Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking mikserów » Ranking mikserów ręcznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking mikserów » Ranking mikserów ręcznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking mikserów ręcznych – wybierz najlepszy mikser ręczny w 2022 roku

Twoje dotychczasowe urządzenie kuchenne szybko się nagrzewa oraz działa mało efektywnie? A może problemem są wolne obroty i stawanie sprzętu przy łączeniu niektórych składników? W odpowiedzi na te sytuacje powstał ranking mikserów ręcznych. Pozwoli on na porównanie stosunku jakości do ceny, przybliży główne funkcje poszczególnych modeli i być może wpłynie na ostateczną decyzję zakupową. Najlepszy mikser ręczny będzie cechował się niezawodnością eksploatacji oraz wykorzystaniem dla różnych potrzeb.

Ranking mikserów ręcznych – TOP 11 najlepszych mikserów ręcznych

MiejsceNazwa miksera ręcznegoCenaNajtańsza oferta
1 Kenwood Chefette Lite HMP32.A0WH289 złSprawdź teraz
2 Zelmer ZHM1264S Symbio Biały (481.64)229 złSprawdź teraz
3 Bosch MFQ 36440 Biały150 złSprawdź teraz
4 Bosch MFQ 36460 Biały179 złSprawdź teraz
5 Bosch MFQ 40304 Czerwony155 złSprawdź teraz
6 Bosch MFQ36490 Biały244 złSprawdź teraz
7 Bosch MFQ4730212 złSprawdź teraz
8 Bosch MFQ 3010 Biały69 złSprawdź teraz
9 MPM MMR-16Z127 złSprawdź teraz
10 Esperanza EKM007G26 złSprawdź teraz
11 Bosch MFQ 36400 Biały109 złSprawdź teraz

Opis najlepszych mikserów ręcznych

1. Kenwood Chefette Lite HMP32.A0WH

 Kenwood Chefette Lite HMP32.A0WH

Cena: 289 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mikser ręczny Kenwood to Twój nowy pomocnik kuchenny. Nieduży sprzęt pomoże Ci w przygotowaniu podstawowych ciast, kremów i sosów. Z jego pomocą idealnie ubijesz białka, śmietanę i wymieszasz składniki na krem lub wytrawny farsz do naleśników i pierogów. W zestawie miksera znajdują się trzepaczki i końcówki w kształcie spirali, ułatwiające mieszanie cięższych składników. Misa o pojemności prawie trzech i pół litra bez problemu pomieści mieszankę na duży tort biszkoptowy. Podczas pracy mieszadeł misa stale się obraca, co ułatwia dodawanie poszczególnych składników. Nie musisz wyłączać urządzenia, żeby dodać jajka czy dosypać mąkę. Sam mikser jest niezależnym sprzętem – możesz używać go razem z misą lub jako osobne urządzenie. Zestaw z mikserem Kenwood wyposażono w mocny, 450-watowy silnik, który poradzi sobie nawet z zagnieceniem ciasta na pieczywo czy pizzę. Nie musisz więc już tracić czasu na długie stanie w kuchni i ręczne wygniatanie ciast. Dzięki pięciostopniowej regulacji prędkości pracy możesz ubijać i mieszać masy o różnej konsystencji. Na wolniejszych obrotach wymieszasz delikatne składniki, a na tych szybszych ubijesz pianę z białek lub zrobisz bitą śmietanę

2. Zelmer ZHM1264S Symbio Biały (481.64)

 Zelmer ZHM1264S Symbio Biały (481.64)

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprezentowany ranking mikserów ręcznych uwzględnia również model Zelmer ZHM1264S Symbio Biały (481.64). Jest to urządzenie kuchenne odznaczające się niezawodnością eksploatacyjną i wydajnością pracy. Należy też zwrócić uwagę na: mnogość możliwości wykorzystania sprzętu, pięciostopniową regulację prędkości oraz intuicyjną obsługę. Ten mikser może służyć do łączenia składników: ciast, kremów albo past. W kompletnym zestawie znajdują się: misa o pojemności trzech litrów, łopatka, tarcza przecierająca i końcówki do mieszania oraz ubijania. Zelmer ZHM1264S Symbio Biały (481.64) ma moc 400W z opcją turbo. Przydatnym modułem jest przycisk automatycznie zwalniający końcówki. Dzięki niemu nie potrzeba siły do ich umieszczania lub wyciągania. Urządzenie ma zwiększoną wytrzymałość na usterki i uszkodzenia mechaniczne. Nawet intensywne użytkowanie nie zaburzy jego pracy, która zostanie perfekcyjnie wykonana. Mikser ma oczywiście dwuletnią gwarancję zabezpieczającą zapewniającą obsługę serwisową.

3. Bosch MFQ 36440 Biały

 Bosch MFQ 36440 Biały

Cena: ok. 150 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki mikser ręczny kupić, warto sprawdzić model Bosch MFQ 36440 Biały. Jego wyróżnikiem jest, chociażby możliwość ustawienia stałego trybu pracy na najwyższym poziomie obrotów. Ogranicza to niepotrzebne przegrzewanie się silnika i wpływa na utrzymanie maksymalnej wydajności sprzętu. Urządzenie cechuje się także: pięciostopniową regulacją obrotów, mocą wynoszącą 450W oraz możliwością użycia go jako blendera. Da się zatem szybko przygotować koktajle i zdrowe soki. Bosch MFQ 36440 Biały ma ergonomiczny uchwyt gwarantujący poprawne osadzenie w dłoni i minimalizujący ryzyko ewentualnego wypadnięcia miksera. W pełnym zestawie znajdują się również: końcówka miksująca mająca nóż QuattroBlade z 4 ostrzami, haki do zagniecenia ciasta i niezbędny pojemnik. Możliwość zdjęcia poszczególnych części pozwala na umycie w zmywarce. Utrzymanie czystości miksera nie stanowi więc najmniejszego problemu. Dodatkową ochroną klienta jest oczywiście dwuletnia gwarancja zabezpieczająca od producenta.

4. Bosch MFQ 36460 Biały

 Bosch MFQ 36460 Biały

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy dobry mikser ręczny ma cechy zbliżone do modelu Bosch MFQ 36460 Biały. Główne zalety, jakie posiada ten sprzęt to na przykład: pięciostopniowa regulacja prędkości, moc silnika wynosząca 450W, tryb turbo oraz duża ilość końcówek. Wśród tych ostatnich są typy do: mieszania, ubijania, a także zagniatania. Odpowiednie wyprofilowanie uchwytu powoduje, że można utrzymać go nawet pod wpływem odczuwalnych drgań lub wibracji. Jest to korzystne, ponieważ zapewnia lepszy komfort korzystania z miksera. Bosch MFQ 36460 Biały posiada obudowę ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, odporną na zarysowania oraz pęknięcia. Do tego dochodzi też przycisk automatycznego zwalniania końcówek po wykonanej pracy. Takie działanie to tylko kilka sekund, a następnie można przejść do wyczyszczenia urządzenia. Jego użyteczność dotyczy między innymi przygotowywania: ciast, kremów albo past. Ten mikser odciąża zatem od konieczności mechanicznego łączenia składników, co jest dość czasochłonne i wymaga wiele wysiłku.

5. Bosch MFQ 40304 Czerwony

 Bosch MFQ 40304 Czerwony

Cena: ok. 155 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jaki mikser ręczny będzie dobrym wyborem ,warto przetestować model Bosch MFQ 40304 Czerwony. To urządzenie cechuje się na przykład: kompaktowymi wymiarami, lekkością i łatwością utrzymania podczas pracy oraz innowacyjnymi końcówkami FineCreamer. Te ostatnie, z uwagi na specyficzną budowę umożliwiają uzyskanie nawet 20% więcej objętości ubitego kremu lub piany białkowej. Ponadprzeciętna wydajność sprzętu łączy się z niskim zużyciem energii. Niezależnie od czasu pracy oraz stopnia włączonych obrotów nie trzeba martwić się o zakres poboru prądu.  Bosch MFQ 40304 Czerwony to także atrakcyjny wygląd widoczny poprzez ciekawe zestawienie kolorystyczne. Kluczowe jest jednak przeznaczenie miksera, który ma też automatyczną opcję zwijania kabla. Co ważne, wraz z przełączaniem skali użytkownik nie powinien odczuwać nadmiernego hałasu oraz większych drgań. Posiadacze doceniają także wykonanie obudowy, odpornej na pęknięcia i zarysowania. Ten mikser jest więc zdecydowanie godny polecenia.

6. Bosch MFQ36490 Biały

 Bosch MFQ36490 Biały

Cena: ok. 244 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy mikser ręczny to dla niektórych Bosch MFQ 36490 Biały. Taka opinia użytkowników wynika z określonych właściwości eksploatacyjnych urządzenia. Do największych zalet tego sprzętu można zaliczyć: stabilne utrzymanie poprzez wyprofilowany i ergonomiczny uchwyt, cichą pracę, skuteczność działania na najwyższych obrotach, ograniczenie przegrzewania się obudowy czy kompletność całego zestawu. Znajdują się w nim także: haki do wyrabiania ciasta, pojemnik z pokrywą, trzepaki, mieszadła i końcówki miksujące. Bosch MFQ 36490 Biały ma moc 450W, a moduł turbo wraz z trybem pulsacyjnym pozwalają połączyć ze sobą składniki o spójnej strukturze. Ten mikser ma przycisk automatycznie zwalniający końcówki i przewód o długości 1,3 metra. Taki kabel gwarantuje komfort przy większej odległości blatu od kontaktu. Urządzenie wyróżnia się też naprawdę niskim zużyciem energii elektrycznej. Koszty eksploatacji są praktycznie niezauważalne, a przydatność tego miksera dotyczy wielu czynności kuchennych.

7. Bosch MFQ4730

 Bosch MFQ4730

Cena: ok. 212 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedź na pytanie, jaki mikser ręczny kupić, może ułatwić model Bosch MFQ 4730. Jest to urządzenie, które wyróżnia się stabilnością i sporą żywotnością eksploatacyjną. Ponadto należy wskazać inne atuty, którymi są: lekka obudowa, pięciostopniowa regulacja prędkości, cichy silnik oraz opcja pracy pulsacyjnej. Ta ostatnia jest szczególnie przydatna podczas łączenia ze sobą nieco twardszych składników. Takimi mogą być na przykład niektóre, wstępnie rozdrobnione owoce lub masło. Bosch MFQ 4730 ma w pełnym zestawie końcówki do: zagniatania ciasta, ubijania, miksowania i mieszania. Automatyczne zwijanie kabla zdecydowanie ułatwia przechowywanie miksera w pudełku. Dzięki temu zajmuje on mniej miejsca, a przewód może szybko znaleźć się wewnątrz sprzętu. Ergonomiczna rączka ułatwia chwytanie oraz zapobiega przed przypadkowym upadkiem albo strąceniem. W razie potrzeby dwuletnia gwarancja zabezpieczająca zapewnia niezbędną usługę serwisową. Przedstawiony mikser jest jednak praktycznie bezawaryjny.

8. Bosch MFQ 3010 Biały

 Bosch MFQ 3010 Biały

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla wielu użytkowników najlepszy mikser ręczny to Bosch MFQ 3010 Biały. Taka ocena jest wynikiem korzyści płynących z zakupu tego modelu. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na: wytrzymałą obudowę, ergonomiczną rączkę, moc wynoszącą 575W i dodatkową funkcję turbo. Powyższy mikser posiada miękki oraz antypoślizgowy uchwyt zabezpieczający przed przypadkowym wypuszczeniem. Zaletą sprzętu jest również możliwość stałej pracy na najwyższym poziomie obrotów. Użytkownik nie wyczuje przegrzania ani nadmiernych drgań. Przełoży się to na wydajność działania oraz możliwość połączenia twardszych składników. Urządzenie przydaje się na przykład do przygotowania: past, ciast oraz kremów. Mieszanie albo ubijanie ręczne wymagałyby wiele wysiłku. Dodatkowo mogłyby nie przynieść zadowalającego efektu. Bosch MFQ 3010 Biały jest przydatną, a czasem wręcz niezastąpioną alternatywą. Sprzęt odznacza się także minimalnym zużyciem energii, a koszty jego eksploatacji są niezauważalne. Będzie to właściwy wybór.

9. MPM MMR-16Z

 MPM MMR-16Z

Cena: ok. 127 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zasadniczo, dobry mikser ręczny będzie wyróżniał się funkcjonalnością podobną do modelu MPM MMR-16Z. Niewątpliwym atutem tego sprzętu jest moc wynosząca aż 750W. Dodatkowo stopniowalna skala obrotów sprawia, że da się szybko połączyć różne składniki kremu lub ciasta. Taka praca przebiega bez najmniejszego wysiłku, a utrzymanie urządzenia ułatwia ergonomiczna rączka. Kompletny zestaw zawiera między innymi: końcówki mieszające i miksujące, misę o pojemności 3,4 litra oraz blokadę podstawy. Ta ostatnia zapewnia dodatkową stabilność, dzięki której łatwiej można utrzymać pojemnik z określoną zawartością. W przeciwnym razie, przy większych obrotach mogłoby dojść do osunięcia się misy i zabrudzenia kuchni. MPM MMR-16Z można też wykorzystać podczas robienia różnych, domowych pasztetów. Ochrona użytkownika polega również na zblokowaniu przed ewentualnym wypadnięciem końcówek w czasie pracy miksera. Niekiedy zdarza się, że zbyt lekkie włożenie mieszadła mogłoby wiązać się właśnie z takim ryzykiem.

10. Esperanza EKM007G

 Esperanza EKM007G

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking mikserów ręcznych uwzględnia też model Esperanza EKM007G. Ta marka produkuje naprawdę dobre i tanie urządzenia kuchenne. Potencjalny użytkownik może być jednak spokojny o odpowiednią jakość, zapewniającą poprawność funkcjonowania sprzętu. Ten mikser cechuje się na przykład: mocą wynoszącą 125W, siedmiostopniową regulacją prędkości oraz opcją automatycznego usuwania mieszadeł po wykonanej pracy. Ergonomiczny i optymalnie wyprofilowany uchwyt chroni przed wypadnięciem miksera. Ułatwia też jego utrzymanie przy nieco wyższych obrotach. Esperanza EKM007G ma przewód o długości ponad metra. Taki kabel jest przydatny w sytuacji pewnego oddalenia blatu od kontaktu zasilającego. Nie trzeba więc poszukiwać przedłużacza. Pełen zestaw ma także dwa mieszadła ze stali nierdzewnej i dwie trzepaczki. Mikser odznacza się zatem działaniem niezbędnym w wielu czynnościach kuchennych. Ma też dwuletnią gwarancję zabezpieczającą, która w razie potrzeby zapewnia pełną obsługę serwisową.

11. Bosch MFQ 36400 Biały

 Bosch MFQ 36400 Biały

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki mikser ręczny wybrać, warto rozważyć model Bosch MFQ 36400 Biały. Urządzenie wyróżnia się między innymi: niskim poborem energii, pięciostopniową regulacją prędkości, funkcjami mieszania i miksowania oraz automatycznym zwijaniem kabla. Ponadto należy dodać, że w kompletnym zestawie znajdują się również dwie końcówki do zagniatania ciasta. Klasyczna linia oraz tradycyjne wzornictwo powodują, że ten mikser wygląda estetycznie i bardzo dobrze leży w dłoni. W ten sposób nawet pod wpływem większych wibracji, ryzyko wypadnięcia jest minimalne. Moc wynosząca 575 W będzie wystarczająca do przygotowania każdego ciasta, a silnik jest zabezpieczony przed zbyt szybkim przegrzaniem. Dłuższa praca nie będzie wpływała na komfort trzymania sprzętu albo nagłą konieczność jej przerwania. Bosch MFQ 36400 Biały to także dwuletnia gwarancja zabezpieczająca dla każdego klienta. To urządzenie cechuje się jednak bardzo niską awaryjnością, więc można być pewnym jego naprawdę wysokiej jakości.

Poradnik zakupowy miksera ręcznego

Jakie parametry powinien mieć dobry mikser ręczny?

Zakup właściwego modelu urządzenia w tej kategorii musi wynikać z wyboru sprzętu wysokiej jakości. Potwierdzeniem klasy oraz funkcjonalności są konkretne parametry techniczne i walory użytkowe. Dobry mikser ręczny będzie cechował się na przykład:

 • wykonaniem z trwałego i wytrzymałego tworzywa,
 • dużą mocą silnika oraz rozbudowaną skalą prędkości,
 • możliwością dłuższej pracy bez konieczności wyłączania,
 • obecnością antypoślizgowych wstawek chroniących przed wypadnięciem,
 • odpowiednią ilością końcówek do ubijania i dodatkowych akcesoriów.

Wśród tych ostatnich należy wspomnieć o: trzepaczkach, pokrywach, nasadkach, pojemnikach, obudowach, a także mieszakach. Ważne, by w razie potrzeby móc też dokupić pojedyncze elementy do danego miksera ręcznego.

Najlepszy mikser ręczny – rekomendowani producenci

Niezawodne urządzenie musi odznaczać się na przykład komfortem jego użycia oraz pełną skutecznością. Są to główne cechy, jakie powinien posiadać najlepszy mikser ręczny. Dodatkowym atutem będzie z pewnością ogólna żywotność eksploatacyjna. Ogranicza ona ryzyko wystąpienia awarii lub usterek i przekłada się na możliwość długoletniej eksploatacji. Spośród producentów, których sprzęty są warte rekomendacji, można wymienić marki:

 • Bosch,
 • Zelmer,
 • MPM,
 • Esperanza,
 • Amica,
 • Philips,
 • Beko,
 • Gorenje.

Co ważne, taki zakup nie zawsze musi wiązać się ze sporym wydatkiem finansowym. Niektóre miksery ręczne reprezentują naprawdę korzystny stosunek jakości do ceny. Uzasadnia on wybór konkretnego modelu, który odciąży użytkownika podczas wielu prac kuchennych.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.