Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking parowarów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking parowarów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking parowarów – najlepsze parowary w 2023 / 2024 roku

Chcesz zakupić najlepszy parowar, który będzie funkcjonalny, a jednocześnie niedrogi w zakupie? Decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Ważne jest to, aby znaleźć model komfortowy oraz niekłopotliwy w obsłudze. Przygotowywanie potraw nie powinno być zbyt skomplikowane oraz czasochłonne. Nie bez znaczenia jest również niezawodność. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że sprzęt został wykonany z mocnych oraz niepodatnych na uszkodzenia tworzyw. Nasz ranking parowarów 2023 / 2024 z pewnością pomoże Ci w podjęciu trafnej decyzji.

Ranking parowarów – TOP 10 najlepszych parowarów

Miejsce Nazwa parowaru Cena Najtańsza oferta
1 Tefal VS 4003 379 zł Sprawdź teraz
2 TEFAL Convenient VC1401 149 zł Sprawdź teraz
3 Amica LUNARIS PT3012 161 zł Sprawdź teraz
4 Russell Hobbs 19270-56 148 zł Sprawdź teraz
5 Esperanza QUASAR EKO003 120 zł Sprawdź teraz
6 Zelmer ZSC1002V (SC1002) Fioletowy 129 zł Sprawdź teraz
7 Philips HD9140/91 283 zł Sprawdź teraz
8 Philips Avance Collection HD9170/91 349 zł Sprawdź teraz
9 Zelmer ZSC1100V (37Z010) 185 zł Sprawdź teraz
10 PHILIPS HD9125/00 254 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych parowarówf

1. Tefal VS 4003

 Tefal VS 4003

Cena: ok. 379 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowane urządzenie to dobry parowar, który polecany jest nawet przez najbardziej wymagających użytkowników. Moc na poziomie 1800 W przekłada się na wydajną pracę. Pojemność sprzętu wynosi 10 l. W zestawie znajdują się 3 pojemniki. Należy również wspomnieć o 2 tackach, które przeznaczone są do gotowania potraw w naturalnych sosach lub marynatach. Przedstawiany parowar jest wyjątkowo funkcjonalny, a więc z pewnością przypadnie on do gustu tym, którzy lubią gotować. W komplecie znajdują się również 4 szklane kubeczki, dzięki którym można przygotowywać np. desery. Użytkownicy cenią sobie również prostotę składania konstrukcji. Jest ona kompaktowa, a więc jej przechowywanie nie wymaga zbyt dużej ilości przestrzeni. Sygnalizacja braku wody stanowi kolejną zaletę, a także zmniejsza prawdopodobieństwo awarii. Funkcja Vitamin+ wspomaga zachowanie wszystkich drogocennych składników odżywczych. To prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie zdrowe odżywianie.

2. TEFAL Convenient VC1401

 TEFAL Convenient VC1401

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie masz pomysłu, jaki parowar sprawdzi się najlepiej? Jeśli posiadasz ograniczony budżet, to koniecznie sprawdź prezentowane urządzenie. Jest ono dostępne w bardzo niskiej cenie, co stanowi niewątpliwą zaletę. Pojemność urządzenia wynosi 6 l. W zestawie znajdują się 2 pojemniki. Opisywany sprzęt został wykonany z certyfikowanych tworzyw. Należy zaznaczyć, że nie posiada on w swoim składzie żadnych toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na samopoczucie, czy też otoczenie. Moc wynosi 980 W, co sprawia, że posiłki przygotowywane są szybko i bezproblemowo. Sporym udogodnieniem jest wskaźnik poziomu wody. Ponadto sprzęt zasygnalizuje nam konieczność uzupełnienia cieczy. W komplecie znajdują się dodatkowe naczynia do róży oraz sosu. Możliwość błyskawicznego złożenia zapewnia kompaktowe przechowywanie. Urządzenie nie będzie zajmować dużej ilości miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku małych kuchni.

3. Amica LUNARIS PT3012

 Amica LUNARIS PT3012

Cena: ok. 161 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki parowar wybrać? Prezentowane urządzenie jest dobre i tanie. Zostało ono stworzone przez renomowanego producenta, co stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości. Pojemność sprzętu wynosi 10 l. Do dyspozycji mamy 3 pojemniki. Moc znajduje się na poziomie 900 W. Docenią to w szczególności ci, którzy cenią sobie oszczędność czasu oraz nieprzeciętną wydajność. Zdrowe gotowanie także może być proste i przyjemne. Aromatyzer umożliwia wzbogacenie smaku przygotowywanych dań. Na specjalną uwagę zasługuje również czytelny wyświetlacz, dzięki któremu kontrola nad pracą sprzętu nie będzie żadnym problemem. Zbiornik na wodę o pojemności 1,1 l stanowi kolejne udogodnienie. Użytkownicy doceniają także gumowe nóżki, które zwiększają stabilność sprzętu, a także chronią przed jego przesuwaniem się w trakcie pracy. Znacząco poprawia to stopień ergonomii. Funkcja automatycznego podtrzymywania temperatury sprawia, że jedzenie zawsze przygotowywane jest w bezpieczny sposób.

4. Russell Hobbs 19270-56

 Russell Hobbs 19270-56

Cena: ok. 148 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Potrzebujesz funkcjonalnego i taniego urządzenia, jednak nie wiesz, jaki parowar kupić? Koniecznie sprawdź opisywany sprzęt, który posiada znakomite parametry techniczne. Moc znajduje się na poziomie 800 W, dzięki czemu sprzęt jest wydajny, a jednocześnie bezawaryjny. Jego pojemność wynosi 9 l. Konstrukcja składa się z 3 pojemników. Trzeba wspomnieć, że została ona wykonana z materiałów mocnych oraz niepodatnych na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Nawet intensywna eksploatacja nie stanowi żadnego zagrożenia – taki zakup opłaca się najbardziej. Ponadto parowar pozostaje w pożądanym położeniu podczas eksploatacji, a więc nie trzeba martwić się o jego przesuwanie. Do dyspozycji mamy 60 minutowy program – po jego zakończeniu urządzenie wyłączy się w sposób automatyczny. Jest to świetna opcja dla zapominalskich. Tacka, na która ocieka woda wspomaga utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Po zakończeniu gotowanie wystarczy jedynie ją oczyścić, co trwa zaledwie krótką chwilę.

5. Esperanza QUASAR EKO003

 Esperanza QUASAR EKO003

Cena: ok. 120 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki parowar warto kupić, to koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem na 2023 / 2024 rok. Można znaleźć tutaj wyłącznie najlepsze sprzęty, które są nie tylko bezawaryjne, ale również wytrzymałe. Opisywany model wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, co z pewnością zadowoli tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na przechowywanie parowaru o dużych gabarytach. Moc wynosi aż 1200 W. Na uwagę zasługuje również optymalne zużycie energii – nie trzeba martwić się o zbyt wysokie rachunki za prąd. Model ten jest niezwykle pojemny (18 l). Został on wyposażony w jeden pojemnik. Halogenowa grzałka umożliwia znaczące skrócenie czasu pracy, co stanowi ogromną zaletę. Warto wspomnieć, że obudowa została wykonana z certyfikowanych tworzyw, które nie posiadają w swoim składzie żadnych toksycznych związków. Nowoczesny design sprawia, że omawiany mini piekarnik może zostać wyeksponowany. Nawet najmniejsze detale zostały precyzyjnie wykończone.

6. Zelmer ZSC1002V (SC1002) Fioletowy

 Zelmer ZSC1002V (SC1002) Fioletowy

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz funkcjonalnego, a jednocześnie taniego parowaru? W naszym rankingu znajdziesz wyłącznie urządzenia, które posiadają doskonałe opinie użytkowników. Opisywany model o mocy 900 W gwarantuje najwyższy poziom komfortu oraz swobody obsługi. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy rozsądnie inwestują swoją gotówkę. Sprzęt został wykonany ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które spełniają wszystkie aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Są one wolne od substancji, które mogły negatywnie wpłynąć na samopoczucie lub zdrowie. Pojemność sprzętu wynosi 8 l. Do dyspozycji mamy 3 pojemniki. Aromaryzer na zioła (Aroma Center) to kolejna funkcja, która uprzyjemnia gotowanie. Dzięki niej przygotowywane posiłki będą jeszcze smaczniejsze. Możliwość zaprogramowania czasu pracy sprawia, że parowar wyłączy się o wskazanej godzinie. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy obawiają się przedwczesnej awarii sprzętu. Maksymalny czas pracy może wynosić 60 minut.

7. Philips HD9140/91

 Philips HD9140/91

Cena: ok. 283 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla wielu osób jest to najlepszy parowar dostępny na rynku. Został on zaprojektowany przez renomowanego producenta, a więc można mieć pewność, że jest to inwestycja na długie lata. Opisywany model wyróżnia się nowoczesnym designem, który wpasowuje się w niemal każdy wielkomiejski wystrój. Moc znajduje się na poziomie 900 W. Do dyspozycji mamy 3 pojemniki do gotowania. Na specjalną uwagę zasługuje dedykowany pojemnik na jajka. Użytkownicy chętnie korzystają również z pojemniku na zupy, sosy, czy też gulasz. Prezentowany parowar jest niezwykle funkcjonalny, co z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy mają sporo pomysłów kulinarnych. Przygotowanie smacznego, a jednocześnie zdrowego posiłku nie będzie żadnym wyzwaniem. Pojemnik na przyprawy sprawia, że posiłki będą posiadać piękny zapach oraz smak. Docenią to ci, dla których liczą się nawet najdrobniejsze szczegóły. Istnieje możliwość zaprogramowania zegara, a więc gotowanie będzie odbywać się przez ustalony czas. Sprzęt wyłączy się automatycznie.

8. Philips Avance Collection HD9170/91

 Philips Avance Collection HD9170/91

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu można znaleźć wyłącznie najlepsze parowary, które polecane są przez najbardziej wymagających użytkowników. Znakomitym przykładem jest prezentowany model, który pochodzi od renomowanego producenta. Jest on w szczególności polecany tym, którzy jakość wykonania stawiają na pierwszym miejscu. Konstrukcja powstała ze starannie wyselekcjonowanych tworzyw, które spełniają szereg rygorystycznych norm oraz standardów. Pojemność urządzenia wynosi 9 l. W zestawie znajdują się 3 pojemniki. Moc znajduje się na poziomie 1350 W, co sprawia, że parowar pracuje wyjątkowo efektywnie. Zegar cyfrowy można bez trudu zaprogramować, dzięki czemu urządzenie wyłączy się o ustalonej porze. Zadowoli to w szczególności tych, którzy często zapominają o uruchomionych sprzętach. Gotowanie ulubionych potraw będzie przebiegać w pełni intuicyjnie. Zbiornik na wodę można z łatwością uzupełnić nawet podczas pracy.

9. Zelmer ZSC1100V (37Z010)

 Zelmer ZSC1100V (37Z010)

Cena: ok. 185 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To dobry, a jednocześnie niedrogi parowar o mocy 900 W. Pojemność urządzenia wynosi 9 l. Dostępne są 3 pojemniki do gotowania. Sporym atutem jest fakt, że urządzenie posiada ergonomiczną, a jednocześnie trwałą konstrukcję. Nie trzeba obawiać się o kłopotliwe ślady użytkowania. Parowar przez długie lata będzie prezentować się nienagannie. Ponadto nie wydziela on żadnych toksycznych związków, a więc nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo. W komplecie znajduje się również praktyczna podstawka na jajka. Warto również wspomnieć o 5 automatycznych programach gotowania, dzięki którym przygotowywanie posiłków stanie się szybsze. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni tryb – nie ma konieczności samodzielnego programowania sprzętu. Smak jedzenia gotowanego na parze można wzmocnić poprzez dodanie ziół. Opisywany parowar posiada dedykowany pojemnik. Łatwe przechowywanie sprzętu to kolejna zaleta. Nie zabiera on zbyt dużej ilości przestrzeni, a więc jest to opcja nawet do małej kuchni.

10. PHILIPS HD9125/00

 PHILIPS HD9125/00

Cena: ok. 254 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Planujesz zakup dobrego parowaru, ale nie wiesz, jaki model będzie najlepszy? Nasz ranking na 2023 / 2024 rok z pewnością okaże się pomocny. Na specjalną uwagę zasługuje prezentowane urządzenie o mocy 900 W. Pracuje ono wydajnie, a jednocześnie funkcjonalnie. Doskonałe parametry użytkowe sprawiają, że komfort pracy znajduje się na najwyższym poziomie. Pojemność urządzenie wynosi 9 l. Do dyspozycji mamy 3 pojemniki do gotowania. Warto wspomnieć o specjalnym pojemniku na zupę, ryż, gulasz, czy też inne potrawy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Konstrukcja została również wyposażona w pojemnik na przyprawy. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą nadać potrawom unikatowy smak oraz zapach. Ruszt to jajek pomieści aż 6 sztuk. Kolejnym atutem jest możliwość łatwego uzupełnienia zbiornika z wodą nawet w trakcie pracy. Zegar pozwala ustawić optymalny czas pracy do konkretnego rodzaju potraw np. ryb. Znaczącym udogodnieniem jest również pokrywka zapobiegająca kapaniu.

Poradnik zakupowy parowaru

Czy warto kupić parowar?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy zakup parowaru jest opłacalny. Oczywiście, że tak! To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na zdrowe odżywianie. Podstawowym atutem jest możliwość gotowania bez tłuszczu, co czyni potrawy zdrowszymi. Urządzenie umożliwia przygotowanie rozmaitych mięs, ryb, zup, gulaszy, sosów, potraw z ryżem, a także wielu innych. Jest uniwersalne, a więc przystosowanie go do indywidualnych potrzeb nie będzie żadnym wyzwaniem. Warto również wspomnieć, że większość nowoczesnych modeli posiada tacki lub ruszty na jajka, dzięki czemu ich ugotowanie stanie się szybsze i łatwiejsze.

Jaki parowar warto wybrać? Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór najlepszego parowaru nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Istotne jest to, aby decyzji nie podejmować zbyt pochopnie. Warto jest przeanalizować poniższe czynniki:

  • Moc – warto wziąć pod uwagę sprzęty o minimalnej mocy 800-900 W. Im wyższa wartość tego parametru, tym efektywniejsza praca. Czas przygotowania potraw ulega skorceniu.
  • Pojemność – jest to kwestia bardzo indywidualna. Największym zainteresowaniem cieszą się parowary o pojemności 9-10 l.
  • Liczba pojemników – umożliwiają one przygotowywanie różnych potraw w tym samym czasie. Relatywnie rzadko spotyka się modele wyposażone w jedną komorę do gotowania.
  • Dodatkowe pojemniki – są one dedykowane do przyrządzania zup, ryżu, sosów, a także wielu innych. Ponadto sporym udogodnieniem są pojemniki na zioła, czy też tacki na jajka.
  • Komfort użytkowania – niektóre parowary posiadają kilka automatycznych trybów pracy, czy też funkcję programowania zegara.
  • Jakość wykonania – obudowa powinna być mocna i niepodatna na uszkodzenia. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *