Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking blenderów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking blenderów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking blenderów – najlepsze blendery w 2023 / 2024 roku

Jeśli pragniesz wybrać dobry sprzęt AGD do swojej kuchni, to warto, abyś poznał ranking 10 najlepszych blenderów w 2023 / 2024 roku. Urządzenia te są niezastąpione w przygotowywaniu wielu potraw, koktajli, napojów, deserów lub innych specjałów. Dobry, tani blender to doskonała alternatywa dla zaawansowanych technologicznie sprzętów o bardzo skomplikowanej obsłudze. Kompaktowe wymiary tego urządzenia, zaliczanego do kategorii małe AGD, sprawiają, że zmieści się na każdym blacie kuchennym lub w szafce.

Ranking blenderów – TOP 10 najlepszych blenderów

Miejsce Nazwa blendera Cena Najtańsza oferta
1 PHILIPS HR3752/00 1199 zł Sprawdź teraz
2 Camry CR4058 139 zł Sprawdź teraz
3 TEFAL BL435831 214 zł Sprawdź teraz
4 Tefal Perfectmix+ BL811D38 349 zł Sprawdź teraz
5 Philips Zoodler HR2657/90 399 zł Sprawdź teraz
6 Philips Avance Collection HR1672/90 305 zł Sprawdź teraz
7 Philips OnTheGo HR2655/90 348 zł Sprawdź teraz
8 Bosch MSM66150 Biały 149 zł Sprawdź teraz
9 Bosch MSM67170 Czarny 223 zł Sprawdź teraz
10 Philips Avance Collection HR3655/00 688 zł Sprawdź teraz

Najlepsze blendery – recenzje

1. PHILIPS HR3752/00

 PHILIPS HR3752/00

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki blender wybrać do przygotowywania koktajli, to warto, abyś zainteresował się propozycją marki Philips. Model HR3752/00 to próżniowy, wysokoobrotowy blender, który ma moc 1400 W i 35.000 obrotów na minutę. Urządzenie to zapewnia trzy stopnie blendowania. Wbudowana w sprzęt funkcja pulsacji i tryb kruszenia lodu, umożliwi Ci przygotowanie różnego rodzaju koktajli, napojów, sorbetów, musów owocowych oraz lodów. Ten produkt wyróżnia się dodatkiem w postaci wytrzymałego, tritanowego dzbanka, który w całości został wykonany z kopoliestru. Materiał ten jest znacznie lżejszy od szkła, nie wchłania zapachów i nie ulega odbarwieniu, nawet gdy w jego wnętrzu znajdują się takie warzywa, jak buraki czy szpinak. Urządzenie marki Philips wyposażono także w tryb ręczny z regulacją prędkości. To dobry blender, który pozwala na szybkie miksowanie bardzo miękkich owoców i warzyw, a także perfekcyjne rozdrabnianie nasion, orzechów i twardych produktów spożywczy, na przykład kaszy czy ryżu.

2. Camry CR4058

 Camry CR4058

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób pragnie posiadać dobry, tani blender, który ma dodatkowe funkcje, takie jak mielenie kawy, rozdrabnianie i siekanie. Zadanie to doskonale spełni produkt marki Camry. To blender o mocy 1500 W i pojemności kielicha 1,3 l. Dwie prędkości, tryb pulsacyjny oraz funkcja Turbo, umożliwiają skuteczne miksowanie nawet najtwardszych owoców i warzyw, a także kostek lodu. Szklany kielich jest łatwy do czyszczenia, dzięki estetycznemu i precyzyjnemu wykonaniu. To dobry blender, który poradzi sobie nawet z kruszeniem orzechów i nasion. Czteroramienne ostrza, wykonane z bardzo wytrzymałej stali szlachetnej, umożliwiają rozkruszenie ziarenek ryżu czy kaszy. To sprzęt z funkcją Puls, która zwiększa szybkość obrotów ostrza w przypadku bardzo twardych produktów spożywczych. W zestawie z blenderem znajduje się także, montowany na tej samej bazie, rozdrabniacz, służący jako młynek, który można wykorzystać do mielenia palonych ziaren kawy czy przypraw. Produkt marki Camry poradzi sobie także z siekaniem cebuli czy kawałków mięsa, również tego głęboko zamrożonego.

3. TEFAL BL435831

 TEFAL BL435831

Cena: ok. 214 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Tefal stworzyła najlepszy blender, który umożliwia przygotowywanie pysznych koktajli, a także kruszenie i rozdrobnienie bardzo twardych nasion, kawałków lodu czy warzyw. To produkt o bardzo wysokiej mocy i wydajności, wyposażony w szklany kielich o dużej pojemności, który jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Ten dobry blender posiada wbudowany, innowacyjny system, zapewniający optymalną wytrzymałość urządzenia. Bardzo mocny silnik gwarantuje szybkie i bezproblemowe rozdrabnianie różnego rodzaju produktów. Model BL435831 zapewnia o 30% szybsze miksowanie warzyw i owoców, również tych głęboko zamrożonych. Urządzenie to wyposażono w funkcję prostego zamykania i wewnętrzną blokadę, która ułatwia usadowienie kielicha na bazie. Dzięki technologii Click Clean możliwe jest łatwe rozdzielenie uchwytu z ostrzami na dwie części, co znacznie upraszcza czyszczenie tych elementów. Obsługa blendera jest bardzo prosta i komfortowa. Karbowana powierzchnia pokrętła zapewnia jego regulację w trakcie pracy.

4. Tefal Perfectmix+ BL811D38

 Tefal Perfectmix+ BL811D38

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Publikowane na stronach internetowych ranking blenderów umożliwia zakup wysokiej jakości urządzenia. Do tej kategorii zalicza się z pewnością produkt marki Tefal Perfectmix. To urządzenie o mocy 1200 W i pojemności kielicha 2 l. Sprzęt można wykorzystać do mieszania, rozdrabniania, miksowania oraz kruszenia lodu. Wyrób marki Tefal posiada rewolucyjną technologię, która umożliwia blendowanie nawet bardzo twardych składników. Proces ten przebiega sprawnie dzięki sześciu ostrzom, wykonanym ze stali nierdzewnej. Ten dobry blender wyróżnia się bardzo wydajną pracą, przypominającą efekt cyklonu, ponieważ wszystkie składniki wrzucone do kielicha, zostają przyciągnięte do ostrzy. To tani, dobry blender, który gwarantuje idealne mieszanie i kruszenie składników, włącznie z kostkami lodu czy zamrożonymi owocami i warzywami. Jest to możliwe dzięki dwóm poziomom ostrzy ząbkowanych i specjalnie wyszczerbionych. Duża pojemność kielicha pozwala na szybkie i dokładne przyrządzanie potraw dla całej rodziny.

5. Philips Zoodler HR2657/90

 Philips Zoodler HR2657/90

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Philips stworzyła najlepszy blender, który posiada wiele dodatkowych funkcji. To produkt składający się z rozdrabniacza, spiralizera, bidonu, a także końcówek służących do rozdrabniania, ucierania i miksowania. Ten dobry, tani blender może zastąpić wiele urządzeń kuchennych, służących do przygotowywania potraw. Dzięki niemu szybciej rozdrobnisz warzywa i owoce na sałatkę, przygotujesz desery, a także pokroisz warzywa w fantazyjne spirale typu spaghetti, sprężynki i wstążki. Zapewniają to dołączone do blendera wymienne tarcze. Specjalnie zastosowana technologia zapewnia dwa razy dokładniejsze rozdrabnianie wszystkich, znajdujących się w kielichu składników. To blender o kompaktowych wymiarach z intuicyjną obsługą oraz funkcją turbo, która umożliwia bardzo szybkie miksowanie i rozdrabnianie poszczególnych składników. Wymiana tarcz odbywa się przy pomocy jednego przycisku. Dzięki temu wszystkie akcesoria można szybko nakładać i zdejmować. Ten dobry blender o mocy 800 wat jest w stanie rozdrobnić bakalie i kostki lodu. Urządzenie marki Philips posiada osłonkę przeciwrozpryskową.

6. Philips Avance Collection HR1672/90

 Philips Avance Collection HR1672/90

Cena: ok. 305 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecane blendery ręczne służą szybkiemu i łatwemu przygotowaniu wielu potraw. To tanie i łatwe w obsłudze urządzenia, które nie zajmują zbyt wiele miejsca w szafkach kuchennych. Jednym z najbardziej nowoczesnych modeli blenderów ręcznych jest produkt marki Philips Avance Collection. To wydajny sprzęt, wyposażony w silnik o mocy 800 W, technologię szybkiego rozdrabiania i przycisk SpeedTouch, zapewniający bardzo szybkie miksowanie składników. To dobry, tani blender, który ułatwia przygotowywanie świeżych posiłków, bez potrzeby ręcznego ich szatkowania czy mielenia.  To rozdrabniacz w wersji XL, który jest wyposażony w trzepaczkę i funkcjonalny, odporny na uszkodzenia mechaniczne dzbanek. Trójkątny kształt końcówki blendera zapewnia optymalny przepływ składników i doskonałą wydajność miksowania. Dzięki intuicyjnej zmianie prędkości można dopasowywać miksowanie potraw do ich konsystencji. To najlepszy blender do szybkiego, ręcznego mielenia orzechów, sera, czekolady, mięsa, a także siekania cebuli czy ziół.

7. Philips OnTheGo HR2655/90

 Philips OnTheGo HR2655/90

Cena: ok. 348 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki blender kupić, warto, abyś zwrócił uwagę na produkt marki Philips Onthego. To sprawnie działający ręczny blender o mocy 800 W i wielkości pojemnika, która wynosi pół litra. Urządzenie działa w 2 trybach pracy-Turbo oraz pulsacyjnym. To dobry blender ręczny, który ma funkcję miksowania, mieszania, ubijania i blendowania oraz rozdrabniania. Urządzenie jest w stanie rozdrobnić wszystkie składniki o 30% szybciej i dwa razy dokładniej niż inne tego typu sprzęty, które są dostępne w sprzedaży. Bardzo nowoczesna konstrukcja dzbanka, który przypomina swoim kształtem trójkąt, gwarantuje optymalny przepływ składników i maksymalną wydajność pracy tego blendera. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego modelu, to z pewnością będziesz zaskoczony funkcją zmiennej regulacji prędkości, która umożliwia obsługę blendera jedną ręką, przy pomocy znajdującego się na górze przycisku. Ten dobry blender doskonale poradzi sobie z bardzo twardymi składnikami, między innymi pistacjami, migdałami czy orzechami.

8. Bosch MSM66150 Biały

 Bosch MSM66150 Biały

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Według opinii klientów najlepszy blender, o ergonomicznym kształcie i łatwej obsłudze to model stworzony przez firmę Bosch. Ten wydajny blender ręczny o mocy 600 W posiada nóż z czterema ostrzami wykonanymi z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Gwarantują one szybkie, dokładne i łatwe rozdrabnianie wszystkich składników oraz zapobiegają rozpryskiwaniu potraw. Ten dobry blender wyróżnia się lekką obudową z bardzo miękkim w dotyku uchwytem, który gwarantuje wygodne i bezpieczne ułożenie dłoni w czasie pracy. Urządzenie marki Bosch posiada płynną regulację prędkości w ramach 12 wbudowanych ustawień. Oprócz tego dostępna jest także funkcja pracy Turbo, zapewniająca bardzo szybkie miksowanie, blendowanie i rozdrabnianie składników. W zestawie znajduje się także końcówka do ubijania, która nadaje się do przygotowywania deserów, wypieków i innych potraw, których składnikiem jest śmietana lub mleko. Ten tani, dobry blender posiada także pojemnik do miksowania i odmierzania składników z łatwą do zamykania i zdejmowania pokrywą.

9. Bosch MSM67170 Czarny

 Bosch MSM67170 Czarny

Cena: ok. 223 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wiele osób zastanawia się, jaki blender ręczny nadaje się do przygotowywania różnych potraw. Na rynku pojawił się produkt marki Bosch o mocy silnika 750 W i 12 poziomach obrotów. W zestawie znajduje się kielich do miksowania z łatwo zdejmowaną pokrywą, minirozdrabniacz oraz nóż do kruszenia lodu. To dobry, tani blender ręczny wyposażony w końcówki do miksowania i ubijania, a także funkcję Turbo. Jego mocny silnik gwarantuje sprawną i niezawodną pracę, nawet przez kilkadziesiąt minut. Dzięki regulacji obrotów możliwe jest dopasowanie siły mocy urządzenia do rodzaju produktów. To sprzęt, który gwarantuje także pracę pulsacyjną, ułatwiającą przygotowanie musów, deserów, a także miksowanie zup i niektórych koktajli. Sprzęt ten wyposażono w misę roboczą o pojemności 0,6 l, która jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na działanie wysokich temperatur i detergentów, przeznaczonych do zmywania ręcznego i w zmywarkach. Dostępny w zestawie kielich do miksowania z pokrywą może być przechowywany w lodówce.

10. Philips Avance Collection HR3655/00

 Philips Avance Collection HR3655/00

Cena: 669 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W opublikowanym w sieci zestawieniu, którym jest ranking blenderów, wysokie miejsce zajmuje sprzęt znanej marki Philips. Model z serii Collection to wysokoobrotowy blender z solidnie wykonaną bazą,  szklanym kielichem, ostrymi nożami i wieloma parametrami pracy do wyboru. Odpowiednia prędkość obrotów noża, dochodząca do nawet 35. 000 przy mocy silnika 1400 W, gwarantuje doskonałe rozdrobnienie produktów, również twardych owoców, nasion, bakalii lub warzyw. To dobry blender, który może być wykorzystywany do kruszenia lodu, przygotowywania hummusu, przecierów, sorbetów, musów, a także do miksowania i rozdrabniania warzyw i owoców. Urządzenie to można wykorzystać także do przygotowania zdrowych, płynnych dań dla całej rodziny i past do pieczywa. Dzięki wysokim obrotom ten dobry, tani blender jest świetnym urządzeniem kuchennym, w którym można zmielić nawet dwie szklanki kaszy, ryżu lub innych ziaren, otrzymując w ten sposób naturalną i pozbawioną konserwantów mączkę/ panierkę do mięsa.

Poradnik zakupowy blendera

Jaki blender wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki blender wybrać, to warto, abyś zaufał sprawdzonym producentom, oferującym wysokiej jakości urządzenia. Możesz zdecydować się na blender o dużej mocy i funkcji Turbo lub też wybrać kompaktowy sprzęt, który z łatwością zmieści się w szufladzie kuchennej. Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto sprawdzić, czy konkretny model posiada dodatkowe funkcje, które umożliwiają przygotowywanie wielu potraw. Może to być praca w trybie pulsacyjnym lub też opcja, w której blender jest w stanie zastąpić tradycyjnie używany w domu młynek do kawy.

Jakie są rodzaje blenderów?

Polecane blendery są dostępne w kilku wersjach. Mogą to być wysokoobrotowe blendery z solidnie wykonaną bazą i szklanym kielichem o dużej pojemności, jak również sprzęt ręczny z dodatkowym wyposażeniem, np. tarczami do fantazyjnego siekania warzyw czy ubijaczką do mleka i śmietany. W zestawach, oprócz blendera ręcznego są także końcówki służące m.in. do siekania ziół, cebuli lub mielenia ziaren kawy.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, aby kupić najlepszy blender?

Najlepszy blender to urządzenie, które z łatwością zmiksuje, pokruszy i rozdrobni warzywa, owoce, zamrożone kawałki mięsa czy kostki lodu. Zapewniają to odpowiednie ostrza, które powinny być wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, odpornej na tępienie i uszkodzenia mechaniczne. Ważna jest też moc silnika. Im jest ona większa, tym blender pracuje wydajniej i znacznie szybciej, co obniża zużycie energii elektrycznej, potrzebnej do jego zasilania.

Wybór dobrego blendera wymaga dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Warto inwestować w urządzenia renomowanych marek, ponieważ zostały wykonane starannie, estetycznie i posiadają wiele funkcji dodatkowych.

Jak działa blender gastronomiczny?

Uniwersalność zastosowania tego urządzenia kuchennego powoduje, że jest wykorzystywane zarówno w profesjonalnych lokalach gastronomicznych, jak i na potrzeby domowe. Część osób może nie kojarzyć sprzętów, takich jak blendery gastronomiczne. Bywa, że ich zastępczo używana nazwa to miksery ręczne. Zdarza się, że pierwsza jest stosowana zamiennie albo tylko w stosunku do wybranych marek. Można jednak zauważyć związek pomiędzy tymi definicjami i skupić się na działaniu urządzenia. W tym aspekcie pomocny będzie też ranking, prezentujący specyfikę pracy blenderów. Można przyjąć, że miksery mają silniki o mocy od 100 do 500 W, znajdujące się w obudowie. Ich kolejną częścią jest oś wirnika, wyposażona w kółko zębate do mieszadeł. Zwykle tymi końcówkami są klasyczne trzepaki albo haki. Całość uzupełniają kilkustopniowa regulacja prędkości, a także kompaktowa konstrukcja ułatwiająca zastosowanie. Niestety w stosunku do bardziej zaawansowanych wersji, ten mikser trzeba trzymać w ręku podczas pracy.

Jak wybrać dobry blender gastronomiczny? Na co zwrócić uwagę?

Każdy zakup sprzętu użytkowego, również z grupy małego AGD, powinien być poprzedzony dokładną analizą potrzeb i parametrów technicznych. Trzeba znać możliwości wybranego blendera, by poprawnie ocenić jego skuteczność oraz przyszłe przeznaczenie. Wbrew pozorom, nawet tanie modele mogą dawać dobre efekty w określonych pracach kuchennych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić szczególną uwagę na:

 • moc urządzenia,
 • jakość materiału na obudowie,
 • powłokę antypoślizgową w miejscu chwytu,
 • łatwość operowania sprzętem,
 • odporność na korozję,
 • blokadę chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem,
 • prędkość obrotową,
 • dodatkowe funkcjonalności.

Należy wiedzieć, że najlepsze urządzenia w tej kategorii proponują liczne opcje użytkowe. Wystarczy wspomnieć o: ubijaniu, szatkowaniu, miksowaniu, mieleniu, rozkruszaniu lodu czy rozdrabnianiu. Oczywiście przy zainstalowaniu odpowiednich końcówek. Nie można zapomnieć o specyfice czyszczenia tego urządzenia, połączonej z przyjaznym montażem i demontażem elementów.

Najlepsze blender gastronomiczne – polecani producenci

Niezawodne miksery ręczne najłatwiej kupić w oparciu o analizę ich możliwości użytkowych. Jednak większość klientów nie ma wystarczającej wiedzy technicznej, by dobrze ocenić zbiorczy potencjał danego urządzenia. Dlatego uzasadnieniem dla ich wyborów są różne aspekty zakupowe. Począwszy od porady sprzedawcy w salonie, poprzez szczegółowe sprawdzenie opinii w internecie, skończywszy na renomie marki. Wśród producentów polecanych w tej kategorii asortymentu można wymienić firmy:

 • Stalgast,
 • Royal Catering,
 • GGM Gastro,
 • Camry,
 • Hendi,
 • Forgast,
 • Bartscher.

Zastanawiając się, jakie blendery gastronomiczne cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników, trzeba wspomnieć o wariantach kielichowych. To urządzenia stawiane z wbudowanym pojemnikiem na składniki. Są zdecydowanie bardziej zaawansowane, ale przy tym cięższe i nieco mniej poręczne. Jednak obsługa jest także banalnie prosta. Wystarczą: ustawienie trybu, pojedyncze naciśnięcie oraz przytrzymanie pokrywki, na wypadek rozchlapywania zawartości blendera.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *