Strona główna » Hobby » FIlmy » Ranking filmów blu ray
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » FIlmy » Ranking filmów blu ray
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Tanie filmy blu ray – najlepsze filmy blu ray w 2023 roku

Poszukujesz ciekawej pozycji filmowej na popołudnie lub wieczór? A może bogata oferta kanałów telewizyjnych przestała być dla Ciebie wystarczająca? W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking prezentujący najlepsze filmy Blu Ray. Umożliwi on porównanie poszczególnych treści, ułatwi wybór odpowiedniej kategorii, a także pomoże zgłębić konkretne tematy. Dobre filmy Blu Ray będą zgodne z indywidualnymi preferencjami widza oraz zapewnią wysokie doznania dźwiękowe i wizualne danego kina domowego.

Ranking filmów blu ray – TOP 10 najlepszych filmów blu ray

Miejsce Nazwa filmu blu ray Cena Najtańsza oferta
1 Himalaje, Droga Do Nowego Życia (Blu-ray) 8 zł Sprawdź teraz
2 Kraina złoczyńców (Blu-ray) 8 zł Sprawdź teraz
3 Discovery. Ufo Nad ziemią (Blu-ray) 10 zł Sprawdź teraz
4 14 Amazonek (Shi si nu ying hao) (Blu-ray) 10 zł Sprawdź teraz
5 Szokująca ziemia: Ekwador. Ludzie lasów tropikalnych (Blu-ray) 10 zł Sprawdź teraz
6 Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1 (Blu-ray) 16 zł Sprawdź teraz
7 Kłamstwa Armstronga (Blu-Ray, UV) 57 zł Sprawdź teraz
8 Piotruś. Wyprawa Do Nibylandii (Blu-Ray) 19 zł Sprawdź teraz
9 300: Początek Imperium (300: Rise of an Empire) (Blu-ray) 19 zł Sprawdź teraz
10 Les Miserables: Nędznicy (Les Misérables) (2012) (Blu-ray) 53 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych filmów blu ray

1. Himalaje, Droga Do Nowego Życia (Blu-ray)

 Himalaje, Droga Do Nowego Życia (Blu-ray)

Cena: ok. 8 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie filmy Blu Ray mogą być naprawdę interesujące, co udowadnia Himalaje, Droga do Nowego Życia. Jest to opowieść o miłosnych dylematach młodych kobiet, które nie chcą podążać zgodnie ze wskazaniami rodziców i opiekunów. Niestety w surowym klimacie Zanskar, gdzie temperatura spada często do -300C, również obowiązują pewne reguły oraz zasady. Jedynym wyjściem, by nie zostać żoną danego mężczyzny, jest obranie drogi mniszki. Właśnie to wyobrażenie wiedzie w podróż młodą Palkit, która przemierza zamarzniętą rzekę Chaddar, poprzez Ladakh, aż do Delhi. Niestety szlak wiedzie przez bardzo wysokie góry, a wzniesienia często sięgają ponad 5000 m.n.p.m. W rezultacie każda pomyłka może skończyć się śmiercią i zniweczyć starania dziewczyny. W drodze towarzyszy jej także najbliższa przyjaciółka Tenzin, z którą dzieli wszystkie troski oraz życiowe dylematy. Takie pozycje można uznać za faktycznie dobre filmy Blu Ray. Pytanie, czy wyprawa zakończy się szczęśliwie, a kobiety odnajdą przeznaczenie?

2. Kraina złoczyńców (Blu-ray)

 Kraina złoczyńców (Blu-ray)

Cena: ok. 8 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jakie, tanie filmy na Blu Ray są godne polecenia, warto obejrzeć Krainę złoczyńców. Jest to historia pewnej współpracy detektywa Buda Cartera działającego na terenie Baton Rouge. Po wielu, intensywnych próbach schwytania w jego ręce wpada wreszcie przestępca Jesse Weiland. Dostaje jednak od losu drugą szansę, ponieważ otrzymuje propozycję bycia tajnym informatorem. Efektem takiej kooperacji ma być rozbicie groźnej szajki, terroryzującej całą okolicę. Choć pierwsze kroki zdają się przybliżać dwójkę do finału, to z biegiem czasu pojawiają się również komplikacje. To Carter i Weiland stają się głównym celem bandytów, a więc sami muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Podejmują zatem próbę ich uprzedzenia, jeszcze silniej intensyfikując dotychczasowe działania. Od zaangażowania każdego z nich, a także sprzyjających okoliczności zewnętrznych zależy to, czy cała misja się powiedzie. Tanie filmy Blu Ray mogą być zatem niezwykle wciągające. Właśnie taka jest Kraina złoczyńców.

3. Discovery. Ufo Nad ziemią (Blu-ray)

 Discovery. Ufo Nad ziemią (Blu-ray)

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Discovery. Ufo nad ziemią reprezentuje dobre filmy Blu Ray, które są polecane zwłaszcza miłośnikom astronomii i fascynatom zjawisk paranormalnych. Produkcja ma na celu przybliżenie widza do odpowiedzi na pytanie, czy istnieje życie pozaziemskie. Jeśli tak, to jakie, zauważalne symptomy mogą świadczyć o tym, że nie jesteśmy sami we wszechświecie? Spośród wielu ekspertów i naukowców najbardziej wiarygodną jednostką badawczą na Ziemi jest Zespół Szybkiego Reagowania MUFON. Ta mobilna grupa reagowania ze Stanów Zjednoczonych bada wszystkie sygnały pochodzące od mieszkańców kraju i innych części świata. Na miejscu analizuje wybrane sytuacje, prowadząc też pogłębione studium nad wybranymi przypadkami. Discovery. Ufo nad ziemią udowadnia, że nie można podchodzić lekceważąco lub kpiąco do pewnych wniosków naukowych. Zdaniem wielu melomanów jest to wręcz najlepszy film Blu Ray. Ma niebagatelną wartość edukacyjną i może być motywujący dla młodszych odbiorców. Stanie się dla nich zachętą do nauki.

4. 14 Amazonek (Shi si nu ying hao) (Blu-ray)

 14 Amazonek (Shi si nu ying hao) (Blu-ray)

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

14 Amazonek to tytuł, dający się sklasyfikować jako raczej tanie filmy na Blu Ray. Jest to opowieść o sile i harcie ducha kobiet, które stawiają czoła nawet najpotężniejszemu wyzwaniu. Grupa chińskich ochotniczek zbiera się w celu pomszczenia zamordowanego generała. Opracowują chytry plan, który ma zapewnić im zemstę na groźnym wrogu. Operacja odbywa się w XIII-wiecznym cesarstwie Chin, a najeźdźcami stają się brutalni Mongołowie. Taka rywalizacja przebiega bez jakichkolwiek zasad, a zwycięstwo oznacza życie oraz przejęcie władzy na danym terytorium. Druga strona walczy o jej utrzymanie, a także przeciwstawienie się skrajnej nieprawości. Niezależnie od płci i pochodzenia, to właśnie kobiety otrzymują wewnętrzne powołanie do podjęcia działań bitewnych. Choć kosztuje to je niebywale dużo sił, doskonała organizacja walki przynosi zaskakujące rezultaty. Czy jednak wystarczą one, by pokonać bardzo liczną armię najeźdźcy? Czasem, nawet najlepsze filmy Blu Ray nie zapewniają podobnych wrażeń.

5. Szokująca ziemia: Ekwador. Ludzie lasów tropikalnych (Blu-ray)

 Szokująca ziemia: Ekwador. Ludzie lasów tropikalnych (Blu-ray)

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla niektórych odbiorców treści związanych z: kulturą, stylem życia, egzotycznym klimatem oraz antropologią, najlepszy film Blu Ray to Szokująca ziemia: Ekwador. Ludzie lasów tropikalnych. Jest to opowieść o funkcjonowaniu lokalnych społeczności, które muszą mierzyć się z licznymi wyzwaniami dnia codziennego. Bezpośredni kontakt z drapieżnikami, walka o przetrwanie w dziczy, a także zmienna i kapryśna pogoda są pogłębione o wiele klęsk żywiołowych. Ochrona własnego dobytku, zdobycie pożywienia dla siebie i rodziny oraz zamieszkiwanie z dala od cywilizacji wyróżniają niektóre ludy z tego kraju Ameryki Południowej. Są one świetnym przykładem na to, jakie wartości obowiązują poza światem konkurencji rynkowej i dużych projektów finansowych. Warto dodać, że widzowie zobaczą także dorastanie w krainie Indian Guarani. Ten naród liczący kiedyś ponad 120 tys. osób, dziś składa się zaledwie z  87. Nie zdradziły ideałów i dalej walczą o pokój. Takie projekcje można uznać za dobre filmy Blu Ray.

6. Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1 (Blu-ray)

 Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1 (Blu-ray)

Cena: ok. 16 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1 to klasyka prezentująca najlepsze filmy Blu Ray. Jest to opowieść o świecie: czarów, magii i fantastyki, w którym jednak istnieją pewne, uniwersalne wartości. Ponadczasowa walka dobra ze złem, a także troska o losy słabszych są motywem działania bohatera. Tym razem z dwójką swoich przyjaciół – Hermionem i Ronem musi odnaleźć Horkusy. Są to dość tajemnicze i nieodkryte przedmioty, w których ponoć znajduje się cząstka duszy Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymieniać. Będzie kluczowa w starciu z wrogimi zastępami Voldemorta, pragnącego przejąć pełnię władzy oraz kontroli w Hogwarcie. Sporym wsparciem są wskazówki Dumbledore’a, który stara się zza grobu dawać znaki prowadzące na odpowiedni szlak. Niewątpliwie, ten tytuł można uznać nawet za najlepszy film Blu Ray. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań widza w tej kategorii. Jeśli Harry Potter i Insygnia Śmierci to tytuł wzbudzający zainteresowanie, może on liczyć na dwie i pół godziny rozrywki.

7. Kłamstwa Armstronga (Blu-Ray, UV)

 Kłamstwa Armstronga (Blu-Ray, UV)

Cena: ok. 57 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy film Blu Ray to zdaniem wielu widzów właśnie Kłamstwa Armstronga, który z pewnością zaciekawi nie tylko miłośników sportu czy kolarstwa. Jest to historia multimedalisty oraz triumfatora wielu, prestiżowych wyścigów, który przez lata stosował niedozwolone wspomaganie farmakologiczne. Ta kronika jest próbą rozliczenia się z przeszłością, która, choć bogata w ogromne sukcesy sportowe, to kładzie się cieniem na reputację znakomitego kolarza. Lance Armstrong nie chce usprawiedliwiać swoich czynów, lecz zamierza wyjaśnić motywy kierujące nim przy świadomym zażywaniu dopingu. Są one o tyle szokujące, że wcześniej dał się poznać światu jako filantrop wrażliwy na ludzką krzywdę oraz walkę z najgroźniejszymi chorobami. Sam pokonał nowotwór i skutecznie wrócił do dalszego ścigania na rowerze. Takie ekranizacje biograficzne to dla dużej grypy widzów najlepsze filmy Blu Ray. Choć odzierają człowieka z intymności, to pokazują go w pełni, bez zbędnych ozdobników. Każdy mistrz ma drugą twarz.

8. Piotruś. Wyprawa Do Nibylandii (Blu-Ray)

 Piotruś. Wyprawa Do Nibylandii (Blu-Ray)

Cena: ok. 19 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stosunkowo tanie filmy Blu Ray to między innymi Piotruś. Wyprawa do Nibylandii. Jest to wzruszająca historia sieroty, która trafia do zupełnie nowego i nieznanego sobie świata. Choć staje się to kraina niezgłębionej rozrywki oraz zabawy, to są w niej także pewne niebezpieczeństwa. Chłopiec musi stawić im czoło, by nauczyć się walki z przeciwnościami losu. W międzyczasie uświadamia sobie własne powołanie, a dalszą misję realizuje już jako Piotruś Pan. Jego wcześniejsza, buntownicza natura okazuje się przydatna w starciach z wojownikami czy piratami. Bohater poznaje historię własnego pochodzenia, a także sekret matki. Porzuciła ona go wiele lat temu, skazując poniekąd na krętą ścieżkę dalszych losów. To niesamowite efekty specjalne, przenoszące widza w krainę magii i urzekających zjawisk. Niektórzy uważają go wręcz za najlepszy film Blu Ray. Co ciekawe, jest to też interesująca propozycja dla tych dorosłych, którzy chcą oderwać się od codzienności i przenieść na chwilę w świat dzieciństwa.

9. 300: Początek Imperium (300: Rise of an Empire) (Blu-ray)

 300: Początek Imperium (300: Rise of an Empire) (Blu-ray)

Cena: ok. 19 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre filmy Blu Ray zapewniają ponadprzeciętne zainteresowanie, a czasem zaangażowanie widza. Za taki można uznać 300: Początek Imperium, który przedstawia opowieść o greckim przywódcy Temistoklesie i jego wiernych wojownikach. W czasie bitwy w 490 roku p.n.e. z jego rąk ginie władca Persji Dariusz. Potomek wypowiada Grekom wojnę, a sam przeistacza się w nieposkromionego wojownika. Choć trzystu Spartan na lądzie wydaje się całkowicie bez szans, to istnieje też opcja powstrzymania najeźdźcy na morzu. Kserkses jest skrajnie zdeterminowany, by pomścić ojca i w tym celu angażuje naprawdę liczne zastępy armii. Alternatywą dla Temistoklesa jest sprytny plan, polegający też na zaangażowaniu posiadanych sił oraz środków. O końcowym wyniku tej rywalizacji ma zadecydować konkretna bitwa, w której dużą rolę odegrają też motywy osobiste. Produkcja jest polecana również młodszym widzom, z uwagi na przybliżanie wielu faktów historycznych. Tanie filmy Blu Ray mogą być zatem zdecydowanie warte zakupu.

10. Les Miserables: Nędznicy (Les Misérables) (2012) (Blu-ray)

 Les Miserables: Nędznicy (Les Misérables) (2012) (Blu-ray)

Cena: ok. 53 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W kategorii najlepsze filmy Blu Ray z pewnością powinien znaleźć się tytuł Les Miserables: Nędznicy. Jest to adaptacja musicalu bazującego na powieści Victora Hugo. Historia opowiada o losach prześladowanego ludu francuskiego, który musi mierzyć się ze srogimi represjami. Główny bohater, czyli Jean Valjean zostaje skazany na ciężkie roboty za kradzież chleba. Choć motywem rabunku był po prostu głód, musi ponieść surowe konsekwencje swego czynu. W międzyczasie przy wydatnym wsparciu biskupa Jean uświadamia sobie misję oraz przyszłe powołanie. Jest to właśnie pomoc ludziom skrzywdzonym przez los oraz potrzebującym wymiernego wsparcia. Niestety realizacja założonego planu napotyka pewne trudności, gdyż Valjeana prześladuje lokalny inspektor policji Javert. Zmory przeszłości nie dają o sobie zapomnieć, choć bohater próbuje na nowo ustalić priorytety i całkowicie poświęcić się innym. Takie historie są wciągające, więc można je uznać za dobre filmy Blu Ray. To wartościowe oraz pouczające kino.

Poradnik zakupowy filmu na Blu Ray

Jakie filmy na Blu Ray najlepiej wybrać? Inne tytuły

Dobre i tanie pozycje w tej kategorii tytułów również mogą być interesujące oraz wciągające. Jednak to najlepsze filmy Blu Ray zapewniają niepowtarzalne przeżycia, a także emocje zachęcające do zobaczenia kolejnych lub podobnych ekranizacji. Wśród szczególnie polecanych można wymienić między innymi:

  • W samym sercu morza,
  • Batman vs Superman Świt Sprawiedliwości,
  • Jedz, módl się, kochaj,
  • Maczeta,
  • Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia,
  • Wrogowie Publiczni,
  • Hulk.

Są to rzeczywiście dobre filmy Blu Ray, które powinny zaciekawić widza.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: FIlmy mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *