Strona główna » Hobby » Książki » Ranking książek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Książki » Ranking książek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking książek – tanie i dobre książki w 2023 roku

Każdego roku na świecie wydawana jest ogromna ilość książek różnego gatunku. Zdaniem czytelników duża ich część nie jest warta naszej uwagi, a lista najlepszych dzieł, które powinniśmy poznać, jest w dużej mierze okrojona. Więc jak rozpoznać najlepsze książki, które zasługują na naszą uwagę po tytule i okładce, a które ze spokojnym sumieniem możemy odłożyć na bok?  W odpowiedzi na to pytanie przygotowaliśmy ranking najlepszych książek tego roku, który ma na celu odnalezienia tej najlepszej bez tracenia zbędnego czasu.

Ranking książek – TOP 10 najlepszych książek

Miejsce Nazwa książki Cena Najtańsza oferta
1 Tego ci nie powiedziałam 27 zł Sprawdź teraz
2 Fałszywa Pandemia – Krytyka Naukowców I Lekarzy 23 zł Sprawdź teraz
3 Auroville. Miasto z marzeń 29 zł Sprawdź teraz
4 Kwestia ceny 27 zł Sprawdź teraz
5 Wyzwanie stoika 23 zł Sprawdź teraz
6 Władca świata – Benson Robert Hugh 23 zł Sprawdź teraz
7 Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat 41 zł Sprawdź teraz
8 Kobiety ’44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie 26 zł Sprawdź teraz
9 Włam Się Do Mózgu – Kotarski Radosław 58 zł Sprawdź teraz
10 21 Lekcji Na Xxi Wiek – Yuval Noah Harari 32 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych książek

1. Tego ci nie powiedziałam

 Tego ci nie powiedziałam

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Początek akcji rozgrywa się w roku 1942 podczas wojny w Europie. W syberyjskim obozie młoda kobieta podejmuje decyzje, która będzie miała negatywny skutek na jej przyszłe życie. Kłamstwo, które ciąży na jej sumieniu będzie się ciągnęło za nią latami.

Kolejny etap powieści przenosi nas do czasów współczesnych. Kobieta trafia do szpitala w Stanach Zjednoczonych. Podczas jej nieobecności w domu zostają odkryte jej pamiątki z ukrywanego dawniej życia: zniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Za odnalezienie pamiątek była odpowiedzialna wnuczka kobiety Alice Hanna. Zmęczona całą sytuacją babcia prosi wnuczkę, aby ta udała się do Polski, jej ojczyzny w ramach odnalezienia ukochanej kobiety. Podczas tego pobytu Alice odkrywa bolesną prawdę, którą jej babcia ukrywała przez cały czas.

Podczas powieści, autorka Kelly Rimmer przenosi nas pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi, między wojną a czasami współczesnymi. W tej dobrej książce losy dwóch kobiet przeplatają się, tworząc pełną emocji historię opartą na wytrwałości, lojalności i miłości.

2. Fałszywa Pandemia – Krytyka Naukowców I Lekarzy

 Fałszywa Pandemia - Krytyka Naukowców I Lekarzy

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

COVID 19 – Wirus, który zmienił naszą codzienność. Książka ukazująca to, jaki wpływ ma wirus na nasze życie, gospodarkę oraz samopoczucie. Często określany mianem groźnego, zabójczego wirusa COVID 19, tak naprawdę okazuje się być niegroźną grypą. Prof. Dr. Med. Klaus Püschel, ekspert w dziedzinie medycyny sądowej, dyrektor Instytutu Medycyny Sądowej kliniki uniwersyteckiej w Hamburgu stwierdził, że w wielu przypadkach umieralność na wirusa stwarza bardzo podobny obraz do innych infekcji dróg oddechowych i płuc.

W niektórych rejonach świata COVID 19 wyróżnia się większym działaniem, ale nie chodzi tu o poziom umieralności, lecz o inne czynniki „podłoża”. Zauważamy tu również dużą ilość zakażeń szpitalnych, zły stan jak i starszy wiek społeczeństwa. Prof. dr med. John Loannidis, epidemiolog i biostatystyk stwierdził, że wirus odbił się na naszym życiu i funkcjonowaniu w znacznie większym stopniu niż sam COVID 19, jest w stanie nam zagrozić.

Po przeczytaniu tej dobrej książki musimy sobie sami odpowiedzieć na pytanie, czy warto słuchać „ekspertów” polityki i ich anomaliom społecznym, czy doświadczonych doktorów medycyny z całego świata.

3. Auroville. Miasto z marzeń

 Auroville. Miasto z marzeń

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Auroville. Miasto z marzeń jak sama nazwa wskazuje, jest to książka opisująca miasto nie fikcyjnie, lecz prawdziwe. Auroville leży w południowych Indiach w dystrykcie Viluppuram. Miasto zostało zbudowane z myślą o neutralnym miejscu, bez polityki, religii, gdzie każdy jest równy i może zaznać duchowego spokoju.

Obraz tego miejsca skrywa swoją historię i legendę. Miasto, które powstało z niczego, na jałowej ziemi, którą odwiedzali przybysze z zachodu, przynosząc dobrobyt, w których lasach niegdyś były czerwoną pustynią, a do całkiem niedawna było widać morze.

Autorka książki Katarzyna Boni większość czasu spędza poza Polską. Najczęściej bywa w Azji, oraz w Indiach gdzie odbywa się akcja powieści. Nic dziwnego, że autorka tak chętnie zwiedza świat, skoro dużo pisała na temat podróży i kulturach. Książka Auroville, miasto z marzeń nawiązuje po części do tego czym obecnie zajmuje się Bonie. W książce zawartych jest bardzo dużo ludzkich emocji.

4. Kwestia ceny

 Kwestia ceny

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kwestia ceny jest książką Zygmunta Miłoszewskiego, która okazuję się być powieścią złożoną z kilku etapów. Pełny akcji i emocji thriller jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy jest brawurowym dziełem Miłoszewskiego.

Historia rozpoczyna się z początkiem XX wieku. Podczas sztormu Benedykt Czerski godzi się z pewną śmiercią. Dowiadujemy się, że Czerski kilka dekad temu został zesłany na Daleki Wschód jako skazany. Po pewnym okresie czasu wraca on do ojczyzny jako wielki uczony i badacz dalekich plemion Syberii. Jego słabością jest jednak skarb, tajemnicza skrzynia, w której znajdują się bezcenne zabytki tajemniczego ludu Ajnów.

W dalszych etapach książka przenosi nas do XXI wieku. Pojawia się w niej postać Bogdana Smuga, naukowca i wyznawcy religii rozumu. Uważa, że w cennych skarbach Czerskiego jest przedmiot mogący zmienić przyszłość ludzkości. W poszukiwaniu pomaga mu Zofia Lorentz, historyczka i poszukiwaczka cennych arcydzieł, która także ma w tym swój interes.

„Kwestia ceny” pokazuje nam jak wiele, jesteśmy w stanie poświęcić za spełnienie naszych pragnień, Mówi nam o nauce, religii, roli wspomnień i o wielkiej przygodzie ludzkości, która być może właśnie dobiega końca.

5. Wyzwanie stoika

 Wyzwanie stoika

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Irivine William B. jest filozofem z Wright State University w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się etyką stosowaną, m.in. w przedsiębiorczości, zagadnieniami wolnej woli oraz logiką indukcyjną i symboliczną. W jego książce ukazany jest wyjątkowy sposób łączący spostrzeżenia starożytnych filozofów z najnowszymi badaniami psychologicznymi.

W życiu spotykamy na swojej drodze wiele niedogodności jak i wyzwań. Niekiedy stajemy przed sytuacjami mniej stresującymi, lecz zdarzają się też te najbardziej emocjonalne.  Autor w swojej książce opisuje nam jak w prosty sposób, możemy stać się silniejszy i radzić sobie z niedogodnościami, jakie szykuje nam los. We „Wzywaniu Stoika” dowiemy się jak przekształcić komplikacje w możliwości.

„Wyzwanie stoika” to pełna przykładów i anegdot książka, która jest idealnym źródłem inspiracji dla osób, które w codziennym życiu nie radzą sobie ze stresującymi sytuacjami, od tych najprostszych po stres w pracy, do tych najtrudniejszych związanych ze śmiercią bliskich osób.

6. Władca świata – Benson Robert Hugh

 Władca świata - Benson Robert Hugh

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Benson Robert Hugh, autor książki „Władca świata”. Napisał książkę jako katolicki ksiądz, nie byłoby w tym nic niezwykłego, lecz pochodził on z bardzo znanej na Brytyjskich wyspach rodziny. Jego ojcem był anglikański arcybiskup Canterbury. Autor przyjął wiarę katolicką podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej, ujrzał wtedy jak powszechny, jest Kościół Katolicki.

Książka do dziś stoi obok najwybitniejszych dzieł, a nawet sam Ojciec Święty Franciszek polecił tę książkę. Dlaczego sam Papież uznaje ją jako proroctwo i tak chętnie o niej rozmawia? Cały sekret tkwi w dacie napisania książki.

Autor w swojej powieści przedstawia nam obraz Europy jako jednego organizmu politycznego. Opisał los ludzi, który leży w rękach władzy parlamentu europejskiego i prezydenta zjednoczonego kontynentu. Cały porządek zostaje zachwiany przez Islam, kiedy katolicy stają się mniejszością. Wszystko to dzieje się na naszych oczach i jest nam dobrze znane. Rywalizacja między największymi mocarstwami, rządza władzy. Dla nas stało się to codziennością.

Książka została napisana ponad 100 lat temu, w roku 1907. Skąd autor wiedział, co nas spotka w XXI wieku?

7. Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

 Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat

Cena: ok. 41 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Juan Luis Arsuaga  w swoim bestsellerze zabiera nas w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na ziemi? Od czego to się zaczęło i dlaczego to właśnie ludzie, a nie inne inteligentne istoty przetrwali do dziś?

Autor w swojej książce chce pokazać nam świat, od jakiego początku jeszcze nie znaliśmy. Jest to 15-dniowa podróż rozłożona na rozdziały, w których Arsuaga opowie nam o królestwie roślin i zwierząt, jak to jest, że jedne muszą wyginąć, aby pojawiły się nowe. Wszystko oparte jest o ewolucję. Autor bestselleru zdradzi nam, co było potrzebne, aby wykształciły się pierwsze organizmy. Na końcu zada sobie pytanie, czy nasza ewolucja już dobiegł końca? Czy jesteśmy dopiero początkiem tego procesu?

Juan Luis Arsuaga jest paleontologiem i biologiem. Większość swojego życia poświęcił na badaniu historii życia na ziemi, oraz ewolucji. Jego książka „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat” stała się megabestsellerem w Hiszpanii.

8. Kobiety ’44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie

 Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Książka Agnieszki Cubały opowiada nam o przeżyciach kobiet w czasach Powstania Warszawskiego. Historię tego wydarzenia znamy z punktu widzenia mężczyzn. Książka Cubały „Kobiety’44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej warszawie” pokaże nam punkt widzenia uczestniczek. Przez długi czas nie chciały o tym rozmawiać, teraz możemy usłyszeć prawdę o walce pozbawionej heroizmu, przymusowego zabijania, aby przeżyć. Książka ta jest głosem wszystkich kobiet, ważnym dla historii jak i dla nas.

O swoich przeżyciach opowiadają m.in. aktorki: Małgorzata Damięcka-Lorentowicz, Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Danuta Szaflarska, Beata Tyszkiewicz Krystyna Zachwatowicz-Wajda; poetki i pisarki: Maria Dąbrowska, Maria Kownacka, Anna Świrszczyńska; Hanna Brzezińska – „słowik okupowanej Warszawy”, Natalia Sendys – „królowa kanałów”, czy łączniczka-strzelec – Wanda Traczyk-Stawska.

Agnieszka Cubała jest pasjonatką historii Powstania Warszawskiego. Udzielała się w różne akcje dotyczące Powstania, m.in. koordynowała prace nad realizacją scenariusza ekspozycji stałej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

9. Włam Się Do Mózgu – Kotarski Radosław

 Włam Się Do Mózgu - Kotarski Radosław

Cena: ok. 58 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jak działa umysł człowieka? Czy nasze metody przyswajania wiedzy są skuteczne? Codziennie spotykamy się z nowymi rzeczami, zdobywamy coraz większą wiedzę i doświadczenie, lecz nie zawsze udaje nam się wszystko zapamiętać.

Radosław Kotarski, autor książki „Włam Się Do Mózgu” wprowadził nas w tajniki, które skrywa nasz umysł. Kotarski na podstawie zebranych artykułów i książek przeprowadził na sobie serię eksperymentów pozwalających zrozumieć mu, jak działa umysł człowieka i co możemy zrobić, aby łatwiej zapamiętywać nieznane nam rzeczy. Książkę autora możemy metaforycznie nazwać „wytrychem” do naszego mózgu.

Przez życie człowiek ogranicza się do zapamiętania tego, co musi, a co jeżeli udałoby nam się zapamiętywać z łatwością wszystko, co chcemy? Przez tysiące lat nic nie stało człowiekowi na przeszkodzie, może to kolejny proces naszej ewolucji.

Autor na okładce w ciekawy sposób porównał człowieka z maszyną. Pokazuje nam to jak potężny, może być umysł człowieka, gdy w pełni zaczniemy go wykorzystywać.

10. 21 Lekcji Na Xxi Wiek – Yuval Noah Harari

 21 Lekcji Na Xxi Wiek - Yuval Noah Harari

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Yuval Noah Harari jest słynnym izraelskim historykiem i wizjonerem. W obecnych czasach w wielu powieściach poruszona jest tematyka przeszłości, lub przyszłości, o której nic nie wiemy. Autor książki „21 Lekcji Na XXI Wiek” chce otworzyć nam oczy na prawdę, jaka nas otacza. Harari w swoich krótkich rozdziałach zaprasza nas do dyskusji o problemach naszego wieku.

Autor w swojej powieści stawia człowieka w niezręcznym świetle. Zadaje prowokacyjne pytania, na które sam potrafi błyskotliwe odpowiedzieć.

Problem naszego świata jest często przez nas niezauważony, lub nie chcemy go widzieć. Każda katastrofa dzieje się na naszych oczach. Czy to człowiek jest sam sobie winien? Harari w prosty, ironiczny sposób opisuje, do czego doprowadził człowiek: dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co to zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i świecie, jaki stworzył? Autor w swojej książce rozwiewa nasze wątpliwości na trudne pytania dotyczącego naszego świata.

Poradnik zakupowy książki

Inne popularne książki w 2023 roku – jaką książkę warto wybrać ?

Na pierwszym miejscu chcielibyśmy przedstawić państwu książkę pt. „Położona z Auschwitz” Magdy Knedler. Jest to prawdziwa historia Stanisławy Leszczyńskiej. Położna z Łodzi trafiła do KL Auschwitz. Podczas pobytu ryzykowała życiem, pomagając innym kobietom. Bez sprzętu medycznego, wody i w nieludzkich warunkach odebrała ponad 3000 porodów, w których nie zmarło żadne dziecko, ryzykując przy tym nieustannie swoim życiem. Bohaterka książki chroniła dzieci przed eksperymentami i wspierała młode matki, którym siłą odbierano dzieci. Jest to niebywale przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej, którą każdy powinien poznać.

W drugim zestawieniu chcemy przedstawić państwu thriller medyczny pt. „Klinika śmierci”. Autor Harlan Coben przedstawia nam postać doktora Harveya Rikera pracującego w klinice. Poświęcił on całe swoje życie nad wynalezieniem szczepionki na AIDS. W końcu udaje mu się wyleczyć pierwszych pacjentów, jednak sukces nie może trwać wiecznie. Każda z wyleczonych osób pada ofiarą seryjnego mordercy.

Najlepsze książki na wakacje – polecane tytuły

Dużą popularność wśród polecanych najlepszych książek na wakacje ma książka Sylvii Wilczyńskiej „Topielce”. Jest to połączenie typowego kryminału z mocno rozbudowanym śledczym wątkiem i powieści fantasy.

Książka „Oddaj to morzu” Joanny Sykat to opowieść o mierzeniu się z własną przeszłością, dojrzewaniu, miłości i o relacjach rodzinnych. Autorka wskazuje na problemy, które są bliskie większości społeczeństwa.

Jednym z romansów polecanych w tym roku jest książka „Zaczekaj na mnie” Moniki Michalik. Autorka porusza problem przemocy wobec kobiet. Jest to opowieść o tym, żeby nigdy nie tracić nadziei i walczyć o swoje nowe, lepsze życie.

W zależności od upodobań w tym rankingu książek każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Książki mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *