Strona główna » Hobby » Książki » Ranking kalendarzy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Książki » Ranking kalendarzy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: najlepsze kalendarze – dobre i tanie kalendarze w 2023 roku

Kalendarz jest niezwykle przydatnym akcesorium, które pomaga nam dobrze zorganizować czas pracy i czas wolny. Właściwie podstawą każdej efektywnej pracy jest dobra organizacja zadań, szczególnie jeśli mamy ich dużo. Warto zaopatrzyć się w dobry kalendarz kiedy ciągle brakuje nam czasu, zapominamy o ważnych rzeczach, a także kiedy chcemy mieć więcej czasu na przyjemności. Przedstawiamy ranking kalendarzy, który ma na celu pomóc w doborze odpowiedniego modelu.

Ranking kalendarzy – TOP 10 najlepszych kalendarzy

Miejsce Nazwa kalendarza Cena Najtańsza oferta
1 Kalendarz nauczyciela 2023/2021 B6 Sowy 9 zł Sprawdź teraz
2 Kalendarz Nauczyciela A5 2023/2021 Nebraska granat 19 zł Sprawdź teraz
3 Kalendarz biuwar A2 uniwersalny Panta Plast 12 zł Sprawdź teraz
4 kalendarz nauczyciela B6 dzienny Nebraska z gumką – granat 26 zł Sprawdź teraz
5 Kalendarz 2023 Tewo B6 17 zł Sprawdź teraz
6 Kalendarz książkowy 2023/2021, Myszka Minnie, czarny 27 zł Sprawdź teraz
7 Kalendarz 2023 Kieszonkowy Fokus Mix Kolorów 3 zł Sprawdź teraz
8 Przepiśnik Unicorn Interdruk 34 zł Sprawdź teraz
9 Kalendarz książkowy 18M 2023/2021 Łapacz snów ALBI 17 zł Sprawdź teraz
10 Kalendarz Szkolny 2023/2021 B6 Tyg. Salsa morski 21 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kalendarzy

1. Kalendarz nauczyciela 2023/2021 B6 Sowy

 Kalendarz nauczyciela 2023/2021 B6 Sowy

Cena: ok. 9 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kalendarz nauczyciela 2023/2021 B6 Sowy jest bardzo poręcznym terminarzem w formacie B6 (wysokość 125 mm i szerokość – 176 mm). Dzięki temu, że zajmuje bardzo mało miejsca i bez problemu zmieści się w torebce, czy teczce nauczyciela. Układ kalendarium jest bardzo przejrzysty i praktyczny, obejmuje od 29.06.2021 r. do 05.09.2021 r. Miesiące wakacyjne lipiec i sierpień zostały podane w formie skróconej – dwa tygodnie na jednej stronie. Ma to na celu zmniejszenie gabarytu kalendarza, gdy nauczyciele nie mają tyle do zapisania jak w ciągu roku szkolnego. Miesiące od września do czerwca są rozmieszone na tydzień na dwóch stronach, aby było w nim umieścić jak najwięcej informacji. Oprawa jest z miękkiego materiału z PCV. Jest dużo wolnego miejsca na swobodne notatki oraz zawarte są przydatne adresy i linki. Ten dobry kalendarz dla nauczyciela posiada część rozbudowaną informacyjną wzbogaconą o tabele, które są przydatne w pracy pedagoga. Pojedyncze kartki kalendarza są drukowane na białym papierze, kapitałka jest biała, bloki kalendarza szyte są nićmi – co sprawia, że jest mocniejszy. Oprawa jest kartonowa.

2. Kalendarz Nauczyciela A5 2023/2021 Nebraska granat

 Kalendarz Nauczyciela A5 2023/2021 Nebraska granat

Cena: ok. 19 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kalendarz Nauczyciela A5 2023/2021 Nebraska granat to najlepszy kalendarz w formacie A5, który jest nieco większy, niż poprzednia propozycja, ale także jest poręczny i praktyczny. Kalendarz w oprawie Nebarskiego granatu jest zamykany na gumkę, która jest w kontrastowym kolorze czerwieni. Został zaprojektowany tak, aby nauczyciel miał dużo miejsca na swobodne notatki i przemyślenia. Dodatkowo w tym dobrym kalendarzu zostały zawarte przydatne adresy i linki oraz rozbudowana część informacyjna wzbogacona o tabele przydatne w pracy pedagoga. Kalendarium jest od 22 do 05.09.2021 r., a miesiące wakacyjne: lipiec i sierpień są w formacie skróconym – dwa tygodnie na jednej stronie, zaś miesiące od czerwca do września zostały zaprojektowane w układzie tydzień na dwóch stronach, co pozwala na zapisanie wielu informacji. Strony kalendarza są drukowane na białym papierze, bloki terminarza szyte nićmi, a kapitałka i tasiemka są białe. Na oprawie można wykonać dowolny nadruk, tłoczenie i personalizację według upodobań.

3. Kalendarz biuwar A2 uniwersalny Panta Plast

 Kalendarz biuwar A2 uniwersalny Panta Plast

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kalendarz biuwar A2 uniwersalny Panta Plast jest to propozycja na kalendarz na biurko. Jego wymiary to 59 cm x 48 cm, więc idealnie będzie pasował na biurko. Zaletą takiego typu tanich i dużych kalendarzy jest to, że wygodnie możemy na biurku zapisywać ważne dla nas rzeczy, czy planować dzień. Nie ma potrzeby wyciągania kalendarza w formie książki i szukania ważnych informacji. Wystarczy tylko spojrzeć na biurko i odnaleźć tę informację. Kalendarz jest bardzo poręczny, ma aż 30 stron. Najlepsze kalendarze powinny być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego model dostępny jest w wersji kalendarza dwuletniego lub rocznego (bulwar miesięczny – miesiąc na każdej stronie). Jest to idealny projekt kalendarza zgody z zasadami organizacji czasu pracy. Kartki zostały sklejone wzdłuż dolnej krawędzi. Podkładem jest jednostronnie kredowany karton. Kartki kalendarza to offset 80g. Jest to idealna propozycja dla osób, które cenią czas i wygodę. Jest możliwość wykonania nadruku za dodatkową opłatą.

4. kalendarz nauczyciela B6 dzienny Nebraska z gumką – granat

 kalendarz nauczyciela B6 dzienny Nebraska z gumką - granat

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking kalendarzy zawiera kolejne kalendarium od czerwca tego roku do sierpnia kolejnego roku idealne dla każdego nauczyciela. Kalendarz jest w formacie B6 oraz jego zawartość jest bardzo bogata. Odpowiednio zaprojektowany Kalendarz nauczyciela B6 dzienny Nebraska z gumką – granat posiada specjalne miejsca na wprowadzenie planu roku szkolnego, planu lekcji oraz plan dyżuru, co jest dużym ułatwieniem dla nauczyciela. Terminy posiedzeń rady pedagogicznej również będzie bardzo łatwo uzupełnić.  Przydatnymi zawartościami do uzupełnienia dla nauczycieli mogą okazać się również: organizacja roku szkolnego, zebrania z rodzicami, informacje o uczniach, tabele ocen oraz finanse klasowe. Dodatkowo w tym dobrym kalendarzu zostały umieszczone numery telefonów do komórek organizacyjnych MEN i numery telefonów do Ośrodka Rozwoju Edukacji. Uniwersalnymi informacjami są dni wolne od pracy w wybranych krajach, tabela świąt ruchomych, przeliczniki miar długości i prędkości i temperatury, poprawne nakrycie stołu, naczynia do alkoholi, dobór win i napojów, wartości kaloryczne produktów, dzienne zapotrzebowanie kalorii, liczba spalanych kalorii, daty imienin, alfabetyczny skorowidz teleadresowy.

5. Kalendarz 2023 Tewo B6

 Kalendarz 2023 Tewo B6

Cena: ok. 17 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kalendarz 2023 Tewo B6 jest bardzo estetyczny oraz poręczny.  Jego wymiar to B6 (125 mm x 176 mm).  Zawarte w nim miejsca do uzupełnienia takie jak miesięczne i roczne plany są bardzo przydatne dla nauczycieli, a także dla osób, które mają dość dużo codziennych zajęć. Wykaz podstawowych telefonów także może się przydać w każdej sytuacji. To najlepszy kalendarz, który posiada praktyczne miejsce na notatki. Swobodne zapisanie istotnych informacji jest istotne, żeby nie marnować innych potrzebnych miejsc czy wyciągać dodatkowego notesu. Notes na adresy i telefony zawarty w tym kalendarzu to również rewelacyjny pomysł. Zapisanie adresów, które następnie będą nam potrzebne, znajdziemy w jednym miejscu. Przykładowo adresując kartki na święta,  jest to ułatwieniem, gdyż nie będzie trzeba szukać adresów w innych miejscach. Informacje, które również zostały zawarte w tym kalendarzu to: odległości drogowe, wschody i zachody słońca, wschody i zachody księżyca, fazy księżyca, polskie święta i imieniny, mapa drogowa Polski.

6. Kalendarz książkowy 2023/2021, Myszka Minnie, czarny

 Kalendarz książkowy 2023/2021, Myszka Minnie, czarny

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Okładka jak i cały kalendarz jest wykonany z postacią Myszką Minnie. Format kalendarza to 12,5 cm  x 17,5 cm, a liczba stron to 136. Na jednej stronie jest umieszczony cały tydzień, aby osoba użytkująca ten najlepszy kalendarz miała swobodę w zamieszczaniu w nim informacji. Oprawa jest twarda i szyta, co gwarantuje dobre wykonanie kalendarza, grzbiet prosty oraz tasiemkę w celu zaznaczenia strony, do której prawdopodobnie wrócimy. Ogólnie kolorystyka kalendarza to czarny i złoty. Okładka jak i wnętrze jest w tych kolorach. Na początku kalendarza umieszczony jest skrócony aktualny rok, przyszły oraz plan zajęć na  każdy semestr.  Przed każdym miesiącem znajduje się kalendarium miesięczne oraz bardzo dużo miejsca na własne notatki. Ułatwieniem dla uczniów jest przejrzyste miejsce na plan zajęć zawarty w kalendarzu. Kalendarz jest stosunkowo tani, został wyprodukowany w Polsce oraz producent zapewnia, że posiada certyfikat FSC MIX.

7. Kalendarz 2023 Kieszonkowy Fokus Mix Kolorów

 Kalendarz 2023 Kieszonkowy Fokus Mix Kolorów

Cena: ok. 3 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze kalendarze to te, które sprawdzą w każdych warunkach. Kalendarz 2023 Kieszonkowy Fokus Mix Kolorów jest lekki, poręczny i funkcjonalny. Dostępny jest w wielu kolorach, także z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kolor dla siebie. Kalendarz jest bardzo tani, nie zajmuje wiele miejsca. Możemy go schować w torebkę, kieszeń kurtki, a być może nawet zmieści się w portfelu. Informacje, jakie znajdziemy w kalendarzu to skrócone kalendarium roku bieżącego i następnego, miejsce na notatki oraz notes teleadresowy, dzięki, któremu możemy zapisać najważniejsze dla nas numery. Telefony kierunkowe i alarmowe. Daty imienin czy rozkład świąt także mogą okazać się bardzo przydatne. Kalendarz kieszonkowy zawsze możemy mieć pod ręką niezależnie czy jesteśmy w domu. W każdej chwili możemy sprawdzić swój plan na kolejne dni, zapisać ważną dla nas informację oraz sprawdzić numer do wybranej przez nas osoby.

8. Przepiśnik Unicorn Interdruk

 Przepiśnik Unicorn Interdruk

Cena: ok. 34 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kalendarz książkowy 18M 2023/2021 Łapacz snów ALBI jest doskonałym sposobem na lepszą organizację dnia i pracy. Podręczny kalendarz jest w sprawdzonej i praktycznej oprawie. Posiada przejrzysty układ kalendarium. Kalendarz ma format B6 (12,5 cm x 17 cm x 1,5 cm). Zawarte w nim są 18 miesięcy od lipca aż do grudnia przyszłego roku. Układ tygodniowy pozwala na zasypianie wielu informacji czy planu dnia. Kalendarz zawiera dodatkowe kalendarium na kolejne dwa lata. Oprawa jest twarda gąbkowata, a umieszczony na niej łapacz snów daje przyjemnego wyglądu. Najlepszy kalendarz posiada dużo miejsca na własne notatki, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Gramatura papieru to 120 g/m2. Wewnątrz kalendarza znajduje się wstążka do zaznaczenia strony, adresownik oraz linijka. Oprawka jest bardzo przyjemna, miękka. Kalendarz jak na swoje gabaryty, umieszczone w nim informację oraz jakość wykonania jest stosunkowo tani.

9. Kalendarz książkowy 18M 2023/2021 Łapacz snów ALBI

 Kalendarz książkowy 18M 2023/2021 Łapacz snów ALBI

Cena: ok. 17 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Warto posiadać ten kalendarz, chociażby ze względów estetycznych oraz organizacji czasu. Okładka bardzo przekonuje do siebie delikatnością i pomysłowością. Kalendarz Szkolny 2023/2021 B6 Tyg. Salsa morski ma format B6 (176 mm x 125 mm). Jest idealnym rozwiązaniem do torebki. Jest bardzo praktyczny i poręczny. Zawiera w sobie kolejno 12 miesięcy oraz całość to 170 stron. Na dwóch stronach zawarty jest cały tydzień – 7 dni, co pozwala na zapisanie więcej informacji na dany dzień. Dodatkowo pod numerem danego dnia są wymienione imiona, które danego dnia obchodzą imieniny. Papier o gramaturze 80 g chamois. Kalendarz posiada zaokrąglone  narożniki opraw i stron oraz gumkę spinająca całość kalendarza. Ułatwieniem jest elastyczny chwyt na długopis jak i tasiemka w kolorze okładki, którą możemy zaznaczyć dowolną stronę. W kopercie, która znajduje się na odwrocie okładki, możemy umieścić jakiś ważny dokument, czy informację zapisaną na karteczce. Boki kalendarza są dodatkowo zdobione oryginalnym wzorem.

Poradnik zakupowy kalendarza

Kiedy warto kupić dobry kalendarz?

Warto zastanowić się nad kupnem dobrego kalendarza już od najmłodszych lat. Dzieci aktualnie w szkołach mają dużo zajęć, prace domowe także zadawane są na bieżąco, a niestety nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapamiętać, a tym bardziej dzieci. Dziecko zapisując swój plan lekcji oraz zadane przez nauczycieli prace domowe z pewnością niczego nie ominie, a Ty, jako rodzic zawsze możesz sprawdzić, czy dziecko czegoś nie ominęło. Prezentowany ranking kalendarzy zawiera wyselekcjonowane propozycje na rynku, dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jako osoba dorosła warto także posiadać kalendarz. Szczególnie wtedy, kiedy mamy dużo zadań w pracy bądź, kiedy mamy coś do zrobienia za kilka dni. Kalendarz sprawdzi się nawet wtedy, kiedy zapiszemy się do lekarza, z łatwością możemy później do niego zajrzeć i sprawdzić termin. Książka teleadresowa, jaką posiadają kalendarze, może przydać się, kiedy zapomnimy telefonu, bądź nie zapiszemy w nim numeru, a chcemy zadzwonić do danej osoby.

Jakie są rodzaje kalendarzy?

Jest wiele rodzajów kalendarzy. W zależności od zapotrzebowania użytkowników twórcy kalendarzy starają się dopasowywać wielkość kalendarza, czcionkę, kolorystykę czy oprawę. Jednak mimo to możemy je pogrupować:

  • Kalendarze biurkowe;
  • Kalendarze biurkowe;
  • Kalendarze jednodzielne
  • Kalendarze trójdzielne;
  • Kalendarze listkowe;
  • Kalendarze wieloplanszowe;
  • Kalendarze plakatowe.

Jak widać, jest naprawdę dużo dobrych rodzajów kalendarzy. Kalendarz listkowy to tzw. kalendarz kieszonkowy, który jest bardzo mały i poręczny. Kalendarz plakatowy możemy powiesić na ścianie w pokoju, a kalendarz biurkowy umieszczamy na biurku bez potrzeby późniejszego chowania. Kalendarz jednodzielny czy trójdzielny to już indywidualny wybór. Kalendarz wieloplanszowy jest kwestią osobliwą, gdyż zawiera on na każdy miesiąc inną grafikę.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Książki mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *