Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking soczewek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking soczewek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking soczewek – najlepsze soczewki w 2023 / 2024 roku

Przedstawiamy zestawienie, w którym znalazły się najlepsze soczewki kontaktowe dostępne obecnie na rynku. Jakie soczewki wybrać i czym wyróżniają się dobre soczewki, warto sprawdzić, zanim kupimy swoje pierwsze zamienniki okularów. Nasz ranking soczewek to propozycje, które sprawdzą się zarówno dla początkujących użytkowników, jak i tych, którzy poszukują alternatywy dla noszonych dotychczas szkieł kontaktowych.

Ranking soczewek – TOP 10 najlepszych soczewek

Miejsce Nazwa soczewek Cena Najtańsza oferta
1 Johnson & Johnson Acuvue Oasys Hydraclear Plus 6 szt 57 zł Sprawdź teraz
2 Bausch & Lomb Soflens 59 comfort 6 szt 29 zł Sprawdź teraz
3 Cooper Vision Biofinity 6 szt 71 zł Sprawdź teraz
4 Alcon Air Optix Aqua 6 szt 89 zł Sprawdź teraz
5 CooperVision Biofinity 3 szt 38 zł Sprawdź teraz
6 Alcon Air Optix Plus HydraGlyde 6 szt. 84 zł Sprawdź teraz
7 Johnson & Johnson Acuvue 1-Day TruEye 30 szt 69 zł Sprawdź teraz
8 Bausch & Lomb SofLens Daily Disposable 30 szt 29 zł Sprawdź teraz
9 DAILIES AquaComfort Plus -3 Soczewki Jednodniowe 30 szt 45 zł Sprawdź teraz
10 Alcon Dailies Total 1 90 szt. 280 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych soczewek

1. Johnson & Johnson Acuvue Oasys Hydraclear Plus 6 szt

 Johnson & Johnson Acuvue Oasys Hydraclear Plus 6 szt

Cena: ok. 57 zł
Znajdź najtańszą ofertę

JOHNSON & JOHNSON ACUVUE OASYS HYDRACLEAR PLUS 6 SZT to najlepsze soczewki kontaktowe z najwyższą ochroną przed promieniowaniem UV. Produkt klasy I zapewnia największe bezpieczeństwo spośród wszystkich, dostępnych obecnie na rynku szkieł kontaktowych, pochłaniając 99% szkodliwego promieniowania. Zapewnia nawilżenie i świeżość nawet w niekorzystnych warunkach otoczenia. Produkt polecany w naszym rankingu to bardzo dobre soczewki kontaktowe, które sprawdzą się zarówno przy długich godzinach spędzonych przed ekranem komputera, w klimatyzowanych pomieszczeniach, jak i tych, gdzie suche powietrze centralnego ogrzewania czy zadymienie może podrażnić narząd wzroku. Soczewki wykonano z zastosowaniem nowoczesnym, opatentowanej technologii HYDRACLEAR™ umożliwiającej połączenie materiału, który zapewnia dobre warunki tlenowe ze środkiem nawilżającym. Ultragładka soczewka kontaktowa jest polecana zwłaszcza dla osób, które odczuwają suchość oczu. Zalecany czas noszenia to: 14 dni w trybie dziennym lub 7 dni w trybie przedłużonym – bez ściągania na noc. Krzywizna – 8,4 mm. Średnica – 14mm.

2. Bausch & Lomb Soflens 59 comfort 6 szt

 Bausch & Lomb Soflens 59 comfort 6 szt

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BAUSCH & LOMB SOFLENS 59 COMFORT 6 SZT to najlepsze soczewki miesięczne, przeznaczone do codziennej wymiany. Wykonane z materiału Hilafilcon B, odznaczają się odpornością na gromadzenie osadów białkowych i wysokim uwodnieniem. Komfortowe w użytkowaniu soczewki marki BAUSCH & LOMB mają specjalną budowę zapewniającą bardzo dobrą ostrość wzroku i zmniejszenie interakcji pomiędzy soczewką a powieką w trakcie mrugania oka. Łagodne brzegi soczewki i specjalny, gładki materiał gwarantuje jednakowy komfort zakładania oraz noszenia aż do ostatniego dnia użytkowania. Średnica soczewki to 14,2mm , a promień krzywizny wynosi 8,6 mm. Wyroby BAUSCH & LOMB polecane przez nasz ranking soczewek są odpowiednie do noszenia trybie dziennym (ściągane na noc) maksymalnie przez jeden miesiąc.

3. Cooper Vision Biofinity 6 szt

 Cooper Vision Biofinity 6 szt

Cena: ok. 71 zł
Znajdź najtańszą ofertę

COOPER VISION BIOFINITY 6 SZT to bardzo dobre soczewki silikonowo-hydrożelowe, przeznaczone do noszenia w trybie rozszerzonym. Zastosowana przy produkcji innowacyjne technologia materiałowa Aquaform Comfort Science sprawia, że soczewki są elastyczne, miękkie i dobrze nawilżone. Silikonowe makromery zatrzymują wodę w soczewce, a równomiernie rozprowadzona na całej jej powierzchni zapewnia doskonałe nawilżenie oka. Soczewki są przystosowane do noszenia w trybie ciągły, bez potrzeby zdejmowania ich na noc. Przepuszczają tlen i są szczególnie polecane osobom, cierpiącym na zaburzenia filmu łzowego. Produkt COOPER VISION BIOFINITY polecany w naszym rankingu zapewnia najwyższy komfort noszenia, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej ostrości widzenia. Soczewki można używać w trybie dziennym, jak i przedłużonym przez cały miesiąc. Krzywizna – 8,6 mm. Średnica – 14mm.

4. Alcon Air Optix Aqua 6 szt

 Alcon Air Optix Aqua 6 szt

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ALCON AIR OPTIX AQUA 6 SZT to najlepsze soczewki kontaktowe miesięczne zapewniające oczom do 5 razy więcej tlenu, aniżeli tradycyjne soczewki hydrożelowe. Oddychające soczewki Air Optix mają krzywiznę 8,6mm i średnicę 14,2mm. Produkt polecany przy nadwzroczności lub krótkowzroczności jest wykonany z wykorzystaniem technologii SmartShield, zapobiegającej osadzaniu się zanieczyszczeń i zapewniającej komfortowe użytkowanie soczewek każdego dnia. Wysoka przepuszczalność tlenu i dobre nawilżenie to zalety, które sprawią, że przez cały miesiąc użytkowania soczewki będą zapewniać równie dużą wygodę zakładania i noszenia oraz najlepszą ostrość widzenia. Innowacyjna powłoka soczewek zapobiega gromadzeniu się na nich białek i lipidów, będących składnikami łez, a także zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz, które dostają się często do oka podczas zakładania czy zdejmowania soczewek. Model prezentowany w naszym rankingu, to soczewki silikonowo-hydrożelowe, dzięki którym oczy wyglądają zawsze świeżo i zdrowo.

5. CooperVision Biofinity 3 szt

 CooperVision Biofinity 3 szt

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

COOPERVISION BIOFINITY 3 SZT to bardzo dobre soczewki silikonowo-hydrożelowe miesięczne. Wyprodukowane przy użycia technologii materiałowej AQUAFORM doskonale przepuszczają tlen i zapewniają stałe, naturalne nawilżenie równomierne w całej soczewce. Produkt polecany w naszym rankingu to soczewki przystosowane do ciągłego noszenia przez 29 nocy. Mają jasnoniebieską barwę i uwodnienie 48%. Ich średnica to 14mm, a krzywizna wynosi 8,6mm. Dobra oddychalność soczewek marki COOPERVISION sprawia, że podczas całego miesiąca ich stosowania, użytkownik ma poczucie komfortu i dobrego nawilżenia oka. Elastyczny i miękki materiał oraz specjalnie dostosowany kształt soczewek ułatwia ich zakładanie, a podczas stałego noszenia ogranicza tarcie soczewek pod powiekami. Soczewki noszone w trybie dzień i noc są polecane zarówno przy krótkowzroczności, jak i nadwzroczności. W opakowaniu znajdują się 3 sztuki.

6. Alcon Air Optix Plus HydraGlyde 6 szt.

 Alcon Air Optix Plus HydraGlyde 6 szt.

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ALCON AIR OPTIX PLUS HYDRAGLYDE 6 SZT  to najlepsze soczewki kontaktowe zapewniające wyjątkowy komfort użytkowania przez cały miesiąc. Innowacyjne technologie opracowane przez firmę ALCON gwarantują bardzo dobre nawilżenie soczewki i wysoką przepuszczalność tlenu. Gładka powierzchnia soczewek jest odpowiednio zabezpieczona przed przyciąganiem brudu i zanieczyszczeniami. Prezentowane w naszym rankingu soczewki są polecane szczególnie dla osób ze skłonnością do przesuszania oczu, a także tych prowadzących aktywny tryb życia. Odpowiednie zarówno dla krótkowidzów, jak i dalekowidzów sprawdzą się do stosowania jako pierwsze w życiu soczewki, jak i dla osób, które stale je noszą. Zastosowana przy produkcji soczewek ALCON innowacyjna technologia HydraGlyde Moisture Matrix utrzymuje odpowiednie nawilżenie soczewek kontaktowych hydrożelowych przez cały dzień, zapewniając odpoczynek oczom nawet po długim dniu pracy przy ekranie komputera czy w warunkach niesprzyjających narządowi wzroku.

7. Johnson & Johnson Acuvue 1-Day TruEye 30 szt

 Johnson & Johnson Acuvue 1-Day TruEye 30 szt

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

JOHNSON & JOHNSON ACUVUE 1-DAY TRUEYE 30 SZT  to najlepsze soczewki kontaktowe jednodniowe wykonane z wysokiej jakości silikonu (Narafilcon A). Zapewniają najwyższą ochronę przed promieniami UV i wyróżniają wyjątkową gładkością. Mają jasną barwę i uwodnienie na poziomie 46%. Średnica soczewek wynosi 14,2 mm, a promień krzywizny 8,5 mm. Nowatorska technologia HYDRACLEAR PLUS zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność tlenu. Soczewki są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Maksimum komfortu gwarantuje doskonałe nawilżenie powierzchni soczewek, redukujące poczucie zmęczenia i suchości oka. Prezentowane w naszym rankingu soczewki JOHNSON & JOHNSON ACUVUE 1-DAY TRUEYE są wyposażone w mocny filtr promieniowania ultrafioletowego, gwarantujących ochronę oczu na poziomie 99% w przypadku promieniowania UVB i ponad 90% przed promieniami UVA. Bezpieczne i komfortowe jednodniowe soczewki są idealnym wyborem dla osób stosującym je sporadycznie.

8. Bausch & Lomb SofLens Daily Disposable 30 szt

 Bausch & Lomb SofLens Daily Disposable 30 szt

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BAUSCH & LOMB SOFLENS DAILY DISPOSABLE 30 SZTto bardzo dobre soczewki jednodniowe sferyczne. Polecane dla krótkowidzów jak i dalekowidzów mają moc od -6,5 do +9,00, krzywiznę 8,6 mm oraz średnicę 14,2 mm. Uwodnienie soczewek jest na poziomie 59%. Przy produkcji wykorzystano technologię High Definition Optics, redukującą efekt halo oraz zjawisko rozmazywania obrazu. Technologia Comfort Moist™ umożliwiła wyprodukowanie wyjątkowo cienkiej soczewki, o bardzo dobrym nawilżeniu i miękkości. Zapewnia to niezwykły komfort noszenia soczewek przez cały dzień. Produkt marki BAUSCH & LOMB polecany w naszym rankingu daje gwarancję wyraźnego widzenia w każdym otoczeniu i o każdej porze dnia. Łatwe w użytkowaniu jednodniowe soczewki SOFLENS DAILY DISPOSABLE nie wymagają przechowywania w specjalnym płynie. Po wykorzystaniu należy wyrzucić je do odpadów.

9. DAILIES AquaComfort Plus -3 Soczewki Jednodniowe 30 szt

 DAILIES AquaComfort Plus -3 Soczewki Jednodniowe 30 szt

Cena: ok. 45 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DAILIES AQUACOMFORT PLUS -3 SOCZEWKI JEDNODNIOWE 30 SZT zapewnią komfortowe noszenie i dobre nawilżenie oka przez cały dzień. Produkt jest dostępny w wersji o mocach dodatnich, jak i ujemnych, służy więc pomocą zarówno dalekowidzom jak i krótkowidzom. Jednodniowe soczewki nie wymagają stałej pielęgnacji. Po ich użyciu należy je wyrzucić do odpadów. Soczewki prezentowane w naszym rankingu gwarantują całodniową świeżość i dobrą ostrość widzenia, a bardzo dobre nawilżenie ich powierzchni, zapobiega przesuszaniu oka. Możesz z nich korzystać nawet podczas wielogodzinnej pracy przed ekranem komputera czy w niekorzystnych dla wzroku warunkach zadymienia i suchego powietrza przy ogrzewaniu centralnym. Innowacyjna technologia sprawia, że system nawilżania aktywuje się przy każdym mrugnięciu powiek. Krzywizna soczewek wynosi 8,7 mm, a średnica 14 mm.

10. Alcon Dailies Total 1 90 szt.

 Alcon Dailies Total 1 90 szt.

Cena: ok. 280 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ALCON DAILIES TOTAL 1 90 SZT to  najlepsze soczewki kontaktowe jednodniowe, które odpowiednio dotlenią oczy (poziom przepuszczalności tlenu  wynosi Dk / t = 156) i nie dopuszczą do ich podrażnienia. Innowacyjna budowa sprawia, że prezentowane w naszym rankingu soczewki marki ALCON mają gradient uwodnienia (od 33% do 80%) i gwarantują odpowiednie nawilżenie. Zapewniają wysoki komfort użytkowania nawet w warunkach niekorzystnych dla wzroku. Zapobiegają efektom suchego oka i podrażnieniom rogówki. Soczewki zawierają również fosfatydylocholinę, substancję, która występuje w ludzkich łzach. Krzywizna prezentowanych soczewek wynosi 8,5 mm, a średnica 14,1 mm. Wyjątkowo gładkie i miękkie zapewniają komfortowe nakładanie i zdejmowanie. Jednodniowe, oddychające soczewki ALCON nie wymagają przechowywania ich w specjalnym płynie.

Poradnik zakupowy soczewek kontaktowych

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Kiedy szukamy swoich pierwszych szkieł kontaktowych, poznajemy rynek i pełni zdziwienia odnajdujemy tam niezwykle szeroką gamę nowoczesnych produktów optycznych. Jakie soczewki kupić, które z nich są najlepsze i czy tanie soczewki są warte naszej uwagi? Dobre soczewki kontaktowe powinny mieć nie tylko prawidłowo dopasowane parametry, które poprawią nasz wzrok, ale i zapewniać odpowiedni nawilżenie, zapobiegając efektowi tzw. suchego oka. Niezwykle istotną rolę pełni dobry materiał, z którego wykonane są szkła kontaktowe. Najlepsze soczewki kontaktowe mają mocny filtr przeciw promieniowaniu ultrafioletowym, gwarantujący ochronę oczu na wysokim poziomie zarówno w przypadku promieniUVB jak i UVA.

Wielogodzinna praca przed ekranem komputera wymaga dbałości o narząd wzroku, a jeśli używamy soczewek kontaktowych, powinniśmy wybrać te, które są do niej szczególnie predysponowane. Wyraźne widzenie o każdej porze dnia oraz w trudnych warunkach otoczenia to najważniejsze cechy dobrych szkieł kontaktowych.

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Wśród wielu produktów znajdziemy soczewki kontaktowe przeznaczone do jednodniowego użytku, jak i miesięczne, które możemy nosić bez zdejmowania przez 30 dni. Jakie soczewki wybrać, twarde ze szkła organicznego czy miękkie silikonowo-hydrożelowe lub hydrożelowe? Warto zwrócić uwagę na to, iż najlepsze soczewki wyprodukowane z miękkich materiałów znacznie lepiej przepuszczają tlen. Taka oddychająca powierzchnia jest też często gładka i nie podrażnia powiek podczas mrugania, a ponadto nie gromadzi brudu i osadów zarówno tych pochodzących z naturalnych łez, jak i zanieczyszczeń zewnętrznych.

Soczewki jednodniowe nie wymagają przechowywania w specjalnych płynach, w przeciwieństwie do tych, wielokrotnego użytku, które należy zdezynfekować przed ponownym założeniem. Soczewki dwutygodniowe czy miesięczne można nosić wyłącznie podczas dnia lub w sposób ciągły, bez potrzeby zdejmowania na noc. Po terminie zużycia, należy je wyrzucić do odpadów. Ze względu na pełnioną funkcję możemy kupić dobre soczewki korekcyjne, a wśród :

 • sferyczne dla dalekowidzów i krótkowidzów
 • toryczne, zalecane przy astygmatyźmie
 • multifocalne, do korekty zmian związanych z wiekiem starczym

Soczewki kosmetyczne korygują wygląd oczu, mogą zmienić kolor tęczówki, a także optycznie zmniejszyć źrenicę. Soczewki lecznicze są pomocne w przypadku schorzeń narządu wzroku, jako opatrunki i nośniki leków, a przy urazach rogówki stanowią zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Podział soczewek kontaktowych ze względu na materiał

Specjalistyczny ranking artykułów optycznych może też prezentować soczewki, które polecacie na tle innych propozycji. Duże znaczenie pod kątem wyboru najlepszego modelu ma zastosowany materiał. Z jednej strony musi gwarantować optymalny komfort, chroniąc przed: podrażnieniami, łzawieniem czy pieczeniem. Z drugiej – powinien być odporny na kontakt z zanieczyszczeniami i zmiennymi warunkami pogodowymi. Użytkownicy podkreślają, że soczewki mają ułatwiać nakładanie oraz zdejmowanie. Tylko wtedy będą praktyczną alternatywą dla klasycznych okularów. Biorąc pod uwagę zastosowany surowiec, soczewki można podzielić na wersje:

 • ze szkła organicznego,
 • hydrożelowe,
 • silikonowo – hydrożelowe.

Pierwsze z wymienionych są twarde, a materiał – mimo, że mniej komfortowy – jest sztywny i daje dobrą przepuszczalność tlenu. Dwie kolejne to odmiany miękkie, wygodne w noszeniu oraz użytkowaniu. Ich charakterystyka sprawia, że mogą być wręcz niewyczuwalne na powierzchni oka. Niestety mają nieco słabszą wentylację.

Podział soczewek ze względu na tryb noszenia

Rozpatrując, jakie soczewki kontaktowe są najlepsze, warto sprawdzić sposób ich codziennego użytkowania. Teoretycznie nawet najtańsze modele, które są właściwie dopasowane, gwarantują należytą wygodę. Jednak naprawdę markowe soczewki dają niezaburzone widzenie, bez jakichkolwiek niedogodności. Biorąc pod uwagę tryb noszenia takich szkieł, dzielą się na wersje:

 • jednorazowe,
 • wielokrotnego użytku,
 • roczne.

W każdej z tych kategorii można wskazać pewne podgrupy, konkretyzujące przewidywany czas. Najprościej dla jednorazowych, ponieważ są to soczewki do pojedynczego zastosowania. Modele wielokrotnego użytku to odmiany: dwutygodniowe, miesięczne i trzymiesięczne. Ich właściciel musi więc pilnować czasu, do którego mogą być bezpiecznie noszone. Najmniej uwagi wymagają roczne, gdyż można z nich korzystać przez 12 miesięcy. Dotyczy to jednak wyłącznie dnia. Na noc muszą być ściągane i odkładane do pudełka. Atutem jest więc fakt, iż typ produktu można dopasować pod indywidualne preferencje.

Najlepsze soczewki kontaktowe – polecani producenci

Chcąc kupić dobre soczewki w korzystnej cenie, trzeba iść za praktycznymi wskazówkami. Po pierwsze, można prześledzić opinie użytkowników w internecie. Po drugie, istnieje opcja skorzystania z porady okulisty lub optyka. I wreszcie, znając już główne parametry przyszłych soczewek, jakość może wskazać renoma marki. Podpowiedzią, które wybrać mogą być też polecani producenci, jak choćby:

 • Johnson&Johnson,
 • Bausch&Lomb,
 • Cooper Vision,
 • MaxVue Vision,
 • Zeiss,
 • Horien,
 • Menicon,
 • Alcon.

Soczewki pochodzące od prezentowanych wytwórców będą wyróżniać się świetną klasą wykonania i bezpieczeństwem noszenia. Takimi właściwościami są również: łatwość czyszczenia, odporność na przypadkowe zarysowania oraz obecność powłoki antyrefleksyjnej. Usuwanie zabrudzeń będzie ułatwiać gładka powierzchnia z powłoką oleofobową. Do tego soczewki powinny odznaczać się walorami antystatycznymi, czyli odpychaniem kurzu i zewnętrznych drobinek. Dobre szkła nie uwidocznią też zarysowań podczas wycierania lub przechowywania.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *