Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking krajalnic
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking krajalnic
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking krajalnic – najlepsze krajalnice w 2023 / 2024 roku

Obecnie w większości sklepów możemy kupić wędliny, sery lub pieczywo pokrojone. Nie zawsze jednak grubość plasterków odpowiada naszym preferencjom, są za grube lub za cienkie. Kolejną kwestią jest sprawa ich trwałości. Pokrojone znacznie szybciej obsychają, tracą swój apetyczny wygląd. Kto lubi świeże plasterki wędliny na śniadanie powinien zakupić krajalnicę, tym bardziej, że jej cena nie jest wysoka. Jaką krajalnicę wybrać do zastosowań domowych? Nasz ranking krajalnic ułatwi dokonanie właściwego wyboru.

Ranking krajalnic – TOP 10 najlepszych krajalnic

Miejsce Nazwa krajalnicy Cena Najtańsza oferta
1 Eldom KR400 SNIP 219 zł Sprawdź teraz
2 GORENJE R401 199 zł Sprawdź teraz
3 ESPERANZA PROSCIUTTO EKM017W 99 zł Sprawdź teraz
4 GORENJE R607A 339 zł Sprawdź teraz
5 GRAEF SKS S10002 czarny 506 zł Sprawdź teraz
6 GORENJE R 506 E 300 zł Sprawdź teraz
7 CAMRY CR 4702 195 zł Sprawdź teraz
8 ETA Tempo 109490000 Biały 159 zł Sprawdź teraz
9 Clatronic AS 2958 137 zł Sprawdź teraz
10 Blaupunkt FMS501 224 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych krajalnic

1. Eldom KR400 SNIP

 Eldom KR400 SNIP

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo dobra uniwersalna krajalnica do zastosowań domowych. W całości wykonana ze stali nierdzewnej, co wpływa nie tylko na jej elegancki wygląd, ale także trwałość. Jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Krajalnica wyposażona jest w dwie tarcze tnące, co czyni ją urządzeniem całkowicie uniwersalnym. Tarcza z ząbkami służy przede wszystkim do krojenia pieczywa, ale można pokroić nią na plasterki także twarde warzywa jak buraki, marchewkę czy rzepę. Druga tarcza ma gładkie ostrze służące do krojenia wędlin, serów żółtych, owoców, miękkich warzyw. Obie tarcze wykonane są ze stali szlachetnej, dzięki temu nie wymagają ostrzenia

Ogromną zaletą krajalnicy ELDOM jest płynna regulacja grubości krojenia do 15 mm, dokonujemy jej za pomocą pokrętła. Krajalnica dodatkowo posiada osłonę chroniącą palce oraz dopychacz umożliwiający krojenie nawet małych kawałków. Antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilność na każdym blacie.
Przez użytkowników ceniona jest za elegancki wygląd i walory użytkowe. Zajmuje czołowe lokaty w naszych rankingach krajalnic.

2. GORENJE R401

 GORENJE R401

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mała domowa krajalnica znanej słoweńskiej firmy Gorenje. Obudowa krajalnicy wykonana jest z plastiku pozbawionego szkodliwych związków BPA. Ostrze krajalnicy Solingen zaliczane jest do ostrzy gwarantujących precyzyjne krojenie wszystkich produktów, wędlin, serów, pieczywa, warzyw i owoców. To wszystko można pokroić bez konieczności zmiany tarczy krojącej, która wykonana jest ze stali najwyższej jakości. Ostrze Solingen zyskało powszechne uznanie na rynkach międzynarodowych.
Precyzja krojenia wynosi od 0 do 15 mm i jest regulowana płynnie za pomocą pokrętła. Krajalnica posiada system bezpieczeństwa, który przerywa obroty ostrza w momencie zakończenia krojenia. Palce nie są narażone na przypadkowe skaleczenie. Po zakończeniu pracy krajalnica jest bardzo łatwa do umycia, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca na blacie kuchennym. W rankingach doceniana jest za łatwą obsługę i małe rozmiary.

3. ESPERANZA PROSCIUTTO EKM017W

 ESPERANZA PROSCIUTTO EKM017W

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prosta w obsłudze i tania krajalnica, która w zupełności spełnia wszystkie niezbędne funkcje. Plastikowa obudowa w kolorze białym pasuje do każdego wystroju kuchni, jej zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Tarcza tnąca wykonana jest ze stali nierdzewnej, która doskonale poradzi sobie z krojeniem wędlin, serów oraz pieczywa. Doskonale przyśpiesza przygotowywanie rodzinnych posiłków. Grubość plasterków ustawiana jest za pomocą specjalnego przycisku, krajalnica posiada również możliwość regulacji prędkości obrotu tarczy tnącej. Dzięki antypoślizgowym podstawkom jest bardzo stabilna. Urządzenie jest lekkie i po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, dlatego może być przechowywane w podręcznej szafce. Użytkownicy wysoko oceniają tą krajalnicę za łatwość obsługi oraz niską cenę. Zdecydowany lider rankingów cena do jakości.

4. GORENJE R607A

 GORENJE R607A

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejna krajalnica z serii małych krajalnic do zastosowania domowego. Obudowa wykonana jest z metalu w kolorze szarym. Ostrze krajalnicy to renomowane ostrze Solingen wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jedna tarcza z niewielkimi ząbkami idealnie pokroi wszystkie potrzebne produkty, od świeżego chleba, przez sery i wędliny, po różnego rodzaju owoce i warzywa.

Krajalnica pozwala na uzyskiwanie plastrów o grubości do 15 mm, regulowanie jest płynne i odbywa się za pomocą specjalnego pokrętła. Krajalnica ma przycisk zapewniający bezpieczeństwo. Po skończeniu pracy wystarczy wszystkie elementy przetrzeć wilgotną szmatką. Co jakiś czas należy odkręcić tarczę ostrza i oczyścić wnętrze krajalnicy z wszystkich resztek. Bardzo dobra i wygodna krajalnica w codziennym użytkowaniu. W rankingach najwyższe oceny otrzymuje za precyzyjne krojenie i łatwą obsługę.

5. GRAEF SKS S10002 czarny

 GRAEF SKS S10002 czarny

Cena: ok. 506 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krajalnica o niezwykle nowoczesnym designu w kolorze czarnym wpisze się w aranżację każdej kuchni. Obudowa krajalnicy wykonana jest ze stali malowanej elektrolitycznie, co gwarantuje stałość barwy. Tarcza tnąca wykonana jest ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, ząbkowane wykończenie pozwala na krojenie różnych produktów z wielką precyzją. Pokrojone plastry są idealnie równej grubości, a brzegi równe, niepostrzępione.

Krajalnica charakteryzuje się zwartą budową, dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca na kuchennym blacie. Dzięki temu krajalnica może być zawsze gotowa do użycia, rano pokroimy na niej pieczywo i wędliny, do obiadu możemy pokroić wędliny, przed podwieczorkiem cytrynę do herbaty i na kolację deskę serów. Wysokość cięcia wynosząca 140 mm i długość cięcia 225 mm zapewniają pokrojenie nawet średniego chleba. W czołówce rankingów krajalnic wysokiej jakości.

6. GORENJE R 506 E

 GORENJE R 506 E

Cena: ok. 300 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejna krajalnica znanej słoweńskiej firmy. Solidna obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej w połączeniu z elementami plastikowymi. Antypoślizgowe nóżki gwarantują stabilność na każdym blacie kuchennym. Super ostra tarcza tnąca wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Pokrętło umożliwia regulację grubości plastrów od 0 do 15 mm. To wystarczający zakres do idealnego pokrojenia wędlin, serów, pieczywa. Kanapki na śniadanie przygotujesz tak, jak lubisz. Dzięki ostrej tarczy możesz także pokroić twarde jarzyny potrzebne do obiadu. Dzięki równym plasterkom zupy i surówki będą wyglądały bardzo apetycznie.

Krajalnica Gorenje jest bardzo prosta w obsłudze i utrzymaniu czystości. Elementy zewnętrzne wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, tarczę tnącą wystarczy odkręcić jednym ruchem, by usunąć wszystkie resztki. W rankingach ceniona jest za łatwość obsługi i precyzję krojenia.

7. CAMRY CR 4702

 CAMRY CR 4702

Cena: ok. 195 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo dobra i funkcjonalna krajalnica firmy Camry. Płynna regulacji grubości krojenia umożliwia uzyskanie bardzo cienkich plasterków, jak i grubszych kromek chleba. Zakres krojenia wynosi od 0 do 15 mm. O aktualnie ustawionej grubości informuje bardzo wyraźny wskaźnik grubości, który znacznie ułatwia dostosowanie krojenia do produktu i indywidualnych preferencji. Jedni lubią kilka cieniutkich plasterków wędliny, inni wolą dwa, nieco grubsze. Z pomocą krajalnicą Camry nie ma z tym większego problemu.

Bardzo dużą zaletą krajalnicy jest odchylony pod kątem stolik. Plasterki na podstawce układają się w bardzo ładną harmonijkę, dzięki temu łatwo jest je rozdzielać lub bezpośrednio przenosić na talerz.
Wielkim atutem krajalnicy jest tarcza tnąca wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które nie wymaga ostrzenia i zawsze kroi precyzyjnie. Krajalnica na czołowych pozycjach w rankingach oceniających jakość do ceny.

8. ETA Tempo 109490000 Biały

 ETA Tempo 109490000 Biały

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mała krajalnica o dużych możliwościach. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca na blacie kuchennym, a antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilność urządzenia na każdym typie podłoża. Tarcza tnąca to ostrze Solingen wykonane ze stali nierdzewnej najwyższej jakości i o gruntowanej renomie. Zakres krojenia od 0 do 20 mm pozwala na krojenie plastrów o dowolnej grubości. Idealnie ostre ostrze gwarantuje jednakową grubość plastrów i gładkie ich brzegi, nigdy nie są postrzępione.

Obudowa krajalnicy wykonana jest z białego plastiku, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wilgotna szmatka jest w zupełności wystarczająca. W celu dokładnego usunięcia resztek po krojeniu wystarczy odkręcić tarczę krojącą.

Regulacja grubości krojenia jest płynna, za pomocą pokrętła. Krajalnica pracuje w trybie impulsywnym, co oznacza, że uruchomienie funkcji krojenia wymaga przytrzymywania przycisku. Jego zwolnienie oznacza przerwanie krojenia. W rankingach doceniana jest za solidność i łatwość obsługi.

9. Clatronic AS 2958

 Clatronic AS 2958

Cena: ok. 137 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krajalnica popularnej firmy przeznaczona do zastosowania w gospodarstwach domowych. Plastikowa obudowa w kolorze białym sprawia, że pasuje do każdej kuchni. Po złożeniu zajmuje minimalną ilość miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku kuchni o niewielkiej powierzchni.

Ostrze krajalnicy wykonane jest ze stali nierdzewnej wysokiej jakości. To gwarancja idealnego krojenia, wszystkie plastry są jednakowej grubości i mają równe, niepostrzępione brzegi. Płynna regulacja grubości krojenia umożliwia jej dopasowanie do wędlin, serów oraz pieczywa. Precyzję ustawienia dodatkowo ułatwia wskaźnik grubości plastrów.

Krajalnica jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, a po rozłożeniu jej elementy można myć w zmywarce. Użytkownicy wystawiają jej wysokie oceny przede wszystkim za funkcjonalność i niską cenę. Zajmuje czołową pozycję w rankingu cena do jakości.

10. Blaupunkt FMS501

 Blaupunkt FMS501

Cena: ok. 224 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krajalnica domowa o bardzo ciekawym designu, pasującym do każdej aranżacji kuchni. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej w połączeniu z elementami plastikowymi. Doskonała do utrzymaniu w czystości. Tarcza tnąca wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej gwarantuje wieloletnie użytkowanie bez konieczności ostrzenia.
Uniwersalne ostrze umożliwia szybkie pokrojenie wędlin, serów lub chleba na plastry o dowolnej grubości. Wszystkie mają idealnie taką samą grubość i idealnie równe brzegi, bez postrzępień.
Regulacja grubości krojenia jest płynna, a w połączeniu z regulacją prędkości pozwala na uzyskanie rewelacyjnych efektów. W standardowym wyposażeniu znajduje się tarcza z ząbkami, ale istniej możliwość dokupienia tarczy z gładkim ostrzem. Pozwala ona na uzyskanie jeszcze lepszych efektów krojenia, zwłaszcza w przypadku krojenia wędlin lub serów. Grubość plastrów można ustawiać od 0 do 20mm, średnica tarczy to 170 mm.

Poradnik zakupowy krajalnicy

Jak wybrać krajalnicę do użytku domowego?

Niektórzy uważają, że krajalnica w domu to niepotrzebny gadżet, bo pokrojone wędliny, sery i chleb można kupić w sklepie. Jest to prawda, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że pokrojone szybko tracą swoje właściwości pod wpływem światła, dostępu powietrza. Przede wszystkim szybciej wysychają, zmieniają swój kolor i tracą właściwości smakowe.
Znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem jest kupowanie większych kawałków i krojenie ich na bieżąco. Można robić to za pomocą zwykłego noża, ale przede wszystkim musi być bardzo ostry, a po drugie wymaga to odpowiedniej wprawy. Rozwiązaniem może być zakup dobrej jakości krajalnicy do zastosowań domowych.

Ich wybór na rynku jest bardzo duży, przede wszystkim różnią się ceną, funkcjonalnością i jakością wykonania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, by krajalnica spełniała wymagania i służyła przez wiele lat?
Podstawowym zadaniem krajalnicy jest krojenie rożnych produktów na cienkie lub grubsze plastry. Czasami różnica 1 mm stanowi dużą różnicę, dlatego płynna regulacji grubości krojenia jest bardzo istotna.

Największe znaczenie dla jakości krojenia ma tarcza tnąca. Przede wszystkim powinna być wykonana ze stali szlachetnej najwyższej jakości. Zdecydowanie bardziej uniwersalne są krajalnice wyposażone w dwa rodzaje ostrzy. Jedno z ząbkami przeznaczone do krojenia świeżego pieczywa, drugie gładkie do krojenia wędlin, serów, warzyw i owoców. Dobrej jakości krajalnice umożliwiają również krojenie mięsa na idealnie równe kawałki, ale pod warunkiem, że mięso to będzie wcześniej trochę zamrożone.

Na właściwości funkcjonalne krajalnicy wpływ mają także takie elementy jak stabilność podstawy, ilość zajmowanego miejsca oraz łatwość utrzymania w czystości. W niektórych modelach poszczególne elementy można myć w zmywarce, co znacznie wykonywanie prac domowych.

Ostrza krajalnicy obracają się z bardzo dużą prędkością, o przypadkowe przecięcie palca nie jest trudno. Z tego względu lepiej jest wybrać krajalnicę, która posiada przycisk bezpieczeństwa i popychacz umożliwiający pokrojenie nawet bardzo małych kawałków.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *