Strona główna » AGD » AGD do zabudowy » Ranking okapów do zabudowy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD do zabudowy » Ranking okapów do zabudowy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking okapów do zabudowy – najlepsze okapy do zabudowy w 2023 roku

Pomocny w wyborze odpowiedniego modelu sprzętu AGD ranking 10 najlepszych okapów do zabudowy w 2023 roku, zawiera szczegółowy opis wybranych producentów tego typu urządzeń. W opinii specjalistów od AGD polecane okapy podszafkowe powinny być łatwe do montażu i wykonane estetycznie. Oprócz tego urządzenia te muszą posiadać zaawansowane funkcje w postaci kilku trybów pracy czy regulowanej siły wyciągu. Odpowiednio dobrany, dobry okap do zabudowy, powinien być energooszczędny, a także posiadać klasę energetyczności C lub E.

Ranking okapów do zabudowy – TOP 10 najlepszych okapów do zabudowy

Miejsce Nazwa okapu do zabudowy Cena Najtańsza oferta
1 Electrolux LFG716X 1390 zł Sprawdź teraz
2 Amica OMP6552BG 749 zł Sprawdź teraz
3 Amica OMP6251BG 449 zł Sprawdź teraz
4 Bosch DFT63AC50 449 zł Sprawdź teraz
5 Amica OMC6241B 379 zł Sprawdź teraz
6 Amica OTS5234W 265 zł Sprawdź teraz
7 Samsung NK24M1030IB 449 zł Sprawdź teraz
8 Amica OMP6252BG STUDIO 549 zł Sprawdź teraz
9 ELICA LANE IX/A/52 PRF0157333 1290 zł Sprawdź teraz
10 Electrolux LFP316S 379 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych okapów do zabudowy

1. Electrolux LFG716X

 Electrolux LFG716X

Cena: ok. 1390 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprojektowany przez markę Electrolux dobry okap do zabudowy, to urządzenie, które można dyskretnie zamontować pod szafką w kuchni. To okap, który doskonale pasuje do wystroju każdego pomieszczenia kuchennego. Wyróżnia go eleganckie wzornictwo, które rewelacyjnie współgra z każdym stylem aranżacyjnym. Urządzenie cechuje nowoczesny kształt z wyprofilowanym szkłem, który gwarantuje wydajniejsze pochłanianie zapachów, unoszących się w trakcie przyrządzania potraw. Ten najlepszy okap podszafkowy wyposażono w funkcję Hop2Hood, która automatycznie steruje jego działaniem oraz reguluje natężenie oświetlenia. Produkt zapewnia relatywnie niskie zużycie energii elektrycznej przy maksymalnej mocy działania. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i wydajnemu silnikowi ten dobry okap do zabudowy zapewnia efektywną i szybką wentylację, nawet w pomieszczeniach kuchennych o bardzo małym metrażu. Na uwagę zasługuje tutaj bardzo łatwa regulacja ustawień.

2. Amica OMP6552BG

 Amica OMP6552BG

Cena: ok. 749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opublikowany na stronach internetowych, dotyczących sprzętu AGD ranking okapów do zabudowy, bardzo dokładnie opisuje sprzęt marki Amica model OMP6552BG. To najlepszy okap do zabudowy, który wyróżnia się sterowaniem przy pomocy gestu. Oznacza to, że nie musisz dotykać ręcznie przycisków znajdujących się na panelu sterowania tego urządzenia, co eliminuje pozostawianie odcisków palców i pojawianie się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Ten dobry okap do zabudowy wyróżnia wysoka wydajność, ponieważ urządzenie to jest w stanie pochłaniać wszystkie zapachy, jakie unoszą się w trakcie obróbki termicznej potraw, nawet te wydzielające silny aromat. Okap marki Amica ma nowoczesne i niezwykle wydajne turbiny, usuwające do 99,99 procent kuchennych zapachów. Urządzenie to jest sterowanie sensorowo, co zapobiega uciążliwemu gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń w okolicach przycisków. Panele dotykowe zostały umieszczone pod szklaną powłoką, co jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i funkcjonalnym.

3. Amica OMP6251BG

 Amica OMP6251BG

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wiele osób aranżujących pomieszczenia kuchenne zastanawia się, jaki okap do zabudowy wybrać. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Warto zainwestować w model Amica OMP6251BG. To najlepszy okap podszafkowy w swojej kategorii cenowej, który ma szerokość 55 cm i maksymalną wydajność w trybie wyciągu 389 m3 na godzinę. Urządzenie jest sterowane poprzez przyciski umieszczone na szklanym panelu. To model okapu podszafkowego z dekoracyjną i nowoczesną listwą LED, posiadającą bardzo praktyczne oświetlenie. Ten model sprzętu AGD jest w stanie skutecznie pochłaniać wszystkie zapachy, które unoszą się w trakcie przyrządzania wybranych dań. Okap Amica został zaprojektowany w sposób designerski, ponieważ do jego produkcji wykorzystano szkło hartowane najwyższej jakości w pięknym kolorze matowej czerni. Urządzenie ma przewód elektryczny o długości 1,2 m oraz średnicę wylotu powietrza wynoszącą 12 cm. Niska waga tego okapu ułatwia jego montaż oraz późniejsze zdejmowanie.

4. Bosch DFT63AC50

 Bosch DFT63AC50

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W sprzedaży internetowej oraz stacjonarnej pojawiły się polecane okapy podszafkowe firmy Bosch. To urządzenia dostosowane do wysokich wymogów osób poszukujących markowego sprzętu AGD. Zaprojektowany przez firmę Bosch dobry okap do zabudowy DFT63AC50, wyróżnia się niskim poziomem głośności, ponieważ jego praca nie przekracza 68 decybeli. Sprzęt wyposażono w funkcjonalne oświetlenie halogenowe, które ułatwia jego obsługę, a także jest dodatkowym źródłem światła w pomieszczeniu kuchennym. Precyzyjna regulacja prędkości umożliwia wybór trzech stopni intensywności wyciągu. To sprzęt z wbudowanym pochłaniaczem, który jest w stanie skutecznie wyeliminować dym papierosowy, a także unoszące się w powietrzu opary chemiczne i inne nieprzyjemne oraz drażniące zapachy. Ten najlepszy okap podszafkowy ma aluminiowe filtry przeciwtłuszczowe, a także dużą średnicę wylotu powietrza, która wynosi aż 12 cm. Urządzenie jest dostarczane do klienta wraz z instrukcją obsługi w języku polskim oraz kartą gwarancyjną.

5. Amica OMC6241B

 Amica OMC6241B

Cena: ok. 379 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości okap do zabudowy polskiego producenta sprzętu AGD firmy Amica został wyróżniony w wielu konkursach, a także na targach, zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Ten dobry okap do zabudowy ma szerokość 59,8 cm i maksymalną wydajność w trybie wyciągu, która wynosi 182 m sześcienne na godzinę. Model firmy Amica ułatwia wykonywanie prac kuchennych, ponieważ zamontowane diody LED zapewniają dodatkowe źródło światła. Emitują one ciepłe, jasne i przyjemne światło, które nie męczy wzroku oraz ułatwia obróbkę termiczną wybranych dań. To jeden z najlżejszych okapów podszafkowych, jakie zostały stworzone przez firmę Amica. Jego waga wynosi zaledwie 4,43 kg. Produkt został zaprojektowany zgodnie z klasą energetyczną C i przeszedł wiele testów laboratoryjnych, potwierdzających jego niezawodność. Urządzenie to musi być montowane w odległości od płyty gazowej, która wynosi min. 65 cm. Ten najlepszy okap do zabudowy ma moc całkowitą 91 W i generuje poziom hałasu do 65 decybeli.

6. Amica OTS5234W

 Amica OTS5234W

Cena: ok. 265 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Estetycznie wykonany i wyróżniający się trwałą obudową najlepszy okap podszafkowy firmy Amica to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej nowoczesnej kuchni. Sprzęt ma szerokość 50 cm oraz maksymalną wydajność w trybie wyciągu, która wynosi 259 m3 na godzinę. Funkcjonalnie zaprojektowany panel sterowania wyposażono w przełączniki kołyskowe. To okap podszafkowy w modnym kolorze matowej bieli, który wyróżnia się praktyczną w użytkowaniu konstrukcją i łatwym sposobem czyszczenia. Ten sprzęt AGD wyposażono w diodę LED o maksymalnej żywotności, która wynosi aż do 300 godzin nieprzerwanej pracy. Produkt posiada także innowacyjny system energooszczędnego oświetlenia diodowego. To najlepszy okap do zabudowy, który przyda się osobom poszukującym cicho pracujących sprzętów AGD. Model tego urządzenia doskonale nadaje się do kuchni typu otwartego, która jest bezpośrednio połączona z salonem.

7. Samsung NK24M1030IB

 Samsung NK24M1030IB

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukując takich urządzeń jak najlepszy okap podszafkowy, warto zwrócić uwagę na markę Samsung. To dobry okap do zabudowy, który wyróżnia się wysoką wydajnością, trzema trybami pracy, filtrami aluminiowymi oraz oświetleniem LED. Według stworzonego przez specjalistów zestawienia, jakim jest ranking okapów podszafkowych 2023, model NK24M1030IB uzyskał bardzo wysokie noty. To urządzenie, które wyróżnia się nowoczesną, a jednocześnie bardzo estetycznie wykonaną konstrukcją. Zastosowano w niej wysokogatunkową stal nierdzewną, połączoną z elementami w kolorze matowej czerni. Urządzenie marki Samsung jest łatwe w czyszczeniu, ponieważ zostało wyposażone w aluminiowy filtr. System zabezpieczenia przed przegrzaniem przedłuża żywotność silnika, a jednocześnie sprzęt ten ma wbudowaną funkcję wychwytującą unoszący się w powietrzu kurz, tłuszcz i inne zabrudzenia, które mogą negatywnie wpływać na jego pracę. To okap zaliczany do urządzeń z klasą efektywności energetycznej C.

8. Amica OMP6252BG STUDIO

 Amica OMP6252BG STUDIO

Cena: ok. 549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprojektowane przez specjalistów i polecane okapy podszafkowe, wyróżniają się odpowiednią wydajnością w trybie ciągu, funkcjonalnym sterowaniem i szerokością, którą można dopasować do standardowych szafek kuchennych. Taki też jest model okapu marki Amica Studio. To urządzenie o bardzo wysokiej wydajności, które wyposażono w nowoczesne turbiny usuwające wszystkie kuchenne zapachy oraz dym tytoniowy. Sprzęt tej marki ma wbudowaną listwę LED stanowiącą dodatkowe źródło światła w pomieszczeniach kuchennych. Bardzo cicha praca tego okapu pozwala na komfortowe przyrządzanie wybranych dań przy jednoczesnym słuchaniu muzyki czy oglądaniu telewizji. Nadaje się on do kuchni otwartych i zamkniętych. Jego waga wynosi 7,8 kg. To produkt wykonany z wysokiej jakości hartowanego szkła w kolorze czarnym. Urządzenie to powinno być montowane w minimalnej odległości od płyty grzewczej, która wynosi 65 cm.

9. ELICA LANE IX/A/52 PRF0157333

 ELICA LANE IX/A/52 PRF0157333

Cena: ok. 1290 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki okap do zabudowy wybrać, to powinieneś zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia marki Elica. Zdaniem specjalistów, ten najlepszy okap podszafkowy idelanie spełni swoje zadanie. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby posiadać maksymalną wydajność – 650 m sześciennych na godzinę. Urządzenie jest sterowane mechanicznie i ma funkcję automatycznego wyłączania czasowego, intensywnego pochłaniania, timera, regulacji siły wyciągu, a także dostosowania intensywności jego oświetlenia. To idealny wyrób do zabudowy w szafkach o szerokości minimum 60 cm. Ten nowoczesny, dobry okap kuchenny ma silnik o bardzo wysokiej wydajności. Szybkie i efektywne zasysanie szczelinowe oraz obwodowe pomaga pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych zapachów. To produkt z dwoma trybami pracy – wyciągu lub pochłaniacza. Dzięki zastosowanym filtrom węglowym jest to idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy nie ma możliwości podłączenia okapu do kanału wentylacyjnego.

10. Electrolux LFP316S

 Electrolux LFP316S

Cena: ok. 379 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprojektowany przez wybitnych specjalistów współpracujących z marką Electrolux najlepszy okap podszafkowy jest urządzeniem teleskopowym o szerokości 60 cm z własnym sterowaniem, zmywalnym filtrem i oświetleniem LED. To urządzenie dostępne w kolorze srebrnym. Okap tej firmy stanowi w pełni zintegrowany i chowany sprzęt AGD, co umożliwia optymalne dostosowanie go do posiadanej przestrzeni w pomieszczeniu kuchennym. Intuicyjne sterowanie gwarantuje szybkie ustawienie prędkości i oświetlenia, bez potrzeby wykonywania wielu skomplikowanych czynności. To najlepszy okap do zabudowy, który posiada zmywalny filtr, zapewniający czyste powietrze przez bardzo długi czas. Wydajne oświetlenie ledowe gwarantuje energooszczędność oraz stanowi dodatkowe źródło światła, szczególnie w pomieszczeniach kuchennych, posiadających bardzo małe okno lub też w aneksach kuchennych.

Poradnik zakupowy okapu do zabudowy

Rodzaje okapów do zabudowy

Odprowadzanie pary oraz intensywnych zapachów kuchennych to główne zadania sprzętu, którym jest okap. Charakterystyka niektórych mebli sprawia, że użytkownicy mogą zmieścić go w tym zestawie. W rezultacie staje się niewidoczny, co niekiedy uatrakcyjnia takie wnętrze. Okap pod zabudowę ma raczej pozytywne opinie, również z uwagi na szereg zalet estetycznych. Jednak da się też wyróżnić liczne odmiany tych urządzeń. Są to na przykład warianty:

 • całkowicie ukryte,
 • częściowo widoczne,
 • szafkowe,
 • teleskopowe.

Zwłaszcza dwa ostatnie są praktyczne i naprawdę dyskretne. Wersja szafkowa to inaczej wkład okapowy, dający cichą oraz wydajną eksploatację. Model teleskopowy będzie wysuwany za pomocą specjalnych listew przypominających prowadnice. Niezależnie od wyboru jednego z rozwiązań, także ranking sprzętów może wskazać dobry okap do zabudowy. W dopasowaniu rodzaju tego urządzenia pomoże również sprzedawca sklepu albo salonu. Czasem zestawy mebli kuchennych sugerują już odpowiednią wersję okapu.

Okapy do zabudowy – sterowanie elektroniczne czy mechaniczne?

Specyfika zarządzania takim urządzeniem powoduje, że najlepsze okapy do wbudowania mają sterowanie elektroniczne. Ten model obsługi można jeszcze podzielić na kilka odmian. Wśród najczęściej spotykanych są:

 • sensorowa,
 • dotykowa,
 • uruchamiana gestem.

Wstępnie wymieniona polega na delikatnym przyciśnięciu funkcji na szklanym wyświetlaczu LCD. Reszta działania następuje już automatycznie. Podobnym sterowaniem jest dotykowe z tym, że może uwzględniać różne klawisze, w tym te wystające poza urządzenie. Wreszcie, obsługa za pomocą gestów, którymi najczęściej są: dynamiczny ruch ręką, przesunięcie dłonią czy przedramieniem. Producenci prześcigają się w takich ułatwieniach. Wszystko ze względu na fakt, iż ręce mogą być mokre lub zajęte trzymaniem potrawy czy naczyń. W kuchni ciągle dominują jednak okapy mechaniczne. Choć ich sterowanie wymaga zaangażowania użytkownika, atutem jest z pewnością niska cena. To przeważnie wersja budżetowa, a taki okap pod zabudowę również może mieć pozytywne opinie.

Jak zamontować okap do zabudowy?

Profesjonalny ranking wyposażenia kuchennego przedstawi dany okap do zabudowy, uwzględniając jego wady i zalety. W jednym z takich zestawień można sklasyfikować także technikę montażu. Zależnie od konkretnego modelu będzie ona bardziej lub mniej skomplikowana. Jednak można wskazać uniwersalne podpowiedzi dla początkujących albo słabiej zorientowanych użytkowników. Trzeba przede wszystkim:

 • przygotować podstawowe narzędzia,
 • wywiercić otwory w wybranych częściach szafek,
 • wyjąć filtr węglowy lub aluminiowy przed samym montażem,
 • sprawdzić wysokość zawieszenia pod kątem wzrostu użytkowników i odległości od kuchenki,
 • zaślepić otwór do odprowadzania powietrza kanałem wentylacji,
 • dobrze poprowadzić rurę wyciągu w zabudowie.

Niektóre wskazówki będą związane z określonym modelem okapu. Mogą więc występować pewne różnice dotyczące instalacji. Najlepsze okapy do wbudowania mają precyzyjną i krótką instrukcję montażu. Jest ona na tyle zrozumiała, że z zadaniem poradzi sobie także mniej wprawiony użytkownik.

Jaki okap podszafkowy wybrać? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Zastanawiając się, jaki okap do zabudowy wybrać, warto przeanalizować parametry techniczne dostępnych na rynku modeli. Wysokiej jakości, polecane okapy podszafkowe to urządzenia wyróżniające się cichą i komfortową pracą. Jest to szczególnie istotne, gdy kuchnia połączona jest z salonem, w którym przebywają domownicy. Dobry okap do zabudowy powinien posiadać wydajne turbiny, całkowicie eliminujące wszelkie kuchenne zapachy. Warto wybierać taki model urządzenia, który ma odpowiednią moc wentylatora lub funkcję włączania i wyłączania światła. Oprócz tego najlepszy okap podszafkowy powinien mieć nowocześnie zaprojektowany panel sterowania, gwarantujący bezproblemową i szybką obsługę tego urządzenia, nawet przez osoby użytkujące go po raz pierwszy w swoim życiu.

Jaki okap do zabudowy? Polecani producenci

Wśród wielu firm produkujących takie urządzenia jak polecane okapy podszafkowe, z pewnością wyróżniają się renomowane i znane wielu osobom marki. Należy do nich polski producent firma Amica, która od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu bardzo nowoczesnych okapów do zabudowy. Według zestawienia, którym jest ranking okapów podszafkowych, polecanym przez klientów producentem tego typu urządzeń jest także firma Bosch. To marka znana posiadaczom wysokiej klasy sprzętów AGD, stanowiących podstawowe wyposażenie każdego pomieszczenia kuchennego. Od kilku sezonów pojawiają się także w sprzedaży polecane okapy podszafkowe marki Electrolux, wyróżniające się innowacyjną konstrukcją oraz wieloma bardzo przydatnymi funkcjami.

Wybór nowoczesnego okapu do zabudowy jest wyzwaniem dla każdego właściciela kuchni. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD do zabudowy arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *