Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking parownic do ubrań
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking parownic do ubrań
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking parownic do ubrań – najlepsze parownice do ubrań w 2023 / 2024 roku

Parownica to urządzenie doskonale zastępujące żelazko. Dzięki swoim niewątpliwym zaletom jest coraz popularniejsza. Przy coraz większej ofercie handlowej pojawia się pytanie, jaką parownicę do ubrań wybrać. Warto się więc zastanowić, jaka parownica do ubrań najlepiej spełni nasze oczekiwania? Na co przede wszystkim zwracać uwagę. Czy wybrać steamer do ubrań czy ma być to zaawansowana prasowalnica do ubrań. Ranking parownic do ubrań pomoże zorientować się, co najlepiej kupić, żeby było dobre, a cena nie powalała z nóg.

Elegancki wygląd to wyprasowane perfekcyjnie ubranie. O wiele lepiej niż żelazko zadba o to dobra parownica do ubrań. Nasz ranking parownic obejmuje dziesięć najciekawszych urządzeń na rynku i pomoże zdecydować, jaką parownicę do ubrań kupić.

Ranking parownic do ubrań – TOP 10 najlepszych parownic

Miejsce Nazwa parownicy do ubrań Cena Najtańsza oferta
1 Philips Steam&Go GC362/80 256 zł Sprawdź teraz
2 TEFAL DT8150 243 zł Sprawdź teraz
3 MPM MZP-01 99 zł Sprawdź teraz
4 PHILIPS ComfortTouch Advanced GC552/40 598 zł Sprawdź teraz
5 Blaupunkt VSI601 Steamer 115 zł Sprawdź teraz
6 BEKO STM4116B 194 zł Sprawdź teraz
7 PHILIPS ComfortTouch Plus GC558/30 789 zł Sprawdź teraz
8 Yoer GS01P X-Impressive 629 zł Sprawdź teraz
9 Eldom DA100 STIM 89 zł Sprawdź teraz
10 Zeegma Handig 92 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych parownic do ubrań

1. Philips Steam&Go GC362/80

 Philips Steam&Go GC362/80

Cena: ok. 256 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS STEAM&GO GC362/80 – niewielka ręczna parownica o mocy 1300 W. Spory wyrzut pary (24 g/min.), szybka gotowość do pracy (nagrzewa się już po 45 sekundach) oraz kompaktowy, nieduży rozmiar sprawiają, że jest to wyjątkowe urządzenie, które przydaje się nie tylko w domu, ale i w podróży.
Efektywność parowania zwiększa specjalna podgrzewana powierzchnia SmartFlow. Dodatkowo wyklucza ona powstawania mokrych plam na tkaninie. Atutem jest usuwanie nieprzyjemnego zapachu i bakterii.
Ten poręczny steamer do ubrań doskonale radzi sobie z trudno dostępnymi miejscami, różnymi plisami czy falbanami. Można go używać poziomo lub pionowo. Specjalna nakładka pozwala na odświeżenie kurtek i płaszczy. Urządzenie ma zbiornik na wodę o pojemności 70 ml.

2. TEFAL DT8150

 TEFAL DT8150

Cena: ok. 243 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TEFAL DT8150 – nieduża parownica ręczna o mocy 1600 W. Waży 1,5 kg, jest zaopatrzona w wyjmowany pojemnik na wodę o pojemności 190 ml. Dzięki swoim wymiarom nie ma z nią problemu podczas przechowywania i transportu.
Urządzenie jest gotowe do pracy po 40 sekundach od uruchomienia i, co ważne, nie trzeba używać deski do prasowania. Nadaje się do prasowania różnych rodzajów tkanin. Przy mocnych zagnieceniach wystarczy użyć największej mocy pary, która wynosi 26 g/min.
Sterowanie parą ułatwiają przyciski, do których jest dobry dostęp. Prasowanie ułatwia długi, mający aż 3 metry przewód zasilający.
Ubrania można prasować w pozycji wiszącej, co świetnie sprawdza się przy różnego rodzaju garniturach czy płaszczach. Steamer nadaje się także do odświeżenia tapicerowanych mebli oraz prasowania zasłon. Podgrzewana powłoka ceramiczna nie tylko utrzymuje stałą temperaturę, ale także świetnie zabezpiecza przed ryzykiem przypalenia. Dodatkowym efektem jej działania jest natychmiastowa eliminacja wilgoci z prasowanej tkaniny.

3. MPM MZP-01

 MPM MZP-01

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MPM MZP-01 – niewielka, lekka, ręczna parownica, w dobrej cenie. Nie wymaga stosowania deski do prasowania, świetnie prasuje ubrania i tkaniny wiszące.
Ten wygodny steamer ma 1200 W mocy, co pozwala na wytworzenie 36 g pary w ciągu minuty. Gotowość do pracy osiąga po 30 sekundach. Prasowanie ułatwia obrotowy kabel oraz możliwość uzyskania ciągłego strumienia pary.
Urządzenie jest wyposażone w dwie zdejmowane nakładki, jedną z welurową szczotką, drugą ze szczotką z włosia do grubszych tkanin. Świetnie przydają się do ściągania różnych zabrudzeń typu sierść zwierzaka.
Stalowa stopa zapewnia odpowiednią temperaturę, a duży pojemnik na wodę o pojemności 250 ml sprawia, że jednorazowo można spokojnie wyprasować sporą ilość rzeczy.
Steamer świetnie się sprawdza także przy prasowaniu zasłon i firan, które wiszą na karniszach. W ten sposób rozwiązuje się problem z zagnieceniami, które powstały podczas wieszania.

4. PHILIPS ComfortTouch Advanced GC552/40

 PHILIPS ComfortTouch Advanced GC552/40

Cena: ok. 598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS COMFORTTOUCH ADVANCED GC552/40 – wygodna parownica, bardzo przydatna dla osób, które muszą dużo prasować, a nie chcą tracić na to zbyt wiele czasu.
Duża moc urządzenia (1800 W), osobny pojemnik na wodę o pojemności 1,8 l sprawiają, że może ono generować nawet 35 g pary na minutę. Można używać zwykłej wody z kranu. Trzy poziomy pary pozwalają dobrać najlepszą wartość dla danej tkaniny. Zastosowanie FlexHead, czyli ruchomej głowicy płyty parowej sprawia, że prasowanie nawet skomplikowanych rzeczy jest wyjątkowo proste.
Parownica jest wyposażona w specjalną podpórkę z wieszakiem, na którym można zawiesić ubranie, długą deskę StyleBoard do np. zaprasowywania kantów oraz wąż doprowadzający parę o długości 1,3 m. Wieszak posiada funkcję „powieś i zablokuj”, która zabezpiecza ubranie przed zsuwaniem się z niego.
Urządzenie rozpoczyna pracę po minucie od włączenia. Bez problemu można nią wyprasować trudne zagniecenia nawet na delikatnych lub grubych materiałach, również w miejscach trudno dostępnych. Świetnie sprawdza się przy prasowaniu lub odświeżaniu wiszących zasłon.

5. Blaupunkt VSI601 Steamer

 Blaupunkt VSI601 Steamer

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BLAUPUNKT VSI601 STEAMER – ręczna parownica do ubrań o mocy 1600 W. Wyjątkowo kompaktowa budowa, spory pojemnik na wodę (260 ml) oraz niska waga (0,9 k) sprawiają, że klienci chętnie po nią sięgają.
Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, a długi, 2,5 m kabel zasilający pozwala na wygodną pracę. Blokada przeciw włączeniowa zapobiega przypadkowemu włączaniu i wyłączaniu. Urządzenie działa po niecałej minucie od włączenia, a pracę ułatwia regulowany strumień pary. Steamer wytwarza do 30 g pary na minutę.
Zastosowanie specjalnego żywicznego filtra w zbiorniku sprawia, że można stosować zwykłą wodę wodociągową, a funkcja anti-calc zapobiega zatykaniu kanalików przez kamień. Inna ważna funkcja Anti-drip nie pozwala na kapanie wody na tkaninę, pilnując równomiernego rozprowadzania pary.
Dołączone specjalne szczotki umożliwiają np. usunięcie drobnych zabrudzeń w postaci pyłków czy sierści. Urządzenie automatycznie się wyłącza po kilku minutach nieużywania.

6. BEKO STM4116B

 BEKO STM4116B

Cena: ok. 194 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BEKO STM4116B – wyjątkowo zgrabna ręczna parownica do ubrań. Moc 1600 W w 35 sekund rozgrzewa urządzenie do pracy, zamieniając wodę w strumień pary o wielkości do 25 g/min. Zbiornik na wodę o pojemności 230 ml pozwala na wyprasowanie wielu rzeczy bez przerwy.
Urządzenie zapewnia parowanie w pionie i poziomie, co zdecydowanie ułatwia prasowanie trudno dostępnych elementów ubrania czy wiszących zasłon. Przydaje się też długi, 2,5-metrowy kabel zasilania. Zastosowanie ceramicznej stopy polepsza dodatkowo efekty prasowania.
W steamerze zastosowano także nowoczesną blokadę kapania oraz automatyczne wyłączanie po 8 minutach. Wygodny wyświetlacz LCD przekazuje informacje o gotowości do pracy, braku wody oraz przejściu w tryb eko.
Niewielka waga urządzenia (1,4 kg) oraz kompaktowa budowa sprawiają, że można je bez problemu zabrać w podróż. W komplecie znajdują się także specjalna nasadka siatkowa do delikatnych tkanin oraz nasadka szczotkowa pozwalająca usunąć fałdy czy różne drobne zanieczyszczenia.

7. PHILIPS ComfortTouch Plus GC558/30

 PHILIPS ComfortTouch Plus GC558/30

Cena: ok. 789 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS COMFORTTOUCH PLUS GC558/30 – zaawansowana stojąca parownica do ubrań. Duża moc (2000 W), spory pojemnik na wodę (1,8 l) oraz wiele ciekawych udogodnień sprawia, że jest to sprzęt nie tylko do domowego wykorzystania, ale także dla profesjonalistów.
Urządzenie wytwarza strumień pary o wielkości do 40 g/min. Dostępne jest 5 różnych ustawień pary, w zależności od tkaniny. Ruchoma głowica FlexHead oraz podgrzewana płyta SmartFlow dają jeszcze lepszy efekt prasowania, szczególnie w trudno dostępnych miejscach.
Parownica posiada długą deskę StyleBoard, która pozwala na wygodne zawieszenie ubrania i dokładne jego wyprasowanie. Funkcja odkamieniania pozwala używać wody bezpośrednio z kranu.
Urządzenie nie tylko usuwa niepożądane zapachy z tkanin oraz bakterie, ale dzięki specjalnej nakładce zapachowej MyEssence pozwala nadać ubraniu ulubiony zapach. Steamer przechodzi automatycznie w tryb czuwania, gdy przerwa w pracy trwa dłużej oraz wyłącza się, gdy w zbiorniku skończy się woda.

8. Yoer GS01P X-Impressive

 Yoer GS01P X-Impressive

Cena: ok. 629 zł
Znajdź najtańszą ofertę

YOER GS01P X-IMPRESSIVE – stojąca parownica do ubrań, prawdziwy kombajn, zwany często prasowaczem parowym jest bardzo wielofunkcyjnym urządzeniem. Duża moc (2280 W) oraz przydatne dodatki i funkcje sprawiają, że nadaje się też do profesjonalnego wykorzystania.
W 60 sekund od uruchomienia parownica jest gotowa do użytku. Wytwarza strumień pary do 40 g/min., który wydobywa się z obrotowej dyszy parowej. Prasowanie może odbywać się w pozycji pionowej lub poziomej. Co ciekawe, można też prasować na sucho, bez pary wodnej.
Częścią wyposażenia jest praktyczna deska do prasowania, którą można ustawić pod różnym kątem. Regulowane drążki pozwalają tak ustawić wysokość parownicy, aby prasowanie było wygodne i ergonomiczne. Spory pojemnik na wodę mieści 1,2 l.
Urządzenie świetnie nadaje się nie tylko do prasowania, ale i odświeżania. Intuicyjną obsługę ułatwia ledowy wyświetlacz i dotykowy panel sterowania. Całość uzupełnia tryb uśpienia i automatyczny wyłącznik.

9. Eldom DA100 STIM

 Eldom DA100 STIM

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ELDOM DA100 STIM – niewielki, tani steamer, który świetnie nadaje się na różne wyjazdy. Szybko i dokładnie odprasuje każdy ubiór, jednocześnie je odświeży i pozbawi przykrych zapachów.
Parownica waży tylko 0,9 kg, ma moc 1000 W i wytwarza strumień pary o wielkości 20 g/min. Strumień pary można regulować w zależności od potrzeb. Pojemnik na wodę o pojemności 200 ml zapewnia wystarczającą długość pracy.
Ergonomiczny kształt sprawia, że prasowanie staje się przyjemnością. Nowoczesna ceramiczna głowica z 6 otworami, przez które wydobywa się para, zapewnia dodatkowe wygładzenie tkaniny. Co najważniejsze, nie ma możliwości przypalenia czy przegrzania tkaniny, więc można parownicą prasować najdelikatniejsze materiały.
W zestawie znajduje się specjalna szczotka do grubszych tkanin, która ułatwia wnikanie pary w głąb splotów, dzięki czemu materiał szybciej i dokładnie się wygładza. Niepotrzebna jest natomiast deska do prasowania, ponieważ steamer prasuje bezproblemowo w pozycji pionowej, więc ubrania mogą wisieć na wieszaku.

10. Zeegma Handig

 Zeegma Handig

Cena: ok. 92 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ZEEGMA HANDIG – wyjątkowo lekka, ręczna parownica do ubrań. Mimo niedużych rozmiarów ten steamer ma sporą moc, bo aż 1500 W. Do pracy jest gotowe w 40 sekund po uruchomieniu. Wytwarza automatyczny, ciągły strumień pary o wielkości 30 g/min. z wody w 200 ml wyciąganym pojemniku.
Ta wyjątkowo mobilna parownica (sprawdzi się doskonale jako podróżne żelazko) ma też długi przewód zasilający (2,5 m). Dzięki temu można nią nie tylko prasować i odświeżać ubrania, ale także zasłony, firany czy tapicerowane meble. Odświeżanie zasłon i mebli przy pomocy parownicy jest wyjątkowo korzystne dla alergików, ponieważ urządzenie niszczy ok. 99,9% bakterii. Dodatkowo usuwa niechciane, nieprzyjemne zapachy z tkanin.
Urządzenie może prasować pionowo i poziomo. Doskonale radzi sobie z mocnymi zagnieceniami. Nie przypala i nie niszczy nawet delikatnych tkanin.
W zestawie znajduje się także specjalna szczotka, która ułatwia usuwanie różnych zabrudzeń w postaci pyłków, sierści, a nawet usuwa zmechacenia.

Poradnik zakupowy parownicy do ubrań

Co to jest i jak działa parownica do ubrań?

Najlepsza parownica do ubrań to urządzenie na miarę XXI wieku, bez którego wygodna i nowoczesna pani domu nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. Zaletą parownicy jest jej łatwość użytkowania. Parownicę do ubrań można obsłużyć sprawnie i bez większego zaangażowania, a w dodatku jedną ręką. Najważniejszym jest fakt, że najlepsza parownica do ubrań nie jest w ogóle skomplikowanym urządzeniem. Nie wymaga też wyciągania deski do prasowania. Pozbycie się wgnieceń i zagięć w ubraniu to kwestia kilku chwil.

Steamer do ubrań posiada prosty mechanizm, który opiera się na procesie wytwarzania pary. Do pojemnika należy wlać odpowiednią ilość wody, która po podgrzaniu wydobywa się ze specjalnego otworu wygładzający praktycznie natychmiast nierówności tkaniny. Pod wpływem pary włókna ubrań rozluźniają się, a zmarszczki i zagniecenia znikają.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsza parownica do ubrań będzie potrzebować znacznie więcej czasu, by poradzić sobie ze zmarszczkami w grubszej garderobie. Ale podobny problem dotyczy normalnego żelazka. To również należy podgrzać do wyższej temperatury i poświęcić więcej czasu prasując grube materiały lub odzież, która słabo znosi kontakt z rozgrzanym żelazkiem.

Dla podsumowania należy wymienić najważniejsze zalety, jednak mają parownice do ubrań:

 • są lekkie i poręczne
 • nie wymagają korzystania z deski do prasowania
 • wykorzystują parę, która nie niszczy ubrań tak jak wysoka temperatura
 • pozwalają prasować ubrania w pionie.

Co więcej, najlepsze parownice do prasowania posiadają m.in. system zapobiegający kapaniu wody, programy do usuwania kamienia oraz możliwość dolewania wody w trakcie prasowania.

Czy warto kupić parownicę do ubrań?

Parownica czy tradycyjne żelazko? Osoby, które zetknęły się z parownicą, raczej już nie wrócą do tradycyjnego żelazka. Do zalet parownicy zaliczają przede wszystkim szybkość i łatwość prasowania. Zdecydowanie łatwiej jest rozprasować mocne zagniecenia. Można też prasować delikatne tkaniny, które zwykłe żelazko mogłoby uszkodzić.
Nie do przecenienia jest też możliwość odświeżenia ubrań, tapicerowanych mebli czy zasłon. Parownica usuwa nie tyko przykry zapach, ale także większość bakterii.
Kolejne zalety parownicy to błyskawiczne nagrzewanie się oraz możliwość prasowania bez deski do prasowania.

Jaką parownicę do ubrań wybrać – na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie

Na rynku jest sporo modeli parownic. Jaka jest najlepsza parownica do ubrań? Oczywiście dużo zależy od naszych potrzeb. Przy większej ilości prasowania lepiej kupić bardziej zaawansowane urządzenie. Pod uwagę należy zawsze wziąć kilka parametrów.
Przede wszystkim ważna jest moc urządzenia i wielkość strumienia pary. Im większe, tym efektywniejsze jest prasowanie. Przyda się też regulacja strumienia pary.
Warto zwrócić na długość przewodów zasilających. Długi przewód zapewnia swobodę prasowania.
Parownica powinna pracować w pionie i poziomie. Dzięki temu możliwe będzie także odświeżenie mebli.
Dobrze, jeśli urządzenie ma system odkamieniania oraz odpowiedniej wielkości pojemnik na wodę. Zapewni to bezawaryjną pracę w komfortowych warunkach.
Warto też zwrócić uwagę, czy urządzenie ma automatyczne wyłączanie, które może uchronić od pożaru. Przyda się też dodatkowe wyposażenie w postaci różnych nakładek i szczotek, ułatwiających prasowanie.

Najlepsze parownice do ubrań – polecani producenci

Ranking parownic do ubrań to zestawienie, w którym bez problemu nawet najbardziej wymagający użytkownik powinien znaleźć dla siebie odpowiedni steamer do ubrań. W zestawieniu znaleźli się bowiem najbardziej popularni producenci, o których renomie trudno dyskutować.

Jeśli wierzysz w gwarancję dobrej marki, bez obawy możesz postawić na parownice do prasowania:

 • Philips
 • Tefal
 • MPM
 • Blaupunkt
 • BEKO
 • Yoer
 • Eldom
 • ZEEGMA HANDIG
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *