Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking maszynek do strzyżenia włosów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking maszynek do strzyżenia włosów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking maszynek do strzyżenia włosów – najlepsze maszynki do włosów 2023 roku?

Częstotliwość wizyt u fryzjera powoduje trudności z umówieniem terminu? A może koszty usługi stanowią pewne obciążenie dla Twojego budżetu? By łatwo wyrównać własną fryzurę, bez przymusu korzystania z oferty salonu, konieczna jest właściwa maszynka elektryczna do włosów. Spośród wielu ofert trzeba wybrać sprzęt, który będzie: wytrzymały, funkcjonalny i naprawdę praktyczny. Nasz ranking maszynek do strzyżenia włosów pozwoli porównać stosunek jakości do ceny. Pomoże więc w ostatecznym wyborze urządzenia.

Ranking maszynek do strzyżenia włosów – TOP 10 najlepszych maszynek do strzyżenia włosów

Miejsce Nazwa maszynek do strzyżenia włosów Cena Najtańsza oferta
1 BaBylissMEN E990E Japońska Stal 435 zł Sprawdź teraz
2 PHILIPS HC3510/15 130 zł Sprawdź teraz
3 Philips HC5612/15 238 zł Sprawdź teraz
4 PHILIPS HC3505/15 169 zł Sprawdź teraz
5 Remington Alpha HC5150 111 zł Sprawdź teraz
6 Remington PG6030 94 zł Sprawdź teraz
7 PROFICARE PC-BHT 3014 79 zł Sprawdź teraz
8 BRAUN MGK3045 199 zł Sprawdź teraz
9 Braun MGK3020 189 zł Sprawdź teraz
10 Wahl 9243-2216 Home Pro Clipper 145 zł Sprawdź teraz

Najlepsze maszynki do strzyżenia włosów  – recenzje

1. BaBylissMEN E990E Japońska Stal

 BaBylissMEN E990E Japońska Stal

Cena: ok. 435 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Duży wydatek finansowy związany z zakupem maszynki do strzyżenia to także konkretne oczekiwania klienta. Model Babylissmen E990E Japońska Stal udowadnia, że nie w każdym przypadku tanie znaczy naprawdę dobre. Jeśli użytkownik liczy na: doskonałą żywotność, brak nagrzewania czy pełną ochronę przed zacinaniem musi liczyć się z pewnymi kosztami. Tym bardziej że produkt oferuje znacznie więcej, chociażby w postaci: łatwego czyszczenia ostrzy, szybkiego ładowania, dużej liczby nasadek i czytelnego, elektronicznego wyświetlacza. Takie najlepsze maszynki do strzyżenia włosów są też stosowane przez profesjonalnych fryzjerów. W zestawie znajduje się także odporne oraz twarde etui, które ułatwia ochronę sprzętu podczas wyjazdu czy podróży. Maszynka gwarantuje wyjątkowo ostry kąt cięcia, umożliwiający stworzenie nieco bardziej wyszukanych fryzur. W razie całkowitego rozładowania można szybko uzupełnić zapas energii, który wystarczy na około 15 minut pracy. Nie trzeba więc czekać wielu godzin.

2. PHILIPS HC3510/15

 PHILIPS HC3510/15

Cena: ok. 130 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze modele sprzętów do przycinania włosów muszą cechować się między innymi: wydajnością pracy, niezawodnością użytkową, ograniczeniem wyrywania pojedynczych włosków oraz zróżnicowaną regulacją nasadek. Właśnie taki jest również Philips HC3510/15, który posiada szereg dodatkowych zalet. Wśród najistotniejszych atutów można wymienić na przykład: trzynaście różnych ustawień długości, samoostrzące się ostrza, możliwość pielęgnacji brody czy technologię Trim-n-Flow. Ta ostatnia zapobiega pozostawaniu włosków w maszynce, co zdecydowanie przyspiesza czyszczenie. Równocześnie chroni przed przerwami koniecznymi na pozbycie się takich zabrudzeń. Przedstawiona, dobra maszynka do strzyżenia włosów będzie miała zasilanie sieciowe, które zabezpiecza przed nagłym rozładowaniem akumulatora podczas pracy. Wymaga jednak stałego podłączenia do prądu. Zakres długości wynosi pomiędzy 0,5 mm – 23 mm, więc z pewnością da się osiągnąć oczekiwany efekt wizualny. Nabywca zyskuje oczywiście dwuletnią gwarancję.

3. Philips HC5612/15

 Philips HC5612/15

Cena: ok. 238 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jedną z droższych opcji produktowych znajdujących się w rankingu jest model Philips HC5612/15. Wydatek związany z zakupem jest rekompensowany poprzez szereg przydatnych funkcji w obszarze strzyżenia i pewnego modelowania fryzury. Wystarczy wspomnieć o: wytrzymałym, akumulatorowym ładowaniu, pewności chwytu i osadzenia w dłoni, minimalnym zużyciu energii oraz technologiach DualCut i Trim-n-Flow PRO. Pierwsza z nich odnosi się do obecności dwustronnych elementów tnących. Pozwalają one szybciej ukończyć całą pracę oraz uniknąć niepotrzebnych poprawek. Z kolei druga to ochrona przed pozostawaniem zanieczyszczeń w maszynce, poprzez ich regularne usuwanie na zewnątrz. Trim-n-Flow PRO zapobiega więc potencjalnym: przerwom, wyrywaniu czy przypadkowym poranieniom. Równocześnie wpływa na żywotność i trwałość sprzętu. Dla wielu użytkowników Philips HC5612/15 to zdecydowanie najlepsza maszynka do strzyżenia włosów na rynku. Można ją też bezpiecznie oraz naprawdę łatwo wyczyścić pod bieżącą wodą.

4. PHILIPS HC3505/15

 PHILIPS HC3505/15

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie dobre maszynki do strzyżenia włosów muszą wyróżniać się optymalnym stosunkiem jakości do ceny. Ponadto liczą się oczywiście określona funkcjonalność oraz żywotność eksploatacyjna. Takie walory posiada właśnie model Philips HC3505/15. Wśród pozostałych atutów tego sprzętu można wymienić między innymi: wydajne zasilanie sieciowe, nowoczesne wzornictwo, trzynaście ustawień długości, ergonomiczny uchwyt czy sprawdzoną technologię Trim-n-Flow. Chroni ona przed zaleganiem pojedynczych włosków wewnątrz urządzenia, a tym samym zapobiega potencjalnym usterkom. Przeciwdziała też: zacięciom, wyrywaniu oraz szybkiemu nagrzewaniu się maszynki. Trzeba dodać, że częścią tnącą są wytrzymałe ostrza ze stali szlachetnej, które nawet po upływie kilku lat od zakupu nie utracą precyzji i trwałości. Jeśli chodzi o konserwację, to sprzęt nie wymaga smarowania, a czyszczenie może odbywać się przy użyciu szczoteczki lub pod bieżącą wodą. Klient otrzymuje rzecz jasna dwuletnią gwarancję zabezpieczającą.

5. Remington Alpha HC5150

 Remington Alpha HC5150

Cena: ok. 111 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Uniwersalność urządzenia przeznaczonego zarówno do strzyżenia włosów na głowie, jak też brodzie to podstawowy atut modelu Remington Alpha HC5150. Ta odmiana akumulatorowo – sieciowa pozwala łatwiej korzystać ze sprzętu podczas wyjazdu rodzinnego lub podróży służbowej. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, u których ważnym elementem wizerunku jest wypielęgnowany zarost. Za szybkość i efektywność działania odpowiada silnik Pro Power, który sprosta też mokremu lub suchemu owłosieniu. Ta\ dobra maszynka do strzyżenia włosów posiada samoostrzące się ostrza Advanced Steel. Nie utracą one swoich właściwości nawet pod wpływem intensywnej, wieloletniej eksploatacji urządzenia. Dla estetów duże znaczenie ma praktyczna i nowoczesna linia produktu oraz jego bogata kolorystyka. Można bowiem wybrać wersję: czarną, szarą lub niebieską, w zależności od indywidualnych preferencji. W zestawie znajdują się także: dwa grzebienie, instrukcja obsługi i zasilacz. Klient zyskuje więc wszelkie, niezbędne akcesoria.

6. Remington PG6030

 Remington PG6030

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Remington PG6030 to maszynka elektryczna do włosów, która wyróżnia się sporą uniwersalnością zastosowania w porównaniu do innych sprzętów w rankingu. Oprócz tego, że jest przeznaczona do strzyżenia włosów na głowie, może być funkcjonalnym trymerem. Dzięki różnorodnym nasadkom znajdującym się w zestawie da się pielęgnować: brodę, wąsy, nos, uszy, a nawet brwi. To wszystko jest dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie, co u niektórych może budzić obawy związane z jakością. Tymczasem urządzenie jest naprawdę praktyczne i wytrzymałe. Powinno więc zapewnić użytkownikowi bezpieczną oraz długoletnią eksploatację. Sprzęt posiada zasilanie akumulatorowe, a głowice i ostrza można czyścić pod bieżącą wodą. Te ostatnie posiadają powłokę tytanową, która osłania je na wypadek zetknięcia z suchymi lub twardszymi włosami. W zestawie znajduje się czytelna instrukcja obsługi, dzięki której nabywca pozna wszystkie walory przedstawionego sprzętu. Ochronę serwisową stanowi dwuletnia gwarancja producenta.

7. PROFICARE PC-BHT 3014

 PROFICARE PC-BHT 3014

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaka maszynka do strzyżenia włosów spełni oczekiwania, warto rozważyć zakup modelu Proficare PC-BHT 3014. Mimo że jest to ekonomiczna opcja, posiada konkretne atuty, które mogą przeważyć o jej wyborze. Urządzenie ma choćby: zasilanie sieciowo – akumulatorowe, oddzielne nasadki do brody, nosa, wąsów i uszu, cztery poziomy strzyżenia, a także wytrzymałą baterię pracującą nawet do 2,5 godziny. Trzeba dodać, że wyróżnikiem sprzętu jest na przykład funkcja Direct-Drive. Zapobiega ona spadkom napięcia oraz czasowej utracie zasilania w momencie rozładowania baterii i podłączenia do prądu. Dzięki temu można od razu kontynuować pracę, bez konieczności długiego oczekiwania na uzupełnienie poziomu energii. Ostrza zostały wyprofilowane w ten sposób, by nie wywoływać podrażnień czy uszkodzeń skórnych. Można bez kłopotu usunąć pojedyncze włoski z wrażliwych części ciała, nie odczuwając przy tym bólu oraz dyskomfortu. Proficare PC-BHT 3014 ma w zestawie: szczoteczkę, stację ładującą i zasilacz.

8. BRAUN MGK3045

 BRAUN MGK3045

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla wielu klientów najlepsza maszynka do strzyżenia włosów to Braun MGK3045. Zaprezentowany model wyróżnia się między innymi mnogością możliwości zastosowania, które daje trymer 7w1. Odnosi się to do konkretnych zabiegów stylizacyjnych, takich jak: krótka, średnia, długa i 3-dniowa broda, gładkie golenie, a także konturowanie. Należy podkreślić, że w zestawie znajdują się: cztery grzebienie, ładowarka, szczoteczka do czyszczenia i maszynka do golenia Gillette Fusion5 ProGlide. Kolejnym atutem Braun MGK3045 jest możliwość pracy w systemie ciągłym przez godzinę. Doskonale wyprofilowane ostrza zapobiegają szarpnięciom lub uszkodzeniom skóry. Zaletą jest też łatwość utrzymania czystości, ponieważ elementy można myć pod bieżącą wodą. Maszynka nadaje się do golenia na sucho i mokro. Poszerza to zastosowanie sprzętu o konkretne zabiegi pielęgnacyjne ciała. Owłosienie można usuwać ze szczególnie wrażliwych miejsc, ale należy zachować przy tym ostrożność. Nabywca zyskuje też dwuletnią gwarancję.

9. Braun MGK3020

 Braun MGK3020

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Uniwersalność użycia to jeden z ważnych atutów, które powinna posiadać dobra maszynka do strzyżenia włosów. Tak jest właśnie w tym przypadku, ponieważ Braun MGK3020 zapewnia też możliwość pielęgnacji: brody, wąsów, nosa i uszu. Wszystko poprzez obecność w zestawie różnorodnych nasadek, zapewniających określoną precyzję. Jest to bardzo przydatne dla mężczyzn, którzy pragną posiadać zadbany, kilkudniowy zarost. Muszą więc zapobiegać nadmiernemu rozrośnięciu się brody, przy zachowaniu jej długości. Wytrzymałe ostrza nawet po kilku latach eksploatacji nie powinny ciągnąć lub szarpać. Czystość elementów da się zachować przy użyciu bieżącej wody. Wydajne zasilanie akumulatorowe gwarantuje do 40 minut ciągłej pracy. Z kolei ergonomiczna rączka zapewnia stabilny i pewny chwyt. Urządzenie nie wypadnie z dłoni nawet przy nieco szybszych lub gwałtowniejszych ruchach. Zapoznanie się ze szczegółami obsługi ułatwi załączona instrukcja. Jasno i precyzyjnie tłumaczy ona wszystkie zasady działania sprzętu.

10. Wahl 9243-2216 Home Pro Clipper

 Wahl 9243-2216 Home Pro Clipper

Cena: ok. 145 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osobisty zestaw pielęgnacyjny nie tylko do strzyżenia włosów na głowie, ale też pielęgnacji innych części ciała to model WAHL Home Pro Clipper 9243-2216. W kompletnym wyposażeniu znajdują się między innymi: dziesięć  nasadek, osłonka ochronna, instrukcja obsługi, buteleczka olejku, szczoteczka, trzy grzebienie, nożyczki oraz elegancka walizka do przechowywania. Ranking maszynek do strzyżenia włosów uwzględnia to urządzenie, gdyż posiada ono wiele praktycznych walorów. Wśród najistotniejszych zalet można wymienić na przykład: ergonomiczny kształt, atrakcyjne wzornictwo, regulację długości z blokadą, mocny silnik cewkowy oraz możliwość zawieszenia na haczyku. Nie trzeba wygospodarować przestrzeni w szafce łazienkowej, ponieważ wystarczy ten, niewielki element. WAHL Home Pro Clipper 9243-2216 jest maszynką przewodową, która waży niespełna kilogram. Niewątpliwym walorem będzie cicha i stabilna praca, niepowodująca dyskomfortu. Nabywca otrzymuje oczywiście dwuletnią gwarancję zabezpieczającą.

Poradnik zakupowy maszynki do strzyżenia do włosów

Dlaczego warto kupić dobrą maszynkę do strzyżenia włosów?

Decyzja o zakupie takiego produktu zdecydowanie upraszcza uzyskanie oczekiwanej fryzury. Dobra maszynka do strzyżenia włosów to nie tylko możliwość równomiernego obcięcia, ale też uzyskania fantazyjnych wzorków. Oczywiście liczą się indywidualne umiejętności danej osoby, lecz nie zawsze trzeba będzie korzystać z usług fryzjerskich. Argumentem za kupnem takiego sprzętu są zatem głównie oszczędności. Już po kilkukrotnym użyciu urządzenie powinno się zwrócić, a przecież może być wykorzystywane przez kilka, następnych lat. Kolejną zaletą wyboru sprzętu o wysokiej jakości jest jego niezawodność oraz bezawaryjność. W efekcie klient będzie pewny, że ryzyko wystąpienia usterki jest minimalne. I wreszcie, precyzja oraz dokładność cięcia, wykluczająca pozostawanie pojedynczych włosków.

Jakie cechy powinna posiadać najlepsza maszynka do strzyżenia włosów?

Maszynka spełniająca wszystkie oczekiwania potencjalnego klienta musi przede wszystkim uwzględniać określone parametry techniczne i użytkowe. Są nimi na przykład:

  • moc,
  • jakość wykonania i zastosowane materiały,
  • długość oraz szerokość ostrzy,
  • dodatkowe funkcje.

Urządzenia powinny wyróżniać się wytrzymałością, którą uzyskuje się poprzez wykorzystanie: stali, aluminium, komponentów tytanowych oraz powłoki węglowej.

Jakie są rodzaje maszynek do włosów?

Zaprezentowany ranking maszynek do strzyżenia włosów uwzględnia poszczególne modele tych urządzeń. Podziału sprzętu można dokonać między innymi ze względu na rodzaj zasilania. Wyróżnia się odmiany:

  • sieciowe – z podłączeniem za pomocą kabla,
  • akumulatorowe – bezprzewodowe z opcją wcześniejszego ładowania,
  • akumulatorowo – sieciowe – będące połączeniem obu tych rozwiązań.

Dają one różnorodne możliwości wykorzystania w warunkach domowych lub podczas podróży.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *