Strona główna » Hobby » Książki » Ranking audiobooków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Książki » Ranking audiobooków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking audiobooków – najlepsze audiobooki 2022

Audiobooki jest to rewelacyjne zastępstwo dla tradycyjnych, papierowych książek. Technologia cały czas idzie do przodu, więc również dla miłośników czytania znalazł się bardzo dobry sposób na zastąpienie zwykłych książek. W sytuacji, gdy jesteś w podróży, albo zajęty czynnościami domowymi możesz jednocześnie słuchać największych klasyków literatury pięknej, współczesnych bestsellerów czy książek dla dzieci. W naszym rankingu audiobooków znalazły się najlepsze audiobooki najpopularniejszych historii, które warto wysłuchać. Trzeba też zaznaczyć, że audiobooki to najtańsze i bardzo wygodne rozwiązanie.

Ranking audiobooków – TOP 10 najlepszych audiobooków

Miejsce Nazwa audiobooka Cena Najtańsza oferta
1 Godziny 22 zł Sprawdź teraz
2 Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął – Jonas Jonasson (Audiobook) 14 zł Sprawdź teraz
3 Ptasiek (Audiobook) 27 zł Sprawdź teraz
4 Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy (Audiobook) 26 zł Sprawdź teraz
5 4-godzinny tydzień pracy Audiobook w.2017 37 zł Sprawdź teraz
6 Ślady zbrodni. Krew na śniegu (Audiobook) 19 zł Sprawdź teraz
7 Bieguni – Olga Tokarczuk (Audiobook) 26 zł Sprawdź teraz
8 Homo Deus. Krótka historia jutra – Yuval Noah Harari [AUDIOBOOK] 31 zł Sprawdź teraz
9 Czarna – Wojciech Kuczok 31 zł Sprawdź teraz
10 Cham niezbuntowany (audiobook) 38 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych audiobooków

1. Godziny

 Godziny

Cena: ok. 22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiamy pierwszy audiobook Godziny, który znalazł się w naszym rankingu audiobooków. Jest to bestseller, który w roku 1999 zdobył nagrodę Pulitzera i PEN/Faulkner Award. Godziny to bardzo poruszająca i przepełniona namiętnością powieść, która inspirowana jest życiem i twórczością Virginii Wolf. Autor umieścił jej akcję na przemian w różnych okresach XX wieku. Przedstawiane w nim losy dwóch głównych bohaterek są splatane z wątkiem zaczerpniętym z życia pisarki. Jedna z nich Clarissa to mieszkanka Nowego Yorku, jest wydawcą, a mężczyzna, w którym jest zakochana nazywa ją Panią Dalloway. Natomiast druga bohaterka Laura to gospodyni domowa, uwięziona w beznamiętnym małżeństwie. Obie bohaterki borykają się z pragnieniem miłości, a wpojonymi zasadami między nadzieją a rozpaczą. Cały czas próbują odnaleźć swoje szczęście i radość z życia, na przekór tego czego oczekują od nich bliscy. Jest to bardzo dobry audiobook, który ukazuje problemy większości społeczeństwa, a tym samym daje dużo do myślenia.

2. Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął – Jonas Jonasson (Audiobook)

 Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - Jonas Jonasson (Audiobook)

Cena: ok. 14 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny audiobook prezentowany w naszym rankingu to powieść, która od miesięcy podbija serca czytelników w całej Europie, aż w końcu trafiła do Polski. Jest to najlepszy audiobook, posiada ponad 100 000 tysięcy sprzedanych egzemplarzy oraz otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutu. Główny bohater stuletni Allan Karisson wymyka się przez okno z domu starców, kradnąc przy tym należącą do narkotykowej mafii walizkę z pieniędzmi. Allan w samych kapciach co jest komiczne, przemierza Szwecję, uciekając przed groźnymi bandytami i policją. Autor skupia się na skandynawskiej mafii, gdzie opisuje straszne działania kryminalistów. Jednak opisując brutalne sceny, robi to w taki sposób, że czytelnik nie jest przerażony działaniem mafii, tylko można powiedzieć, pęka ze śmiechu. Jest to czarująca i zabawna powieść, przeplataną niezwykle mądrą i pouczającą fabułą. Przedstawiony audiobook jest bardzo polecany. Słuchając tej historii, można wyciągnąć z niej wiele wniosków, a jednocześnie zrelaksować się i odprężyć podczas śmiesznych zwrotów akcji.

3. Ptasiek (Audiobook)

 Ptasiek (Audiobook)

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu audiobooków kolejną propozycją jest dobry audiobook Ptasiek. Jest to niezwykła opowieść o przyjaźni i marzeniach, a także o miłości i wojnie. Polecany audiobook to historia młodego człowieka, który posiada niesamowitą miłość do ptaków. Jego uczucie jest na tyle silne, że umożliwia mu ucieczkę od szarej rzeczywistości. Ekranizacja tego rewelacyjnego dzieła Williama Whartona przyniosła Alanowi Parkerowi nagrodę na festiwalu w Cannes w 1985 roku. Ptasiek jest niezwykłym i najlepszym audiobookiem współczesnych amerykańskich powieści. Jest to historia, którą warto wysłuchać, a jednocześnie można z niej wyciągnąć wiele lekcji. W opowiadaniu oprócz wątków związanych z miłością, przyjaźnią czy wojną, są poruszane też tematy takie jak piękno natury, czy młodzieńcze szaleństwo. Nie ma określonego wieku odbiorcy, ta historia jest zarówno dla osób starszych jak i młodszych. Ptasiek nie należy do drogich audiobooków, więc warto go kupić i dobrze przeanalizować.

4. Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy (Audiobook)

 Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy (Audiobook)

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu audiobooków znalazła się kolejna piękna opowieść tym razem o niesamowitej przyjaźni. Na letnich koloniach, wśród tłumów dzieci spotykają się Ania i Mania. Dwie nieznające się dziewczynki, a jednak tak bardzo podobne do siebie zaczyna łączyć niewyobrażalna więź. Nikt nie wie, jak to jest możliwe, że są identyczne jak dwie krople wody. Na początku nic nie wskazuje na to, że dziewczynki może połączyć, przyjaźń. Jednak z czasem okazuje się, że mają one ze sobą wiele wspólnego. Ania i Mania knują pewien plan, ich życie zależy od tego, czy się powiedzie. Jeśli się tak stanie, życie dziewczynek może się całkowicie zmienić. Przedstawiony audiobook to najlepsza propozycja, dla osób, które lubią opowiadania owiane tajemnicą. Historia dziewczynek jest bardzo intrygująca. Dodatkowo lektor idealnie wczuwa się w swoją rolę, kładąc szczególny nacisk na sceny, gdzie panuje nastrój zgrozy i tajemnicy. Dzięki temu możemy się natychmiastowo wczuć w daną sytuację.

5. 4-godzinny tydzień pracy Audiobook w.2017

 4-godzinny tydzień pracy Audiobook w.2017

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiamy w naszym rankingu audiobooków, najpopularniejszy audiobook, który potrafi zmienić twoje dotychczasowe życie. Prezentowane nagranie to system ogromnych motywacji, byś przestał odkładać wszystko na później i cieszył się życiem w tym momencie. Ta książka to najlepszy audiobook, dzięki któremu możesz zrealizować swoje marzenia. Pokazuje jak krok po kroku dążyć do realizacji wyznaczonych celów. Pomaga podjąć ryzykowne decyzje, dzięki którym twoje marzenia o wspaniałych podróżach, życiu w luksusie bez ciągłego stresu i wyścigu szczurów mogą się spełnić. W książce są zwarte porady, głównie na temat jak można zmienić długoterminowe budowanie kariery, na krótkie epizody intensywnej pracy z częstymi „miniemeryturami”. To nowe, polecane rozszerzenie zawiera ponad pięćdziesiąt praktycznych wskazówek i analiz przypadków podanych przez czytelników. Dzięki działaniu podwoili oni swoje dochody, poradzili sobie z powszechnymi problemami i na nowo odkryli siebie. Jeśli chcesz dokonać tego samego, polecamy sięgnąć po tę oto książkę.

6. Ślady zbrodni. Krew na śniegu (Audiobook)

 Ślady zbrodni. Krew na śniegu (Audiobook)

Cena: ok. 19 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentujemy w naszym rankingu, audiobook, który jest kryminałem, a akcja toczy się w latach 70- tych. Główny bohater Olav Johanssen jest płatnym zabójcą, pracującym dla najbardziej wpływowego i zarazem niebezpiecznego gangstera. Otrzymuje bardzo nietypowe zlecenie, bo ma za zadanie zabić żonę swojego szefa. Jednak sprawy troszkę się komplikują i Olav nie wypełnia należycie swojego zadania. Ten krótki wstęp to przedsmak całej historii, która podczas czytania cały czas trzyma w napięciu. Audiobooki to bardzo dobra alternatywa, dla osób, które nie posiadają tyle wolnego czasu, aby móc sobie pozwolić na czytanie tradycyjnej książki. Słuchając audiobooka, masz wrażenie, że uczestniczysz w tym co się aktualnie dzieje w książce. Następują w niej zaskakujące zwroty akcji i niespodziewane zdanie. Ślady zbrodni jest to najlepszy kryminał, który ukazał się w formie audiobooka i warto go posłuchać.

7. Bieguni – Olga Tokarczuk (Audiobook)

 Bieguni - Olga Tokarczuk (Audiobook)

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu audiobooków znalazła się również książka Bieguni autorstwa Olgi Tokarczuk. Jest to książka uhonorowana literacką nagrodą Nobla, jednak z najlepszych i najgłośniejszych powieści ostatnich lat. Olga Tokarczuk zabiera swoich czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca czy czasy. Ta powieść nie ma żadnych granic, akcja toczy się na całym świecie. Autorka zaprasza w niezwykłe miejsca, gdzie wspólnie można przyswajać migotliwą i fragmentaryczną rzeczywistość. Głównymi bohaterami książki są nomadzi i koczownicy, którzy nie są przywiązani do własnych korzeni i osadzenia się w jednym miejscu na stałe. Kobiety mają w nawyku wozić ze sobą szczoteczki do zębów na wypadek niezaplanowanego wyjazdu. Natomiast mężczyźni potrafią w przeciągu kilku minut spakować swój dobytek i ruszyć w podróż. Z audiobooka jakim jest Bieguni można wyciągnąć kilka wniosków, bo autorka przekonuje, że poczucie ładu wszechświata dostępne jest każdemu, o ile tylko podróżuje.

8. Homo Deus. Krótka historia jutra – Yuval Noah Harari [AUDIOBOOK]

 Homo Deus. Krótka historia jutra - Yuval Noah Harari [AUDIOBOOK]

Cena: ok. 31 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu audiobooków znajduje się dużo książek, które pozwalają analizować nasze życie, zachowanie oraz mogą być odpowiedzią na wiele pytań. Tak jest w tym przypadku, ponieważ ten dobry audiobook, jakim jest Homo Deus, pozwala odpowiedzieć na pytanie: Co czeka nasz gatunek? Jest to światowy bestseller oraz najlepsza książka non- fiction z 2017 roku. Jest to bardzo porywająca książka, pełna inspirujących pomysłów, bez nadmiernej ilości naukowej treści. W trakcie słuchania audiobooka zmusza do myślenia o przyszłości i zastanowienia się nad naszą teraźniejszością. Książka Homo Deus to śmiała analiza tego kim jesteśmy przy jednoczesnej analizie osiągnięć nauki i technologii. W książce jest pokazane, jak można zapobiec starzeniu się i móc modyfikować swoje ciała, za pomocą coraz to nowszych technologii. Zawarte w niej informacje sugerują, że nasz starzejący i psujący się organizm to tylko problem techniczny, który łatwo można naprawić. Proponowany audiobook to na pewno najlepszy prezent dla osób analizujących bez końca każdy aspekt życia.

9. Czarna – Wojciech Kuczok

 Czarna - Wojciech Kuczok

Cena: ok. 31 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Audiobook Czarna to propozycja dla miłośników romansów i dramatów. Jeden z głównych bohaterów, czyli Jeremy jest zamożnym, przystojnym mężczyzną, wspaniałym ojcem i niesamowicie obrotnym przedsiębiorcą. Jego głównym celem życiowym jest osiągnięcie jak najlepszej ścieżki zawodowej. Podczas drogi do sukcesu zapomina o swojej żonie Beacie. Mężczyzna nie widzi w niej już kobiety, którą kocha, stała się ona dla Jeremiego tylko matką jego dzieci. Bohater wdaje się w romans z Maryśką, która darzy go ogromnym uczuciem. Jednak dla mężczyzny jest ona wyłącznie przygodą i urozmaiceniem codziennego życia. Jeremy nie przypuszcza, że ta kobieta może darzyć go miłością tak silną, aż do granic obłędu. Czarna to dobry audiobook, który znalazł się w rankingu ze względu na grono czytelników, którzy polecają tę powieść. Jest wiele historii miłosnych, jednak każda książka jest napisana w inny sposób, tak aby była niepowtarzalna. Audiobook dodatkowo pozwala na słuchanie swoich ulubionych książek w każdym miejscu, bez względu na to czy jesteś w drodze do pracy, czy sprzątasz dom.

10. Cham niezbuntowany (audiobook)

 Cham niezbuntowany (audiobook)

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ostatnia książka, która znalazła się w naszym rankingu audiobooków to dzieło Rafała Ziemkiewicza. Jest to traktat publicystyczny, gdzie zawarte są w niej wszystkie przemyślenia na temat Polski, działania narodu, wyborów czy wewnętrznych konfliktów. Tematy poruszane w książce są przedstawione w sposób niezwykle subiektywny, poparte dodatkowo dokładną argumentacją, z którą trudno polemizować. W książce „Cham niezbuntowany” ukazane są problemy współczesności, które mają swoje korzenie już w historii. Ciągną się one za nami latami, gdzie hamują w nas poczucie wartości i wyjątkowości. Przedstawiona książka w formie audiobooka, to najlepsze dzieło ukazujące polską politykę. Powinny po niego sięgnąć wszystkie osoby, które pragną poznać otaczającą nas polityczną rzeczywistość. Autor książki zrobił z niej publicystyczną słowną szermierkę, gdzie opisane są wszystkie jego refleksje. Warto sięgnąć po tą książkę, a najlepszym rozwiązaniem jest jednak zakup audiobooka, dzięki temu w każdej chwili można się dobrze wsłuchać w słowa w nim zawarte.

Poradnik zakupowy audiobooka

Dlaczego warto słuchać audiobooka?

Słuchanie audiobooków stanowi niezwykłą formę rozrywki, dodatkowo można się nią dzielić w międzyczasie z drugą osobą. Wspólny wieczór z książką buduje niesamowitą więź i bliskość, a także pogłębia wiedzę z danego tematu. Po przesłuchaniu całego i dobrego audiobooka stanowi to idealny wstęp do ciekawej rozmowy. Dodatkowo można wspólnie wyciągać wnioski, snuć refleksje na określony temat i analizować swoje indywidualne interpretacje. Słuchanie audiobooka to nie tylko forma rozrywki, ale także poszerzenie naszego osobistego rozwoju. Słuchając audiobooka, zyskujemy dodatkowe informacje, rozwijamy się z danej dziedziny, co daje nam większe możliwości w relacjach towarzyskich czy zawodowych. Dla wielu osób słuchanie audiobooka to także forma kołysanki i wyciszenia się.

Jak wybrać dobry audiobook?

Decydujesz się na zakup audiobooka i nie wiesz, jaki będzie najlepszy? Przy wyborze pierwszego audiobooka najistotniejszą kwestią jest odpowiedni dobór książki czytanej przez aktora czy lektora. Odpowiednia dykcja ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ przy wyborze lektora, który będzie was nudził i męczył, zrazicie się do audiobooków już na samym początku. Najlepszy audiobook powinien być nagrany bez żadnych szumów i szmerów, tylko w bardzo dobrej jakości.

Najtańsze audiobooki to doskonała opcja dla każdego, kto nie chce wydawać fortuny, ale pragnie spędzić czas wolny w sposób relaksacyjny, który na pewno takie audiobooki mu zapewnią. Nie ma nic lepszego, niż po ciężkim dniu pracy położyć się i w jednej chwili przenieść się w świat, w jaki takie nagrania bez wątpienia nas zabierają. To tanie i niezwykle skuteczne. W poniższym artykule odpowiadam na pytanie, czy warto nabyć te dobre tanie audiobooki, oraz prezentuje ranking producentów, którzy wydają tylko te najlepsze w swoim fachu, jakie warto mieć na uwadze, przy końcowym wyborze.

Czy warto kupić najtańszego audiobooka?

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto takiego taniego audiobooka nabyć. Odpowiedź w takiej sytuacji, może być rzecz jasna tylko jedna. Bezapelacyjnie warto. W bardzo dużej liczbie przypadków to, że są tanie, nie sprawia, że jednocześnie są gorsze. Dlaczego? Za małe pieniądze możemy dostać taki, który wciągnie nas nawet na parę tygodni ciągłego słuchania. Sprawi, że nie będziemy myśleć o niczym innym, niż tylko o tym, żeby jak najszybciej wrócić do naszych mieszkań, i ponownie przenieść się w świat bez problemów, który jest znakomitą alternatywą na problemy naszej codzienności. To doskonała inwestycja, której na pewno nie będziemy żałować, a będziemy wręcz dumni, że właśnie na nią się zdecydowaliśmy.

Najlepsze najtańsze audiobooki – inne polecane tytuły

Gdy już zdecydujemy się nabyć taki głosowy czasu, to warto zapoznać się z rankingiem takich audiobooków. Tu szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie pozycje wybijające się ponad inne. Są to Dziady i Quo Vadis. W obu tych przypadkach nasz umysł dostaje kawał wspaniałych historii, które będą trzymać w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty słuchania. Za małe pieniądze dostajemy naprawdę wspaniałe utwory, które zna praktycznie każdy z nas.

To wszystko jasno pokazuje, że wcale nie trzeba wydawać ogromnej ilości pieniędzy, by wspaniale spędzić wolny czas, a do tego wracając wspomnieniami do pięknych chwil związanych z takimi audiobookami.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Książki mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.