Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking nawilżaczy powietrza » Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking nawilżaczy powietrza » Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych – najlepsze nawilżacze ewaporacyjne w 2021 / 2022 roku

Zastanawiasz się nad zakupem sprzętu nawilżającego powietrze? Dobry nawilżacz ewaporacyjny to jeden z najlepszych możliwych wyborów. Urządzenia te są wyposażone w specjalne filtry antybakteryjne, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Najczęściej są to sprzęty wielofunkcyjne, zapewniające doskonałe nawilżenie oraz charakteryzujące się ergonomią pracy. Technologia ewaporacyjna należy do najmniej inwazyjnej metody nawilżania powietrza, dlatego też urządzenia te cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdź ranking nawilżaczy ewaporacyjnych i wybierz najlepsze z nich.

Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych – top 10 nawilżaczy ewaporacyjnych

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Stadler Form Oskar Czarny479 złSprawdź teraz
2Stadler Form Julia biały299 złSprawdź teraz
3Stadler Form Oskar Little Czerwony472 złSprawdź teraz
4Stadler Form Oskar Big Czarny974 złSprawdź teraz
5Stylies Alaze399 złSprawdź teraz
6Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier474 złSprawdź teraz
7Klarta Humea WiFi White539 złSprawdź teraz
8Philips HU4706/11229 złSprawdź teraz
9VENTA LW 15 BIAŁY597 złSprawdź teraz
10PHILIPS HU2718/10549 złSprawdź teraz

Recenzje nawilżaczy ewaporacyjnych

1. Stadler Form Oskar Czarny

Stadler Form Oskar Czarny

Cena: od. 479 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Nawilżacz marki Stadler to propozycja dla osób, które poszukują urządzeń wyróżniających się doskonałą jakością i pięknym designem. Minimalistyczna, elegancka estetyka sprawia, że nawilżacz prezentuje się doskonale w każdym wnętrzu. Jego prosta, nowoczesna konstrukcja nie przyciąga uwagi, prezentuje się bardzo szykownie i subtelnie. Unikalna forma oraz dbałość o detale sprawiają, że sprzęt przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Ten najlepszy nawilżacz ewaporacyjny zapewnia odpowiednie nawilżenie powietrza, ułatwia oddychanie, a tym samym pozytywnie wpływa na samopoczucie. Został wyposażony w specjalny higrostat, który umożliwia 5 stopniowe regulowanie poziomu wilgotności powietrza. Nawilżacz pracuje bardzo cicho, co jest ważne szczególnie w nocy. 2 poziomy prędkości wentylatora gwarantują efektywną pracę. Urządzenie wyposażone zostało w praktyczny dozownik na olejki zapachowe, dzięki czemu w pomieszczeniu można cieszyć się nie tylko nawilżonym, czystym powietrzem, ale także ulubionymi aromatami. Polecany nawilżacz ewaporacyjny to doskonała propozycja dla osób, które szukają dobrej jakości urządzenia, zapewniającego najwyższe parametry pracy. Urządzenie zostało wyposażone w dwa wymienne filtry antybakteryjne w kasecie oraz kostkę z jonami srebra Iconic Silver Cube.

2. Stadler Form Julia biały

Stadler Form Julia biały

Cena: od. 299 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki nawilżacz ewaporacyjny wybrać? Poszukujesz funkcjonalnego, ergonomicznego urządzenia, które zapewni Ci dobrej jakości nawilżone powietrze? Nawilżacz został wyposażony w 2 poziomy pracy, rekomendowany jest do pomieszczeń o powierzchni do 50 m2. Aromatyzer Stadler Form sprawia, że powietrze w pomieszczeniu jest nie tylko świeże, ale także pachnące. Wystarczy dodać do niego ulubiony aromat. Polecany nawilżacz ewaporacyjny doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Świetnie nadaje się do salony, sypialni, jak i pokoju dziecięcego. Urządzenie wyłączy się automatycznie, kiedy pojemnik na wodę będzie pusty. Diody LED można przyciemniać lub całkowicie wyłączyć, dzięki czemu nawilżacz nie przeszkadza w czasie snu. Będzie to dobra propozycja dla osób, które szukają funkcjonalnego, ładnie wyglądającego urządzenia, zapewniającego dobrą i efektywną pracę.

3. Stadler Form Oskar Little Czerwony

Stadler Form Oskar Little Czerwony

Cena: od. 472 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten idealny nawilżacz ewaporacyjny marki Stadler Form to doskonała propozycja dla osób, które szukają ergonomicznych, funkcjonalnych urządzeń. Nawilżacz Oskar little jest najmniejszym urządzeniem z serii Stadler Form Oskar. Jego kompaktowa budowa sprawia, że sprawdza się doskonale w małych pomieszczeniach, takich jak pokój dziecięcy czy sypialnia. Urządzenie zostało wyposażone w wymienny filtr antybakteryjny w kasecie oraz kostkę z jonami srebra Iconic Silver Cube. Sprawia to, że woda w zbiorniku jest czysta, a jakość powietrza naprawdę dobra, co przekłada się na łatwe oddychanie oraz dobre samopoczucie mieszkańców. Istotną kwestią jest także to, że nawilżacz pracuje bardzo cicho. Specjalny tryb nocny umożliwia przygaszenie lub wyłączenie diod. Jeśli zależy nam na tym, żeby w mieszkaniu roznosiły się ulubione aromaty możemy skorzystać z pojemnika na olejki zapachowe. To, co wyróżnia polecany nawilżacz ewaporacyjny to unikalna, nowoczesna konstrukcja, która prezentuje się doskonale w każdym pomieszczeniu. Urządzenie wygląda bardzo elegancko, dzięki czemu może być elementem dekoracyjnym.

4. Stadler Form Oskar Big Czarny

Stadler Form Oskar Big Czarny

Cena: od. 974 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Urządzenie przeznaczone jest do większych pomieszczeń, takich jak np. salon czy jadalnia. Umożliwia odpowiednie nawilżenie powietrza w pokojach do 100 m2. Jest to największy nawilżacz z serii Stadler Form Oskar, który został wyposażony w technologię ewaporacyjną, która umożliwia odparowywanie wody z wewnętrznego zbiornika. Urządzenie wyróżnia się dużą funkcjonalnością, oprócz klasycznego nawilżacza pełni także funkcję aromatyzera. Wystarczy napełnić specjalny pojemnik zapachowym olejkiem, aby cieszyć się aromatycznym nawilżony powietrzem. Jest to bardzo dobry nawilżacz ewaporacyjny, który umożliwia 5 stopniowe regulowanie poziomu wilgotności powietrza. Wyposażony został w cztery wymienne filtry antybakteryjne w kasecie oraz kostkę z jonami srebra Iconic Silver Cube. Wszystko to sprawia, że urządzenie cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących. Spośród innych sprzętów wyróżniają go dobre recenzje i opinie. Nawilżacz ewaporacyjny ułatwia oddychanie oraz przyczynia się do poprawy samopoczucia. Stadler Form Oskar Big wyposażony został w dodatkową funkcję, która przypomina o konieczności zmiany filtra. Nawilżacz pracuje cicho, jest energooszczędny, posiada specjalny tryb pracy – nocny, który pozwala na przygaszenie lub wyłączenie diod.

5. Stylies Alaze

Stylies Alaze

Cena: od. 399 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki nawilżacz ewaporacyjny kupić? Szukasz dobrego produktu w rozsądnej cenie? Ta propozycja przypadnie do gustu osobom, które lubią ekonomiczne i praktyczne rozwiązania. Tani nawilżacz ewaporacyjny przeznaczony jest do pomieszczeń do 40 m2. Urządzenie pomaga utrzymać właściwy poziom wilgoci w pomieszczeniach, a jednocześnie usuwa drobne zanieczyszczenia. Dzięki temu pozwala na łatwe oddychanie oraz lepsze samopoczucie. Polecany nawilżacz ewaporacyjny posiada niewielki rozmiar, dzięki czemu można postawić go niemal w dowolnym miejscu i pomieszczeniu. Sprawdzi się doskonale zarówno w sypialni, pokoju dziennym, jak i dziecięcym. Urządzenie jest proste i intuicyjne w obsłudze, pracuje cicho i efektywnie. Urządzenie wyposażone zostało w specjalną matę nawilżającą, która jednocześnie oczyszcza powietrze z kurzu i pyłów. Istotną kwestią jest również to, że jest to urządzenie bardzo ekonomiczne i energooszczędne. Praktyczny timer wyłączy automatycznie sprzęt po upływie określonego czasu. Poza tym trzy poziomy prędkości oraz kostka Clean Cube zapewniają wydajną i efektywną pracę.

6. Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier

Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifier

Cena: od. 474 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Szukasz nowoczesnego i wydajnego nawilżacza powietrza? Xiaomi SmartMi Evaporative Humidifie to propozycja dla osób, które stawiają na dobrą jakość, wydajność oraz nowoczesny design. Urządzenie zostało wyposażone w pojemny 4-litrowy zbiornik, który zapewnia długą pracę i doskonałe nawilżanie powierzchni do 40 m2. Istotną kwestią jest także bardzo cicha praca oraz niskie zużycie energii.
Polecany nawilżacz ewaporacyjny jest bardzo funkcjonalny. Został wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Sterowanie urządzenia może odbywać się ręcznie lub za pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala na ustawienie pożądanej wilgotności, przy jej pomocy można także regulować prędkość pracy nawilżacza oraz ustawiać timer. Nawilżacz przerywa pracę automatycznie, jeżeli wilgotność osiągnie 70 proc. lub dojdzie do opróżnienia zbiornika z wodą. Ważną kwestią jest także design urządzenia. Jest to nie tylko bardzo funkcjonalny i dobry nawilżacz ewaporacyjny, ale jest to również urządzenie bardzo atrakcyjne i estetyczne. Jego elegancki, nowoczesny design wygląda dobrze w każdym pomieszczeniu.

7. Klarta Humea WiFi White

Klarta Humea WiFi White

Cena: od. 539 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten idealny nawilżacz ewaporacyjny to inteligentne urządzenie, które pozwala nawilżać pomieszczenia do 44 m2. Specjalny zbiornik 3 l pozwala na efektywną pracę przez długi czas. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w filtr powiększający powierzchnię parowania oraz specjalny wentylator. Nawilżacz dba nie tylko o dobrą wilgotność, ale także jakość powietrza, a tym samym o zdrowie użytkowników. Urządzenie jest rekomendowane do pokoi dziecięcych, jest całkowicie bezpieczne, zapewnia cichą i wydajną pracę. Polecane urządzenie ułatwia oddychanie oraz poprawia komfort snu. Jest proste w użyciu. Może być sterowane ręcznie poprzez panel dotykowy lub za pomocą aplikacji na smartfonie. Poziom wilgotności w pomieszczeniu można regulować. Możliwy jest zakres wilgotności od 40 do 75 proc. oprócz tego polecany nawilżacz ewaporacyjny został wyposażony w praktyczną lampkę nocną, która posiada trzy poziomy świecenia. Jest to propozycja dla osób, które poszukują praktycznych, nowoczesnych i bezpiecznych nawilżaczy do codziennego użytkowania.

8. Philips HU4706/11

Philips HU4706/11

Cena: od. 229 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Nawilżacz powietrza marki Philips to produkt, który gwarantuje nie tylko dobre parametry pracy, ale także bardzo atrakcyjną cenę. Produkt zapewnia doskonałą wilgotność powietrza przy jednoczesnym zachowaniu higieny. Wyposażony został w trzystopniowy system parowania z technologią NanoCloud, który zapewnia czyste i zdrowe powietrze. Dzięki temu urządzeniu oddychanie staje się łatwe, oprócz tego poprawia się samopoczucie oraz komfort snu. Polecany nawilżacz ewaporacyjny wyróżnia się nowoczesną konstrukcją, która pasuje do większości pomieszczeń. Oprócz tego urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Jest to bardzo praktyczny sprzęt, który sprawdzi się idealnie nie tylko w dziecięcym pokoju. Z powodzeniem może być wykorzystywany w salonie czy sypialni oraz wszędzie tam, gdzie powietrze jest zbyt suche.

9. VENTA LW 15 BIAŁY

VENTA LW 15 BIAŁY

Cena: od. 597 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki nawilżacz ewaporacyjny sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Szukasz sprzętu, który nie tylko doskonale nawilży powietrze, ale także dodatkowo je oczyści. Polecany nawilżacz ewaporacyjny zapewnia odpowiedni poziom wilgotności powietrza przy jednoczesnym zachowaniu higieny. Jest bezpieczny nawet w sypialni najmłodszych. Podwójnie wzmocniona konstrukcja zapewnia doskonałą trwałość i wytrzymałość. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i eksploatacji, jednym ruchem można wyjąć silnik oraz wentylator, aby wyczyścić sprzęt. Ten bardzo dobry nawilżacz ewaporacyjny jest energooszczędny, gwarantuje niskie zużycie energii. Pracuje bardzo cicho, dzięki czemu to doskonałe rozwiązanie do sypialni. Sprzęt wyposażony został w elektroniczny panel sterowania LED. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Nawilżacz posiada klasyczny, minimalistyczny design i uniwersalną kolorystykę. Nie rzuca się w oczy, jego subtelna konstrukcja będzie dobrze wyglądała niemal w każdym pomieszczeniu.

10. PHILIPS HU2718/10

PHILIPS HU2718/10

Cena: od. 549 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Szukasz nowoczesnego nawilżacza powietrza, który zadba nie tylko o doskonałą wilgotność, ale także zapewni Ci czyste i zdrowe powietrze? Polecany nawilżacz ewaporacyjny to wysokiej jakości urządzenie, które wyróżnia się niebanalnym designem, nowoczesną kolorystyką oraz bardzo dużą funkcjonalnością. Technologia NanoCloud zapewnia o 99 proc. mniej bakterii, niż w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych. Jest to całkowicie naturalna i bezpieczna metoda nawilżania, która zadba o bezpieczeństwo domowników. Ten idealny nawilżacz ewaporacyjny umożliwia regulację poziomu nawilżenia powietrza od 40 do 60 proc. Możliwe jest także wybranie poziomu automatycznego, wówczas urządzenie samo dobierze parametry pracy. Nawilżacz gwarantuje wydajną i bardzo cichą pracę, dzięki czemu jest doskonałą propozycją do sypialni lub pokoju dziecięcego. Poprawia komfort oddychania i ułatwia sen, dzięki niemu wstaniemy wypoczęci i wyspani.

Poradnik zakupowy nawilżacza ewaporacyjnego

Wybór nawilżacza powietrza nie jest zadaniem prostym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu urządzeń, przez co wybór nie jest zbyt oczywisty. Najogólniej rzecz ujmując nawilżacze powietrza można podzielić na trzy grupy – parowe, ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Każde z nich posiadają swoich zwolenników, jednak nie wszystkie z nich oferują taką samą jakość powietrza. Najbezpieczniejsze są dobre nawilżacze ewaporacyjne, ponieważ dbają one nie tylko o prawidłową wilgotność pomieszczenia, ale jednocześnie filtrują i oczyszczają powietrze. Dzięki czemu jest ono bezpieczne nawet dla najmłodszych użytkowników. Jak zatem wybrać najlepszy nawilżacz ewaporacyjny, by cieszyć się jego funkcjonalnością przez długie lata? Istnieje kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego urządzenia. Przede wszystkim warto sprawdzić, do jakich powierzchni przeznaczone jest urządzenie. Niektóre z nich zapewniają nawilżenie w pomieszczeniach do 20 m2, inne z kolei będą odpowiednie do dużo większych przestrzeni. Jeśli zależy nam na tym, by nawilżacz ewaporacyjny pracował wydajnie warto dopasować go do indywidualnych potrzeb i wielkości pomieszczenia, w którym będziemy go używać. Istotna kwestią jest także pojemność zbiornika. Większe z nich zapewniają po prostu dłuższą pracę. Jeśli nawilżacz ewaporacyjny ma stać w sypialni, warto zwrócić jest uwagę na to jak głośno pracuje urządzenie. W pomieszczeniach, w których śpimy oraz w dziecięcych pokojach najlepiej sprawdzą się ciche sprzęty, które nie będą zakłócały snu. Warto także sprawdzić czy urządzenie wyposażone jest w dodatkowe funkcje, takie jak pojemnik na olejki zapachowe, które pozwalają cieszyć się pięknym zapachem. Istotną kwestią może być także sterowanie, najlepsze są oczywiście urządzenia proste w obsłudze, zapewniające intuicyjną obsługę. Niektóre modele dobrych nawilżaczy ewaporacyjnych pozwalają także na sterowanie za pomocą aplikacji.

Jak dopasować nawilżacz ewaporacyjny do pomieszczenia?

Zastanawiasz się jak dobrać nawilżacz ewaporacyjny do konkretnego pomieszczenia, aby swoim designem nie zakłócał aranżacji wnętrz? W większości pomieszczeń sprawdzą się minimalistyczne, klasyczne konstrukcje, które nie wysuwają się na pierwszy plan. Jeżeli zależy nam na tym, że nawilżacz był jak najmniej widoczny, warto wybierać urządzenia w kompaktowych rozmiarach o uniwersalnych barwach. Niektóre nowoczesne nawilżacze ewaporacyjne wyróżniają się także designerską obudową. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w nowoczesnych, loftowych wnętrzach oraz młodzieżowych pokojach. Takie urządzenia mogą dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną i stanowić ciekawy i niebanalny akcent w wyposażeniu pomieszczenia.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.