Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking odtwarzaczy CD
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking odtwarzaczy CD
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking odtwarzaczy CD – jaki odtwarzacz CD kupić w 2023 / 2024 roku?

Nowoczesne odtwarzacze CD są wciąż chętnie kupowane. Dużo osób słucha muzyki wyłącznie z płyt CD, uważają inne sposoby za gorsze. Dobry odtwarzacz CD jest wówczas wyjątkowo przydatny. Może on być zarówno częścią własnoręcznie złożonego zestawu stereo albo też częścią kompletu audio, na który składają się też gramofon, amplituner i głośniki. Jakie są obecnie najlepsze odtwarzacze CD? Przedstawiamy ranking odtwarzaczy cd, które są wyjątkowo cenione przez użytkowników za swoje cechy. Podpowiemy też, na co zwrócić uwagę przy kupnie.

Choć coraz częściej muzyka słuchana jest w formacie mp3, to wciąż wiele osób wybiera odtwarzacze cd. Przedstawiamy ranking odtwarzaczy cd 2023. W naszej TOP 10 znalazły się:

Ranking odtwarzaczy CD – TOP 10 najlepszych odtwarzaczy CD

Miejsce Nazwa odtwarzacza CD Cena Najtańsza oferta
1 Onkyo C-7030 czarny 1199 zł Sprawdź teraz
2 Yamaha CD-S300 czarny 1149 zł Sprawdź teraz
3 Marantz CD6006 czarny 1699 zł Sprawdź teraz
4 Yamaha CD-NT670D Czarny 1599 zł Sprawdź teraz
5 Pioneer PD-30AE czarny 1249 zł Sprawdź teraz
6 Yamaha CD-S700 czarny 2399 zł Sprawdź teraz
7 Denon DCD-800NE czarny 1695 zł Sprawdź teraz
8 Onkyo C-7030 srebrny 990 zł Sprawdź teraz
9 Marantz CD5005 Czarny 1199 zł Sprawdź teraz
10 NAD C 538 1499 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych odtwarzaczy CD

1. Onkyo C-7030 czarny

 Onkyo C-7030 czarny

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ONKYO C-7030 CZARNY – nowoczesny odtwarzacz cd, o eleganckim, wysmakowanym wyglądzie. Oprócz płyt cd odtwarza także płyty CD-R i CD-RW, a także formaty mp3 CD oraz WMA CD.
Niezależny obieg wzmacniacza słuchawkowego daje wyjątkowy dźwięk w słuchawkach. Sprzęt jest zaopatrzony w dwa wyjścia cyfrowe oraz wyjście analogowe audio. Doskonałe odtwarzanie płyt zapewnia antywibracyjna konstrukcja o grubości 1,6 mm oraz przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson® 192 kHz/24-Bit.
Odtwarzacz ma wiele ciekawych udogodnień, które uprzyjemniają i ułatwiają słuchanie muzyki czy płyt z nauką języka obcego. Są to m.in. funkcje Random i Repeat, oraz pamięć odtwarzania 25 utworów. Sprzęt automatycznie przechodzi w tryb czuwania.
Bardzo dobre jest pasmo przenoszenia, które mieści się w zakresie 4-20 Hz. Dynamika wynosi 100 dB.
Odtwarzacz zaopatrzony jest także wygodny pilot zdalnego sterowania.

2. Yamaha CD-S300 czarny

 Yamaha CD-S300 czarny

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

YAMAHA CD-S300 CZARNY – nieduży, elegancki odtwarzacz wielu formatów, takich jak CD, CD-R/RW (WMA i MP3). Ten jednoczęściowy odtwarzacz znakomicie będzie pasował do każdego wnętrza, uzupełniając sprzęt audio.
Oprócz pięknego wyglądu, odtwarzacz jest też wyjątkowo zaawansowany technicznie. Nowatorskie rozwiązania w zakresie układów elektronicznych i obwodów elektrycznych, skrócona ścieżka sygnału czy doskonałe przetworniki C/A. Specjalnie zaprojektowany „pływający” mechanizm laserowy połączony z inteligentnym dostrojeniem pracy lasera sprawiają, że odtwarzacz daje wyjątkową jakość dźwięku.
Ma także doskonałe pasmo przenoszenia w zakresie od 2 do 20000 Hz i duży zakres dynamiki wynoszący 96 dB.
Zaopatrzony jest w cyfrowe wyjście optyczne, wyjście audio analogowe oraz złącza: USB i koaksjalne. Do tego dochodzi intuicyjna obsługa. Wszystkie niezbędne przyciski, gniazda czy wyświetlacze są umieszczone na przednim panelu odtwarzacza.

3. Marantz CD6006 czarny

 Marantz CD6006 czarny

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MARANTZ CD6006 CZARNY – ciekawy, wyjątkowo dobrze dopracowany odtwarzacz CD za rozsądną cenę, ceniony przez użytkowników za jakość odtwarzania. Specjalnie usztywnione nogi eliminują drgania, analogowe i cyfrowe obwody są obsługiwane przez ponadwymiarowy zasilacz.
Odtwarza płyty CD, CD-R/RW, ma też przednie wejście USB przeznaczone dla iPhone/iPoda. Dzięki temu można słuchać muzyki także na urządzeniach przenośnych. Wykorzystanie dobrze dobranych części sprawia, że odtwarzacz daje idealnie dostrojony dźwięk.
Specjalny, zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy z modułem HDAM SA2 i kontrolą mocy uprzyjemniają słuchanie muzyki dzięki współpracy z dużą gamą słuchawek.
Dobrze zaprojektowany przedni panel pozwala szybko zorientować się w działaniu sprzętu i ułatwia obsługę. Odtwarzacz jest też wyposażony w funkcjonalny i wygodny pilot zdalnego sterowania.

4. Yamaha CD-NT670D Czarny

 Yamaha CD-NT670D Czarny

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

YAMAHA CD-NT670D CZARNY – nowoczesny odtwarzacz CD połączony z funkcjami sieciowymi oraz zaopatrzony w system MusicCast Controller, który umożliwia przesłanie muzyki do dowolnego urządzenia, znajdującego się nawet w innym pomieszczeniu. Urządzenie doskonale łączy świetną jakość dźwięku z nowoczesnym, wysmakowanym wyglądem.
Model jest wyjątkowo wszechstronny. Łączy odtwarzacz sieciowy, napęd płyt CD oraz tuner FM/DAB+. Do tego dochodzi obsługa łączności bezprzewodowej ((Wi-Fi, AirPlay, Bluetooth), a także zgodność z plikami wysokiej rozdzielczości.
Odtwarzacz jest wyjątkowo wszechstronny. Nie tylko odtwarza płyty CD, ale także obsługuje formaty WAV/FLAC i AIFF w rozdzielczości do 192 kHz/24 bity. Pasmo przenoszenia wynosi 2-24 kHZ, stosunek sygnału do szumu 110 dB, a zakres dynamiki 100 dB.
Funkcje sieciowe urządzenia zdecydowanie poszerzają możliwość słuchania różnorodnych nagrań, dając dostęp do internetowych serwisów muzycznych, radia internetowego, a także własnych zasobów, które są umieszczone w komputerze. Port USB pozwala na podłączenie zewnętrznych odtwarzaczy lub pamięci USB z zasobem utworów.

5. Pioneer PD-30AE czarny

 Pioneer PD-30AE czarny

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PIONEER PD-30AE CZARNY – ciekawy, funkcjonalny odtwarzacz CD w budżetowej cenie. Obsługuje formaty CD, CD-R/RW, CD-Audio, mp3.
Sprawny, cicho pracujący napęd „Silent drive” to tylko jedna z zalet urządzenia. Wykorzystano zmodernizowane przetworniki A/C, zamontowano wyjścia optyczne i koaksjalne.
Czysty sygnał zapewnia spora sekcja zasilania, precyzyjny przetwornik cyfrowo-analogowy oraz dokładny zegar taktujący.
Odtwarzacz może pracować jako część systemu stereo. Zapewnia on wtedy dwukanałowy sygnał dla wzmacniacza. Nie nadaje się wprawdzie do kina domowego, ale za to jakość dźwięku jest wręcz niezwykła i nie do uzyskania w odtwarzaczach Blu-ray/DVD.
Odtwarzacz ma możliwość wielokrotnego i losowego odtwarzania utworów. Wygodę zapewnia gniazdo do słuchawek oraz wygodny pilot do zdalnego sterowania. Elegancka czarna obudowa i przejrzysty panel sterowania sprawiają, że sprzęt doskonale prezentuje się we wnętrzu mieszkania.

6. Yamaha CD-S700 czarny

 Yamaha CD-S700 czarny

Cena: ok. 2399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

YAMAHA CD-S700 CZARNY – wyjątkowo zaawansowany technicznie odtwarzacz płyt CD. Odznacza się znakomitą jakością dźwięku, jest prosty w obsłudze oraz wyjątkowo funkcjonalny.
W urządzeniu zastosowano bardzo nowoczesny napęd CD z niskoszumową mechaniką. Cyfrowo-analogowy przetwornik pozwala na uzyskanie wysokiej precyzji i niewielkiego poziomu szumów, co przekłada się na doskonałe wręcz brzmienie. Odtwarzacz posiada także funkcję Pure Direct, która dodatkowo obniża zakłócenia. Dzięki krótkim torom sygnałowym zminimalizowano wpływ układów elektronicznych na dźwięk.
Odtwarzacz odtwarza płyty CD-R/RW, jest również kompatybilny z plikami mp3 i WMA. Zamontowane na przednim panelu złącze USM pozwala na podłączenie iPoda, odtwarzacza plików cyfrowych oraz pamięci USB.
Przedni panel jest wykonany z aluminium. Oprócz wrażeń estetycznych ma też ważną funkcję wspomagania tłumienia wibracji wewnętrznych, co ma korzystny wpływ na brzmienie. Całość uzupełniają pozłacane złącza wyjściowe, co dodatkowo wpływa bardzo pozytywnie na jakość pracy całego urządzenia.

7. Denon DCD-800NE czarny

 Denon DCD-800NE czarny

Cena: ok. 1695 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DENON DCD-800NE CZARNY – bardzo dobry odtwarzacz płyt CD w dobrej cenie. Użycie wysokiej jakości komponentów i unikalna konstrukcja sprawiają, że urządzenie jest nie tylko wyjątkowo niezawodne, ale także bardzo funkcjonalne. Zapewnia bardzo czysty, płynny dźwięk, dający ogromną satysfakcję przy słuchaniu muzyki.
Oprócz typowych płyt CD, odtwarzacz odtwarza także audio w wysokiej rozdzielczości. To wszystko uzyskuje się dzięki zastosowaniu technologii Denon Advanced AL32 Processing Plus. Dzięki niej dźwięk brzmi praktycznie jak oryginał.
Urządzenie ma wejście USB, co pozwala słuchać muzyki także z innych nośników, np. z pamięci USB, smartfona czy innego urządzenia.
Prosty, ale elegancki wygląd obudowy kryje w sobie także inne, ważne funkcje. Jest ona odporna na wibracje, dzięki czemu likwiduje wszystkie zakłócenia, które mogłyby się pojawić przy odtwarzaniu.
Urządzenie posiada tryb Pure Direct, który dodatkowo polepsza brzmienie, przekazując sygnał bezpośrednio do wzmacniacza.

8. Onkyo C-7030 srebrny

 Onkyo C-7030 srebrny

Cena: ok. 990 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ONKYO C-7030 SREBRNY – świetny odtwarzacz CD, o oryginalnym wyglądzie w kolorze srebrnym. Doskonała jakość dźwięku to efekt wielu lat pracy inżynierów oraz wykorzystania najlepszych elementów, użytych do konstrukcji urządzenia.
Oprócz ciekawego wyglądu ta niskowibracyjna obudowa jest istotnym elementem wpływającym na odtwarzanie. Dzięki sporej grubości i specjalnej budowie likwiduje wszelkie drgania i wibrację, mogące wpływać na odtwarzanie płyty.
Wektorowe obwody kształtowania liniowego VLSC oraz bardzo precyzyjny zegar zmniejszają do minimum wszelkie błędy odczytu z płyty CD, sprawiając, że odtwarzany dźwięk zbliża się do oryginału. Wysokiej jakości procesor jest zwieńczeniem tego ciekawego odtwarzacza.
Odtwarzaczem można sterować przy pomocy zdalnego pilota. Producent zadbał też o odpowiednie wejścia – analogowe oraz optyczne i koaksjalne. To wszystko sprawia, że użytkowanie tego odtwarzacza jest wyjątkowe. Proste, intuicyjne sterowanie ułatwia obsługę, a doskonały dźwięk usatysfakcjonuje każdego prawdziwego melomana.

9. Marantz CD5005 Czarny

 Marantz CD5005 Czarny

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MARANTZ CD5005 CZARNY – wyjątkowo interesujący odtwarzacz CD w dobrej cenie. Nowoczesne podejście do odtwarzania muzyki zaowocowało zastosowaniem dobrze dobranych elementów, które tworzą wyjątkową całość. Odtwarzacz czyta płyty CD, CD-R oraz CD-RW oraz pliki MP3 i WMA. Bardzo trwały mechanizm napędu CD sprawia, że sprzęt pracuje bezawaryjnie.
Na wysoką jakość dźwięku wpływa zastosowany tryb Audio EX. Umożliwia on wyłączenie niektórych funkcji (np. wyjścia cyfrowego czy regulacji barwy dźwięku), gdy nie trzeba ich używać. Pozłacane wejścia skutecznie zabezpieczają jakość połączeń, poprawiając w ten sposób jakość brzmienia i działanie urządzenia.
Urządzenie posiada pilota do zdalnego sterowania. Funkcje losowej kolejności odtwarzania utworów oraz tryby ograniczenia zużycia energii to kolejne ciekawe i przydatne dodatki. Czytelny wyświetlacz ułatwia pracę z odtwarzaczem. Całość uzupełnia wysokiej klasy wyjście słuchawkowe.

10. NAD C 538

 NAD C 538

Cena: ok. 1499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NAD C 538 – ciekawy odtwarzacz CD, łączący idealnie technologię mechaniczną, cyfrową i analogową, pozwalający na słuchanie muzyki z płyt CD, brzmiącej praktycznie jak oryginał. Urządzenie odtwarza płyty CD, CD-R/RW w formatach MP3 i WMA.
Zastosowany nowoczesny przetwornik Wolfson High Spec 24/192 oraz precyzyjny zegar pozwalają idealnie przełożyć dane na sygnał analogowy. Starannie zaprojektowane i wykonane poszczególne podzespoły sprawiają, że uzyskany dźwięk brzmi bardzo naturalnie, wręcz jak oryginał.
Solidna obudowa zabezpiecza mechanizm napędu oraz tłumi niepożądane wibracje. To powoduje znaczne zmniejszenie błędów odtwarzania, dając w efekcie doskonały dźwięk.
Odtwarzacz ma prosty w obsłudze panel sterowania, który jest zduplikowany na pilocie zdalnego sterowania. Posiada też różne funkcje, które uatrakcyjniają słuchanie muzyki, m.in. możliwość losowego wyboru utworów, powtarzanie ścieżki czy programowanie kolejności utworów.
Optyczne i koncentryczne wyjścia dają możliwość podłączenia np. do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.

Poradnik zakupowy odtwarzacza CD

Jaki odtwarzacz CD kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup odtwarzacza to zwykle większy wydatek. Dlatego warto się zastanowić, do czego będziemy go używać. Od tego będzie w dużej mierze zależeć, jaki odtwarzacz cd kupić. Czy będzie to tylko słuchanie muzyki z płyt czy też ma to być też odtwarzanie płyt DVD.
Koniecznie trzeba sprawdzić, jakie płyty i formaty obsługuje urządzenie. Im więcej różnych, tym urządzenie jest bardziej przydatne. Dotyczy to także płyt DVD.
Jeśli urządzenie będzie służyło podczas większych imprez, to na pewno ważna jest moc muzyczna. Powinna być tym większa, im na większej powierzchni ma być słychać muzykę.
Koniecznie trzeba sprawdzić ilość wejść i wyjść oraz czy jest bardzo przydatne złącze USB, umożliwiające korzystanie z pendrive’a.
Warto też sprawdzić, czy urządzenie ma takie funkcje jak losowe odtwarzanie utworów, możliwość układania kolejności odtwarzania czy wyłącznik czasowy.

Najlepsze odtwarzacze CD – polecani producenci

Wybór odtwarzaczy CD jest bardzo duży. Dobre odtwarzacze wcale nie muszą być najdroższe, o ile nie potrzebujemy wielu funkcji. Producenci oferują wiele ciekawych modeli za całkiem rozsądne ceny.
Wśród producentów na pewno wyróżniają się znane firmy YAMAHA, MARANTZ i PIONEER. Od lat oferują sprzęt wysokiej jakości. Ale warto też sięgnąć po ofertę mniejszych, ale równie dobrych firm. Użytkownicy bardzo cenią sprzęt DENON ,ONKYO i NAD. Proponują one bardzo ciekawe rozwiązania, które potrafią zadziwić jakością odtwarzania.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *