Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking żwirków dla kota
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking żwirków dla kota
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking żwirków dla kota

Żwirek dla kota to podstawowy produkt, w który trzeba się zaopatrzyć decydując się na małego przyjaciela. W sprzedaży występuje ich kilka rodzajów, więc możesz zastanawiać się jaki żwirek dla kota wybrać. Bez względu na wykorzystany do ich produkcji materiał, wszystkie żwirki mają to samo zadanie czyli pochłanianie cieczy oraz redukcję nieprzyjemnych zapachów w jak największym stopniu. Jeśli chcesz kupić jak najtańszy żwirek dla kota, który jednocześnie będzie dobrej jakości przejrzyj nasze propozycje.

Ranking żwirków dla kota – TOP 8 najlepszych żwirków dla kota w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Tigerino Crystals Lavender Żwirek Dla Kota 30L (Ok. 12,6Kg) 72 zł Sprawdź teraz
2 Benek Żwirek Super Naturalny 2X25L 63 zł Sprawdź teraz
3 Petstory Żwirek Silikonowy Dla Kota Zestaw 8X 3,8L 158 zł Sprawdź teraz
4 Certech Super Benek Compact 25L 67 zł Sprawdź teraz
5 Benek Super CORNCat Świeża Trawa żwirek 35 l 25 zł Sprawdź teraz
6 Jrs Cat’S Smart Pellets 20L 82 zł Sprawdź teraz
7 CALITTI Crystals Lavender – żwirek silikonowy dla kota – 8×3,8l 147 zł Sprawdź teraz
8 Calitti Calitti Strong Żwirek Bentonitowy Bezzapachowy 25L 56 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych żwirków dla kota

1. Tigerino Crystals Lavender Żwirek Dla Kota 30L (Ok. 12,6Kg)

Tigerino Crystals Lavender Żwirek Dla Kota 30L (Ok. 12,6Kg)

Cena: od. 72 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Tigerino Crystals Lavender to żwirek dla kota o przyjemnym zapachu lawendy. Ten silikonowy żwirek ma bardzo dobre właściwości absorpcyjne, a nieprzyjemne zapachy pochłania niezwykle szybko. Jeśli więc chcesz wiedzieć jaki żwirek dla kota żeby nie śmierdziało kupić to Tigerino Crystals Lavender nada się idealnie.

 

Opakowanie ma pojemność 30 L co odpowiada około 12,6 kilogramom chłonnego żwirku, który pochłania prawie takie same ilości cieczy ile wynosi jego masa własna. Producent zapewnia, że 5 L żwirku wystarczy na okres 25 dni w przypadku posiadania jednego kota.

 

2. Benek Żwirek Super Naturalny 2X25L

Benek Żwirek Super Naturalny 2X25L

Cena: od. 63 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Żwirek Benek Super Naturalny to wysoko wydajny produkt, który cechuje się świetną chłonnością. Ma naturalny zapach głębi ziemi, co sprawia że jest dobrze akceptowany przez koty. Wytwarzany jest z glinki bentonitowej. Grube ziarna żwirku mają średnicę około 2-5 mm, co zapobiega ich nadmiernemu wynoszeniu na łapkach kota poza obszar kuwety, dzięki czemu jest to żwirek który się nie roznosi.

 

Jest skuteczny w pochłanianiu moczu oraz nieprzyjemnych zapachów. Zapewnia także dobrą ochronę przeciwbakteryjną. Jest to produkt w 100% naturalny.

 

3. Petstory Żwirek Silikonowy Dla Kota Zestaw 8X 3,8L

Petstory Żwirek Silikonowy Dla Kota Zestaw 8X 3,8L

Cena: od. 158 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki żwirek dla kota można spuszczać w toalecie to powinien zainteresować Cię silikonowy piasek Petstory. Jest to świetny wybór dla Twojego kota. Piasek silikonowy Petstory to produkt bezpyłowy, co ogranicza jego rozprzestrzenianie się po mieszkaniu. Ten chłonny żwirek ma także działanie antybakteryjne. Dodatkowo, co na pewno doceni Twój pupil, jest delikatny dla łapek.

 

Zestaw zawiera 8 opakowań, każde po 3,8L. Osobne opakowania sprawiają, że produkt nie kurzy się po otwarciu. Jeżeli chcesz kupić żwirek który można wyrzucać do toalety, to jest to najlepszy wybór.

 

4. Certech Super Benek Compact 25L

Certech Super Benek Compact 25L

Cena: od. 67 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Żwirek Certech Super Compact to kolejny produkt firmy Benek. Duże, 25 litrowe opakowanie żwirku sprawia, że wystarczy go dla Twojego na długi czas. Pamiętaj jednak o jego szczelnym zamykaniu, aby ograniczyć możliwość dostawania się do niego kurzu. Jest to higieniczny żwirek o grubych ziarnach wielkości 0,5-2 mm, wytwarzany z glinki bentonitowej.

 

Skutecznie pochłania ciecze oraz niweluje nieprzyjemne zapachy. Podczas pochłaniania płynów żwirek zbryla się, tworząc bryłki, które następnie wystarczy usunąć z kuwety i uzupełnić braki. Żwirek Certech Super Benek Compact polecany jest zwłaszcza dla kocurów.

 

5. Benek Super CORNCat Świeża Trawa żwirek 35 l

Benek Super CORNCat Świeża Trawa żwirek 35 l

Cena: od. 25 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Benek Super CORNCat Świeża Trawa to naturalny żwirek wyprodukowany ze składników roślinnych. W swoim składzie nie zawiera chemicznych dodatków i można go kompostować. Jest to żwirek który można wyrzucać do toalety. Ma zapach świeżej trawy, co sprawia że jest to świetny produkt jeśli zastanawiasz się jaki żwirek dla kota żeby nie śmierdziało wybrać. Żwirek bardzo dobrze absorbuje koci mocz, tworząc płaskie bryłki. Neutralny, naturalny zapach sprawia, że koty chętnie korzystają z kuwety.

 

6. Jrs Cat’S Smart Pellets 20L

Jrs Cat'S Smart Pellets 20L

Cena: od. 82 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Żwirek Jrs Cats Smart Pellets to 20L produktu doskonałej jakości. Jest to żwirek, który absorbując płyny tworzy grudki. Idealnie nadaje się dla kotów o długiej sierści, gdyż żwirek został stworzony w taki sposób, aby się do niej nie przyklejał. Wpływa to na nie roznoszenie żwirku poza kuwetę i ułatwia utrzymanie czystości. Produkt składa się w pełni z włókien roślinnych, jest więc w 100% naturalny i biodegradowalny i który bez problemu można spuszczać w toalecie.

 

Charakteryzuje się wysoką chłonnością i bardzo dobrze niweluje nieprzyjemne zapachy. Jest to żwirek, który posiada mnóstwo pozytywnych opinii i z pewnością sprawdzi się też w Twoim domu.

 

7. CALITTI Crystals Lavender – żwirek silikonowy dla kota – 8×3,8l

CALITTI Crystals Lavender - żwirek silikonowy dla kota - 8x3,8l

Cena: od. 147 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Calitii Crystals Lavender to bezpyłowy, silikonowy żwirek dla kota, który sprawi że utrzymanie czystości w Twoim domu będzie niezwykle proste. Jest to żwirek który się nie roznosi i nie przykleja do kocich łapek. Błyskawicznie pochłania ciecze i natychmiastowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Posiada przyjemny, lawendowy zapach. W zestawie znajduje się 8 opakowań każde po 3,8l, dzięki czemu żwirek się nie kurzy, zachowując oryginalny zapach i świeżość.

 

8. Calitti Calitti Strong Żwirek Bentonitowy Bezzapachowy 25L

Calitti Calitti Strong Żwirek Bentonitowy Bezzapachowy 25L

Cena: od. 56 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Bentonitowy żwirek Calitti Strong to bezzapachowy produkt w opakowaniu 25L. Został wyprodukowany z naturalnego bentonitu, który natychmiastowo wchłania ciecze, zapobiegając rozwojowi drobnoustrojów. Jest to żwirek, który po kontakcie z płynami mocno się zbryla, a powstające grudki łatwo usunąć z kuwety. Żwirek ma formę drobnych ziarenek, przyjemnych w dotyku dla kocich łapek.

 

Nie przyczepia się do kociej sierści, umożliwiając utrzymanie czystości poza kuwetą. Eliminuje nieprzyjemne zapachy mimo bezwonnej formuły, więc jeśli nie lubisz dodatkowych zapachów w swoim domu, to może być produkt właśnie dla Ciebie.

 

Poradnik zakupowy żwirków dla kota

Jaki żwirek dla kota kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żwirków dla kotów. Wyróżniamy między innymi żwirki  bentonitowe czy silikonowe (produkowane z żelu krzemionkowego czyli silikatu). Wielu właścicieli wybiera żwirki silikonowe, ze względu na ich wysoką wydajność i bezbarwny kolor. Ważne jest, aby Twój kot zaakceptował zakupiony żwirek, gdyż nie każdemu pupilowi będzie odpowiadał każdy rodzaj produktu, więc jeśli nie przypasuje mu jeden rodzaj piasku do kuwety, konieczne wypróbuj inny materiał, aby Twój pupil czuł się komfortowo. Warto także zwrócić uwagę na zapach żwirku, z wielu dostępnych opcji możemy wybrać taki, który nie będzie nam przeszkadzał a jednocześnie będzie dobrze tolerowany przez kota. Jeśli nadal zastanawiasz się jaki żwirek dla kota wybrać, skorzystaj z jednej z naszych sprawdzonych propozycji.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Hobby mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *