Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking gniazdek elektrycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking gniazdek elektrycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking gniazdek elektrycznych

Jeżeli jesteś w trakcie remontu i zastanawiasz się jaki osprzęt elektryczny do domu musisz nabyć, to z pewnością elementami, których będziesz potrzebować są gniazdka elektryczne. Kontakty do domu umożliwiają podłączenie sprzętów do sieci elektrycznej budynku. Przy wyborze idealnego gniazdka warto zwrócić uwagę na jego ogólny wygląd, wygodę jego użytkowania, a także na bezpieczeństwo.

 

Nasz ranking gniazdek elektrycznych prezentuje szeroki wybór tych elementów, dzięki czemu możesz wybrać produkt spełniający Twoje wszelkie wymagania.

Ranking gniazdek elektrycznych – TOP najlepszych gniazdek elektrycznych w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Kontakt Simon 54 Premium Gniazdo Wtyczkowe z Uziemieniem I Przesłonami DGZ1Z0111 13 zł Sprawdź teraz
2 Kontakt Simon 54 Premium Gniazdo Wtyczkowe Podwójne z Uziemieniem z Przesłonami DGZ2MZ0111 20 zł Sprawdź teraz
3 Kontakt Simon Gniazdo Ip44 Podwójne Szary ACGZ216 23 zł Sprawdź teraz
4 Schneider Electric Asfora Gniazdo Pojedyncze Białe EPH2800121 7 zł Sprawdź teraz
5 Simon Basic Gniazdo Podwójne Z Uziemieniem Białe BMGZ2M0111 13 zł Sprawdź teraz
6 Legrand Plexo55 Gniazdo Z Klapką 069831 42 zł Sprawdź teraz
7 Kontakt Simon 10 Gniazdo Z Uziemieniem Podwójne Moduł CGZ2M0111 7 zł Sprawdź teraz
8 Kontakt Simon 10 Gniazdo Wtyczkowe Z Uziemieniem Pojedyncze CGZ10111 6 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych gniazdek elektrycznych

1. Kontakt Simon 54 Premium Gniazdo Wtyczkowe z Uziemieniem I Przesłonami DGZ1Z0111

Kontakt Simon 54 Premium Gniazdo Wtyczkowe z Uziemieniem I Przesłonami DGZ1Z0111

Cena: od. 13 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeżeli interesują Cię tanie kontakty elektryczne koniecznie zwróć uwagę na prezentowany przez nas kontakt Simon 54 Premium gniazdo wtyczkowe z uziemieniem i przesłonami DGZ1Z0111. Jest to pojedyncze gniazdko kontaktowe w kolorze białym i wyjątkowo przystępnej cenie. Jego napięcie znamionowe wynosi 250 V, a prąd znamionowy 16A. Posiada także uziemienie. Produkt ma kształt kwadratu o długości boku 7,5cm. Jeśli szukasz prostego, pojedynczego, klasycznego gniazdka to kontakt Simon Premium DGZ1Z0111 spełni Twoje oczekiwania.

 

2. Kontakt Simon 54 Premium Gniazdo Wtyczkowe Podwójne z Uziemieniem z Przesłonami DGZ2MZ0111

Kontakt Simon 54 Premium Gniazdo Wtyczkowe Podwójne z Uziemieniem z Przesłonami DGZ2MZ0111

Cena: od. 20 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeśli zainteresowała Cię poprzednia pozycja w naszym rankingu, ale jednak potrzebujesz podwójnego gniazda to kontakt Simon 54 Premium gniazdo wtyczkowe podwójne z uziemieniem z przesłonami DGZ2MZ0111 jest właśnie dla Ciebie. Zawiera uziemienie typu bolec. Poza wspomnianym uziemieniem, wszystkie gniazdka z serii Simon 54 posiadają przesłony torów prądowych. Osoby, które wybrały je do swojego domu chwalą między innymi ich estetykę wykonania. Gniazdka z serii Simon 54 to tanie kontakty elektryczne, które świetnie spełniają swoją rolę i posiadają 6 letnią gwarancję producenta.

 

3. Kontakt Simon Gniazdo Ip44 Podwójne Szary ACGZ216

Kontakt Simon Gniazdo Ip44 Podwójne Szary ACGZ216

Cena: od. 23 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejna propozycja w naszym rankingu to kontakt Simon Gniazdo Ip44 Podwójne Szary ACGZ216. Producent osprzętu elektrycznego Simon stworzył to gniazdko dla osób, które preferują kontakt z klapką. Jest to wykonane z tworzywa sztucznego podwójne gniazdko kontaktowe w kolorze szarym. Prąd znamionowy to 16A, a napięcie znamionowe tego gniazda wynosi 250V. Posiada uziemienie typu bolec. Ma kształt prostokąta o wymiarach 12 cm x 8 cm.

 

4. Schneider Electric Asfora Gniazdo Pojedyncze Białe EPH2800121

Schneider Electric Asfora Gniazdo Pojedyncze Białe EPH2800121

Cena: od. 7 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jest to pojedyncze gniazdko kontaktowe, w standardowym białym kolorze. Ma kształt kwadratu i wymiary 8,3 cm x 8,3 cm. Posiada czytelne oznaczenia na ramce montażowej, dzięki czemu instalacja elementu jest łatwa i intuicyjna. Mechanizm ukryty jest pod solidną obudową, co zmniejsza ryzyko przypadkowego kontaktu z elementami pod napięciem. Niska cena sprawia, że jest to wyjątkowo ekonomiczny wybór.

 

5. Simon Basic Gniazdo Podwójne Z Uziemieniem Białe BMGZ2M0111

Simon Basic Gniazdo Podwójne Z Uziemieniem Białe BMGZ2M0111

Cena: od. 13 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Białe, podwójne gniazdo Simon Basic BMGZ2M0111 to funkcjonalne gniazdko, które sprawdzi się w Twojej przestrzeni. Wykonane zostało z gładkiego tworzywa sztucznego, o błyszczącym wykończeniu. Posiada uziemienie. Prąd znamionowy gniazda wynosi 16A, a napięcie znamionowe 250 V. Gniazdko kontaktowe ma wymiary 8 cm x 7,5 cm x 4,5 cm. Jeśli interesują Cię tanie kontakty elektryczne, to gniazdka firmy Simon sprawdzą się znakomicie, gdyż obok niskiej ceny charakteryzuje je także wysoka jakość o którą dba ten sprawdzony producent osprzętu elektrycznego.

 

6. Legrand Plexo55 Gniazdo Z Klapką 069831

Legrand Plexo55 Gniazdo Z Klapką 069831

Cena: od. 42 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Legrand Plexo55 to gniazdo elektryczne z klapką. Posiada wszelkie niezbędne atesty oraz międzynarodowe certyfikaty, które są potwierdzeniem ich jakości. Seria Plexo charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony IP25, dzięki czemu możesz zainstalować kontakty na dworze czy w pomieszczeniach o dużej wilgotności takich jak piwnice, laboratoria czy lokale gastronomiczne. Gniazdka dostępne są zarówno w formie podtynkowej jak i natynkowej. Występują również w kilku wariantach kolorystycznych.

 

Posiada uziemienie typu bolec. Jeżeli szukasz dobrego jakościowo produktu, który można zainstalować w niestandardowych warunkach, to gniazdko kontaktowe Legrand Plexo55 będzie doskonałym wyborem.

 

7. Kontakt Simon 10 Gniazdo Z Uziemieniem Podwójne Moduł CGZ2M0111

Kontakt Simon 10 Gniazdo Z Uziemieniem Podwójne Moduł CGZ2M0111

Cena: od. 7 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejne gniazdko w naszym rankingu to gniazdo z serii Simon 10, wspominanej już wcześniej marki Simon. Jest to podwójne gniazdo wtykowe, które posiada uziemienie. Jest przeznaczone do montażu podtynkowego, z użyciem zatrzasków lub śrub. Stopień ochrony produktu to IP20. Wykonane zostało z tworzywa sztucznego w kolorze białym oraz wyposażone zostało w plastikowy wspornik. Napięcie znamionowe to 250 V, a prąd znamionowy 16 A. Jeśli potrzebujesz naprawdę taniego gniazdka, ale chcesz by mimo to kontakt był bezpieczny i dobrej jakości, wybierz ten produkt.

 

8. Kontakt Simon 10 Gniazdo Wtyczkowe Z Uziemieniem Pojedyncze CGZ10111

Kontakt Simon 10 Gniazdo Wtyczkowe Z Uziemieniem Pojedyncze CGZ10111

Cena: od. 6 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ostatnia pozycja w naszym rankingu gniazdek elektrycznych to kolejne gniazdko elektryczne firmy Simon z serii Simon 10, które posiada jedno gniazdo wtykowe. Jest to bardzo dobre pojedyncze gniazdko o klasie szczelności IP20. Przeznaczone do montażu podtynkowego. W budżetowej wersji gniazd z serii Simon 10 zastosowano masywny mostek wyprodukowany z elastycznego tworzywa, które nie przewodzi prądu, zapewniając tym samym bezpieczeństwo podczas instalacji. Jeśli chcesz kupić tanie, ale dobre kontakty do domu, rozważ wybór gnizdek z serii Simon 10.

 

Poradnik zakupowy gniazdek elektrycznych

Jakie kontakty do domu wybrać?

Jesteś w trakcie remontu i zastanawiasz się jakie kontakty do domu wybrać? Wybierając gniazdko elektryczne trzeba zastanowić się jakie musi posiadać cechy, bowiem produkty te różnią się między sobą takimi istotnymi elementami jak: obecnością lub brakiem uziemienia, ilością kontaktów, natynkowym lub podtynkowym montażem, obecnością wyłącznika, klasą zabezpieczeń oraz obecnością lub brakiem zamykającej klapki. Prawdopodobnie urządzając mieszkanie będziesz potrzebować różnych rodzajów gniazdek w zależności od miejsca ich instalacji i planowanych podłączanych do nich sprzętów, dlatego koniecznie przed zakupem dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *