Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking jajowarów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking jajowarów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking jajowarów – najlepsze jajowary w 2023 / 2024 roku

Jajowar to automat do gotowania jajek, który pozwala w łatwy sposób uzyskać ich idealną twardość. Czy warto kupić jajowar? Tego rodzaju urządzenie z całą pewnością przyda się osobom, które często jedzą na śniadanie jajka. Jaki jajowar wybrać? Ranking jajowarów 2023 / 2024 przedstawia najlepsze modele, które różnią się pomiędzy sobą między innymi pojemnością. Na wygodę użytkowania urządzenia duży wpływ ma również jego moc oraz sygnał dźwiękowy i regulacja stopnia twardości jajek. Małe jajowary doskonale sprawdzą się dla singli, natomiast te duże przygotują śniadanie dla całej rodziny.

Ranking jajowarów – TOP 10 najlepszych jajowarów

Miejsce Nazwa jajowaru Cena Najtańsza oferta
1 Clatronic EK 3321 59 zł Sprawdź teraz
2 PROFICOOK PC-EK 1139 79 zł Sprawdź teraz
3 Clatronic EK 3497 44 zł Sprawdź teraz
4 Unold 38610 55 zł Sprawdź teraz
5 Severin EK 3161 81 zł Sprawdź teraz
6 Adler Ad4486 69 zł Sprawdź teraz
7 Severin EK 3156 99 zł Sprawdź teraz
8 Camry CR4482 44 zł Sprawdź teraz
9 Sencor SEG 710BP 49 zł Sprawdź teraz
10 Severin EK 3051 79 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych jajowarów

1. Clatronic EK 3321

 Clatronic EK 3321

Cena: ok. 59 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jajowar do gotowania jajek CLATRONIC EK 3321 pozwoli precyzyjnie ugotować jajka na twardo, na średnio lub na miękko. Urządzenie odznacza się nowoczesnym designem i wysoką trwałością, ponieważ powstało ze stali nierdzewnej i z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Urządzenie do gotowania jajek pozwala jednocześnie przyrządzić do 7 jaj, co wystarczy, aby przygotować śniadanie dla całej rodziny. Twardość gotowanych jaj można regulować przy pomocy odpowiedniego pokrętła. Sam włącznik jest natomiast podświetlany i pozwala uruchomić urządzenie za pomocą jednego przyciśnięcia. Sam uchwyt na jaja jest wyjmowany, co ułatwia korzystanie z urządzenia, a także utrzymanie go w czystości. Jajowar CLATRONIC EK 3321 posiada akustyczny sygnał, który informuje o tym, że gotowane jajka są gotowe. Ten tani i dobry jajowar pozwala przyrządzić jednocześnie jaja o różnym stopniu twardości, co jest wyjątkowo przydatną funkcją. Długi kabel ułatwia korzystanie z urządzenia w kuchni, natomiast kompaktowe wymiary pozwalają na jego wygodne przechowywanie.

2. PROFICOOK PC-EK 1139

 PROFICOOK PC-EK 1139

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jajowar PROFICOOK PC-EK 1139 jest przydatny w każdym gospodarstwie domowym. Urządzenie to posiada dwa tryby działania w jednym i poza jajkami o pożądanym stopniu twardości jest również w stanie przyrządzić jajeczne omlety. Odpowiednia wkładka pozwala przygotować jednocześnie trzy mini omlety, które doskonale nadają się na śniadanie. Główna nakładka sprawia natomiast, że jajowar PROFICOOK PC-EK 1139 mieści aż 8 jaj jednocześnie. Urządzenie odznacza się przy tym wyjątkowo kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu nadaje się nawet do małej kuchni. Jajowar PROFICOOK PC-EK 1139 cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, na co wyraźnie wskazuje ranking jajowarów 2023. Urządzenie posiada nieprzywierającą płytę grzewczą, która została stworzona ze specjalnego materiału. Akustyczny sygnał końcowy informuje o tym, że jajka osiągnęły już pożądaną twardość. Ten dobry i tani jajowar jest wyjątkowo precyzyjny, dzięki czemu jajka ugotowane na miękko, na średnio lub na twardo mają idealną konsystencję.

3. Clatronic EK 3497

 Clatronic EK 3497

Cena: ok. 44 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesny jajowar CLATRONIC EK 3497 umożliwia jednoczesne przygotowanie do 6 jaj. Uwagę przyciągają przy tym wyjątkowo niewielkie rozmiary urządzenia, które sprawiają, że model ten stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki jajowar wybrać do małej kuchni. O ugotowaniu się jajek przypomina sygnał akustyczny, w których wyposażony został jajowar CLATRONIC EK 3497. Miseczka grzejna urządzenia pokryta została specjalną powłoką antyadhezyjną, a czyszczenie urządzenia jest wyjątkowo wygodne. Ten mały i tani jajowar charakteryzuje się niskim poborem mocy i pozwala przygotować jajka na twardo, na miękko lub na średnio w wyjątkowo krótkim czasie. W zestawie znajduje się dodatkowy kubeczek z nakłuwaczem do jajek, który zdecydowanie ułatwia jedzenie jajek na miękko. Podświetlany przełącznik pozwala uruchomić urządzenie za pomocą jednego wciśnięcia. Od ilości wlanej do urządzenia wody zależy twardość gotowych jajek, dzięki czemu jajowar CLATRONIC EK 3497 działa wyjątkowo precyzyjnie.

4. Unold 38610

 Unold 38610

Cena: ok. 55 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jajowar UNOLD 38610 to urządzenie o mocy 210 W, które powinno znaleźć się w każdej kuchni. Niezwykle kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że jest to najlepszy jajowar do małej kuchni. Model UNOLD 38610 pozwala na jednoczesne przyrządzenie trzech idealnych jaj. Sygnał dźwiękowy informuje użytkownika o osiągnięciu pożądanej twardości jajek. Dodatkowo informację o włączeniu urządzenia zapewnia dioda kontrolna. Jajowar UNOLD 38610 wyposażony został w wyciągniętą miseczkę grzewczą do jaj, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Zarówno miseczkę na jajka, jak i osłonkę urządzenia, można myć w zmywarce. Obudowa modelu UNOLD 38610 została natomiast wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia dużą trwałość urządzenia. Ranking jajowarów 2023 / 2024 wyraźnie wskazuje na to, że model UNOLD 38610 cieszy się dużą popularnością. Ten dobry i tani jajowar polecany jest przede wszystkim dla singli i dla par. Jajowar pozwoli za każdym razem przyrządzać jajka o idealnej twardości.

5. Severin EK 3161

 Severin EK 3161

Cena: ok. 81 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Automat do gotowania jajek SEVERIN EK 3161 pozwala przyrządzić jajka o idealnej konsystencji. Przy pomocy jajowaru ugotować można jajka na twardo, na miękko, a także jajka na średnio, których gotowanie tradycyjną metodą jest wyjątkowo kłopotliwe. Model SEVERIN EK 3161 zapewnia 3 automatyczne poziomy ustawienia twardości jajek, a wyraźny sygnał dźwiękowy informuje o zakończeniu gotowania. Za zmianę ustawień odpowiada wygodne pokrętło. Jajowar SEVERIN EK 3161 stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki jajowar kupić. Urządzenie o niewielkich wymiarach mieści w sobie maksymalnie 3 jajka. Płyta grzewcza wykonana ze stali nierdzewnej odznacza się wysoką wytrzymałością. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja zabezpieczenia przed przegrzaniem się urządzenia. W zestawie znajduje się specjalny dozownik do wody, który posiada także nakłuwacz do jajek. Przezroczysta pokrywka jest łatwa w czyszczeniu i może być myta w zmywarce. Jajowar SEVERIN EK 3161 to gwarancja jakości.

6. Adler Ad4486

 Adler Ad4486

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jajowar na 8 jaj AD 4486 Adler pozwoli przygotować zdrowe i pożywne śniadanie dla całej rodziny. Urządzenie posiada kompaktowe wymiary, a przy tym jest wyjątkowo poręczne, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Najlepsze jajowary zapewniają możliwość ugotowania jaj o trzech różnych twardościach i tak właśnie jest w przypadku modelu ADLER AD4486. Automatyczny jajowar wystarczy napełnić wodą i włożyć do niego jajka, a urządzenie samo zadba o ich idealną konsystencję. Na tacce grzewczej znajdują się niewielkie szpikulce, które pozwalają nakłuć jajko tak, aby nie pękło w czasie gotowania. Model ADLER AD4486 to doskonały przykład tego, jaki jajowar kupić dla dużej rodziny. Jajowar może ugotować jajka na twardo, na miękko, a także na średnio, co w przypadku tradycyjnego gotowania sprawia wiele problemów. Urządzenie posiada maksymalną moc rzędu 800 W, co zdecydowanie skraca czas potrzebny do gotowania jajek i zdecydowanie usprawnia przygotowanie śniadania.

7. Severin EK 3156

 Severin EK 3156

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jajowar SEVERIN EK 3156 to najlepsze urządzenie do gotowania jajek na śniadanie. Jajowar posiada ergonomiczny kształt i mieści w sobie do 6 jaj jednocześnie. Podstawka grzewcza została wykonana z wysokiej jakości materiału, który jest wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości. Model SEVERIN EK 3156 posiada specjalne szpikulce we żłobieniach na jajka, które nakłuwają skorupkę, aby nie pękała ona w czasie gotowania. Wystarczy umieść jajka w urządzeniu i napełnić je wodą, aby było ono gotowe do użycia. Wygodne pokrętło pozwala wybrać twardość gotowanych jaj. Urządzenie SEVERIN EK 3156 gotuje jajka na twardo, na średnio i na miękko. O zakończeniu gotowania informuje wyraźny sygnał dźwiękowy. Dzięki temu rozwiązaniu można na raz gotować jajka o różnym stopniu twardości, dzięki czemu jajowar SEVERIN EK 3156 pozwoli przygotować jednocześnie śniadanie dla całej rodziny. Duża moc rzędy 400 W pozwala gwarantuje natomiast wyjątkowo krótki czas gotowania, a co za tym idzie, oszczędność energii.

8. Camry CR4482

 Camry CR4482

Cena: ok. 44 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jajowar CAMRY CR 4482 działa w pełni automatycznie i przygotowuje jajka o wskazanym stopniu twardości. Użytkownik może wybierać pomiędzy trzema stopniami twardości, ponieważ jajowar jest w stanie przygotować jajka na twardo, na miękko, a także jajka na średnio. Model CAMRY CR 4482 pozwala jednocześnie gotować od jednego do 7 jaj. Urządzenie informuje o skończonej pracy przy pomocy sygnały dźwiękowego i automatycznie się wyłącza. Ranking najlepszych jajowarów 2023 / 2024 wyraźnie wskazuje, że ten model cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Obsługa urządzenia jest wyjątkowo prosta. Wystarczy umieścić jajka na tacce grzewczej, a następnie napełnić urządzenie wodą przy pomocy dołączonej do zestawu miarki. Stworzona z wytrzymałego tworzywa sztucznego miarka posiada specjalny szpikulec, przy pomocy którego można nakłuć skorupki gotowanych jajek. Ta czynność pozwoli upewnić się, że skorupki jajek nie pękną w czasie gotowania. Jajowar CAMRY CR 4482 odznacza się dużą mocą maksymalna wynoszącą 450 W, co skraca czas gotowania jaj.

9. Sencor SEG 710BP

 Sencor SEG 710BP

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Automat do gotowania jajek SENCOR SEG 710BP mieści jednocześnie aż 7 sztuk jaj. Urządzenie wyposażone zostało w wyjmowany zasobnik na jajka, który zdecydowanie ułatwia ich podawanie. Jajowar SENCOR SEG 710BP pozwala gotować jajka w trzech różnych twardościach. Urządzenie może więc przygotować nie tylko jajka na twardo i jajka na miękko, ale również jaka na półmiękko, które zalecane są między innymi do ryb. Wyciągany zasobnik ułatwia również zachowanie urządzenia we właściwej czystości. Zintegrowany timer elektroniczny z sygnalizacją dźwiękową informuje o zakończeniu gotowania jajek o wybranej twardości. Jajka wystarczy umieścić w specjalnej podstawce, a następnie wlać wodę do pojemnika. Do odmierzenia wody służy dołączona do zestawu miarka. Miarka ta posiada również szpikulec do nakłuwania jajek, aby ich skorupki nie pękały w czasie gotowania. Urządzenie waży jedynie 575 gramów, a jego kompaktowe wymiary pozwalają zmieścić je w każdej szafce. Moc rzędu 380 W pozwala szybko ugotować do siedmiu jaj.

10. Severin EK 3051

 Severin EK 3051

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Urządzenie do gotowania jajek SEVERIN EK 3051 pozwala jednocześnie przygotować od 1 do 6 jajek. Jajowar automatycznie ugotuje jajka o odpowiedniej twardości, a użytkownik może wybierać pomiędzy jajkami na twardo, na miękko i na półmiękko. Gotowanie jajek we wrzątku nie zawsze daje spodziewane rezultaty, jednak jajka gotowane w jajowarze SEVERIN EK 3051 zawsze wychodzą idealnie. Urządzenie powstało z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na odkształcenia, natomiast płyta grzewcza wykonana została z wytrzymałej stali nierdzewnej. Model SEVERIN EK 3051 cieszy się dużą popularnością wśród klientów, na co wskazuje ranking najlepszych jajowarów 2023. O zakończeniu gotowania jajek informuje wyraźny sygnał dźwiękowy. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w zabezpieczenie przeciwko przegrzaniu się urządzenia. W odmierzeniu wody potrzebnej do ugotowania jajek pomaga dołączona do zestawu miarka. Ta sama miarka posiada szpikulec służący do nakłuwania skorupek jajek, dzięki czemu nie pękają one w czasie gotowania.

Poradnik zakupowy jajowaru

Jak działa jajowar?

Jajowar to urządzenie do gotowania jajek, które automatycznie przyrządza jajka o wybranej twardości. Każdy jajowar składa się z płyty grzewczej z powycinanymi formami na jajka oraz pokrywy. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze. Wystarczy umieścić jajka w specjalnych wgłębieniach, delikatnie je nakłuwając. Zapobiegnie to ich pękaniu w czasie gotowania. Następnie wystarczy napełnić pojemnik wodą i ustawić preferowaną twardość jaj, od której zależeć będzie czas pracy urządzenia. Jaki jajowar wybrać? Dobry jajowar powinien mieć dużą moc, ponieważ im większa, tym krótszy czas gotowania jajek. Znaczenie ma oczywiście także pojemność urządzenia, ale ta zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Wyjmowane elementy powinny być przystosowane do mycia w zmywarce, ponieważ zdecydowanie ułatwi to utrzymanie urządzenia w czystości.

Czy warto kupić jajowar?

Jajka to jeden z najlepszych i najpopularniejszych składników śniadań. Ugotowanie jajka o właściwej twardości w garnku może jednak sprawiać wiele problemów, a efekty rzadko kiedy są zgodne z oczekiwaniami. Tutaj pojawiają się polecane jajowary, które pozwolą błyskawicznie ugotować jajka na miękko, na twardo lub na średnio w zależności od indywidualnych preferencji. Jaki jajowar kupić? Poszczególne modele różnią się przede wszystkim wielkością i mieszczą zazwyczaj od trzech do ośmiu jaj. Ranking jajowarów pozwoli porównać cechy poszczególnych urządzeń i wybrać to, które w pełni odpowiada indywidualnym potrzebom.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *