Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking golarek do ubrań
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking golarek do ubrań
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking golarek do ubrań – najlepsze golarki do ubrań w 2023 roku

Nawet najlepszej jakości ubrania po pewnym czasie zaczynają się mechacić i wyglądają nieestetycznie. Co zrobić, gdy na ulubionym swetrze pojawią się niechciane kuleczki? Wyrzucić żal, bo to przecież ulubiony, ale w zmechaconym chodzić też nie wypada. Radą na zmechacenia są niewielkie golarki do ubrań. Pozwalają na przywrócenie odzieży wełnianej jej pierwotnego wyglądu. Kilka minut i sweter lub płaszcz odzyska swój pierwotny wygląd. Jednak golarka golarce nie jest równa. Nasz ranking golarek do ubrań pozwoli wybrać urządzenie skuteczne i równocześnie tanie.

Ranking golarek do ubrań – TOP 10 najlepszych golarek do ubrań

Miejsce Nazwa golarki do ubrań Cena Najtańsza oferta
1 Philips GC026/00 44 zł Sprawdź teraz
2 Camry CR 9606 48 zł Sprawdź teraz
3 Yu Xin Duża Golarka Do Ubrań 24 zł Sprawdź teraz
4 Philips GC026/80 109 zł Sprawdź teraz
5 MPM LR-027-86 49 zł Sprawdź teraz
6 Łucznik AT 5246 S 29 zł Sprawdź teraz
7 MPM MMU-04 32 zł Sprawdź teraz
8 Gotie GDU-100N 30 zł Sprawdź teraz
9 ELDOM GDS4 28 zł Sprawdź teraz
10 DOMO DO3011 80 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych golarek do ubrań

1. Philips GC026/00

 Philips GC026/00

Cena: ok. 44 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Philips GC026/00 to golarka z dużą głowicą, która znacznie przyśpiesza pracę i pozwala nie tylko na usunięcie zmechaceń ze swetra, ale także z koca, puf lub foteli tapicerowanych. Zamiast kilkudziesięciu minut, wystarczy tylko kilkanaście, by przywrócić im pierwotny wygląd. Golarka przystosowana jest do usuwania zmechaceń z każdego rodzaju tkanin. Z jednakową skutecznością usunie zmechacenia z grubego swetra, wełnianego garnituru, jak i delikatnego kaszmiru czy satyny. To dzięki nasadce regulującej wysokość głowicy delikatne tkaniny nie ulegają uszkodzeniu.

Dzięki szybkim obrotom ostrzy (do 8800 na minutę) zmechacenia zostają szybko usunięte, a tkanina nie ulega zaciąganiu. Trzy różne rozmiary siateczki skutecznie usuwają zmechacenia o różnych rozmiarach, które zbierane są w specjalnym pojemniku. Dzięki dołączonej do zestawu szczoteczki czyszczenie pojemnika i siateczek jest bardzo proste. Zdecydowany lider w rankingu najlepszych golarek.

2. Camry CR 9606

 Camry CR 9606

Cena: ok. 48 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Camry to golarka o szerokiej głowicy, która umożliwia usuwanie zmechaceń nie tylko z ubrań, ale także pościeli, dywanów czy tapicerki samochodowej. Bardzo dobrze usuwa zmechacenia różnej wielkości i przywraca tkaninom ich naturalny wygląd. Dzięki regulowanej głowicy jest uniwersalna i można stosować ją do tkanin grubych i bardzo delikatnych. Żadne z nich nie zostaną uszkodzone. Wystarczy czyszczone ubranie umieścić równo na płaskiej powierzchni i kilka razy przejechać golarką w różnych kierunkach.

Golarka ma zasilanie akumulatorowo-sieciowe, co umożliwia jej użycie w różnych warunkach. Kiedy do oczyszczenia mamy tapicerkę samochodową można korzystać z zasilania bateryjnego, w domu podłączony kabel zapewni możliwość dłuższej pracy, tym bardziej, że jest odpowiednio długi. Golarka jest bardzo łatwa w czyszczeniu, wystarczy ściągnąć siateczkę i wyczyścić ja za pomocą dołączonej do zestawu szczoteczki. Umożliwia to także dokładne wyczyszczenie ostrzy golarki. Golarka wysoko oceniana w naszym rankingu jakość do ceny.

3. Yu Xin Duża Golarka Do Ubrań

 Yu Xin Duża Golarka Do Ubrań

Cena: ok. 24 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mała zgrabna golarka o ergonomicznym kształcie, dzięki temu jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Zasilana jest sieciowo, co zwiększa jej moc i nie ogranicza czasu użytkowania. Doskonale radzi sobie ze zmechaceniami różnej wielkości, które automatycznie trafiają do zdejmowanego zbiorniczka. Małej średnicy głowica co prawda wymaga poświęcenia trochę więcej czasu przy oczyszczaniu swetra lub koca, ale za to doskonale dociera do miejsc trudno dostępnych. Idealna do odnawiania ukochanych pluszaków, foteli lub krzeseł. Jej bardzo dużą zaletą jest nie tylko usuwanie charakterystycznych kulek zmechacenia, ale także włosów i sierści zwierząt.

Trzy stalowe ostrza doskonale radzą sobie ze zmechaceniami o różnych rozmiarach i na różnych powierzchniach. W celu ich oczyszczenia wystarczy zdjąć siateczkę. W czasie przerwy w pracy ostrze golarki chronione jest specjalną nakładką plastikową. Golarka zajmuje czołową lokatę w rankingu tanich golarek do ubrań.

4. Philips GC026/80

 Philips GC026/80

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo dobra golarka do ubrań renomowanej firmy. Zasilana dwoma bateryjkami AA jest urządzeniem całkowicie mobilnym, które ma zastosowanie w warunkach domowych, ale także poza nim, np. w samochodzie do usuwania zmechaceń z tapicerki. Szybko i skutecznie pozwala przywrócić ubraniom estetyczny wygląd. Już nie trzeba zastanawiać się czy można jeszcze chodzić w ulubionym swetrze, czy jednak trzeba go wyrzucić i kupić nowy. Golarka Philips nadaje drugie życie nie tylko swetrom, ale także płaszczom, spódnicom lub delikatnym bluzkom. Regulowana głowica umożliwia usuwanie zmechaceń nawet na najdelikatniejszych tkaninach bez ich zaciągania.
Ściągnięte zmechacenia trafiają do pojemnika, który łatwo można opróżnić, wystarczy uwolnić go z zatrzasku blokującego. Zdejmowane ostrza można łatwo oczyścić za pomocą specjalnego pędzelka. Użytkownicy cenią ją za skuteczność i łatwość użytkowania. W rankingach jakości znajduje się w ścisłej czołówce.

5. MPM LR-027-86

 MPM LR-027-86

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W przypadku tej golarki powiedzenie „mała rzecz a cieszy” jest jak najbardziej uzasadnione. Golarka do ubrań LR-027-86 jest urządzeniem niezwykle wygodnym i praktycznym. Jej ergonomiczny kształt znacznie ułatwia usuwanie zmechacenia z różnego rodzaju tkanin. Dobrze sprawuje się zarówno na małej powierzchni swetra, jak i podczas usuwania zmechaceń z dużej powierzchni tapicerowanej wersalki lub dywanu.

Golarka zasilana jest akumulatorkiem, który może po naładowaniu pracować ponad 30 minut. To czas w zupełności wystarczający na usunięcie zmechaceń z kilku swetrów. Uniezależnienie od kabla elektrycznego pozwala na stosowanie golarki w zupełnie dowolnym miejscu, nawet w samochodzie. Golarka posiada regulowaną wysokość głowicy ułatwiającą usuwanie supełków z różnego rodzaju tkanin, nawet tych najbardziej delikatnych bez ich uszkodzenia. Opiniujący wystawiają najwyższe oceny przede wszystkim za skuteczność i długi czas pracy na jednym ładowaniu.

6. Łucznik AT 5246 S

 Łucznik AT 5246 S

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prosta w obsłudze i bardzo tania golarka do ubrań znanej i cenionej polskiej firmy. Golarka została zaprojektowana z wielką starannością i doskonale „leży” w ręce. Bez problemów mogą się nią posługiwać osoby prawo i leworęczne. Jednak ergonomia to nie jedyna jej zaleta. Zasilana akumulatorkiem zapewnia długi czas pracy bez konieczności ładowania. Golarka Łucznika doskonale radzi sobie ze zmechaceniami na swetrach i innych ubraniach. Natomiast usuwanie supełków z powierzchni płaskich wymaga sporego doświadczenia, brak umiejętności może spowodować uszkodzenie tkaniny.

To co zdecydowanie wyróżnia tą golarkę z wielu innych to zapasowe ostrze, które można wymienić po zużyciu się pierwszego. Dzięki temu golarka może służyć znacznie dłużej. Przez użytkowników ceniona jest za niską cenę i przewodzi w rankingach tanich golarek do ubrań.

7. MPM MMU-04

 MPM MMU-04

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niestety niektóre ubrania po pewnym czasie ulegają zmechaceniu, nawet wtedy, gdy szczególnie o nie się troszczymy. Małe kulki na swetrze i innych rzeczach wyglądają bardzo nieestetycznie. W końcu stajemy przed dylematem wyrzucenia ulubionego swetra. Na szczęście nie jest to rozwiązanie ostateczne. Alternatywą może być usunięcie niepożądanych zmechaceń za pomocą małej golarki MPM MMU- 04. Jest bardzo wygodna w użyciu, a dzięki zasilaniu na baterie może być wykorzystywana do usuwania zmechaceń na meblach tapicerowanych lub z tapicerki samochodowej.

Ostrza przystosowane są do usuwania zmechaceń z różnego rodzaju tkanin, dzięki temu w ciągu kilu minut mogą powrócić do pierwotnego wyglądu. Golarka posiada pojemnik na usuwane zmechacenia oraz szczoteczkę do czyszczenia ostrzy. W razie konieczności można wymienić ostrze na zapasowe, dołączone do zestawu. Zdecydowanie jedna z lepszych golarek do ubrań w kategorii tania golarka ubraniowa.

8. Gotie GDU-100N

 Gotie GDU-100N

Cena: ok. 30 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zmechacenie swetra nie oznacza, że trzeba spisać go na straty i pożegnać się z nim na zawsze. Wystarczy kupić golarkę do ubrań Gotie GDU-100N, by sweter odzyskał swój pierwotny wygląd. To bardzo ergonomiczna golarka, która pozwala uratować nie tylko sweter, ale także bluzki lub odnowić zmechaconą tapicerkę krzeseł i foteli. Dzięki dużej głowicy nie zajmie to dużo czasu. Siateczka głowicy posiada trzy różnej wielkości oczka, dzięki temu skutecznie usuwa zmechacenia od tych najmniejszych do największych. Duży pojemnik nie wymaga ciągłego opróżniania.

Golarka zasilana jest akumulatorkiem, który umożliwia usuwanie zmechaceń w dowolnym miejscu, także z tapicerki samochodowej. Użytkownicy cenią ją przede wszystkim za wszechstronność, usuwa zabrudzenia nie tylko ze swetrów, ale także z polarowych bluz lub delikatnych bluzek. Zawsze znajduje się na czołowym miejscu naszego rankingu jakości.

9. ELDOM GDS4

 ELDOM GDS4

Cena: ok. 28 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejna mała i tania golarka do ubrań. Mimo swoich niewielkich rozmiarów doskonale radzi sobie nawet z dużymi zmechaceniami. Pracuje cicho i bardzo szybko, dlatego oczyszczenie nawet dużej powierzchni sofy nie zajmuje dużo czasu. Pojemnik na zmechacenia jest przeźroczysty co pozwala na kontrolowanie stopnia jego zapełnienia. Czyszczenie głowicy jest bardzo proste, wystarczy tylko zdjąć osłonę i siateczkę i za pomocą pędzelka usunąć zmechacenia z nożyka i pozostałych elementów.

Golarka zasilana jest akumulatorkiem, który po naładowaniu może pracować ok. 30 minut. Lampka kontrolna informuje o stanie naładowania akumulatorka, dzięki temu nigdy nie zostaniemy zaskoczeni rozładowaniem. W rankingu jakość do ceny zawsze na jednej z pierwszych pozycji.

10. DOMO DO3011

 DOMO DO3011

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DOMO DO3011 to bardzo dobrej jakości golarka do ubrań znanej belgijskiej firmy. Duża głowica pozwala w krótkim czasie uporać się z wszelkiego rodzaju kłaczkami i kuleczkami. Ergonomiczny kształt ułatwia trzymanie w ręce i zapewnia wygodną pracę. Duży i przeźroczysty pojemnik pozwala na kontrolę jego napełnienia. Dobrze zaprojektowana i wykonana głowica skutecznie usuwa zmechacenia z różnego rodzaju tkanin, od bardzo grubej wełny po delikatny jedwab. Bardzo dużą zaletą tej golarki jest fakt, że nie zaciąga tkanin i nie niszczy ich.

Golarka zasilana jest akumulatorem o długim okresie pracy bez konieczności ładowania. Użytkownicy bardzo chwalą jej jakość i skuteczność usuwania zmechaceń. Zdecydowany lider rankingów jakości.

Poradnik zakupowy golarki do ubrań

Najlepsze golarki do swetrów – na co zwrócić uwagę?

Golarki do ubrań to małe i tanie urządzenia, dzięki którym możemy przywrócić naszym ubraniom estetyczny wygląd. Cena golarki często niższa jest niż cena jednego swetra, dlatego jej zakup jest bardzo opłacalny. Golarką do ubrań można także odświeżyć tapicerowane meble i usunąć wszystkie zmechacenia.

Pozornie wszystkie golarki są podobne do siebie i mają podobne funkcje, więc często nie zastanawiamy się nad jej wyborem. To błąd, bo potem usuwanie zmechaceń może zajmować dużo więcej czasu.
Wybierając golarkę do ubrań warto zwrócić uwagę na:

• sposób zasilania,
• rodzaj ostrza,
• wielkość głowicy,
• możliwość regulowania wysokości głowicy.

Golarki mogą być zasilane prądem, bateriami lub akumulatorami ładowanymi z sieci. To ostatnie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne i daje możliwość usuwania zmechaceń w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.

Najważniejsze w golarce jest ostrze, od niego zależy dokładność i jakość strzyżenia zmechaceń. Warto wybrać ostrze ze stali nierdzewnej, które nie będzie się szybko tępić. Niektórzy producenci dodają do zestawu ostrze zapasowe, dzięki temu golarka może służyć nawet przez kilka lat.

W sklepach można spotkać golarki z głowicami różnej wielkości. Te z głowicami o średnicy 45 lub 65 mm znacznie przyśpieszają usuwanie zmechaceń nawet z większych powierzchni.
Możliwość regulacji wysokości głowicy i wysokości strzyżenia sprawia, że golarka do ubrań staje się urządzeniem bardzo uniwersalnym i może być używana nie tylko do swetrów, ale także do bardzo delikatnych tkanin.

Wybierając golarkę warto także zwrócić uwagę na jej kształt. Dobrze dopasowana do dłoni nie będzie powodować jej zmęczenia. Nie bez znaczenia jest także wielkość pojemnika na kłaczki i kuleczki. Zbyt mały trzeba kilkakrotnie opróżniać podczas czyszczenia jednego swetra.

Jak usuwać zmechacenia?

Usuwanie zmechaceń nie jest trudne, ale trzeba robić to umiejętnie. Czyszczoną rzecz należy rozłożyć na płaskiej powierzchni, najlepiej stole i wygładzić wszystkie zagniecenia. Golarkę po uruchomieniu należy przyłożyć delikatnie do tkaniny i poruszać nią w górę i w dół aż do usunięcia zmechacenia. Nie wolno golarki mocno dociskać, ponieważ nawet najlepsza golarka do ubrań może zaciągnąć tkaninę lub nawet zrobić dziurę.

Do najpopularniejszych producentów golarek do ubrań należą Philips, Camry, Gotie, Blaupunkt, Łucznik.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *