Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking masażerów » Ranking masażerów do stóp
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking masażerów » Ranking masażerów do stóp
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking masażerów do stóp – jaki masażer do stóp kupić w 2022 / 2023 roku?

Receptory w stopach to unerwione punkty powiązane z różnymi częściami ludzkiego ciała. Kiedy nasi przodkowie chodzili boso, wykonywali naturalny masaż tych miejsc na skórze, a przez to i poprawiali ukrwienie narządów. Współcześnie rzadko mamy okazję do tego rodzaju masaży, ale prezentowane najlepsze masażery stóp to idealna alternatywa oraz często też przyjemność kąpieli nóg. Poznaj nasz ranking masażerów stóp i wybierz urządzenie odpowiednie dla siebie. Poczuj przyjemność bąbelkowych kąpieli oraz zapewnij sobie najlepsze samopoczucie, jakie daje dobry masażer stóp.

Ranking masażerów do stóp – TOP 10 najlepszych masażerów do stóp

Miejsce Nazwa masażera do stóp Cena Najtańsza oferta
1 Optimum Masażer do stóp HZ 1014 146 zł Sprawdź teraz
2 Physa Masażer Do Stóp Phy-50Sm-1 324 zł Sprawdź teraz
3 inSPORTline Wodny masażer do stóp 20012 349 zł Sprawdź teraz
4 Insportline Masażer do stóp Gurinno 889 zł Sprawdź teraz
5 vidaXL Masażer Shiatsu do stóp Czerwony 311 zł Sprawdź teraz
6 Hms Masażer Do Stóp Loop Mds20 384 zł Sprawdź teraz
7 Masażer Do Stóp Elena Botti Ss611B 60Nmas5498 136 zł Sprawdź teraz
8 Beurer FB 50 512 zł Sprawdź teraz
9 MPM MMS-01 108 zł Sprawdź teraz
10 Homedics FMS-350H-EU 541 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych masażerów do stóp

1. Optimum Masażer do stóp HZ 1014

 Optimum Masażer do stóp HZ 1014

Cena: ok. 146 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Masażer do stóp OPTIMUM HZ-1014 to urządzenie, które zapewni trzy rodzaje doskonałego masażu stóp: bąbelkowy, reflektoryczny oraz relaksacyjny. Dyfuzor zapachowy umożliwia również wprowadzenie elementów aromaterapii, dzięki wykorzystaniu leczniczo działających ekstraktów roślin. Jeśli zastanawiasz się, jaki masażer stóp wybrać sprawdź model OPTIMUM HZ-1014, który wykorzystasz zarówno podczas wodnej kąpieli nóg, jak i do masażu na sucho. Bąbelki wydobywające się z 70 dysz zapewnią przyjemne doznania, a 400 wypustek masujących receptory na stopach sprawią, że poczujesz odprężenie i niejednokrotnie ulgę w bolących miejscach ciała. Dodatkowa funkcja suszenia stóp i paznokci zachęci wszystkie panie do zabiegów kosmetycznych, jakie można wykonać przy okazji masażu. Wskaźnik poziomu wody i nakładka chroniąca przed jej wylewaniem zapewnia bezpieczne użytkowanie urządzenia. Pole podczerwieni oferuje dodatkowy masaż ciepłem. Moc urządzenia to 90W. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

2. Physa Masażer Do Stóp Phy-50Sm-1

 Physa Masażer Do Stóp Phy-50Sm-1

Cena: ok. 324 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Masażer do stóp PHY-50SM-1 oferuje 3 programy kojącego i kompleksowego masażu stóp. Nowoczesne i funkcjonalna konstrukcja przypomina profesjonalne urządzenia stosowane w salonach piękności, zapewniając równocześnie efekt ręcznego masażu. Dwa poziomy intensywności działania umożliwiają dobranie optymalnej siły nacisku. Dwie oddzielne komory na stopy są wyposażone w rolki masujące typu Shiatsu z kompresją powietrzną i ciepłem. Model marki PHYSA, który poleca nas z ranking masażerów stóp zapewnia również odprężający masaż bocznych części stóp. Intuicyjny panel sterowania i czytelny wyświetlacz LED ułatwiają sterowanie urządzeniem. Obsługa pilotem z pięcioma przyciskami pozwala na jednoczesne zmiany ustawień i odprężający masaż. Cztery antypoślizgowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się urządzenia podczas zabiegu. Kompaktowa budowa i niska waga ułatwiają przenoszenie masażera. Bardzo dobry masażer stóp PHY-50SM-1 pracuje z temperaturą roboczą 40 stopni Celsjusza. Moc urządzenia – 50W.

3. inSPORTline Wodny masażer do stóp 20012

 inSPORTline Wodny masażer do stóp 20012

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Masażer do stóp Insportline Kurkisspa oferuje kąpiele wodne w zakresie 35-48 ° c. Odpowiednią temperaturę wody oraz wybrany rodzaj masażu ustawisz za pomocą przycisków. Trzy programy masażu pozwalają cieszyć się kąpielą bąbelkową, masażem na specjalnych rolkach i wypustkach. Antypoślizgowe nóżki, wysoka komora i klapa zamykająca urządzenie po wyłączeniu, ułatwia jego bezpieczne i higieniczne użytkowanie na co dzień. Nowoczesny panel sterujący i wyświetlacz LED umożliwia intuicyjną i szybką obsługę. Kółka transportowe, jakie masażery stóp Insportline mają przymocowane u spodu, pozwalają z łatwością przemieszczać się po podłodze nawet z napełnioną komorą, bez obaw o ciężar urządzenia. Wałki do masażu i wypustki na dnie stymulują receptory na stopach, dając odprężający i przyjemny efekt wypoczętych nóg i poprawę ogólnego samopoczucia. Model prezentowany przez nasz ranking masażerów stóp ma na dnie specjalną kratę odpływową ułatwiającą wylewanie wody. Moc urządzenia to 500W, waga 1,8 kg.

4. Insportline Masażer do stóp Gurinno

 Insportline Masażer do stóp Gurinno

Cena: ok. 889 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Masażer do stóp Insportline Gurinno zapewnia skuteczny masaż stóp i kostek na sucho. Trzy funkcje masażu oraz trzy poziomy intensywności nacisku pozwalają na indywidualne dobranie opcji dla  dla każdego użytkownika. Bardzo dobry masażer stóp marki Insportline poprzez efektywne pobudzenie receptorów na stopach, wpływa pozytywnie na całe ciało, dobre samopoczucie i łagodzenie codziennego stresu i napięcia mięśniowego. Model polecany przez nasz ranking masażerów stóp oferuje masaż wibracyjny, masaż toczący i wersje łączoną oraz ugniatanie dna stóp i funkcję ogrzewania na podczerwień. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i posiada wyjmowaną tkaninę, którą można prać. Długość proponowanego programu masującego to 15 minut. Urządzenie ma moc 48W i waży 5,7 kg. W czasie użytkowania należy przyjąć pozycję siedzącą.

5. vidaXL Masażer Shiatsu do stóp Czerwony

 vidaXL Masażer Shiatsu do stóp Czerwony

Cena: ok. 311 zł
Znajdź najtańszą ofertę

VidaXL masażer shiatsu do stóp odpręża i uwalania z napięcia mięśnie oraz łagodzi zmęczenie stóp i kostek. Masaż na sucho relaksuje i można go wykonać również siedząc na sofie przed telewizorem czy pracując przy biurku. Najlepszy masażer stóp zapewnia relaksujące ugniatanie, wałkowanie, wibracje, masując stopy i kostki metodą shiatsu, opracowaną przez najlepszych mistrzów z Dalekiego Wschodu. Ręczny panel dotykowy umożliwia ustawienie trybów i opcji masażu tak, aby zapewnić wysoki komfort i efektywność zabiegu. Do urządzenia prezentowanego w naszym rankingu jest dołączony pilot zdalnego sterowania ułatwiający obsługę. Masażer wyłącza się automatycznie po 15 minutach użytkowania. Wkładki z tkaniny zapinane na suwaki można zdejmować i prać, co gwarantuje łatwe utrzymanie ich w czystości i odpowiedniej higienie, zwłaszcza, jeśli z urządzenie korzysta więcej niż jedna osoba. Moc masażera: 40W. Urządzenie jest dostępne w kolorze czerwonym, ma 2 napędy i 3 tryby: automatyczny, indywidualny i ręczny. Wymiary: 52 x 32 x 28 cm (dł. x szer. x wys.).

6. Hms Masażer Do Stóp Loop Mds20

 Hms Masażer Do Stóp Loop Mds20

Cena: ok. 384 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HMS Masażer Do Stóp Loop Mds20 to bardzo dobre masażery stóp, którego możesz używać nawet pracując przy biurku. Zasilane elektrycznie urządzenie ma dwa zakresy ruchu. Jeden z nich to wibrujący, który odpręży mięśnie i zrelaksuje stopy, a drugi to masaż rolkowy. Nacisk rolek spowoduje odpowiednie ukrwienie receptorów w stopach i odczujesz to zarówno jako ulgę po całym dniu, jak i ogólne lepsze samopoczucie. Model HMS  Loop Mds20 prezentowany przez nasz ranking masażerów stóp ma regulację prędkości ruchów, dzięki czemu dostosujesz je do indywidualnych upodobań. Niewielkie rozmiary i lekkość urządzenia umożliwia użycie go nie tylko do masażu stóp, ale i łydek, pleców czy ramion. Odpowiednio wykonany masaż zapewni relaks i wypoczynek po całym dniu, a regularny, odpowiednio dostosowany ucisk na receptory w stopach poprawi krążenie krwi w całym ciele, a dzięki temu ich lepsze funkcjonowanie. Polecany dobry masażer stóp HMS ma pięć specjalnie przygotowanych programów, z których każdy trwa 10 minut. Wybierz opcję najodpowiedniejszą dla siebie i ciesz się dobrym samopoczuciem każdego dnia. Moc: 50W. Waga:4,5kg.

7. Masażer Do Stóp Elena Botti Ss611B 60Nmas5498

 Masażer Do Stóp Elena Botti Ss611B 60Nmas5498

Cena: ok. 136 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Masażer do stóp Elena Botti Ss611B 60Nmas5498 jest wykonany trwałego i bezpiecznego w użytkowaniu silikonu. Urządzenie zasilane elektrycznie oferuje masaż wodny bąbelkowy oraz wibracyjny. Dysze powietrzne generują bąbelkowe strumienie, które doskonale odprężą stopy, a promieniowanie podczerwone zastosowane w komorze wykazuje właściwości relaksacyjne i przeciwbólowe. Wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie. Składana forma komory sprawi, że po zakończeniu zabiegów masażer zmieści się w każdej szafce. Wewnętrzna głębokość komory wynosi 16 cm (wysokość po złożeniu – 9,5cm). Model, który znajduje się w naszym rankingu ma funkcję podtrzymującą temperaturę wody. Podgrzewa również wodę do maksymalnej temperatury 45 stopni Celsjusza. Antypoślizgowe nóżki i wskaźnik poziomu wody zapewniają bezpieczne korzystanie z urządzenia. Moc: 350W. Długość przewodu zasilającego wynosi 154 cm. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją na użytkowanie.

8. Beurer FB 50

 Beurer FB 50

Cena: ok. 512 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Beurer FB 50 to najlepszy masażer stóp, który zapewni Ci przyjemny i relaksujący hydromasaż. Odprężenie gwarantują specjalne wypustki na dnie komory, które podczas masażu wibracyjnego powodują nacisk na skórę stóp. Funkcja masażu bąbelkowego to zasługa specjalnie dostosowanych dyszy, które generują strumienie wody, pobudzające krążenie krwi i limfy w organizmie, zapewniając masaż receptorów znajdujących się na całej powierzchni stopy. Walka ze stresem i zmęczeniem we własnym zaciszu domowym przypomina wizytę w salonie piękności, a znane i polecane od wielu lat hydromasaże możesz wykonać siedząc na sofie przed telewizorem. Model Beurer FB 50, który prezentuje nasz ranking masażerów stóp  ma także funkcję utrzymywania temperatury wody, 8 lamp podczerwieni zapewniającej nowoczesny sposób relaksacji oraz 3 wymienne końcówki do pielęgnacji stóp. W zestawie otrzymasz: końcówkę do masażu, szczoteczkę oraz końcówkę do usuwania zrogowaciałego naskórka. Istnieje możliwość używania olejków i soli, zwiększając efektywność przez aromaterapię. Moc: 400W.

9. MPM MMS-01

 MPM MMS-01

Cena: ok. 108 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MPM MMS-01 to dobre masażery do stóp, dzięki którym we własnym domu skorzystasz z hydromasażu bębelkowego, wibracyjnego, relaksacyjnego i punktowego. Stopy ludzkie mają na całej swojej powierzchni wiele receptorów, które odpowiednio masowane, zwiększają przepływ krwi i limfy w organizmie człowieka. Poprawia się stan ogólny organizmu, a odprężenie i pozbycie się zmęczenia daje poczucie relaksu i wyciszenia. Dobry masażer stóp marki MPM oferuje masaż bąbelkowe w którym promieniowanie podczerwone stymuluje krążenie krwi wraz z funkcją wibracji. Urządzenie podtrzymuje temperaturę wody, zapewniając komfortowe masowanie stóp. Wypukłe wałki zamontowane na dnie urządzenia odpowiednio naciskają i pobudzają czułe receptory w stopach. Model, który znajduje się w naszym rankingu masażerów stóp ma w wyposażeniu 3 wymienne końcówki do masażu punktowego, kolce, pumeks i szczotkę. Moc: 70W. Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji na użytkowanie urządzenia.

10. Homedics FMS-350H-EU

 Homedics FMS-350H-EU

Cena: ok. 541 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Homedics FMS-350H-EU to urządzenie, jakie pozwoli cieszyć się jednocześnie masażem shiatsu i uciskowym. Kojący masaż z podgrzewaniem stóp możesz wykonać w swoim domowym salonie, a dwa potrójne zestawy głowic masujących shiatsu i 3 ustawienie intensywności masażu łatwo ustawisz, za pomocą panelu sterowania. Jeśli zastanawiasz się, jakie masażery stóp sprawdzą się w domowych zabiegach relaksujących zmęczone stopy, wypróbuj model firmy Homedics. Opcja podgrzewania da poczucie ciepła i doskonale sprawdzi się w zimowe wieczory. Latem możesz wyłączyć tryb podgrzewania i masować zmęczone upałem nogi. W sztywnej, stabilnej obudowie znajdują się dwie miękkie wewnętrzne „skarpety”, które mocuje się za pomocą rzepów i zamków błyskawicznych. Wyjmowaną tkaninę z masażera możesz wyprać, utrzymując wszystkie zasady higieny i czystości. Przewód zasilający urządzenie ma długość 190 cm, co pozwoli na swobodne używanie go tam, gdzie chcesz właśnie wypocząć. Moc: 26W. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

Poradnik zakupowy masażera do stóp

Masażer do stóp jest urządzeniem małych gabarytów, składającym się z wyprofilowanej miski oraz rolek masujących. Służy do masażu stóp w warunkach domowych. Masażery mają często różne funkcje, jak masą wibracyjny, rolujący lub bąbelkowy. Urządzenia można używać na sucho lub na mokro. Pozwala nie tylko na zrelaksowanie zmęczonych stóp, zadbanie o ich gładkość, ale także wpływa na poprawę krążenia.

Jakie są rodzaje masażerów do stóp?

Wyróżnia się dwa rodzaje urządzenia do masażu stóp – wodny masażer oraz drewniany masażer. Pierwszy, wykorzystuje działanie wody, którą podgrzewa w trakcie zabiegu. Może mieć funkcję wibracji, bąbelków, ozonowego lub relaksacyjnego masażu. Z kolei drewniany masażer do stóp to proste urządzenie, składające się z podstawki i wałka z wypustkami. Wałek przesuwamy stopami w przód i tył podstawki. W ten sposób łatwo wyróżnić inny podział masażerów – manualne i elektryczne.

Dlaczego warto zainwestować w masażer do stóp?

Warto zakupić masażer do domowego użytku, ponieważ przynosi on wiele prozdrowotnych korzyści. Szczególnie polecany jest osobom, które wykonują na co dzień prace wymagającą dużo chodzenia lub stania. Sprawdzi się także dla osób starszych i kobiet w ciąży. Jednak korzyści w używania będą odczuwalne dla osób w różnym wieku.

Niezależnie od tego, jaki masażer wybierzemy będzie on przynosił ulgę nogom. Działanie urządzenia wpływa na  poprawę krążenia krwi w nogach, pomaga w walce z żylakami i skurczami. Masaż poprawia dopływ krwi do tkanek oraz wspomaga ich regenerację.

Jaki masażer do stóp wybrać? Polecani producenci

Według rankingów czołowymi producentami masażerów są Beurer, Clatronic, MPM oraz Sencor. Przy wyborze masażera warto wziąć pod uwagę kilka parametrów, które ułatwią dobór urządzenia do naszych potrzeb i oczekiwań. Oto, na co warto zwrócić uwagę:

Funkcjonalność

Najlepsze są masażery, które oferują wachlarz funkcji w postaci różnych form masażu. Niektóre urządzenia mają także możliwość podgrzewania wody za pomocą podczerwieni lub masażu nie tylko stóp, ale także łydek. Dodatkowo, funkcjonalność zwiększać będzie możliwość wymiany nakładek masujących. Pomoże to zmieniać natężenie masażu.

Możliwość generowania ozonu

Niektóre masażery posiadają funkcje produkcji ozonu. Ma on działanie antybakteryjne oraz pomaga ograniczyć pocenie się stóp i wpływa na dotlenienie komórek.

Utrzymywanie stałej temperatury wody

W wodnych masażerach przydatna okazuje się funkcja utrzymywania stałej temperatury wody. W ciepłej wodzie łatwiej się zrelaksować. Dobry masażer powinien nie tylko podgrzewać wodę, ale także utrzymywać określoną temperaturę.

Możliwość dodawania do wody soli i olejków zapachowych

Należy zwrócić uwagę, czy w wybranym modelu wodnego masażera można dodawać do kąpieli sole i olejki zapachowe. Pomagają one dodatkowo rozluźnić mięśnie oraz zadbać o zdrowy wygląd skóry i paznokci.

Wielkość miski

Warto także przy wyborze masażera do stóp zwrócić uwagę na wielkość miski. Stopy powinny mieścić się w niej swobodnie, by móc się rozluźnić.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *