Aktualizacja rankingu : 01-04-2021

Ranking radioodtwarzaczy samochodowych – jakie radio samochodowe wybrać w 2020 / 2021 roku?

Prowadząc samochód przez wiele godzin, narzekasz na nudę i monotonię trasy? A może dotychczasowe urządzenie audio nie spełniło Twoich oczekiwań? W odpowiedni właśnie na te sytuacje powstał ranking radioodtwarzaczy samochodowych. Pozwoli on porównać stosunek jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego modelu, a także pomoże zweryfikować funkcjonalność danego sprzętu. Dobre radio samochodowe musi cechować się łatwą i niezawodną eksploatacją. Wpływa ona również na bezpieczeństwo kierowania pojazdem.

Ranking radioodtwarzaczy samochodowych – TOP 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Opis najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

1. Pioneer SPH-10BT

 Pioneer SPH-10BT

Cena: ok. 449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jakie radio samochodowe będzie właściwym wyborem, warto sprawdzić Pioneer SPH-10BT. Prezentowane urządzenie wyróżnia się między innymi: opcją automatycznego transferu kontaktów z telefonu, funkcją bezprzewodowego przeglądania listy utworów, modułem równoczesnego połączenia z dwoma smartfonami czy precyzyjnym złączem USB. Takie radio umożliwia zaawansowane sterowanie za pomocą dedykowanej aplikacji Pioneer Smart Sync. Stosowna konfiguracja umożliwi wydawanie komend głosowych, co stanowi o pełnym bezpieczeństwie kierowcy podczas jazdy. Pioneer SPH-10BT ma w komplecie opcjonalny zestaw dodatkowych czujników parkowania, które chronią przed przypadkową kolizją lub szkodą. To urządzenie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi generacjami iPhone Apple, więc nie będzie kłopotu z tą obsługą. Przy zakupie nabywca zyskuje też: etui na panel, kieszeń montażową, klucze naprawcze, mikrofon i kostkę ISO. Radio ma stylowy oraz nowoczesny design, zatem odnajdzie się w każdym samochodzie.

2. Blow AVH-9810 (78219)

 Blow AVH-9810 (78219)

Cena: ok. 262 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie, polecane radia samochodowe będą miały walory zbliżone do modelu Blow AVH-9810 (78219). Mowa tu na przykład o: nowoczesnym interfejsie, kompaktowej konstrukcji, inteligentnym sterowaniu audio i wideo oraz pozostałych atutach związanych z tym ekranem dotykowym. Należy podkreślić, że wygoda eksploatacji wiążę się także z brakiem zbędnych przycisków czy pokręteł. Przyspiesza to znalezienie poszukiwanej funkcji i sprawne przełączenie. Trzeba też wskazać na: menu aż w siedmiu językach, opcjonalne wyjście do podłączenia kamery cofania i zdalne sterowanie przy użyciu niewielkiego pilota. W trosce o pełne bezpieczeństwo kierowcy obsługą radia może więc zająć się pasażer, bez konieczności postoju czy zwalniania na trasie. Blow AVH-9810 (78219) reprezentuje korzystny stosunek jakości do ceny, również z uwagi na wytrzymałość użytkową. Ekran jest bowiem odporny na ewentualne zarysowania czy pęknięcia. Przy normalnej eksploatacji nie trzeba obawiać się przypadkowych uszkodzeń mechanicznych.

3. BLOW AVH-9610 (78-278)

 BLOW AVH-9610 (78-278)

Cena: ok. 123 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jakie radio do samochodu kupić, warto przetestować model Blow AVH-9610 (78-278). Należy w głównej mierze zwrócić uwagę na: intuicyjną obsługę, tuner dla 18 kanałów, wytrzymały, kolorowy wyświetlacz, automatyczne strojenie czy zdalne sterowanie za pomocą pilota. Sporym atutem jest też fakt, iż generowany dźwięk jest pozbawiony zbędnych szumów czy zakłóceń. Jest to dość częsty objaw przy zmianie częstotliwości tej samej rozgłośni. Radio wyszuka najlepszy sygnał i dostroi się do niego. Blow AVH-9610 umożliwia podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych, ponieważ ma wyjścia: SD, USB, AUX IN. Umieszczenie pendrivea z własną playlistą jest proste, a w czasie jazdy nie dojdzie do zaburzeń odczytu. Nawet silne i gwałtowne manewrowanie nie wpłynie na potencjalne wypadnięcie urządzenia z gniazda. Jest to zaleta dla kierowców jadących akurat w trudnym terenie. Utrzymają oni wszystkie możliwości, jakie daje powyższe radio. Sprzęt cechuje się sporą żywotnością, więc posłuży przez długi czas.

4. Vordon Nelson AC-1101U

 Vordon Nelson AC-1101U

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre i tanie radio samochodowe również może doskonale spełniać swoje zadanie. Przykładem jest model Vordon Nelson AC-1101U, który cechuje się: wysoką jakością dźwięku, redukcją zbędnych szumów i zakłóceń, prostą eksploatacją, wyjściem USB z możliwością ładowania oraz zapisem 18 stacji. Należy podkreślić, że takie urządzenie można kupić wyłącznie do danego modelu auta. Są to pojazdy Audi w wersjach: A2, A3, A4 i A6. Opcjonalny moduł zapewnia sterowanie z poziomu kierownicy, jednak trzeba go właściwie zainstalować. Vordon Nelson AC-1101U ma wyraźne, czerwone podświetlenie przycisków, poprawiające widoczność w większym zaciemnieniu. Równocześnie nie dekoncentruje ono kierowcy, który może bezpiecznie prowadzić samochód. To radio jest idealnym zamiennikiem dla dużo droższych, a czasem bardziej skomplikowanych modeli. Wytrzymała obudowa będzie odporna na pęknięcia czy zarysowania. W zestawie są: klucze naprawcze, metalowa kieszeń montażowa i instrukcja obsługi. Jest to opcja godna polecenia.

5. Krüger&Matz 2DIN Android 8.1 (Km2006)

 Krüger&Matz 2DIN Android 8.1 (Km2006)

Cena: ok. 898 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze radio do samochodu to dla wielu użytkowników Krüger&Matz 2DIN Android 8.1 (Km2006). Taka ocena wynika przede wszystkim z mnogości funkcji, jakie oferuje urządzenie. Wśród najważniejszych należy wymienić: zaawansowany ekran dotykowy przypominający tablet, pełną informację RDS, komunikację poprzez Bluetooth i WI-FI, wyświetlanie obrazu z kamery cofania czy wyjścia do podłączenia zewnętrznych sprzętów multimedialnych. Bez kłopotu można zatem zyskać opcję sterowania poprzez smartfona. Wystarczy jedynie uruchomienie dedykowanej aplikacji Easy Connection. To radio będzie również precyzyjną nawigacją, ponieważ zapewnia wykorzystanie systemu Google Maps. Krüger&Matz 2DIN Android 8.1 (Km2006) daje się sprawnie synchronizować z kontaktami zapisanymi w telefonie. Połączenie głosowe będzie zatem szybkie i wolne od zbędnej dekoncentracji w czasie prowadzenia auta. W komplecie są też: kostki, mikrofon zewnętrzny, zasilanie z wtykiem ISO oraz antena GPS. Jest to naprawdę interesujący zestaw.

6. Pioneer MVH-S110UB

 Pioneer MVH-S110UB

Cena: ok. 175 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprezentowany ranking radioodtwarzaczy samochodowych uwzględnia model Pioneer MVH-S110UB. Przedstawiony sprzęt odznacza się między innymi: dokładną informacją RDS wyświetlaną nawet przy słabszym sygnale, zdejmowanym, przednim panelem, intuicyjną obsługą i kompatybilnością z systemem Android. Ostatnia z funkcji umożliwia sterowanie z poziomu aplikacji oraz indywidualną konfigurację urządzenia. Ten radioodtwarzacz ma też zdolność do odbioru istotnych sygnałów drogowych, a taka informacja może pochodzić na przykład od zarządcy autostrady. Kierowca będzie wiedział o zatorze czy korku i alternatywie związanej z objazdem. Pioneer MVH-S110UB ma oczywiście podświetlenie przycisków, a jego kolor oraz intensywność można właściwie regulować. Trzeba dodać, że w kompletnym zestawie są też: złącze ISO Adapter, półkieszeń montażowa, klucze naprawcze, etui na panel oraz instrukcja obsługi. Należy zapoznać się ze szczegółami przed pierwszym uruchomieniem i zweryfikować poprawność działania urządzenia.

7. Blaupunkt Tokyo 110

 Blaupunkt Tokyo 110

Cena: ok. 165 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking prezentujący radia samochodowe przedstawia też model Blaupunkt Tokyo 110. Spełnia on oczekiwania wielu, potencjalnych nabywców z uwagi na: kompaktowe rozmiary, funkcje ograniczone do niezbędnego minimum oraz niezawodność użytkową. Nabywca zyska: automatyczne wyszukiwanie stacji radiowych, odtwarzacz MP3, zegar, informację RDS, opcję ładowania smartfona czy korektor dźwięku. Ten ostatni skutecznie zredukuje powstałe szumy lub zakłócenia. Mogą one wiązać się z przejazdem pod linią wysokiego napięcia czy też przemieszczaniem się pomiędzy różnicami częstotliwości kanałów. Blaupunkt Tokyo 110 ma wytrzymałą obudowę, która jest odporna na pęknięcia i zarysowania. Nie trzeba obawiać się, że mocniejsze naciśnięcie spowoduje wypadnięcie przycisku albo inny rodzaj defektu. Taki radioodtwarzacz jest właściwą alternatywą dla droższych i nie zawsze dużo lepszych modeli. W zestawie są: półkieszeń montażowa, etui na panel oraz instrukcja obsługi. Klient jest zabezpieczony dwuletnią gwarancją.

8. JVC KW-R520

 JVC KW-R520

Cena: ok. 353 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pytanie o to, jakie radio samochodowe polecacie, wywoła różne odpowiedzi. Część osób wskaże na JVC KW-R520 jako naprawdę niezawodne urządzenie. Ponadto jego szczegółowymi atutami są: efektowne podświetlenia, nowoczesny design, właściwe rozmieszczenie przycisków, odtwarzanie muzyki ze smartfona, informacja RDS czy automatyczne wyszukiwanie stacji. Taki radioodtwarzacz ma w kompletnym zestawie: złącze ISO, klucze naprawcze, półkieszeń montażową oraz instrukcję obsługi. JVC KW-R520 ma moduł Digital Track Expander, którego zadaniem jest ogólna poprawa jakości dźwięku. Jest to bardzo ważne zwłaszcza na trasie, gdzie może on być zaburzany przez wiele czynników zewnętrznych. Chodzi na przykład o: linie wysokiego napięcia, warunki pogodowe albo zmiany częstotliwości. Radio minimalizuje słyszalne skutki dla kierowcy i pasażerów. Ciekawostką jest też fakt, iż da się pauzować, a nawet cofać audycję emitowaną na żywo. Jeśli podczas prowadzenia samochodu został zasłyszany news, można go odsłuchać później.

9. Vordon Kent AC-5201

 Vordon Kent AC-5201

Cena: ok. 459 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jakie radio do samochodu wybrać, warto zdecydować się na Vordon Kent AC-5201. Przedstawiony model zapewnia intuicyjną obsługę i możliwość korzystania z jego, pełnej funkcjonalności. W tym obszarze należy wskazać na: praktyczny ekran LCD, opcję przyłączenia kamery cofania, różnobarwne podświetlenia przycisków, odtwarzanie muzyki, a nawet filmów. Można zatem stwierdzić, że jest to prywatny system multimedialny zapewniający rozrywkę na długich trasach. Co ważne, obudowa jest żywotna i niepodatna na zarysowania czy przypadkowe uszkodzenia. Ten radioodtwarzacz jest automatycznie wysuwany, więc zostanie wykorzystany jedynie w razie potrzeby. Nie ogranicza zatem dostępności do innych funkcji na desce rozdzielczej auta, co ma niebagatelne znaczenie praktyczne. Vordon Kent AC-5201 to także szansa podłączenia niektórych, zewnętrznych wzmacniaczy. Interesujący jest moduł Mirror Link, dzięki któremu da się przenieść na większy wyświetlacz, treść znajdującą się aktualnie na smartfonie.

10. Blow AVH-8984 (78-217)

 Blow AVH-8984 (78-217)

Cena: ok. 200 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking obejmujący radia samochodowe uwzględnia też model Blow AVH-8984 (78-217). Przedstawione urządzenie posiada atuty, takie jak: spory ekran zmieszczony w kompaktowej obudowie, informację RDS, Bluetooth, opcję podłączenia kamery cofania. Ta ostatnia przydaje się nie tylko na parkingu galerii handlowych, ale również w mieście. Radioodtwarzacz ma także: wbudowany mikrofon, wyjście USB, różnorodne tryby equalizera i pilota do zdalnego sterowania. Dzięki temu zmiany kanałów mogą dokonywać nawet pasażerowie znajdujący się na tylnej kanapie. Jest to bardzo praktyczne, gdyż odciąża i nie dekoncentruje kierowcy. Blow AVH-8984 (78-217) ma specjalny system redukujący zakłócenia dźwięków, dzięki któremu są one maksymalnie czyste. Oczywiście w przypadku radia znaczenie mają też: warunki pogodowe, zmiany częstotliwości albo zewnętrzne pasma CB. W pełnym zestawie są również: kabel ISO, kluczyki naprawcze, półkieszeń montażowa, bateria, pilot oraz instrukcja obsługi. Jest to opcja godna zakupu.

 

Jak kupić dobre radio samochodowe? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Zasadniczo, dobre radio samochodowe musi być po prostu bezawaryjne i zapewniać konkretną oraz w miarę bogatą funkcjonalność. Trzeba pamiętać, że niektóre osoby często słuchają radia, natomiast inne chcą podłączyć własną muzykę w formacie MP3. Decydując się na określony model, należy więc sprawdzić jego parametry techniczne. Wśród najistotniejszych można wymienić między innymi:

 • liczbę kanałów,
 • moc urządzenia,
 • specyfikę obsługi,
 • opcję podłączenia zewnętrznych sprzętów,
 • korektor dźwięku,
 • nawigację GPS,
 • Bluetooth
 • sposób odsłuchu muzyki.

W tym ostatnim aspekcie liczą się przede wszystkim szybkość przełączania utworów, a także możliwość indywidualnej konfiguracji. Takie działania powinny przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

Jakie radio samochodowe wybrać? Polecani producenci

Decyzja o zakupie konkretnego sprzętu w tej kategorii musi wynikać z indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jednak także dobre oraz tanie urządzenia mogą wyróżniać się sporą funkcjonalnością. Należy też sprawdzić najlepsze radia samochodowe pochodzące od renomowanych wytwórców. Są to na przykład marki:

 • Blow,
 • JVC,
 • Pioneer,
 • Krüger&Matz,
 • Blaupunkt,
 • Sony,
 • Vordon,

Widać więc, że możliwości jest naprawdę sporo, a ostateczna decyzja nie będzie łatwa. Niezależnie od niej, zasadność posiadania tego sprzętu jest bezsprzeczna. Zwłaszcza gdy kierowca często przemierza długie, autostradowe trasy. Radio zadziała ożywczo, a w pewnych przypadkach być może uchroni nawet przed zaśnięciem. To również zdecydowanie wyższy komfort, związany na przykład ze słuchaniem ulubionego radia.

Zatwierdź swoją opinię
1
2
3
4
5
Zatwierdź
     
Anuluj

Dodaj opinię