Strona główna » Motoryzacja » Części samochodowe » Ranking żarówek do samochodu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Części samochodowe » Ranking żarówek do samochodu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Najlepsze żarówki samochodowe – jakie żarówki do samochodu kupić w 2023 / 2024 roku?

Bezpieczeństwo i wygoda podczas każdej podróży to przede wszystkim odpowiednie oświetlenie drogi, także w trudnych warunkach, w czasie jesiennej słoty i zimowej zawieruchy. Najlepszą widoczność może zagwarantować zakup dobrej żarówki do samochodu. Jeśli nie wiesz, jaka żarówka do samochodu pasuje do Twojego auta oraz zasługuje na uwagę, poznaj ranking żarówek do samochodu i postaw na sprawdzone modele i wiodące marki.

Ranking żarówek do samochodu – TOP 10 najlepszych żarówek do samochodu

Miejsce Nazwa żarówki do samochodu Cena Najtańsza oferta
1 Reflektor do samochodu ultinon essential led h7 2 szt. 12/24 v 249 zł Sprawdź teraz
2 Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox 87 zł Sprawdź teraz
3 PHILIPS Żarówka H7 12V White Vision Set 2szt 81 zł Sprawdź teraz
4 Philips H7 X-tremeUltinon LED Gen2 691 zł Sprawdź teraz
5 Żarówka światła do jazdy dziennej OSRAM 7458CW-02B 67 zł Sprawdź teraz
6 TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120% 32 zł Sprawdź teraz
7 Osram 2x H4 NIGHT BREAKER LASER 60/55W 64193NBLHCB60 39 zł Sprawdź teraz
8 Żarówka Philips D3S, 35 W, 42 V, Xenon Vision 314 zł Sprawdź teraz
9 halogenowe BOSCH GIGALIGHT PLUS 120 (+120% więcej światła) H7 12V 55W, 2 szt. 65 zł Sprawdź teraz
10 OPTIMA Żarnik ksenonowy D2S Optima P32D-2 6000K 85V 35W XD2S6N 38 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych żarówek do samochodu

1. Reflektor do samochodu ultinon essential led h7 2 szt. 12/24 v

 Reflektor do samochodu ultinon essential led h7 2 szt. 12/24 v

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Reflektor do samochodu ultinon essential led h7 2 szt. 12/24 v to produkt renomowanej marki Philips, na którą warto postawić. Ta dobra żarówka do samochodu emituje silne światło, poprawiając bezpieczeństwo i widoczność podczas jazdy po zmroku i w trudnych warunkach, a przede wszystkim podczas jesiennych długich i szarych wieczorów. Dodatkowo te wyjątkowe reflektory poprawiają wygląd samochodu, dodając mu charakteru i nowszego wyglądu. Na uwagę zasługuje podwójny system odprowadzania ciepła, który jest niezwykle skuteczny – reflektory rozpraszają ciepło w bardzo wydajny sposób za pomocą podwójnego systemu odprowadzania ciepła. Technologia LED przesyła wysokiej jakości silne światło o temperaturze termodynamicznej aż 6500 kelwinów. Moc żarówek to 20W. Natomiast napięcie wynosi 12/24V. Żarówki rzucają strumień świetlny 1700 lm. Jeśli nie wiesz, jakie żarówki do samochodu wybrać, rekomendowane reflektory mogą okazać się najlepszym zakupem.

2. Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox

 Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox

Cena: ok. 87 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox to dobre żarówki do samochodu do nabycia w przyjemnej dla kieszeni cenie. Opiniowane żarówki zaliczane są do najjaśniejszych samochodowych żarówek halogenowych Osram. Zastosowanie przez producenta innowacyjnej technologii ablacji laserowej przełożyło się na to, że reflektory świecą do 150% jaśniej w porównaniu do minimalnych wymogów homologacyjnych. Na uwagę zasługuje również precyzyjnie wykonany i umiejscowiony żarnik, który gwarantuje dodatkową ilość światła. Żarówki są w stanie oświetlić drogę w odległości do 150 metrów przed pojazdem bez względu na panujące na drodze warunki. Wytwarzają do 20% bielsze światło w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy. Najważniejsze parametry Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox to moc wejściowa – 58W, napięcie nominalne 12,0V, moc znamionowa 55,00W oraz napięcie probiercze (pomiarowe) 13,2V. Ta tania żarówka do samochodu może okazać się strzałem w dziesiątkę!

3. PHILIPS Żarówka H7 12V White Vision Set 2szt

 PHILIPS Żarówka H7 12V White Vision Set 2szt

Cena: ok. 81 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS Żarówka H7 12V White Vision Set 2szt to tania i dobra żarówka do samochodu, którą wyróżniają liczne pozytywne komentarze zadowolonych użytkowników. Ci wskazują, że są to najlepsze żarówki do samochodu w tym przedziale cenowym. Oczywiście jest to prawda, bowiem opiniowane reflektory uzyskały certyfikat ECE i są pierwszymi na rynku legalnymi i bezpiecznymi żarówkami generującymi intensywne białe światło. Mocne, intensywne białe światło gwarantuje najlepszą widoczność, nie oślepiając przy tym kierowców jadących z naprzeciwka. Żarówki wyróżnia znacznie dłuższy strumień światła, co przekłada się na 60% lepszą widoczność i widzialność innych pojazdów na drodze oraz pieszych. Żarówki Philips gwarantują długi i niezawodny okres eksploatacji wynoszący do 450 godzin – znacznie dłuższy niż w przypadku konkurencyjnych produktów przy standardowym napięciu 13,2V. W zestawie znajdują się dwie sztuki, które należy zmienić razem, jeśli druga lampa świeci ciepłym światłem lub światłem o słabszej mocy.

4. Philips H7 X-tremeUltinon LED Gen2

 Philips H7 X-tremeUltinon LED Gen2

Cena: ok. 691 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking żarówek do samochodu to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć Philips H7 X-tremeUltinon LED Gen2. Rekomendowane reflektory, choć nie kosztują mało, mogą okazać się najlepszym zakupem, często są bowiem uważane za najlepsze żarówki do samochodu. Polecane żarówki reprezentują nową grupę źródeł światła LED typu retrofit. Do ich produkcji wykorzystano nowoczesną technologię diod Lumileds używaną przez wiodących producentów samochodów m.in. Altilon SMD, która zapewnia o 250% jaśniejsze i bielsze światło, co przekłada się na bezpieczniejszą i wygodniejszą jazdę w nocy oraz w trudnych warunkach – w czasie deszczu po zmroku i w porze zimowej. Chipy Lumileds LED OEM gwarantują również lepszą wydajność. Zaś temperatura barwowa 5800 kelwinów zapewnia chłodne białe światło – ostatnio bardzo modne i pożądane w nowoczesnych wozach. Intensywne światło można skierować zgodnie z preferencjami kierowcy. Innowacyjny system zarządzania ciepłem AirFlux i AirCool zapewniają stabilność „ciepłych lumenów”.

5. Żarówka światła do jazdy dziennej OSRAM 7458CW-02B

 Żarówka światła do jazdy dziennej OSRAM 7458CW-02B

Cena: ok. 67 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze żarówki do samochodu nie muszą znacznie obciążać portfela kupującego. Żarówka światła do jazdy dziennej OSRAM 7458CW-02B nie kosztuje dużo, może jednak być gwarantem bezpiecznej i pewnej jazdy. Opiniowany model to prawdopodobnie najlepsza żarówka do samochodu do jazdy dziennej. Nadaje się zarówno do samochodów miejskich, jak i większych modeli typu VAN, czy SUV. Żarówki nie zostały jednak dopuszczone do użytku na drogach publicznych – brak homologacji. W zestawie znajdują się dwie żarówki LED P21W Ledriving zwane żarówkami pomocniczymi. Oddają one białe chłodne światło, w ostatnim czasie niezwykle modne. Napięcie żarówek wynosi standardowe 12V, zaś moc żarówek to 2W. Rekomendowane żarówki nadają się do gniazda typu BA15S. Rekomendowany model może być idealnym doposażeniem samochodu terenowego, ciągnika roboczego, a nawet quada. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaka żarówka do samochodu, warta jest Twojej uwagi, śmiało możesz postawić na OSRAM 7458CW-02B.

6. TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120%

 TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120%

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +120% to dobre i tanie żarówki, które śmiało porównać można do najdroższych żarówek na rynku, biorąc pod uwagę długość użytkowania i jakość światła. Opiniowane żarówki to wysokiej klasy halogeny samochodowe, które zapewniają nawet do 120% więcej światła. Wiązka wpuszczanego światła jest dłuższa aż o 45 metrów, co przekłada się na znacznie lepszą widoczność na drodze w nocy oraz w warunkach słabej widoczności w porównaniu do standardowych żarówek. 120% jest średnią ważoną luminancji najważniejszych punktów w porze nocnej. Na uwagę zasługuje również ulepszona konstrukcja – żarówka jest napełniona w 100% xenonem. Powyższe ma wpływ na to, że żarówka emituje bardzo jasne i intensywne światło. Rekomendowany model posiada homologację E1 (żarówka może być użytkowana na drogach publicznych w całej Unii Europejskiej). Standardowa moc żarówki to 55W – żarówka jest w pełni bezpieczne dla każdego typu reflektorów samochodowych. Specyfikacja żarówki to gniazdo PX26d oraz napięcie 12V.

7. Osram 2x H4 NIGHT BREAKER LASER 60/55W 64193NBLHCB60

 Osram 2x H4 NIGHT BREAKER LASER 60/55W 64193NBLHCB60

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osram 2x H4 NIGHT BREAKER LASER 60/55W 64193NBLHCB60 to bez wątpienia dobra i tania żarówka samochodowa, którą warto kupić. Rekomendowany model zapewnia doskonałe osiągi. Dzięki technologii ablacji laserowej filtr bańki oferuje doskonałe parametry optyczne, a w porównaniu do standardowych żarówek generuje do 30% więcej światła, co przekłada się na jeszcze lepszą widoczność. Na uwagę zasługuje również precyzyjne wykonanie żarnika, który emituje światło. Reflektory posiadają zasięg nawet do 40 metrów. Barwa emitowanego światła jest zbliżona do dziennej. Światło o takiej barwie jest neutralne dla oczu kierowców. W opakowaniu znajdują się dwie żarówki H4. Moc żarówek wynosi 60/55 W, zaś napięcie 12V. Trwałość żarówki przeliczono na 160/500 godzin. Jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, zakup rekomendowanych żarówek renomowanej firmy Osram może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

8. Żarówka Philips D3S, 35 W, 42 V, Xenon Vision

 Żarówka Philips D3S, 35 W, 42 V, Xenon Vision

Cena: ok. 314 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Żarówka Philips D3S, 35 W, 42 V, Xenon Vision to być może najlepsza żarówka do samochodu w tym przedziale cenowym. Jest to wysokiej jakości lampa HID (High Intensity Discharge – wysokoprężna lampa wyładowcza) produkująca homologowane światło o temperaturze barwowej 4600K. Na uwagę zasługuje fakt, że lampa dopasuje swój kolor do pozostawionej lampy – wymiana spalonej żarówki nie wymaga automatycznej wymiany drugiej lampy (jest to idealny zamiennik, który warto mieć zawsze przy sobie). Żarówka generuje intensywne białe światło porównywalne do światła dziennego. Taki rodzaj oświetlenia pozwala kierowcy lepiej skupić się na drodze. Badania wykazały, że ksenonowe oświetlenie samochodowe ułatwia kierowcom znacznie szybsze rozróżnianie przeszkód i znaków drogowych niż oświetlenie tradycyjne. Specjalna powłoka lampy chroni przed promieniowaniem UV – zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Opiniowany model posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i QSO 9000 – jest zgodny z najwyższymi wymaganiami norm ECE.

9. halogenowe BOSCH GIGALIGHT PLUS 120 (+120% więcej światła) H7 12V 55W, 2 szt.

 halogenowe BOSCH GIGALIGHT PLUS 120 (+120% więcej światła) H7 12V 55W, 2 szt.

Cena: ok. 65 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking żarówek do samochodu to przede wszystkim dobre i tanie żarówki. Dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć halogenowe BOSCH GIGALIGHT PLUS 120 (+120% więcej światła) H7 12V 55W, 2 szt. Są to najlepsze żarówki halogenowe (H1, H4, H7) przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy potrzebują jeszcze większego zasięgu świateł. Specjalnie opracowana konstrukcja żarnika gwarantuje o 120% więcej ilość światła oświetlającego drogę. Wydłużona wiązka światła wiąże się z większym zasięgiem widzenia oraz daje kierowcy więcej czasu na reakcję w trudnej sytuacji. Barwione na niebiesko szkło żarówki podnosi temperaturę barwową światła, co w połączeniu z wypełnieniem żarówki mieszanką gazów xenonowych powoduje, że emitowane światło jest dużo bardziej białe. Barwa ta jest ostatnio najchętniej wybieraną przez kierowców, również przez wzgląd na to, że białe światło znacznie zmniejsza efekt zmęczenia oczu kierowcy, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Na szczególną uwagę zasługuje główka żarówki, która została zakończona srebrną końcówką, przez co idealnie komponuje się z odbłyśnikiem reflektora.

10. OPTIMA Żarnik ksenonowy D2S Optima P32D-2 6000K 85V 35W XD2S6N

 OPTIMA Żarnik ksenonowy D2S Optima P32D-2 6000K 85V 35W XD2S6N

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

OPTIMA Żarnik ksenonowy D2S Optima P32D-2 6000K 85V 35W XD2S6N to prawdopodobnie lider naszego rankingu i być może najlepsza żarówka do samochodu spośród dobrych i tanich żarówek. Jest to produkt znanej i cenionej marki Optima należącej do międzynarodowego koncernu Johnson Controls. Ta niedroga lampa wyładowcza posiada żarnik XENON D2S o temperaturze barwowej 4300K, co przekłada się na komfort jazdy w trudnych warunkach – oczy kierowcy nie męczą się i z dużej odległości są w stanie dostrzec każdy ruch pieszego, rowerzysty, czy zwierzęcia. Lampa charakteryzuje się zimnym białym światłem z delikatnym odcieniem niebieskim, stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla miłośników tuningu i posiadaczy nowoczesnych, modnych i mocnych aut. Żywotność rekomendowanej żarówki została określona na 2000 godzin. Polecana lampa idealnie nadaje się do najpopularniejszym marek samochodu, poczynając od mercedesa po jaguara.

Poradnik zakupowy żarówek do samochodu

Jak kupić dobrą żarówkę do samochodu?

Obecnie, kiedy na rynku jest zasyp tańszych i droższych żarówek samochodowych, wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem dla osoby nieobytej w dziedzinie motoryzacji.

Oczywiście mniej wymagający kierowca może po prostu udać się na stację benzynową i kupić pierwszą z oferowanych przez kasjera żarówek. Jednak kierowca, dla którego liczy się wygoda i bezpieczeństwo na drodze, ma szansę kupić najlepszą żarówkę samochodową, jeśli weźmie pod uwagę takie parametry, jak:

  • szkło bańki – najlepsze żarówki samochodowe, które świecą mocnymi, intensywnym światłem posiadają przeźroczyste niezabarwione bańki lub bańki lekko zabarwione, które rewelacyjnie imitują światło ksenonowe
  • żarnik – dobra żarówka samochodowa posiada specjalnie skonstruowany żarnik generującymi intensywne białe światło neutralne dla ludzkiego oka
  • filtr UV – najlepsza żarówka samochodowa powinna posiadać filtr, który skutecznie zapobiega matowieniu odbłyśnika i szkła reflektora
  • pobór prądu – najlepsze żarówki do samochodu pobierają znikomą ilość prądu
  • trwałość żarówki – dobre żarówki do samochodu mogą służyć przez kilka sezonów – długość żywotności najlepszych żarówek do samochodu to nawet kilka tysięcy godzin.

Sprawdzone żarówki do samochodu – polecani producenci

Ranking żarówek do samochodu to zestawienie, w którym znalazły się najpopularniejsze modele dobrych i tanich lamp oraz żarówki wiodących producentów, za które należy jednak zapłacić znacznie więcej. Niemniej jednak często cena idzie w parze z jakością, dlatego na sprawdzonych żarówkach nie należy oszczędzać.

Wśród droższych, rekomendowanych producentów żarówek wyróżnić należy markę Philips, Bosch i Osram. Kierowca, który nie chce wydawać dużych pieniędzy, może postawić na dobre i tanie żarówki do samochodu firmy Optima lub Tungsram.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Części samochodowe czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *