Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking pił tarczowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking pił tarczowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Piły tarczowe ranking 2023

Wśród popularnych narzędzi stolarskich, coraz częściej przydatnych również w domu, mocną pozycję zajmują pilarki stołowe. Zależnie od wybranego modelu, mogą służyć do cięcia drewna, płytek ceramicznych, czy aluminium. Zaawansowane modele nawet do cięcia betonu. Urządzenia te różnią się nie tylko wyglądem i ceną, ale przede wszystkim parametrami. To też właśnie utrudnia dokonanie wyboru konkretnej. Aby ułatwić sobie to zadanie, najlepiej przejrzeć pilarki stołowe ranking.

Najlepsze piły tarczowe ranking

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Piła Makita Hs7611 487 zł Sprawdź teraz
2 Piła Bosch GKS 190 Professional 0601623000 590 zł Sprawdź teraz
3 Piła Makita HS7601 485 zł Sprawdź teraz
4 Piła Dedra DED7925 278 zł Sprawdź teraz
5 Piła Graphite 58G486 199 zł Sprawdź teraz
6 Piła DeWalt DWC410 622 zł Sprawdź teraz
7 Piła Stanley Multi FME380K 521 zł Sprawdź teraz
8 Piła Makita DSS610Z 749 zł Sprawdź teraz
9 Piła Yato Pilarka 18V Yt-82811 198 zł Sprawdź teraz
10 Piła Eurotec KCS2200 159 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pił tarczowych

1. Piła Makita Hs7611

Piła Makita Hs7611

Cena: od. 487 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Makita pilarka tarczowa ręczna to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 1600 W. Ustawianie prowadnicy i kąta cięcia możliwe jest bez użycia narzędzi. W tym modelu można stosować tarcze o średnicy 185 mm i 190 mm. Piła posiada płaską obudowę silnika, która znacząco ułatwia wymianę tarczy. Cięcie kątowe jest możliwe do 45 stopni.

 

Dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi, obsługa urządzenia jest dużo wygodniejsza. Poręczne dźwignie pokryte antypoślizgowym elastomerem pozwalają na beznarzędziowe ustawianie prowadnicy, głębokości oraz kąta cięcia. Pilarka ponadto została wyposażona w aluminiową płytę podstawy i pokrywę bezpieczeństwa. Zaletą tego modelu jest również możliwość współpracy z szyną prowadzącą.

 

2. Piła Bosch GKS 190 Professional 0601623000

Piła Bosch GKS 190 Professional 0601623000

Cena: od. 590 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pilarka tarczowa Bosch GKS 190 Professional to model przeznaczony do podstawowych zastosowań. Została wyposażona w silnik o mocy 1400 W. Dzięki temu stwarza możliwość szybkiego cięcia miękkiego i twardego drewna. Maksymalna głębokość cięcia wynosi 70 mm, a kąt nachylenia 56 stopni. Pilarka posiada turbodmuchawę, która zapewnia dobrą widoczność linii cięcia. Funkcja odprowadzania wiórów ma wpływ na bieżące utrzymanie czystości w miejscu pracy. Zaletą urządzenia jest zamknięta osłona wahadłowa wykonana z odlewu aluminiowego.

 

3. Piła Makita HS7601

Piła Makita HS7601

Cena: od. 485 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Piła tarczowa ręczna Makita HS7601 wyposażona w silnik o mocy 1200 W doskonale nadaje się do prostych zadań. Ma poręczną dźwignię umożliwiającą ustawianie prowadnicy i kąta cięcia. Ponadto posiada mocną podstawę wykonaną z odlewanego pod ciśnieniem aluminium. Piła ma także ergonomicznie wyprofilowany uchwyt dodatkowy, dzięki któremu obsługa urządzenia przy uniwersalnym zastosowaniu jest dużo łatwiejsza i wygodniejsza. Dzięki płaskiej obudowie silnika, wymiana tarczy jest również mniej skomplikowana. Dodatkowym plusem jest możliwość zastosowania szyny prowadzącej z użyciem adaptera.

 

4. Piła Dedra DED7925

Piła Dedra DED7925

Cena: od. 278 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pilarka Dedra DED7925 elektryczna to piła tarczowa idealna do cięcia drewna każdego typu oraz materiałów drewnopodobnych (np. sklejka, płyty wiórowe). Maszyna doskonale radzi sobie z odprowadzaniem trocin, dzięki czemu w jej otoczeniu jest porządek. Pilarka może być przeznaczona do piłowania wzdłużnego, piłowania poprzecznego oraz piłowania skośnego. Pilarka jest wyposażona w silnik o mocy 1500 W. Prędkość obrotowa wynosi 5500 obr/min. Przy użyciu piły tego modelu można spokojnie przeciąć element na maksymalną grubość 65 mm przy cięciu wzdłużnym i 43 mm przy cięciu pod kątem.

 

5. Piła Graphite 58G486

Piła Graphite 58G486

Cena: od. 199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pilarka tarczowa Graphite 58G486 to urządzenie z silnikiem o mocy 1200 W. Ze względu chociażby na ten parametr, nadaje się raczej do prostych, domowych zastosowań. Mimo to jest jednak urządzeniem wartym uwagi. Przeznaczonym do cięcia wzdłużnego i ukosowego drewna oraz materiałów drewnopodobnych. Nie nadaje się do cięcia drewna opałowego. Cięcie skośne możliwe jest pod kątem do 45 stopni. Urządzenie wyróżnia beznarzędziowa regulacja głębokości, a także kąta cięcia. Piła została wyposażona w uchwyt z blokadą, co ma chronić przed przypadkowym uruchomieniem. W tym modelu bez problemu i samodzielnie można wymienić szczotki węglowe.

 

6. Piła DeWalt DWC410

Piła DeWalt DWC410

Cena: od. 622 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Piła DeWalt DWC410 to świetna pilarka do płytek z silnikiem o mocy 1300 W. Z łatwością radzi sobie z cięciem granitu, porcelany, betonu oraz kamienia. Producent dołączył do piły tarczę diamentową, która umożliwia cięcie zarówno na sucho, jak i na mokro na głębokość do 34 mm. Przecinarka posiada ponadto przewód, który doprowadza wodę.

 

Ponieważ skutecznie niweluje zapylenie, cięcie przebiega lepiej i sprawniej. Urządzenie zostało wyposażone w blokadę włączenia, co ogranicza zmęczenie podczas cięcia w trybie produkcyjnym. Dzięki łatwo dostępnym szczotkom można szybko i łatwo je serwisować.

 

7. Piła Stanley Multi FME380K

Piła Stanley Multi FME380K

Cena: od. 521 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Multi pilarka Stanley FME380K z silnikiem o mocy 650 W to kompaktowe urządzenie proponowane w komplecie z 3 tarczami i akcesoriami. Jest przeznaczona do poprzecznego i podłużnego piłowania różnych materiałów. Jej ergonomiczna konstrukcja, dobre wyważenie i zestaw 3 tarczy o średnicy 89 mm, pilarka może być wykorzystywana w szerokim zakresie. Z powodzeniem może posłużyć do cięcia drewna, płyt wiórowych, sklejki, aluminium, glazury, a także kamieni, tworzyw sztucznych i lekkich materiałów budowlanych.

 

Ogumowane rękojeść zastosowana w tym modelu zapewnia pewny chwyt i zwiększa kontrolę nad wykonywanym cięciem. Ponadto posiada włącznik spustowy z zabezpieczeniem pod korpusem. Ma również efektywny system odprowadzania pyłu. Piła umożliwia bez narzędziową regulację głębokości cięcia.

 

8. Piła Makita DSS610Z

Piła Makita DSS610Z

Cena: od. 749 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Makita DSS610Z to lekka i kompaktowa pilarka akumulatorowa, która umożliwia cięcie kątowe do 50 stopni. Została wyposażona w diodę LED, która skutecznie oświetla obszar cięcia. Zaś dysza wydmuchująca pył oczyszcza linię cięcia. Prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi 3700 obr./min. Piła posiada aluminiową osłonę tarczy tnącej. Model ten nie współpracuje z osłoną tarczy tnącej. Podstawową zaletą tego urządzenia jest sposób zasilania, ponieważ obecność akumulatora daje możliwość pełnej swobody w zakresie użytkowania.

 

9. Piła Yato Pilarka 18V Yt-82811

Piła Yato Pilarka 18V Yt-82811

Cena: od. 198 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pilarka tarczowa Yato 18V Yt-82811 to urządzenie przeznaczone do stosowania w dekarstwie i montażu architektury ogrodowej. Choć sprawdzi się również na budowie i w czasie różnego typu prac wykończeniowych. Pilarka świetnie radzi sobie z przecinaniem łat dachowych, desek i paneli podłogowych. Prędkość obrotowa wynosi 3800 rpm.

 

Regulacja kąta nachylenia i głębokości cięcia nie wymaga użycia narzędzi. Pilarka jest wyposażona w osłonę tarczy tnącej, dzięki czemu ta odsłania się tylko, gdy ostrze jest w ruchu. Posiada również 4-stopniowy wskaźnik naładowania baterii, a także zintegrowany system odprowadzania pyłu.

 

10. Piła Eurotec KCS2200

Piła Eurotec KCS2200

Cena: od. 159 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pilarka tarczowa Eurotec KCS2200 o mocy 2200 W to model z regulowaną wysokością i regulowanym kątem pochylenia. Doskonale nadaje się do cięcia drewna, desek i wyrobów drewnianych. Można wykorzystać ją do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, cięcia po linii prostej i pod kątem.

 

Pilarka posiada poręczny uchwyt pokryty gumą, co zapewnia pewny i stabilny chwyt, a to z kolei bezpieczeństwo i wygodę. Zaletą pilarki jest możliwość regulowania głębokości cięcia oraz cięcia pod kątem 45 stopni. W tym modelu jest również możliwość ustawienia wysokości podstawy. A laserowy wskaźnik ułatwia wyznaczenie linii cięcia. Tarcza wykonuje 4500 obr./min.

 

Poradnik zakupowy pił tarczowych

Czym kierować się, wybierając piłę tarczową?

Pilarka tarczowa to dość popularne narzędzie, przydatne nie tylko w stolarni i tam, gdzie pracuje się z drewnem, ale również w domowym zaciszu. Dzięki niej sporadyczne przecięcie deski, paneli czy płyt wiórowych nie stanowi problemu. Poniżej najważniejsze szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając piłę stołową tarczową.

  • Rodzaj piły – w sprzedaży dostępne są piły tarczowe zarówno ręczne, jak i stołowe. Wybór powinien być podyktowany celem jej przeznaczenia. Te pierwsze są w ogóle mniejsze. Większe ze względu chociażby na sam stół, zajmują więcej miejsca. Do tego są znacznie cięższe. Pilarka tarczowa ręczna świetnie sprawdza się w transporcie.
  • Zasilanie – te najmocniejsze piły wymagają podłączenia do prądu. Jeśli przewód jest odpowiednio długi, praca na kablu nie stanowi większego problemu. Są też dostępne piły akumulatorowe. Te są znacznie słabsze, ale za to można z nich korzystać zawsze i wszędzie, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do elektryczności.
  • Moc – duża moc piły daje możliwość cięcia grubszych i twardszych elementów. Jeśli zdecydujemy się na słabszy model, musimy liczyć się z tym, że intensywne użytkowanie go nie będzie dobrym pomysłem. Może to tę piłę całkowicie zniszczyć.
  • Prędkość obrotowa – jest też ważnym parametrem. Jeśli zamierzamy pracować z twardym materiałem, musimy wybrać piłę, której tarcza wykonuje ponad 5000 obrotów na minutę.
  • Tarcza – chodzi tu o wielkość. Na przykład małą tarczą można wykonać precyzyjne cięcie. Większa tarcza znacząco to utrudnia.
  • Budowa – duże znaczenie ma sposób wykonania obudowy. W sprzedaży dostępne są piły wykonane z metalu, ale i z tworzywa sztucznego. Pewne natomiast jest to, że korpus musi być odporny na zniszczenia, szczególnie pęknięcia. Waga i wielkość też mają znaczenie. Mała, lekka piła będzie poręczniejsza i wygodniejsza w użyciu.
  • Funkcje – nowoczesne piły mają mnóstwo funkcji dodatkowych. Wśród tych najbardziej przydatnych jest system łagodnego rozruchu i laser wyznaczający linię cięcia. Każdy kolejny nowy model pojawiający się na rynku, zaskakuje czymś jeszcze. Warto więc przyjrzeć się wszystkim funkcjom podstawowym i dodatkowym, a w konsekwencji tego wybrać najciekawszy, najlepszy model.

Kupić pilarkę stołową czy ręczną?

Obecnie na rynku dostępne są bardzo różne pilarki. Występują zarówno w wersji stołowej, jak i ręcznej. Pilarkę stołową można wybrać w określonych sytuacjach. Na przykład, gdy ma się zamiar użytkować ją w stałym miejscu i to miejsce się posiada. Bo zajmuje więcej przestrzeni niż pilarka ręczna i jest urządzeniem bardziej stacjonarnym. Pilarkę stołową poleca się osobom, które zamierzają ciąć większe ilości drewna. Dzięki swej wadze i rozmiarom, jest ona bardzo stabilna, co zapewnia bezpieczną i komfortową pracę.

Pilarka ręczna jest urządzeniem mobilnym. Można więc swobodnie przenosić je z miejsca na miejsce, a nawet zabrać w teren, gdy zajdzie taka potrzeba. To urządzenie można użytkować na podobnej zasadzie co pilarkę stołową. Trzeba jedynie wyposażyć ją w dodatkowy układ sterujący i dedykowany dla niej stół roboczy. Główną jej zaletą jest właśnie możliwość wymontowania jej ze stolika, celem użytkowania na przykład w innym miejscu.

Od strony kosztów często znacznie bardziej opłaca się kupić pilarkę stołową, niż ręczną, ale gdyby wziąć pod uwagę kwestię użyteczności, praktyczności, wygody, to chyba jednak lepszym wyborem będzie pilarka ręczna. W związku z tym, by dokonać właściwego dla siebie wyboru, trzeba koniecznie zastanowić się, do czego będzie używana i w jakim miejscu.

Dlaczego warto wybrać pilarkę tarczową z prowadnicą?

Zacznijmy od tego, jak wygląda pilarka tarczowa z prowadnicą. A może bardziej od samego wyjaśnienia, czym jest prowadnica. Otóż jest to część mechanizmu, którego zadaniem jest przemieszczanie elementu ruchomego po torze. Mówiąc wprost, prowadnica prowadzi urządzenie w linii prostej. Jest w pewnym sensie taką linijką. Wyróżnia się różne rodzaje prowadnic, choć z wyglądu są bardzo podobne. Cięcie przy użyciu prowadnicy i pilarki może odbywać się pod różnymi kątami, 45 czy 60 stopni. Piły tarczowe do drewna z prowadnicą, szczególnie te mniejsze modele, wykorzystuje się przeważnie podczas remontów i do celów hobbystycznych.

Gdzie kupić dobrą pilarkę?

Krajzega ręczna, lepiej znana jako pilarka, to dość popularne urządzenie. Urządzenie, które dziś oferuje wielu producentów. I to w najróżniejszych wersjach. Jednak poza wyborem konkretnego modelu, jest jeszcze konieczność wyboru miejsca zakupu. Sklepów, które oferują ten sprzęt, jest wiele, ale ich oferty znacznie się od siebie różnią. A przecież każdemu z nas zależy na tym, aby nie tylko dokonać dobrego wyboru, ale by też kupić w dobrej cenie, przynajmniej nie przepłacić i mieć jeszcze więcej powodów do zadowolenia z nowego nabytku.

Gdzie wobec tego kupić pilarkę stołową, czy ręczną? Najlepiej szukać tych urządzeń w sklepach, które zajmują się sprzedażą właśnie tego asortymentu. To w tych punktach wybór będzie największy. Można też rozejrzeć się na Allegro, OleOle i w innych tego typu sklepach, gdzie dziś dostępne są również takie rzeczy.

W ogóle bardzo polecane są sklepy działające online. Mają nie tylko wybór, ale przystępne ceny. Niższe ceny nie są podyktowane słabą jakością, ale wieloma innymi czynnikami. Brak konieczności zatrudniania większej liczby sprzedawców, brak kosztów wynajmu lokalu, duża konkurencja. Wszystko to sprawia, że piły są tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Czasem ich oferta składa się z urządzeń powystawowych, pochodzących też z końcówek kolekcji. Choć piły te są nowe i gotowe do użycia, sprawne technicznie, to jednak mają niższą cenę. I to jest okazja, by je kupić z zyskiem dla domowego budżetu. Poza tym właśnie w sklepach online co chwilę organizowane są różne akcje wyprzedażowe, promocje oraz inne okazje. Warto z nich korzystać.

Pilarka tarczowa – cena

Kiedy przymierzamy się do zakupu pilarki, przeważnie rozglądamy się za jak najniższą ceną. Tylko, czy cena jest dobrym kryterium wyboru? Zdecydowanie nie. Cena bywa mocno myląca. To oznacza, że czasem naprawdę dobry sprzęt można kupić w niskiej cenie, bo akurat jest promocja lub inna okazja. Niekiedy wyjątkowo droga piła nie dorównuje tej tańszej. Ceny są jak już wiadomo dyktowane wieloma czynnikami. Lepiej więc zwrócić uwagę na parametry, wielkość urządzenia, dodatkowe funkcje i na markę. Marka ma tu duże znaczenie, ponieważ pilarki mniej znanych firm często się psują, a z ich serwisem bywa kłopot. Na przykład trudno jest dostać same części.

Pilarki tarczowe zarówno te ręczne, jak i stołowe, cieszą się niemałym zainteresowaniem. Ich ogromny wybór daje możliwość znalezienia dla siebie odpowiedniej. Warto więc szukać, rozglądać się za urządzeniem, które będzie służyło przez długi czas i cieszyło swoją niezawodnością. Należy tylko ustalić, w jakim zakresie pilarka ta będzie użytkowana. To wspomoże dokonanie tego jakże trudnego wyboru. I jeszcze jedno, trzeba wybrać się do sklepu, w którym oferta tych urządzeń jest szeroka, bo nie każdy może pochwalić się atrakcyjnym asortymentem.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *