Strona główna » Hobby » Sport » Ranking zabezpieczeń rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking zabezpieczeń rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking zabezpieczeń rowerowych – najlepsze zabezpieczenia do roweru 2023 / 2024 roku

Chcesz zabezpieczyć swój ukochany rower przed kradzieżą? Wybierz odpowiednie zapięcie. Tylko najlepsze zabezpieczenie roweru pozwoli Ci spać spokojne. Znajdź dobre i tanie zapięcie do roweru, bazując na przygotowanym przez nas rankingu.

 

Zestawienie zawiera produkty renomowanych i polecanych producentów rowerów i akcesoriów rowerowych, którzy dzięki ciężkiej pracy i wieloletniemu doświadczeniu stworzyli zapięcia na rower odporne na przecięcia, przepiłowania i wyważenia.

Ranking zabezpieczeń rowerowych – TOP 10 najlepszych zapięć rowerowych

Miejsce Nazwa zapięcia na rower Cena Najtańsza oferta
1 Decathlon B’Twin Zapięcie Rowerowe 500 U-Lock Czarny (8342034) 60 zł Sprawdź teraz
2 Kryptonite Evolution Lite Zapięcie rowerowe U-lock 239 zł Sprawdź teraz
3 Kryptonite zapięcie Evolution Series 4 czarno-pomarańczowy 9 poziom zabezpieczenia 237 zł Sprawdź teraz
4 Kryptonite Kryptolok Zapięcie rowerowe U-lock + linka Kryptoflex 260 zł Sprawdź teraz
5 Onguard Zapięcie Brute Ls 155 zł Sprawdź teraz
6 Zapięcie Kryptonite Keeper 12 STD 92 zł Sprawdź teraz
7 Kross Zapięcie KZF 300 czarne składane 150 zł Sprawdź teraz
8 Onguard Zapięcie Rowerowe Smart Alarm 8267 Czarno-Żółte 17976 314 zł Sprawdź teraz
9 Leantoys Zapięcie Do Roweru 100 Cm 2906 27 zł Sprawdź teraz
10 Kross Zapięcie Kzl 500 50 zł Sprawdź teraz

Najlepsze zabezpieczenia rowerowe – recenzje

1. Decathlon B’Twin Zapięcie Rowerowe 500 U-Lock Czarny (8342034)

 Decathlon B'Twin Zapięcie Rowerowe 500 U-Lock Czarny (8342034)

Cena: ok. 60 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DECATHLON B’TWIN ZAPIĘCIE ROWEROWE 500 U-LOCK jest najlepszym zabezpieczeniem roweru przed kradzieżą. Cena zapięcia, łatwość użytkowania i kompatybilność zachęca do zakupu. Za oferowane zapięcie na rower należy zapłacić stosunkowo niewiele. Zapięcie jest jednym z najtańszych w naszym rankingu zabezpieczeń rowerowych 2023.

 

Zamek został zabezpieczony przed forsowaniem wytrychem, przecinakiem metali, piłką i młotkiem. Kupujący otrzymuje dwa numerowane klucze, które może dowolnie użytkować. Setki różnych kształtów kluczy mają wykluczyć dopasowanie innego klucza do zamku. Wysoką wytrzymałość zapięcia gwarantuje jarzmo o przekroju okrągłym 13 mm, wykonane ze stali cementowanej.

 

Wielkość jarzma o długości 78 cm ma pozwolić objąć zabezpieczeniem ramę roweru i przednie koło. Plastikowa osłona wycisza i zapobiega zarysowaniu lakieru ramy roweru. Polecane zapięcie rowerowe posiada znak B’SECURE – jedyny uniwersalny znak bezpieczeństwa, ułatwiający zakup zapięcia rowerowego dostosowanego do sposobu użytkowania.

2. Kryptonite Evolution Lite Zapięcie rowerowe U-lock

 Kryptonite Evolution Lite Zapięcie rowerowe U-lock

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

KRYPTONITE EVOLUTION LITE to najwyższej jakość zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jeśli nie wiesz jakie zapięcie do roweru kupić śmiało możesz postawić na oferowaną blokadę. Model posiada solidny centralny zamek krążkowy, odporny na podważenia. Dwa rygle uniemożliwiają otwarcie zamka przez podważenie czy rozwiercenie. Zabezpieczenie przed kradzieżą zostało wsparte dodatkowym programem Key Safe, który chroni przed niepożądanym dorobieniem duplikatu oryginalnego klucza.

 

Dodatkowy klucz może zostać zamówiony jedynie u producenta. W zestawie znajduje się aż trzy klucze, w tym jeden wzbogacony o diodę LED ułatwiającą zapinanie roweru w ciemności. Pałąk opiniowanego zabezpieczenia na rower został wykonany z hartowanej stali i zabezpieczony końcówką Bent Foot. Osłona zamka chroni go przed zabrudzeniem.

 

Natomiast winylowa powłoka pałąka zabezpiecza lakier roweru przed zarysowaniami. Rekomendowany zamek można śmiało uznać za lidera rankingu najlepszych zabezpieczeń rowerowych 2023.

3. Kryptonite zapięcie Evolution Series 4 czarno-pomarańczowy 9 poziom zabezpieczenia

 Kryptonite zapięcie Evolution Series 4 czarno-pomarańczowy 9 poziom zabezpieczenia

Cena: ok. 237 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jakie zapięcie do roweru wybrać? Nasz ranking pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. W zestawieniu bowiem znalazły się najlepsze zabezpieczenia rowerowe, a wśród nich KRYPTONITE ZAPIĘCIE EVOLUTION SERIES4. Polecane zapięcie rowerowe posiada dziewięciostopniowy system zabezpieczenia przed kradzieżą. Jego złamanie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy i odpowiednich narzędzi.

 

Dodatkową ochronę tworzą sześcioboczne ogniwa o grubości 10 mm wykonane z potrójnie utwardzanej stali z domieszką manganu. Samo zapięcie zostało wykonane z niezawodnej stali hartowanej. W zestawie znajdują trzy klucze. Jeden z nich posiada świecącą diodę ułatwiającą obsługę zamka w ciemności. Łańcuch zabezpieczenia pokryto specjalnym materiałem, który ma chronić rower przed powstawaniem zarysowań na lakierze.

 

Natomiast nylonowa osłonka chroni zamek przed kurzem i piachem. Łatwość obsługi rekomendowanego zabezpieczenia na rower oraz korzystna cena zachęca do zakupu.

4. Kryptonite Kryptolok Zapięcie rowerowe U-lock + linka Kryptoflex

 Kryptonite Kryptolok Zapięcie rowerowe U-lock + linka Kryptoflex

Cena: ok. 260 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Wystarczy wybrać jeden z opiniowanych w rankingu najlepszych zabezpieczeń na rower zamków, by spokojnie i bez obaw korzystać z roweru o każdej porze i w każdym miejscu. W naszym rankingu znalazł się godny polecenia KRYPTONITE KRYPTOLOK ZAPIĘCIE ROWEROWE U-LOCK. Jest to model charakteryzujący się najwyższej klasy zapięciem (Kryptolok + Kryptoflex Cable 10mmx120cm).

 

Zamek został wykonany ze stalowego pałąka i utwardzonej stali. Linka stalowa posiada mocny i gęsty splot. Jej długość pozwala zabezpieczyć rower, blokując np. przednie koło. Umieszczony centralnie zamek przeciwdziała próbom podważania, W zestawie znajdują się dwa klucze oraz uchwyt umożliwiający przewożenie zabezpieczenia, kiedy nie jest wykorzystywane.

 

Winylowa powłoka chroni rower przed zarysowaniem ramy. Specjalna obudowa osłania mechanizm zamka przed zabrudzeniem.

5. Onguard Zapięcie Brute Ls

 Onguard Zapięcie Brute Ls

Cena: ok. 155 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ONGUARD ZAPIĘCIE BRUTE LS to jakość sama w sobie. Dlatego, jeśli chcesz spokojnie korzystać z roweru, a nie wiesz jakie zapięcie do roweru kupić, poznaj specyfikację opiniowanego modelu i porównaj go z innymi zabezpieczeniami z naszego rankingu, a następnie podejmij świadomy wybór. Prezentowane zapięcie na rower posiada wbudowany zamek o nowo opracowanym cylindrze blokowania.

 

Specjalny mechanizm blokujący X4P Quattro Bolt to aż cztery zapadki – system blokuje pałąk u-loka w belce poprzecznej w czterech miejscach. Natomiast szekla ze stali nierdzewnej o średnicy aż 16,8 mm wytrzyma cięcie, piłowanie i podważanie. Technologia wykonania oraz zastosowane systemy chronią użytkownika roweru przed niepożądanym otwarciem. Automatyczne uszczelnienia na zamku osłaniają go przed kurzem, pyłem, piaskiem i wodą. Natomiast gumowa obudowa szelki stanowi dobre zabezpieczenie przed zarysowaniem ramy roweru.

 

W zestawie znajduje się pięć laserowo wycinanych kluczy w tym jeden z lampką led. Opiniowany zamek jest jednym z najlepszych zabezpieczeń roweru przed kradzieżą, jakie oferują dziś producenci.

6. Zapięcie Kryptonite Keeper 12 STD

 Zapięcie Kryptonite Keeper 12 STD

Cena: ok. 92 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jakie zabezpieczenie do roweru wybrać, jeśli nie ZAPIĘCIE KRYPTONITE KEEPER 12 STD. Polecana ochrona przed kradzieżą roweru jest synonimem najlepszego wykonania, przy czym cena zamka jest stosunkowo niewielka. Firma KRYPTONITE – producent zamka jest cenioną i przez wielu nazywaną najlepszą marką branży. Wypuszczane przez producenta zabezpieczenia rowerowe przed kradzieżą są uznawane na całym świecie.

 

Polecany model zawiera pałąk o średnicy 12mm wykonany z utwardzonej stali i zabezpieczony końcówką Bent Foot (utwardzonym kołnierzem). Zapięcie posiada zamek krążkowy z jednym ryglem. W zestawie znajduje się komplet kluczy. Ich bezawaryjne używanie gwarantuje osłona zamka przed kurzem i błotem. Użytkownik zapięcia ma możliwość wyboru jednego z dwóch sposób zapięcia, m.in. mocowanie zatrzaskowe STD 10,2 x 20,3cm.

 

Zapięcie może zostać zarejestrowane w programie ochronnym Key Safe. W przypadku zgubienia klucza będzie mógł być dorobiony przez producenta. Dwa klucze są odtwarzane gratis, a dopiero kolejne podlegają opłacie.

7. Kross Zapięcie KZF 300 czarne składane

 Kross Zapięcie KZF 300 czarne składane

Cena: ok. 150 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy tanie zapięcie do roweru może być dobrym zabezpieczeniem przed kradzieżą? Szybkiej odpowiedzi udzieli każdy użytkownik zamka KROSS ZAPIĘCIE KZF 300. Polecany zamek jest bowiem produktem z najwyższej półki. Daje dużą pewność bezpiecznego pozostawienia roweru pod sklepem, przed urzędem, na stacji. Jego obsługa jest przyjemna i prosta. Mechanizm zabezpieczenia to składany zamek zamykany na klucz wykonany ze stalowych paneli o grubości 5mm, dodatkowo wykończony miękkim tworzywem sztucznym.

 

Delikatna powłoka ma chronić lakier roweru przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Dokładnie opracowana konstrukcja przegubów pozwala łatwo złożyć zamek. Nieużytkowany zamek można przechowywać w wygodnym etui, montowanym do ramy roweru za pomocą zapięcia na rzepy. W zestawie znajdują się dwa klucze.

 

Nadal zadajesz sobie pytanie, jakie zapięcie do roweru wybrać? Odpowiedź jest prosta – blokada do roweru marki KROSS będzie najlepszym rozwiązaniem.

8. Onguard Zapięcie Rowerowe Smart Alarm 8267 Czarno-Żółte 17976

 Onguard Zapięcie Rowerowe Smart Alarm 8267 Czarno-Żółte 17976

Cena: ok. 314 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ONGUARD ZAPIĘCIE ROWEROWE SMART ALARM 8267 to najdroższe zabezpieczenie rowerowe, jakie znalazło się w naszym rankingu najlepszych zabezpieczeń rowerowych 2023. Niemniej jednak rekomendowane zapięcie charakteryzuje najwyższej jakości wykonanie z hartowanej stali. Zapięcie zostało wyposażone w bardzo mocny alarm dźwiękowy o natężeniu 120DB.

 

Jeśli tylko niepożądana osoba zacznie obsługiwać zamkniętą blokadę, uruchamia się sygnał dźwiękowy. Pręt został pokryty atrakcyjnie prezentującą się powłoką dwukrotnie gumowaną powłoką ochronną. Jego grubość to aż 14mm. Metalowe zaślepki zabezpieczają zamek przed zabrudzeniem. W zestawie pięć kluczy z kodem.

 

Oceniany poziom bezpieczeństwa polecanego zapięcia na rower to 80 na 100. Gwarancją bezpieczeństwa może być specjalnie opracowany mechanizm bębenkowy (Z-Cylinder). W zestawie znajdują się baterie, uchwyt ze śrubami montażowymi, imbus oraz instrukcja obsługi. Jakie zapięcie do roweru wybrać, jeśli nie zabezpieczenie najwyższej jakości.

9. Leantoys Zapięcie Do Roweru 100 Cm 2906

 Leantoys Zapięcie Do Roweru 100 Cm 2906

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking zabezpieczeń rowerowych ma pomóc w podjęciu decyzji, jakie zapięcie do roweru kupić. Dlatego spośród najlepiej ocenianych blokad przeciw kradzieży wybraliśmy dziesięć najlepszych. Wśród nich znalazł się LEANTOYS ZAPIĘCIE DO ROWERU. Jest to najtańsze zabezpieczenie w rankingu. Nie warto jednak rezygnować z zakupu, sugerując się jedynie niską ceną.

 

Jakość zamka jest bowiem prawdziwie zadowalająca. Blokada świetnie sprawdza się przy rowerze, skuterze, a nawet motocyklu. Została zaopatrzona w specjalny system podnoszący bezpieczeństwo. Zamek jest odporny na rozwiercenia. Posiada również chroniący przed przecięciem i przepiłowaniem pancerz. Gruba, bo aż 25 mm linka sięga metra długości. Może więc być przepuszczona przez przednie koło i przypięta do ramy, dając pewne zabezpieczenie przed kradzieżą pojazdu.

 

W zestawie dwa klucze. Podsumowując: LEANTOYS to tanie i dobre zabezpieczenie roweru przed kradzieżą.

10. Kross Zapięcie Kzl 500

 Kross Zapięcie Kzl 500

Cena: ok. 50 zł
Znajdź najtańszą ofertę

KROSS ZAPIĘCIE KZL 500 to kolejny produkt znakomitego polskiego producenta rowerów i akcesoriów rowerowych, jaki znalazł się w rankingu zabezpieczeń rowerowych 2023. Polecane zapięcie rowerowe charakteryzuje znakomite wykonanie, precyzja oraz wysoki poziom zabezpieczenia – KROSS bowiem nie puszcza na rynek produktów niedopracowanych, czy takich, które mógłby spotkać się z falą krytyki. Jeśli więc pomimo prześledzenia rankingu nadal nie wiesz, jakie zapięcie będzie najlepszym zabezpieczeniem roweru przed kradzieżą wybór niedrogiego zamka KZL 500 może okazać się najlepszą decyzją.

 

Blokada posiada łańcuch o długości 85 mm i średnicy ogniwa 5 mm. Ogniwa łańcucha o kwadratowym przekroju osłania modnie prezentujący się rękaw. Dodatkowa funkcja rękawa to zabezpieczenie lakieru przed zarysowaniami. Zamek zapięcia wykonano ze stali hartowanej i uzupełniono automatycznym cylindrem.

 

Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa producent poprawił odporność zamka na cięcie nożycami i podważanie. Specjalna osłona chroni zamek przed zabrudzeniem. W zestawie dwa symetryczne klucze.

Poradnik zakupowy zapięcia rowerowego

Jakie są rodzaje zapięć do rowerów?

Producenci rowerów i akcesoriów do rowerów ścigają się w przygotowaniu nowych ofert zabezpieczeń przed kradzieżą. Każdego roku na rynku pojawiają się bardziej ulepszone blokady, zabezpieczone specjalnymi systemami przed wyważeniem, przecięciem, przepiłowaniem. Oferta rynku jest szeroka, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego zapięcia na rower warto poznać rodzaje blokad, sprawdzić ich funkcjonalność i przydatność.

Najlepsze zabezpieczenia rowerowe odróżnia od siebie rodzaj zapięcia.

Mamy do wyboru zapięcie:

  • linkowe, które jest uważane za podstawowy typ zabezpieczenia przed kradzieżą. Niestety nie stanowi trudności dla większości złodziei rowerów, dlatego nie powinno być stosowane jako głowne, lecz wyłącznie jako dodatkowe zabezpieczenie;
  • z linką zbrojoną nazywaną potocznie kiełbasa. Stanowi lepsze zabezpieczenie niż zapięcie linkowe – linka jest specjalnie splatana;
  • na łańcuch – może być znakomitym zabezpieczeniem roweru. Odporność na sforsowanie zapewnia odpowiednia grubość i waga ogniw łańcucha;
  • U-lock – stalowe lub tytanowe pręty mogą być nie lada wyzwaniem dla złodziei rowerów.

Najlepsze zabezpieczenie rowerowe – jakie kupić?

Za najlepsze zabezpieczenie roweru przed kradzieżą uważa się obecnie tzw. blokady U-lock. Jest to klasyczne, sztywne zabezpieczenie w kształcie litery U, wykonane z najwyższej jakości materiałów, najczęściej z hartowanej stali, rzadziej z tytanu. Za dobre zabezpieczenia U-lock należy jednak sporo zapłacić. Alternatywą mogą okazać nieco tańsze zabezpieczenia na łańcuch. Niemniej jednak nie zawsze cena idzie w parze z wysoką jakością. Często jest podyktowana marką producenta. Dlatego, jeśli szukasz dobrego i taniego zapięcia do roweru, skorzystaj z naszego rankingu najlepszych zabezpieczeń rowerowych przed kradzieżą 2023 / 2024 i wybierz blokadę polecaną przez zadowolonych użytkowników dwóch kółek.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *