Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking pomp ciepła
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking pomp ciepła
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pomp ciepła

Planujesz montaż pompy ciepła? Pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć zakup urządzenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przeanalizować parametry techniczne wybranego modelu. Warto również poprosić o poradę fachowca, który posiada doświadczenie i specjalistyczną wiedzę. Instalacja cieplna w budynku powinna wyróżniać się wydajnością oraz niezawodnością. W niektórych przypadkach może ona pełnić rolę klimatyzacji w upalne dni. Przygotowany przez nas ranking ułatwi Ci rozsądne zainwestowanie gotówki. Wybierz godnego zaufania producenta, który cieszy się pozytywnymi ocenami użytkowników.

 

Ranking pomp ciepła 2023. Sprawdź polecane modele!

 

Interesuje Cię pompa ciepła wysokotemperaturowa? A może potrzebujesz modelu niskotemperaturowego? Koniecznie zapoznaj się z naszym zastawieniem, które ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji. Znajdują się w nim wyłącznie wysokiej klasy urządzenia renomowanych marek. Znakomite parametry techniczne przekładają się na niską awaryjność oraz nieprzeciętną efektywność działania. Poznaj nasze TOP 10!

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Panasonic Aquarea High Performance Niskotemp. 1-Fz 9/7,6 Kw Typu All In One Kit-Adc09Je5C 28474 zł Sprawdź teraz
2 Lg Therma V 1Fz 16Kw Hydrosplt (HU161MRBU30HN1600MCNK1) 25709 zł Sprawdź teraz
3 Haier 1Fz Pompa Ciepła 5/5kW Typu Monoblok Do Co/Cwu/Chłodzenia Au052Fycrb(Hw) 11122 zł Sprawdź teraz
4 Biawar Nibe Ams 10-12 Jednostka Zewnętrzna Typu Split O Modulowanej Mocy Grzewczej Do 12 Kw (64110) 17159 zł Sprawdź teraz
5 Hewalex Pcwbi 9,0 Kw-A* 91.13.06 (911306) 6367 zł Sprawdź teraz
6 Panasonic Aquarea 9kW High-Performance (KIT-WC09J3E5-SM) 20799 zł Sprawdź teraz
7 Panasonic Aquarea 12kW Ht (Kit-Whf12F9E8) 32472 zł Sprawdź teraz
8 Hewalex 7,6Kw (911089) 5351 zł Sprawdź teraz
9 POMPA CIEPŁA 0010044156 VAILLANT AROTHERM SPLIT VWL 75/5 AS + VWL78/5IS + VRC 720 + STOPY AMOR. 4SZT. + VR 921 37000 zł Sprawdź teraz
10 Lg Therma V Supreme 1Fz 9Kw (HM091MRU44) 21152 zł Sprawdź teraz

Recenzje

1. Panasonic Aquarea High Performance Niskotemp. 1-Fz 9/7,6 Kw Typu All In One Kit-Adc09Je5C

Panasonic Aquarea High Performance Niskotemp. 1-Fz 9/7,6 Kw Typu All In One Kit-Adc09Je5C

Cena: od. 28474 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

To niskotemperaturowa pompa ciepła, którą można wykorzystać do zarówno do grzania, jak i chłodzenia budynku. Urządzenie w wersji kompaktowej jest bezproblemowe w montażu. Nie zajmuje zbyt dużej ilości cennej przestrzeni, co dla wielu osób stanowi niepodważalną zaletę. Obudowa wykonana z wysokiej klasy tworzyw pozostanie w nienagannym stanie długie lata. Jest niezwykle wytrzymała oraz odporna na negatywne działanie czynników otoczenia.

 

Prezentowana pompa ciepła świetnie sprawdzi się w budynkach energooszczędnych. Zestaw składa się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Nowoczesny system zapewnia płynną i stabilną pracę. Intuicyjna obsługa sprawia, że każdy poradzi sobie z ustawieniem optymalnej temperatury. Jest to model ekologiczny, który zalicza się do systemów ogrzewania nowej generacji. Wykorzystuje on odnawialne źródło energii, czyli powietrze.

2. Lg Therma V 1Fz 16Kw Hydrosplt (HU161MRBU30HN1600MCNK1)

Lg Therma V 1Fz 16Kw Hydrosplt (HU161MRBU30HN1600MCNK1)

Cena: od. 25709 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pompy grzewcze opinie o marce LG są w zdecydowanej większości pozytywne. Proponowany model został zaprojektowany z troską o detale. Cechuje się podwyższoną efektywnością pracy, dzięki czemu może stanowić element nawet bardzo rozbudowanego systemu grzewczego. Niezaprzeczalnym plusem jest funkcja grzania oraz chłodzenia. Minimalna temperatura wynosi -25 stopni C. Woda może zostać podgrzana nawet do 65 stopni C. Szeroki zakres parametrów pracy sprawia, że jest to urządzenie uniwersalne, które sprawdzi się w niemal każdym budynku. Warto wspomnieć, że nie emituje ono uciążliwych, głośnych dźwięków.

 

Przedstawiana pompa ciepła posiada wbudowane czujniki przepływu wody oraz ciśnienia. Istnieje możliwość monitorowania obiegu wody w czasie rzeczywistym, co minimalizuje ryzyko wystąpienia niespodziewanej awarii. Wydajna i wytrzymała sprężarka stanowi gwarancję długotrwałej pracy. Sporym plusem jest także solidna konstrukcja, która nie wykazuje podatności na usterki.

 

3. Haier 1Fz Pompa Ciepła 5/5kW Typu Monoblok Do Co/Cwu/Chłodzenia Au052Fycrb(Hw)

Haier 1Fz Pompa Ciepła 5/5kW Typu Monoblok Do Co/Cwu/Chłodzenia Au052Fycrb(Hw)

Cena: od. 11122 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ta powietrzna pompa ciepła służy zarówno do grzania, jak i chłodzenia. Niewygórowana cena zakupu sprawia, że jest to znakomita propozycja dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Urządzenie bazuje na starannie wyselekcjonowanych podzespołach, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Wdrożenie nowatorskich rozwiązań sprawiło, że jest to sprzęt o wysokiej niezawodności, który można dopasować do indywidualnych preferencji.

 

Opisywana pompa może stanowić samodzielny system grzewczy. Sprawdza się także, jako pomocnicze źródło ciepła. Ogromnym plusem jest możliwość błyskawicznego ogrzania pomieszczenia. Czujniki o podwyższonej precyzji umożliwiają dokładne ustawienie temperatury. Warto wspomnieć także o cichej pracy urządzenia – nie trzeba obawiać się, że będzie ono uciążliwe dla otoczenia. Inteligenta technologia zapobiegająca zamarzaniu wody chroni przed niespodziewaną awarią sprzętu.

 

4. Biawar Nibe Ams 10-12 Jednostka Zewnętrzna Typu Split O Modulowanej Mocy Grzewczej Do 12 Kw (64110)

Biawar Nibe Ams 10-12 Jednostka Zewnętrzna Typu Split O Modulowanej Mocy Grzewczej Do 12 Kw (64110)

Cena: od. 17159 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Urządzenie przeznaczone jest do ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji wody użytkowej. Pompa ciepła znanego i cenionego producenta zapewnia szeroki zakres zastosowań. Bez zbędnego wysiłku można wkomponować ją w istniejącą już instalację cieplną. Warto wspomnieć także o bezproblemowym i szybkim montażu. Instalacja z systemem rur wypełnionych czynnikiem chłodniczym pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Prezentowany model może współpracować z wieloma źródłami ciepła oraz sterowania układu. Umożliwia to zaprojektowanie systemu, który będzie w każdym calu dopasowany do osobistych wymagań użytkownika.

 

Pompa ciepła powietrze/woda składa się z dwóch jednostek – zewnętrzną i wewnętrzną. Wydajna sprężarka gwarantuje nieprzerwaną pracę przez długi czas. Kolejnym plusem jest wbudowana funkcja chłodzenia aktywnego, które jest możliwe dzięki odwróceniu obiegu.

 

5. Hewalex Pcwbi 9,0 Kw-A* 91.13.06 (911306)

Hewalex Pcwbi 9,0 Kw-A* 91.13.06 (911306)

Cena: od. 6367 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Nie masz pojęcia, jaka pompa ciepła powietrze/woda ma najlepsze opinie? Koniecznie sprawdź prezentowany model, który został wyprodukowany z wysokojakościowych komponentów. Oferuje on wysoką funkcjonalność, trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pozostanie w doskonałym stanie przez długi czas, więc intensywne użytkowanie nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia. Urządzenie może pracować samodzielnie lub stanowić uzupełnienie istniejącego systemu. Jest ono przystosowane do zaspakajania zapotrzebowania na ciepłą wodę w małym gospodarstwie domowym (3-5 osób). Sprawdza się także w budynkach użyteczności publicznej np. biurze.

 

Prezentowana pompa ciepła jest niekłopotliwa w montażu. Bez większego problemu można znaleźć dogodne miejsce instalacji (piwnica, garaż, pomieszczenie gospodarcze). Warto jednak pamiętać, że jest ona przeznaczona wyłącznie do zabudowy wewnątrz budynku. Służy również do okresowego chłodzenia pomieszczeń, co znacząco zwiększa zakres zastosowań. Można eksploatować ją przez cały rok.

 

6. Panasonic Aquarea 9kW High-Performance (KIT-WC09J3E5-SM)

Panasonic Aquarea 9kW High-Performance (KIT-WC09J3E5-SM)

Cena: od. 20799 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeśli poszukujesz wysokiej klasy pompy ciepła, to zapoznaj się z opisywanym modelem oferującym funkcję grzania oraz chłodzenia. Na uwagę zasługuje fakt, że jest on przeznaczony do budynków energooszczędnych. Został zaprojektowany w taki sposób, aby do minimum ograniczyć straty energii. Przedstawiane urządzenie może pracować niezależnie od warunków zewnętrznych. Nie trzeba więc obawiać się uciążliwych usterek i zakłóceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na komfort codziennej eksploatacji.

 

Pompa ciepła w kompaktowym rozmiarze nie jest problematyczna w instalacji. Jej wpasowanie w otoczenie trwa zaledwie krótką chwilę. Wielkim plusem jest łatwa i szybka konserwacja. Utrzymanie pierwotnej sprawności urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Automatyczny zawór odpowietrzający stanowi kolejny atut. Użytkownik nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy na temat instalacji ciepła.

 

7. Panasonic Aquarea 12kW Ht (Kit-Whf12F9E8)

Panasonic Aquarea 12kW Ht (Kit-Whf12F9E8)

Cena: od. 32472 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Chcesz zakupić wydajną i wytrzymałą pompę ciepła, która sprawdzi się w domu lub biurze? Ten model wydaje się być opcją właśnie dla Ciebie! Doskonale sprawdza się w modernizowanych budynkach, które wyposażone są w grzejniki wysokotemperaturowe. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą ograniczyć straty energii, a tym samym zaoszczędzić gotówkę. Prezentowany model zapewnia precyzyjne, a zarazem łatwe sterowanie. Osiągnięcie pożądanej temperatury grzania lub chłodzenia jest wyjątkowo prostym zadaniem.

 

Przedstawiana pompa ciepła może zostać podłączona do paneli słonecznych. Mocna i niezawodna sprężarka odpowiada za efektywne działanie systemu. Konstrukcja wykonana została z wysokiej klasy materiałów, które posiadają stosowne certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. Ergonomiczna obudowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla otoczenia. Urządzenie może zostać zamontowane w piwnicy lub innym wybranym pomieszczeniu. Instalacja przebiega niezwykle sprawnie, jednak warto pamiętać, że jest to zadanie dla profesjonalistów posiadających niezbędne uprawnienia.

 

8. Hewalex 7,6Kw (911089)

Hewalex 7,6Kw (911089)

Cena: od. 5351 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

To tania i wytrzymała pompa ciepła, która jest przeznaczona do podgrzewania wody basenowej. Za jej pomocą możliwe jest zminimalizowanie poziomu zużycia energii, co przekłada się na redukcję kosztów poboru prądu. Urządzenie można także wykorzystać do chłodzenia wody, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Jest to model do użytku domowego oraz publicznego. Został wykonany z certyfikowanych podzespołów, które gwarantują oczekiwany stopień niezawodności.

 

Prezentowana pompa ciepła może wydłużyć okres użytkowania basenu zewnętrznego. Jest to prawdziwa gratka dla osób, które chcą z niego korzystać nawet w chłodne miesiące. Warto wspomnieć, że opisywany model współgra z konstrukcjami różnego tupu – basenami stelażowymi, dmuchanymi i innymi. Niski koszt eksploatacji to kolejny plus, który zachęca do podjęcia decyzji zakupowej.

 

9. POMPA CIEPŁA 0010044156 VAILLANT AROTHERM SPLIT VWL 75/5 AS + VWL78/5IS + VRC 720 + STOPY AMOR. 4SZT. + VR 921

POMPA CIEPŁA 0010044156 VAILLANT AROTHERM SPLIT VWL 75/5 AS + VWL78/5IS + VRC 720 + STOPY AMOR. 4SZT. + VR 921

Cena: od. 37000 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Planujesz zakup pompy ciepła, jednak nie wiesz, który model ma dobre opinie użytkowników? Sprawdź przedstawiane urządzenie wyróżniające się nieprzeciętną wydajnością, stabilną i cichą pracą. Na uwagę zasługuje fakt, że bez większego wysiłku można jest ustalić optymalne parametry działania. Elastyczna, a zarazem błyskawiczna instalacja sprawia, że przygotowanie sprzętu do pracy nie trwa długo. Nie można również nie wspomnieć o niskich kosztach eksploatacyjnych – jest to dobra wiadomość dla osób pragnących oszczędzać gotówkę.

 

Omawiana pompa ciepła bazuje na nowoczesnych technologiach, jednak jest w pełni intuicyjna w obsłudze. Nawet osoby bez doświadczenia nie będą mieć trudności ze sterowaniem. Konserwacja urządzenia również nie stanowi dużego wyzwania. Wystarczy jedynie stosować się do zaleceń producenta, aby utrzymać wyposażenie w nienagannym stanie przez długie lata.

 

10. Lg Therma V Supreme 1Fz 9Kw (HM091MRU44)

Lg Therma V Supreme 1Fz 9Kw (HM091MRU44)

Cena: od. 21152 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli poszukujesz przetestowanej pompy ciepła, która rekomendowana jest nawet przez najbardziej wymagające osoby, to przedstawiany model jest właśnie dla Ciebie! Został on zaprojektowany przez światowej sławy ekspertów. Na specjalną uwagę zasługuje czynnik chłodzący przyjazny środowisku naturalnemu. Urządzenie umożliwia regulację temperatury w dwóch strefach, czyli dodatkowej i głównej. Odpowiada za to zestaw zaworów mieszających. Konstrukcja została wyprodukowana z solidnych materiałów i podzespołów, dzięki czemu przez długi czas nie utraci pierwotnych parametrów.

 

Prezentowana pompa ciepła może zostać podłączona do systemu grzewczego (w tym ogrzewania podłogowego). Precyzyjne czujniki umożliwiają bezbłędne ustalenie pożądanej temperatury. Należy także wspomnieć o zdalnym sterowaniu – wystarczy jedynie zainstalować aplikację mobilną, aby obsługiwać urządzenie z dowolnego miejsca. To prosty sposób na zwiększenie wygody codziennego użytkowania.

 

Poradnik zakupowy

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła do domu?

Wybierając pompę ciepła do domu należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Wiele osób posiada ograniczony budżet, jednak oszczędzanie na jakości oraz funkcjonalności urządzenia nie jest najlepszym pomysłem. Dobrze jest pamiętać, że w dużej mierze warunkuje ono komfort życia. Jeśli nie wiesz, jaką decyzję podjąć, to skorzystaj z poniższych podpowiedzi.

  • Rodzaj urządzenia – największym zainteresowaniem cieszą się powietrzne oraz powietrzno/wodne pompy ciepła. Bardzo rzadko wybierane są wodne urządzenia, ponieważ sprawdzają się one wyłącznie w przypadku posesji z dostępem do odpowiedniego dostępu wody powierzchniowej lub podziemnej.
  • Typ wymiennika – można wyróżnić wymiennik poziomy oraz pionowy. Pierwszy z nich jest przeznaczony do montażu na rozległych działkach, gdzie energia pobierana jest z gruntu. Nie jest to jednak opcja, którą można zastosować na małych posesjach. W przypadku niewielkiego metrażu zalecany jest wymiennik pionowy.
  • Zapotrzebowanie na ciepłą wodę – nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka pompa ciepła będzie najlepsza. Pierwszym krokiem jest oszacowanie miesięcznego lub dziennego zużycia ciepłej wody. Urządzenie powinno zostać dopasowane do liczby domowników. Warto uwzględnić plan ewentualnego powiększenia rodziny.
  • Zapotrzebowanie na energię – niektóre pompy ciepła mogą zostać wykorzystane, jako niezależne źródło ciepła. Za ich pomocą możliwe jest ogrzanie wybranych pomieszczeń. Trzeba wspomnieć także o możliwości podłączenia urządzenia do istniejącej już instalacji ciepła. W takim przypadku zwykle wspomaga ono pracę kotła. Nie wszystkie modele są kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym.
  • Współczynnik COP – to parametr, który może wiele powiedzieć o wydajności pompy ciepła. Im wyższa jego wartość, tym większa efektywność pracy. Należy jednak wiedzieć, że jest to parametr zmienny, który uzależniony jest od m.in. temperatury zewnętrznej. Właśnie dlatego konieczne jest zweryfikowanie jego wartości dla konkretnych warunków użytkowania.
  • Powierzchnia budynku – podczas wyboru odpowiedniej pompy ciepła trzeba zwrócić uwagę na metraż nieruchomości. Im jest on większym, tym wyższą wydajnością powinno cechować się urządzenie. Warto jest skorzystać ze wsparcia fachowców, którzy specjalizują się w projektowaniu instalacji grzewczych. Powierzchnia budynku to nie wszystko, gdyż dużą rolę odgrywa także jego izolacja (potencjalne straty ciepła), a nawet lokalizacja.
  • Przepisy prawa – wiele osób chce uniknąć nadprogramowych obowiązków związanych z eksploatacją pompy ciepła. Właśnie dlatego warto jest wybrać model, który zawiera mniej niż 5 top ekwiwalentu CO2 (modele typu split) lub mniej niż 10 ton ekwiwalentu CO2 (pompy gruntowe oraz monoblokowe powietrzne). Jest to ważna kwestia dla tych, którzy chcą uniknąć m.in. rejestracji, monitoringu oraz corocznych kontroli szczelności.
  • Jakość wykonaniakoszt pompy ciepła do domu uzależniony jest od wielu czynników, a jednym z nich jest jakość wykonania urządzenia. Bardzo ważne, aby było ono wyprodukowane z certyfikowanych podzespołów, które nie wykazują podatności na usterki mechaniczne oraz awarie. Każda przerwa w działaniu instalacji grzewczej stanowi spory problem dla użytkownika.
  • Konserwacja – dobrze, jeśli wybrany model nie wymaga czasochłonnej, ani skomplikowanej konserwacji. Oczywiście należy pamiętać o systematycznych przeglądach, gdyż tylko wtedy można mieć pewność, że sprzęt będzie pracował stabilnie i bezpiecznie. Nawet, jeśli kontrola szczelności nie jest obowiązkowa w przypadku posiadanej pompy ciepła, to nie warto z niej rezygnować!
  • Koszt eksploatacji – ważne jest, aby zainwestować w urządzenie gwarantujące optymalne zużycie energii. Świetną propozycją wydają się być modele przeznaczone do montażu w domach energooszczędnych oraz pasywnych. Pompa ciepła koszt miesięczny uzależniony jest w dużej mierze od mocy urządzenia, a także przepracowanych godzin. Kwota, której można się spodziewać to około 150-170 zł.

Źródła:
https://www.woltair.pl/pompy-ciepla
https://www.woltair.pl/pompy-ciepla/kalkulator

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *