Strona główna » Zdrowie i uroda » Zdrowie » Ranking soczewek » Ranking kolorowych soczewek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Zdrowie » Ranking soczewek » Ranking kolorowych soczewek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kolorowych soczewek – najlepsze kolorowe soczewki w 2022 roku

Odcień tęczówki to jeden z naszych głównych znaków rozpoznawczych – przy opisie wyglądu pełni on jedną z najczęściej podawanych cech. Jest ona wrodzona, dlatego jeszcze do niedawna nie była możliwa zmiana odcienia. Tutaj z pomocą przychodzą najlepsze soczewki kontaktowe – dzięki nim w oka mgnieniu barwa Twoich oczów zmieni się nie do poznania. Zastanawiasz się jakie soczewki kolorowe kupić? Najlepszy ranking 2022 zawiera 11 sprawdzonych propozycji

Ranking kolorowych soczewek – top 11 kolorowych soczewek

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Crazy Lenses Szalone soczewki 2 szt.35 złSprawdź teraz
2Johnson & Johnson Acuvue 2 6 szt54 złSprawdź teraz
3Alcon FreshLook Illuminate 1-Day 10 szt36 złSprawdź teraz
4Maxvue Vision Colourvue Bigeyes Pretty Hazel Zerówki 2 szt48 złSprawdź teraz
5Air Optix Colors zerówki 2 szt35 złSprawdź teraz
6Alcon FreshLook One Day 10szt.36 złSprawdź teraz
7Clear Lab Clearcolor 1-day Kolorowe Soczewki Kontaktowe Jasne Niebieskie -2.25 10 Szt. 78 złSprawdź teraz
8Alcon FRESHLOOK COLORBLENDS 2 szt58 złSprawdź teraz
9Crazy Lens RX 2 szt.32 złSprawdź teraz
10CareView Color 2 szt29 złSprawdź teraz
11MaxVUE VISION Colour VUE BigEyes 2 szt.52 złSprawdź teraz

Recenzje kolorowych soczewek

1. Crazy Lenses Szalone soczewki 2 szt.

Crazy Lenses Szalone soczewki 2 szt.

Cena: od. 35 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz wypróbować polecane soczewki kolorowe? Ta propozycja nie powinna umknąć Twojej uwadze. Crazy Lenes to wyjątkowe soczewki kontaktowe, dzięki którym nie tyko odcień Twoich oczu, ale także wyraz Twojej twarzy diametralnie się zmienią. Do produkcji wykorzystano jeden z najnowocześniejszych materiałów hydrożelowych. Jego wykorzystanie sprawia, że te dobre i tanie soczewki kolorowe zapewniają komfort noszenia nawet przez wiele godzin dziennie bez niepożądanego efektu zmęczonych oczu. Produkt jest wytwarzany za pomocą metody potrójnego nanoszenia barwnika, co przekłada się na bardzo dobrą widoczność nowego koloru oka. Produkt dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych m.in. różowej i czarnej. Spośród takiej gamy z łatwością znajdziesz propozycję idealną dla siebie. Producent zadbał o bezpieczeństwo noszenia, dlatego możesz być pewien, że prawdopodobieństwo powstania podrażnień zostało ograniczone do absolutnego minimum.

2. Johnson & Johnson Acuvue 2 6 szt

Johnson & Johnson Acuvue 2 6 szt

Cena: od. 54 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz nosić dobre i tanie soczewki kolorowe od znanego i cenionego producenta? Świetnym wyborem może okazać się Acuvue 2 zostały tak stworzone, że możesz z nich korzystać zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – nic się nie stanie, jeżeli zapomnisz je zdjąć. Taki tryb noszenia jest o wiele wygodniejszy, zwłaszcza wtedy, gdy użytkownik prowadzi bardzo aktywny tryb życia i zdarza mu się zapominać o soczewkach. Warto jednak pamiętać, że przy standardowym dziennym systemie noszenia można z nich korzystać do tygodnia, natomiast w tym dłuższym okres skraca się do tygodnia. Te polecane soczewki wyróżniają się przede wszystkim ze względu na bardzo precyzyjne wykonanie widoczne przede wszystkim na krawędziach – przekłada się to na wygodę noszenia nawet przez kilka- kilkanaście godzin. Prezentowane dobre soczewki zapewniają także bardzo wysoki stopień ochrony przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Zapewniają one optymalny poziom uwodnienia, dzięki wykorzystaniu tworzywa hydrożelowego, dlatego można uniknąć efektu przemęczonych i podrażnionych oczu.

3. Alcon FreshLook Illuminate 1-Day 10 szt

Alcon FreshLook Illuminate 1-Day 10 szt

Cena: od. 36 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Twoje oczekiwania spełnią tylko najlepsze soczewki kolorowe? FreshLock to produkt jednodniowy, który zapewni Ci bardzo wysoki komfort noszenia, część użytkowników czuje się w nich tak dobrze, że niemal nie wyczuwa ich na oku, a to chyba najlepsza rekomendacja. Te dobre soczewki kolorowe zostały stworzone z myślą o tym, by podkreślić i uwydatnić wygląd oczu – są one jednym z najważniejszych elementów, dzięki którym twarz nabiera wyrazu jedynego w swoim rodzaju. Cechą rozpoznawczą produktu są niebywale cienkie i jednocześnie delikatne brzegi. Uzyskanie takich parametrów jest możliwe tylko wtedy, gdy zostaną wykorzystane nowoczesne metody produkcji. Kolejnym atutem tej propozycji jest zadowalający poziom nawilżania na poziomie 33%. W połączeniu z budową daje to komfort noszenia na jaki zasługujesz. W tych soczewkach zastosowano takie rozwiązanie, że wraz z mrugnięciem powierzchnia oka i soczewki zostają nawilżone. W ten sposób udaje się niemal całkowicie uniknąć dyskomfortu związanego z przesuszeniem powierzchni gałki ocznej i powstania podrażnień wywołujących dyskomfort.

4. Maxvue Vision Colourvue Bigeyes Pretty Hazel Zerówki 2 szt

Maxvue Vision Colourvue Bigeyes Pretty Hazel Zerówki 2 szt

Cena: od. 48 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz zmienić odcień Twoich oczu, ale jednocześnie nie masz wady wzroku? Te dobre i tanie soczewki kolorowe to tzw. zerówki. W praktyce oznacza to, że mogą śmiało z nich korzystać te osoby, które nie mają problemów ze wzrokiem i nie potrzebują intensywnej korekcji dalekowzroczności lub krótkowzroczności. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że prezentowana propozycja ostała tak stworzona, by te polecane soczewki można było nosić nawet przez kwartał. Takie parametry świadczą o wysokiej jakości produktu oraz przekładają się na znaczne oszczędności finansowe. Do ich produkcji zastosowano nowoczesne hydrożelowe tworzywo – jego niewątpliwą zaletą jest to, że zapobiega on ewentualnym uszkodzeniom, które mogą powstać na powierzchni rogówki. Te idealne soczewki kolorowe zerówki zapewniają bardzo wysoki poziom uwodnienia sięgający nawet 45%. Przekłada się to na wygodę noszenia produktu oraz zapobiega występowaniu zespołu suchego oka, powodującego powstawanie podrażnień i nieprzyjemnego dyskomfortu. Piękny, głęboki odcień brązu na pewno wpadnie Ci w oko.

5. Air Optix Colors zerówki 2 szt

Air Optix Colors zerówki 2 szt

Cena: od. 35 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz nosić soczewki kolorowe polecane przez licznych użytkowników? Postaw na propozycję jaką jest Air Optic Colour, a zapewne nie będziesz jej chciał wymieniać na żadną inną, jeszcze do niedawna producent ten specjalizował się we wprowadzaniu na rynek propozycji, których celem była korelacja wady wzroku wynikającej z krótkowzroczności. Te dobre soczewki kolorowe są tzw. Zerówkami. W praktyce oznacza to, że bez obaw mogą po nie sięgać osob bez problemów ze wzrokiem, lub posiadające minimalne odchylenia od normy. Soczewki Air Optic powstały z połączenia tworzywa hydrożelowego z silikonem. jest ono nie tylko bezpieczne dla rogówki, ale przede wszystkim można na nim uzyskać niesamowity efekt kolorystyczny bardzo mocno zbliżonego pod kątem kolorystycznym do naturalnej barwy oczu. Te dobre i tanie soczewki kolorowe zapewniają bardzo wysoki poziom uwodnienia, dzięki niemu powierzchnia oka jest nie tylko odpowiednio nawodniona, ale także właściwie dotleniona. Produkt jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej.

6. Alcon FreshLook One Day 10szt.

Alcon FreshLook One Day 10szt.

Cena: od. 36 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz uczynić z oczu jeden z największych atutów Twojego wyglądu zewnętrznego? Rozwiązaniem, które warto rozważyć są dobre soczewki kolorowe wyprodukowane przez jednego z wiodących producentów. Na wstępie warto podkreślić, że prezentowana propozycja to “zerówka”. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że jej zadaniem nie jest korekcja wad wzroku, a zmiana wyglądu twarzy. Zastały one wyprodukowane z Nelflection A – to tworzywo zapewnia bardzo wysoki poziom przepuszczalności cieczy i powietrza, dzięki czemu widzenie jest komfortowe a nieprzyjemne objawy u większości użytkowników nie pojawiają się nawet po kilku godzinach nieustannego noszenia. Uwodnienie utrzymuje się na poziomie nawet 69% – to bardzo dobry rezultat rzadko spotykany w produktach z tej półki cenowej. Te polecane soczewki kolorowe mają bardzo gładkie i cienkie krawędzie. Takie parametry przekładają się niewątpliwie na wysoki komfort noszenia na co dzień. Te idealne soczewki można zakupić w kilku wersjach kolorystycznych; niebieskiej, szarej, zielonej i piwnej.

7. Clear Lab Clearcolor 1-day Kolorowe Soczewki Kontaktowe Jasne Niebieskie -2.25 10 Szt.

Clear Lab Clearcolor 1-day Kolorowe Soczewki Kontaktowe Jasne Niebieskie -2.25 10 Szt.

Cena: od. 78 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz nosić idealne kolorowe soczewki, które będą dostosowane do Twoich potrzeb? Clear Colour 1- dniowe to produkt stworzony z myślą o potrzebach osób wymagających bardzo wysokiego poziomu wygody podczas noszenia. Producent tak zaprojektował te dobre soczewki, że korygują one bardzo szeroki zakres wad zarówno związanych z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że po te soczewki może sięgać szerokie grono odbiorców. To na ten moment najlepszy wybór z tego względu, że do ich produkcji wykorzystano materiał hydrożelowy o najlepszych parametrach na rynku. Te niebieskie soczewki kolorowe są w pełni biokompatybilne – w praktyce oznacza to, że podczas ich zakładania i noszenia nie jest odczuwalny dyskomfort z uczuciem ciągłego uwierania przede wszystkim. Są one tak zaprojektowane, że powinno się je nosić przez jeden dzień, a kolejnego założyć nowy komplet. Dzięki temu będziesz mógł zapomnieć o zespole suchego oka i innych nieprzyjemnych objawach.

8. Alcon FRESHLOOK COLORBLENDS 2 szt

Alcon FRESHLOOK COLORBLENDS 2 szt

Cena: od. 58 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz kupić polecane kolorowe soczewki, które cieszą się zaufaniem użytkowników i są polecane przez optometrystów? Sięgnij po propozycję marki FreshLook i odkryj niesamowity komfort widzenia nawet przez kilka godzin. Prezentowana propozycja wyróżnia się ze względu na to, że daje bardzo naturalny efekt – jeżeli ktoś nie wie, że założyłeś soczewki najprawdopodobniej nie zauważy żadnej różnicy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie opatentowanej metody produkcji. Te najlepsze kolorowe soczewki wyróżniają się ze względu na to, że podczas ich wytwarzania wyeliminowano obecność plamek, a ciemniejszy pierścień tęczówki nadaje spojrzeniu większej tajemniczości i wyrazistości. Zapewniają one optymalny stopień uwodnienia, który wynosi aż 55%. Taka wysokość tego parametru sprawia, że podczas noszenia tych soczewek można znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo występowania nieprzyjemnych objawów związanych z przesuszeniem powierzchni oka. Te dobre i tanie soczewki kolorowe dostępne są w kilku najpopularniejszych wariantach kolorystycznych.

9. Crazy Lens RX 2 szt.

Crazy Lens RX 2 szt.

Cena: od. 32 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz zachwycać i zwracać uwagę niezwykłym spojrzeniem? Polecane soczewki kolorowe Crazy Leans pozwolą Ci osiągnąć zachwycający efekt w zaledwie kilka chwil. Produkty z tej serii wyrózniają się e względu na to, że dają możliwość wyboru spośród bogatej oferty kolorystycznej. Niemal każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Prezentowane kolorowe soczewki opinie charakteryzują się także tym, że do ich produkcji wykorzystano tylko tworzywa najwyższej jakości. Z tego względu nawet wielogodzinne noszenie u większości użytkowników nie powoduje niechcianych skutków ubocznych w postaci dyskomfortu. Producent zadbał o to, by prezentowane soczewki bardzo realistycznie i naturalnie prezentowały się na powierzchni oka, dlatego różnica jest niemal niezauważalna jest to możliwe dzięki wykorzystaniu wyjątkowo intensywnej pigmentacji. Dzięki niej naturalny odcień tęczówki nie prześwituje, a to z kolei jeszcze bardziej podkreśla przenikliwość każdego spojrzenia. Soczewki te mogą być z powodzeniem wykorzystywane do korekcji wad wzroku.

10. CareView Color 2 szt

CareView Color 2 szt

Cena: od. 29 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Nie wiesz na jakie soczewki kolorowe się zdecydować? Kolejna propozycja jest bez dwóch zdań warta rozważenia. Care Viev Colour to wyjątkowa seria produktów przeznaczona dla wszystkich, którzy jednocześnie chcą hipnotyzować swoim spojrzeniem, jak i dbać o swój wzrok i zapobiegać pogłębianiu się wad. Wykorzystanie specjalnego tworzywa sprawia, że te dobre i tanie kolorowe soczewki zapewniają bardzo dobry poziom nawilżenia przez cały dzień, dzięki czemu oczy nie męczą się tak szybko. Ich cechą rozpoznawczą jest asferyczna budowa – znacząco poprawia ona jakość widzenia obiektów znajdujących się daleko i blisko. Ich kolejnym atutem jest obecność filtra UV – chroni on oczy przed negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Możesz swobodnie wybierać z całej gamy dostępnych wersji kolorystycznych. Z opakowaniu znajdują się dwie polecane kolorowe soczewki o mocy 0.0 9popularne zerówki). Prezentowany produkt powinno nosić się w ciągu dnia i zdejmować na noc oraz dezynfekować specjalnym płynem do soczewek kontaktowych.

11. MaxVUE VISION Colour VUE BigEyes 2 szt.

MaxVUE VISION Colour VUE BigEyes 2 szt.

Cena: od. 52 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Interesują Cię najlepsze kolorowe soczewki? Wybierz producenta, który specjalizuje się w tworzeniu produktów najwyższej jakości dedykowanych nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Ma Vue Vison to cała seria soczewek kontaktowych o bardzo dobrych parametrach. Składają się one przede wszystkim z hydrożelu wysokiej klasy. Przekłada się to automatycznie na komfort noszenia. Część użytkowników nawet zapomina o tym, że ma je na swoich oczach. Odpowiednio dobrane kombinacje kolorów sprawiają, że te dobre i tanie kolorowe soczewki doskonale prezentują się na każdym odcieniu wyjściowym i dodają każdemu spojrzeniu rzadko spotykanej głębi i zmysłowości. To jeden z największych producentów w Polsce, który daje możliwość wyboru idealnych soczewek kontaktowych, które uwzględniają najważniejsze potrzeby osoby, która je nosi. Z tego względu sa one znane i lubiane a wielu nowych użytkowników szybko się do nich przekonuje. Prezentowany produkt jest przeznaczony do noszenia nie dłużej niż kwartał. Po upływie tego czasu należy je wymienić na nowy komplet.

Poradnik zakupowy kolorowych soczewek

Najlepsze soczewki kolorowe – czym są?

Zdarzało Ci się, że spojrzenie innej osoby przyciągnęło Twoją uwagę ze względu na coś wyjątkowego? Najprawdopodobniej zauważyłeś u niej dobre soczewki kolorowe. Są to wyjątkowe soczewki kontaktowe, na które nanoszony jest specjalny pigment, który pokrywa naturalną tęczówkę oka chwilowo zmieniając ich wygląd. Tak jak w przypadku standardowych, przezroczystych modeli na sklepowych półkach można znaleźć produkty jednodniowe, tygodniowe, miesięczne a nawet kwartalne. Producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz nowszych soczewek, które jeszcze bardziej zmieniają nie tylko wygląd oczu, ale także wyraz całej twarzy.

Dobre soczewki kolorowe a bezpieczeństwo użytkowania

Na temat kolorowych soczewek powstało sporo mitów i właśnie dlatego osoby, które po raz pierwszy rozważają ich zakup bardzo długo się nad nim zastanawiają albo zwlekają z ich nakładaniem na oczy, tutaj warto zaznaczyć, że specjaliści stanowczo zabraniają wykorzystywanie tanich modeli importowanych z krajów azjatyckich. Mogą one kusić użytkowników ze względu na niesamowite efekty wizualne, ale głównym niebezpieczeństwem wynikających z ich stosowania jest to, że są one tak stworzone, że obejmują swoim zasięgiem nie tylko te obszary, co typowa kolorowa soczewka kontaktowa, ale także znaczną część białka oka. Najczęściej do ich produkcji są wykorzystywane takie tworzywa, które nie spełniają europejskich norm bezpieczeństwa, z tego względu ich noszenie może wiązać się z dużo poważniejszymi zagrożeniami niż typowy dyskomfort. Z tego względu należy wybierać bezpieczne kolorowe soczewki kontaktowe. Ranking 2022 zawiera tylko takie produkty, które wyróżniają się ze względu na bardzo wysoką jakość i zapewnienie odpowiedniego stopnia komfortu podczas noszenia. Wybrane propozycje pochodzą wyłącznie od znanych producentów, których produkty są przebadane pod kątem bezpieczeństwa ii bezpieczne. Przed zakupem konrtnej propozycji koniecznie sprawdź opinie o produkcie i sprawdź kraj pochodzenia.

Kolorowe soczewki kontaktowe – da kogo?

Zastanawiasz się jakie kolorowe soczewki wybrać? Nie wiesz, czy to produkt dla Ciebie? Przed rozpoczęciem poszukiwań warto wiedzieć, że na rynku dostępne są dobre i tanie soczewki kontaktowe, które korygują wadę wzroku, jak i takie, które nie mają żadnej mocy i potocznie nazywane są zerówkami. Jeżeli Twoim celem oprócz zmiany wyglądu jest także poprawa widzenia lub zapobieganie pogłębianiu się krótkowzroczności i dalekowzroczności koniecznie udaj się do swojego specjalisty po odpowiednią receptę i zapytaj go, czy w Twoim przypadku korekcyjne szkła kontaktowe są dobrym wyborem. natomiast jeżeli zależy Ci na bardziej lub mniej radykalnej zmianie spojrzenia to bez najmniejszych obaw możesz wybrać propozycję o zerowej mocy – nie wpływa ona w żaden sposób na jakość widzenia. Zarówno modele korekcyjne jak i typowo ozdobne występują w wielu wersjach kolorystycznych. Podczas zakupu zwróć uwagę na intensywność pigmentacji, ponieważ jeżeli barwnika będzie zbyt mało to naturalny kolor tęczówki może prześwitywać, więc uzyskany efekt końcowy może nie spełnić Twoich oczekiwań.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Zdrowie joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.