów czy kurzu. Jedno opakowanie bez kłopotu wystarczy na kilka woskowań auta o średniej wielkości. Czas wyschnięcia wynosi najwyżej 5 minut, a późniejsze polerowanie przebiega przy użyciu mikrofibry. Jest to produkt wysokiej jakości.

2. SONAX wosk koloryzujący nano + Kredka do rys – Czarny

 SONAX wosk koloryzujący nano + Kredka do rys - Czarny

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy dobry wosk do auta ma podobne walory jak Sonax Wosk Koloryzujący Nano + Kredka do rys. Dodatkowym uzupełnieniem zestawu jest właśnie niewielki korektor. Jego użycie pozwoli zamaskować drobne zarysowania parkingowe, bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. Ten środek skutecznie eliminuje niewielkie drobinki, które są często widoczne na masce. Mogą one powstawać podczas opadów deszczu lub silniejszego wiatru. Zdarza się, że dochodzi też do przypadkowych uderzeń kamyczków znajdujących się na danej trasie. W rezultacie pojawiają się małe odpryski, które dla estetów mogą być pewnym problemem. Nie trzeba korzystać z usług lakiernika, ponieważ wystarczy właśnie Sonax Wosk Koloryzujący Nano. Preparat jest przeznaczony do zwykłej i metalizowanej powłoki. Pozwala przywrócić głęboki oraz naturalny kolor. Równocześnie chroni przed negatywnym wpływem zróżnicowanych czynników atmosferycznych. Jednorazowe położenie to zabezpieczenie nawet na kilka miesięcy. Ten wosk jest więc bardzo wydajny.

3. K2 Quantum syntetyczny wosk do długotrwałej ochrony 140g

 K2 Quantum syntetyczny wosk do długotrwałej ochrony 140g

Cena: ok. 25 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki wosk do auta kupić, warto sprawdzić K2 Quantum Syntetyczny Wosk do długotrwałej ochrony. Głównymi atutami prezentowanego produktu są: zabezpieczenie karoserii przed silnym wiatrem, opadami czy przypadkowymi uszkodzeniami, skuteczne wydobycie połysku lakieru i przyjemny zapach. Wszystko, dzięki zastosowaniu odpowiednich polimerów, przyspieszających spływanie wody. Taki proces jest korzystny w przypadku mycia z użyciem środków chemicznych, ale także podczas opadów. Można być pewnym, że nie pojawią się żadne smugi lub przebarwienia, które trzeba będzie mocniej doczyścić. K2 Quantum Syntetyczny Wosk do długotrwałej ochrony: nie zawiera silikonu, szybko się rozprowadza oraz może być nanoszony ręcznie lub mechanicznie. Korzystają z niego także zakłady zajmujące się profesjonalnym auto detailingiem, czyli kompleksowym odświeżaniem i renowacją pojazdów. Ten wosk podniesie widoczną estetykę zwłaszcza gdy samochód w przeszłości nie był garażowany. Do polerowania posłuży mikrofibra.

4. K2 Ultra Wax – nabłyszcza i chroni lakier 300ml

 K2 Ultra Wax - nabłyszcza i chroni lakier 300ml

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze woski samochodowe cechują się atutami, które ma także produkt K2 Ultra Wax. Jego działanie opiera się przede wszystkim na ochronie i nabłyszczeniu lakieru. Wszystko poprzez obecność naturalnej odmiany Carnauba oraz polimerowych nanocząsteczek. Takie połączenie zapewnia także zabezpieczenie przed: szkodliwym promieniowaniem UV, intensywnymi opadami lub kontaktem z chemią drogową. Na lakier negatywny wpływ mogą mieć na przykład środki stosowane przy odśnieżaniu oraz oblodzeniach w sezonie zimowym. Niektóre wżerają się w powłokę, zaburzając jednocześnie jej spójność, a także jednolitość. Efektem mogłoby być zwiększone ryzyko korozji, które jednak niweluje K2 Ultra Wax. Ponadto należy podkreślić, że przed jego położeniem auto powinno być dokładnie umyte i oczyszczone. Następnie można nanieść niewielką warstwę, odczekać do całkowitego wyschnięcia oraz wypolerować. Środek jest bardzo wydajny, gdyż połysk utrzymuje się nawet po kilku kolejnych myciach. Można go więc z pewnością polecić.

5. Turtle Wax Wosk Carnauba WAX 70-162 500ml

 Turtle Wax Wosk Carnauba WAX 70-162 500ml

Cena: ok. 28 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ranking wosków samochodowych przedstawia najlepsze środki, do których można zaliczyć Turtle Wax Wosk Carnauba Wax 70-162. Jest to wersja płynna zdecydowanie ułatwiająca oraz przyspieszająca każdą aplikację produktu. Środek ma intensywne właściwości nabłyszczające. Poprawiają one zmatowiony kolor auta, wydobywając jego głębię. Równocześnie preparat będzie zabezpieczeniem przed negatywnym wpływem zróżnicowanych czynników atmosferycznych. Są to między innymi: zmienne temperatury, promieniowanie słoneczne, intensywne opady deszczu czy porywy wiatru. Turtle Wax Wosk Carnauba Wax 70-162 można stosować przy karoserii: zwykłej, perłowej lub metalicznej. Po naniesieniu nie pozostaną żadne smugi ani białe ślady. Do tego, wosk ma przyjemny i świeży zapach, będący uzupełnieniem dla czystego samochodu. Głębokie wnikanie w strukturę lakieru podnosi jego odporność na drobne zarysowania oraz uszkodzenia. Tak samo, wzmacnia jego jednolitość, a także spójność. Produkt jest zatem dobrym wyborem.

6. SOFT99 Dark & Black Wax

 SOFT99 Dark & Black Wax

Cena: ok. 59 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie dobre woski do samochodu muszą odpowiadać na konkretne potrzeby nabywcy. Na przykład, Soft99 Dark & Black Wax jest przeznaczony do aut o czarnych i ciemnych odcieniach lakierów. Mogą one być na przykład perłowe albo metaliczne. Doskonale wydobywa połysk danego koloru, co jest widoczne zwłaszcza w pełnym słońcu. Jednocześnie chroni przed zgubnym wpływem intensywnego promieniowania UV, takim jak powstawanie odbarwień lub plam. Soft99 Dark & Black Wax ma właściwości hydrofobowe, więc woda nie będzie pozostawać na masce pojazdu. Zarówno podczas mycia, jak i silnych opadów deszczu. Produkt jest udostępniany przez cenioną, japońską markę kosmetyków samochodowych. Z uwagi na szybkość schnięcia tego wosku należy zadbać o szczelność jego przechowywania. Wszystko po to, by w pełni wykorzystać dostępne możliwości pielęgnacyjne. W zestawie można znaleźć specjalny aplikator oraz ściereczki z mikrofibry przydatne podczas polerowania. Po woskowaniu tym środkiem trzeba koniecznie umyć ręce.

7. Soft99 FussoCoat Dark 12 Months

 Soft99 FussoCoat Dark 12 Months

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy wosk do samochodu to dla niektórych klientów Soft99 Fussocoat Dark 12 Months. Jest on przeznaczony do ciemnych karoserii, które potrzebują właściwej pielęgnacji. Najistotniejszą zaletą tego produktu jest wydajność. Wosk starcza nawet na czterdzieści aplikacji przy pojeździe o średniej wielkości. Wśród dodatkowych atutów preparatu można wymienić między innymi: przeznaczenie dla mniej doświadczonych użytkowników, przyjemny zapach oraz rok stałego zabezpieczenia. To właśnie brak konieczności częstego powtarzania woskowania jest wygodny i bardzo komfortowy. Nie trzeba bowiem stale pamiętać o takich czynnościach. Soft99 Fussocoat Dark 12 Months jest stworzony na bazie fluorowych polimerów. Chronią one przed przebarwieniami, a także osadzaniem się zanieczyszczeń i pyłów. Wosk można używać również do przywracania atrakcyjnego wyglądu felg. Z uwagi na ich położenie są one szczególnie narażone na zabrudzenia, zwykle w trakcie gorszej pogody. Nie zawsze wystarcza tylko wizyta w myjni.

8. SOFT99 Ultra Glaco – Niewidzialna wycieraczka

 SOFT99 Ultra Glaco - Niewidzialna wycieraczka

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wielu użytkowników za najlepszy wosk do auta uznaje Soft99 Ultra Glaco-Niewidzialna Wycieraczka. Jest to kosmetyk przeznaczony wyłącznie do szyb oraz lusterek. Powłoka naniesiona na szklaną powierzchnię istotnie przyspiesza spływanie wody podczas intensywnych opadów. W rezultacie kierowca nie musi używać tradycyjnych wycieraczek, by zachować optymalną widoczność. Wiele osób może dekoncentrować się w trakcie ich działania, więc jest to ciekawa alternatywa. Odpychanie wody można zauważyć natychmiast, a efekt utrzyma się nawet do 12 miesięcy od naniesienia wosku. Nie trzeba powtarzać czynności, a rezultat utrwali się pomimo częstego mycia pojazdu. Soft99 Ultra Glaco-Niewidzialna Wycieraczka jest bardzo przydatny w sezonie zimowym. Wpływa bowiem na zmniejszenie powstawania szronu oraz przylegania śniegu do szyb. Można szybko i bezproblemowo pozbyć się białego puchu. Dobra widoczność w trudnych warunkach to bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Przez woskowaniem trzeba wysuszyć powierzchnię.

9. K2 Spid Wax – szybki wosk na mokro 770 ml

 K2 Spid Wax - szybki wosk na mokro 770 ml

Cena: ok. 6 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre i tanie preparaty mogą być również skuteczne. Przykładem jest, chociażby K2 Spid Wax-Szybki wosk na mokro. Koncentruje się on na uzyskaniu maksymalnego nabłyszczenia, przy równoczesnym pozbyciu się zmatowienia. Mogą to być polecane woski samochodowe, ponieważ ich aplikacja jest krótka i da się uzyskać naprawdę zadowalający efekt. Środek osusza oraz chroni lakier przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Również mycie z użyciem preparatów chemicznych nie wpływa na zaburzenie struktury powłoki. W ten sposób jest ona odporna na ewentualne wykwity korozji oraz odbarwienia. K2 Spid Wax-Szybki wosk na mokro należy rozprowadzać jedynie na chłodny lakier. Samochód musi więc stać w tym momencie z dala od intensywnego światła słonecznego. Po rozpyleniu wystarczy jedynie przetarcie ściereczką z mikrofibry. Aplikator w sprayu jest wyraźnym ułatwieniem, ponieważ pozwala bez wysiłku nanieść ten wosk. Również końcowe osuszanie wozu odbywa się szybko i bez zbędnych czynności dodatkowych.

10. GL ORIGINAL CAR WAX WOSK UNIWERSALNY W PŁYNIE 500ML

 GL ORIGINAL CAR WAX WOSK UNIWERSALNY W PŁYNIE 500ML

Cena: ok. 17 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking wosków samochodowych uwzględnia Gl Original Car Wax Wosk uniwersalny w płynie. Jest to preparat w formie mleczka, który można używać przy wszystkich odmianach karoserii oraz kolorach. Głównym zadaniem tego środka jest podniesienie walorów estetycznych lakieru, poprzez wydobycie głębi barwy. Chroni on również przed powstawaniem plam oraz uszkodzeń mechanicznych, w postaci odprysków lub zarysowań. Takie ryzyka istnieją przy normalnym użytkowaniu auta. Możliwość ich wystąpienia jest dużo większa, gdy pojazd nie jest garażowany. Gl Original Car Wax Wosk uniwersalny w płynie szybko się rozprowadza i nie wymaga to wiele wysiłku. Błyszcząca powłoka będzie też odporna na kontakt z: ptasimi odchodami, żywicą, solą, detergentami czy wilgocią. Należy pamiętać, by podczas nanoszenia wosku samochód był suchy oraz dokładnie wyczyszczony. Jednocześnie nie można używać go do elementów: szklanych, gumowych albo plastikowych. W takich przypadkach trzeba zastosować szampon do mycia.

Poradnik zakupowy wosków samochodowych

Jaki wosk do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę?

Wybór właściwego produktu w tej kategorii zależy od konkretnych potrzeb i oczekiwań nabywcy. Zasadniczo, najlepszy wosk samochodowy będzie równocześnie podkreślał wygląd karoserii oraz zabezpieczy ją przed zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Przy zakupie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na:

 • wydajność preparatu,
 • łatwość rozprowadzania,
 • czas schnięcia,
 • stopień ochrony przed konkretnymi czynnikami,
 • dodatkowe możliwości pielęgnacyjne.

Wśród tych ostatnich należy wskazać, chociażby odpychanie kurzu i innych zanieczyszczeń czy ogólne wzmocnienie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Skutki zarysowań lub niewielkich wgnieceń staną się zdecydowanie mniej widoczne. Dobry wosk samochodowy podniesie atrakcyjność wizualną i odporność na różne ryzyka.

Jakie są rodzaje wosków samochodowych?

Odpowiedź na pytanie, jaki wosk samochodowy wybrać nie jest prosta. Na rynku są różne rodzaje preparatów, posiadających określone właściwości ochronne i pielęgnacyjne. Taki podział obejmuje na przykład:

 • pastę z woskiem i pigmentem – wyraźnie zmniejsza widoczne rysy, choć jej nakładanie jest dość złożone i czasochłonne.
 • pastę z woskiem pozbawioną drobinek ściernych – wyłącznie do nowych samochodów.
 • pastę ścierną z woskiem – skutecznie usuwa zmatowienie lakieru w nieco starszym aucie.
 • szampon z woskiem – posiada dodatkowe walory czyszczące i myjące.
 • pastę półpłynną – gęste mleczko wypełniające zarysowania.
 • utrwalacze – polecane jako zabezpieczenie lakieru na zimę.
 • wosk z silikonem – o zwiększonym stopniu ochrony powłoki pojazdu.

Jak używać wosku samochodowego?

Zanim przystąpimy do woskowania samochodu, musimy wcześniej odpowiednio przygotować jego powierzchnię. Na samym początku należy oczyścić powierzchnię, aby efekt woskowania był trwalszy. Jeżeli mamy taką możliwość rozważmy także wypolerowanie samochodu.

Wosk samochodowy warto nakładać w odpowiednich warunkach. Najlepiej unikać tej czynności przy wysokich i niskich temperaturach powietrza, ponieważ na lakierze mogą pozostać niechciane smugi.

Warto również zastanowić się, czy chcemy uniknąć zabrudzeń z powietrza, np. naniesionych przez wiatr pyłków lub niefortunnych odchodów ptaków. W takim przypadku zalecane jest woskowanie w zamkniętej przestrzeni.

Jeśli przygotowaliśmy już samochód i mamy dobre warunki do woskowania, zacznijmy od nakładania produktu od górnych części karoserii, przechodząc do dolnych.

Najlepsze woski samochodowe – polecani producenci

Zanim sprawdzimy ranking i wybierzemy jaki wosk do auta najbardziej nam odpowiada, zobaczmy jakie rodzaje wosków są dostępne. Oto rodzaje wosków, jakie oferuje obecnie rynek:

 • Wosk w paście – jest najtrwalszy i po aplikacji utrzymuje się najdłużej, ale jego nakładanie jest także najbardziej czasochłonne.
 • Wosk w płynie – jest najbardziej typowym rodzajem. Jego nakładanie jest łatwiejsze w porównaniu do wosku w paście, ale efekt utrzymuje się niestety której.
 • Wosk w atomizerze to najskuteczniejsze rozwiązanie, bo dzięki tej formie możemy nałożyć wosk bardzo szybko.

Przy zakupie wosku nie musimy się martwić, czy wybraliśmy odpowiedni wosk do karoserii, ponieważ większość oferowanych preparatów jest bezpieczna i nie zniszczy lakieru.

Dobry wosk do samochodu powinien przede wszystkim spełniać nasze wymagania co do jego trwałości. Jeżeli mamy czas na regularne woskowanie, możemy spokojnie wybierać pomiędzy woskami w płynie a tymi w atomizerze. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze auto było zabezpieczone jak najdłużej, to skierujmy się głównie ku woskom w paście.

 

Przed samym zakupem warto sprawdzić ranking i upewnić się, czy wybrany przez nas wosk jest rzeczywiście najlepszy. Obecnie najwyżej notowani producenci to K2, Sonax, Turtle oraz Soft99.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Oleje i chemia czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *