Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking wzmacniaczy sygnału wi fi
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking wzmacniaczy sygnału wi fi
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Najlepszy wzmacniacz wifi – jaki wzmacniacz wifi kupić w 2023 / 2024 roku?

Ranking wzmacniaczy sygnału wi fi to zestawienie najczęściej polecanych i najlepiej opiniowanych repeaterów dostępnych obecnie na rynku. Dlatego, jeśli internet w Twoim domu lub biurze nie działa, jak należy, masz problem z szybkością ładowania, a połączenie kilku urządzeń na raz jest niemożliwe, poznaj nasze zestawienie i wybierz najlepszy wzmacniacz wifi. Daj sobie szansę poznać szybkość i moc internetu na miarę XXI wieku.

Ranking wzmacniaczy sygnału wi fi – TOP 10 najlepszych wzmacniaczy sygnału wi fi

Miejsce Nazwa wzmacniacza sygnału wi fi Cena Najtańsza oferta
1 NETGEAR Wzmacniacz sygnału EX2700 (EX2700-100PES) 105 zł Sprawdź teraz
2 XIAOMI WZMACNIACZ SYGNAŁU REPEATER 2 DVB4144CN 52 zł Sprawdź teraz
3 Mercusys Wzmacniacz Sygnału (MW300RE) 49 zł Sprawdź teraz
4 Gembird Wzmacniacz Sygnału Wifi Biały (Wnprp30002) 57 zł Sprawdź teraz
5 NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU WIFI EAX80 AX6000 MESH EXTENDER (EAX80100EUS) 1475 zł Sprawdź teraz
6 WORX WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI 398 zł Sprawdź teraz
7 Netgear Wzmacniacz sygnału WiFi Nighthawk X6 EX7700 AC2200 (ex7700100pes) 596 zł Sprawdź teraz
8 Router Netgear Wzmacniacz sygnału EX7700 581 zł Sprawdź teraz
9 TP-Link AC2600 Dual Band WLAN (RE650) 478 zł Sprawdź teraz
10 TP-Link RE300 1200Mb/s 122 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych wzmacniaczy sygnału wi fi

1. NETGEAR Wzmacniacz sygnału EX2700 (EX2700-100PES)

 NETGEAR Wzmacniacz sygnału EX2700 (EX2700-100PES)

Cena: ok. 105 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU EX2700 (EX2700-100PES) to najlepszy wzmacniacz wifi w tym przedziale cenowym. Idealnie nadaje się do obsługi domu, w którym jest stały problem z jakością i szybkością posiadanej sieci. Prezentowany wzmacniacz zapewnia odpowiednią przepustowość łączności bezprzewodowej na poziomie do 300 Mbps. Jest to antena montowana zewnętrznie, dlatego gwarantuje jeszcze lepsze efekty, niż urządzenia stosowane wewnątrz budynku. Obsługa i montaż urządzenia jest niezwykle prosta – umieszczony na zewnątrz budynku wzmacniacz należy podłączyć bezpośrednio do gniazdka ściennego. Urządzenie działa z dowolnym standardowym routerem Wi-Fi. Model posiada Port Fast Ethernet, do którego można podłączyć urządzenia przewodowe, takie jak odtwarzacz Blu-ray®, konsola do gier, telewizor lub odtwarzacz strumieniowy do sieci Wi-Fi.

2. XIAOMI WZMACNIACZ SYGNAŁU REPEATER 2 DVB4144CN

 XIAOMI WZMACNIACZ SYGNAŁU REPEATER 2 DVB4144CN

Cena: ok. 52 zł
Znajdź najtańszą ofertę

XIAOMI WZMACNIACZ SYGNAŁU REPEATER 2 DVB4144CN to tani i dobry wzmacniacz wifi, który przywróci jakość sygnału w Twoim domu. Jeśli nie wiesz, jaki repeater wifi, a nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, opiniowany model może okazać się najlepszym zakupem. Jest to inteligentne urządzenia z dwiema wbudowanymi wysokowydajnymi antenami PCB, których zadaniem jest rozszerzyć zasięg sygnału routera oraz zwiększyć przepustowość sieci. Urządzenie automatycznie wybiera optymalny kanał Wi-Fi, zapewniając mniejsze zakłócenia oraz wyższe prędkości pobierania na poziomie 300 Mb/s. Grube ściany budynku, czy drzewa w jego otoczeniu nie będą problemem, by internet w domu znów zaczął płynnie chodzić. Pomimo niewielkich wymiarów opiniowany wzmacniacz umożliwia stabilne i szybkie połączenie z 16 urządzeniami jednocześnie. Aby skonfigurować repeater wystarczy pobrać aplikację Mi Home, dodać urządzenie i dalej krok po kroku postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Urządzenie automatycznie rozpoznaje, analizuje i rozwiązuje występujące problemy z siecią oraz optymalizuje kanały sieci, zapewniając stabilne połączenie.

3. Mercusys Wzmacniacz Sygnału (MW300RE)

 Mercusys Wzmacniacz Sygnału (MW300RE)

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz jaki wzmacniacz wifi wybrać, poznaj MERCUSYS WZMACNIACZ SYGNAŁU (MW300RE) – sprawdzone urządzenie do poprawy jakości i siły sygnału. Ten uniwersalny, dobry wzmacniacz wifi posiada tryb RE urządzenia, który sprawia, że sygnał bezprzewodowy dociera bez problemu do wszystkich miejsc, których objęcie siecią było dotychczas niemożliwe. Urządzenie znacznie redukuje zakłócenia sygnału. Trzy zewnętrzne anteny z technologią MIMO dystansują urządzenie od zwykłych wzmacniaczy sygnału. Wbudowany przycisk WPS pozwala bez żadnych problemów rozszerzyć zasięg sieci bezprzewodowej. Natomiast inteligentny sygnalizator pomaga znaleźć optymalną lokalizację dla wzmacniacza. Po podłączeniu urządzenie można dowolnie przestawiać z miejsca na miejsce i jego kolejna konfiguracja nie jest potrzebna. Opiniowany wzmacniacz gwarantuje wyższe prędkości na poziomie do 300Mb/s oraz szyfrowanie i zabezpieczenia WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK.

4. Gembird Wzmacniacz Sygnału Wifi Biały (Wnprp30002)

 Gembird Wzmacniacz Sygnału Wifi Biały (Wnprp30002)

Cena: ok. 57 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking wzmacniaczy sygnału wi fi powstał z myślą, by ułatwić podjęcie decyzji, jaki wzmacniacz sygnału wifi wybrać. Dlatego w zestawieniu znalazły się najlepiej opanowane modele, a wśród nich GEMBIRD WZMACNIACZ SYGNAŁU WIFI BIAŁY (WNPRP30002). Przedmiotowe urządzenia charakteryzują kompaktowe rozmiary – bez problemu znajdziesz miejsce w domu, by ukryć repeater przed oczami gości. Wzmacniacz pozwala osiągnąć szybkość transmisji danych do 300 Mb/s za pośrednictwem protokołu 802.11n i integruje się ze wszystkimi antenami. Obsługuje wszystkie standardy IEEE 802.11b/g/n WiFi (sieci 2,4 GHz). Gwarantuje również maksymalne bezpieczeństwo WLAN z WPA2, WPA i WEP (128/64). Szybka konfiguracja jest zasługą łatwego w obsłudze interfejsu WWW lub funkcji WPS. Urządzenie może być dowolnie skonfigurowane jako bezprzewodowy repeater lub jako punkt dostępu. Posiada praktyczny port LAN i wskaźnik stanu LED. Jest to być może najlepszy wzmacniacz wifi w tym przedziale cenowym.

5. NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU WIFI EAX80 AX6000 MESH EXTENDER (EAX80100EUS)

 NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU WIFI EAX80 AX6000 MESH EXTENDER (EAX80100EUS)

Cena: ok. 1475 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU WIFI EAX80 AX6000 MESH EXTENDER (EAX80100EUS) to urządzenia dla najbardziej wymagających użytkowników. Dlatego, jeśli nie wiesz jaki wzmacniacz wifi wybrać, a najbardziej liczy się dla Ciebie jakość, z pełną satysfakcją możesz postawić na prezentowany, topowy model. Jest to trzyzakresowy wzmacniacz sygnału – posiada trzy zakresy, z których jeden można oddelegować do niczym niezakłóconej komunikacji z routerem. Pozostałe dwa zakresy (2,4 GHz oraz 5 GHz) pozostają do dyspozycji użytkowników. Sam wzmacniacz pozwala na klonowanie SSID routera, a dzięki standardowi 802.11k możliwe jest bezproblemowe przełączanie się pomiędzy punktami. Kiedy wzmacniacz łączy się bezprzewodowo z routerem, pozostałe dwa pasma oferują nadal wydajność na poziomie repeatera z kablem. Ten 8-strumieniowy wzmacniacz obsługuje standard Wi-Fi 6 najnowszej generacji (802.11ax), co przekłada się na połączenia Wi-Fi z szybkością do 6 Gb/s, nawet w najdalszym zakątku domu. W miejscu, gdzie stoi, może również pełnić funkcję switcha sieciowego, a dzięki portowi USB służyć może również do udostępniania drukarki lub dysku z danymi.

6. WORX WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI

 WORX WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI

Cena: ok. 398 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WORX WZMACNIACZ SYGNAŁU WI-FI bywa często opiniowany, jako najlepszy wzmacniacz wifi wśród nowości, jakie oferuje obecnie rynek. Wzmacniacz jest pomysłem renomowanej marki, która słynie z produkcji najwyższej jakości narzędzi, sprzętu do domu i ogrodu. Opiniowany wzmacniacz jest kompatybilny z nowoczesną kosiarką do trawy tej samej firmy. Dlatego, jeśli zależy Ci na koszeniu, które zajmuje mniej czasu, niż koszenie za pomocą zwykłej kosiarki ręcznej, warto rozważyć ofertę zakupu przedmiotowego repeatera. Wzmacniacz sygnału Wi-Fi WORX pozwala zdalnie sterować kosiarką również w większym oddaleniu od emitera sygnału Wi-Fi – nawet na odległość jednego kilometra. Elektronicznie można wyznaczyć kosiarce granice pracy, wysokość koszenia, czy włączyć tryb uśpienia. Prezentowany model jest rozwiązaniem na miarę XXI wieku, kompatybilnym z nowymi modelami Landroid 2019.

7. Netgear Wzmacniacz sygnału WiFi Nighthawk X6 EX7700 AC2200 (ex7700100pes)

 Netgear Wzmacniacz sygnału WiFi Nighthawk X6 EX7700 AC2200 (ex7700100pes)

Cena: ok. 596 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki wzmacniacz wifi będzie lepszy niż trójzakresowy NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU WIFI NIGHTHAWK X6 EX7700 AC2200 (EX7700100PES)? Opiniowany model zapewnia stabilne połączenie z siecią wifi w całym domu, także podczas niekorzystnych warunków takich jak zmiany pogody, umiejscowienie budynku w okolicy lasu, czy na dołku. Jest to jeden z najnowocześniejszych trzypasmowych wzmacniaczy sygnału wifi wyposażony w dedykowane łącze wifi o prędkości 866 Mb/s i częstotliwości 5 GHz – pozwala osiągnąć znacznie wyższe prędkości połączenia z internetem we wszystkich urządzeniach w domu. Opatentowana technologia FastLane3 z dedykowanym łączem wifi umożliwia uniknięcie dzielenia przepustowości sieci wifi o wzmocnionym sygnale na pół. Funkcja Smart Roaming zapewnia inteligentne połączenie urządzeń mobilnych z optymalną siecią wifi, umożliwiając przesyłanie strumieniowe danych w wysokiej jakości. Funkcja Secure Boot wzmacniacza sygnału powoduje, że jedynie oprogramowanie podpisane przez firmę NETGEAR będzie działać na urządzeniu – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

8. Router Netgear Wzmacniacz sygnału EX7700

 Router Netgear Wzmacniacz sygnału EX7700

Cena: ok. 581 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ROUTER NETGEAR WZMACNIACZ SYGNAŁU EX7700 jest synonimem jakości i gwarancją efektywnej pracy wszystkich urządzeń z dostępem do internetu w Twoim domu i biurze. Posiada wszelkie właściwości, którymi charakteryzuje się dobry wzmacniacz wifi, dlatego polecanego modelu nie mogło zabraknąć w przygotowanym przez nas rankingu wzmacniaczy sygnału wi fi. Ten trójzakresowy wzmacniacz sygnału wifi zapewnia stabilne połączenie z siecią w całym domu. Jest to jeden z najnowocześniejszych trzypasmowych wzmacniaczy sygnału wifi wyposażony w dedykowane łącze wifi o prędkości 866 Mb/s i częstotliwości 5 GHz. Wzmacniacz umożliwia osiągnięcie wyższych prędkości połączenia z internetem w posiadanych urządzeniach. Natomiast specjalnie opatentowana technologia FastLane3™ z dedykowanym łączem wifi umożliwia uniknięcie dzielenia przepustowości sieci wifi o wzmocnionym sygnale na pół. Funkcja Smart Roaming gwarantuje inteligentne połączenie urządzeń mobilnych z optymalną siecią wifi, umożliwiając przesyłanie strumieniowe danych w wysokiej jakości w całym domu lub biurze. Za pomocą aplikacji Nighthawk można szybko m.in. skonfigurować wzmacniacz sygnału, sprawdzić ustawienia sieci oraz wyświetlić listę urządzeń podłączonych do wzmacniacza sygnału.

9. TP-Link AC2600 Dual Band WLAN (RE650)

 TP-Link AC2600 Dual Band WLAN (RE650)

Cena: ok. 478 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TP-LINK AC2600 DUAL BAND WLAN (RE650) to najlepszy wzmacniacz wifi. Wbudowane cztery anteny zewnętrzne rozszerzają zasięg sieci, pokrywając obszar do 1300 metrów kwadratowych, co przekłada się na rewelacyjne osiągi – 800Mb/s w paśmie 2,4GHz + 1733Mb/s w paśmie 5GHz pozwalając uzyskać połączenia do 2533Mb/s. Wydajność urządzenia wzrasta czterokrotnie dzięki MU-MIMO 4×4, czyli możliwość przesyłania danych do wielu urządzeń jednocześnie. Technologia transmisji kierunkowej wysyła sygnał wifi do określonych urządzeń, zapewniając stabilne połączenia na każdym poziomie. Natomiast gigabitowy port Ethernet gwarantuje szybsze połączenia przewodowe dla telewizorów smart, komputerów oraz konsol do gier i innych mobilnych urządzeń wykorzystywanych w domu i pracy. Inteligentny sygnalizator wskazujący siłę sygnału pomaga znaleźć najlepszą lokalizację dla urządzenia, która pozwoli uzyskać optymalny zasięg sieci. Tryb punktu dostępowego umożliwia utworzenie bezprzewodowego punktu dostępowego, dając sieci przewodowej dostęp do funkcji wifi. Aplikacja TP-LINK Tether ułatwia zarządzanie siecią na urządzeniu mobilnym z systemem iOS lub Android. Polecany wzmacniacz współpracuje z każdym routerem bezprzewodowym oraz bezprzewodowym punktem dostępowym.

10. TP-Link RE300 1200Mb/s

 TP-Link RE300 1200Mb/s

Cena: ok. 122 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki repeater wifi będzie zarówno dobry jak i tani. Odpowiedzią może być TP-LINK RE300 1200MB/S – urządzenie, które wzmacnia dwupasmową sieć bezprzewodową, eliminując martwe strefy wifi. Opiniowany model tworzy sieć Mesh, zapewniając płynne wifi w całym domu i biurze. Działa w pasmach 2,4 GHz (300Mb/s) i 5 GHz (867Mb/s), oferując stabilniejsze połączenia bezprzewodowe. Dodatkowo posiada inteligentny sygnalizator, który wskazuje siłę sygnału i pomaga znaleźć najlepszą lokalizację dla urządzenia, pozwalającą uzyskać optymalny zasięg sieci. Do skonfigurowania sieci Mesh wystarczy naciśnięcie przycisku WPS. Sięć Mes jest zarządzana przez aplikację Tether lub przez interfejs użytkownika. Na uwagę zasługuje fakt, że wzmacniacz współpracuje z każdym routerem wifi oraz bezprzewodowym punktem dostępowym.

Poradnik zakupowy wzmacniacza sygnału wi fi

Jak działa wzmacniacz sygnału wi fi?

Dobry wzmacniacz wifi może okazać się najlepszym rozwiązaniem zwiększającym siłę i prędkość sygnału wifi. Montaż i obsługa nowoczesnych wzmacniaczy nie wymaga profesjonalnej wiedzy i z włączeniem urządzenie powinien sobie poradzić każdy użytkownik komputera.

Wzmocnienie sygnału przy użyciu dobrego wzmacniacza wifi odbywa się za pomocą anten, które przechwytują sygnał, odnawiają go, oczyszczają i przekazują w dane miejsce. Powyższe przekłada się na lepsze połączenie internetowe – łącze zaczyna działać szybciej i sprawniej niezależnie od pomieszczenia i ilości podłączonych urządzeń.

Kiedy warto kupić wzmacniacz sygnału wi fi?

Zakup wzmacniacza wifi warto rozważyć między innymi wówczas, kiedy zasięg sieci Wi-Fi jest ograniczony i często nie dociera do wszystkich zakamarków domu, biura, pracowni lub ich otoczenia. Powodów problemów z siecią wifi może być wiele. Zazwyczaj jednak wynikają ze zbyt dużej powierzchni domu lub biura, podzieleniu pomieszczeń ściankami działowymi i powstaniu zbyt dużej odległości pomiędzy urządzeniem a routerem, źle dobranej lokalizacji routera lub nakładaniem się na siebie różnych sieci.

Jeśli siła sygnału wifi nie jest na tyle odpowiednia, by móc swobodnie korzystać z internetu przy użyciu kilku różnych urządzeń jednocześnie, niezależnie od miejsca ich położenia w domu lub jego okolicy pomocnym może okazać się najlepszy wzmacniacz wifi. Odpowiednio dobrany wzmacniacz powinien pomóc w uzyskaniu silniejszej mocy przesyłu, co bezwzględnie przełoży się na jakość połączenia wifi. Jeśli nie wiesz, jaki wzmacniacz wifi wybrać posłuż się przygotowanym przez nas rankingiem wzmacniaczy sygnału wi fi i ciesz się najlepszym dostępem do internetu.

Jak wybrać najlepszy wzmacniacz sygnału wi fi? Na co zwrócić uwagę?

Dobry wzmacniacz sygnału wifi przyda się wszędzie, tam, gdzie duża przestrzeń użytkowa nie pozwala na jednakowo mocny odbiór sygnału. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia, istotnymi parametrami są informacje o obsługiwanym standardzie wi-fi. Najlepszą jakość transmisji i przesyłu danych zapewniają standardy oznaczone symbolami 802.11 ac oraz 802.11 ax nazywane również wi-fi 5 i wi-fi 6. Dla poprawnego działania wszystkich urządzeń i maksymalnego wykorzystania ich możliwości łączenia z siecią, należy też sprawdzić, czy nasze domowe sprzęty takie jak komputery, tablety, smartfony itp. obsługują te same standardy. Producenci zadbali jednak o to, aby większość starszych typów urządzeń była w stanie współpracować ze wzmacniaczami sygnału.

Wśród ważnych parametrów determinujących wybór wzmacniacza wi-fi jest też obsługiwana częstotliwość, ilość anten jakie ma repeater wifi a także kompatybilność z routerem. Jeśli zależy nam nie tylko na wzmocnieniu sygnału, ale i na poprawie prędkości warto wybrać wzmacniacz dwuzakresowy, który radzi sobie również z dużymi zakłóceniami, na jakie może napotykać w bardzo zabudowanym terenie i dużym zagęszczeniu sieci wi-fi. Dwuzakresowe urządzenie oferuje stabilny sygnał, a dla lepszej płynności poleca się modele z co najmniej dwiema antenami. Na rynku są także dostępne urządzenia z czterema antenami, dzięki czemu obsługują one częstotliwości 2,4 GHz jak i 5 GHz.

Sieć LAN (Local Area Network) to sieć łącząca urządzenia na określonym obszarze. W przypadku naszych biur czy domów są to zazwyczaj komputery, smartfony, drukarki, a także konsole do gier czy telewizory smart. Dla zapewnienie wszystkim tym sprzętom odpowiedniego sygnału w standardowym, kilkupokojowym domu, wystarczy zazwyczaj  średniej klasy repeater wi-fi. W budynkach wielopoziomowych, warto jednak zainwestować w więcej urządzeń (2-3), które równomiernie doślą sygnał na każde z kondygnacji.

W większości przypadków, krajowa sieć jest obsługiwana przez pasmo 2,4 GHz, dlatego mocne przeciążenia powodują często słabszy sygnał. Obecnie coraz więcej klientów jest więc zainteresowanych sprzętem odbierającym na paśmie 5GHz (Dual Band), gdzie może liczyć na znacznie mocniejszy sygnał i niezakłócony przesył danych. Takie modele urządzeń prezentuje również nasz ranking , dzięki czemu możesz się dowiedzieć, jaki sprzęt wybrać do swojego domu, mieszkania czy biura.

Jeśli sprawdzamy parametry szybkości transmisji danych, to warto nadmienić, że dotyczą one maksymalnej wydajności urządzenia. Przy modelach słabszych te możliwości wynoszą około 300 Mb/s, a w nowoczesnych urządzeniach jest to już prędkość do 1000 Mb/s, co pozwala bez problemów korzystać z programów i filmów w formacie zaawansowanych technologii 4K.

Dla większego komfortu obsługi, wzmacniacz sygnały wi-fi jest też często wyposażony w sygnalizację świetlną, która wskazuje siłę sygnału, dzięki czemu można znaleźć dla niego najlepszą  lokalizację  w pomieszczeniu.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *