Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking paneli podłogwych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking paneli podłogwych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking paneli podłogowe – najtańsze i najlepsze panele podłogowe w 2023 / 2024 roku

Przedstawiamy ranking paneli, w którym znajdziesz różnorodne propozycje na stworzenie idealnej podłogi w mieszkaniu, domu czy firmie. Najlepsze parametry wytrzymałości, modne wzornictwo i wysoka jakość to cechy prezentowanych w naszym zestawieniu produktów. Sprawdź, jakie panele są na topie. Wybierz wzór, który najlepiej podkreśli charakter pomieszczenia i dowiedz się czy tanie panele są dobrym sposobem na ułożenie podłogi.

Ranking paneli podłogowych – TOP 10 najlepszych paneli podłogowych

Miejsce Nazwa paneli podłogowych Cena Najtańsza oferta
1 Swiss Krono Aurum Senso Hikora Disco D3481 68 zł Sprawdź teraz
2 Krono Original Dąb Toskania 8259 23 zł Sprawdź teraz
3 Krono Original Dąb Polski 8169 32 zł Sprawdź teraz
4 Krono Original 5985 Dąb Sherwood 30 zł Sprawdź teraz
5 Swiss Krono Platinium Venus Dąb Afrodyta D4904 54 zł Sprawdź teraz
6 Swiss Krono Platinium Progress Dąb Celtycki D2594 37 zł Sprawdź teraz
7 Weninger Dąb Villach Ac4 39 zł Sprawdź teraz
8 Krono original Sublime Vario K001 Dąb Craft Biały 34 zł Sprawdź teraz
9 Krono Original Kronofix Art Works [K042] 23 zł Sprawdź teraz
10 Krono Rustico Dąb Romański 7432 23 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych paneli podłogowych

1. Swiss Krono Aurum Senso Hikora Disco D3481

 Swiss Krono Aurum Senso Hikora Disco D3481

Cena: ok. 68 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Swiss Krono Aurum Senso Hikora Disco D3481 to najlepsze panele wyprodukowane przez szwajcarską firmę. Czterostronna V-fuga zapewnia efekt naturalności ułożonej posadzki, a system Express Click ułatwia montaż paneli. Model polecany w naszym rankingu paneli może być stosowany na ogrzewanie podłogowe. Grubość 10 mm i klasa ścieralności AC5 daje wysoką odporność i pozwala na ułożenie podłogi w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, w tym w miejscach użyteczności publicznej. Długie, wytrzymałe, dobre panele z wzorem imitującym fakturę i kolor drewna, doskonale sprawdzą się w różnych wnętrzach. Wykonane w technologii struktury synchronicznej 3D sprawiają wrażenie idealnie ułożonej drewnianej podłogi, dzięki czemu ocieplą przestrzeń i nadadzą jej naturalnego wyglądu. Firma Swiss Krono udziela na swoje produkty 30-letniej gwarancji.

 • rozmiar:138 x 159 mm
 • klasa ścieralności: AC5
 • grubość: 10 mm
 • ilość w opakowaniu: 6szt / 1,316 m2

2. Krono Original Dąb Toskania 8259

 Krono Original Dąb Toskania 8259

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krono Original Dąb Toskania 8259 to bardzo dobre panele podłogowe z kolekcji Kronofix Classic. Odpowiednie do użytku domowego są pokryte specjalną antybakteryjną powłoką, hamującą rozwój bakterii. System łączenia Twin Click ułatwia montaż, a posadzki ułożone z paneli zapewniają optymalną jakość powietrza odpowiadającą klasie A+ w skali VOC. Prezentowany w naszym rankingu model Dąb Toskania ma wzór strukturalny drewna, a jego  powierzchnia wyróżnia się lekkim połyskiem. Kolorystyka łączy odcienie szarości z bielą, co optycznie powiększa przestrzeń, a pomieszczenie nabiera nowoczesnego wyglądu. Produkt jest objęty 15-letnim okresem gwarancyjnym.

 • rozmiar:1285 x 192 mm
 • klasa ścieralności: AC3
 • grubość: 7 mm
 • ilość w opakowaniu: 10 szt / 2,47 m2

3. Krono Original Dąb Polski 8169

 Krono Original Dąb Polski 8169

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krono Original Dąb Polski 8169 to najlepsze panele podłogowe z czterostronną V-fugą. Naturalny wzór struktury drewna oraz kolorystyka w odcieniach brązu nadaje wyjątkowo szlachetnego wyglądu podłodze ułożonej z tych paneli. Jak wszystkie dobre panele podłogowe, model Krono Original Dąb Polski 8169 może być stosowany na ogrzewanie podłogowe. Wysoka klasa ścieralności i grubość 10 mm zapewnia wytrzymałość oraz pozwala na układanie podłóg w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Imitacja drewnianej deski to wzór, który doskonale sprawdzi się w tradycyjnych wnętrzach o charakterze klasycznym czy rustykalnym, a także salach restauracyjnych. Producent udziela 30-letniej gwarancji na panele.

 • rozmiar:1285 x 192 mm
 • klasa ścieralności: AC5
 • grubość: 10 mm
 • ilość w opakowaniu: 7 szt / 1,73 m2

4. Krono Original 5985 Dąb Sherwood

 Krono Original 5985 Dąb Sherwood

Cena: ok. 30 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krono Original 5985 Dąb Sherwood to bardzo dobre panele podłogowe pochodzące z kolekcji Variostep Classic. Czterostronnie frezowane mają V-fugę, która tworzy doskonałej jakości posadzki, imitujące drewnianą podłogę z szerokich desek. Wytrzymałe, dobre panele o grubości 8 mm, posłużą przez wiele lat. Model prezentowany przez nasz ranking paneli jest polecany do użytku domowego, dlatego doskonale sprawdzi się na ogrzewaniu podłogowym. Wysoka klasa – IV ścieralności umożliwia także montaż paneli w miejscach o zwiększonym natężeniu ruchu, dlatego produkt jest także odpowiedni do pensjonatów i pokoi hotelowych. Jasny odcień drewna i wiernie oddana struktura deski sprawiają, że najlepsze panele z wzorem Dąb Sherwood wyglądają naturalnie i optycznie ocieplają wnętrze pomieszczenia. Zapewniają komfortowe użytkowanie, łatwe utrzymanie w czystości i przytulny, domowy klimat.

 • rozmiar:1285 x 192 mm
 • klasa ścieralności: AC4
 • grubość: 8 mm
 • ilość w opakowaniu: 9 szt / 2,22 m2

5. Swiss Krono Platinium Venus Dąb Afrodyta D4904

 Swiss Krono Platinium Venus Dąb Afrodyta D4904

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Swiss Krono Platinium Venus Dąb Afrodyta D4904 to najlepsze panele podłogowe z trójwymiarowym efektem. Użyte do produkcji płyty HDF mają gęstość większą aniżeli wytrzymałe drewno dębowe w grubości 8mm. System montażu Express Click ułatwia i przyspiesza montaż podłóg. Produkt, podobnie jak inne najlepsze panele, doskonale przewodzi ciepło z ogrzewania podłogowego. Model  Platinium Venus Dąb Afrodyta polecany w naszym rankingu jest produktem szwajcarskiej firmy Swiss Krono, która oferuje 20-letnią gwarancję na swoje wyroby. Do paneli z kolekcji Venus można dokupić odpowiednio dobrane kolorystycznie cokoły i listwy. Czterostronna V-fuga i trójwymiarowy efekt wzoru sprawiają, że posadzki z paneli prezentują się niczym podłoga z naturalnych desek.

 • rozmiar:1380 x 193 mm
 • klasa ścieralności: AC4
 • grubość: 8 mm
 • ilość w opakowaniu: 9 szt / 2,397 m2

6. Swiss Krono Platinium Progress Dąb Celtycki D2594

 Swiss Krono Platinium Progress Dąb Celtycki D2594

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Swiss Krono Platinium Progress Dąb Celtycki D2594 to najlepsze panele, z których ułożysz nowocześnie wyglądające podłogi. Naturalna kolorystyka i wiernie oddany wzór drewnianej deski doskonale pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, jak i klasycznym. Ciepło i optyczne wrażenie przytulności sprawiają, że proponowane w naszym rankingu panele Platinium Progress Dąb Celtycki są chętnie wybierane przez klientów. Grubość 10 mm i wysoka- IV klasa ścieralności sprawdzają się w miejscach o większym natężeniu ruchu. Dobre panele marki Swiss Krono mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Delikatna struktura drewna na powierzchni paneli oraz czterostronna V-fuga nadają posadzce wyjątkowego wyglądu zbliżonego do naturalnych drewnianych podłóg. Produkt jest objęty 20-letnim okresem gwarancyjnym.

 • rozmiar:1380 x 193 mm
 • klasa ścieralności: AC4
 • grubość: 10 mm
 • ilość w opakowaniu: 7 szt / 1,864 m2

7. Weninger Dąb Villach Ac4

 Weninger Dąb Villach Ac4

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Weninger Smart Dąb Villach Ac4 to najlepsze panele podłogowe z synchroniczną strukturą drewnianej deski dębowej i czterostronną V-fugą. Łatwe w montażu dobre panele nie wymagają używania kleju i można je stosować na ogrzewanie podłogowe. Wysoka- IV klasa ścieralności i użyta do prosukcji wytrzymała płyta HDF o grubości 8 mm sprawiają, że model Smart Dąb Villach marki Weniger jest wytrzymały nawet przy intensywnym użytkowaniu. Ciepła kolorystyka w odcieniach jasnego brązu i naturalny wzór drewna sprawdzi się w różnego typu wnętrzach, urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Polecany w naszym rankingu model paneli pochodzi z kolekcji Smart i jest objęty 15-letnim okresem gwarancyjnym.

 • rozmiar:1380 x 193 mm
 • klasa ścieralności: AC4
 • grubość: 8 mm
 • ilość w opakowaniu: 9 szt / 2,402 m2

8. Krono original Sublime Vario K001 Dąb Craft Biały

 Krono original Sublime Vario K001 Dąb Craft Biały

Cena: ok. 34 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krono Original Sublime Vario K001 Dąb Craft Biały to najlepsze panele podłogowe o wysokich parametrach wytrzymałości. Grubość deski 10mm oraz klasa ścieralności AC4 gwarantują długie użytkowanie. Odporne na zaplamienia dobre panele są w kolorze zgaszonej bieli, a ich powierzchnia jest też zabezpieczona przed przetarciami i mikrozadrapaniami. Polecany w naszym rankingu model  Dąb Craft Biały ma wygląd i wzór prawdziwego drewna, a jasny kolor sprawia, że te dobre i tanie panele są idealnym uzupełnieniem stylu skandynawskiego i minimalistycznego. Nowoczesny design sprawdzi się w różnego typu wnętrzach, a mocne i wytrzymałe panele to propozycja zarówno do mieszkań i domow prywatnych, jak i pensjonatów czy hoteli. Czterostronna V-fuga i klasyczny wymiar umożliwia łatwy montaż i efektowny wygląd podłogi. Układane bez użycia kleju dobre panele podłogowe z kolekcji Sublime Vario mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Firma Krono Original udziela na swoje wyroby 25-letniej gwarancji.

 • rozmiar:1285 x 192 mm
 • klasa ścieralności: AC4
 • grubość: 10 mm
 • ilość w opakowaniu: 7 szt / 1,73 m2

9. Krono Original Kronofix Art Works [K042]

 Krono Original Kronofix Art Works [K042]

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krono Original Kronofix Art Works [K042] to bardzo dobre panele o wyjątkowo efektownym wyglądzie. Podłoga przyciąga uwagę iście artystycznym wzornictwem. Różnorodność kolorystyczna i wrażenie zmiennej struktury oraz rodzajów drewna jest niebanalnym rozwiązaniem, które zachęci do kupna każdego, kto poszukuje oryginalnego pomysłu na wnętrze mieszkania. Łatwe w montażu panele mają klasyczny system łączenia Twin Click. Specjalna antybakteryjna powłoka pomaga utrzymać higienicznie czystą podłogę, dzięki czemu barwne, najlepsze panele marki Krono Original doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Charakterystyczny wzór multiklepki można łączyć z nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrz, a bogata kolorystyka pozwala na wiele zestawień z czernią, bielą czy klasycznym drewnem. To najlepszy przykład na to, że tanie panele mogą być niezwykle inspirującym elementem przy aranżacji różnego typu wnętrz. Model polecany przez nasz ranking paneli jest objęty 15-letnią gwarancją producenta.

 • rozmiar:1285 x 192 mm
 • klasa ścieralności: AC3
 • grubość: 7 mm

ilość w opakowaniu: 10 szt / 2,47 m2

10. Krono Rustico Dąb Romański 7432

 Krono Rustico Dąb Romański 7432

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Krono Rustico Dąb Romański 7432 to bardzo dobre panele podłogowe o strukturze starego drewna i z lekkim połyskiem. Deski wykonano z wytrzymałej płyty HDF o grubości 7 mm. Łatwe w montażu dzięki systemowi Twin Click, tworzą gładkie i jednolite powierzchnie bez widocznej fugi. Jak wszystkie dobre panele podłogowe, model z kolekcji Rustico jest pokryty antybakteryjną powłoką chroniącą przed rozwojem bakterii i ułatwiającą utrzymanie podłogi w czystości. Panele są polecane do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania oraz do pomieszczeń użytku publicznego o małym natężeniu ruchu. Produkt wysokiej klasy gwarantuje optymalną jakość powietrza odpowiadającą klasie A+ w skali VOC. Firma Krono oferuje na prezentowane w naszym rankingu panele Rustico Dąb Romański 7432 15-letnią gwarancję.

 • rozmiar:1285 x 192 mm
 • klasa ścieralności: AC3
 • grubość: 7 mm
 • ilość w opakowaniu: 10 szt / 2,47 m2

Poradnik zakupowy paneli podłogowych

Panele podłogowe – dobry sposób na piękną podłogę

Dobre panele podłogowe już od dłuższego czasu zastępują inne metody układania podłogi. Idealnie odwzorowują strukturę i kolorystykę prawdziwych drewnianych desek, a są od nich o wiele tańsze. Używane materiały są coraz bardziej wytrzymałe, a najlepsi projektanci wnętrz doceniają niezwykłe zalety paneli. Podłogi tworzone przez najlepsze panele z czterostronną V-fugą do złudzenia przypominają naturalne drewniane deski, a ich użytkowanie i utrzymanie w czystości jest o wiele łatwiejsze i wygodniejsze, niż drewno wymagające regularnej konserwacji i specjalnych, drogich środków pielęgnacyjnych. Wśród bogatego asortymentu znajdują się tanie panele o niskiej klasie ścieralności oraz te droższe, które zapewniają nie tylko wytrzymałość, ale też są odporne na uszkodzenia czy zarysowanie oraz można je używać na ogrzewanie podłogowe. Podłogi układane z paneli sprawdzają się w każdym wnętrzu. Tradycjonaliści doceniają naturalną strukturę drewna, połysk i zróżnicowaną kolorystykę przypominającą prawdziwe drewno bukowe czy dębowe. Dla osób szukających nowoczesnych rozwiązań, firmy proponują najlepsze panele w wersji multikolorowej czy w odcieniach szarości i bieli. Jeśli nie wiesz, jakie panele wybrać do swojego mieszkania wystarczy przegląd w naszym rankingu, który pozwoli zorientować się w różnorodnej ofercie znanych producentów paneli.

Jak wybrać dobre panele podłogowe?

Jeśli szukasz paneli do domu czy mieszkania, to z pewnością Twój wybór uzależnisz od stylu, w jakim jest urządzone wnętrze. To pierwszy aspekt wyboru, ale następnymi muszą być parametry techniczne. Najlepsze panele mają wysoką IV i V klasę ścieralności, która pozwala na użytkowanie ich w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dobre panele są też zabezpieczane specjalną powłoką chroniącą przed mikrouszkodzeniami. Wiele z nich gwarantuje także optymalną jakość powietrza odpowiadającą klasie A+ w skali VOC, co jest niezwykle istotne w mieszkaniach, gdzie spędzamy przecież wiele czasu w zamknięciu. Podczas użytkowania liczy się także możliwość montażu paneli na ogrzewaniu podłogowym, coraz częściej preferowanym w nowoczesnym budownictwie. Grubość paneli to wyznacznik, który podpowie nam między innymi to, jaki ciężar jest w stanie unieść nasza podłoga bez jakichkolwiek obaw o jej pęknięcie. Natomiast, jeśli planujesz samodzielne układanie podłogi, to na pewno warto zwrócić uwagę na systemy montażu, które proponuje producent. Systemy Twin Click czy Express Click przyspieszą pracę i sprawią, że z ułożeniem podłogi poradzi sobie każdy początkujący pan domu. O jakości wybieranych paneli może również świadczyć także okres gwarancyjny oferowany przez producenta. Najlepsze panele otrzymują od 15 do nawet 30 lat gwarancji na użytkowanie.

Panele podłogowe – grubość, podłoże i podkład

Producenci paneli oznaczają swoje produkty różnymi parametrami. Jednym z nich jest grubość, świadcząca o odporności na uszkodzenia oraz odkształcanie. Im grubsze panele podłogowe, tym bardziej można ich używać w miejscach intensywnie eksploatowanych. Dobre panele na korytarze, hole czy przestrzenie usługowe lub biura to te o grubości około 10 – 12 milimetrów. Natomiast najlepsze na ogrzewanie podłogowe są panele cienkie (około 8 mm), które szybko i efektywnie przewodzą ciepło, bez niepotrzebnych strat.

Przygotowanie podłoża do układania paneli to bardzo ważny etap montażu. Wpływa on nie tylko na wygląd ostateczny, trwałość i estetykę podłogi, ale i na szybkość prac przy układaniu. Krzywe podłoże to ryzyko powstawania w przyszłości odkształceń paneli, rozchodzenia się na łączeniach, a nawet uszkodzeń. Panele podłogowe mogą być montowane na posadzce, która była wcześniej w mieszkaniu, ale koniecznie należy położyć na niej odpowiedni podkład.

Podkład pod panele służy zarówno do redukcji nierówności podłoża, jak też izolacji zarówno akustycznej, jak i cieplnej. Wśród propozycji znajdziemy podkłady z polistyrenu ekstrudowanego – grube i dobre dla niwelowania nierówności podłogi. Podkład z polistyrenu (XPS) – najlepiej o grubości około 6 mm doskonale izoluje od nieogrzewanych pomieszczeń (piwnica, garaż itp.). Przy intensywnym użytkowaniu ważny jest również współczynnik odporności na obciążenia CS (kPA) – im wyższy, tym lepsza wytrzymałość podkładu.

Jak położyć panele? Jakie narzędzia są niezbędne?

Układanie paneli nie jest zbyt skomplikowane, ale jeśli ktoś robi to po raz pierwszy lepiej, aby miał bardziej doświadczonego towarzysza, zwłaszcza na początku prac. Jednym z najtrudniejszych kroków jest bowiem ten pierwszy, czyli właściwe rozpoczęcie montażu. Ponadto z pewnością przydadzą się różne narzędzia i akcesoria, a wśród nich: miarka, gilotyna do cięcia paneli lub stolarska piła tarczowe, piła do cięcia ukośnego niezbędna przy dopasowywaniu listew przypodłogowych, młotek i gumowy dobijak, dzięki któremu  właściwie połączysz panele, a także stalowy zaczep, rozpórki lub kliny dystansowe, których będziesz potrzebować, aby zachować odpowiedni odstęp od ścian. Jeśli na powierzchni podłogi napotkasz rury instalacyjne, będziesz potrzebować wyrzynarki i sękownika, aby wycinać otwory w panelach.

Najlepsze panele podłogowe – polecani producenci

Dobre panele podłogowe to te najtrwalsze i oczywiście dobrane do Twojego domu w sposób idealny. Jak to zrobić? Jeśli chodzi o wygląd musisz samodzielnie wybrać, ale co do jakości produktów, warto zaufać sprawdzonym dostawcom. Kupując oczywiście najtańsze panele nie możesz oczekiwać najlepszych parametrów technicznych, jednak w korzystnej cenie zaopatrzysz się w całkiem dobre panele podłogowe od firmy Kronospan. Marka Swiss Krono to szwajcarska jakość i precyzja, którą docenisz na co dzień, używając wysokiej klasy paneli produkowanych w wielu wzorach i kolorach, które doceniają już klienci w ponad 75 krajach na całym świecie.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *