Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking młynków żarnowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking młynków żarnowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking młynków żarnowych – jaki młynek żarnowy kupić w 2023 roku?

Pragniesz pobudzić się do działania filiżanką pachnącej i aromatycznej kawy? A może produkty zmielone lub rozpuszczalne nie trafiają akurat w Twoje gusta? W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking młynków żarnowych 2023. Umożliwi on porównanie stosunku jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego modelu, a także pomoże sprawdzić dodatkowe funkcjonalności. Dobry młynek żarnowy do kawy będzie gwarantował szybkie mielenie oraz zapewni oczekiwaną skalę grubości. Wydobędzie przy tym unikalny smak.

Ranking młynków żarnowych – TOP 10 najlepszych młynków żarnowych

Miejsce Nazwa młynka żarnowego Cena Najtańsza oferta
1 Bodum Bistro Żarnowy Czarny (1175001) 315 zł Sprawdź teraz
2 KRUPS GVX242 (GVX242) 299 zł Sprawdź teraz
3 De’Longhi KG 79 169 zł Sprawdź teraz
4 Hario Młynek Ręczny Do Kawy 20X14,5 Cm Prism Czarny (Msa2B) 249 zł Sprawdź teraz
5 Hario Skerton MSCS-2TB 279 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych młynków żarnowych

1. Bodum Bistro Żarnowy Czarny (1175001)

 Bodum Bistro Żarnowy Czarny (1175001)

Cena: ok. 315 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy młynek żarnowy to dla dużej grupy użytkowników właśnie model Bodum Bistro. Taka ocena wynika z konkretnych atutów tego sprzętu. Są nimi na przykład: dwanaście stopni mielenia, obudowa z tworzywa, odporna na uszkodzenia i przypadkowe zarysowania czy cicha praca. Do tego młynek cechuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Właściciel nie musi się więc obawiać kosztów jego eksploatacji. Bodum Bistro zapewnia także łatwe utrzymanie czystości, ponieważ czyszczenie może odbywać się pod bieżącą wodą. Pojemnik na 220 gram ziaren jest całkowicie wystarczający dla przeciętnego użytkownika. Nabywcę chroni oczywiście dwuletnia gwarancja serwisowa producenta. Urządzenie wyróżnia się jednak niską awaryjnością, więc ryzyko usterki jest minimalne. Całość zalet uzupełniają też kompaktowe rozmiary, umożliwiające przechowywanie nawet w mniejszej szafce kuchennej. Nasz ranking młynków żarnowych do kawy w 2023 roku uwzględnia więc ten sprzęt. Jest on zdecydowanie godny rekomendacji zakupowej.

2. KRUPS GVX242 (GVX242)

 KRUPS GVX242 (GVX242)

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki młynek żarnowy do kawy wybrać, warto też sprawdzić model Krups GVX242. Do jego głównych walorów użytkowych można zaliczyć: żywotność eksploatacyjną, intuicyjną obsługę, łatwe czyszczenie, a także wykorzystanie do rozdrabniania innych ziaren. Chodzi o wszelkie zboża czy przyprawy będące składnikami określonego dania. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu higieny, by składniki przypadkowo nie wymieszały się między sobą. Krups GVX242 cechuje się również gustownym designem, z matowymi i błyszczącymi elementami. Zastosowanie stali nierdzewnej najlepszej klasy zapewnia odporność na przypadkowe uszkodzenia oraz zarysowania. Pojemnik umożliwiający jednorazowe wsypanie 200 gram kawy to szansa na przygotowanie aż 12 filiżanek. Nie trzeba więc powtarzać czynności, nawet podczas wizyty wielu gości. Da się ich obsłużyć przy pełnym zmieleniu zawartości zbiornika. Części są wyjmowane oddzielnie, co dodatkowo ułatwia ich przemywanie. Taki młynek żarnowy powinien być zatem dobrym zakupem.

3. De’Longhi KG 79

 De'Longhi KG 79

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

De’Longhi Kg 79 to stosunkowo tani młynek żarnowy, który ma praktyczne funkcjonalności. Użytkownik z pewnością doceni: liczne możliwości regulacji ustawień, intuicyjną obsługę, dyskretną pracę oraz ograniczenie skali generowanego hałasu. Zwłaszcza o poranku mógłby on stanowić spory dyskomfort dla jeszcze śpiących osób. De’Longhi Kg 79 ma automatyczny wyłącznik i nóżki antypoślizgowe. Te ostatnie przydają się dla ograniczenia wibracji oraz ryzyka przypadkowego upadku z blatu. Zwłaszcza w kuchni bywa on wilgotny lub czasem nieco mniej stabilny. Wśród innych walorów młynka można wymienić: przezroczysty pojemnik umożliwiający sprawdzanie poziomu kawy, chowany przewód zasilający czy niskie zużycie energii elektrycznej. Jest to więc osprzęt z kategorii małego AGD, polecany osobom ceniącym smak oraz aromat kawy. Silnik o mocy 110 W sprawia, że cały proces przebiega naprawdę szybko i sprawnie. Czas oczekiwania na ten napój nie powinien istotnie się wydłużyć. Jest to urządzenie godne polecenia.

4. Hario Młynek Ręczny Do Kawy 20X14,5 Cm Prism Czarny (Msa2B)

 Hario Młynek Ręczny Do Kawy 20X14,5 Cm Prism Czarny (Msa2B)

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze młynki żarnowe będą miały walory podobne do modelu Hario CM Prism. Mowa tu między innymi o: wytrzymałości materiałowej, nowoczesnym designie oraz ogólnej jakości użytkowej. Jest to wersja ręczna dla tradycjonalistów, którzy doceniają samodzielne przygotowanie każdego napoju. Co ważne wytwórca zastosował jedynie ekologiczne i naturalne surowce, pozbawione szkodliwych związków chemicznych. Jest to bardzo ważne w przypadku bezpośredniego kontaktu z produktami żywnościowymi. Wyróżnikami konstrukcji są: obudowa z aluminium, zdejmowana rączka, antypoślizgowa podkładka oraz żywotne żarno. Regulacja grubości mielenia to jedynie użycie niewielkiego pokrętła. Młynek nie zacina się, pracuje stabilnie i może być ciekawym pomysłem na prezent. Zwłaszcza dla miłośnika dobrej kawy albo rytuału zaparzania. Kompaktowe wymiary sprawiają, że bez problemu można go zabrać w podróż albo na wycieczkę. Powinien zmieścić się do niewielkiego bagażu. Nic dziwnego, że model jest przedstawiony w rankingu.

5. Hario Skerton MSCS-2TB

 Hario Skerton MSCS-2TB

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki młynek żarnowy jest godny polecenia, warto przetestować model Hario Skerton. Zasadność ewentualnego zakupu będzie związana z korzyściami, takimi jak: łatwa regulacja preferowanych poziomów ustawień, szybkie mielenie, trwałe materiały, żywotna konstrukcja oraz zdejmowane elementy. Te ostatnie ułatwiają czyszczenie pod bieżącą wodą, w razie zabrudzeń lub pozostałości ziaren. Co ważne, Hario Skerton w porównaniu z poprzednimi modelami ma unowocześniony pierścień. Eliminuje on przypadkowe zacięcia, a także poprawia ogólną stabilność korzystania z urządzenia. Do tego dochodzi antypoślizgowa opaska z gumy zapewniająca dobre osadzenie nawet na wilgotnym blacie. Operowanie rączką nie spowoduje zatem nagłego wypadnięcia, a wraz z nim uszkodzenia. Wytwórca postawił przede wszystkim na proste użycie, skracające do minimum czas potrzebny na zmielenie kawy. Spiesząc się o poranku do pracy, nie da się wydłużyć wielu czynności. Śniadanie z filiżanką ulubionego napoju jest priorytetem.

Poradnik zakupowy młynka żarnowego

Co to jest młynek żarnowy? Jak działa młynek żarnowy?

Zasada działania takiego produktu wynika z konkretnych potrzeb przyszłego nabywcy. Dobry młynek żarnowy to urządzenie, które po prostu mieli duże ziarna kawy, miażdżąc je przy użyciu konkretnych elementów. Współczesne modele mają wiele funkcjonalności, odnoszących się między innymi do: regulowania stopnia grubości, informacji na wyświetlaczu, automatycznego wyłączania czy też ułatwień w czyszczeniu. Sama praca jest bardzo prosta, ponieważ polega na równoczesnym obrocie dwóch żaren. W rezultacie dochodzi właśnie do miażdżenia, a nie cięcia. Efektem jest zachowanie niepowtarzalnego aromatu kawy, który dla wielu będzie nieporównywalny z tradycyjną metodą zalewania gorącą wodą. Choć wymaga to nieco więcej pracy, rekompensatą dla włożonego wysiłku jest świetny smak.

Jak kupić dobry młynek żarnowy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobre i tanie sprzęty w tej kategorii urządzeń również mogą świetnie spełniać swoją funkcję. Jednak to najlepsze młynki żarnowe zapewniają niezawodność eksploatacji na długi czas. Decydując się na zakup, należy sprawdzić określone parametry wybranego modelu. Są to na przykład:

  • poziom generowanego hałasu,
  • charakterystyka obsługi i czyszczenia elementów,
  • moc silnika,
  • ogólna szybkość mielenia,
  • dodatkowe opcje.

W ostatnim z aspektów potrzebne okazują się również: programatory czasowe, automatyczne wyłączanie czy licznik kaw. Do tego dochodzą też zabezpieczenia przed przypadkowym uszkodzeniem albo skaleczeniem. Zasadniczo, warto więc zweryfikować stosunek jakości do ceny. Wszystko po to, by ten wydatek był rzeczywiście zasadny.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *