Strona główna » RTV » Audio » Ranking radioodbiorników
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking radioodbiorników
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking radioodbiorników – najlepsze radioodbiorniki w 2023 roku

Muzyka towarzyszy wielu ludziom w ciągu całego dnia. Radia można słuchać w pracy i w domu, w czasie wykonywania obowiązków, a także w chwilach relaksu. Nie ulega więc wątpliwości, że dobre radio powinno znaleźć się w każdym domu. Jakie radio kupić do domu? W podjęciu tej decyzji pomoże ranking radio 2023, który pozwoli porównać najpopularniejsze urządzenia. Najlepsze radio powinno przede wszystkim zapewniać wysoką jakość dźwięku oraz być wygodne w obsłudze.

Ranking radioodbiorników – TOP 10 najlepszych radioodbiorników

Miejsce Nazwa radia Cena Najtańsza oferta
1 Radio Blaupunkt PR3-BK czarny 39 zł Sprawdź teraz
2 Radio Eltra Mewa czarny 94 zł Sprawdź teraz
3 Radio Eltra Radio Pliszka Biały 50 zł Sprawdź teraz
4 Radio Grundig City 31 srebrny (PR3201) 92 zł Sprawdź teraz
5 OPTICUM TON6 biały 199 zł Sprawdź teraz
6 Radio Hama DR1610BTS czarny 459 zł Sprawdź teraz
7 Yamaha MusicCast ISX-80 czarny 1699 zł Sprawdź teraz
8 Hama IR350M czarny 548 zł Sprawdź teraz
9 Radio Eltra Maja biały 85 zł Sprawdź teraz
10 Radio Eltra MEWA Jasne Drewno 89 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych radioodbiorników

1. Radio Blaupunkt PR3-BK czarny

 Radio Blaupunkt PR3-BK czarny

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kieszonkowe radio BLAUPUNKT PR3BK pozwala odtwarzać wszędzie ulubioną muzykę. Radio odznacza się kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w podróży. Radio nie przeszkadza również wtedy, gdy zostanie położone na blacie, dzięki czemu jest to dobre radio do kuchni. Model BLAUPUNKT PR3BK utrzymany został w modnej stylistyce retro, która dodaje radiu charakteru i sprawia, że będzie ono pasowało do większości wnętrz. Wewnątrz obudowy z wytrzymałego tworzywa sztucznego umieszczone zostały wysokiej jakości komponenty elektroniczne, które zapewniają najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Dla komfortu użytkowania bardzo duże znaczenie ma także teleskopowa antena, która pozwala wyraźnie odbierać sygnały rozgłośni. W obudowie umieszczone zostało wejście mini-jack, dzięki któremu można podłączyć do radioodbiornika BLAUPUNKT PR3BK słuchawki. Przy pomocy wygodnych pokręteł możliwe jest dostosowywanie zakresu częstotliwości fal radiowych oraz głośność.

2. Radio Eltra Mewa czarny

 Radio Eltra Mewa czarny

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Radio domowe Eltra Mewa to elegancki radioodbiornik, który zapewnia krystalicznie czystą jakość emitowanego dźwięku. Wszystko to dzięki precyzyjnie dopasowanym komponentom elektronicznym, a w tym wysokiej jakości głośnikowi. Na komfort użytkowania radioodbiornika w dużej mierze wpływa także czułość jego anteny. Radio Eltra Mewa posiada teleskopową antenę, którą można z łatwością skierować w stronę, skąd pochodzi najsilniejszy sygnał radiowy. Radio analogowe gwarantuje trwałość i niezawodność, dzięki czemu model Eltra Mewa może stanowić doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jakie radio kupić do kuchni. To tanie i dobre radio utrzymane zostało w klasycznej estetyce i jest zasilane sieciowo. Odbierane zakresy fal radiowych to FM oraz LW. Radio Eltra Mewa posiada trwałe pokrętła do zmiany częstotliwości odbieranych fal radiowych, a także do zmiany poziomu głośności urządzenia. Ranking radio 2023 tylko potwierdza popularność tego modelu.

3. Radio Eltra Radio Pliszka Biały

 Radio Eltra Radio Pliszka Biały

Cena: ok. 50 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Cyfrowe radio Eltra Pliszka posiada elektronicznych tuner, który jest w stanie odbierać fale z zakresu UKF. To dobre radio do kuchni posiada również odtwarzacz MP3, który pozwala słuchać ulubionej muzyki w wysokiej jakości. Utwory mogą być odtwarzane za pomocą gniazda USB, w które wyposażone zostało radio. Głośnik o mocy 1 W, zapewnia wysokiej jakości dźwięk, jednak ogromne znaczenie ma także czuła antena, w którą wyposażone zostało radio Eltra Pliszka. Teleskopową antenę można ułożyć w taki sposób, aby precyzyjnie odbierała ona dane pasmo radiowe. Elektroniczny tuner sprawia, że w pamięci urządzenia można przechowywać informację aż o 40 różnych stacjach, które można zapisywać przy pomocy numerów. Radio Eltra Pliszka zostało utrzymane w retro estetyce i doskonale będzie się prezentowało zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznie urządzonych wnętrzach. Model ten może stanowić więc doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jakie radio kupić do domu. Radio Eltra Pliszka odtwarza także muzykę z kart microSD oraz SDHC.

4. Radio Grundig City 31 srebrny (PR3201)

 Radio Grundig City 31 srebrny (PR3201)

Cena: ok. 92 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Radio przenośne na baterie Grundig City 31 zapewnia najwyższą jakość dźwięku. Muzyka to najbardziej popularny rodzaj akompaniamentu przy stole i w kuchni. To właśnie dlatego radioodbiornik Grundig City 31 cieszy się tak dużą popularnością. Ten model stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jakie radio do kuchni wybrać. To tanie i dobre radio zasilane jest na baterie, dzięki czemu może zostać z łatwością zabrane w podróż. Chromowane wykończenie prezentuje się niezwykle estetycznie, a wysoka jakość materiałów wykorzystanych do stworzenia obudowy gwarantuje jej trwałość. Trwały i prosty w użyciu jest ponadto analogowy tuner, który odbiera fale FM oraz MW. Jeden głośnik mono o odpowiednio wysokiej mocy zapewnia wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Składana antena teleskopowa umożliwia natomiast słuchanie ulubionej muzyki również w plenerze. Radio Grundig City 31 waży jedynie 170 gramów, dzięki czemu może zostać z powodzeniem zabrane w każdą podróż.

5. OPTICUM TON6 biały

 OPTICUM TON6 biały

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kompaktowe radio stereo Opticum Red TON6 posiada szereg dodatkowych funkcji, które sprawią, że słuchanie muzyki będzie jeszcze przyjemniejsze. Urządzenie to działa przede wszystkim jako radio, które odbiera zakres fal FM: 87,5 – 108 MH z RDS. Model Opticum Red TON6 to doskonałe radio, które cieszy się ogromną popularnością, na co wskazuje ranking radio 2023. Ten odbiornik świetnie sprawdzi się między innymi w kuchni, dzięki czemu stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jakie radio kupić do domu. Model Opticum Red TON6 posiada także funkcję rada internetowego, co oznacza, że po podłączeniu do sieci Wi-Fi może także odbierać radiostacje internetowe, które nie są transmitowane za pomocą fal radiowych. W estetycznej i utrzymanej w minimalistycznej estetyce obudowie umieszczone zostały także komponenty, które zapewniają szereg dodatkowych funkcji. Radio Opticum Red TON6 jest więc stacją pogodową, zegarem, budzikiem z opcją alarmu i wyłącznika czasowego, a także odtwarzaczem audio przez złączeni AUX-in oraz stacją zasilającą USB 5V dla smartfonów.

6. Radio Hama DR1610BTS czarny

 Radio Hama DR1610BTS czarny

Cena: ok. 459 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Radio cyfrowe Hama DR1610BTS umożliwia odtwarzać ulubioną muzykę w krystalicznie czystej jakości. Radio jest w stanie odtwarzać radiostacje transmitowane w szerokiej gamie DAB oraz DAB+. Oczywiście radio odtwarza również standardowe stacje FM, a dużym udogodnieniem jest możliwość zapamiętania 30 ulubionych stacji, aby później do nich wrócić. Ranking radio 2023 wyraźnie wskazuje na ogromną popularność, jaką cieszy się radioodbiornik DR1610BTS. Wysokiej jakości głośnik stereo sprawia, że dźwięk rozchodzi się dobrze w całym pomieszczeniu, dzięki czemu ten model stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jakie radio kupić do kuchni. Najlepsze radio powinno mieć także możliwość montażu ściennego i tak właśnie jest w przypadku modelu DR1610BTS, który posiada także dodatkowy wyświetlacz o przekątnej 2,4″. Funkcja drzemki, a także wyłącznik czasowy ułatwiają codzienne życie. Radio zostało wykonane z estetycznego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, a także z drewna.

7. Yamaha MusicCast ISX-80 czarny

 Yamaha MusicCast ISX-80 czarny

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zintegrowany system audio MUSICCAST ISX-80 od YAMAHA umożliwia odsłuch muzyki w wyjątkowo wysokiej jakości. Elegancki system audio doskonale nadaje się do kuchni, a także do innego pomieszczenia, które wypełni dźwiękiem. Ranking radio 2023 wyraźnie wskazuje, że nowoczesne rozwiązania takie jak MUSICCAST ISX-80 cieszą się ogromną popularnością. To eleganckie radio umożliwia oczywiście odsłuch tradycyjnych radiostacji z zakresu FM, ponadto dają użytkownikowi możliwość słuchania niezliczonych stacji internetowych. Stacja MUSICCAST ISX-80 może odtwarzać muzykę również za pośrednictwem analogowych gniazd mini-jack oraz systemu Bluetooth. Radio MUSICCAST ISX-80 wyróżnia się smukłą i elegancką obudową, w której ukryte zostały wysokiej jakości głośniki niskotonowe oraz dwa niezależne przetworniki, które gwarantują dźwięk o doskonałej rozdzielczości i o świetnym zakresie tonalnym. We wnętrzu stacji audio MUSICCAST ISX-80 kryją się także inne komponenty elektroniczne wysokiej jakości.

8. Hama IR350M czarny

 Hama IR350M czarny

Cena: ok. 548 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Radio domowe HAMA IR350M umożliwia dostęp do niezliczonej ilości radiostacji internetowych, dzięki którym można poznawać muzykę oraz informacje z całego świata. Radio HAMA IR350M to ponad 30 000 tematycznych stacji radiowych, a także 10 000 podcastów. Wystarczy połączyć urządzenie z siecią Wi-Fi, aby móc rozkoszować się wysokiej jakości muzyką. Najlepsze radio powinno dawać możliwość zapamiętania ulubionych radiostacji i tak właśnie jest w przypadku modelu HAMA IR350M, który pomieści w swojej pamięci 30 różnych internetowych stacji radiowych. Radio internetowe HAMA IR350M jest w pełni kompatybilne z aplikacją UNDOK Multiroom, dzięki czemu może być wygodnie sterowane za pomocą smartfona. Radio zamknięte w eleganckiej i wytrzymałej obudowie zostało wyposażone w dodatkowy wyświetlacz kolorowy o przekątnej 2,4″, który pozwala szybko rozpoznać artystę lub radiostację. Dzięki specjalnym wspornikom montaż radia jest wyjątkowo prosty. Ważnym dodatkiem jest również możliwość ustawienia dwóch alarmów jednocześnie.

9. Radio Eltra Maja biały

 Radio Eltra Maja biały

Cena: ok. 85 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przenośne radio cyfrowe Eltra Kruk pozwala słuchać wysokiej jakości muzyki w każdej sytuacji. Ten model doskonale sprawdza się w plenerze, gdzie jest w stanie połączyć się z większością radiostacji dzięki czułej antenie. Oczywiście urządzenie posiada wyjście mini-jack, które umożliwia słuchanie ulubionej muzyki na słuchawkach. Radio Eltra Kruk wyposażone zostało w głośniki stereo, dzięki czemu dźwięk doskonale wypełni każde pomieszczenie. Model ten może więc stanowić doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jakie radio domowe wybrać. Nowoczesny i subtelny design sprawia, że radio będzie doskonale prezentowało się we wnętrzach o odmiennym charakterze. Poza cyfrowym strojeniem, radio zostało także wyposażone w wejście USB oraz slot kart SD, dzięki czemu może z powodzeniem odtwarzać muzykę zapisaną na plikach mp3. Radio Eltra Kruk posiada także funkcję dyktafonu cyfrowego, która jest szczególnie pomocna zwłaszcza w przestrzeni biurowej. Radioodbiornik Eltra Kruk może być zasilany zarówno z sieci, jak i z baterii.

10. Radio Eltra MEWA Jasne Drewno

 Radio Eltra MEWA Jasne Drewno

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Radio analogowe Eltra Mewa łączy w sobie funkcjonalność oraz świetny design, dzięki czemu doskonale nadaje się na radio do salonu lub do kuchni. Ten niezawodny radioodbiornik jest prosty w obsłudze i zapewnia dodatkowo możliwość słuchania muzyki za pomocą słuchawek, dzięki złączu mini-jack 3,5 mm. Radio posiada analogowy tuner, a skala jest dodatkowo podświetlana, aby zapewnić jej doskonałą widoczność we wszystkich warunkach oświetleniowych. Dużą zaletą radia jest jego wygląd. Jasne drewno przyciąga wzrok i sprawia, że urządzenie stanie się świetnym elementem wykończenia każdego wnętrza. Teleskopowa antena może zostać zwrócona w każdą stronę, co zdecydowanie ułatwi korzystanie z radia i pozwoli cieszyć się krystalicznie czystą jakością dźwięku. Trwałe i wygodne w użyciu pokrętła umożliwiają przede wszystkim zmianę pasma sygnału radiowego, a także zmianę głośności odtwarzania przez odbiornik. Moc wyjściowa głośnika radia Eltra Mewa to aż 2,5 W.

Poradnik zakupowy radia do domu

Jakie radio kupić do domu?

Słuchanie muzyki wprawia w dobry nastrój, odpręża, pobudza, pomaga się skupić, zrelaksować lub uspokoić. Radioodbiornik zapewnia również dostęp do informacji z kraju i ze świata. Radio powinno znaleźć się w każdym domu, a ranking radio 2023 pomoże znaleźć najlepszy odbiornik. Wygląd i trwałość obudowy jest bardzo ważna, jednak przede wszystkim liczą się umieszczone wewnątrz radioodbiornika komponenty. Najlepiej wybrać radio, które będzie odpowiadało indywidualnym potrzebom. Modele analogowe są tanie i niezawodne, natomiast modele cyfrowe posiadają szereg dodatkowych funkcji.

Jakie radia warto wziąć pod uwagę?

Ranking radio 2023 wyraźnie wskazuje na to, że radia cyfrowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie przekreśla to jednak z góry tradycyjnych urządzeń. W dzisiejszym świecie wciąż jest miejsce na radia z analogowymi tunerami, a także rodzaju urządzenia świetnie sprawdzają się w charakterze przenośnych radioodbiorników. Dobre radio powinno być odpowiednio głośne, czyli mieć wystarczająco wysoką moc. Obecnie najczęściej spotyka się radio mono, jednak coraz więcej modeli przeznaczonych do domowego użytku posiada głośniki i przetworniki, które pozwalają odtwarzać muzykę w formacie stereo. Oczywiście najlepsze radio powinno również dawać możliwość odtwarzania stacji internetowych. Takie radia dają dostęp do nieograniczonej liczby muzyki oraz informacji z całego świata.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *