Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking saun
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking saun
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking saun – najlepsze sauny w 2023 / 2024 roku

Dobra sauna może być sposobem na odzyskanie zdrowia, urody i energii. Najlepsze sauny na podczerwień to bezpieczne urządzenia do użytku w domu. Ich obsługa jest bardzo prosta, a do tego bezpieczna. Co więcej, z sauny niskotemperaturowej mogą korzystać osoby bez względu na wiek i problemy zdrowotne. Dlatego nie zwlekaj dłużej, tylko bazując na naszym rankingu saun, znajdź dobrą saunę dla siebie – jedno lub kilkuosobową i postaw w ulubionym miejscu w swoim domu.

Ranking saun – TOP 10 najlepszych saun

Miejsce Nazwa sauny Cena Najtańsza oferta
1 Ideal Spa Sauna Infrared S2 3999 zł Sprawdź teraz
2 Sauna Infrared S4 5599 zł Sprawdź teraz
3 Sauna Sucha Fińska F5 5-Osobowa 200 X 208Cm Kpl 7640 zł Sprawdź teraz
4 Home&Garden Sauna Infrarde Ea3R 5799 zł Sprawdź teraz
5 Home&Garden Sauna Fińska Z Piecem Ea5 White 8999 zł Sprawdź teraz
6 Sauna Sucha Fińska F4 4-Osobowa 175 X 200Cm Kpl 6489 zł Sprawdź teraz
7 Haakala Sauna Tuoni I Quartz 3598 zł Sprawdź teraz
8 Sanotechnik Sauna Na Podczerwień 2 Osobowa 60615 4575 zł Sprawdź teraz
9 Sauna InfraRed T4 4499 zł Sprawdź teraz
10 Home & Garden Infrared Ea1R Gh (495824) 3499 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych saun

1. Ideal Spa Sauna Infrared S2

 Ideal Spa Sauna Infrared S2

Cena: ok. 3999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ideal Spa Sauna Infrared S2 to prawdopodobnie najlepsza sauna domowa na rynku. Opiniowana sauna wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które w naturze stanowi ok. 40% całości promieniowania słonecznego. Promieniowanie świetlne jest odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie, zapobiega chorobom kości oraz wspomaga równowagę psychofizyczną. Terapia podczerwienią jest skuteczna w redukcji tkanki tłuszczowej, dlatego sauny niskotemperaturowe (kabiny infrared) zyskują coraz większą ilość zwolenników. Największe atuty polecanej sauny to możliwość korzystania bez ograniczeń wiekowych również w ubraniu i przy otwartych drzwiach. Warto zaznaczyć, że sauny infrared nie zajmują dużo miejsca. Zazwyczaj są to stanowiska siedzące, rzadziej leżące jedno lub kilkuosobowe. Do instalacji urządzenia wystarczy ogólnie dostępne napięcie 230V. Tylko większe modele wymagają mocy 400V. Rekomendowana sauna jest gotowa do użycia po kilkunastu minutach od załączenia, kiedy tradycyjne modele potrzebują od 30 minut do godziny. Na uwagę zasługuje niskie zużycie energii elektrycznej. Wymiary zewnętrzne sauny to jedynie 1200x1200x1900 mm. W standardowym wyposażeniu znajduje się odtwarzacz CD, radio FM/AM, jonizator powietrza, wielokierunkowa terapia magnetyczna oraz koloroterapia (wielokolorowe oświetlenie LED).

2. Sauna Infrared S4

 Sauna Infrared S4

Cena: ok. 5599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaka sauna sprosta Twoim oczekiwaniom? Poznaj Sauna Infrared S4 – idealny model do domu, który jest w stanie pomieścić w jednym czasie cztery osoby. Opiniowana sauna działa w oparciu o promienie podczerwieni, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i poziom samopoczucia. Ich właściwości w redukcji tkanki tłuszczowej zostały już wielokrotnie potwierdzone, co przełożyło się na okoliczność, że na zakup sauny domowej decyduje się coraz więcej osób. Za wyborem rekomendowanego modelu przemawia przede wszystkim cena oraz możliwość korzystania z sauny bez względu na wiek. Urządzenie jest bezpieczna zarówno dla osób młodych, jak i seniorów. Korzystnie wpływa na układ kostny, dlatego terapię promieniami podczerwieni zaleca się osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, nóg, bioder, ramion. Sauna może działać sprawnie również przy otwartych drzwiach, dlatego model przyciąga osoby z dusznościami i klaustrofobią. Do sauny można wejść w pełnym ubraniu, najwygodniej sportowym. Urządzenie można podłączyć do standardowego zasilania domowego – 230V. Maksymalny pobór mocy wynosi 2100W. Wymiary zewnętrzne sauny to 1750x1350x1900 mm.

3. Sauna Sucha Fińska F5 5-Osobowa 200 X 208Cm Kpl

 Sauna Sucha Fińska F5 5-Osobowa 200 X 208Cm Kpl

Cena: ok. 7640 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sauna Sucha Fińska F5 5-Osobowa 200 X 208Cm Kpl to dobra sauna dla najbardziej wymagających użytkowników. Jest to model nieco droższy od poprzednich, jednak inny jest też sposób działania urządzenia. Jest to sauna fińska, czyli sauna sucha, która pomaga w usunięciu z organizmu szkodliwych toksyn, wzmacnia odporność, poprawia krążenie krwi, wprawia w dobry nastrój, relaksuje, rozluźnia i pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Wewnątrz sauny znajduje się piec, w którym umieszczone są kamienie rozgrzewające się do kilkuset stopni Celsjusza. Sauna jest bezpieczna, bowiem pracę pieca kontroluje regulator elektroniczny, którym można zaprogramować zarówno czas pracy, jak i wysokość temperatury. Pomieszczenie sauny można rozgrzać do temperatury 95°C. W rozgrzanej saunie można przebywać nie dłużej niż kilkanaście minut, po czym należy się ochłodzić się w wodzie, najlepiej pod prysznicem. Zaleca się 2-3 razy wejścia do sauny w ramach jednego cyklu.

4. Home&Garden Sauna Infrarde Ea3R

 Home&Garden Sauna Infrarde Ea3R

Cena: ok. 5799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking saun to tylko dobre i tanie sauny, dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć Home&Garden Sauna Infrarde Ea3R – sauny idealnej do domu lub domku letniskowego. Opiniowana sauna wykorzystuje podczerwień promieni słonecznych. W przeciwieństwie do sauny fińskiej jest to sauna niskotemperaturowa bez pary i z niską temperaturą powietrza maksymalnie do 60°C. W rekomendowanym modelu nie wykorzystuje się pieca z kamieniami, lecz piece kwarcowe, ceramiczne lub węglowe promienniki podczerwieni. Kabina sauny została wykonana z drewna jodły kanadyjskiej, które jest odporne na czynnik zewnętrzne w tym wilgoć. Powyższe przekłada się na to, że sauna może być montowana w łazience, sypialni, salonie lub innym dowolnym pomieszczeniu. Saunę należy podłączyć do zasilania o mocy 230V. Fabryczne ustawienie urządzenia to 60 minut (bezpieczny czas). Promienniki są zabezpieczone drewnianymi kratownicami. Jeśli zastanawiasz się nadal, jaka sauna będzie odpowiednia dla Ciebie, z powodzeniem możesz postawić na opiniowany model.

5. Home&Garden Sauna Fińska Z Piecem Ea5 White

 Home&Garden Sauna Fińska Z Piecem Ea5 White

Cena: ok. 8999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasze zestawienie to tylko najlepsze sauny, dlatego poznaj Home&Garden Sauna Fińska Z Piecem Ea5 White – saunę, którą charakteryzuje najbardziej atrakcyjne wykonanie. Sauna posiada przeszklone drzwi i ściany, które gwarantują najwyższy komfort użytkowania również przez osoby z klaustrofobią. Ta dobra sauna może być z powodzeniem wykorzystana w prywatnym domu, dając właścicielowi możliwość poprawy zdrowia, urody i witalności. Suche sauny fińskie rewelacyjnie sprawdzają się w terapiach odchudzających. Stałe wizyty w saunie pomagają oczyścić organizm z nadmiaru sebum, odblokowują gruczoły łojowe i redukują cellulit oraz inne niedoskonałości skóry. Sauny fińskie pomagają również pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Już po kilku cyklach w saunie suchej można dostrzec poprawę skóry, która staje się lepiej ukrwiona, dotleniona i gładsza. Sauna pomaga również hartować organizm, poprawiając krążenie oraz wzmacniając naczynia krwionośne.

6. Sauna Sucha Fińska F4 4-Osobowa 175 X 200Cm Kpl

 Sauna Sucha Fińska F4 4-Osobowa 175 X 200Cm Kpl

Cena: ok. 6489 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, czy tanie sauny są godne uwagi, to muszę napisać, że ranking saun jest zestawieniem, w którym nie zabrakło dobrych i tanich modeli, którym nie dorównują najdroższe sauny na rynku. Wśród najczęściej polecanych saun znalazła się Sauna Sucha Fińska F4 4-Osobowa 175 X 200Cm Kpl. Jest to tania i dobra sauna, często nazywana również najlepszą sauna na rynku przeznaczoną do codziennego użytku w domu. Saunę wyróżnia korzystna cena, świetne wykonanie oraz łatwe podłączenie. Opiniowany model może być wykorzystywany w każdym miejscu z dostępem do sieci elektrycznej o napięciu 230V. Przy czym sama sauna nie pobiera dużo energii (moc pieca 4500 W). W saunie znajduje się piec, który można rozgrzać do temperatury 95°C. Pracę pieca kontroluje regulator elektroniczny, którym można zaprogramować czas pracy pieca i temperaturę. W saunie w jednym czasie może przebywać 4 osoby.

7. Haakala Sauna Tuoni I Quartz

 Haakala Sauna Tuoni I Quartz

Cena: ok. 3598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Haakala Sauna Tuoni I Quartz to tania sauna, która nie zabiera dużo miejsca, a przy tym jest oszczędna i bardzo wydajna. Największym plusem sauny są jej kompaktowe rozmiary. Jest to kabina jednoosobowa, więc można ją śmiało umieścić w dowolnej części domu także w łazience. Komfort użytkowania zapewniają drzwi kabiny wyposażone w matową szybę. Zastosowane kwarcowe panele emitują szeroki zakres fal infrared, umożliwiając wnikanie promieniowania w głębsze warstwy ciała. Jest to sauna na podczerwień, dlatego nie wymaga specjalnego systemu wentylacji – montaż sauny jest niezwykle łatwy, wystarczy dostęp do zasilania o natężeniu 230V. Sauna posiada 4 panele wydajnych promienników kwarcowych, które łącznie generują moc 1200W, oferując szeroki zakres promieniowania podczerwonego (IR-A, IR-B, IR-C). Saunę wyposażono w 2 panele sterujące (na zewnątrz sauny i w środku) – użytkownik może wygodnie zmieniać ustawienia sauny bez konieczności wychodzenia z niej podczas seansu. W saunie panuje niższa temperatura (35-65 stopni Celsjusza), co przekłada się na lepszą tolerancję przez osoby starsze mające problemy z układem krążenia i układem oddechowym.

8. Sanotechnik Sauna Na Podczerwień 2 Osobowa 60615

 Sanotechnik Sauna Na Podczerwień 2 Osobowa 60615

Cena: ok. 4575 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking saun to najlepsze sauny, dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć Sanotechnik Sauna Na Podczerwień 2 Osobowa 60615. Jest to idealna i niedroga sauna do użytku prywatnego. Sauny na podczerwień inaczej niż sauny fińskie mogą być wykorzystywane przez osoby w różnym wieku. Temperatura w środku jest znacznie niższa niż w tradycyjnej saunie, dlatego nawet osoby z problemami krążenia powinny nie mieć żadnych trudności z korzystaniem z rekomendowanej sauny. Zaleca się ustawienie temperatury w granicach 40-65°C. Odbycie cyklu jest znacznie łatwiejsze, bowiem w saunie nie powstaje para i łatwiej się oddycha, niż w saunie parowej, czy suchej. Z sauny można korzystać w pełnym ubraniu, choć najlepiej, jeśli ubiór jest wykonany z naturalnych materiałów typu bawełna. Rekomendowana sauna wymaga zasilania 230V i pobiera około 1200W. Wymiary sauny dwuosobowej to 120x120x190cm.

9. Sauna InfraRed T4

 Sauna InfraRed T4

Cena: ok. 4499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sauna InfraRed T4 to być może lider naszego zestawienia i najlepsza sauna domowa. Z polecanej sauny można korzystać dowolnie, bez żadnych ograniczeń czasowych i wiekowych. Do sauny mogą bezpiecznie wejść zarówno osoby młode, jak i seniorzy z problemami układu krążenia. Jest to sauna niskotemperaturowa nagrzewana promieniami na podczerwień, dlatego organizm nie męczy się tak szybko, jak w saunie suchej czy saunie parowej. Z sauny na podczerwień można korzystać również w ubraniu. Wariant ten wykorzystują najczęściej sportowcy. Kabina działa również przy drzwiach otwartych, co jest korzystnym udogodnieniami dla osób z klaustrofobią i dusznością. Do instalacji i użytkowania sauny potrzebne jest ogólnie dostępne napięcie 230V (większe modele wymagają już napięcia 400V). Sauny są gotowe do użycia po kilkunastu minutach od włączenia. Maksymalny pobór mocy wynosi 1920W. Natomiast wymiary sauny to 1750x1350x1900 mm.

10. Home & Garden Infrared Ea1R Gh (495824)

 Home & Garden Infrared Ea1R Gh (495824)

Cena: ok. 3499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Home & Garden Infrared Ea1R Gh (495824) to tania i dobra sauna, która w dodatku prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Jest to kabina jednoosobowa, częściowo przeszklona. Główną zaletą sauny niskotemperaturowej jest uzyskanie optymalnych efektów (poprawa zdrowia i urody) bez pary i z niską temperaturą powietrza maksymalnie do 60°C. W rekomendowanej saunie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są kwarcowe, ceramiczne lub węglowe promienniki podczerwieni. Kabina sauny została wykonana z wytrzymałego i pięknie prezentującego się drewna jodły kanadyjskiej. Kabina może być montowana w łazience, sypialni, salonie lub innym dowolnym pomieszczeniu. Do jej uruchomienia wystarczy podłączenie do zasilania 230V. Sauna posiada automatyczny wyłącznik, który nie pozwala na przypadkowe pozostawienie uruchomionej sauny przez nadmiernie długi czas, przez co jest bezpieczna w użytkowaniu. Fabryczne ustawienie sauny to 60 minut pracy. Dla bezpiecznego użytkowania promienniki zostały zabezpieczone drewnianymi kratownicami.

Poradnik zakupowy sauny

Czy warto kupić dobrą saunę? Czy korzystanie z sauny jest bezpieczne?

Najlepsze sauny bez względu na sposób działania bezsprzecznie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Sukcesywne korzystanie z sauny przynajmniej raz w tygodniu działa kojąco na nerwy, układ krążenia, mięśnie i kości. Dowiedziono również, że sauny parowe i sauny fińskie poprawiają kondycję skóry i redukują cellulit. Są również pomocne w terapii odchudzającej.

Zakup dobrej sauny jest więc najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej że dostępne na rynku najlepsze sauny są łatwe w użytkowaniu, zajmują mało miejsca, nie pobierają dużo energii i mogą być rozłożone w dowolnym miejscu w domu.

Sauna w domu – czy to dobre rozwiązanie?

Naukowcy zgodnie potwierdzili, że sesje w saunie korzystnie wpływają na kondycję całego organizmu. Przede wszystkim stymulują naczynia krwionośne, wyciszają układ nerwowy, profil lipidowy(cholesterol) oraz zwiększają częstotliwość skurczów serca i rozszerzają naczynia krwionośne.

Niemniej jednak korzystanie z sauny nie powinno być nadmierne. Dlatego, choć zakup sauny do domu jest najlepszym rozwiązaniem, to jej użytkowanie powinno przebiegać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, a w przypadku osób starszych i osób z chorobami przewlekłymi w konsultacji ze specjalistami.

Jeśli planujesz kupić saunę, posługując się naszym zestawieniem, wybierz saunę dla siebie. Ranking saun to tanie i dobre sauny fińskie oraz sauny działające na podczerwień, z których bezpiecznie można korzystać również w domu.

Sauna domowa – jakie są rodzaje?

Domowe miejsce relaksu może mieć różne oblicza. Gotowe sauny możesz wybrać u producentów oferujących rozmaite wersje rozwiązań. Jedną z najpopularniejszych jest sauna mokra i sauna parowa nazywana też łaźnią rzymską i oferująca oczyszczającą kąpiel parową. Odmianą sauny mokrej jest też sauna ziołowa wykorzystujące prozdrowotne działanie roślin w aromaterapii. Sauna sucha nazywana też sauną szwedzką lub fińską to zamknięte miejsce, gdzie działa przede wszystkim gorące powietrze. Ten rodzaj wypoczynku jest zalecany przy bólach mięśniowych, ale osoby z chorobami serca muszą z niego korzystać  dużą ostrożnością.

Innym rodzajem sauny, jaka może stanąć w Twoim domu jest sauna solna. Jest to odmiana sauny suchej, ale w tym przypadku wykorzystuje się moc dużych brył solnych. Taka kuracja jest doskonałym sposobem na poprawę funkcjonowania górnych i dolnych dróg oddechowych a lecznicze substancje znajdujące się w soli działają korzystnie również na alergików. Biosauna to kolejna odmiana suchej sauny o niewielkiej wilgotności powietrza. Z tego rodzaju relaksu można korzystać nawet codziennie, bowiem temperatura wahająca się na poziomie od 40 do 60 stopni Celsjusza nie jest tak ekstremalnie wysoka, jak w innych rodzajach sauny. W biosaunach używa się jako dodatkowych bodźców stymulujących światła oraz relaksujących olejków zapachowych.

Dla osób, które preferują modne ostatnio morsowanie, z pewnością jedną z najciekawszych form relaksu połączonego z dbałością o zdrowie będzie tak zwana bania ruska. W tym przypadku połączono cechy sauny suchej i mokrej, a po mocnym nagrzaniu ciała zaleca się jego jak najszybsze wychłodzenie, najlepiej poprzez nacieranie go śniegiem. W czasie wypoczynku podaje się też specjalne napary i trunki mające na celu przyspieszyć oczyszczanie organizmu z toksyn. Zamiast śniegu, który oczywiście nie jest dostępny przez cały rok, wykorzystuje się też balie z zimną wodą, co ma znaczącą zwiększyć odporność organizmu.

Sauna fińska – jak działa?

Gorące powietrze, a po nim chłodny prysznic. Oto najlepsza rada wielu mieszkańców północnej Europy na dobre zdrowie i samopoczucie. Coraz częściej przyjmuje się również i w naszej kulturze. A jaka jest właściwie zasada działania sauny fińskiej nazywanej również szwedzką?

To jedno z tych rozwiązań, które można określić mianem „najprostsze jest najlepsze.” W suchej saunie fińskiej najczęściej stosuje się tradycyjne piece, od których nagrzewają się kamienie. Utrzymują one bardzo dobrze ciepło i osuszają powietrze, a optymalna temperatura wewnątrz pomieszczenia powinna wynosić około 85 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza na poziomie około 10% świadczy najlepiej o typie tego rodzaju sauny. Pobyt w takim miejscu nie powinien trwać dłużej niż 10-12 minut. Taka kuracja pomaga na stany zapalne i bóle mięśni oraz stawów, jednak osoby z chorobami serca powinny unikać długich pobytów ze względu na możliwość zasłabnięcia.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *