Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking płyt indukcyjnych
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking płyt indukcyjnych

Ranking płyt indukcyjnych – najlepsze płyty indukcyjne 2021 roku

Ranking płyt indukcyjnych, to doskonała opcja dla tych, którzy racjonalnie inwestują gotówkę. W naszym zestawieniu można znaleźć wyłącznie wysokiej klasy urządzenia, które zostały wykonane z certyfikowanych tworzyw. Stawiamy na renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli zastanawiasz się, jaka płyta indukcyjna będzie najlepsza, to sprawdź nasze propozycje. Z pewnością podjęcie ostatecznej decyzji stanie się szybsze i łatwiejsze.

Ranking płyt indukcyjnych – TOP 10 najlepszych płyt indukcyjnych

MiejsceNazwa płyty indukcyjnejCenaNajtańsza oferta
1Bosch PIE631FB1E1249 złSprawdź teraz
2Whirlpool ACM 816 BA1099 złSprawdź teraz
3Electrolux EIT60420C999 złSprawdź teraz
4Electrolux EIV6341699 złSprawdź teraz
5Whirlpool ACM 795 BA2259 złSprawdź teraz
6Candy CDI 30649 złSprawdź teraz
7Amica IN 6540 ITB1099 złSprawdź teraz
8Electrolux EIV744 SLIM-FIT1929 złSprawdź teraz
9Amica PI6540PTU866 złSprawdź teraz
10Bosch Serie 6 PVS851FB5E2066 złSprawdź teraz

Najlepsze płyty indukcyjne – recenzje

1. Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E

płyta indukcyjna ranking

Najlepsze płyty indukcyjne gwarantują nie tylko podwyższony komfort, ale również bezpieczeństwo użytkowania. Najważniejsze są parametry użytkowe. Opisywane urządzenie zapewnia ekonomiczne działanie, dzięki czemu nie trzeba obawiać się podwyższonych rachunków. Gotowanie stanie się przyjemniejsze, a dodatkowo nie będzie trwać zbyt długo. Optymalna moc sprawia, że w ekspresowym tempie przyrządzimy ulubione dania. Na specjalną uwagę zasługuje intuicyjny panel sterowania Direct Select, dzięki któremu bez trudu wybierzemy pożądaną funkcję. Obsługa prezentowanej płyty indukcyjnej jest w stu procentach bezproblemowa, a więc nie trzeba posiadać szczególnych umiejętności. Warto również wspomnieć o nieprzeciętnym wzornictwem. Szlif został umieszczony z przodu, co ma ogromny wpływ na walory wizualne. Sprzęt został wyposażony w timer, dzięki czemu wybrane pole grzewcze uruchomi się o określonej godzinie. Płyta posiada moc 7400 W. Dostępne są cztery pola grzewcze, co dla większości osób jest całkowicie wystarczające.

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816 BA

płyty indukcyjne ranking

Zastanawiasz się, jaką płytę indukcyjną wybrać? Opisywany model cechuje się wysoką niezawodnością oraz komfortowym sterowaniem. Jest to urządzenie, które z łatwością można przystosować do indywidualnych potrzeb. Starannie wyselekcjonowane tworzywa sprawiają, że gotowanie stanie się o wiele przyjemniejsze, a zarazem łatwiejsze. Plusem jest również ich wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy też zarysowania. Wysokiej klasy sprzęt niezawodnie posłuży długie lata, a więc jest to inwestycja, która się opłaca. Indukcja to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy stawiają na oszczędne gotowanie. Opisywane urządzenie jest wyjątkowo wydajne, co umożliwia zminimalizowanie poboru energii. System FlexiCook umożliwia złączenie stref grzania, dzięki czemu garnki będą mogły zostać ustawione w dowolnym miejscu. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadają one niestandardowe wymiary. Prezentowana płyta indukcyjna posiada cztery pola grzewcze. Jej moc to 7200 W.

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Płyta indukcyjna Electrolux EIT60420C

ranking płyt indukcyjnych

Nasz ranking płyt indukcyjnych w 2021 roku z pewnością ułatwi wybór energooszczędnego urządzenia, które będzie wygodne w codziennej eksploatacji. Prezentowany model sprawi, że przyrządzenie pysznych potraw stanie się jeszcze łatwiejsze.Wysoka moc pozwala znacząco skrócić czas tego procesu. Niewątpliwym plusem jest możliwość błyskawicznej regulacji parametrów pracy. Z tym zadaniem poradzi sobie każdy użytkownik. Należy również wspomnieć o funkcji zwiększonej mocy, dzięki czemu ilość wygenerowanego ciepła będzie jeszcze wyższa. Oczywiście powierzchnia, która nie ma bezpośredniego kontaktu z naczyniem pozostaje zimna. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa eksploatacji. Dostępne są cztery pola grzewcze. Moc urządzenia to 3650 W. Minimalistyczny design pasuje do wielkomiejskich aranżacji. Prezentowana płyta grzewcza jest również niedroga w zakupie, co zadowoli tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu.

Cena: ok. 999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Płyta indukcyjna Electrolux EIV634

jaka płyta indukcyjna

Prezentowany model to dobra płyta indukcyjna, która z pewnością posłuży długie lata. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią dużo i często gotować. Solidne tworzywa sprawiają, że nawet najbardziej intensywne użytkowanie nie spowoduje uszkodzeń mechanicznych, czy też zarysowań. Opisywany model może zostać zamontowany nawet na blacie o grubości 12 mm. Jest on w pełni ergonomiczny, a konstrukcja nie przewodzi ciepła wgłąb mebla. Funkcja EcoTimer stopniowo zmniejsza moc grzania przed zakończeniem gotowania. Niesie to za sobą oszczędność energii, a także wpływa na jakość przygotowywanych potraw. Dostępna jest również opcja automatycznego szybkiego gotowania. Będzie ona niezastąpiona w przypadku, gdy chcemy maksymalnie przyspieszyć proces przyrządzania dania. Możliwa jest blokada ustawień, co jest ważne dla osób posiadających małe dzieci. Liczba pól grzewczych wynosi 4. Omawiana płyta indukcyjna wyróżnia się mocą 7350 W. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego.

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 795 BA

najlepsze płyty indukcyjne

Kochasz gotować i nie wiesz, jaka płyta indukcyjna sprawdzi się najlepiej? Koniecznie sprawdź parametry opisywanego modelu. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które pozostanie w nienaruszonym stanie pomimo intensywnej eksploatacji. Niezależny panel dotykowy sprawia, że wybór odpowiedniej funkcji nie będzie żadnym problemem. Urządzenie gwarantuje minimalny pobór energii, a więc koszt jego eksploatacji nie jest wysoki. Plusem jest również zaawansowane zabezpieczenie przed dziećmi, które podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania. Technologia Szósty Zmysł odpowiada za automatyczne dostosowanie mocy oraz wydajności urządzenia, co przyspiesza proces gotowania. System FlexiCook sprawia, że możemy połączyć ze sobą wszystkie pola grzewcze, a tym samym pomieścić większą ilość garnków. Możliwość uruchomienia pauzy sprawia, że w dowolnym momencie zastopujemy urządzenie. Moc całkowita to 10200 W. Dostępnych jest 5 pól grzewczych.

Cena: ok. 2259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Płyta indukcyjna Candy CDI 30

najlepsza płyta indukcyjna

Nie wiesz, jaka jest najlepsza płyta indukcyjna w 2021 roku? Nasze zestawienie z pewnością okaże się pomocne. Przedstawiany model został zaprojektowany z myślą o tych, którzy pragną zaoszczędzić przestrzeń. Innowacyjne technologie sprawiają, że jest to sprzęt wydajny, a jednocześnie oszczędny. Dostępna jest funkcja tymczasowego zablokowania panelu dotykowego, dzięki czemu żaden maluch nie poradzi sobie z uruchomieniem grzania. Praktyczną funkcją jest wskaźnik poziomu ciepła. Informuje on o tym, że płyta nie wystygła po poprzednim gotowaniu. Zmniejsza to ryzyko oparzenia. Istnieje możliwość ograniczenia mocy urządzenia, co niesie za sobą sporą oszczędność. Timer sprawia, że możemy zaprogramować płytę grzewczą. Gotowanie zakończy się o ustalonej porze, co niweluje konieczność kontroli. Zabezpieczenie przed przegrzaniem zmniejsza ryzyko awarii, a także przedłuża żywotność sprzętu. Moc omawianej płyty indukcyjnej to 3500 W. Dostępne są 2 pola grzewcze.

Cena: ok. 649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. Płyta indukcyjna Amica IN 6540 ITB

jaką płytę indukcyjną wybrać

W naszym rankingu najlepszych płyt indukcyjnych nie mogło zabraknąć tego modelu. Jest to urządzenie sterowane dotykowo. Intuicyjny panel umożliwia błyskawiczne odnalezienie potrzebnych funkcji. Trzeba zaznaczyć, że prezentowany sprzęt został wykonany z solidnych, a zarazem certyfikowanych tworzyw. Możemy mieć pewność, że jest to inwestycja na lata. Podświetlane krawędzie sprawiają, że bez trudu sprawdzimy poziom nagrzania płyty. Technologia PowerBooster umożliwia szybkie gotowanie. Zwiększona moc grzewcza sprawia, że przygotowania potraw stanie się o wiele szybsze, a my zaoszczędzimy sporą ilość czasu. Dzięki zabezpieczeniu ChildLock zniwelujemy ryzyko przypadkowego uruchomienia sprzętu. Jest to szczególnie istotne, jeśli chcemy podnieść poziom bezpieczeństwa najmłodszych domowników. Warto również wspomnieć, że powierzchnia grzania elastycznie dopasowuje się do rozmiaru garnka. Dostępne są 4 pola grzewcze. Moc prezentowanej płyty indukcyjnej wynosi 7400 W.

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Płyta indukcyjna Electrolux EIV744 SLIM-FIT

płyta indukcyjna jaką wybrać

Interesuje Cię tania, a zarazem dobra płyta indukcyjna? Przedstawiany model powinien spełnić wszystkie twoje oczekiwania. Jest to urządzenia wygodne, a jednocześnie bezpieczne w użytkowaniu. Liczne zabezpieczenia zmniejszają ryzyko oparzenia się. Funkcja Multiple Bridge pozwala zwiększyć przestrzeń gotowania. Jest to szczególnie istotne, jeśli wykorzystujemy garnki o niestandardowych wymiarach. Nie musimy obawiać się, że przestrzeń robocza będzie zbyt mała. Opisywany sprzęt umożliwia intuicyjne gotowanie. Większość parametrów dopasowywana jest w sposób automatyczny. Odpowiadają za to inteligentne technologie, które zwiększają wydajność sprzętu, a jednocześnie obniżają poziom zużycia energii. Trzeba dodać, że nagrzewaniu ulegają wyłącznie pola grzewcze znajdujące się pod garnkami. Pozostała część płyty pozostaje chłodna, a więc na bieżąco możemy eliminować wszelkie zabrudzenia. Dostępne są 4 pola grzewcze. Moc urządzenia to 7350 W.

Cena: ok. 1929 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Płyta indukcyjna Amica PI6540PTU

dobra płyta indukcyjna

W naszym rankingu płyt indukcyjnych znajdują się wyłącznie modele wysokiej klasy, które cieszą się dużym uznaniem użytkowników. Opisywane urządzenie nie tylko zajmuje niewielką ilość miejsca, ale również jest wyjątkowo funkcjonalne. Możliwa jest jego zabudowa na równi z blatem. Taki sprzęt prezentuje się nowocześnie, a więc będzie świetnie prezentował się w niemal każdej wielkomiejskiej aranżacji. Wielką zaletą jest dostępność funkcji Booster, czyli szybkiego gotowania. Zwiększona moc umożliwia przyrządzenie potraw jeszcze szybciej niż zwykle. Jest to wyśmienite rozwiązanie, jeśli nie mamy zbyt dużej ilości czasu. Oczywiście skrócony tryb pracy nie wpływa negatywnie na jakość potraw. ProBaby System to niezawodne zabezpieczenie przed dziećmi. Funkcja ta blokuje panel sterowania. Trzeba dodać, że opisywana płyta indukcyjna gwarantuje podtrzymywania ciepła, dzięki czemu utrzymanie optymalnej temperatury pracy nie będzie żadnym wyzwaniem. Dostępne są 4 pola grzewcze. Moc urządzenia to 7400 W.

Cena: ok. 866 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Płyta indukcyjna Bosch Serie 6 PVS851FB5E

jaką płytę indukcyjną kupić

Jeśli w kuchni spędzasz dużą ilość czasu, to prezentowana płyta grzewcza jest właśnie dla Ciebie. Dla niejednego użytkownika to najlepsze urządzenie dostępne na rynku. Umożliwia ono szybkie gotowanie bez strat energii. Nie musimy więc obawiać się podwyższonych rachunków. Funkcja Booster umożliwia zwiększenie mocy o połowę, co przekłada się na krótszy czas gotowania. Funkcja MoveMode w sposób automatyczny reguluje wysokość mocy, co przekłada się na znaczną oszczędność. Kolejnym atutem jest fakt, że ciepło wytwarzane jest tylko w miejscach, gdzie znajdują się garnki. Odpowiada za to technologia QuickStart. Pozostały obszar pozostaje zimny, co zmniejsza ryzyko oparzenia. Ponadto nie będziemy mieć trudności z utrzymaniem sprzętu w należytej czystości. Wszelkie zabrudzenia możemy usuwać na bieżąco. Model ten został wyposażony w DirectSelect, czyli intuicyjny panel sterowania. Dostępne są 4 pola grzewcze. Moc urządzenia to 7400 W.

Cena: ok. 2066 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Poradnik zakupowy płyty indukcyjnej

Jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną?

Zastanawiając się, jaką płytę indukcyjną wybrać warto przyjrzeć się ich funkcjonalności i wykonaniu. Dla estetyki i bezpieczeństwa dobrym wyborem jest płyta do zabudowy. Jednak przy tym trzeba wpierw sprawdzić, czy meble spełniają wymogi producenta. Płyta musi mieć odpowiedni dostęp do powietrza, by system chłodzenia działał poprawnie. Ważne jest dopasować rozmiar płyty do potrzeb – jeżeli dużo gotujesz to warto zainwestować w większą, czteropalnikową płytę. Warto zwrócić uwagę także na szybkość nagrzewania się oraz rodzaj szkła użyty do produkcji. Warto postawić na wzmocnione szkło, ponieważ indukcja jest delikatna i z natury wadliwa ze względu na dużą ilość elektroniki. Jest jednak bezpieczniejsza od płyty ceramicznej.

Dlaczego warto zainwestować w płytę indukcyjną?

Warto zainwestować w płytę indukcyjną, ponieważ ma wiele zalet. Po pierwsze, taka płyta znacznie szybciej się nagrzewa, więc generuje mniejsze zużycie energii – to oszczędność. Po drugie, indukcja jest bezpieczna – szkło się nie nagrzewa, więc nie ma ryzyka przypalenia w przypadku wykipienia czegoś na taflę. W dodatku, większość kuchenek indukcyjnych ma dodatkowo zabezpieczenia, które sprawiają, że urządzenie się wyłącza wyczuwając płyn na tafli.

Poza tym, dobra kuchenka indukcyjna będzie miała także możliwość ustawienia timera dla palnika. W dodatku indukcja jest łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy ją przetrzeć mokrą ściereczką po ostygnięciu lub umyć preparatem do szkła.

Dobre płyty indukcyjne – rekomendowani producenci

Na rynku znajdziemy wiele marek oferujących płyty indukcyjne. Rozpiętość cenowa jest równie duża, jak wybór sprzętu. Jednak w rankingach przoduje zdecydowanie Electrolux, zaraz za nim jest Amica, Beko czy Samsung. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ marki te produkują w dużej mierze nowoczesny sprzęt RTV i AGD. Poniżej kilka przykładów kuchenek polecanych producentów.

Electrolux EIV634

To jedna z najlepszych kuchenek indukcyjnych na rynku w rozsądnej cenie. Ma cichy tryb pracy, dzięki podwójnemu systemowi chłodzenia. Wykorzystuje szkło ceramiczne firmy EuroKera i ma duże łączone pole indukcji. Wykrywa garnki od 60% zajętej cewki. Ma wbudowany timer, piętnaście poziomów mocy i funkcję zarządzania okapem. Moc to 7,4 kW.

Amica PI6540PTK

To propozycja od polskiego producenta, jaka dostępna jest poniżej 1000 złotych. Ma cztery pola i wymiary 51,8 x 5,5 x 57, 6 cm. Korzysta ze szkła firmy Schott Ceran. Moc to 7,4 kW, ale funkcja PowerChoice daje możliwość ograniczenia zużycia nawet do 2,8 kW. W dodatku szybko się nagrzewa z funkcją Power Booster – pozwala zagotować ok. 2l wody w 3 min. Indukcja wykrywa garnki od 30% zajętej cewki.

Beko HDMI32400DT

Mniejszym wariantem indukcji jest model Beko, który ma dwa palniki z wtyczką dla podłączenia siłowego. Moc to 3,6 kW. Kuchenka ma wymiary 51 x 30 x 7,5 cm. Posiada wbudowany timer i booster. Korzysta ze szkła firmy Schott Ceran. Dostępna jest już od 850 zł.

Wbrew pozorom, kuchenka indukcyjna wcale nie musi być droga, by była dobra. Obecnie kuchenki w cenie ok. 1000 złotych także mają wysoką jakość i wiele dodatkowych funkcji.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.z@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *