Aktualizacja rankingu : 01-04-2021

Ranking golarek elektrycznych – najlepsze golarki elektryczne 2020 / 2021 roku

Golenie tradycyjną maszynką jest mało efektywne i zajmuje Ci dużo czasu? A może poszukujesz urządzenia, które lepiej dopasuje się do kształtu twarzy? W odpowiedzi na te potrzeby stworzyliśmy ranking golarek męskich. Pomoże on w porównaniu poszczególnych atutów oraz stosunku jakości do ceny. Ponadto wskaże na przydatne funkcjonalności w zakresie ochrony i pielęgnacji zarostu. Najlepsze maszynki elektryczne będą skuteczne, ale też uniwersalne w zastosowaniu. Zobacz, jaki model spełni Twoje oczekiwania!

Ranking golarek elektrycznych – TOP 10 najlepszych golarek męskich

Najlepsze golarki elektryczne – recenzje

1. Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06

 Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06

Cena: ok. 338 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każda dobra golarka elektryczna musi odznaczać się uniwersalnymi właściwościami. Właśnie taki jest model Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06. Jego główne funkcjonalności to między innymi: wydajne zasilanie akumulatorowe, możliwość golenia na sucho i mokro, nakładany trymer do podgalania wąsów oraz brody, a także uszczelnienie Aquatec wraz z ostrzami MultiPrecision. Gdy użytkownik stawia na szybkość, nie musi stosować pianki. Jednak, gdy zależy mu na świeżości oraz higienie, warto wybrać dodatkowo krem lub żel. Charakterystyka ostrzy powoduje, że doskonale dopasowują się do kształtu i profilu twarzy. Nawet podczas dynamicznego golenia, nie ma ryzyka podrażnień lub zacięć. Efektywność pracy Philips Series 5000 Aqua Touch S5400/06 sprawia, że wystarczy zaledwie kilka powtórzeń, by zyskać całkowitą gładkość. Przydatny jest także wyświetlacz wskazujący aktualny poziom naładowania baterii. Podczas podróży skutecznym zabezpieczeniem będzie z pewnością blokada przed przypadkowym uruchomieniem.

2. Philips Series 5000 S5100/06

 Philips Series 5000 S5100/06

Cena: ok. 294 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zasadniczo, najlepsza golarka męska jest odzwierciedleniem oczekiwań przyszłego nabywcy. Niektórzy stawiają na model Philips Series 5000 S5100/06. Urządzenie wyróżnia się precyzją i dokładnością podczas golenia na sucho. Równocześnie taka czynność jest w pełni bezpieczna dla skóry, ponieważ nie występują podrażnienia czy zaczerwienienia. Wśród pozostałych funkcjonalności tej maszynki można wymienić na przykład: ergonomiczny uchwyt, możliwość pełnego wyczyszczenia pod bieżącą wodą, 5-kierunkowe głowice Flex, precyzyjne ostrza oraz czas pracy bezprzewodowej do 40 minut. Również ładowanie nie trwa długo, ponieważ pełen zasób energii uzyskuje się po godzinie. Philips Series 5000 S5100/06 delikatnie dostosowuje się do krzywizny twarzy, rozpoznając umiejscowienie zarostu. Z tego względu nawet w okolicach szczęki czy szyi wystarczy kilka pociągnięć. Trymer SmartClick to z kolei możliwość podgalania oraz modelowania. Są to zdecydowanie przydatne funkcje dla uzyskania oczekiwanej, męskiej stylizacji.

3. Philips OneBlade Face + Body QP2620/20

 Philips OneBlade Face + Body QP2620/20

Cena: ok. 198 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Klienci budżetowi, którzy zamierzają kupić dobre i tanie urządzenie, powinni rozważyć model golarki Philips Oneblade Face + Body QP2620/20. Uniwersalność funkcji jest zbliżona do tych, jakie posiadają najlepsze maszynki elektryczne. Dlatego zaprezentowana opcja jest polecana mężczyznom, golącym się na gładko lub do pewnego poziomu zarostu. W kompletnym zestawie znajdują się, chociażby: trzy nakładki, osłonka ochronna, nasadki do pielęgnacji ciała i dodatkowe ostrze. Niklowo-metalowo-wodorkowy akumulator pracuje przez 45 minut od momentu pełnego naładowania. Z kolei, do ważniejszych, praktycznych atutów sprzętu należą: dopasowanie do kształtu twarzy, dokładne i precyzyjne osadzenie w dłoni, wymienna głowica, a także czytelny wskaźnik poziomu energii. Trzeba dodać, że każde z ostrzy wystarcza na około cztery miesiące. Jego ewentualna wymiana jest prosta oraz całkowicie bezproblemowa. Philips Oneblade Face + Body QP2620/20 jest w pełni wodoodporny, więc można go również szybko i łatwo wyczyścić.

4. Philips AquaTouch S5050/04

 Philips AquaTouch S5050/04

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprezentowany ranking golarek męskich przedstawia także model Philips Aqua Touch S5050/04. Głównym wyróżnikiem tej opcji jest głowica poruszająca się w pięciu kierunkach. Znacząco zwiększa to szansę na szybkie i skutecznie golenie zarostu na sucho oraz mokro. Można więc używać: pianek, żeli czy kremów, ale też szybko wyrównać brodę przed pójściem do pracy. Inne walory tego urządzenia to przede wszystkim: czytelny wskaźnik poziomu naładowania, blokada przed przypadkowym włączeniem w podróży, możliwość mycia pod wodą oraz system ostrzy ComfortCut. Ten ostatni zapobiega ewentualnemu poranieniu lub podrażnieniu skóry. U wielu mężczyzn zarost pojawia się dość szybko, więc częstotliwość stosowania golarki także jest większa. Philips Aqua Touch S5050/04 to akumulatorowe zasilanie oraz trymer w zestawie. Można zatem szybko wyrównać bokobrody lub niewielki wzorek. Maszynka nie wyrywa pojedynczych włosków i ma zabezpieczenie przed zbyt szybkim nagrzewaniem. Daje to komfort codziennego użytkowania.

5. PHILIPS S1232/41

 PHILIPS S1232/41

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking maszynek elektrycznych uwzględnia model golarki Philips S1232/41. Funkcjonalność, jaką daje zaprezentowane urządzenie, odnosi się między innymi do: możliwości czyszczenia pod bieżącą wodą, wydajnej pracy akumulatora, samoostrzących się ostrzy, łatwej obsługi czy automatycznego dopasowania do kształtu i profilu twarzy. Jest to racjonalna propozycja produktowa, a najlepsze golarki dla mężczyzn mają z nią dużo, wspólnych cech. Kolejna to choćby antypoślizgowy uchwyt, zapewniający stabilność osadzenia w dłoni. Maszynka nie wypadnie z niej, nawet pod wpływem szybkich i nieco gwałtowniejszych ruchów. Trzeba pamiętać, że sprzęt jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na sucho. Nie można więc golić się z użyciem: kremów, pianek albo żeli. Mężczyźni nie muszą obawiać się jednak podrażnień czy niewielkich zranień. Oczekiwane nawilżenie oraz świeżość można zyskać dzięki konkretnym kosmetykom po goleniu. Pielęgnacja zarostu jest naprawdę skuteczna i nie zajmuje wiele czasu.

6. PHILIPS S6640/44

 PHILIPS S6640/44

Cena: ok. 535 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Oczekiwane połączenie trwałości eksploatacyjnej i funkcjonalności użytkowej to właśnie model Philips S6640/44. Ta golarka zapewnia ponadprzeciętny komfort pielęgnacji oraz świetną ochronę przed podrażnieniami. Nawet sucha czy wrażliwa skóra nie będzie posiadała zaczerwienień lub wyprysków. Podstawowe atuty w obszarze funkcjonalności to głównie: niezwykle gładkie golenie przy minimalnym tarciu, możliwość czyszczenia pod bieżącą wodą, opcja użytkowania na mokro i sucho, wytrzymałe ostrza, wskaźnik wewnętrznego zabrudzenia czy czytelny wyświetlacz. Użytkownik nie musi więc kontrolować niektórych parametrów, ponieważ będzie o nich informowany. Ta dobra golarka elektryczna posiada również w zestawie trymer, przydatny do wyrównywania bokobrodów lub linii zarostu. Ruchome głowice optymalnie dopasowują się do owalu twarzy. Operowanie maszynką nie wymaga użycia siły lub nacisku. Atutem jest też dostępność pojedynczych elementów wymiennych, które są osiągalne oraz niedrogie. Klient zyskuje oczywiście dwuletnią gwarancję zabezpieczającą.

7. Braun Series 5 5030S

 Braun Series 5 5030S

Cena: ok. 560 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Posiadacze tej maszynki często wskazują, że najlepsza golarka elektryczna to właśnie Braun Series 5 5030S. Takie stwierdzenie wynika głównie z wytrzymałości oraz funkcjonalności sprzętu. Wśród praktycznych atutów urządzenia można wymienić między innymi: zasilanie akumulatorowo-sieciowe, opcję golenia na sucho i mokro, możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc, wodoodporność oraz ochronę przed podrażnieniami. Braun Series 5 5030S to też technologie MultiHeadLock i AutoSensing. Pierwsza z nich odnosi się do świetnej regulacji głowicy. W ten sposób nie trzeba wielu powtórzeń, by usunąć wszystkie włoski. Z kolei druga to doskonałe dopasowanie do gęstości brody. Jeśli mężczyzna o: suchym, twardym i dużym zaroście pragnie go zupełnie zgolić – nie będzie miał z tym problemu. Zminimalizowane ryzyka wyrywania oraz szarpania to spore atuty w takiej sytuacji. Wreszcie, system ActiLift wyłapie płasko leżące włoski lub te, rosnące w różnych kierunkach. Trzeba tylko pamiętać o utrzymaniu czystości sprzętu.

8. BRAUN Series 7 7899cc SILV/BLK z bazą

 BRAUN Series 7 7899cc SILV/BLK z bazą

Cena: ok. 645 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaką golarkę elektryczną wybrać, warto rozważyć model Braun Series 7 7899CC SILV/BLK Z BAZĄ. Jest to maszynka, która spełni oczekiwania nawet wymagających klientów. Cechuje się skutecznością działania oraz wytrzymałością na ogólnie trudny zarost. Właśnie dlatego jej główne zalety funkcjonalne to: błyskawiczny czas ładowania (tylko minuta), możliwość wychwycenia wszystkich włosków już za jednym pociągnięciem, ergonomiczna budowa i system Clean&Charge. Ten ostatni zapewnia automatyczną oraz kompleksową konserwację urządzenia. Dotyczy to na przykład: czyszczenia, ostrzenia, smarowania, ładownia i suszenia. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej zaawansowanych sprzętów na rynku. Jednak jego kupno oznacza określony wydatek finansowy. Taka inwestycja zapewnia duży komfort, gdyż skraca czas pielęgnacji i porannej toalety. Nowoczesny mężczyzna zyska nie tylko skuteczność, ale też szybkość golenia. Ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem zapewnia wytrzymałe oraz eleganckie etui podróżne.

9. Panasonic ES LV 65 S803

 Panasonic ES LV 65 S803

Cena: ok. 538 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Akumulatorowa golarka Panasonic ES LV 65 S803 to maszynka odpowiednia do każdego rodzaju zarostu. Atutem przemawiającym za jej zakupem są zróżnicowane i zmienne oczekiwania w obszarze stylizacji. Urządzenie poradzi sobie z: podgalaniem kilkudniowej brody, całkowitym wygładzeniem suchego i twardego zarostu oraz precyzyjnym przycinaniem włosków. Najlepsze maszynki elektryczne nie zawsze mają też podobne funkcje. Należy wspomnieć na przykład o: czujniku golenia rozpoznającym różne włoski, możliwości użycia podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem i wibracjach sonicznych generujących mikrodrgania. Ostatnie z wymienionych zdecydowanie ułatwiają czyszczenie, poprzez wydobycie pojedynczych włosków z wnętrza. Czytelny wyświetlacz na bieżąco informuje użytkownika o konieczności podjęcia stosownych działań. Mogą to być: właśnie czyszczenie, ładowanie lub wymiana pojedynczego elementu. Nowoczesne, niebieskie podświetlenie sprawia, że golarka będzie widoczna nawet w zaciemnionym pomieszczeniu.

10. Braun Series 7-7790cc

 Braun Series 7-7790cc

Cena: ok. 647 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niektórzy użytkownicy za najlepsze rozwiązanie w pielęgnacji i goleniu uznają model Braun Series 7-7790CC. Ta maszynka wyróżnia się przede wszystkim: bardzo szybkim ładowaniem, blokadą podróżną, nowoczesnym wyświetlaczem LCD, doskonałą precyzją i jakością ostrzy, a także opcją automatycznej dezynfekcji po każdorazowym użyciu. Ta, dla wielu najlepsza golarka męska posiada też zaawansowane technologie Smart Sonic oraz Smart shaver power & gentle. Pierwsza z nich wyraźnie ułatwia pozbywanie się wewnętrznych zabrudzeń oraz zanieczyszczeń. Usuwanie pozostałości pojedynczych włosków jest szybsze i skuteczniejsze. Z kolei druga to łatwiejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Przy mniejszej liczbie powtórzeń można golić na gładko dany obszar twarzy. Niezależnie od kształtu czy profilu. Czyszczenie pod bieżącą wodą nie wymaga dużo czasu i wysiłku. Również wymiana pojedynczych elementów jest naprawdę łatwa. Wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi oraz postępować zgodnie ze wskazaniami.

Poradnik zakupowy golarki elektrycznej

Jak kupić dobrą golarkę elektryczną?

Decyzja o zakupie urządzenia, jakim jest dobra golarka elektryczna, powinna opierać się na dotychczasowych opiniach użytkowników. Mogą one okazać się pomocne przy weryfikacji jakości sprzętu oraz jego oczekiwanych walorów użytkowych. Znaczenie ma także ogólna renoma marki, która w zestawieniu z ceną może wskazywać na zasadność wyboru. Należy więc porównać jakość z konkretnymi kosztami.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kluczowe atuty sprzętu, które musi posiadać najlepsza golarka męska, odnoszą się do jej funkcjonalności. Podczas poszukiwań urządzenia trzeba zwrócić uwagę na:

 • rodzaj maszynki,
 • dodatkowe wyposażenie w zestawie,
 • formę zasilania,
 • czas pracy i ewentualnego ładowania,
 • specyfikę golenia.

To właśnie powyższe parametry stanowią o wysokiej jakości zakupionego modelu maszynki.

Jakie są rodzaje maszynek elektrycznych?

Zaprezentowany ranking golarek męskich to różne warianty urządzeń. Główne rodzaje maszynek to:

 • foliowe – wyróżniają się prostokątnym kształtem oraz obecnością folii posiadającej otworki. Może być umieszczona pod kątem, co wpływa na dokładność golenia.
 • głowicowe – posiadają dwie lub trzy ruchome głowice, składające się z osłonek oraz nożyków. Mają zabezpieczać przed zacięciem.
 • elektryczne trójfazowe – zestawione z głowic trymujących i foliowych.

Jaka golarka elektryczna męska jest najlepsza?

Zasadniczo, najlepsze golarki dla mężczyzn to te, odpowiadające indywidualnym potrzebom oraz oczekiwaniom użytkownika. Oczywiście uniwersalne znaczenie mają: wytrzymałość akumulatora, jakość ostrzy czy ograniczanie podrażnień skóry. Będą to główne wskaźniki stanowiące o klasie danego sprzętu.

Elektryczne maszynki do golenia – polecani producenci

Wygoda zastosowania, łatwość użycia w podróży czy precyzja cięcia sprawiają, że wielu mężczyzn wybiera właśnie elektryczne maszynki do golenia. Kolejną zaletą jest opcja ich użycia na sucho, a więc bez konieczności rozprowadzania kremu czy pianki. W rezultacie nie trzeba też wycierać pozostałości po zakończonej czynności higienicznej. W tej kategorii urządzeń można również polecić sprawdzonych producentów. Chodzi o marki, takie jak:

 • Xiaomi,
 • Braun,
 • Philips,
 • Remington,
 • Panasonic,
 • Blaupunkt,
 • AEG.

Najlepsza golarka elektryczna to ta, spełniająca indywidualne oczekiwania użytkownika. Uniwersalnymi zaletami większości takich modeli są chociażby: dodatkowe formowanie kilkudniowego zarostu, wyłapywanie pojedynczych, wystających włosków, wodoodporność czy łatwe czyszczenie. Dla zapewnienia ponadprzeciętnej ochrony i komfortu mężczyzn z wrażliwą skórą, producenci dostarczają też maszynki do golenia na mokro. Jednak ilość kremu lub pianki powinna być raczej spora, ponieważ zwiększy to ochronę przed zaczerwienieniem lub podrażnieniem. Wśród propozycji przedstawionych marek są również wersje do golenia na sucho i mokro. W zależności od sytuacji albo upodobań pielęgnacyjnych. Dla lepszej skuteczności liczy się także technika operowania daną golarką.

Jak wybrać najlepszą golarkę elektryczną na prezent?

Specjalistyczny ranking golarek elektrycznych może okazać się pomocny, podczas decyzji o wyborze określonego modelu. Taki zakup, aby był naprawdę trafionym prezentem, powinien podlegać sprawdzeniu. Zwłaszcza pod względem podstawowych parametrów technicznych. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na:

 • rodzaj zasilania,
 • model systemu golenia,
 • dopasowanie do wersji na sucho lub mokro,
 • czas pracy oraz ewentualnego ładowania,
 • ogólną dostępność akcesoriów wymiennych,
 • dodatkowe, opcjonalne możliwości.

W ostatniej z kategorii chodzi o funkcje, takie jak: trymer, tryb unoszenia zarostu, powiadamianie o zużyciu głowicy czy praktyczny wskaźnik poziomu naładowania. Dlatego, decydując się na taki prezent należy przeprowadzić dokładny wywiad, związany z męskimi potrzebami w tym względzie. Choć może to naprowadzić osobę obdarowywaną na rodzaj upominku – jednocześnie uchroni przed nietrafionym podarunkiem. Trzeba wiedzieć, jaki typ golenia preferuje przyszły użytkownik. Czy tylko podcina krótkie włoski, czy też zgala gęstą brodę aż do samej skóry. W zdecydowanej większości salonów stacjonarnych czy sieci sprzedaży online można kupić opakowanie lub torebkę prezentową. Jest to dość ważny detal, o którym warto pamiętać także przy golarce elektrycznej.

Zatwierdź swoją opinię
1
2
3
4
5
Zatwierdź
     
Anuluj

Dodaj opinię

Najlepszy-Ranking.pl
Average rating:  
 0 reviews