Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking generatorów pary
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking generatorów pary
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking generatorów pary – najlepsze generatory pary w 2023 roku

Zastanawiasz się, jaki generator pary sprawdzi się najlepiej? Nasze zestawienie z pewnością pomoże Ci znaleźć odpowiedni sprzęt. Umieściliśmy w nim wyłącznie najlepsze modele, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Użytkownicy chwalą sobie ich funkcjonalność oraz wydajność. Ranking generatorów pary wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zainwestować gotówkę raz, a dobrze. Stawiając na model uznanego producenta można mieć pewność, że posłuży on niezawodnie długie lata.

Ranking generatorów pary – TOP 10 najlepszych generatorów pary

Miejsce Nazwa generatora pary Cena Najtańsza oferta
1 Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60 746 zł Sprawdź teraz
2 Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80 1899 zł Sprawdź teraz
3 Generator pary Philips FastCare GC7710/20 594 zł Sprawdź teraz
4 Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60 1389 zł Sprawdź teraz
5 Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80 1199 zł Sprawdź teraz
6 Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80 625 zł Sprawdź teraz
7 Generator pary Tefal Pro Express Care GV9071 AntiCalc 849 zł Sprawdź teraz
8 Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20 949 zł Sprawdź teraz
9 Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding 407 zł Sprawdź teraz
10 Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30 1399 zł Sprawdź teraz

Najlepsze generatory pary – recenzje

1. Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60

 Generator pary Philips PerfectCare Performer GC8750/60

Cena: ok. 746 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pragniesz zakupić żelazko z generatorem pary? Koniecznie sprawdź prezentowany mode, który został wyprodukowany przez renomowanego producenta. Podwyższona jakość zastosowanych tworzyw sprawia, że jest to inwestycja na długie lata. Moc urządzenia wynosi 2600 W, a maksymalne ciśnienie pary 6,5 bar. Przedstawiany sprzęt nie jest zbyt ciężki, a więc nawet kilkugodzinne prasowanie nie będzie żadnym wyzwaniem. Kolejnym atutem jest fakt, że z łatwością przystosujemy parametry pracy do rodzaju materiału. Niweluje to prawdopodobieństwo przypalenia oraz uszkodzenia tkaniny. Zbiornik wody wynosi 1,8 l, a więc nie trzeba uzupełniać go zbyt często. Plusem jest również zaawansowany system odkamieniania, który ułatwia utrzymanie urządzenia w nienagannym stanie przez długie lata. Technologia OptimalTemp sprawia, że ne musimy ustawiać temperatury ręcznie. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają wygodę użytkowania.

2. Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

 Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking z generatorem pary powstał z myślą o osobach, które unikają zakupów „w ciemno”. Nasz propozycje ułatwią wybór sprzętu, który posłuży przez długie lata. Opisywany model został wykonany z certyfikowanych tworzyw spełniających rygorystyczne normy. Zachwyca on już na pierwszy rzut oka. Modernistyczny, a zarazem efektowny design przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym. Warto dodać, że jest to trwały generator pary, który został w pełni przystosowany do intensywnej eksploatacji. Nie trzeba więc obawiać się kłopotliwych usterek, czy też awarii. Moc opisywanego urządzenia wynosi 2700 W. Ciśnienie maksymalne pary to 8 bar. Prasowanie będzie przebiegać sprawnie, a zarazem niekłopotliwie. Innowacyjny system dopasuje optymalną temperaturę do rodzaju tkaniny. Zmniejsza to ryzyko przypalenia, a jednocześnie stopień wymaganej kontroli. Nie musimy skupiać się na zmienianiu parametrów pracy, gdyż wszystko odbywa się w sposób automatyczny.

3. Generator pary Philips FastCare GC7710/20

 Generator pary Philips FastCare GC7710/20

Cena: ok. 594 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiany ranking żelazek z generatorem pary pozwoli zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Jest to fantastyczna opcja dla tych, którzy pragną zakupić przetestowany sprzęt. Opisywany model o mocy 2400 W doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytku. Obudowa została wykonana z lekkich, a jednocześnie solidnych tworzyw. Certyfikowane materiały nie są podatne na uszkodzenia, czy też negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Warto również wspomnieć o minimalistycznym designie, który przyciąga wzrok. Maksymalne ciśnienie generowanej pary znajduje się na poziomie 5 bar. Omawiany sprzęt gwarantuje szybkie, a zarazem proste prasowanie. Jest to prawdziwym wybawieniem dla tych, którzy nie znoszą tego robić. Usunięcie mocnych zagnieceń z jedwabnej tkaniny przestanie być wyzwaniem. Specjalistyczne zabezpieczenie ułatwia przenoszenie urządzenia i zmniejsza ryzyko przypadkowego oparzenia się. Zbiornik na wodę może być uzupełniony w dowolnej chwili – nawet podczas prasowania.

4. Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60

 Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60

Cena: ok. 1389 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie wiesz, jaki generator pary wybrać? Opisywane urządzenie jest nie tylko mocne, ale również wydajne. Ponadto zapewnia ono optymalne zużycie energii, a więc nie trzeba obawiać się podwyższonych rachunków za prąd. Moc prezentowanego sprzętu to 2400 W. Maksymalne ciśnienie pary znajduje się na poziomie 7 bar. Warto zaznaczyć, że opisywany sprzęt został wykonany z troską o najmniejsze detale. Cechuje się on podwyższoną wytrzymałością oraz niską podatnością na awarie. Sprawia to, że przez długie lata pozostanie on w nienaruszonym stanie. Użytkownicy cenią sobie brak konieczności regulowania temperatury. Wspomniany parametr zostanie dopasowany w sposób automatyczny. Odpowiadają za to zaawansowane czujniki, które rozpoznają typ prasowanego materiału. Nie ma więc znaczenia, czy usuwamy zagniecenia z grubego jeansu, czy też delikatnej satyny. Atutem jest również wysoka ochrona przed przypaleniem.

5. Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80

 Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9650/80

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywane urządzenie to dobry generator pary, który można zakupić w ekonomicznej cenie. Z pewnością zadowoli to tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu. Moc sprzętu wynosi 2400 W, a maksymalne ciśnienie pary znajduje się na poziomie 7,5 bar. Trzeba wspomnieć, że prezentowany model został wykonany z solidnych tworzyw, które zniosą nawet najczęstsze i najbardziej intensywne użytkowanie. Niewątpliwą zaletą jest podwyższona funkcjonalność, która gwarantuje komfort obsługi. Nie musimy zastanawiać się, jaką temperaturę pracy wybrać. Generator pary zrobi to za nas. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Ryzyko przypalenia prasowanej tkaniny znajduje się na bardzo niskim poziomie. Docenią to w szczególności ci, którzy często usuwają zagniecenia z delikatnych materiałów. Niewątpliwym atutem jest także funkcja samoczyszczenia, która wspomaga utrzymanie sprzętu w należytej czystości. System odkamieniania przedłuża również jego żywotność.

6. Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80

 Generator pary Philips PerfectCare Compact GC7833/80

Cena: ok. 625 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli chcesz zakupić dobry, a zarazem tani generator pary, to koniecznie sprawdź parametry prezentowanego modelu. Urządzenie znanego oraz cenionego producenta pozostanie w nienaruszonym stanie długie lata. Charakteryzuje się on niską wagą oraz solidną konstrukcją. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia, czy też negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wielu użytkowników ceni sobie również stylowe wzornictwo, obok którego nie można przejść obojętnie. Moc opisywanego sprzętu wynosi 2400 W. Maksymalne ciśnienie pary znajduje się na poziomie 6 bar. Innowacyjne technologie zapewniają nieprzeciętny komfort eksploatacji. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą uniknąć skomplikowanej obsługi. W tym przypadku przebiega ona w sposób intuicyjny. Nie musimy regulować temperatury, co stanowi spore udogodnienie. Prasowanie stanie się odprężającym zajęciem, a nie przykrym obowiązkiem.

7. Generator pary Tefal Pro Express Care GV9071 AntiCalc

 Generator pary Tefal Pro Express Care GV9071 AntiCalc

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukujesz najlepszego generatora pary, który jednocześnie nie kosztuje majątku? Opisywany model powinien spełnić twoje oczekiwania. Jest on wyjątkowo praktyczny, a jednocześnie wygodny w obsłudze. Należy zaznaczyć, że parametry pracy ustalane są w sposób automatyczny. Jest to korzystne z punktu widzenia użytkownika, który nie musi sortować ubrań przeznaczonych do prasowania. Zaawansowana czujniki chronią przez uszkodzeniem tkaniny. Nie trzeba więc obawiać się, że temperatura pracy będzie zbyt wysoka. Kolejnym atutem jest fakt, że utrzymanie sprzętu w czystości jest niezwykle proste. Warto wspomnieć, że utrzymanie wysokiego poziomu higieny jest podstawą do tego, aby sprawność generatora nie uległa obniżeniu. System antywapienny zmniejsza prawdopodobieństwo gromadzenia się kamienia w zbiorniku na wodę. Nie musimy czyścić go samodzielnie, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu. Moc przedstawianego urządzenia wynosi 2400 W, a maksymalne ciśnienie pary to 7,5 bar.

8. Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20

 Generator pary Philips PerfectCare Elite GC9620/20

Cena: ok. 949 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie masz pomysłu na to, jaki niedrogi generator pary wybrać, to skorzystaj z naszych podpowiedzi. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 2400 W. Maksymalne ciśnienie pary znajduje się na poziomie 6,5 bar. Jest to sprzęt wydajny i w pełni przystosowany do częstego użytkowania. Do jego produkcji wykorzystano solidne komponenty, które nie tracą swoich parametrów użytkowych wraz z upływem czasu. Użytkownicy chwalą sobie również zautomatyzowane działanie. Temperatura dopasowywana jest samoczynnie, a wszystko zależy od tego, jaki typ materiały prasujemy. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Należy również dodać o opatentowanym systemie, który odpowiada za skuteczną eliminację kamienia gromadzącego się w zbiorniku na wodę. Dzięki temu opisywany generator pary znacznie dłużej utrzyma swoją pełną sprawność. Dodatkowym plusem jest funkcja samoczyszczenia.

9. Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding

 Generator pary Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding

Cena: ok. 407 zł
Znajdź najtańszą ofertę

10. Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

 Generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywane urządzenie to dla wielu osób najlepszy generator pary dostępny na rynku. Jest to model o nieprzeciętnych parametrach użytkowych, co usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Dzięki niemu prasowanie ubrań będzie prawdziwą przyjemnością. Nie trzeba obawiać się o przypalenie materiału, czy też inne deformacje. Na specjalną uwagę zasługuje podwyższona moc, która wynosi 2700 W. W dużej mierze to właśnie ona decyduje o efektywnej pracy opisywanego generatora pary. Maksymalne ciśnienie pary to 7,5 bar. Jest to urządzenie o ergonomicznej konstrukcji, które zapewnia prostą i przyjemną obsługę. Technologia automatycznego doboru temperatury znacząco podnosi wygodę eksploatacji. Opisywane żelazko jest lekkie, a zarazem podręczne. Atutem jest również system odkamieniania, który przedłuża żywotność sprzętu. Nie trzeba obawiać się problematycznych osadów, które mogłyby pogorszyć jakość wody i zmniejszyć wydajność pracy.

Wiele osób rozważa zakup dobrego żelazka z generatorem pary. Wbrew pozorom nie musi być to ogromny wydatek. Wydajne sprzęty dostępne są w okazyjnych cenach. Świetnym przykładem jest opisywany model, który został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Moc urządzenia wynosi 2200 W, a maksymalne ciśnienie pary znajduje się na poziomie 5,5 bar, Niewysoka waga sprzętu sprawia, że bez większych trudności utrzymamy je w pionie. Obsługa prezentowanego generatora pary jest intuicyjna, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Za jego pomocą możemy prasować niemal każdy typ materiału, co znacząco zwiększa zakres zastosowań. Należy wspomnieć o praktycznej blokadzie, która ułatwia transport urządzenia. Ryzyko przypadkowego poparzenia się jest wyjątkowo niskie. Model ten posiada kompaktowe wymiary, a więc jego przechowywanie nie będzie żadnym wyzwaniem. Ceramiczna stopa żelazka usprawnia przesuwanie żelazka po wybranej powierzchni.

Poradnik zakupowy generatora pary

Czym jest żelazko z generatorem pary?

Żelazka z generatorem pary cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Te urządzenia maksymalnie wykorzystują właściwości prostujące pary. Dzięki czemu mogą szybciej oraz skuteczniej wygładzić każdą tkaninę. Dodatkowo nie są one ciężkie i nie wymagają wielokrotnego przesuwania stopą po tkaninie. Żywotność ubrań jest wtedy zdecydowanie lepsza, nie zniszczą się pod wpływem tarcia oraz wysokiej temperatury. Gorąca para łatwo przenika w materiał, rozprostowuje go i zmiękcza jego włókna. Wytwarzana jest ona w oddzielnej stacji parowej. Do żelazka prowadzona jest poprzez specjalny gruby przewód, następnie wydostaje się poprzez otwory znajdujące się w jego stopie. Warto tutaj wspomnieć, że im więcej jest tych otworów i im gęściej są rozmieszczone, to para skuteczniej oddziałuje na prasowaną tkaninę. Łatwo można więc stwierdzić, że jakość pracy omawianego żelazka uzależniona jest od ilości generowanej pary i jej ciśnienia. Odpowiednie parametry tego urządzenia sprawią, że prasowanie stanie się o wiele łatwiejsze i szybsze.

Jakie są zalety i wady generatora pary?

Ciekawią Cię zalety generatora pary? Jesteś zainteresowany jego zakupem? To dobre urządzenie sprawi, że:

 • poprawi się jakość i skuteczność prasowania,
 • będziesz miał możliwość prasowania w pionie,
 • mniej czasu poświęcisz na szykowanie ubrań,
 • zminimalizujesz ryzyko zniszczenia swoich delikatnych tkanin,
 • łatwo będziesz operował elementem prasującym,
 • zmiękczysz tkaniny w trakcie prasowania,
 • odświeżysz ubrania.

Generator pary posiada wiele zalet. Jest to niewątpliwie bardzo przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Niestety posiada też pewne wady, z którymi musisz się również zapoznać przed jego zakupem. Zalicza się do nich:

 • zdecydowanie wyższą cenę w stosunku do tradycyjnych żelazek,
 • duże rozmiary – może to sprawiać problemy z jego przechowywaniem,
 • konieczność posiadania specjalnej deski do prasowania, dostosowanej do używania generatora pary,
 • głośna praca urządzenia,
 • wyższy pobór energii elektrycznej.

Jak wybrać najlepszy generator pary? Parametry

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy generator pary? Zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów:

 • ciśnienie pary – im jest wyższe, tym oczywiście lepiej, bo zapewnia wydajniejszą i szybszą pracę urządzenia (najpopularniejsze to około 4 – 8 barów),
 • moc – wpływa na skuteczność, powinna być wyższa nić 2000 W,
 • pojemność zbiornika na wodę – polecany jest przynajmniej dwulitrowy zbiornik, pozwoli on na długą i nieprzerwaną pracę,
 • dodatkowe funkcje – na przykład ekologiczny tryb pracy, dopasowywanie temperatury do rodzaju tkaniny, automatyczne wyłączanie się po upływie określonego czasu bez aktywności oraz wiele innych przydatnych funkcji.

Zakup generatora pary powinien być przemyślany. Warto wybrać taki, który będzie jak najbardziej dopasowany do swoich potrzeb. Na znalezienie najlepszego urządzenia polecany jest ranking, w którym znajdują się same najpopularniejsze propozycje generatorów pary.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *