Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking osuszaczy powietrza
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking osuszaczy powietrza
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking osuszaczy powietrza – jaki osuszacz powietrza kupić w 2023 / 2024 roku?

Szukasz skutecznego zabezpieczenia na wypadek zalania lub wystąpienia uciążliwej wilgoci? A może prowadzisz firmę zajmującą się kompleksowymi remontami i działaniami budowlanymi? W obu tych przypadkach pomocny okaże się ranking osuszaczy powietrza 2023. Pomoże on w sprawdzeniu stosunku jakości do ceny, ułatwi porównanie funkcjonalności urządzeń i być może wpłynie na decyzję zakupową. Tani, dobry osuszacz powietrza będzie spełniał indywidualne potrzeby użytkowe. Nie zawsze oznacza on duży wydatek.

Ranking osuszaczy powietrza – TOP 10 najlepszych osuszaczy powietrza

Miejsce Nazwa osuszacza powietrza Cena Najtańsza oferta
1 MalTec DH-1800 279 zł Sprawdź teraz
2 Vaco VC2504 899 zł Sprawdź teraz
3 Vaco VC1803 749 zł Sprawdź teraz
4 Wood’S Ad20 Hybrid 1899 zł Sprawdź teraz
5 Master Dh 732 Profi Osuszacz Kondensacyjny (IDH732) 2364 zł Sprawdź teraz
6 Tayotomi TDC322 899 zł Sprawdź teraz
7 Osuszacz powietrza Atika ALE 800 80l 4199 zł Sprawdź teraz
8 ANSLUT OSUSZACZ POWIETRZA 10 L/24 H 200 W 299 zł Sprawdź teraz
9 Electrolux Osuszacz Powietrza Exd20Dn4W 1199 zł Sprawdź teraz
10 Eldom COLUMBIAVAC OPC500 236 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych osuszaczy powietrza

1. MalTec DH-1800

 MalTec DH-1800

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry i tani osuszacz powietrza to przede wszystkim wariant Maltec Pochłaniacz Wilgoci DH-1800. Wyróżnikami tej propozycji produktowej są między innymi: zbiornik na wodę o pojemności 2200 ml, doskonała jakość materiałowa, funkcja automatycznego rozmrażania, ograniczony hałas podczas pracy czy niski poziom zużycia energii. Przedstawiony model sprawdzi się na przykład w: garażu, suszarni, piwnicy, spiżarni, salonie oraz sypialni. Uniwersalność wykorzystania odnosi się do zapobiegania powstawaniu pleśni oraz rozprzestrzenianiu się grzybów. Często tym zjawiskom towarzyszy nieprzyjemny zapach, którego nie da się usunąć zwykłym aerozolem. Maltec Pochłaniacz Wilgoci DH-1800 stabilizuje też poziom wilgotności, który powinien wynosić pomiędzy 40 a 60%. Wyjście poza tę skalę wynika czasem z określonej specyfiki otoczenia zewnętrznego. W pobliżu mogą znajdować się wody gruntowe lub podmokłe bagna. Gdy mieszkańcy zauważą trudno schnące pranie albo stale mokrą podłogę, konieczne bywa użycie osuszacza.

2. Vaco VC2504

 Vaco VC2504

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking najlepszych osuszaczy powietrza uwzględnia też model Vaco VC2504 (Do 45 M2). Jest on przeznaczony do określonych powierzchni mieszkalnych i użytkowych. Skutecznie usunie nadmiar pary wodnej z powietrza oraz zapobiegnie zbytniej wilgotności w danym wnętrzu. Do indywidualnych właściwości sprzętu trzeba zaliczyć: sterowanie poprzez przyjazny, dotykowy panel, obecność blokady dziecięcej, funkcję automatycznego odszraniania, czytelny wskaźnik zapełnienia zbiornika oraz informację o wymianie filtra. Nie trzeba więc pilnować terminów konserwacji, ponieważ przypomni o nich powiadomienie. Vaco VC2504 to także szansa na pozbycie się licznych uciążliwości. W warunkach domowych może chodzić o: rozwój alergenów i drobnoustrojów czy kłopoty z termoizolacją. Urządzenie przyda się też na wypadek niespodziewanych zdarzeń, takich jak: zalanie, zamoczenie lub awaria hydrauliczna. Wysuszenie uchroni przed większym remontem albo koniecznością całościowej wymiany paneli. Warto mieć je na wyposażeniu.

3. Vaco VC1803

 Vaco VC1803

Cena: ok. 749 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki osuszacz powietrza będzie właściwym wyborem warto rozważyć model Vaco VC1803 (Do 25 M2). Jego wykorzystanie odnosi się do niewielkich powierzchni, wymagających fragmentarycznego działania. Wysuszenie może dotyczyć bowiem części: ściany, podłogi lub posadzki. Wśród najważniejszych parametrów technicznych urządzenia trzeba wymienić: wydajność wynoszącą 18l/24h, zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l, moc 250 W oraz maksymalną wielkość przestrzeni do 12 m². Sprzęt cechuje się konkretną funkcjonalnością, czyli: regulowaniem poziomu wilgotności wnętrza, usuwaniem nadmiaru pary wodnej skumulowanej w powietrzu, zapobieganiem rozwojowi pleśni i grzybów oraz stabilizacją komfortu termicznego domowników. Należy zaznaczyć, że wskazaniem do użycia osuszacza są: trudno schnące pranie, specyficzny, nieprzyjemny zapach, niektóre problemy z oddychaniem, psucie się pożywienia oraz nawracające awarie elektroniki. Vaco VC1803 będzie rozwiązaniem tych kłopotów. Ma on też zastosowanie w przemyśle.

4. Wood’S Ad20 Hybrid

 Wood'S Ad20 Hybrid

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy, dobry osuszacz powietrza będzie posiadał atuty, takie jak model Woods Osuszacz Hybrydowy Wood’s Ad20 Hybrid. Należy przede wszystkim wspomnieć o: wydajności wynoszącej 20l/24h, filtrze powietrza eliminującym grzyby, bakterie, alergeny i nieprzyjemny zapach, a także efektywności wynoszącej niemal 100%. Zaprezentowany wariant wyróżnia się cichą pracą, zatem nie zaburzy komfortu odpoczynku, a nawet snu. Można go bez kłopotu przenosić w dowolne miejsce, gdyż ma stosunkowo kompaktowe rozmiary. Woods Osuszacz Hybrydowy Wood’s Ad20 Hybrid jest przeznaczony do użytku domowego. Dzięki niemu znikną zalegająca para wodna lub nadmiar wilgoci w: sypialni, salonie, garażu albo piwnicy. Urządzenie jest w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż cechuje się oszczędnością energetyczną. Kluczowe są jednak zalety odnoszące się do jakości szwedzkiego filtra ACTIVE ION HEPA. Dzięki niemu można pozbyć się zawiesin szkodliwych dla alergików i osób zmagających się z dolegliwościami układu oddechowego.

5. Master Dh 732 Profi Osuszacz Kondensacyjny (IDH732)

 Master Dh 732 Profi Osuszacz Kondensacyjny (IDH732)

Cena: ok. 2364 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zasadniczo, najlepszy osuszacz powietrza powinien mieć walory zbliżone do modelu Master DH 732 Profi Kondensacyjny (Idh732). To właśnie ta propozycja umożliwia: nieprzerwaną pracę urządzenia, osiągnięcie doskonałej wydajności na dużych powierzchniach oraz automatyczne odszranianie. Sprzęt jest przeznaczony do szerokich zastosowań przemysłowych. Jednak jego główne użycie dotyczy budownictwa oraz działań remontowych. Wśród pozostałych atutów maszyny są: wbudowany higrostat, łatwość obsługi, wytrzymała obudowa i wydajność wynosząca 30l/24h. Pracownicy nie powinni mieć kłopotu z wykorzystaniem osuszacza już po wstępnym przeszkoleniu. W ten sposób skraca się czas potrzebny na przygotowanie obiektu do dalszych robót. Master DH 732 Profi Kondensacyjny składa się z: filtra, zbiornika, wentylatora, kompresora, parownika i skraplacza. Charakterystyczna budowa, a także konstrukcja wpływają na skuteczność działania. Maszyna odznacza się też niewielkim zużyciem energii oraz bardzo niską awaryjnością.

6. Tayotomi TDC322

 Tayotomi TDC322

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki osuszacz powietrza kupić warto sprawdzić model Tayotomi TD C322. Cieszy się on pozytywnymi opiniami użytkowników ze względu na: wydajność wynoszącą 24L/24h, czytelny panel sterowania, zdejmowany zbiornik na wodę i niskie zużycie energii. To tylko jedne z wielu korzyści związanych z takim zakupem. Innymi zaletami urządzenia są też: automatyczne wyłączanie i restart, stała kontrola temperatury oraz funkcjonalny programator. Tayotomi TD C322 jest szczególnie polecany do domów i mieszkań na użytek prywatny. Środki chemiczne nie zawsze są skuteczne w walce z grzybem czy pleśnią. Ponadto mogą negatywnie oddziaływać na ludzkie zdrowie. W przypadku tego osuszacza nie ma mowy o tego typu zagrożeniach. Jest on efektywny i daje się łatwo przenosić w konkretne miejsce wymagające interwencji. Sprzęt potrzebuje jedynie podłączenia do kontaktu, a jego dalsza obsługa jest już w pełni intuicyjna. Obudowa z trwałego tworzywa sztucznego jest odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

7. Osuszacz powietrza Atika ALE 800 80l

 Osuszacz powietrza Atika ALE 800 80l

Cena: ok. 4199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy osuszacz powietrza w rankingu to dla wielu użytkowników właśnie Atika ALE 800 80l. Jego wykorzystanie odnosi się głównie do złożonych działań przemysłowych w obszarze budownictwa. Pozbywanie się nadmiaru wilgoci lub skutków zalania na znacznych powierzchniach przebiega zgodnie z planem. Wszystko dzięki funkcjom, takim jak: stałe odprowadzanie wody, automatyczny restart, elektroniczny higrostat czy licznik czasu pracy. To urządzenie sprawdzi się nawet w mocno zawilgoconych pomieszczeniach, czyli: basenach, suszarniach, winiarniach lub innych obiektach użytkowych. Pomimo dość sporych rozmiarów w zestawie znajdują się kółka ułatwiające transport osuszacza. Sprawdzona, niemiecka technologia dotyczy też jakości obudowy. Nie ulegnie ona uszkodzeniu nawet podczas przenoszenia maszyny za pomocą haka dźwigowego. Wydajność na poziomie 60l/24h plasuje ten model w czołówce całej kategorii. Niezwykle korzystne jest niskie zużycie energii, co ogranicza koszty i negatywny wpływ na środowisko.

8. ANSLUT OSUSZACZ POWIETRZA 10 L/24 H 200 W

 ANSLUT OSUSZACZ POWIETRZA 10 L/24 H 200 W

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedź na pytanie, jaki osuszacz powietrza do domu będzie najlepszy, nie jest łatwa. Dobrą decyzją może okazać się model Anslut 10 L/24 H 200 W. Wszystko ze względu na konkretne korzyści eksploatacyjne. Do najważniejszych atutów sprzętu można zaliczyć: opcję odprowadzania wilgoci w systemie ciągłym, prostą obsługę, żywotność użytkową i łatwe czyszczenie wyjmowanych elementów. Producent zadbał o intuicyjne sterowanie, a przebiega ono przy naciśnięciu tylko dwóch przycisków. Taki osuszacz przydaje się przy równoczesnym korzystaniu z układów klimatyzacji. To one mogą generować pewne problemy, związane z nieprzyjemnym zapachem lub skłonnością do zawilgocenia. Anslut 10 L/24 H 200 W jest przeznaczony do powierzchni pomiędzy 16–31 m². Wydajność maszyny wynosi 10 l/24 h, a atutem jest też bez wątpienia cicha praca. Poziom hałasu około 44dB można porównać do delikatnego szmeru lub szumu w przestrzeni biurowej. Da się zatem odpocząć, a nawet przespać podczas działania przedstawionego osuszacza.

9. Electrolux Osuszacz Powietrza Exd20Dn4W

 Electrolux Osuszacz Powietrza Exd20Dn4W

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking osuszaczy powietrza 2023 / 2024 uwzględnia model Electrolux EXD20DN4W. Ta wersja produktowa reprezentuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Wynika on między innymi z bogatej funkcjonalności urządzenia. Sprzęt pozwala na: zaprogramowanie startu, automatycznie wyłączenie po zapełnieniu zbiornika, łatwy transport oraz przede wszystkim efektywne działanie. Jest to opcja idealna do powierzchni pomiędzy 37-52 m². Może to być część domu, ale też: garaż, piwnica, suszarnia czy spiżarnia. Zastosowanie tego osuszacza daje szansę na szybkie pozbycie się nadmiaru wilgoci, a także zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Czasem nie można go zredukować poprzez użycie tradycyjnych aerozoli. Z kolei, silne środki chemiczne do usuwania pleśni oraz grzybów mogą negatywnie oddziaływać na ludzkie zdrowie. Zwłaszcza w przypadku osób zmagających się z chorobami układu oddechowego lub alergiami. Osuszacz powietrza Electrolux EXD20DN4W jest całkowicie bezpieczny i przyjazny dla środowiska naturalnego.

10. Eldom COLUMBIAVAC OPC500

 Eldom COLUMBIAVAC OPC500

Cena: ok. 236 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Właściwy osuszacz powietrza do domu to na przykład model Eldom Columbiavac OPC500. Cechuje się on nowoczesnym designem oraz linią wzorniczą nawiązującą do innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Taka jest również jego funkcjonalność. Wśród podstawowych zalet tego urządzenia można wymienić: intuicyjny panel sterowania, automatyczne wyłączanie, czytelny wyświetlacz czy programowanie pracy. To ostatnie jest przydatne choćby pod nieobecność użytkownika. Może on w tym czasie załatwić inne sprawy, bez obaw o skuteczność i bezpieczeństwo. Wbudowana lampa UV pozbywa się zarodników grzybów i pleśni na wczesnym etapie. Z kolei, liczne sygnalizatory informują o konieczności opróżnienia zbiornika lub wymianie danego elementu. Ważna jest cicha praca tego osuszacza, która nie zaburza komfortu domowników. Mogą oni w tym czasie normalnie funkcjonować, realizując swoje, codzienne czynności. Takimi walorami użytkowymi wyróżniają się najlepsze modele, a jednym z nich jest również Eldom Columbiavac OPC500.

Poradnik zakupowy osuszacza powietrza

Czy warto kupić osuszacz powietrza?

Efektywna forma zabezpieczenia przed występowaniem: wilgoci, grzybów czy bakterii to właśnie dobry osuszacz powietrza. Jeśli w danej przestrzeni mieszkalnej zdarzały się podobne problemy, z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą one wrócić. Skuteczne pozbycie się tych kłopotów jest możliwe dopiero przy użyciu wydajnego urządzenia. Stanowi ono też ochronę na wypadek zalania domu lub pomieszczenia gospodarczego. W ten sposób da się uniknąć kosztownego remontu oraz wysiłku związanego z przywróceniem estetyki.

Jakie są rodzaje osuszaczy powietrza?

Ranking osuszaczy powietrza uwzględnia poszczególne rodzaje urządzeń. Główny podział sprzętów w tej kategorii może dotyczyć ich budowy. Wyróżnia się wtedy odmiany:

 • kondensacyjną – przypominającą działaniem klimatyzację.
 • adsorpcyjną – w której powietrze przechodzi przez specjalny rotor.

Inne modele występują z kolei ze względu na zastosowanie. Są to wersje:

 • basenowa,
 • sprężonego powietrza,
 • przemysłowa,
 • budowlana,
 • profesjonalna,
 • domowa.

Przedstawione urządzenia mogą też posiadać dodatkowe akcesoria.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie osuszacza powietrza?

W zależności od określonych potrzeb użytkowych nabywca musi zwrócić uwagę na konkretne wskaźniki tego sprzętu. Dobry osuszacz powietrza będzie zatem posiadał:

 • oczekiwaną wydajność,
 • funkcje wspomagające działanie,
 • zbiornik na wodę o właściwej pojemności,
 • cichy wentylator oraz sprężarkę,
 • niskie zużycie energii elektrycznej,
 • odpowiedni przepływ powietrza,
 • zdolność do pracy we właściwym zakresie temperatur.

Całość tych parametrów powinna decydować o ostatecznym wyborze modelu osuszacza. Odpowiednia wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest bardzo ważna. Jednak może się zdarzyć tak, że będzie ona za wysoka. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest osuszacz powietrza. Jest to specjalistyczne urządzenie, które właściwie zadba o zdrowie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Nie tylko osusza powietrze, ale również pochłania brzydkie zapachy. Wyróżnia się osuszacze adsorpcyjne – wyposażone w rotor i kondensacyjne – kompresor zasysający powietrze. Przy wyborze odpowiedniego osuszacza powietrza, należy zwracać uwagę na jego wydajność. Podawana jest ona w litrach na godzinę lub na dobę. W małych pokojach sprawdzą się urządzenia ze sprawnością na poziomie pięciu litrów na dobę. Natomiast osuszacz powietrza do domu o małej powierzchni powinien odznaczać się wydajnością około dziewięciu litrów na dobę. Wyższe wartości zalecane są do większych mieszkań i domów. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o łazience – tam wydajność powinna wynosić od ośmiu litrów na dobę. Kolejnym parametrem, na jaki należy spojrzeć przy wyborze osuszacza powietrza, jest przepływ powietrza podawany w metrach sześciennych na godzinę. Istotny jest również pobór mocy, poziom hałasu – powinien być jak najmniejszy. Kupując urządzenie do osuszania powietrza, trzeba też patrzeć na wielkość zbiornika na wodę. Im większy pojemnik, tym rzadziej będzie wymagał odprowadzania wody.

Najlepsze osuszacze powietrza – polecani producenci

Na rynku dostępnych jest wiele atrakcyjnych modeli osuszaczy powietrza. Zdecydowana większość posiada bardzo dobre opinie. W wyborze najlepszego urządzania pomoże Ci ranking. Znajdziesz w nim wszystkie polecane marki, między innymi Berdsen, Welltec, Ecoair, Eldom, Vaco, Air Naturel, Columbia, Carruzzo i wiele innych. Przejrzyj dokładnie oferowane produkty i porównaj, który osuszacz powietrza będzie najlepszy do Twojego domu. Przeczytaj też komentarze wystawiane przez innych użytkowników. Z pewnością łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o zakupie.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *