Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking kuchenek gazowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking kuchenek gazowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kuchenek gazowych – najlepsze kuchenki gazowe w 2023 / 2024 roku

Opracowany z udziałem ekspertów ranking 10 najlepszych kuchenek gazowych w 2023 / 2024 roku zawiera opis funkcjonalnych i łatwych w obsłudze modeli, dostępnych w sprzedaży internetowej i stacjonarnej. Dobra kuchenka gazowa powinna znaleźć się w każdym domu. Pozwala ona na szybką i efektywną obróbkę termiczną wielu potraw, a także przygotowanie wypieków. Najlepiej sprawdzają się urządzenia z łatwą do czyszczenia płytą grzewczą, zaliczane do klasy energetycznej A i A+, które wyposażono w zabezpieczenie przeciwypływowe gazu.

Ranking kuchenek gazowych – TOP 10 najlepszych kuchenek gazowych

Miejsce Nazwa kuchenki gazowej Cena Najtańsza oferta
1 Kuchenka gazowa Amica 57GGS1.23OFP(W) 689 zł Sprawdź teraz
2 Kuchenka gazowa Beko FSG52020FX 829 zł Sprawdź teraz
3 Kuchenka gazowa Electrolux EKK54552OX 999 zł Sprawdź teraz
4 Kuchenka gazowa Amica 618GGD4.33HZpFQ(Xx) 1249 zł Sprawdź teraz
5 Kuchenka gazowa Amica 58GGD1.23OFP(Xv) 799 zł Sprawdź teraz
6 Kuchenka gazowa Electrolux EKG51153OW 879 zł Sprawdź teraz
7 Kuchenka gazowa Amica 617GGH4.33HZpF(Xx) 1199 zł Sprawdź teraz
8 Kuchenka gazowa Beko FSG52020FW 849 zł Sprawdź teraz
9 Kuchenka gazowa Amica 58GGD4.33HZpTabNQ(Xx) 1279 zł Sprawdź teraz
10 Kuchenka gazowa Gorenje G5112 SJ 899 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kuchenek gazowych

1. Kuchenka gazowa Amica 57GGS1.23OFP(W)

 Kuchenka gazowa Amica 57GGS1.23OFP(W)

Cena: ok. 689 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tworzone przez markę Amica najlepsze kuchenki gazowe są łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ piekarnik w tych urządzeniach został pokryty specjalnie dobraną emalią Easy Clean. Ta  odporna na wysokie temperatury  warstwa  jest pozbawiona porów i zagłębień, które sprzyjają osadzaniu się brudu i tłuszczu. Sprzęty Amica są łatwe w obsłudze i zapewniają równomierne pieczenie potraw w piekarniku. To polecane przez specjalistów, dobre i tanie kuchenki gazowe z klasą energetyczną A, które posiadają rozwiązania, gwarantujące mniejsze zużycie energii elektrycznej. Każdy palnik w modelach 57GGS1.23OFP(W) posiada zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania tego sprzętu. Funkcja ta sprawdza się, gdy palnik przypadkowo zgaśnie. Specjalny zawór odcinający dopływ gazu chroni przed ryzykiem wybuchu i powstania pożaru w domu lub w mieszkaniu.

2. Kuchenka gazowa Beko FSG52020FX

 Kuchenka gazowa Beko FSG52020FX

Cena: ok. 829 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Beko stworzyła nowoczesne i wydajne w użyciu urządzenie, jakim jest dobra kuchenka gazowa model FSG52020FX. Posiada ona piekarnik o pojemności 60 l. Kompaktowe wymiary tego sprzętu pozwalają na dopasowanie go do metrażu każdego pomieszczenia kuchennego. Według stworzonego zestawienia, jakim jest ranking najlepszych kuchenek gazowych, model Beko oceniono jako bardzo wysokiej klasy sprzęt AGD. Wyróżnia się on wydajnymi palnikami gazowymi o specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, która pozwala na znaczne zwiększenie ich wydajności. Dzięki temu można zaoszczędzić aż do 35% czasu, jakie poświęca się na obróbkę termiczną potraw. Dodatkowo wydajne palniki gazowe sprawiają, że ta dobra kuchenka gazowa zapewnia o 17% mniejsze zużycie gazu w czasie gotowania ulubionych dań. Urządzenie to wyposażono w zapalarkę zintegrowaną z pokrętłami, co umożliwia łatwe i wygodne zapalanie palników bez potrzeby używania dodatkowych akcesoriów.

3. Kuchenka gazowa Electrolux EKK54552OX

 Kuchenka gazowa Electrolux EKK54552OX

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby aranżujące pomieszczenie kuchenne bardzo często wpisują w wyszukiwarki internetowe pytanie, jaka kuchenka gazowa sprawdzi się w domu. Godnym polecenia urządzeniem jest sprzęt AGD marki Electrolux model EKK54552OX. To kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem i zegarem oraz w pełni szklanymi drzwiami. Dzięki zamontowanemu zegarowi każdy właściciel kuchenki ma całkowitą kontrolę nad pieczeniem. Zegar umożliwia zaprogramowanie czasu pieczenia, a głośny sygnał dźwiękowy powiadamia użytkownika o zakończeniu tego procesu. Ta dobra kuchenka gazowa posiada łatwe do czyszczenia drzwi, wykonane z doskonałej jakości szkła. To model o pomysłowej konstrukcji, ponieważ jest to jedna z niewielu kuchenek gazowo-elektrycznych, w której można całkowicie wymontować wewnętrzną szybę z drzwi jej piekarnika. To znacząco ułatwia jego dokładne wyczyszczenie.

4. Kuchenka gazowa Amica 618GGD4.33HZpFQ(Xx)

 Kuchenka gazowa Amica 618GGD4.33HZpFQ(Xx)

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzona przez polską firmę Amica dobra kuchenka gazowa 618GGD4.33HZPFQ(XX), wyróżnia się swoimi rozmiarami. To model z serii XXL. Ta wysokiej klasy kuchenka gazowa wolnostojąca z chłodnym frontem została zaliczona do klasy energetycznej A. Dzięki temu jej używanie gwarantuje niższe rachunki za energię elektryczną i troskę o środowisko naturalne. Wmontowane trzy szyby ochronne sprawiają, że nawet przypadkowe dotknięcie piekarnika, nagrzanego do bardzo wysokiej temperatury, z pewnością nie spowoduje ryzyka poparzenia skóry. To najlepsza kuchenka gazowa dla osób, które poszukują urządzeń z zabezpieczeniem przeciwko wypływowi gazu. Płyta automatycznie odetnie dopływ gazu, gdy płomień palnika zgaśnie, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim znajdującym się w pomieszczeniach domownikom. Pokrycie piekarnika łatwą do czyszczenia emalią sprawia, że produkt marki Amica jest komfortowy w codziennym użyciu.

5. Kuchenka gazowa Amica 58GGD1.23OFP(Xv)

 Kuchenka gazowa Amica 58GGD1.23OFP(Xv)

Cena: ok. 799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W zestawieniu, jakim jest ranking kuchenek gazowych, wysokie miejsce zajmuje model marki Amica 58GGD1.23OFP(XV). To zdaniem wielu specjalistów nowoczesna i bardzo dobra kuchenka gazowa dla osób, które mają problem z szybkim i łatwym czyszczeniem piekarnika. Dzięki zastosowaniu specjalnej emalii typu Easy Clean, która pozbawiona jest rowków i nierówności, wewnątrz piekarnika nie gromadzi się brud, pył oraz tłuszcz. Pozwala to na bardzo łatwe wyczyszczenie go przy pomocy odpowiednich detergentów bez potrzeby czasochłonnego szorowania. To dobra kuchenka gazowa z termoobiegiem, który zapewnia równomierne pieczenie wszystkich potraw bez względu na ich wagę. Urządzenie wyposażono również w bardzo funkcjonalne odcięcie dopływu gazu w przypadku zalania palników. To najlepsza kuchenka gazowa dla osób, które zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Na drzwiach kuchenki znajduje się praktyczny poradnik z parametrami pieczenia, co ułatwia dostosowanie temperatury i czasu, jaki potrzebny jest na obróbkę termiczną przygotowywanych dań.

6. Kuchenka gazowa Electrolux EKG51153OW

 Kuchenka gazowa Electrolux EKG51153OW

Cena: ok. 879 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Electrolux stworzyła nowoczesną kuchenkę gazową, wyposażoną w łatwe do czyszczenia drzwi ze szkła hartowanego. To najlepsze kuchenki gazowe, które nadają się do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Ich kompaktowe wymiary umożliwiają ich sprawny montaż w dowolnie wybranym miejscu. Ten wydajny w użyciu i ekonomiczny sprzęt AGD wyróżnia się natychmiastowym zapłonem. Jest to bardzo praktyczna funkcja, ponieważ pozwala na rozpoczęcie obróbki termicznej potraw bez potrzeby posiadania zapałek czy innych akcesoriów. Wystarczy dotknąć wbudowanej w urządzenie zapalarki, aby błyskawicznie pojawił się płomień. Funkcja ta jest bardzo wygodna, ponieważ pozwala na obsługę zapalarki wyłącznie przy pomocy jednej ręki. Modele EKG51153OW stworzone przez markę Electrolux posiadają także bardzo praktyczny i pojemny schowek, który służy do przechowywania naczyń służących do pieczenia.

7. Kuchenka gazowa Amica 617GGH4.33HZpF(Xx)

 Kuchenka gazowa Amica 617GGH4.33HZpF(Xx)

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo wielu klientów poszukuje sprzętów AGD z nowoczesnymi funkcjami. Taka też jest dobra kuchenka gazowa Amica wyposażona w praktyczne czyszczenie parowe. Silny strumień pary zmiękcza zabrudzenia, które bez trudu można usunąć przy pomocy wody i gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń. Pozwala to na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z wnętrza piekarnika, bez potrzeby używania żrącej chemii, toksycznych detergentów, a także poświęcania wielu godzin na szorowanie pokrytej tłuszczem i brudem powierzchni. Ten wydajny i energooszczędny sprzęt AGD można zaliczyć do urządzeń o wysokiej klasie energetycznej. Gwarantuje to niskie zużycie energii i oszczędność na rachunkach za prąd. Ta najlepsza kuchenka gazowa stworzona przez markę Amica wyróżnia się bardzo eleganckim wyglądem, jak również maksymalnym bezpieczeństwem użycia. Dzięki chłodnemu frontowi można całkowicie wyeliminować ryzyko poparzenia na skutek przypadkowego dotknięcia rozgrzanej szyby piekarnika.

8. Kuchenka gazowa Beko FSG52020FW

 Kuchenka gazowa Beko FSG52020FW

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Publikowany na wielu stronach internetowych ranking kuchenek gazowych, szczegółowo opisuje model marki Beko. To wysokiej jakości, nowoczesna i niewielkich rozmiarów, dobra kuchenka gazowa o wysokości 85 cm i szerokości 50 cm. Jej waga nie przekracza 40 kg. Jest to urządzenie dostępne w kolorze białym z łatwym do czyszczenia piekarnikiem, pokrytym specjalną emalią. Zastosowanie automatycznego systemu zapłonu oraz zabezpieczenia przed wypływaniem gazu, to jedne z wielu zalet tego sprzętu AGD. Jest to urządzenie, które w razie nagłego podmuchu powietrza bądź też zalania palników, automatycznie odcina dopływ gazu, co całkowicie eliminuje ryzyko wybuchu i powstania pożaru. Ta najlepsza kuchenka gazowa w swojej kategorii cenowej ma zapalarkę zintegrowaną z pokrętłami, gwarantującą łatwe i wygodne zapalanie palników, które może być obsługiwane nawet przy pomocy jednej ręki. Piekarnik typu gazowego ma pojemność 60 l i jest on sterowany przez zawór gazowy.

9. Kuchenka gazowa Amica 58GGD4.33HZpTabNQ(Xx)

 Kuchenka gazowa Amica 58GGD4.33HZpTabNQ(Xx)

Cena: ok. 1279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W kategorii najlepsza kuchenka gazowa, jedno z czołowych miejsc zajmuje model marki Amica. To bardzo nowoczesne urządzenie, wyposażone w funkcjonalną szufladę na prowadnicach rolkowych. Jest to sprytny schowek, w którym można wygodnie, łatwo i bezpiecznie przechowywać garnki i inne akcesoria kuchenne. Mimo iż schowek znajduje się pod komorą piekarnika, to nie ulega on nagrzaniu. Dzięki temu znajdujące się w nim naczynia, mogą być wyjmowane nawet w czasie kilkugodzinnej pracy komory grzewczej. Ta dobra kuchenka gazowa ma bardzo przydatną funkcję w postaci systemu cyrkulacji powietrza wewnątrz komory piekarnika. Pozwala to na pieczenie każdego rodzaju ciast, które po obróbce termicznej są zarumienione i odpowiednio wypieczone. Cyrkulacja powietrza eliminuje także ryzyko nagłego przypalenia czy też pojawienia się zakalca. Stworzona przez markę Amica najlepsza kuchenka gazowa jest wyposażona w pokrywę szklaną spełniającą funkcję ochronną i gwarantującą dłuższe użytkowanie palników gazowych.

10. Kuchenka gazowa Gorenje G5112 SJ

 Kuchenka gazowa Gorenje G5112 SJ

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wśród wielu modeli urządzeń AGD, dostępnych w sprzedaży internetowej i stacjonarnej, z pewnością wyróżnia się sprzęt marki Gorenje. To najlepsze kuchenki gazowe, stworzone dla bardzo wymagających klientów. Posiadają one wszystkie zalety pieczenia, jakie są dostępne w piecach opalanych węglem. Zaokrąglony kształt piekarnika to jeden z wielu atutów, jakie mają kuchenki gazowe tej firmy. Inspiracją do stworzenia piekarnika w modelu G5112 SJ były piece opalane drewnem i węglem, które gwarantują równomierne podgrzewanie potraw z każdej strony. Dobre i tanie kuchenki gazowe marki Gorenje zapewniają perfekcyjne przyrządzanie wszystkich potraw, które są kruche na zewnątrz i soczyste w środku. To nowoczesne urządzenia z bardzo odporną i gładką powłoką Silver Mat. Jest ona wysokogatunkowym materiałem, odpornym na ekstremalne temperatury. Dzięki temu wnętrze piekarnika jest łatwe do czyszczenia i zapewnia doskonałą izolację cieplną.

Poradnik zakupowy kuchenki gazowej

Jak działa kuchenka gazowa?

Dostępna w sprzedaży dobra kuchenka gazowa to urządzenie zbudowane z takich elementów jak palniki, dysze, termopary, generator, iskrownik, zawory gazowe, grzałki, programator czy termostat. Kuchenka gazowa składa się z piekarnika oraz płyty z palnikami. W skład piekarnika wchodzą także elementy znajdujące się wewnątrz komory; są to grzałki, zawór gazowy czy lampka. Zasada działania kuchenki gazowej jest bardzo prosta. Przyłączone do niej dysze, z których płynie gaz, pozwalają na uruchomienie tego urządzenia. Działanie piekarnika wygląda analogicznie. On również jest wyposażony w zawór gazu i iskrownik, który zapala płomień. Dodatkowo na palniku nawierzchniowym znajduje się także przesłona służąca do regulacji gazu.

Jakie wady i zalety ma kuchenka gazowa?

Najlepsze kuchenki gazowe to urządzenia o odpowiedniej konstrukcji, wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Analizując parametry tych dostępnych na rynku modeli tych sprzętów, nie można stwierdzić, że są to urządzenia posiadające jakiekolwiek wady. Pokrycie piekarnika odpowiednią emalią ułatwia jego czyszczenie, zaś zawory przeciwwypływowe gazu, znajdujące się w kuchence, są zabezpieczeniem przed jego wybuchem I ryzykiem powstania pożaru. Do wad, jakie posiadają kuchenki gazowe, można zaliczyć te związane z niewłaściwym doborem konkretnego modelu urządzenia. Jeśli nie jest ono przypisane do klasy energetycznej A, to wówczas jego użytkowanie wiąże się z dużym zużyciem energii oraz wysokimi rachunkami. Oprócz tego słabej jakości kuchenki gazowe są wykonane z dużo gorszych materiałów, co powoduje ich szybszą eksploatację i ryzyko awarii.

 

Kuchenka gazowa to jeden z podstawowych sprzętów AGD, jaki powinien znaleźć się w każdej kuchni. Przydaje się ona w codziennej obróbce termicznej potraw, jak również może służyć do podgrzewania wody na kawę lub herbatę.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *