Strona główna » Hobby » Sport » Ranking bieżni elektrycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking bieżni elektrycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking bieżni elektrycznych – dobre i tanie bieżnie elektryczne w 2023 / 2024 roku

Kiedy pogoda za oknem nie dopisuje, a bieganie jest twoim codziennym rytuałem, warto rozważyć zakup bieżni. Jest to najlepszy wybór, jeśli chodzi o sprzęt, który pozwoli nam biegać w domu niezależnie od pogody. Podstawowym krokiem przed zakupem jest zastanowienie się, jaka bieżnia będzie dla nas odpowiednia, jakie posiada parametry, jaką możemy osiągnąć maksymalną prędkość oraz jakie dodatkowo posiada funkcje. Zatem jeśli się zastanawiasz nad jej zakupem, warto zapoznać się z rankingiem bieżni.

Ranking bieżni elektrycznych – TOP 10 najlepszych bieżni elektrycznych

Miejsce Nazwa bieżni elektrycznej Cena Najtańsza oferta
1 Zipro Tekno 1749 zł Sprawdź teraz
2 Zipro Start 2199 zł Sprawdź teraz
3 Nordictrack Commercial 2950 Netl28717 14999 zł Sprawdź teraz
4 Zipro Notus 2999 zł Sprawdź teraz
5 Zipro Bieżnia Pacto Iconsole+ Bluetooth (5221) 2499 zł Sprawdź teraz
6 Hop Sport Elektryczna Hs 1000Lb Wind 215580 1898 zł Sprawdź teraz
7 Hms Be08 Sky Walk Elektryczna 1719103 2599 zł Sprawdź teraz
8 Flow Fitness Perform Elektryczna T3I Ffp16500 15798 zł Sprawdź teraz
9 Proform Bieżnia Elektryczna Performance 375I 4297 zł Sprawdź teraz
10 Horizon Fitness Bieżnia Elektryczna Horizon Fitness Citta Tt5.1 4490 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych bieżni elektrycznych

1. Zipro Tekno

 Zipro Tekno

Cena: ok. 1749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia ZIPRO TEKNO pozwala we własnym domu na prowadzenie treningów w zależności od stopnia zaawansowania: marsz, marszobieg, bieg kondycyjny i szybsze biegi z prędkością do 14 km/h. Ekran bieżni jest podświetlany na niebiesko, dzięki czemu informacje wyświetlane są dobrze widoczne. Na wyświetlaczu widoczne są różne parametry np. czas, prędkość, przebiegnięty dystans i licznik spalonych kalorii. Dodatkowo na poręczach urządzenie posiada dotykowe czujniki, które pozwalają na pomiar pulsu. System Air Cushion składa się z elastomertów oraz poduszek amortyzujących. Ze skutecznością chroni przed powstawaniem urazów oraz przed przeciążeniem stawów. Bieżnia posiada dwa uchwyty na bidon, port jack 3,5 mm + dwa głośniki. Trzy poziomy do regulacji nachylenia pasa biegowego (manualnie). Pas biegowy z antypoślizgową powierzchnią i systemem bezpiecznego opadania jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla biegacza. Bieżnia posiada kółka transportowe, dzięki którym bez trudu można ją przemieszczać na inne miejsca.

2. Zipro Start

 Zipro Start

Cena: ok. 2199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ZIPRO START posiada różne programy treningowe, specjalny program do spalania tłuszczu oraz trzy programy indywidualne, które pozwalają na prowadzenie wydajnych treningów. Na prawej poręczy znajduje się regulacja prędkości co zdecydowanie ułatwia obsługę bieżni. Urządzenie posiada system amortyzacji Air Cushion, który zapobiega obciążeniom stawów oraz chroni przed powstawaniem urazów. Bieżnia Zipro Start została zaprogramowana z 24 programami treningowymi oraz 3 programami manualnymi. Na konsoli znajdują się dwa wbudowane głośniki i gniazdo USB do podłączenia telefonu, bądź odtwarzacza mp3. Dzięki kółkom transportowych możemy bez problemu przestawić bieżnię, a dodatkowo za zasługą systemu bezpiecznego składania bieżni zaoszczędzimy sporo miejsca. Dla wygody użytkownika przyciski start/stop, szybkiej regulacji oraz dotykowe sensory pulsu zostały umieszczone na rękojeściach. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg.

3. Nordictrack Commercial 2950 Netl28717

 Nordictrack Commercial 2950 Netl28717

Cena: ok. 14999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia NORDICTRACK COMMERCIAL 2950 jest zaawansowaną technologicznie bieżnią do użytku domowego. Została wyposażona w szeroki pas bieżni, wentylator AutoBreeze, który jest sterowany automatycznie w zależności od tempa w jakim biegnie osoba użytkująca oraz szeroki zakres regulacji kąta nachylenia w dwóch płaszczyznach. System amortyzacji RunnersFLEX jest zbudowany z dwóch rodzajów poduszek. Jedna zapewnia amortyzację od pasa do bieżni dla stawów, a druga umiejscowiona jest od ramy bieżni i pozwala na odczucie treningu na świeżym powietrzu. Silnik jest cichy, dynamiczny i wyjątkowo wydajny. Ekran dotykowy, w który została zaopatrzona bieżnia jest kolorowy o wymiarze 22’’ kontroluje parametry treningu i pozwala na wybór treningu kompatybilnego z systemem iFit. Poprzez sensory umieszczone na uchwytach oraz system Dual-Grip CardioGrip odbywa się pomiar pulsu. Dodatkowo zestaw zawiera specjalny napiersiowy pas telemetryczny do bezprzewodowego pomiaru tętna. Maksymalna waga użytkownika: 135 kg.

4. Zipro Notus

 Zipro Notus

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia ZIPRO NOTUS to bieżnia z antypoślizgowym pasem biegowym, wyświetlaczem LCD, który z łatwością możemy obsłużyć oraz z dwunastoma programami treningowymi. Wyświetlacz wskazuje nam czas, prędkość oraz ilość spalonych kalorii. System szybkiego składania oraz kółka transportowe są zaletami bieżni. Silnik jest bardzo wydajny oraz pozwala na regulację prędkości biegu co 0,1 km/h. System amortyzacji składa się z ośmiu elastomerów i dwóch poduszek znajdujących się na całej powierzchni bieżni. Z pewnością takie rozwiązanie zapewni maksymalną ochronę stawów oraz ewentualnych uderzeń. Urządzenie posiada dwa uchwyty na bidony. Bieżnia jak na taką wysoką funkcjonalność jest tania, a przy tym bardzo dobra jakościowo. Maksymalna waga użytkownika to 150 kg. Dodatkowo bieżnia posiada funkcję automatycznego wyłączenia wyświetlacza po 10 minutach bezczynności – co pozwala na zaoszczędzenie energii.

5. Zipro Bieżnia Pacto Iconsole+ Bluetooth (5221)

 Zipro Bieżnia Pacto Iconsole+ Bluetooth (5221)

Cena: ok. 2499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ZIPRO BIEŻNIA PACTO ICONSOLE+ BLUETOOTH jest z pewnością bardzo funkcjonalną multimedialną bieżnią, która daje ogromne możliwości treningowe. Urządzenia posiada duży dotykowy komputer, dzięki któremu bez problemu zmienisz prędkość biegu. Trening może być jeszcze przyjemniejszy dzięki głośnikom oraz wejściu USB do którego podepniesz swoje urządzenie mobilne i włączysz muzykę. Dzięki aplikacji iConsole+ możemy skorzystać z wielu dodatkowych programów treningowych oraz rozszerzymy dzięki temu możliwości komputera bieżni. iConsole+ pozwala na używanie aplikacji Kinomap podczas treningu. Aplikacja przeprowadzi Cię przez wybraną trasę w czasie rzeczywistym. Aplikacja również posiada stały monitoring postępu treningu. Boczne poręcze zostały pokryte przyjemnym w dotyku tworzywem, które zapobiegają ślizganiu się spoconych dłoni. Maksymalna waga użytkownika: 130 kg

6. Hop Sport Elektryczna Hs 1000Lb Wind 215580

 Hop Sport Elektryczna Hs 1000Lb Wind 215580

Cena: ok. 1898 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia elektryczna HS-1000LB Wind jest nowoczesnym sprzętem treningowym do użytku domowego. Posiada specjalny system amortyzacji, który zwiększa bezpieczeństwo użytkowania podczas treningu. Hamulec awaryjny został umieszczony w celu natychmiastowego zatrzymania bieżni w razie zaistnienia potrzeby np. zasłabnięcia, gorszego poczucia się etc. Bieżnia posiada kółka transportowe oraz uchwyt na bidon czy butelkę. Sensory umieszczone na uchwytach pozwolą szybko i dokładnie zmierzyć puls serca. Nad sensorami umieszczono przyciski sterowania, dzięki którym zatrzymasz bądź uruchomisz bieżnię. Model bieżni został wyposażony w cztery amortyzatory, które zapobiegają powstawaniu kontuzji. Dzięki trzypoziomowej regulacji nachylenia kąta możemy biegać także „pod górkę”. Mięśnie nóg, pośladków oraz brzucha zostaną bardziej zaangażowane podczas takiego treningu. Maksymalna waga użytkownika – 150 kg.

7. Hms Be08 Sky Walk Elektryczna 1719103

 

Hms Be08 Sky Walk Elektryczna 1719103

Cena: ok. 2599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia elektryczna BE08 Sky Walk jest technologicznie najnowszym sprzętem treningowym do użytku domowego.  Bieżnia została zaprojektowana z wykorzystaniem designu nowoczesnych telefonów komórkowych. Urządzenie nie zajmuje wiele miejsca – zaledwie 0,06m2 powierzchni, jest bardzo lekka i poręczna, co pozwala na przechowywanie w dowolnym miejscu oraz bezproblemowy transport. Bieżnia posiada intuicyjny system – wystarczy wejść na pas, aby urządzenie automatycznie się włączyło. W przypadku, kiedy przybliżymy się do wyświetlacza prędkość wzrośnie, zaś kiedy oddalimy zmaleje. Silnik bieżni jest bardzo cichy, a jego poziom hałasu wynosi zaledwie 65 dB. Poręcz, która została zamontowana zapewnia bezpieczeństwo podczas biegania. Działanie poręczy opiera się na działaniu teleskopowego mechanizmu, który ustawia poręcz we właściwej pozycji oraz zapobiega jej niekontrolowanemu opuszczaniu. Maksymalna waga użytkownika: 100kg.

8. Flow Fitness Perform Elektryczna T3I Ffp16500

 Flow Fitness Perform Elektryczna T3I Ffp16500

Cena: ok. 15798 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia elektryczna T3i marki Flow Fitness jest solidnym, najwyższej jakości sprzętem do biegania. Posiada 9 calowy dotykowy ekran LCD, pas bieżni o największej na rynku powierzchni, bardzo wytrzymały silnik oraz piętnaście poziomów nachylenia pasa. Właśnie ze względu na dużą odporność wagową aż do 200 kg, konkretną oraz solidną konstrukcję i mocny silnik urządzenie jest odpowiednie do użytku domowego jak i do użytku komercyjnego w siłowniach, hotelach etc. Pas bieżni o wymiarach 157 x 56 cm gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort podczas biegania. Urządzenie jest wyposażone w uchwyty Rapid Shift, które służą do szybkiej i poręcznej zmiany ustawień podczas treningu. Konsola bieżni posiada aż 30 programów treningowych.  Pomiar pulsu możemy zmierzyć za pomocą sensorów umieszczonych na poręczach bądź bezprzewodowo. Zakres prędkości bieżni: 0,5 – 24 km/h. Bieżnia posiada funkcjonalne łącze Bluetooth 4.0

9. Proform Bieżnia Elektryczna Performance 375I

 Proform Bieżnia Elektryczna Performance 375I

Cena: ok. 4297 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bieżnia elektryczna ProForm Performance 375i została zaprojektowana do idealnego treningu w warunkach domowych.  Urządzenie posiada wydajny silnik, system regulacji kąta nachylenia, szeroki pas bieżny oraz aż 20 programów treningowych kompatybilnych z systemem iFit (Bluetooth Smart Enabled – możliwość podłączenia tabletów z systemem Android 5.0 i nowszych oraz iOS w wersji 8.1 lub nowszej. Osiągalna maksymalna prędkość na bieżni to 16 km/h. Powierzchnia pasa bieżni ma wymiary 46 cm x 127 cm. System łatwego składania bieżni z mechanizmem SpaceSaver oraz Easy Lift. Nachylenie bieżni: regulowane elektronicznie w zakresie 0 – 10%. Za pomocą zintegrowanego przycisku kontroli prędkości oraz nachylenia dostosujemy właściwą prędkość oraz nachylenie bieżni. Maksymalna waga użytkownika: 125 kg

10. Horizon Fitness Bieżnia Elektryczna Horizon Fitness Citta Tt5.1

 Horizon Fitness Bieżnia Elektryczna Horizon Fitness Citta Tt5.1

Cena: ok. 4490 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W technologii bieżni HORIZON FITNESS CITTA TT5.1 Variableresponse zastosowano 3-stopniową amortyzację w celu zapewnienia odpowiedniej ilości sprężystości, podczas stawiania stopy uderzenie z przodu pochłania sprężystość, strefa pośrodku „przeprowadza” użytkownika przez krok, a blat z tyłu daje oparcie do wykonywania kolejnych kroków. ViewFit daje możliwość łączenia urządzeń Horizon Fitness oraz przesyłania danych dotyczących odbytego treningu. Wyświetlacz bieżni jest czytelny i łatwy w obsłudze. Kąt nachylenia 0-10% pozwala na dopasowanie treningu indywidualnie do potrzeby użytkownika. Urządzenie posiada siedem programów: interwały, manualny, prędkość, HRC, odchudzanie, programy celowe (kalorie, dystans, kroki) oraz fitness test. Czujniki znajdujące się na uchwytach pozwalają na szybki pomiar pulsu. Bieżnia posiada dodatkowe udogodnienia takie jak: uchwyty na bidony, kółka transportowe, półka na smartfon/tablet, port USB oraz wydłużone poręcze. Maksymalna waga użytkownika: 115 kg

Poradnik zakupowy bieżni elektrycznej

Jak kupić dobrą bieżnię elektryczną? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Podczas wyboru bieżni do użytku domowego z pewnością należy zwrócić uwagę czy bieżnia jest mechaniczna, czy jest elektryczna. Pierwszy rodzaj bieżni jest rozpędzany przez nas samych co wiąże się z tym, że korzystanie z takiej bieżni jest trudniejsze, niż z eklektycznej którą napędza silnik. Nośność sprzętu, czyli dostosowanie bieżni do wagi użytkownika, podawana jest w kilogramach. Kupić można bieżnie 100 kg, 120 kg, 150 kg, a nawet 200 kg. Rozmiar pasa biegowego może być również ważną kwestią ze względu na wzrost osoby, która będzie korzystała z bieżni. Prędkość oraz nachylenie – dwa istotne parametry, które należy dobrać indywidualnie do potrzeb. Funkcje komputera które posiadają bieżnie zazwyczaj są bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim należy zastanowić się nad posiadaniem pulsometru, czas, pokonanego dystansu oraz spalonych kalorii czy też programy treningowe. Dodatkowe wyposażenie jakimi są głośniki, gniazdo USB, gniazdo mini jack czy modułu Bluetooth i Wi-Fi.

Kiedy warto zainwestować w bieżnię elektryczną?

Warto zainwestować w bieżnię eklektyczną, kiedy uwielbiamy biegać, niezależnie od pogody. Bieżnie elektryczne posiadają wiele funkcji pozwalające na dopasowanie treningu do potrzeb użytkownika. Dodatkowo urządzenie elektryczne pozwala na wybór różnych programów treningowych, stopnia nachylenia czy prędkości. Dla osób na poziomie zaawansowanym i dla tych, którym zależy na wynikach najbardziej odpowiednia jest właśnie bieżnia elektryczna, która pozwala na wszelakie dopasowanie treningu.

Jak szybko spala się kalorie na bieżni elektrycznej?

Zazwyczaj, kiedy zwracamy uwagę na bieżnie elektryczne i planujemy zakup jednej z nich do domu, to myślimy głównie o chęci pozbycia się zbędnych kilogramów. Niektórzy nawet od razu doszukują się informacji, ile i jak szybko można pozbyć się kalorii trenując na tym właśnie urządzeniu.

Okazuje się, że warto mieć w domu taką bieżnię. Trzeba tylko wybrać odpowiednią do swoich możliwości i potrzeb, a z pewnością pomoże w tym niejeden ranking. W każdym razie szacuje się, że podczas godzinnego marszu można pozbyć się od 300 do 600 kalorii. Oczywiście wiele zależy od wagi osoby, która wykonuje tę aktywność.

Wybierając spokojny bieg zamiast marszu, można spalić 3-5 kalorii w ciągu minuty, a jeśli tempo wzrośnie, spadać zacznie od 6 do 10 kalorii na minutę. Jest to więc wynik całkiem satysfakcjonujący. Specjaliści zalecają jednak, aby zaczynać od bardzo spokojnego marszu i z biegiem czasu tempo to przyśpieszać.

Profesjonalne bieżnie domowe mają bogaty program, który umożliwia dostosowanie funkcji do możliwości użytkownika. Warto z tej opcji korzystać.

Jaka bieżnia do domu? Najlepsi producenci

Każdy, kto ma zamiar kupić to urządzenie, najczęściej pyta, jaka bieżnia do domu będzie najlepsza. Parametry parametrami, ale na firmę też trzeba zwrócić uwagę. Jeśli więc chodzi o to, która marka jest najczęściej polecana, można bez problemu wymienić kilka firm.

Zdaniem wielu osób najlepsza marka to Zipro. Tuż za nią pojawia się Nordictrack. Na uwagę jednak zasługuje też Hop Sport czy Flow Fitness. W sprzedaży są także urządzenia marki Proform i Horizon Fitness. Chociażby z powyższego rankingu wynika, że czasem nawet tanie bieżnie są naprawdę dobre. Nie należy więc nigdy kierować się ich ceną, a parametrami i firmą. Bo też ważne jest, aby był to sprzęt wiadomego pochodzenia. Łatwiej będzie o części, bez problemu będzie można skorzystać z usługi serwisu. Poza tym dużo przyjemniej ćwiczy się na sprzęcie rekomendowanej firmy, niż tej, o której nikt nigdy nawet nie słyszał. Może to drobnostka, ale dla wielu osób ma znaczenie.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *